Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#49151) Emperor_ válasza roli1208 (#49149) üzenetére


Emperor_
addikt

3 évvel Adata SU800 alza.ból.
5 évvel Adata SP920 speedshop.ból.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49152) Dugos válasza Emperor_ (#49150) üzenetére


Dugos
tag

Nem probléma. Köszi a segítséget, Transcend lesz a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#49153) Dr. Maci


Dr. Maci
tag

Sziasztok!

Asus FX50JX típusú notebook-ba szeretnék HDD helyére 500 GB-os SSD-t vásárolni, mivel a merevlemez rosszalkodik.
Átlagos, otthoni felhasználásra szeretnék vásárolni, első körben egy WD.Blue 2,5-t (WDS500G2B0A) néztem ki, de aztán beleolvastam a fórumba és úgy láttam, hogy megoszlanak a vélemények a márkákat illetően.

Ez nem egy jó választás? Esetleg mit ajánlanátok helyette?

[ Szerkesztve ]

(#49154) roli1208 válasza Emperor_ (#49151) üzenetére


roli1208
csendes tag

Köszönöm.

(#49155) Emperor_ válasza Dr. Maci (#49153) üzenetére


Emperor_
addikt

Milyen CPU van benne?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49156) trialboj válasza trialboj (#48956) üzenetére


trialboj
őstag

Megvettem a Kingston A400 ssd-t. Ahogy mondtátok, az öreg és lassú laptop új erőre kapott tőle.

Egy apró gondom van vele, hogy a sentinel már eleve csak 80%ra értékeli a teljesítményt. Illetve indulás / leállást számol, pedig a másik ssdnél Kingston V400 adatforgalmat ír, 3 év után 18TB.
Ezzel most minden rendben van?
Akit érdekel a sebessége.

[kép]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#49157) havri1 válasza trialboj (#49156) üzenetére


havri1
félisten

Trim disabled, eleve 80%-ról indul. Ahci módban van a SATA port?

havri

(#49158) kali válasza trialboj (#49156) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A 80% és a TRIM kapcsán: Link

(#49159) Gumicuminudl


Gumicuminudl
csendes tag

Sziasztok!

A véleményetekre/segítségetekre lenne szükségem:

Nagyobbra szeretném cserélni a jelenlegi 240 Gb-os, SATA3-as Samsung 840 EVO SSD-m.
A kinézett SSD egy Hynix PC300 PCIe NVMe 512GB (nagyon baráti, 20000 Ft-os áron).
Az alaplapom egy [Asus H97 Plus] lap amihez csatlakoztatva a specifikációja alapján simán menne az "új" háttértár.
Elsődlegesen a nagyobb tárhely és a kevesebb kábel lenne a cél, persze örülnék ha tudná legalább a Samsung sebességét. :)

Járható lenne ez az út?
Okozna-e lassulást a videokártyát illetően?

Előre is köszönöm tanácsokat!

"Ne adjatok oda semmit! Vegyétek el mindenüket!"

(#49160) Geth válasza Gumicuminudl (#49159) üzenetére


Geth
addikt

A konkrét SSD-t nem ismerem, a lapod leírások alapján:
- ha M.2 slotba rakod, az PCIe 2.0 x2-t tud
- ha a második x16-os foglalatba, akkor PCIe 2.0 x4-t tud (adapter kell)
Egyik opció sem csökkenti a GPU-nak szánt első PCIe 3.0 x16 sebességét.

Tehát ha az SSD is tudja, kétszer gyorsabb, ha adaptert használsz, mintha az M.2-be rakod.
Ha a második, adapteres opciót választod, nem fog menni a lapon a maradék kettő, rövidebb, PCIe 2.0 x1 foglalat.
Ha a konkrét SSD PCIe 3.0, kikeresheted milyen 2.0-s sebességnek felel meg, egy generációnál kábé feleződik, tehát a 3.0 x4-hez 2.0 x8 kellene (ilyened nincs, ha nem dobod ki a GPU-t...), persze menni fog a fenti két opcióval is, csak nem annyin, amit az SSD tudna.

(#49161) motocoder


motocoder
aktív tag

Jo hirek:[link]

(#49162) Gumicuminudl válasza Geth (#49160) üzenetére


Gumicuminudl
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ! :R
Azt hiszem első körben kipróbálom az M.2-es lehetőséget és ha tudja legalább a "régi" SSD olvasási sebességét (kb 500 MB/s), akkor maradok is ennél. :)

Mindkét SSD-vel csinálok majd tesztet és megosztom az eredményeket. :)

"Ne adjatok oda semmit! Vegyétek el mindenüket!"

(#49163) Frawly válasza villifog (#49126) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben nem sok kivetni valót látok. Nemrég az eBayről vettem egy mSATA-s 860 EVO-t, az is bontottan jött, de 0 km-es volt, 0 írás, 0 üzemóra, 1 bekapcsolás (az az egy, amikor én kapcsoltam be), 100% kondíció. Szerintem valaki megvette a gépébe, de inkompatibilitás miatt be sem indult neki, mert nem látta a gép, nem tudott vele kommunikálni, vagy esetleg már a gépbe sem tudta beszerelni, mert elnézte a csatlakozó típusát.

De ha pl. Adata SU-t veszel, azokat gyárilag megjáratják, tehát eleve nem 0 km-esen kapod, hanem nagyon kicsit használtan, akkor is, ha frissen bontod ki a gyári csomagolásból.

Nem kell ebből nagy ügyet csinálni, csak ne éves üzemidővel jöjjön, legyen 100%-os, meg ne legyen ronggyá írva.

(#49164) Frawly válasza trialboj (#49156) üzenetére


Frawly
veterán

Régi HD Sentinelt használsz. A legújabb verziót töltsd le belőle. Az már helyesen fogja a TRIM-et kijelezni.

(#49165) Frawly válasza havri1 (#49144) üzenetére


Frawly
veterán

Ez teljesen jó. Lassúcska kicsit, de nem az SSD hibája, az USB3 rack fogja vissza a sebességét, abban ennél gyorsabban egyik SSD sem fog üzemelni, ennyit lehet max. áttolni egy USB 3.0-ás porton UASP módban is. Elméletileg lehetne többet is, ha álomvilágban élnénk, de a gyakorlatban ennél több reálisan nem szokott átmenni rajta.

Az Intel SSD Toolbox azért nem lát semmit, mert zavarja az USB3 rack. Tedd be egy gépbe közvetlenül SATA portra, akkor rá tudsz nézni.

(#49153) Dr. Maci: a WD Blue-val nagy baj nincsen, egyszerűen csak nincs vele a topikban tapasztalat és vannak nála jobb ár/érték arányú SSD-k, amikkel meg van. 850 vagy 860 EVO, MX300 vagy MX500, SU800 vagy SU900, esetleg UV500. Ha olcsóbban tudod ezeknél venni, akár még vehető is.

(#49131) KaiotEch: feles mSATA méretben nem is fogsz találni mást, csak noname kínait. Nagyon ritka formátum, örülj, ha egyáltalán noname-ből találsz még, akár 32 GB feletti méretben, azt is garantáltan lehúzó áron fogod kapni. Nem nagyon tudsz válogatni választék híján.

[ Szerkesztve ]

(#49166) Frawly válasza motocoder (#49161) üzenetére


Frawly
veterán

Ez tényleg jó hír, menjenek csak le az árak. Egy pontosítás csak a cikkhez, attól hogy valami 96 rétegű, attól nem feltétlenül QLC. Egy adott NAND-ot többféle üzemmódban is lehet használni, akár még SLC-ként is. Ez csak a programozástól, vezérlőtől függ. Általában 3D TLC-nek használja a legtöbb gyártó, de 3D QLC-nek és SLC/MLC-nek is be lehet állítani, utóbbit mondjuk NAND cache-nek a DDR3 cache mellé.

(#49167) villifog válasza Frawly (#49163) üzenetére


villifog
tag

Szia!
Semmi gond ha gyártás után letesztelik az ssd-t, szerintem az jó dolog. Nekem az volt inkább a problémám, hogy jeleznie kellett volna az eladónak ez nem gyári új termék, azért 5 tera írással, majdnem 1 éves üzemidővel ez illett volna. A legutóbb vásárolt ssd-m szintén nem originált volt, de 0 km-es ami nekem megfelelő volt.

(#49168) trialboj válasza Frawly (#49164) üzenetére


trialboj
őstag

Mostanáig azt sem tudtam mi az a trim, utánaolvastam és elég nevetségesnek hangzik hogy ez alapból ki lenne kapcsolva.
A mostani ssdken, ez már alapból be van kapcsolva igaz, tehát nem kell utólag piszkálni hogy normálisan működjön?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#49169) Submarine válasza havri1 (#49142) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!

Szintén "besétáltam a csapdába", az enyém is hasonló:

Gianni27 féle Intel 730 Series 480GB:

Nincs ezzel nagy baj, ha meg eleve mondja akkor semmi kivetni valót nem látok benne. Ha még egy ilyen képet is odapasz mellé, hogy: "ennyijé ezt adom vazze", valszeg akkor is megvettem volna.
Sztem valami két évenkénti céges selejtezésből származhatnak.
De na, a jóhiszemű ember félrevezetése az információ elhallgatása által az FÉLREVEZETÉS.
Akkor is az, ha legfelsőbb körökben ugyanezt csinálják. Erről nincs is mit beszélni.

Egyébként van két 2015-ben vásárolt Kingston Fury 120-asom.
Az enyém, naponta meló után net, játék, de ezen csak a rendszer van, és igy néz ki:

Másik, ősöm által használt gépben, naponta net, fb, jutyúb főleg, kicsi játék - minden erről ment:

Nincs ezeknek baja, és az átlagfelhasználót még sokáig fogják szolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#49170) Geth válasza trialboj (#49168) üzenetére


Geth
addikt

Nem csak SSD-től függ. Hiába támogatja az SSD, ha az OS/driver nem csinálja...

(#49171) Dr. Maci válasza Emperor_ (#49155) üzenetére


Dr. Maci
tag

Intel i7.

De most néztem, hogy a Samsung EVO 850 akciós, így lehet amellett maradok. :))

(#49172) KaiotEch válasza havri1 (#49142) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Milyen érdekes, hogy az én 2db-omba is szintúgy pont 5TB. :F

(#49173) Emperor_ válasza Dr. Maci (#49171) üzenetére


Emperor_
addikt

Jó választás 😉

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49174) Dr. Maci válasza Emperor_ (#49173) üzenetére


Dr. Maci
tag

Köszönöm a segítséget. :DD

(#49175) Öcsielvtárs


Öcsielvtárs
aktív tag

Üdv!

Gondolkodom egy ACER 5 A515 i3 8130u + mx150 kiszerelésű laptopban a gyereknek, aki ugye játszani akar rajta. Ha tetetnék a HDD mellé egy 128 gb.-os M.2 SSD-t melyik termék ajánlott?

Köszönöm.

Samsung A54

(#49176) Raymond válasza Öcsielvtárs (#49175) üzenetére


Raymond
félisten

Egyiket sem igazan, a kategoria nagyon rossz ar/GB arannyal bir. A minimum ertelmes a 240-256GB. Az is segitene ha tudnank mennyi a keret.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49177) Öcsielvtárs válasza Raymond (#49176) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

kb. 15e-ben gondolkodom. Nagyjából ennyit tudok hozzátenni a laptophoz vásárláskor. Csak jó lenne már erre tenni a WIN-t.

Samsung A54

(#49178) Raymond válasza Öcsielvtárs (#49177) üzenetére


Raymond
félisten

M.2-ben szukos, de az Adata SU800 256GB van 17e Ft korul: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49179) Emperor_ válasza Öcsielvtárs (#49177) üzenetére


Emperor_
addikt

Milyen fajta M.2 SSD tehető bele? SATA vagy PCIe? A fenti összefoglalóban nem találtál szimpatikus típust?

M.2 SATA:
Adata SU800
Crucial MX 300/MX500

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49180) Öcsielvtárs válasza Raymond (#49178) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Köszönöm, ez jó árnak tűnik!

Samsung A54

(#49181) Öcsielvtárs válasza Emperor_ (#49179) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Köszönöm, úgy néz ki, mindenki az ADATA SU800-at ajánlja, maradok ennél.

Samsung A54

(#49182) Emperor_ válasza Öcsielvtárs (#49181) üzenetére


Emperor_
addikt

Szeretném jelezni, hogy 2 féle M.2 van. Ezért kérdeztem. Én nem jöttem rá a gyári oldal alapján :N , hogy milyen tehető bele.

Ha M.2 SATA, akkor az SU800 jó választás.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49183) Raymond válasza Emperor_ (#49182) üzenetére


Raymond
félisten

SATA: [link] Meg ha nem is ugyanaz a modell van a kolleganal, ebben az arkategoriaban SATA a go-to megoldas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49184) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziaztok!
Oprendszer alá szeretnék egy 128 gb ssd-t ami kb olyan szintü mint : Kingston HyperX 2.5" 120GB SATA3 SH103S3/120G
Ha valaki tud nekem írni egy ehez hasonló kaliberü ssd-t és még jó áron is van azt megköszönöm.
Üdv.

(#49185) tomgabor


tomgabor
senior tag

Mivel még mindig nem sikerült a boltnak elküldeni a 860 EVO 500GB SSD-t(~33k), azon gondolkozom hogy lemondom a rendelést és veszek mást. Jelenleg az itt(prohardver) 2012-ben ajánlott OCZ Agility 3 60GB-ot használom.

MX500 500GB(27k) vagy MX300 525GB-on(30k) gondolkozom játékoknak és ADATA SX6000 128GB(12k) Win10 alá vagy estleg UV500, BX500. Vélemények?

(#49186) Frawly válasza villifog (#49167) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, bocsánat. A leírásotokból azt hittem, hogy 0 km-esen kaptátok ti is, csak bontott állapotban. Ha tényleg van rajta több tera írás, meg évesnél is több üzemidő, és újként volt hirdetve, akkor jelentsétek az eladót az PH-nál. Nekem eleve gyanús volt, hogy klasszik MLC-s vállalati SSD 500 gigás méretben csak 23k. Szinte sejteni lehetett, hogy trükk lesz benne.

(#49168) trialboj: valószínű nálad is engedélyezve van a TRIM, csak a HDS régi verzió, ezért tévesen azt jelzi ki, hogy nem megy a TRIM.

Egyébként nem, alapból nem biztos, hogy engedélyezve van. Szoftveres oldalról is kell támogatni, nem elég, ha az SSD tudja. Ez egyébként is csak a ATA/SATA/AHCI SSD-knél fontos, NVMe-knél nincs TRIM, hanem az általános lemezkezelő utasításokba van beépítve hasonló funkció, így külön ott már szoftveresen nem kell engedélyezni.

Az ilyen SSD-s progikból MINDIG a legújabb verziót kell használni!!!

[ Szerkesztve ]

(#49187) havri1 válasza Frawly (#49186) üzenetére


havri1
félisten

Nem újként van hirdetve. Csak éppen semmi sincs feltüntetve, sem, hogy használt, sem, hogy új. Én vettem egyet a héten, 1 év üzemidő, 5 TB írás.

havri

(#49188) Frawly válasza havri1 (#49187) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor nincs helye reklamációnak. Az összefoglalóban benne van, hogy használt SSD-nél figyelni kell ezekre, előre meg kell kérdezni az eladót mennyi írás, üzemidő, kondíció van benne. Ez így megy, ha nem írják, hogy új, akkor azt jelenti, hogy használt. Vagy a gyártó weblapján is, ha nem írnak NAND típust, akkor az azt jelenti, hogy planár TLC, ha nem írnak sebességadatokat, az azt jelenti, hogy vállalhatatlanul szar. Ha nem tüntetnek fel SSD-s progit, vagy firmware-t, akkor azt jelenti, hogy gyártói szinten sincs hozzá terméktámogatás, se szoftveres körítés. Ha viszont nem ír a gyártó TBW limitet, az viszont jó, mert azt jelenti, hogy nincs, és limitmentesség van.

Neked ilyen extrém írási igényekre lehet még így is megérte, az új bolti SSD-t is hipp-hopp szétírnád. De egy átlag felhasználónak ennyiért nem jó üzlet, pár ezressel drágában kapni korrekt SSD-ket boltban újonnan, garanciával, ugyanekkora méretben. Átlag felhasználó nem ír rá sokat, tehát eleve szüksége sincs MLC-re.

(#49189) havri1 válasza Frawly (#49188) üzenetére


havri1
félisten

Így látom én is, ezért is nem reklamáltam. ;)

havri

(#49190) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

HP 840 G2-be szeretnék második ssd-t. Van benne egy Intel 180GB-os.
1x 2242/2260 PCIe 2.0 x2 slot van a gépben még. Ide kellene egy SSD. Linux disztribúciókat telepítenék, mikor-mit éppen melyiket tanulom. 120GB nekem tökéletesen elég.
Köszi!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#49191) Emperor_ válasza tomgabor (#49185) üzenetére


Emperor_
addikt

MX500 ok
MX300 ok
ADATA SX6000 nincs infó róla
UV500 ok
BX500 túl új, nincs infó róla

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49192) Emperor_ válasza Tocika (#49184) üzenetére


Emperor_
addikt

Adata SP920 speedshopból.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49193) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok :)

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert nem igazán merek belevágni M.2 SSD vásárlásba.

Adott egy MSI B350 Tomahawk Arctic alaplap, illetve egy Aorus Gtx 1080Ti videó kártya.

A problémám, és a kérdésem legfontosabb jellege, hogy a buta elhelyezés miatt, milyen M.2-es SSD-t tudok úgy beletenni, hogy:
1: - Elférjen
2: - Ne melegedjen túl
3: - Ha túl is melegszik, tudjak rá tenni valamilyen hűtő bordát.

Igazából, csak az operációs rendszer lenne rajta + az alapvető programok (vírusirtó, videó/hang driverek)

Remélem nem tettem fel ostoba kérdést :W

Válaszaitokat előre is köszönöm :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#49194) Emperor_ válasza atomanti19 (#49190) üzenetére


Emperor_
addikt

Elég üres a halmaz amiben kereshetsz :O .

Tapasztalat nincsen vele (ajánlani nem tudom e miatt), de csak ez van: [link]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49195) Emperor_ válasza Tubica (#49193) üzenetére


Emperor_
addikt

Melegedni a M.2-es PCIe csatolós SSD-k szoktak. A lapod támogatja az M.2-es SATA csatolós SSD-ket is. Ezek nem igazán melegednek.

Ezek valamelyikét ajánlom:
Crucial MX300/MX500
Samsung EVO 850
Samsung EVO 860 (ennek picit utána kéne nézni, hogy Ryzen-es lapban megy e...)

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49196) Tubica válasza Emperor_ (#49195) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia :)

Köszönöm a gyors választ :C
Mivel SATA csatlakozóval híján vagyok, ezért M.2-es kellene igazából.

Abból mit tudnál ajánlani, a fentieket figyelembe véve ?

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#49197) Emperor_ válasza Tubica (#49196) üzenetére


Emperor_
addikt

Kérem olvasd el figyelmesen újra, ami írtam. Illetve a fenti összefoglaló "Csatlakozó" részét!

Lapod leírása: • 1 x M.2 port (Key M)
- Supports PCIe 3.0 x4 (RYZEN Series Processors) or PCIe 3.0 x2 (7th Gen A-series/ Athlon™ processors ) and SATA 6Gb/s
- Supports 2242/ 2260 /2280/ 22110 storage devices

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49198) KaiotEch válasza Emperor_ (#49192) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Már nincsen.

(#49199) Öcsielvtárs válasza Emperor_ (#49182) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Hát ezt nem tudom... De köszönöm, hogy jelezted, figyelni fogok rá :R

Samsung A54

(#49200) Tubica válasza Emperor_ (#49197) üzenetére


Tubica
senior tag

Tényleg, nem tudom értelmezni :W

Te erről a megoldásról beszélsz ----> [link] ha jól értelmezem. Tehát ez az alaplaphoz SATA kábellel csatlakozik.

Én olyat szeretném, ami közvetlenül az alaplapon van.

Ha értetlenül állok, vagy elbeszélek melletted, kérlek ne haragudj, csak kicsit stresszes vagyok mostanában !

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.