Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) number666


number666
tag

Sziasztok!

Lenovo 3000 N200 (Intel GM965) laptopomban szeretnék gyári HDD-t cserélni.
A kérdéseim:
Kell vmi kompatibilítási probléma miatt aggódnom?
Ha 7200rmpset akarok venni, akkor mi szól ellene?
Létezik olyan, ami menet közben visszább veszi a fordulatszámot, ha nincs nagy terhelés?
Szerintetek mi a best-buy?

Igények: legyen megbízható, 'gyors' és ne legyen túl drága.
Mezei használatra kell. Nem akarok 24órában ftp szervert futtatni.

(#19402) Dzsekó válasza number666 (#19401) üzenetére


Dzsekó
addikt

Bármelyik jó, csak Samsung ne legyen, az elég gyenge laptop vinyóban.
WD és Hitachi sztem a legjobb. 7200RPM ellen csak a melegedés szólhat,
ha a mostani 5400RPM-es vinyó nem megy 40-42 fok fölé így tél végén, akkor nem lesz gond a 7200-assal.
Ilyen RPM visszaszabályzást csak Hitachi 3,5"-osnál láttam, de lehet, hogy 2,5"-osnál is van.

(#19403) Joe100


Joe100
csendes tag

Hello! Szeretnék 1 nagyon gyors külső 2,5"-os winyót. Kinéztem 1 esata+usb2.0-ás dobozt. Bele lehet rakni 7200 RPM-es winyót is? Lekezeli a kis dobozka?
ezeket néztem ki:
http://www.ebolt.hu/product168769_category3155-Western_Digital_250GB_7200_rpm_16MB_cache_SATA_notebook_winchester_WD2500BEKT.html
http://www.ebolt.hu/product229407-Raidsonic_ICY_BOX_IB_266StUS_B_2.5_SATA_USB_2.0eSATA_fekete.html

(#19404) potyi23 válasza Dzsekó (#19394) üzenetére


potyi23
senior tag

mierta wd nel nelmehete rendesen particionalni?nekem eddigsosem volt egy hd val sem gondom,pedig mar sok gepet osszeraktam.Xp telepitesenel felosztottam es mehetett tovabb.Ha azzal nemsikerult akkor particion magic.Miert kell hozza az a Wd align progi?fejtds ki egy kicsit bovebben ,mert nekem ez egy kicsit magas....

(#19405) Llew


Llew
senior tag

Biztosan amatőr kérdés, de egy adattárolásra szánt 1,5 TB-os vinyót érdemes, vagy kell-e több részre particionálni?

potyi23: legalább annyit megtehetnél, hogy a topikon belül rákeresel a kérdésre, mér ki volt fejtve párszor

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#19406) McCoy20


McCoy20
tag

Üdv

Notebook vinyót szeretnék majd cserélni egy kicsit nagyobbra, de nem vágom melyik lenne a legjobb. (Ami fontos hogy csendes legyen, és keveset fogyasszon, hogy most gyök2 vel lassab mint a másik az nem zavar)

Amúgy egy 7200-es mennyivel hangosabb a gyakorlatban mint eegy 5400-es? kb

Most egy Fujitsu MHW2160BH van a notiban, és 39-40 fokon üzemel.

(#19407) number666 válasza Dzsekó (#19402) üzenetére


number666
tag

Köszönöm az infót! :R
Az a baj, h közben rájöttem, h 7200-asból nincs 320gigásnál nagyobb :( . Legalábbis én nem találtam. Továbbá a 320GB 7200RPM WD 18k, míg a nagyobb 500GB-os lassabb 5400RPM-es társa 16,5k. Úgy néz ki, h az utóbbi lesz a befutó.

(#19408) Dzsekó válasza potyi23 (#19404) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az EARS széria már Advanced formatos, 512Bájtos szektorok helyett 4kBájtos szektorokból áll, innen a galiba. De tényleg sokszor volt már róla szó, keress rá.
Alignolás nélkül is működik de lassú, mint a dög, mert nincsenek fedésben a fizikai és logikai szektorok. Ha XP-d van, akkor vegyél EADS-t azzal még nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#19409) Guszti válasza Dzsekó (#19397) üzenetére


Guszti
aktív tag

köszi az infot! :)

(#19410) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Nem találkozott valaki Samsung HM250HI 2.5"-ös notebook merevlemez HD Tune sebességtesztjével? (Hiába izzadnak google szerverei, meglep, hogy semmit nem találok róla, de az is lehet, hogy nem jól keresem.)

(#19411) Llew válasza Dzsekó (#19408) üzenetére


Llew
senior tag

Tudom nem szép dolog türelmetlenkedni, de délután megyek érte, és ha kapok választ, akkor este megcsinálnám: "Biztosan amatőr kérdés, de egy adattárolásra szánt 1,5 TB-os vinyót érdemes, vagy kell-e több részre particionálni?"
Úgy értem, hogy ez egyéni preferencia kérdése, vagy jobb, ha nincs egyben? Az rendben van, hogy rendszert azt külön lemezen vagy partíción telepítünk (most így van), de csak a tároló vinyóval mi a helyzet?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#19412) devast


devast
addikt

Sziasztok, most készülök valami 1,5tb-os hdd vásárlásra. Kicsit meglepett hogy a WD15EARS az ajánlottak között van. Ezek a külföldi fórumok alapján úgy hullanak mint a legyek. Ez és a HD154UI között vacillálok. Samuval még sose volt gondom, de eddig mindig sikerült beletenyerelnem a jobb szériákba :)

(#19413) Jassz


Jassz
tag

SZIASZTOK!

Azokhoz szólnék aki a Caviar Green-en gondolkoznak.

Én Black-et akartam venni, de mivel egy barátom nagyker áron szerzett nekem 1TB-os Greent WD10EARS 64Mb (16.250Ft :D ) így annál maradtam. Egy 250 gigás 7200rpm-s maxtor a rendszervinyóm. Kipróbáltam egy 1.2 gigás avit rar.-ból a 7200-as maxtor 43.6 sec alatt tömörített ki, az 5400-as "lassú" Green pedig 12.4 sec alatt. Szóval biztos qrva gyors a black és majd veszek is egyet rendszernek úgylehet, de a green sem lassú ám ;)

[ Szerkesztve ]

(#19414) Dzsekó válasza devast (#19412) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem tudom, nekem pont ilyenem van és eddig semmi gond vele.
Eddig itt sem érkezett rá tömeges panasz, sőt egyet sem olvastam.
Samsung F3-ra se panaszkodtak sokan, ezért az is ajánlott. A többi széria viszont nem ajánlott.

(#19415) Dzsekó válasza Llew (#19411) üzenetére


Dzsekó
addikt

Azért 2 darabra érdemes szétosztani.

(#19416) Dzsekó válasza Jassz (#19413) üzenetére


Dzsekó
addikt

Lineáris olvasásban agyonveri a Green a régi Maxtort, az op. rendszer betöltése is gyorsabb a Greenről a Maxtorhoz képest, de egy mai 7200-as vinyóhoz képest lassabb.
A "lassú" jelzőt mai vinyósebesség viszonylatban értjük, nem régi elavult 7200-as vinyókhoz képest.
A mégrégebbi 7200-as 40GB-os Maxtort meg a 250-es verné agyon, mert az újabb, pedig a 40GB-os is 7200-as.

(#19417) Jassz válasza Dzsekó (#19416) üzenetére


Jassz
tag

Szóval ha erre raknám az op. rendszert akkor végülis még így is gyorsabb lenne mint a mostani maxtoron?
Viszont így még kíváncsibb lettem a Blackre :)
Van valami jelentősége egyébként a sebességének abban hogy ezerrel (szó szerint több mint kétezerrel) seedelek amikor csak tudok filmeket? Kevésbé terheli meg vagy ilyesmi?

(#19418) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok!

Nagy kérdésem lenne most mit érdemes venni csak adattárolásra kellene.
Belső 1-1,5 Tb vinyó vagy a külső sima usb-s házba beletett vinyó szóval usbről menő dolog is tud olyan gyors lenni mint ha sata porton lenne, vagy nagy a különbség kettejük között.
Most melyik a megbízható és jó hdd-k ilyen méret kategóriában.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19419) Jassz válasza zsolt19900 (#19418) üzenetére


Jassz
tag

Egy haverommal ezt kíváncsiságból lemérettem az én mérésem után. 1TB-os Caviar Green 32Mb külső vinyo 25 másodperc alatt tömörít 700 megás avit ki. Ennél kétszer gyorsabban tömörít az enyém 1.2 gigásat. Szóval ezek szerint USB jó sokat lassít a dolgon.
Persze ez csak egy mérés :)

(#19420) zsolt19900 válasza Jassz (#19419) üzenetére


zsolt19900
őstag

jó okés meggyőztél akkor marad házon belül az új vinyó akkor most még 1tbos a jó vagy ha van rá mozgótőke akkor 1,5tb is nyugodtan szóval gondolok én itt tányér méretekre 1tb 3db 333 tányér vagy inkább 2db 500-as tányér melyik a helyes gondolatom :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19421) Dzsekó válasza zsolt19900 (#19420) üzenetére


Dzsekó
addikt

Persze, hogy a belső gyorsabb, usb csak 30MB/s-el olvas, az írás meg még rosszabb.
2db 500-as tányér az jobb természetesen.

(#19422) MZsoltee


MZsoltee
veterán

HD502HJtől milyen eredmények ezek?
HD Tune
Olvasás
Min:74 Max:147 Avg:117

Acces time:13.2ms
Bust rate: 173

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#19423) att88ila


att88ila
tag

Helo!
Most vettem 1 WD500gb,sata2 merevlemeszt.Hol lehet a manegementbe beállitani,hogy megjelenjen az 500 vinyó is a my computerbe XP??Rendszerem még a régi 80gb atas vinyón van de ha 500gb be tudom állitani,hogy megjelenjen mén át arra az XP.

(#19424) fenergie84 válasza MZsoltee (#19422) üzenetére


fenergie84
addikt

Nem rossz eredmények.
Itt van az enyém.

att88ila: Az eszközkezelőben látod az 500gb vinyót?

[ Szerkesztve ]

(#19425) att88ila válasza fenergie84 (#19424) üzenetére


att88ila
tag

Igen.de legfölűl ahol van a C és a D de ez még a régi 80gb vinyómé.Alatta van ahol 3 szinnel van jelölve a meghajtók az 500gb fekete és Unallocated ir ki nem Healthy mint a réginé.Ott van de,hogy lehet beállitani.

(#19426) fenergie84 válasza att88ila (#19425) üzenetére


fenergie84
addikt

Leformáztad a vinyót?
Mert ha nem, akkor a lemezkezelőben le kéne...

(#19427) att88ila válasza fenergie84 (#19426) üzenetére


att88ila
tag

Nem formáztam le.De találtam New partitiont az 500gb vinyónál.És itt találtam 1 valamit sorba elmondom,hogy mik vannak.2 ablak Primary partition vagy Extended partition melyiket válasszam?3 ablak primary partition választás esetén ez jön be Maximum disk és minimum disk MB alatta pedig lehet állitani,hogy mennyire osszam fel öket.Ha beirok 1 számot pl 60000mb akkor ez lenne a F fele a többi meg megmaradna akkor G nek?Mert a következö ablakba lehet választani 1 betüt ezért kérdem,hogy a többi szabad hely megmaradna G nek?

(#19428) fenergie84 válasza att88ila (#19427) üzenetére


fenergie84
addikt

A primary-t kell választanod, ezután el kell döntened, h maradjon-e 1 partíció, vagy több. Mivel Te erre op-rendszert akarsz rakni, így javaslom, hogy legyen egy 50gb-os partíció az első, tehát be kell írnod a méretet: 51200 (de lehet kissebb is, de ide rámegy az op, és a későbbi programok), ha ez meg van akkor választasz egy betűt neki (mindegy mi az, mert később az xp telepítésénél automatikusan C-lesz). Ha ez megvan a maradék lemezterület maradhat egyben, vagy 2 egyforma méretben, vagy ahogy akarod, a lépések ugyan azok...
Ha majd hozzá látsz a telepítéshez, akkor a mostani 80gb vinyót húzd le a gépről, nehogy bekavarjon.
Amúgy is ha XP megy fel, akkor a fentieket nem is kell elkövetned, csak lehúzni a 80gb vinyót, berakni az XP telepítőt és elindítani.
Telepítés közben is tudsz partíciót létrehozni és formázni.
Ha viszont előtte ezt megteszed a mostani XP alatt, akkor később a telepítésnél nem kell majd, csak kiválasztanod azt a lemezt amire telepíteni akarsz és már telepíthetsz is....
Röviden ennyi. :R

(#19429) att88ila válasza fenergie84 (#19428) üzenetére


att88ila
tag

És azt hol lehet állitani,hogy 1 ben maradjon a másik fele? :D Hol álitsam át melyik az az ablak ott ahol a betűt választom vagy a következö.

(#19430) fenergie84 válasza att88ila (#19429) üzenetére


fenergie84
addikt

Úgy tudod a maradékot egyben tartani, hogy mikor felajánlja h maximális méret, akkor azt hagyod benne...

(#19431) att88ila válasza fenergie84 (#19430) üzenetére


att88ila
tag

Kössz szépen szétválasztottam öket!Most meg nem birom megnyitni azt a 2 meghajtót amit szétváasztottam.Azt irja ki,hogy formatályam öket de ott mit kell beállitani mikor bejön az ablak Format local disk(F) néven.Az elsö 2 lehetöségnél nem lehet álitani semmit a 3 Allocation unit size nál lehet állitani valamit 512bytes,1024bytes,2048bytes,4096bytes ezek közűl melyiket állijam be?4 Volume label ide mit irjak be.5 Quick format alatta enable compression mind a 2 töt be lehet pipázni.Lent meg a Startot irjaMit álijak be ezek közűl_ :W

(#19432) fenergie84 válasza att88ila (#19431) üzenetére


fenergie84
addikt

Nem tom pontosan angolul hogy vannak a kifejezések, de a lényeg az, hogy ne gyors formázás legyen, tehát ne Quick, hanem rendes, valamint NTFS fájlrendszerre formázd.
Amit eddig elvégeztél, az a particionálás volt, értelem szerűen a létrehozott meghajtókat formázni kell, és első alkalommal érdemes normál formázást végrehajtani...:R

(#19433) att88ila válasza fenergie84 (#19432) üzenetére


att88ila
tag

Ne is álijak át semmit csak nyomjam neki a startot?Ott ahol lehet állitani a számokat ott default allocation size van meg a számok.

(#19434) fenergie84 válasza att88ila (#19433) üzenetére


fenergie84
addikt

Hümmm...nem nagyon vágom, mert rég nem volt XP-m, főleg nem angol.
Szal próba szerencse, mivel adat nincs rajta lehet próbálkozni bátran.

(#19435) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Lenne néhány kérdésem vásárlás előtt. Most van egy Maxtor 250gb 7200rmp 8MB chace vinyóm és ez megfelelne arra, hogy ezen fusson az op.rendszer? Szeretnék venni egy 1TB 5400rmp vinyót amin adatokat tárolnék. Nagy méretű HD filmeket például. Úgy olvastam, hogy ilyen célra ezt a falytát érdemes venni.

Ezt a két winchestert néztem ki: 1TB Western Digital Caviar Green (WD10EARS) - 5400rpm, 64MB cache, Advanced Format, vagy
1TB Samsung SpinPoint F3EG (HD105SI) - 5400rpm

Ez az elképzelés jó lenne így?

Visca el Barcelona!

(#19436) att88ila válasza fenergie84 (#19434) üzenetére


att88ila
tag

Elinditottam csinálja a formázást nem állitottam semmit.

(#19437) att88ila válasza fenergie84 (#19434) üzenetére


att88ila
tag

F felit megformázta és most már jó meg birom nyitni és adatot is birtam rápakolni próbaként.Most csinálja a G.
:DD Segitségedet köszönöm szépen!!!! :C :R Ha valami problémám lessz jelentkezem.Csá! :C

(#19438) fenergie84 válasza att88ila (#19437) üzenetére


fenergie84
addikt

Nincs mit! :R
Azért van a fórum, h kérdezhess...:D

(#19439) Gerisz


Gerisz
addikt

Most melyik 500-as winyót kell venni?
Még mindig az 502HJ?

(#19440) fenergie84 válasza Gerisz (#19439) üzenetére


fenergie84
addikt

Vagy azt, vagy WD Blue 500gb WD5000AAKS 1 tányérost, de szerintem a Samsung gyorsabb egy kicsivel...használatnál nem feltűnő a különbség azt mondják...

(#19441) Gerisz válasza fenergie84 (#19440) üzenetére


Gerisz
addikt

vaaagy WD 1 terra Sata 3 :)

(#19442) fenergie84 válasza Gerisz (#19441) üzenetére


fenergie84
addikt

vagy az még, de a sata 3-nak semmi értelme, plusz pénzt kiadni érte felesleges...

(#19443) Gerisz válasza fenergie84 (#19442) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem gyorsabb?

(#19444) fenergie84 válasza Gerisz (#19443) üzenetére


fenergie84
addikt

Maga az átviteli sebesség duplája a sata 2-nek, de nincs olyan vinyó, vagy akár ssd ami ki is tudná használni.
A legjobb ssd-k is csak közelítik a sata 2 átviteli sebességét.
Szóval ez inkább marketing, mint sem használható dolog. A jövőben az lesz majd, ha gyorsulnak a meghajtók, de most nem.

[ Szerkesztve ]

(#19445) LGLuke válasza fenergie84 (#19444) üzenetére


LGLuke
őstag

Ez nem teljesen igaz:LSI féle megoldás

Mondjuk azt, hogy az átlagos felhasználásra szánt 2,5"-os HDD méretű SSD-k nem nagyon érik el a SATA 2. generációjának legfelső határát.

De mint a cikkben olvasható, az ottani SSD még a SATA 3. generációját is kinőtte.

(#19446) fenergie84 válasza LGLuke (#19445) üzenetére


fenergie84
addikt

Jó akkor igen, de ez nem a mezei emberek kiváltsága...ha a vinyóknál maradunk, a sata III biztos a jövő, csak most még nem sok vizet zavar...:R

(#19447) LGLuke válasza fenergie84 (#19446) üzenetére


LGLuke
őstag

Amennyiben a HDD-knál maradunk, akkor a SATA 3. generációjának szerintem soha nem lesz szerepe, mert mire elérnék azt a sebességet, kihalnak a merevlemezek.

SSD-k egyre gyorsabbak minden téren, és folyamatosan csökken az áruk, míg kapacitásuk nagyobb. Élettartamuk is jelentősen növekedni fog.
Szerintem laptopok esetében 2-3 éven belül át is veszik a merevlemezek helyét, mivel kevesebbet fogyasztanak, kevesebb hőt termelnek, ütődésekre érzéketlenek, ráadásul a 2,5"-os merevlemezektől 100x gyorsabbak, főleg elérésben, ha meg azt is idevesszük, hogy a notebookok zömét 5400RPM-es meghajtókkal szerelik, akkor aztán tényleg megtáltosodik a rendszer, nah és persze notebookok esetében sokkal hamarabb megbarátkozunk a kisebb kapacitásokkal is.

(#19448) fenergie84 válasza LGLuke (#19447) üzenetére


fenergie84
addikt

Úgy legyen, én sem bánnám már, ha már ott tartanánk, hogy nagyon gyors ssd-ket vehetnénk a mostani vinyók árában...

(#19449) Gerisz válasza fenergie84 (#19444) üzenetére


Gerisz
addikt

Jogos persze. De gyorsabb-e amit sata3-as winyó ként adnak el mint a sata2-es ként árult?
ssd szerintem még vagy 5-6 évig nem közelíti a winyó elterjedését asztali gépekben.
Én meglégednék egy 120giga körülivel rendszernek, de 100eHuf-ért ne már...

(#19450) Llew


Llew
senior tag

Előre is bocs, ha rossz helyen kérdezem. A SATA kábeles topik elég halott.
Van-e és ha igen, mi a különbség a sárga és a piros SATA kábel között? Az alaplapomhoz kaptam két sárgát, de most kéne egy harmadik, és minden elérhető bolt oldalán csak pirosat látok. Illetve ezeknek a minőségében mekkora difi lehet? Mert helyben 0,5 m-es van 180-240 Ft-ért, de a más egyebekben szinte mindig a legolcsóbbak között lévő ipon-ban meg ~800 Ft körül adják. Fél méternél rövidebbet lehet valahol venni?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.