Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) PhoenixK válasza rszp (#18450) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az Advanced format lesz a jövő, jobb ha hozzászoksz. Elsőnek a WD lépte meg, szép lassan jönnek idén a többiek is...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18452) rszp válasza PhoenixK (#18451) üzenetére


rszp
aktív tag

Ez nem jövő, ez rémálom.

(#18453) PhoenixK válasza rszp (#18452) üzenetére


PhoenixK
őstag

Miért is???

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18454) rszp válasza PhoenixK (#18453) üzenetére


rszp
aktív tag

512B-hoz tartozott x méretű CRC. Most 4096B-hoz lesz x méretú. Ha a HDD kezd hibásodni, akkor 4kB amit lépésenként vesztek a régi 512B-tal szemben.
Ez elég kínos.

IBM még 70-ben vezette be az 512B fix méretű allokációt és ezt mamár nevezhetjük elavultnak is mert túl sok adminisztrációs területet vesz el. Az op.rendszerek ezért használnak nagyobb szektor méretet. Viszont a nagyobb biztonság miatt az adatok maradhatnának kisebb szegmensben a fizikai tárolón. Főleg, hogy PMR tárolás miatt is sokkal sebezhetőbb a rendszer.

Igaz már olyanon is gondolkodtak, hogy a CRC területet is elveszik. Az szép lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18455) rszp válasza rszp (#18454) üzenetére


rszp
aktív tag

CRC helyett ECC azaz error correction code. Bocs

(#18456) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!

Hordozható 1TB-os winchestert szeretnék venni.
Nagyon fontos a minél jobb biztonság,tehát minél nagyobb legyen az esély hogy hordozás alatt nem lesz semmi baja a rajta tárolt adatoknak,és a lehetőségekhez képest minél gyorsabb legyen.Külső,USB2 es legyen!

Mely márkák amik megbízhatóak?melyeket kerüljem?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18457) Alex91 válasza flash- (#18456) üzenetére


Alex91
félisten

Ha sokat cipeled, akkor inkabb 2,5"-os... 3,5"-ban szinte mindegy, WD, Samsung, Seagate... Amelyik tetszik :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18458) flash- válasza Alex91 (#18457) üzenetére


flash-
veterán

és 2.5 ősben is mindegy a márka?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18459) Alex91 válasza flash- (#18458) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem vad kulonbseg ott sincs. En megneznem, hogy melyik tetszik, esetleg van-e olyan plusz szolgaltatasa amit hasznalnek is. Aztan, hogy mennyi garit adnak hozza. Dontenek, es termeszetesen BACKUP, ha nem akarom elveszteni a rajta tarolt adatokat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18460) martin66


martin66
senior tag

Üdv!
Szerintetek milyen Hdd-k melyiket vegyem inkább?
1.
2.
Köszi

(#18461) PhoenixK válasza martin66 (#18460) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az elsőt... Mert az jobb valamiért!

Komolyra fordítva: Mire szeretnéd használni? Mi fontosabb: a csendes, energia-takarékos üzem, vagy a sebesség?
Az green lassabb, de csendes és hűvösebb. A black gyorsabb, de cserébe hangosabb és kicsivel jobban melegszik.

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18462) martin66 válasza PhoenixK (#18461) üzenetére


martin66
senior tag

A sebesség. vagy valami más fajta jobb mert láttam ezt az 1. oldalon, hogy jó.
Köszi

(#18463) Dzsekó válasza martin66 (#18462) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD-ben nincs gyorsabb a Blacknél, de mivel ott még nem frissültek a tányérméretek 500GB-osra, ezért ajánlott az ennél gyorsabb Hitachi 7K1000.C, viszont ennek néha van darálós hangú öntesztje, ez 1-2mp-ig tart. Csak valakit ez zavar.

Szerk: Van már WD Blackből is 500GB tányéros változat:

WD1001FALS-00U9B0
WD1001FALS-00E3A0

Fontos a kötőjel utáni rész, ezek a leggyorsabb Black-ek.

Illetve van WD1001FAES, ez már 64MB cache-es és valószínűleg már advanced formatos vinyó, ez ugyanolyan gyors, mint a fenti két Black.

[ Szerkesztve ]

(#18464) martin66 válasza Dzsekó (#18463) üzenetére


martin66
senior tag

Egy linkel megtudnál dobni?
Nagyon megköszönném mert nem találok sehol :(
Magyar nagykerből ezeket akkor
WD1001FALS-00U9B0
WD1001FALS-00E3A0

(#18465) szilagyi1975


szilagyi1975
csendes tag

Nekem Samsung winchesterim vannak azok idáig beváltak + azokon 3 év garancia van...

"a kocsmááában.... ott van a nagy élet, tompulnak az agyak élesek a kések" :))

(#18466) helpy


helpy
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség, a kérdés, hogy ez a típus: 500GB Hitachi Deskstar 7K1000.C (HDS721050CLA362) használható-e SATA1-es módban, pontosabban egy ASUS A7N8X-E DELUX lapban, fontos!! (mert akkor nem veszem meg :)) ) :R

(#18467) joshua7


joshua7
veterán

Srácok, adattárolásra érdemes terrás Samu F1-et venni? HD103UI lenne. 9 hónapos, összesen 3 év garos. 15k. :F

Semper Fi

(#18468) Dzsekó válasza martin66 (#18464) üzenetére


Dzsekó
addikt

Telefonon lehet megkérdezni a kötőjel utáni részt sajnos.

(#18469) helpy


helpy
tag

Vagy maradjak a wd-nál, a 320-as vagy az 500-as csendesebb a blue szériában? :U

(#18470) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Mi a különbség a következő 3 Hitachi vinyó között?

500GB Hitachi 7200rpm SATAII 16MB cache winchester HDS721050CLA362

500GB Hitachi 7200rpm SATAII 16MB cache winchester HDT721050SLA360

500GB Hitachi 7200rpm SATAII 16MB cache winchester HDP725050GLA360

Melyiket érdemes választani?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18471) Dzsekó válasza Real_Necro (#18470) üzenetére


Dzsekó
addikt

1. 7K1000.C
2. 7K1000.B
3. P7K500

3. a legrégebbi széria, leglassabb, 1. a legújabb, leggyorsabb, 500-as tányérral szerelt széria. De ha adattárolásra, külső vinyónak kell, akkor nagyon tudom ajánlani a P7K500-at is, én is ilyet használok külső usb-s backup vinyónak. Energiatakarékos, csendes és hűvös. A 7K1000.C-nél többen panaszkodtak időnként jelentkező önteszt hangra, ami 1-2mp-ig tart. Valakit ez zavar. A .B-nél is megvan ez, de ott ritkul, és nálam már nagyon ritkán csinálja, szerintem a .C-nél is így van ez, csak az még viszonylag új széria.

(#18472) Dzsekó válasza helpy (#18469) üzenetére


Dzsekó
addikt

A WD szerintem csendesebb. Mindkettőt lehet használni Sata1-ben. Hitachit szoftveresen egy sata2-es gépben kell sata1-re állítani, WD asszem jumperesen állítható.
WD jumperelés

[ Szerkesztve ]

(#18473) Dzsekó válasza joshua7 (#18467) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én nem vennék F1-et, mert nem olyan megbízható. Csak Samu F3-at vennék.
De adattárolásra tökéletes az 1TB-s WD Green is, 1k-val lehet drágábban kapni.

(#18474) LGLuke válasza Dzsekó (#18471) üzenetére


LGLuke
őstag

Hát nem tudom, mert nálam még csinálgatja ezt a ratatata-büdöstata hangot.
Igaz, hogy az 500-as az nagyon kussban van, csak az 1TB-osnál jelentkezett ez a hang.
Az is érdekes, hogy az 500-as 135MB/s fölött kezd olvasni, míg a TB-osom csak olyan 126MB/s-os maximumot produkál.

Már arra is gondoltam, hogy csak 400-as tányérokat tettek volna némelyik db-ba, de audi100td 2TB-os változata is gyorsabban kezdett a 400-as tányérokkal.

Fene se érti! Bár az a 10MB/s lényegtelen, gyors ez ígyis, mint a szél, és halk is, amíg óránként párszor nem ratatatázik!

(#18475) Real_Necro válasza Dzsekó (#18471) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm az infót. Sajnos továbbra sem sikerült eldöntenem, hogy 500GB méretben Hitachi vinyó legyen az új rendszervinyó, vagy WD-ből a Black széria. Van ismerős, aki azt állítja, hogy két 7200es vinyó között alig észrevehető különbségek vannak, így tökmindegy melyiket választom. :F

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18476) gg72 válasza Real_Necro (#18475) üzenetére


gg72
veterán

Én ezt úgy pontosítanám, hogy a 7200-es 500 gigás egytányéros vinyók közt alig vannak sebességbeli különbségek. Maga a tény, hogy 7200-vel pörögnek, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy egyformák lennének a vinyók.

(#18477) magno válasza magno (#18430) üzenetére


magno
csendes tag

Nos akkor válaszolok magamnak.

Megoldottam a problémát szinte triviális volt. A hiba abból adódott hogy az IDE csatornáról nem igazán szeret telepíteni a gép. Egyiksem. Ugyanis a 2-es konfignál tegnap este ki tudtam próbálni a lemezes telepítést és abban a konfigban SATA író van. Az 1-es konfignál viszont IDE-s-ről próbáltam felhúzni. Ugyanez volt a hibajelenség a 2-es konfignál is ha IDE-s HDD -ről próbáltam felhúzni a backup-ot akkor iszonyat lassú volt. Másik SATA HDD-ről pedig 13 perc. Lemezes telepítés kb 15 perc.

Köszönöm szépen a megoldást. Ügyes vagy magno :Y

forever hardcore

(#18478) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
RAID5 tömb építéséhez milyen vinyót ajánlotok 500Gb körüli méretben?

Mi az optimális? Ha az oprendszert erre a tömbre teszem vagy pedig egy külön vinyóra?

Köszönöm

(#18479) gg72 válasza puru (#18478) üzenetére


gg72
veterán

(#18480) LGLuke válasza puru (#18478) üzenetére


LGLuke
őstag

Mire használnád a RAID5 tömböt?
Mert ha munka és biztonság az elsődleges, akkor WD RE3 vagy RE4 HDD-ket ajánlanék.
RAID-re vannak optimalizálva, de RAID5-höz komolyabb RAID kártyát érdemes használni, mert a szoftveres RAID5 nagyon terheli a CPU-t.

Attól függ az OS elhelyezése, hogy Neked mi kell: a rendszer legyen biztonságos és gyors, akkor a RAID kötetre kell, tenni. Amennyiben adatbázist, vagy más programokat akarsz biztonságban tudni és gyorsítani, akkor lehet az OS külön HDD-n is.

(#18481) Uzmany


Uzmany
őstag

Használ valaki raid0-t az 500 gigás egytányéros vinyók valamelyikéből? (WD, Hitachi, SamsungF3)
Raid0-t szeretnék, de egyelőre tanácstalan vagyok, hogy melyik hdd-ket használjam.
Jelenleg egy C-s Hitachim van, de raid-re elriaszt tőle a magas Acces Time (19,5ms)

® visions created with passion

(#18482) fagy53 válasza Uzmany (#18481) üzenetére


fagy53
nagyúr

Talán ez segítség. :)

(#18483) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Samsung F3-at ugye. Most néztem SMART-ot, és 01.25 óta a
Write Error Rate: 1-re kúszott fel. Azóta is 1 maradt. Kondíció 100%...

Szerintetek ez előjele lehet egy vinyóhalálnak? Nagyon durván fontos adatok vannak rajta.

Csak azért kérdem, mert szerettem volna mégegyet venni, ám ha ez problémát jelez előre akkor lehet WD lenne inkább.

Előre is kösz!

(#18484) puru válasza LGLuke (#18480) üzenetére


puru
senior tag

Sajnos alaplapi a Raid :(
Már látom, hogy valszeg a RAID10 lesz a nyerő, főleg ha befér 4 vinyó a házamba :)
Sajnos a WD vinyók ára és jelenlegi elérhetősége elég rossz, pedig én is szeretem a WD-ket.

(#18485) Real_Necro válasza gg72 (#18476) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem WD Caviar Black lesz a nyerő, csak még nem sikerült kiderítenem, hogy az egytányéros e.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18486) puru válasza Real_Necro (#18485) üzenetére


puru
senior tag

Igen, ez tényleg nagyon jó, csak úgylátom, jelenleg nem nagyon elérhetőek ezek a vinyók most az üzletekben:(

(#18487) Real_Necro válasza puru (#18486) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gianni-nak van. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18488) puru válasza Real_Necro (#18487) üzenetére


puru
senior tag

Őt nem ismerem.

(#18489) PhoenixK válasza puru (#18488) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az aprón egy bazáros. Viszont vigyázz vele, mert csak egy évet vállal ő a gariból, a többi a nagykeren múlik - és már tűnt el nagyker, akitől ő szerzett be cuccot... Nekem 50k-m bánta! :O

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18490) puru válasza PhoenixK (#18489) üzenetére


puru
senior tag

Uff :(
Ez nem szimpatikus így, általában 1 év után halnak meg a vinyók.

(#18491) Real_Necro válasza puru (#18488) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pedig régóta itt van fórumokon. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18492) PhoenixK válasza puru (#18490) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem tudom, másnak mi a tapasztalata, nem rosszindulatból mondom, és ezt ő is feltünteti a "garanciapapíron". Másokkal (értsd: többi bazáros) nem tudom, mi a helyzet, érdemes előtte megkérdezni (még Gianni-nál is, hátha észhez tért)!
Csupán a tapasztalatomat osztom meg.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18493) Real_Necro válasza PhoenixK (#18489) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezt az infót köszönöm. Igazából egyszer vásároltam tőle, már nem emlékszem mit, de nem volt gond. Másik dolog, hogy egy kis üzlet (vagy akár nagyobb is) el tud tűnni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18494) solika válasza PhoenixK (#18431) üzenetére


solika
tag

szia PhoenixK!

az acronis-nak melyik programjával lehet ilyen visszaállítós dolgot csinálni? milyen más erre való progi van még (bár acronis elég jó dolgokat kreál)?
és hogyan? boot-olható dvd-t hoz létre és arról boot-olva automatikusan visszaállítja a tartalmat? és ha mondjuk a partíció 15 giga, de csak 7 giga a rajta lévő tartalom, akkor csak 2 lemezre rakja rá vagy akkor is az egész partíciót menti és 4 lemez kell neki?

előre is köszi a választ (bárkinek, aki tud segíteni ebben)!

(#18495) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sikerült leszűkítenem a kört. Végül maradok WD-nál, nekem bevállt.
A két esélyes:

WD 640Gb 7200rpm 64Mb SATA2 WD6400AARS 3 év gari, 13-14eFt (ha jól láttam ez Green)

640GB WD Caviar Black WD6401AALS SATAII 32MB 5 év gari 14eFt

Kettő közül melyiket érdemesebb? Sajnos konkrét infót nem találtam, de mintha Green egytányéros lenne, Black-et nem tudom...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18496) PhoenixK válasza solika (#18494) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én az Acronis True Image WD Edition-t használom, a vinyóhoz lehet letölteni. Menet közben (online) lehet backup-ot csinálni, valamint lehet boot CD-t is létrehozni visszaállításhoz.

Javaslom még a Norton Ghost-ot, egy örök program, bár a neten terjengő infók alapján az újabb NTFS-verziók (Win7 féle) megfekszik a gyomrát (első 1-2 napig lassulás tapasztalható, aztán összeszedi magát a win, ez Acronis-al rövidebb ideig tart).

Lehetőségnek ott van még a windows beépített mentési rendszere, de ezzel nincsenek tapasztalataim!

Esetlegesen szemezgess a Hiren's Boot CD-ről, de ez inkább OFF

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18497) Dzsekó válasza Real_Necro (#18495) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyik sem 1 tányéros, mert még nincs 640GB/tányér kapacitás.
A green az 500GB-os tányérokból áll ugyan, de 5400-on pörög, azaz rendszernek nem olyan ideális. A 640-es black meg még csak 334GB-os tányérokból épül fel.
Viszont van egy blue a 640-esek között, ami 500GB-os tányérokból áll és 7200-on pörög.
Pontos tipusa: WD6400AAKS-00H2B0
Fontos a kötőjel utáni rész, telefonon érdeklődj a boltokban, pl. Aqua.
Csak ez az 1 altipus van 500-as tányérokkal, a többi WD6400AAKS 334GB-os tányérokból áll. Ha nem találsz WD6400AAKS-00H2B0 tipusú blue-t, akkor inkább blacket vegyél rendszernek. Gyorsabb picit az 500GB tányérral szerelt greennél.

(#18498) Real_Necro válasza Dzsekó (#18497) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem olvastad akkor rendesen végig. A green, amit írtam, szintén 7200-őt pörög. A Blue szériát hangosabbnak írja a WD oldala. Mekkora különbség észlelhető az egy vagy többtányérosak között?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18499) solika válasza PhoenixK (#18496) üzenetére


solika
tag

PhoenixK: köszi szépen, utána nézek a többinek! ezt a wd-edition-t honnan és hogyan lehet letölteni? kell vmi serial és a wd oldaláról lehúzni?

Real_Necro: green vinyók mind 5400-on pörögnek. vmit félre nézhettél, sztem a wd átverős dumáját: miszerint 5400-7200 közt állítja intelligensen, de ez kamu és marketing szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#18500) PhoenixK válasza solika (#18499) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha beregisztrálsz egy WD vinyót az oldalukon, akkor le lehet tölteni...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.