Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) TopaMo válasza kano (#19800) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Hitából a C-s nek sok a belső hibajavítása. (raw read error rate)
A Wd-ből meg az utolsó bad-es lett 1 héten belül.
(samuval nem volt gondom eddig, ezért kacsintgatok most arra)

Amúgy a hita tényleg megbízható 5 db 1 terás van a gépben.(5,4,3 tányérosom is van) :D

(#19802) kano válasza TopaMo (#19801) üzenetére


kano
nagyúr

Az a baj, hogy a samu nem 1 héten belül lesz bad-es, hanem 1 év után, de ezt elég sok samu megteszi.
Nekem még van 250GB-os WD vinyóm is ami tökéletesen működik. Te tudod, én samut nem veszek az tuti.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19803) fenergie84 válasza kano (#19802) üzenetére


fenergie84
addikt

Nekem 7 db Samsungom volt eddig, amiből 1 db lett bad szektoros, az is 2 év után...
Szóval szerintem annyira nem rosszak...

(#19804) kano válasza fenergie84 (#19803) üzenetére


kano
nagyúr

Na ez az, hogy annyira nem rosszak. Mindegyikből van rossz darab de a Samuból túl sok van (mondjuk az F3 úgy néz ki, hogy jó, de azt sem merem bevállalni az előélet miatt). Egyébként nagyon - nagyon gondolkodtam egy F3-mas Samun rendszervinyónak, de arról sem egyértelműek a vélemények (melegedés és gyorsaság). Ráadásul drágább is mint a WD 5000AAKS. Mondjuk az 1TB-oson is gondolkodtam, de nem merem rábízni a fontos adatokat. Inkább veszek egy WD blacket vagy blue-t. Drágább, de nagyobb a bizalmam benne. Ráadásul a blackeknél nem gyorsabb a Samu F3 sem.
Az LCD-jük is talán az egyik legjobb, de egyszerűen nem merem bevállalni az inkorrekt gariztatásuk miatt. Ez van sajnos... :(

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19805) fenergie84 válasza kano (#19804) üzenetére


fenergie84
addikt

Nézőpont kérdése a dolog, nekem eddig Samsunggal adatvesztésem nem történt (kopp-kopp).
Mindig vigyáztam rájuk szereléskor is, h meg ne sérüljenek. Nekem beváltak. Nem úgy mint az a szutyok seaget, amit használtam fél évig és 64ezer bad lett rajta...

(#19806) kano válasza fenergie84 (#19805) üzenetére


kano
nagyúr

Na ebben egyet értünk, a Seagate az egy rakás sz.r. :)
Ment pü mással kapcsolatosan. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19807) fenergie84 válasza kano (#19806) üzenetére


fenergie84
addikt

Az biztos, h én meg azt nem fogok többet venni, ha über képességük lesz akkor sem....

Ment válasz pü...:D

(#19808) kano válasza fenergie84 (#19807) üzenetére


kano
nagyúr

Én egyszer vettem egy Seagate vinyót még a Mustárban (fújj, de utáltam őket, amíg csődbe nem mentek ;] ). ' év garancia volt rá és 1év 2 hónap múlva megállt. Azóta nem volt 3,5"-os Seagate vinyóm. Viszont az Asus notebookomban Seagate vinyó van és nagyon jó. Már több mint 2 éves és hiba nélkül működik. Úgyhogy 2,5"-osba jó vétel a Seagate (mondjuk drága is).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19809) kano válasza kano (#19808) üzenetére


kano
nagyúr

1 év garancia volt rá. :B

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19810) Chosen válasza kano (#19804) üzenetére


Chosen
addikt

Lehet hogy kifogtál 1-2 rosszat, de másokat ne beszélj le róla.Eddig csak samsung vinyóm volt, és egy sem lett bad-es vagy halt meg.(Több F3 és F1 tulaj ismerősöm is van jelenleg, és náluk abszolút nincs gond vele) Ismerőseimnél hitachi/maxtor/seagate-ek sorra hullottak, de ha éppen van egy jó szériája, nem beszélek le róla senkit.Amúgy meg 3 év gari van a vinyókra, aki meg 1 évvel veszi az így járt :U

[ Szerkesztve ]

(#19811) Zayl01


Zayl01
tag

hi!
na megvettem rendszernek az 1 TB, SATA 6 Gb/s, 64 MB Cache, 7200 RPM WD1002FAEX-et. Hát gyorsabb lett a rendszer valamivel az előző hddm-hez képest mondjuk 15-20%-al(többre számítottam), de azért kipróbálnák egy SSD-t is, de addig csak ez marad. :)
Egy kérdés ha lesz SATA3-as alaplapom akkor ez még gyorsulhat?

[ Szerkesztve ]

(#19812) kano válasza Chosen (#19810) üzenetére


kano
nagyúr

De ki beszélt itt 1 év garos Samsungról? Te olvastál is vagy csak beszélsz össze-vissza?
Nem beszélek le róla senkit, de azt írtam, hogy én olyat nem vennék. Majd a kedves vásárló eldönti, hogy milyet vesz. Tény, hogy a Samuk nem a megbízhatóságukról híresek, hanem inkább a gyorsaságukról. De ez egyéni vélemény. Én pl. Samu LCD-t sem vennék, mások pedig csak azt vennének. Ennyi.

Zayl01
Nem akarsz feltenni egy sebesség tesztet róla?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19813) Chosen válasza kano (#19812) üzenetére


Chosen
addikt

"Te olvastál is vagy csak beszélsz össze-vissza?" és te? Ki mondta, hogy a Samsung 1 év garis? Azt csak megjegyeztem, hogy samsungban nem bízol, de egy Seagate-et veszel 1 évvel.

(#19814) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hy!
WD5000AAKS-00UU3A0 típusú vinyóról tud valaki érdemleges adatot? A neten nem sokat írnak róla, én meg nem tudok sem arabul, sem kínaiul... :N
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#19815) kiss(b)


kiss(b)
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, több kérdésem is lenne amik egy része off, de ti talán tudtok segíteni ebben is.(dvd lejátszós topic halott sajnos)
Olyan asztali dvd lejátszót keresek, ami USB portos-->mert külső vinyót szeretnék hozzá használni.
Az avi filmek feliratait is viszi(srt).
Az ár max 22 000 Ft. Lg-ket nézegettem(pl.:dvt-499h) , de nyitott vagyok más típusra is, ha valaki használ ilyen kombót. A tv egy lcd lg42lg3000 sima HD.
Milyen külső hdd-t válasszak? Az ár szintén max 22k. WD-ket néztem 500 GB-t mit tanácsoltok?
Előre is köszönöm az útmutatást :)

A kacsahápogás nem visszhangzik - senki sem tudja miért.

(#19816) Krisinto válasza Chosen (#19813) üzenetére


Krisinto
őstag

Samsungokra 2-3 év gari van :U

(#19817) Dzsekó válasza TopaMo (#19797) üzenetére


Dzsekó
addikt

Teljesen naprakész az 1. hsz. Mi hiányzik belőle a Samu F2? Az nem is fog belekerülni. F3 meg F3 Eco van benne és pont.
1,5TB-osban ezért a WD Green-t tudom ajánlani, mert Samu F3 nincs 1,5TB-osban.

(#19818) Sztroganov válasza Adiking (#19757) üzenetére


Sztroganov
csendes tag

Szia Adiking,

Az én véleményem szerint a Western Digital winyót vedd meg, mert sokkal megbízhatóbb mint a Samsung.
Az ismeretségi körömben már többen vettek Samsung winyót és 5-ből 3-an fél év után vihették vissza a boltba kicseréltetni. Szerencsére még garis volt.
Én a WD-t és a Seagate winyókat tudom ajánlani mindenkinek.

Üdv: Sztroganov

A sport megtanít becsületesen győzni vagy emelt fővel veszíteni. A sport tehát mindenre megtanít.

(#19819) Mano66 válasza Dzsekó (#19817) üzenetére


Mano66
senior tag

De van 1,5Tb Samsung F3 Eco ,153WI a jelölése.Nekem az megy a Popcorn A-200-ban.Csak még nagyon kevés helyen kapni.Piszok halk és nagyon nem melegszik.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#19820) killer1203 válasza fenergie84 (#19792) üzenetére


killer1203
senior tag

2800Ft -ot kelett volna amugy ráfizetni, de elfelejtette a boltos, persze én sem elékesztettem rá. :P

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#19821) Dzsekó válasza Mano66 (#19819) üzenetére


Dzsekó
addikt

Valóban, sorry, a forrásom le van maradva. :DDD
A listát most aktualizálom mégjobban, akkor bekerül ez az F3 is.
Köszi!

(#19822) bmwsan


bmwsan
senior tag

SZiasztok

erről mi a véleményetek? KATT

Ennyire rossz ez a vinyó vagy mi baj van vele?
Tudtok róla valamit?
Előre is köszi.

(#19823) TopaMo válasza Dzsekó (#19817) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Köszi az infókat. :R
Lehet mégis WD lesz a befutó.

(#19824) Chosen válasza Krisinto (#19816) üzenetére


Chosen
addikt

Igen, pont ezt írtam :U

(#19825) Zayl01 válasza kano (#19812) üzenetére


Zayl01
tag

Aki WD-t akar venni, most vettem még friss, teszt! :)
Erről mi a véleményetek?

WD1002FAEX

[ Szerkesztve ]

(#19826) Dzsekó válasza bmwsan (#19822) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nagyon is jó ez a vinyó, 1. hsz-ben ajánlottak között van. És az ott szereplő pontos tipusok már 1 tányérral szerelt gyorsabb változatok.
Szerintem jövő héten drágább lesz már, hála a görögöknek.

(#19827) bmwsan válasza Dzsekó (#19826) üzenetére


bmwsan
senior tag

Nem kellet megvárni a jövő hetet előbb 8054Ft volt most már 12K
Köszi szépen.

(#19828) Dzsekó válasza Zayl01 (#19825) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hát ez bűn lassú vinyó. :DDD
Viccet félretéve hozza a sebességét, de ennél gyorsabb nem lesz, hiába sata3-as vinyó.

(#19829) Dzsekó válasza bmwsan (#19827) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez nem semmi, még nincs 5 perce, hogy néztem...
Remélem, nem járok így holnap a monitorral, ma néztem meg, de nem volt nálam annyi lé és mondtam, hogy holnap visszajövök érte...

[ Szerkesztve ]

(#19830) fenergie84 válasza killer1203 (#19820) üzenetére


fenergie84
addikt

Akkor is jól jártál volna, ha még is ki kell fizetni, a különbözetet...és neked: :P

:D

(#19831) kano válasza bmwsan (#19827) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem az el volt írva a weblapjukon és észrevették. Mindenhol 11k körül van ez a vinyó, kicsit furcsa volt 8k-ért.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19832) kano


kano
nagyúr

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a WD10EALS vinyóban 500-as tányérok vannak már?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19833) elfelejtette válasza elfelejtette (#19814) üzenetére


elfelejtette
veterán

Senki nem tud róla semmit?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#19834) zka67 válasza bmwsan (#19822) üzenetére


zka67
őstag

Nekem 3/4 éve van ilyen vinyóm, erről nyomom a torrentet ész nélkül, kb. 25 TB ment fel róla. El tudod képzelni mit kapott az a vinyó? És kifogástalan az állapota.

(#19835) mg105


mg105
senior tag

sziasztok!

olvastam itt a topicban, hogy a pillanatnyi legnagyobb adatsűrűség az 500GB/tányér. van olyan 500 GB-os merevlemez, ami egytányéros? a leggyorsabb vinyó kéne (rendszervinyónak) minél olcsóbban. melyiket ajánlanátok?

köszi

(#19836) kano válasza mg105 (#19835) üzenetére


kano
nagyúr

Ha az első hsz-t megnézed már választ is találsz rá. Segítségként: WD 5000AAKS megfelelő altípusai és Samu F3 is van ilyen. ÉN a WD-t venném inkább.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19837) fenergie84 válasza mg105 (#19835) üzenetére


fenergie84
addikt

Nincs gond egyébként az F3 HD502HJ-val sem, sőt könnyebb beazonosítani is, mert a WD-nél figyelni kell a - jel utáni részt is. De amúgy jó mind a kettő.

(#19838) Torzi05


Torzi05
tag

Üdv!

Szeretnék egy 500GB-os, Western Digital, WD Caviar Green szériából, SATA II csatoló felülettel :U

Viszont nem igazodok el abban a sok végén lévő karakterrel, tudnátok nekem segíteni, hogy melyiket érdemes megvenni? :U :U

Linux " Live free or die! "

(#19839) Magnum PI


Magnum PI
tag

sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni, hogy hálózati adattárolóba (NAS) milyen vinyót érdemes vásárolni? Természetesen a hosszú távú adattárolás a cél és a megbízhatóság lényeges szempont.

köszi

(#19840) gyiku


gyiku
nagyúr

ingyen hozzajutok egy 1tb hdd-hez, kerdes, hogy melyiket valasszam. a rendszer is ezen lesz. szoval WD1002FAEX vagy F3 HD103SJ?

hüllő

(#19841) Chosen válasza gyiku (#19840) üzenetére


Chosen
addikt

Hosszútávra inkább a FAEX, de mások véleményét is hallgasd meg.

(#19842) Dzsekó válasza gyiku (#19840) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem is FAEX. :)

Frissült az 1. hsz!
Jó böngészést mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#19843) Sensation


Sensation
tag

Üdv!

2,5"-os notebook vinyó vásárlás előtt állok. Amit eddig tudok hogy Samsung 320 GB 5400rpm SATA, amit nem tudok hogy ezen belül van kb. 3 fajta: HM320II, HM320JI, HM321HI
Mik a különbségek, illetve melyiket érdemesebb megvenni? (árban pár száz Ft különbség van, az nem döntő)

Illetve a WD is szóba jöhet még pl. a WD3200BEVT

Köszi a segítséget!

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#19844) Dzsekó válasza Sensation (#19843) üzenetére


Dzsekó
addikt

Samsungot inkább ne!
WD3200BEVT tökéletes választás.

(#19845) kano válasza Dzsekó (#19844) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
A WD10EALS vinyóban milyen kapacitású tányérok vannak?
Köszi!
Üdv.: Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19846) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Rendszernek mennyivel lenne gyorsabb, jobb egy új HD103SJ, mint a jelenlegi HD320KJ :F

A HD154UI és a HD103SJ között gondolkozom.
Az első esetén a rendszer maradna a HD320KJ-n, és a HD154UI-en lennének az adatok, de állandóan menne.
A második esetben a HD103SJ két partícióra lenne szedve, egy 60GB-s a rendszernek, a többi adatnak, és a HD320KJ is adatnak. Meg van egy SP0812C, de az csak adatnak jó, mert rendszernek hangos a seek miatt.

(#19847) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Feltettem a HD Tune Pro-t. Ezek szerint akármelyik új jobb lenne rendszernek, mint a jelenlegi.
[HD320KJ]
[SP0812C]

(#19848) zsolt1224


zsolt1224
csendes tag

Üdv

Merevlemez vásárlás előtt állok. Amik közül választanék: 500gb samsung f3, 640gb wd black. 500gb az amire minimum szükségem lenne, egy terás merevlemezre viszont nincs (ha lenne akkor a 1tb-os f3-ast vennék szerintem) Sebességben van érezhető különbség a samsung f3-as javára? Mert ha nem igen, akkor inkább a 640es wd-t venném, mégiscsak jobban elférek rajta később is.

[ Szerkesztve ]

(#19849) Dzsekó válasza kano (#19845) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mivel nemrég jött ki ez a széria, ezért 2 db 500GB-os tányérból áll, ezért best buy.
Bár lenne 1,5-2TB-os vinyó Blue szériából, de egyelőre nincs még.

(#19850) kano válasza Dzsekó (#19849) üzenetére


kano
nagyúr

:R :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.