Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7747) Rocky100


Rocky100
csendes tag

Sziasztok

Előre is bocs a bugyuta kérdésért de annyira nem vagyok még járatos az ssd-témában :B

Idén szeretnék majd összedobni egy új gépet az első fél évben valamikor ha meglesz a konfigra a keret.Ez egy felső kategóriás játékgép lesz lokál minimum egy gyárilag oc-zett gtx 670-essel(úgy már jóval jobban megéri mint a 680as), és alapesetben i7 3770k procival.A gép többi alkatrésze is minőségi lesz természetesen, különösen a táp és az alaplap.Szeretnék egy jó 2évig most mindenféle kompromisszum nélkül úgy gépezni hogy ne azon kelljen agyalnom mit veszek legközelebb a gépbe

Lényeg hogy egy ilyen konfigba alap dolognak tartom az ssd-t, de abból igazán csak a sebesség számítana, mivel csak az oprendszer lesz rajta(meg ugye a progik amik kellenek)
Háttértárnak pedig bőven elég lesz egy Terrás sata III-as Seagate

Na most jön amit nem értek :B Pedig böngészgettem a topicot, és az első kiemelt hozzászólást is a-tól Z-ett-ig :B

Első körben azt kérdezném hogy Win7(nem szimpatikus a 8 valamiért egyáltalán)-alá mekkora ssd-t ajánlotok minimum?Itt most a méretre gondoltam ugye mert egy idő után hízik a rendszer és a kellék, meg vezérlőprogramok is hizlalják ugye.

Aztán a lényeg....Azt nem értem, hogy ha nem arra telepítem majd a játékokat, hanem a HDD-ra akkor most nem lesz gyorsabb a töltési idő meg ilyenek?Ez nekem valahogy nem áll össze sehogy sem.De lehet csak a hülye logikám :(((
Szóval adott egy ssd ami az oprendszeré és programoké, és ott a HDD ami a tároló, és a játékoknak a telepítési hely.
Hogy a fenébe lesznek gyorsabbak a játékok is ha nem az ssd-re vannak telepítve? :((( Közben azért hozzáteszem hogy azért kérdem mert nyilván csúcskonfig esetén sincs az embernek adattárolásra annyi pénze mint amennyibe mondjuk egy 512Gb-os ssd kerül

Tehát nem értem.Abban az esetben ha az ssd-t az oprendszernek szánom csak úgy hiszem logikátlan hogy a játékokra bármilyen hatása legyen

Még egyszer elnézést a bugyuta felvetésért és kérdésért, de ezt egyszerűen nem értem :( :B

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.