Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) 3.Aragorn válasza Dzsekó (#19950) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Átghostolni?

Ez csak nekem új?

Nem minden vándorút céltalan...

(#19952) k4rL^ válasza Dzsekó (#19950) üzenetére


k4rL^
senior tag

Tesóm gépében most egy 80GBos Maxtor van, ezt eltaláltad :D

A 250es WD-t torrent vinyónak használom, HD Sentinel szerint 100%-os, de ezt nincs szívem odaadni tesómnak, meg én is hasznát veszem, mert a rendszervinyón nem szeretek torrentet futtatni (Diginet :DDD )

Tesómnak egy 160GBos is elég lenne, mert pár játékkal játszik csak.

Vagy egy olyan lehetőség lesz, hogy odaadom neki a 640Gbos F1et, vagy a 250GBos WD-t.
Ha veszek Samsung F3-mat azt mindenképp magamnak szeretném, nehogy tesómnak már gyorsabb vinyója legyen :D

Mivel ígyis váratlanul jött, 1TBos-ra nincs keret, meg felesleges is nekem, a mostanin se megyek 400GB fölé.

(#19953) uhu20


uhu20
tag

Sziasztok,

Külső wincestert akarok venni, ki is nézet egyet, ezt:
Seagate FreeAgent Desk 1500GB USB 2.0

Namost, az lenne a kérésem, hogy indokoljátok meg, hogy miért ezt vegyem meg, mikor 6e ft-tal olcsóbban van ez is:

WD ELEMENTS 1.5 TB DESKTOP USB2.0

Nekem szimpi a Seagate, de van-e ezen kívül érv? :)

(#19954) Alex91 válasza uhu20 (#19953) üzenetére


Alex91
félisten

SAMSUNG S3 1500GB Fekete HXDU015EB/A62
WD My Book Essential 1500GB WDBAAF0015HBK
SAMSUNG HX-DE015EB/A62 Story Station Plus

Talan inkabb ezek...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19955) csuf


csuf
tag

Üdv!
Szeretném a jelenlegi Seagate ST9120822AS (120GB) HDD-m a notebook-ban kicserélni egy nagyobbra. Szerintetek melyik felelne meg 320GB méretben? Szempont az alacsony fogyasztás és zajszint.
Köszi.
csuf

[ Szerkesztve ]

(#19956) z00li válasza csuf (#19955) üzenetére


z00li
senior tag

Üdv!

WD-t szokták ajánlani, pl.: WD3200BEVT. De majd a guruk megmondják. :K

Z

(#19957) Dzsekó válasza k4rL^ (#19952) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor úgy érzem a 2. megoldás lenne nektek a nagyon optimális:

"Vagy rakd át a tesód gépébe a 250-es WD-det, vegyél 500-as F3-at és ghostold át rá a rendszert, így a te géped is gyorsulna és lenne +250GB kapacitásod. Természetesen a 640GB-os F1 maradna tárolóvinyónak."

1. Tesód gépe gyorsulna, mert a 250-es WD gyorsabb, mint a 80-as Maxtor, ráadásul megbízhatóbb, ergo nem fog bedögleni, mint a Maxtor.

2. Neked meg lesz két gyors vinyód. Az már a te döntésed, hogy a rendszert átghostolod (áttükrözöd) a gyorsabbik Samura, vagy hagyod a picit lassabbon. Torrentre meg a 250-es WD-nél is gyorsabb Samuk tökéletesebbek, ezért ne sajnáld kiszedni a gépedből a WD-t.
Optimális megoldás neked is és tesódnak is kevés anyagi ráfordítással.

(#19958) Dzsekó válasza 3.Aragorn (#19951) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egész vinyó vagy csak op. rendszer partició áttükrözésére szolgáló programokat nevezzük Ghost vagy klónozó programoknak.

Tisztára, mint a suliban a definíciók. :DDD

(#19959) Dzsekó válasza csuf (#19955) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó a WD3200BEVT 5400RPM-esben
WD3200BEKT vagy WD3200BJKT 7200RPM-esek, utóbbi free-fall szenzoros.

(#19960) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Erről a vinyóról mi a vélemyényetek? Veri a Sata2-es Samsungokat gyorsaságban\töltésben? Egy teszt is jó lenne.

Előre is köszönöm

(#19961) 3.Aragorn válasza Dzsekó (#19958) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Tudtam, h valamivel lehet ilyet csinálni, csak nem tudtam, h ghostolás a neve. A klónozásra gondoltam. Na mind1.

Nem minden vándorút céltalan...

(#19962) 3.Aragorn válasza HaZsolt (#19960) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Sata 3-as?

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha mondjuk sata 2-t támogatja a lapom, akkor bele tudok tenni egy ilyet? Simán működik, csak sata 2-esként, vagy fel sem ismeri? Esetleg a csatija is más...

Nem minden vándorút céltalan...

(#19963) uhu20 válasza Alex91 (#19954) üzenetére


uhu20
tag

Kösz.

Érzelmi okok miatt maradt a Seagate (van már a cégtől termék, meg tetszik, stb). De azért kösz. Mások egyébként a Samsungokat mind szidták.

(#19964) Alex91 válasza uhu20 (#19963) üzenetére


Alex91
félisten

Mindegyiket szoktak szidni, nem mervado :D.

Csak azt akartam erzekeltetni, hogy nem nyujt semmivel se tobbet, mint a tobbi, de valamivel dragabb. (Van egy 1 TB-os Extreme-m, de ezen legalabb van eSATA, FW is. Mondjuk nekem inkabb a MyBook-ok jottek be, van beloluk 3 db is :). De volt a kezem kozott a Samsung Story Station is, es jo benyomast tett ram. Halk, hus, es a kivitele is tetszett. (Mondjuk allitva nem hasznalhato, ami miatt ki is esett nalam, de ettol fuggetlenul meg voltam elegedve vele.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19965) LGLuke válasza 3.Aragorn (#19962) üzenetére


LGLuke
őstag

Oda-vissza kompatibilisek ezek.
De maga a SATA3 semmit nem jelent, ugyanis a SATA2-t sem tudják kihasználni a merevlemezek. Így semmilyen sebességtöbbletet nem kapsz a SATA3-tól.

(#19966) Dzsekó válasza LGLuke (#19965) üzenetére


Dzsekó
addikt

Majd a Sata3-as SSD-k lesznek a fincsik, persze olyanról beszélek, ami extra sebességű memóriachip+vezérlőből épül fel, nem ilyen átlag szutykokról.

[ Szerkesztve ]

(#19967) csuf válasza Dzsekó (#19959) üzenetére


csuf
tag

Köszi!
:R

(#19968) csuf válasza z00li (#19956) üzenetére


csuf
tag

Neked is köszi!
:R

(#19969) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok nekem van egy 1TB-os külső vinyóm ami sorozatszám alapján
Hitachi Deskstar 7K1000.C 1TB (HDS721010CLA332)
USB2.0-val csatlakoztatható normálisak ezek szerintetek :DDD
tök véletlen jöttem rá most néztem meg a kódszám alpján

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#19970) keszo


keszo
őstag

Hali mindenkinek
Azután érdeklődnék h milyen 2.5" külső winyot érdemes vásárolni ha a megbízhatóság az elsődleges cél és nem a kapacitás. De azért árban se szálljon el. Segítségeteket előre is köszönöm.

Attila

(#19971) kano válasza keszo (#19970) üzenetére


kano
nagyúr

WD. DE én jelenleg a notimban Seagate-et használok és nagyon szuper. Úgyhogy 2,5" vinyóban én nagyon tudom ajánlani a Seagate márkát is. Ez viszont drágább is mint a WD.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19972) kano válasza keszo (#19970) üzenetére


kano
nagyúr

Egy állat vagyok, bocsi. Nem figyeltem, hogy külső vinyóról lenne szó. :W

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19973) keszo válasza kano (#19972) üzenetére


keszo
őstag

Hali
Kösz, de én tényleg külsőt szeretnék.
Ilyenekre gondoltam csak azt nem tudom melyik márka a megbízhatóbb. Adat tárolásra kell elsősorban, és ezzel az szeretném elkerülni h 2-3 éven belül elvesszenek a dolgok róla.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#19974) kano válasza keszo (#19973) üzenetére


kano
nagyúr

Ezekkel nagyon nincs tapasztalatom. De pl. az Aldiban is volt 2,5"-os 500GB-os külső vinyó amiben Hitachi belső volt. Az is jó vásár volt. Igazából a Samut kerülném 2,5"-osban csak.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19975) goom


goom
senior tag

Tisztelt Mindenki,
segítséget, ötleteket kérek tőletek tisztelettel. Van 3 db SATA2-es HDD a gépemben (6 partíción), de egyre jobban zavar a rendszervinyó hangja, ezért a cseréjén töprengek.
A C:\ meghajtóm jelenleg 60 GB-os, és nagyjából 70%-os arányban foglalt (Win7 + a telepített programok, semmi más). Első gondolatom az, hogy veszek egy kisebb (160-250 GB körüli) HDD-t, amit nem osztok több részre, hanem csak rendszer-célra használom.
Ez tiszta helyzet ugyan, de nem-e túl pazarló? Mert egyrészt kb. ugyanannyiért - vagy nem túl sokkal többért - már komoly(abb) kapacitású lemezek is elérhetők, másrészt ugye még egy 160-asnak is csak kb. a 30%-át használnám ki.
Mérettől függetlenül egyébként nagyon szeretném, ha jó halk lenne, mert a mostani gépem igen csendes, és ezt jó lenne megőrizni - másrészről meg azért persze örülnék egy gyors, fürge HDD-nak.
Mit javasoltok? Hozzávetőleg 20 eFt körül gondolkodom, de 24-25-ig is el tudok menni, ha érdemes. Megköszönöm, ha pontos típust is írtok... az eddigi tapasztalataim alapján egyébként Hitachi- és WD-kedvelő vagyok, de egyszersmint nyitott más (indokolt) márkák felé is.
Előre is köszönöm a véleményeket!

(#19976) MZsoltee válasza goom (#19975) üzenetére


MZsoltee
veterán

A 3merevelemez össz klapacitása mekkora?
Látom az adatlapodon, hogy 2,2TB. Sztem vegyél egy F3 samu 1Tb-os lemezt.
ÉS legalább 2-t vegyél ki a gépből.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#19977) kano válasza goom (#19975) üzenetére


kano
nagyúr

Ha Hita és WD kedvelő vagy akkor mi a kérdés? ;] Hita 7K1000-C 1TB vagy WD10EALS.
De, ha váltani akarsz Samura akkor az előttem ajánlott típus.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19978) keszo válasza kano (#19974) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm

Attila

(#19979) Dzsekó válasza goom (#19975) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az előttem felsorolt 3 tipus melegen ajánlott, mindegyike nagyon gyors és halk is, nomeg megbízható is.
Az új vinyó legelejére teszel egy 50GB-os particiót és meg van oldva a redszerpartició kérdés. Felesleges venni ezért egy sokkal lassabb 160-250GB-os vinyót.
Ha a rendszered egy 60GB-os vinyón van, akkor ahhoz képest röpülni fog a rendszered, mivel a 60GB-os vinyó az borzasztó lassú, de hy a 60GB csak partició és nagyobb vinyón van a rendszered, akkor is sokat fog gyorsulni a géped.
És az is igaz, hogy 2 vinyót nyugodtan kikukázhatsz a gépedből.
Csak zajosabb, többet fogyaszt, melegebb.

(#19980) goom válasza Dzsekó (#19979) üzenetére


goom
senior tag

Mindenkinek köszönöm a gyors, érthető, barátságos választ!
Erre nem is gondoltam, de tényleg kidobok akkor két kisebb vinyót - amúgy is van egy külső dokkolóm (ha jól írom), amiben már van két külső használatú HDD. Akkor majd ezeket is abban használom, mint archivumok.
Az újat meg particionálom néhány részre.
Dzsekó: félreérthetően fogalmaztam: a 60 GB-os C:\ nem egy önálló vinyó, csak egy partíció egy 500-ason.

(#19981) ugri21


ugri21
tag

Sziasztok!

Új i7es gépet építek és a HDD résznél hezitálok a következő megoldások között:

1. - 80GB Intel SSD (rendszernek)
- 2db Western Digital Caviar Black (WD1002FAEX) Raidben

vagy

2. - 80GB Intel SSD (rendszernek)
- 1db 2TB Western Digital Caviar Black (WD2001FASS)

A vinyók kb 50%a háttértár a másik 50% pedig telepített játékok lesznek úgy a leggyorsabb megoldást keresem.

Kérdésem, hogy gyorsabb-e a 2db 1tb raidben vagy mint ismert a 2tbs WD ami a 7200es vinyók közül a leggyorsabb.

Alaplap vagy egy MSI vagy Asus ami tudja a Sata 3at

Köszi előre is
:C :C

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#19982) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső vinyót 25 ezer forint körül. Nincs semmi kritérium méretre se, inkább legyen gyorss 500 gigás mint lassú 1 terrás.
Tippek?

(#19983) Alex91 válasza MATEO6600 (#19982) üzenetére


Alex91
félisten

Ha gyors kell, akkor eSATA... Ha csak USB-s, akkor mar nem lesz gyors, es tokmindegy, hogy melyiket veszed :D.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19984) Dzsekó válasza ugri21 (#19981) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kvázi adattárolásra bőven elég egy darab Black, felesleges a raid. Raid-et csak op. rendszernek kell építeni. Inkább a felesleges pénzt egy picit jobb videókártya vásárlására költsd.

Sata3 sem kritérium, mert a mai vinyók még a Sata2 sebességét bőven nem érik el, Raidben is csak megközelítik.
Később az SSD-knél lehet fontos, de jelenleg ott sem, mert az ilyen SSD-k még aranyárban vannak. Viszont ha nem szeretnél 2-3 éven belül lapot cserélni, akkor érdemes Sata3-asat venni.

(#19985) ugri21 válasza Dzsekó (#19984) üzenetére


ugri21
tag

Köszi szépen a választ! :C :R
Akkor egy darab 2TBos Black lesz, op ugyis elfér az SDDn.
MIvel ez most Nagy befektetés ezért nem akarom cserélni a lapot pár éven belül, ezlrt veszek Sata3as lapot.
Videokari egyenlőre ati 5850es :)

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#19986) 3.Aragorn válasza LGLuke (#19965) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi

Nem minden vándorút céltalan...

(#19987) Piloss


Piloss
senior tag

Sziasztok

Az alábbi vinyók közül melyik lenne a megfelelő?
link1
link2
link3

Rendszervinyónak lenne használva és Win7 kerül rá

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#19988) HaZsolt válasza Piloss (#19987) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ha, gyorsaságot akarsz akkor az 500-as

(#19989) Dzsekó válasza Piloss (#19987) üzenetére


Dzsekó
addikt

A Black széria régebbi tagjai nem igazán kaphatók 500GB-os tányérral, azaz lassabbak az 500GB/tányéros vinyóknál (WD5001AALS, WD6401AALS).

WD6400AAKS-nek is csak 1 változata van biztosan 500GB-os tányérokkal szerelve: WD6400AAKS-00H2B0 (a kiemelt rész a fontos).

WD5000AAKS-nek már rengeteg verziója 1db 500GB-os tányérral van szerelve, pontos tipusok az 1. hsz-ben. Már csak elvétve van régi széria, nagyon nagy valószínűséggel 1 tányérost kapsz, de érdemes telefonon megkérdezni a pontos tipust.

Amit még erősen tudok ajánlani és biztos 500GB-os tányérokkal szerelt 640GB-os vinyó, az a legújabb 64MB cache-el és 6Gbps-os Sata3 interfésszel szerelt Black vinyó, tipusa: WD6402AAEX
Természetesen kompatibilis Sata2-es lappal.

[ Szerkesztve ]

(#19990) 3.Aragorn válasza HaZsolt (#19988) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezzel azt akarod mondani, hogy az 500-as Caviar Black gyorsabb a 640-esnél?

Nem minden vándorút céltalan...

(#19991) czanga


czanga
őstag

Elnézést ha rossz helyen járok, de nem találtam jobb helyet a kérdésemnek. Van itthon egy külső házban egy Samsung 320-as sata vinyóm, és ehhez szeretnék szerválni egy mybook essential házat. Kérdés az, hogy honnan lehet tudni "mit eszik meg" a ház, azzaz mit, milyet, és mekkorát tud majd kezelni probléma mentesen?

(#19992) 3.Aragorn válasza czanga (#19991) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Elvileg a leírásában benne kell legyen, milyen szabványokat támogat...

Nem minden vándorút céltalan...

(#19993) czanga válasza 3.Aragorn (#19992) üzenetére


czanga
őstag

Elnézést, átvándolortam a megfelelő topicba közben! :R Köszönöm a segítséget azért.

(#19994) 3.Aragorn válasza czanga (#19993) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem hiszem, h sokat segítettem...

Nem minden vándorút céltalan...

(#19995) bleró


bleró
tag

van egy acer 5741g notim.és abban egy Hitachi travelstar 5k500.b /HTS545032B9A300 sata ll, 5400prm/ 320Gb vinyó. szeretnék 500Gb vinyót .Minél gyorsabb gondoltam,és nem ártana ha minnnél kevesebbet fogyasztana. A WD Black 7200-es szériára gondoltam,illetve a wd green szériára. sokkal gyorsabb a black a green nél,vagy a benne lévő hitachhi -tól?Illetve a green sokkal kevesebbet fogyaszt a hitachitól? esetleg más ajánlásokat is szivesen fogadok.előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#19996) Piloss válasza Dzsekó (#19989) üzenetére


Piloss
senior tag

Ez a WD6402AAEX nagyon szimpatikus tűnik

Ez már Advanced Format-os?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#19997) Dzsekó válasza Piloss (#19996) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nagy valószínűséggel Advanced Formatos, de konkrét infó nincs róla.

(#19998) Dzsekó válasza 3.Aragorn (#19990) üzenetére


Dzsekó
addikt

Azok nagy valószínűséggel ugyanolyan gyorsak, mert mindkettőben 320GB-os tányér van.

(#19999) Dzsekó válasza bleró (#19995) üzenetére


Dzsekó
addikt

Notivinyóról beszélünk?
1. 2,5"-os WD-ből Black és Blue van, Green nincs.
2. 2,5"-os WD Blackből 320GB-os a legnagyobb méret, a Blue meg 5400-on pörög.

(#20000) 3.Aragorn válasza Dzsekó (#19999) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi.

Akkor viszont ezek szerint a 640-es hatékonyabb. 2db tányér éppen ki van használva, nem kell üresben pörögnie.

20 ezredik hsz :K

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.