Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#49551) Gyulu25


Gyulu25
tag

Sziasztok!

850 EVO vagy 860 EVO (250 GB)? Pro és kontra esetleg?

Köszi

(#49552) tamasas0913 válasza Gyulu25 (#49551) üzenetére


tamasas0913
tag

Szia.
A 860 olcsóbb és tartósabb.
Amúgy itt egy kis cikk.

Mate 10 Pro

(#49553) Bodz


Bodz
nagyúr

Samsung 860 Evo vagy Adata SX950U? Gamernek, teljesítmény mindenek felett, csak a "rakéta üzemmód" elfogadott az összes vásárolt cuccnál... :)

[ Szerkesztve ]

(#49554) Raymond válasza Bodz (#49553) üzenetére


Raymond
félisten

Teljesen mindegy, mindketto kimaxolja a SATA3-at.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49555) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Sziasztok!
X399 taichi laphoz milyen ssd-t tennétek?
Kicsit vakon vagyok.
Jelenleg egy intel s3700 400gb ssd-t hasznalok.
Tobbnyire windows es szoftverek futnak az ssd-n.
Game kevesbe.
Kérdesem az lenne, milyen tipussal jarnék a legjobban? Van itthon még egy samsung evo basic 1tb sata3 ssd-m, ezt még nem probaltam.
Gondolom valami m.2 nvme vagy pci-e ssd-vel jelentos gyorsulást érnék el!? Melyik lenne az idealis? Koszi

Üdv, Gabesz

(#49556) tween


tween
őstag

Sziasztok!

Kifejezetten játékra megfelel ez az SSD?
Köszönöm a választ!

(#49557) SliM


SliM
csendes tag

Csak, mint info.
Személy szerint jelenleg SSD-vel szívok Kontron alappal.
Eddig egy 320GB-os 7200RPM-es WD Black volt a rendszermeghajtó, de gondoltam gyorsítsunk.
Először vettem egy Integral MO-300 120GB-os mSATA SSD, mondván mSATA foglalat adja magát.
Működik, gyors, de amint AIDA64 vagy HWINFO vagy hasonló rendszermonitoring szooftver lekérdezte a SMART és szenzor adatokat a Windows "Critical Process Died" felkiáltással kék halálba fulladt.
Többszöri kísérletet követően is.
Hangsúlyozom a WD vinyón futtatott rendszer esetén nem volt semmi gond, eddig azt sem tudtam, hogy létezik ez a kék halál.
Visszavittem, visszakaptam a pénzt, mondom akkor komolyodjuk meg, de maradva az mSATA talaján vételeztem tegnap egy Samsung 860 EVO 250GB-os mSATA verziót.
Itt már óvatosabb voltam, először a már működő rendszer mellé tettem csak be, nem volt semmi gond.
Ezen felbuzdulva legyalultam a rendszert és telepítés az SSD-re.
Szerintem innen már sejthető, hogy ugyanaz a kék halál fogadott.
Úgyhogy ma vittem is vissza.
3 a magyar igazság, gondoltam szakítsunk az mSATA-val, de ne adjuk fel az SSD-s álmot ma megrendeltem a normál SATA verziójú Samsung 860 EVO 250GB-os SSD-t.
Itt nem lehet gond, bár az mSATA történethez is úgy álltam, hogy biztos rendben lesz és mégsem.
Nem vagyok túl boldog az így a házba betuszkolandó plusz kábel gondolatától, de ha ez kell ahhoz, hogy rendben legyen, ám legyen.
Ja, és aki nem ismerné a Kontron-t: nem AMD, hanem Intel.

(#49558) Slaanesh75


Slaanesh75
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék szépen. Nemrégen komplett lecseréltem a gépem belét (alaplalap, CPU, RAM, VGA). Egy ilyen alaplapot vettem: [link]
A gépemben összesen 6 darab drive van, 1 SSD, 3 HDD és 2 optikai meghajtó, azaz minden szabad SATA port foglalt. A kérdésem az, hogy ha szeretnék venni egy ilyen M2 portba rakható SSD-t: , akkor az működik-e a gépben anélkül, hogy el kelljen távolítanom egyet a SATA eszközeimből. Azért kérdem, mert ha jól olvastam, halottam, akkor "csak" 6 drive-ot kezel le az alaplap és egy eszköz (SATA) helyett kell üresen hagynom ahhoz, hogy az M2 csatiba illesztett SSD is működjön. Mivel azt kiböngésztem, hogy nagyon fontos az is milyen M2 drive-ot veszünk (nem mindegyik működik minden alaplapban) ezért itt: [link] , megkerestem és meg is találtam azt amit szándékozom venni, tehát az alaplap elvileg támogatja. Csak azt nem tudom, hogy menne-e akkor ha mind a 6 SATA hely foglalt. Erről ugyanis nem igazán találtam infót, gondoltam hátha próbálta már valaki és megosztaná velem a tapasztalatát. Természetesen az egyik drive-ot fel lehetne áldoznom (Pl: a DVD-ROM), de ha lehet akkor inkább megtartanám mindet. Azt, hogy beruházom-e a fentebb említett ADATA SSD-re ettől függ. Előre is nagyon köszönöm a segítséget és a válaszokat. :DD

(#49559) Emperor_ válasza Bodz (#49553) üzenetére


Emperor_
addikt

Az Adata.val kevesebb a tapasztalat.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49560) Emperor_ válasza Gaaabeeesz (#49555) üzenetére


Emperor_
addikt

E felhasználás mellett nem.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49561) Emperor_ válasza tween (#49556) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen, ajánlott típus ;-).

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49562) Emperor_ válasza Slaanesh75 (#49558) üzenetére


Emperor_
addikt

M.2 NVMe (a linkelt oldalon M.2 PCIe.t írnak) amit keresel, pld Samsung Evo 960.
A 970 nincsen a listán, de inkább az ajánlom.

A lap kézikönyv ad útmutatást, hogy letiltodik e sata port. NVMe esetén tudtommal nem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49563) Gaaabeeesz válasza Emperor_ (#49560) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Milyen felhsználas mellett lenne erezheto a kulonbseg?

Üdv, Gabesz

(#49564) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy ADATA Premier Pro SP920 128GB-t használok, de ez átkerülne egy másik gépbe, ezért ennek a helyére kellene egy új. Kérlek ajánljatok alternatívákat, lehetőleg MLC vonalon.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? Max 12000.-
2. Mekkora SSD-re van szükség? 120-128GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gép, SATA3.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Asus B150 PRO [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? 3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Átlagos felhasználásra, operációs rendszer alá.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49565) Slaanesh75 válasza Gaaabeeesz (#49563) üzenetére


Slaanesh75
újonc

Na ez a baj, mert az alaplap kézikönyvében egyetlen szó sincs erről, csak az van leírva hogyan kell beszerelni a cuccot. A Samsung az tényleg király lenne, csak hát az ára a bajos, nem tudom megfizetni jelenleg. Az ADATA-ra megvan a pénzem, és én sima meghajtóként szeretném használni ha beszereltem. Van 2-3 játék amivel játszom, azt akarnám telepíteni rá, ne kelljen órákat várni a töltéssel. Pont ezért volt a kérdés, hogy lehet-e a már meglévő 6 drive mellé ezt is betenni 7.-iknek.

(#49566) Met


Met
nagyúr

Rendeltem egy ADATA Ultimate SU800 256GB-ot, ugye jól választottam? :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49567) villifog válasza abdulka1 (#49564) üzenetére


villifog
tag

Szia!

Egyre csökken azért MLC vonalon (olcsóbb szegmens) a választék. Egy kicsivel többért és dupla tárhellyel, ha már Adata ssd-t használtál (nekem is van SP 920), esetleg 19000-20000Ft körül Adata SX 930 240GB. A szektor hibás Adata SU900 helyett ezt választottam, remélem ezzel nem lesz problémám (kopp-kopp-kopp). Most egy kicsit lement az ára.

[ Szerkesztve ]

(#49568) abdulka1 válasza villifog (#49567) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Igazad van, de nincs szükségem a dupla tárhelyre, viszont a élettartam miatt ragaszkodnék az MLC-hez.
Nagyon elégedett vagyok a mostanival, szívesen maradnék a márkánál, de ebben az árszegmensben nincs nagy választék ebben a márkában, ezért várom a hozzáértők ajánlását.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49569) Raymond válasza abdulka1 (#49568) üzenetére


Raymond
félisten

"viszont a élettartam miatt ragaszkodnék az MLC-hez"

Meglepodnek ha ennek lenne ertelme. Mennyit irsz ra evente?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49570) villifog válasza abdulka1 (#49568) üzenetére


villifog
tag

Szia!

Adata vonalon: Adata SU900. De nagyobb méretben nem csak nekem.de egy másik fórumtársnak is jelentkeztek szektor hibák. Viszont cserébe 5év garancia.

(#49571) abdulka1 válasza villifog (#49570) üzenetére


abdulka1
őstag

Köszi, megnézem.

(#49569) Raymond: Nem megy rajta a torrent 7/24-ben, de 2-3 helyen is azt olvastam, hogy a TLC-s modelleknek 65-70%-al alacsonyabb az élettartama, és ez bogarat tett a fülembe. Gondolom ez nem akkora probléma.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49572) Raymond válasza abdulka1 (#49571) üzenetére


Raymond
félisten

Nem problema, mert ha mar 10TB-t rairsz evente az atlagon feluli teljesitmeny.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49573) Slaanesh75 válasza Emperor_ (#49562) üzenetére


Slaanesh75
újonc

Na ez a baj, mert az alaplap kézikönyvében egyetlen szó sincs erről, csak az van leírva hogyan kell beszerelni a cuccot. A Samsung az tényleg király lenne, csak hát az ára a bajos, nem tudom megfizetni jelenleg. Az ADATA-ra megvan a pénzem, és én sima meghajtóként szeretném használni ha beszereltem. Van 2-3 játék amivel játszom, azt akarnám telepíteni rá, ne kelljen órákat várni a töltéssel. Pont ezért volt a kérdés, hogy lehet-e a már meglévő 6 drive mellé ezt is betenni 7.-iknek.

(#49574) Emperor_ válasza abdulka1 (#49568) üzenetére


Emperor_
addikt

Adata SP920.
Az miért nem jó mégegy?
MLC limitmentes garival.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49575) Emperor_ válasza Slaanesh75 (#49573) üzenetére


Emperor_
addikt

Elárulod melyik Adatara gondoltal :-)?
A linken van pár típus.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49576) Emperor_ válasza Gaaabeeesz (#49563) üzenetére


Emperor_
addikt

Az NVMe szekvenciális sebessége ott jön jól, ahol ezt ki lehet használni. Pld videó vágás. De ugye hiába ír marha gyorsan. Miről is lehet olvasni marha gyorsan :-D?
Egy másik NVMe.s SSD.ről...

Illetve sok virtuális gép, végeselem számítás, sql server.
Ezek alá érdemes tenni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49577) Emperor_ válasza Met (#49566) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49578) Frawly válasza Slaanesh75 (#49558) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a lap támogatja az M.2 PCIe NVMe SSD-ket. Amit muszáj lesz venned, mert M.2 SATA-sat is hiába kezel, úgy van, ahogy írod, az alaplapi SATA vezérlő csak 6 SATA meghajtót bír lekezelni, ha M.2 SATA-shoz hiába nem kell kábelezni, ahogy beteszed az M.2 foglalatba, letiltódik egy SATA portod. M.2 NVMe meghajtó viszont nem használ SATA vezérlőt, így azt beteheted 7. meghajtónak.

Esetleg azt megfontolhatnád, hogy 1 vagy 2 optikai meghajtót kiszedsz a gépből, és a bal vállad felett nagy ívben elhajítod őket hátrafelé. Így 2018-ban már veszélyes szerintem optikai meghajtózni, rácsukódik a kezedre a tálca, vagy mikor éppen rakod bele a lemezt a meghajtóba, véletlenül hátbatámad egy T-Rex. Még a Krúdy álmoskönyv szerint sem jó ómen. Múzeumok még gyűjtik ezeket, talán átveszik tőled.

(#49556) tween: igen megfelel játékra, de inkább az összefoglalóban lévő kérdőívet töltsd ki.

[ Szerkesztve ]

(#49579) villifog válasza Emperor_ (#49574) üzenetére


villifog
tag

Szia!

Nem nekem írtál, de SP920-at nem nagyon lehet már kapni. A legolcsóbb hely ahol még van 17500Ft., lehet már teljesen kezd kifutni. Akkor már inkább dupla tárhellyel lenne ajánlatos 2000Ft-os különbséggel.

(#49580) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
Úgy néz ki a visszavitt BLACK hdd-met nem tudják megcsinálni, így alkalmam nyílik, hogy az árat levásároljam! Gondolom ez jó fajta! ;)
Ezt néztem ki ADATA SSD SX8200 240GB M.2 2280....22 000 Ft

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49581) Raymond válasza KAMELOT (#49580) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, az jofajta :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49582) KAMELOT válasza Raymond (#49581) üzenetére


KAMELOT
titán

DANKE....Uram! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49584) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,
hátha valakinek segít a döntésben,tegnap vettem egy Hynix PC300 512GB M2 es ssd-t.
Árához képest meglepően jó sebességgel rendelkezik.

Egy bajom van vele,se a Hd Sentinel, se az Ssd Life nem tud semmi információt ki olvasni.
Esetleg valami más programot tudtok ajánlani amit még kipróbálhatok?

Üdv, István.

(#49585) SliM válasza Istyu74 (#49584) üzenetére


SliM
csendes tag

Tévedjek nagyot, de szerintem más program sem fog kiolvasni belőle semmit.
Én ugyanígy jártam egy mSATA-s Integral-lal.
A neve is annyi volt a BIOS-ban, meg bárhol, hogy "SATA SSD" és kész.
Ugyanígy semmilyen info nem volt belőle kinyerhető.

(#49586) Istyu74 válasza SliM (#49585) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Végül is annyira nem gond,csak tegye a dolgát.

Üdv, István.

(#49587) Emperor_ válasza villifog (#49579) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem.
Az speedshop-ban még fel szokott bukkanni. Az SX930 egy igen jó darab :R .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49588) Slaanesh75 válasza Emperor_ (#49575) üzenetére


Slaanesh75
újonc

Szia ez az pontosan: [link]

(#49589) habmalac


habmalac
tag

sziasztok! Nagy lelkesedéssel vettem egy siliconpower ssd adattárolót de képtelen vagyok működésre bírni. Egy külső házba raktam bele amiben eddig egy 2,5-ö5 vinyó pörgött. A SATA dolgokkal nem vagyok tisztában, lehetséges, hogy amiatt nem megy? Az eszközkezelőben látszik de nem akar működni. Mi lehet a gond? Lehet egyszerüen hibás az ssd?

(#49590) King Unique válasza habmalac (#49589) üzenetére


King Unique
titán

Ha újan vetted azt az SSD-t, akkor nyilván particionálatlan, azért nem tudod használni... Vagyis Windowsnál előtte inicializálni kell a lemezkezelőben MBR / GPT séma szerint, majd utána létrehozni egy új kötetet pl. NTFS fájlrendszerrel.

Egyébként meg a topik összefoglalóját is érdemes elolvasni, illetve használni a fórum keresőjét!

"Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!"

[ Szerkesztve ]

(#49591) habmalac válasza King Unique (#49590) üzenetére


habmalac
tag

Köszi, ennyi elég is volt a sikerhez, műxik! THX

(#49592) Slaanesh75 válasza Frawly (#49578) üzenetére


Slaanesh75
újonc

:DD Na ez ütött az optikai meghajtókkal. Gondoltam, hogy így lesz, csak nem voltam tisztában ezzel a NVM dologgal. Most már ok. szerintem a Samsung EVO mellett maradok, csak az 50000 Ft zavar kicsit, de mint tudjuk a minőséget meg kell fizetni. Nagyon szépen köszönöm a segítséget, azt pedig megígérem, hogy kint a kertben elégetem a DVD-romokat :)

[ Szerkesztve ]

(#49593) Emperor_ válasza #17954112 (#49583) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy Adata SU 800 az ajánlatom.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49594) Emperor_ válasza Slaanesh75 (#49588) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha benne van a támogatási listában, akkor 5 éves garival simán vehető.

Tapasztalat nincs vele, speckóját átnéztem, nem sokkal gyorsabb egy sata3- as SSD-nél. Operációs rendszer alá tökéletes.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49595) zzola


zzola
félisten

Üdv.

Egy M.2 ADATA XPG SX6000-ből profitálna a Windows? read/write up to 1000/800MB/s ...
A 4k random írás/olvasás értéke jó!

Vagy inkább maradjak egy Adata Ultimate SU900-nál? Ez 3D MLC.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#49596) SliM válasza SliM (#49557) üzenetére


SliM
csendes tag

Plusz info.
Tegnap este beüzemeltem a normáls SATA verziójú 860 EVO-t.
Jelentem tökéletesen működik.
Szóval, aki Kontron rendszerhez akar SSD-t az még véletlenül se próbálkozzon az mSATA csatlakozóval.
Hátha valakinek hasznos info lesz.

(#49597) Emperor_ válasza zzola (#49595) üzenetére


Emperor_
addikt

A feletted lévő hsz-ban a válasz :-D.

Az su 900, jóféle, de egyelőre nem ajánlott, mert ketten is belefutottak bad sectorba dobozból kivett SSD-nél.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49598) zzola válasza Emperor_ (#49597) üzenetére


zzola
félisten

Azt olvastam, de igazából a kérdés az, hogy a gyorsabb M.2-ből profitál-e a Win10? Mert ha nem, akkor nincs értelme azt venni....

(#49599) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Most vettem át az új ssd-met, ami egy Crucial BX500 480GB SSD.
Rákötöttem a gépre, ez fogadott. Formáztam, utána is ez van. Vadi új termék.

Ehhez nincs mit hozzáfűzni igaz? Meg sem próbálom beépíteni, és telepíteni rá. Mehet vissza. PCX gariztatással van valakinek tapasztalata?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49600) Bodz válasza embe (#49599) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Azért nézd meg más progival is (pl. a Crucial sajátjával), az a biztos. A Sentinel néha tud fura dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.