Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) proximus


proximus
senior tag

Nem teljesen ide tartozik, de ez a topic legalább "pörög":)
Szerintetek mitől limites a lemez 120MB körül? (öcsém teljesen más, modernebb gépében is)
Vissza kellett tennem SATAI -re, de annak el kellene engedni 150-ig nem?
Így néz ki
Samsung HD502HJ a típus.

[ Szerkesztve ]

(#18402) PhoenixK válasza New Life (#18400) üzenetére


PhoenixK
őstag

Hivatalos infó szerint állítja magát 5400 és 7200 között, de több helyen olvastam, hogy 5400... Valójában nem is igazán érdekel, mert megállja a helyét!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18403) New Life válasza PhoenixK (#18402) üzenetére


New Life
aktív tag

És ez akkor 3 tányéros?
Nagy valószínűséggel ez lesz a választás.

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#18404) LGLuke válasza New Life (#18403) üzenetére


LGLuke
őstag

Igen, 500GB-os tányérokkal van szerelve.

(#18405) Destr4ct


Destr4ct
aktív tag

Hellosziasztok!

WD15EARS HDD-t szándékoznék külső eSATA+USB rackbe venni.
Többnyire saját géphez csatlakoztatva használnám a vinyót, amin Win7 van.
Ha jól értem, akkor a formázással nem lesz gond, mert a Win7 már alapból ismeri az advanced formatot, tehát nem kell szerencsétlenkedni a WD Align szoftverrel.

De ha ezután néhanapján egy WinXP-vel rendelkező géphez csatlakoztatnám az egységet, akkor az xp minden gond nélkül tudná írni, olvasni, kezelni? Tehát nem kell jumperelni, meg állítgatni semmit? Igaz?

köszi

What can change the nature of a man?

(#18406) PhoenixK válasza Destr4ct (#18405) üzenetére


PhoenixK
őstag

Tudtommal csak a létrehozással van baja, gond nélkül kezeli. Azért remélem valaki ezt tapasztalattal is meg tudja erősíteni! :B

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18407) New Life válasza PhoenixK (#18406) üzenetére


New Life
aktív tag

Igen, ez engem is érdekelne. :K

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#18408) KMT válasza proximus (#18401) üzenetére


KMT
addikt

Mi ez, te? RAID-ben van?

(#18409) proximus válasza KMT (#18408) üzenetére


proximus
senior tag

Neeem nem, nincsen.:) Simán csak egy 500GB Samsung HD502HJ :)
Érdekes hogy másnak eléri a 140-150 MB olvasási sebességet, nekem meg 118 megánál több "nem megy át" valahol. Ezt nem tudom hogy mitől lehet. Jó az én gépem nem egy mai darab(ABIT AX8 lap, A64 3200+), de az öcsémében is "felkoppant"(Giga P31, Pentium dualcore 5200). :F Kénytelen voltam egyébként SATA1-re tenni a lemezt az ES-TOOL-ból, mert nem látja a gépem máshogy (VIA VT8237 délihíd:W ). Mondjuk azt nem néztem hogy a gyári SATA2-őn is "behúzná-e a féket". Lehet hogy ettől van?

(#18410) LGLuke válasza proximus (#18409) üzenetére


LGLuke
őstag

Jól félre vezettél minket!
Azért húzza be a féket, mert a SATAI csak elvileg tudja a 150MB/s-ot. Nekem pl. az 500-as Hitachi 7K1000.C csak 106MB/s-ot produkál SATAI alatt.
Régi vezérlők eleve külön integráltak PCI sínre, az meg eleve 133MB/s-ot tud, így nem is a SATA a szűk keresztmetszet.

Ez kicsit olyan, mintha SATA új 3. generációját, ami 6Gb/s-ot támogat USB-n kötnénk az alaplaphoz, nyilván nem lenne gyorsabb, mint az USB.

Szóval valószínűleg ez lesz a szűk keresztmetszet. SATA2-es üzemmódban tudna többet, de egyébként a SATAI 150-ese sem hiszem, hogy valaha is eléri pl. a 135-140MB/s-ot. Ez csak egy elvi maximum.

(#18411) proximus válasza LGLuke (#18410) üzenetére


proximus
senior tag

Hmm, ez a PCI sávszélesség megmagyarázná a lassabb tempót, bár mondjuk tesóm gépe nem kéne hogy így viselkedjen u.e. a lemezzel.(Intel P31 chipset) Akkor meg mégis a SATA1 a bűnös, de ez már így marad még nem cserélem a lapomat egy újra. :(
Egyébként így is nagyon gyors, főleg az előző disk-hez képest(seagate 7200.7 60GB), csak nekem is aránylag erősen vibrál, és búg tőle a ház.(Ez már a második, előző behalt, de az is ilyen volt) Ahogy olvasgatok erről a lemezről, már több helyen is olvastam hogy ezt csinálja másnak is, ez így már nem annyira egyedi eset. Nem baj, az új házba ami a héten érkezik gumiágyazás tartja a winyókat. :DD

(#18412) KMT válasza proximus (#18409) üzenetére


KMT
addikt

Első sorban azon csodálkoztam, hogy meddig menne fel. Ezek az 500 GB/tányéros vinyók már 150 MB/s-ról indulnak?

(#18413) proximus válasza KMT (#18412) üzenetére


proximus
senior tag

Itt egy "fék" nélküli
A többi 500-as tányéros is közel van hozzá de a samu a leggyorsabb. Kérdés hogy NEM szintetikus tesztben(pl. win betöltés) mennyi lehet a különbség köztük.

(#18414) Geree


Geree
senior tag

valaki?

a friend in need is a friend indeed

(#18415) fenergie84 válasza Geree (#18414) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem old meg, hogy ne fejjel lefelé legyen, nincs tapasztalatom ilyen téren, de fő az elővigyázatosság, főleg új vinyó esetén...

proximus: Köszönöm, hogy az én eredményemet linkelted be :DDD :DDD :DDD :DDD :R:R:R

(#18416) Dzsekó válasza Geree (#18414) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha új a vinyó, akkor rakhatod akár fejjel lefelé, vagy 90 fokban is. Csak ha már egyszer sokáig 1 pozicióban volt használva, akkor nem olyan egészséges megváltoztatni a pozícióját. Ez kb. olyan, mint a floppy meghajtó, azt is lehet fektetve és állítva is tenni, de ha egyszer 1 pozicióban bekopott, akkor már nem működik jól a másik pozicióban.
Még valami, szögben ne legyen a vinyó.

(#18417) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Valakinek biztos egyértelmű a kérdés, de a Sata II visszafelé kompatibilis a sata 1-el? 1TB-os vinyóból mit ajánlotok? Visszolvasva WD-t ajánlottatok ebből abból 1TB-osból is jó?

(#18418) solika válasza proximus (#18411) üzenetére


solika
tag

proximus, nekem is sata I-es lapom van (abit ic7), nálam is ennyi a max: 121-124 mb/s. bár nálam nem kellett átállítani a vinyót...
de, amiért igazából írok: tesód gépén azért ugyanennyi kb., mert a vinyót is átállítottad sata I-re!

(#18419) proximus válasza solika (#18418) üzenetére


proximus
senior tag

Ez a ganaj VIA 8237 az oka hogy vissza kellett állítani SATA1-re. A lemez visszakapcsol ugyan 2-ről 1-re, de eközben egy a 8237-es déli híddal kapcsolatos probléma miatt megbolondul a vezérlő és nem látja a rendszer sehogy. No mindegy, majd ha veszek új lapot akkor majd már ki tudja futni magát a lemez.(visszakapcs SATA2-re ;] )

(#18420) 590227


590227
aktív tag

A fórum elején a Hitachi Deskstar 7k1000C 1TB-os száma miért:HDS721010CLA362,miért nem: HDS721010CLA332 ???

(#18421) daniel2121 válasza New Life (#18396) üzenetére


daniel2121
senior tag

A 2tb-osak még valóban drágák. Várhatóak a közeljövőben, hogy lemennek az áruk esetleg a 1.5tb-os árárra?

(#18422) Juhiii


Juhiii
csendes tag

Melyik HDD-t válasszam?
A rendszernek kell, egytányéros legyen, megbízható és lehetőleg csendes.

SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ Samsung SpinPoint F3 – 12.012.-
vagy
WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS - 11.937.-

A WD HDD-ket nehezen tudom beazonosítani (ezt ajánlották).

Sürgős választ kérek, mert rendelném.

Köszi

(#18423) gg72 válasza Juhiii (#18422) üzenetére


gg72
veterán

A WD5000AAKS típusnál vigyázz, mert nem mindegyik egytányéros, csak ezek:

500GB Western Digital Caviar Blue (WD5000AAKS-00M9A0 ; WD5000AAKS-00D2B0 ; WD5000AAKS-00V1A0)

Ha nem tudnak pontos infót mondani, akkor maradj a Samsung HD502HJ mellett, nagyon gyors és csendes vinyó, ami ugyan hajlamos a rezonanciára, ha olyan házba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#18424) Sas madár válasza gg72 (#18423) üzenetére


Sas madár
őstag

HD502HJ ez rengeteg helyen könnyen beszerezhető de itt nem kell semmilyen más azonosítót nézni ez alapból már mid 1 tányérosban készül csak?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#18425) Juhiii válasza gg72 (#18423) üzenetére


Juhiii
csendes tag

Coolermaster RC-600 Gladiator házba lesz.
Ha sikerül beazonosítani a WD-t akkor az a jobb, halkabb?
Eredetileg én is Samsung párti vagyok.

Sas Madár én úgy tudom hogy a HD502HJ csak F3-as, vagyis egytányéros lehet.

[ Szerkesztve ]

(#18426) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

SATA-s WD vinyók közül 250-320GB méretben melyek azok, amelyek 1 lemezzel vannak szerelve?
Használtan keresek ilyet. Azért fontos az egy lemez, mert eddig egy lemezes merevlemezeim voltak csak, és egyik sem rezonált (lehet csak szerencsém volt :D ).Meg gondolom kisebb a hibalehetőség is...

(#18427) Sas madár válasza Juhiii (#18425) üzenetére


Sas madár
őstag

Igen az F3 -mas széria.
De ez innentől csak ezzel szerelt.Nem sikerült ilyen leírást találnom.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#18428) Real_Necro válasza gg72 (#18423) üzenetére


Real_Necro
veterán

A WD5000AADS Caviar Green hány tányéros?

Nézegetem Aquaban a vinyót, mert 5 év garral netto 10 körül van. De még nem sikerült eldönteni, hogy inkább Black-et (szintén 500as) vegyek gyorsasága miatt és arra rakjak rendszert, vagy nincs akkor jelentős gyorsulás és rárakhatom régebbi 320as WD-re vagy 200as Seagate-re is a rendszert, mellette meg elég tárhelynek a caviar green?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18429) rszp


rszp
aktív tag

Vettem WD15EARS diszket. Számomra megmagyarázhatalan a viselkedése.

Teszt alapján 46-97MB/s olvasást tud. Alkalmazásban 80MB/s a limit. Ha ennyi akkor legyen ennyi és kész.

Ami zavar, hogy írásnál kb 25-30MB/s ami tud. DE ha 3 szálon indítok másolást a diszkre akkor az átvitel megnő 50MB/s értékre. Ez fura mert a fej pozicionálása miatt inkább csökkenie kellene. Tudtok erre magyarázatot? XP+SP3, BIOS-ban IDE mód, Q6600 + 4GB RAM Gigabyte X38-DQ6. Minden más HDD korrektül hozza ami elvárható.

Melyik program tud rendes információt adni a diszkről? Eddig nem találtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#18430) magno


magno
csendes tag

üdv mindenkinek.

Lenne egy-két kérdésem de előre szólok még nem próbáltam ki minden lehetőséget. Legalábbis az én gépemnél. Tehát adott 2db teljesen különböző konfig és 2 db Samsung F3-as 500Gb-s HDD. Csak annyi közös a dologban hogy mindkét vinyó az Ipon-ból van.
A probléma az lenne hogy mindkét konfigban nagyon lassúak a vinyók.
Előbb itt a két konfig -
1: konfig -
Gigabyte GA-MA770T-UD3 - AMD Phenom II X2 550 black edition.
KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz Black Edition KIT
BIOS -ban minden alap.
THERMALTAKE TR2 RX W0146RE 450W
2: konfig -
Gigabyte M52S-S3P rev2.0 FC-s BIOS-al. - AMD Athlon X2 4400+
Samsung DDR2 800mhz
BIOS-ban a vinyó AUTO módban.
Corsair CX400

Az első konfig-ra először Win7 x86 eng verziót próbáltam telepíteni de éreztem hogy nem okés mert a kicsomagolás előtt már hosszú percekig (kb 10 percig) mintha írnia a HDD max sebességgel de közben meg saccra egy USB1-es port sebességével ha írt. Próbáltam az AHCI módot is és ugyanaz a jelenség. Visszaállítottam a próbaként a BIOS-t is default-ra és ugyanez a helyzet. Meguntam kipróbáltam XP-vel kb 15 perc alatt fel is ment teljesen normálisan. Tehát Win7 saccra másfél óra alatt menne fel nem vártam végig mert ez nem normális :Y . A lemez jó mert előtte telepítettem róla egy másik gépet. Az olvasó is szintén le lett tesztelve. Gondoltam a Ram-okra is de összefoglalva akármit akárhova állítottam semmi változás tehát az kilőve. Nincs ötletem, :W és XP-vel tökéletesen fut.

A második konfig-nál mivel a sajátom van működő Win7-es rendszerem egy Sata-s régi 80-as Seagate vinyón. Ezt backupoltam Acronis-al és mivel nem szeretném újra telepíteni a rendszert gondoltam gyorsan visszamásolom rá. Csak hogy nem így történt mert kb másfél óra alatt másolta volna vissza rendszert egy IDE-s vinyóról. 45 perc körül meguntam nem vártam végig mert ez nem normális. Megjegyzem hogy a gyakorlatban 10-perc alatt felmegy a backup a 80Gb-s Sata vinyóra. Itt még nem próbáltam telepítő lemezről sem a Win7-et sem az Xp-t de van egy sanda gyanúm hogy ugyanazt produkálná mint az 1-es konfignál. Vagyis a Win7 csordogálva az XP meg simán felmenne. Ma este azért kipróbálom a lemezes telepítést. Ha addig is van valakinek valami jó ötlete szívesem várom.

Tippek - Elsőre a SATA driver-re gondoltam amit betölt a Win7 telepítő és nem teljesen jó a vinyóhoz és ez okozza a lassúságot. Acronis-nál szintén - vagy - a Samsung változtatott a firmware-en és valami probléma van vele, vagy szériahibás lemezek amit még a Samsung-sem tud.
És itt jön a de ha a vinyókra nem akarok telepíteni sem backupot visszahúzni csak fájl tárolásra akarom használni akkor olvasásra-írásra tehát DATA HDD-ként teljesen hibátlanul működik. HDD sentinel-el is ellenőriztem és semmi probléma.

Előre is köszi.

ui: ja használjak XP-t :D de ez nem megoldás.

forever hardcore

(#18431) PhoenixK válasza magno (#18430) üzenetére


PhoenixK
őstag

Hasonló eset volt, amikor a mostani vinyómra költöztettem a Win7-et Acronis-al: Eleinte piszok lassú volt, de adj neki egy napot, összeszedi magát!
Nem találtam rá semmit, miért van ez, de hasonló tapasztalatok keringenek a neten. (a Win7 file-indexelése, NTFS verzió a gyanúsított)

@rszp: Mennyi ideje van a vinyó a gépben?

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18432) gg72 válasza Sas madár (#18424) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ez a típus csak egytányéros verzióban van.

(#18433) gg72 válasza Juhiii (#18425) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem a Samsung halkabb, legalábbis az eddig nálam járt WD vinyók mindegyike hangosabb volt, még az 5400es green is.

(#18434) gg72 válasza Real_Necro (#18428) üzenetére


gg72
veterán

A WD-knél csak a típus alapján nehéz megmondani, hogy melyik egytányéros, és melyik nem.

Én nem tennék rendszert 5400-es és régebbi HDD-re, de adattárolásra tökéletesek. Rendszernek mostanság egytányéros 500 gigás vinyó javasolt (Samsung HD502HJ, Hitachi 7K1000.C - HDS721050CLA362, ill. az első hozzászólásban szereplő WD5000AAKS megfelelő szériája)

[ Szerkesztve ]

(#18435) rszp válasza PhoenixK (#18431) üzenetére


rszp
aktív tag

Pár napja. Teljesen tele írtam majd töröltem. Újra tele írtam majd töröltem de semmi változás.

(#18436) Real_Necro válasza gg72 (#18434) üzenetére


Real_Necro
veterán

És mik a tapasztalatok a Caviar Black-ről szintén 500as kategóriában?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18437) PhoenixK válasza rszp (#18435) üzenetére


PhoenixK
őstag

HD Tune mit dob rá?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18438) Dzsekó válasza rszp (#18429) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Align-t átfuttattad a vinyón? Ez már advanced formatos vinyó, ha rosszul van megparticionálva, akkor jelentkezhetnek lassulások. Esetleg Paragon Partition Manager 10-el próbáld particionálni, az nekem jól particionálta.

(#18439) rszp


rszp
aktív tag

512kB/sector maradt.

a képek [link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18440) gg72 válasza Real_Necro (#18436) üzenetére


gg72
veterán

Nekem konkrétan ezzel a típussal nincs tapasztalatom, korábban volt Black-em, jó volt, megbízható, de picit hangos...

(#18441) PhoenixK válasza rszp (#18439) üzenetére


PhoenixK
őstag

Dzsekó javaslata lehet a nyerő: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18442) rszp


rszp
aktív tag

Nem használtam advanced formatot mert nem állítottam el a szabványos 512B/sector méretet.

Az előbb 512kB-t írtam. Értelemszerűen az is 512B/sector volt. Nem preferálom a 4kB méretet.

(#18443) PhoenixK válasza rszp (#18442) üzenetére


PhoenixK
őstag

Te nem, de a vinyó igen. :B

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18444) rszp


rszp
aktív tag

Kezdem nem érteni az egészet.
Ha maradt az 512B akkor úgy kell dolgoznia mint bármelyik normál HDD-nek.
Ha 4kB lenne csak akkor kellene bármi programot használnom.
Rosszul gondolom?
Ha belül 4kB akkor is ha nem állítom át, akkor inkább eladom és veszek valami tisztességes HDD-t amivel nincs szopás. Eddig a WD jó márka volt de ha így szivat, nem veszek többet ilyet.

(#18445) PhoenixK válasza rszp (#18444) üzenetére


PhoenixK
őstag

Egyszer kell ráfuttatni a WD align progit, utána a te irányodból nem lesz különbség! Ha ennyit nem ér meg, add el!

szerk.: Finomítva... :(((

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18446) rszp válasza PhoenixK (#18445) üzenetére


rszp
aktív tag

Gondolom 800GB adat mellett nem lehet futtatni űgy, hogy ne legyen adatvesztés.

Egyébként ha lemegy a wdalign akkor mi lesz ha win7 alá kerül később?

(#18447) PhoenixK válasza rszp (#18446) üzenetére


PhoenixK
őstag

De, lehet futtatni, csak sokáig tartana.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18448) Real_Necro válasza gg72 (#18440) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szemezgetek most Hitachi-val is, de szintén az 500GB-os verzióval. Az is egy lemezes, valamint szintén olyan megbízható mint az 1TB-os?
Erről lenne szó:
500GB Hitachi 7200rpm SATAII 16MB cache winchester HDS721050CLA362

3 év garival brutto 11640Ft

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18449) Sas madár válasza gg72 (#18432) üzenetére


Sas madár
őstag

Ez is ritka de akkor még ez a halkabb is valószínű ez lesz 1xrűbben beszerezhető.
Rákérdeztettem a WD -re de most ahonnan hozza a srác nincs olyan amit szeretnék.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#18450) rszp válasza PhoenixK (#18447) üzenetére


rszp
aktív tag

Köszi a segítséget.

A wd-nak meg a jó....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.