Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#49851) Executioner válasza excalibur36 (#49850) üzenetére


Executioner
tag

Olvass vissza 4 hozzászólást! :U

Exec

(#49852) excalibur36 válasza Executioner (#49851) üzenetére


excalibur36
senior tag

:R :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#49853) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Megjött a Crucial mx500 m.2-es Sata ssd-m:D Frankón működik. Csak az a gáz hogy nem tudom becsavarni nehéz lenne elmagyarázni miért... Egy anya volt a furatnál ahogy kezdtem csavarni egyszer csak elvált. Most vagy egy fém gyűrű alátét volt az anya alatt vagy ezek egybe voltak valahogy mindenesetre elengedte:D mennyire gáz ha csak lóg a levegőben az ssd? Elvileg baja nem lehet gondolom:D.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#49854) Emperor_ válasza Bossp (#49853) üzenetére


Emperor_
addikt

Csak gányolós megoldások ugrottak be, ezért le sem írom őket...
Várd meg, hátha lesz jó ötlet!

A lebegés nem jó neki.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49855) Bossp válasza Emperor_ (#49854) üzenetére


Bossp
addikt

Egyenlőre szigszalag tartja a helyén :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#49856) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Kingston fury 120GB SSD-m van, és gondolkodom rajta, hogy nekem ez nem elég, viszont ha minden igaz, a CM N300-as házamban csak ez az egy SSD fér el, szóval ennek mennie kell.. Ha veszek egy új SSD-t, fel tudom rá tenni úgy az oprendszert, hogy közben a HDD-n lévő anyagok megmaradnak, ugye?

És ha vennék egyet, milyet tudnátok ajánlani?

A Samsung 960 evo-t pl. a MSI b250m mortar mobon hogy tudnám beilleszteni? A régi SSD-m megmaradna?

Előre is köszi.

(#49857) Emperor_ válasza HdRew (#49856) üzenetére


Emperor_
addikt

Csak én érzem az ellentmondást a kérdésedben?

Klónozni tudod az operációs rendszert pld a Macrium Reflect Free.vel.
A 860 jó választás. Vagy Crucial MX 300/500.

Ha mégis marad az SSD, akkor egy másik sata portra át kell tenned, az új meg megy a mostani helyére.

A klónozás közben le kell húzni a hdd.ket.

A teljes folyamatot is leírom ha kéred, de mennyi hdd.d van és melyik sata porton?
ssd most melyik porton van?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49858) Amazonas válasza Bossp (#49853) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nekem személy szerint nem nagyon állt össze a leírásod alapján, hogy mi a pontos helyzet. Tudnál fotót betenni?
Ahogy Emperor_ is utalt rá, az elemelkedés jót biztosan nem tesz neki.
A 110-es furatba egy műanyag vagy más nemvezető anyagú leszorító lapkát csavarozva talán még menthető a helyzet - feltéve persze, hogy van a lapodon ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#49859) csiga8 válasza Frawly (#49841) üzenetére


csiga8
senior tag

Értem, köszönöm a választ.

Egyszerű userként azt hittem, hogy jó gyors lesz tőle a rendszer, de nem tudtam pontosan, ezért kérdeztem és kaptam is választ. :R

Ezt a hűtés dolgot most nézem, és tényleg kapható rájuk borda.

(#49860) HdRew válasza Emperor_ (#49857) üzenetére


HdRew
őstag

Bus number 3 az SSD, number 1-on a HDD, ha ez így mond neked valamit.

Akkor valószínű, hogy a mostani SSD menni fog, és a helyére beteszem majd az újat és úgy rakom fel rá az oprendszert. De köszi szépen a segítséget. :)

(#49861) chros válasza csiga8 (#49859) üzenetére


chros
őstag

"Ezt a hűtés dolgot most nézem, és tényleg kapható rájuk borda."
Hmm, Crucial mx500 m.2-hoz kellene valami ilyesmi, tudnal linkelni bordat? Koszi!

(#49862) csiga8 válasza chros (#49861) üzenetére


csiga8
senior tag

Parancsolj:

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49863) fpeter84 válasza chros (#49861) üzenetére


fpeter84
senior tag

aliexpress, ebay - 1-2-3$-tól 8-10$-ig skálázódnak az aprócska befőttes gumival felpattintható alulapkáktól a profibb kivitelezésű alubordákig... a még drágább ventillátoros megoldásoknak már nem igazán látom értelmét - egy ekkora légkavaró szelet nem csinál csak zajt - akkor már inkább egy sima borda plussz megfelelően elhelyezett házszellőztető venti alacsony fordulaton...

én ezzel szemezek: [link] - az m.2 heatsink kifejezésre érdemes rákeresni!

(#49864) Raymond válasza chros (#49861) üzenetére


Raymond
félisten

A SATA-sra borda? Minek? Kerdem ugy hogy nalam is az akku mellett 50C+ :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49865) Bossp válasza Amazonas (#49858) üzenetére


Bossp
addikt



lényegében valszeg ahogy csavartam befele átnyomta a másik csavart amire az anya volt rakva (nem is értem miért volt rajat ilyen :O) és elengedte az anya. Na már most ahogy nézem simán meg tudnám csinálni ha szétszedném... De ezt a gépet már vízhűtéssel mindennel szétszedni legalább fél nap... annyi szabadidőm max 1 hét múlva lesz de nem sok kedvem van hozzá xD :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#49866) chros válasza Raymond (#49864) üzenetére


chros
őstag

SATA-sra nem kell? Hogy-hogy?

(#49863) fpeter84: ez nem nez ki rosszul.

(#49867) Raymond válasza chros (#49866) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, azok nem melegszenek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49868) Geneman


Geneman
újonc

Sziasztok! Black Friday akciók milyenek a tapasztalataitok alapján? Pontosan a Samsung 860 250GB-osra lennék kíváncsi, hogy szerintetek egy nagyobb leárazás várható rá? Gondolok arra, h a mostani 17e körüli árról lehet-e az h 13-12e-re leviszik? Attól félek, h pont h inkább emelkedik az ár addig.

(#49869) UberMutant válasza Geneman (#49868) üzenetére


UberMutant
őstag

biztosan lemegy addig, nyugodtan várj.

(#49870) Raymond válasza Geneman (#49868) üzenetére


Raymond
félisten

Az SSD arak melyrepulesben vannak Black Friday nelkul is, nem hinnem hogy emelkedestol kell tartani.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49871) SunMount3r válasza Raymond (#49870) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért továbbra is relatív az a "mélyrepülés" :D egy 250GB-os áráért már egy 1TB-os külső winyót is lehet. Majd, ha kb. 10K lesz az 1TB HDD és 15K egy 500GB-os SSD, akkor megértem a "mélyrepülés" jelzőt. (Oké anélkül is, csak szóvá tettem :U ...)

(#49872) Raymond válasza SunMount3r (#49871) üzenetére


Raymond
félisten

Hmm...nem igazan ertem ezt a hsz-t. Az hogy valaminek az ara melyrepulesben van vagy lassan megy lefele vagy epp emelkedik csak a sajat multbeli aratol fugg mivel ahhoz hasonlitod a fejlemenyeket. Teljesen mindegy hogy egy masik termek mennyibe kerul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49873) Semplar


Semplar
őstag

Üdv!
Liteon MU3PH6
Ismeri valaki?
Abit IS7 gépbe kellene, SATA1 -re, vagy bármilyen másik, amit látna a rendszer.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#49874) SunMount3r válasza Raymond (#49872) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez irónia lett volna. Mondtam hogy értem, eredetileg mit akarna jelenteni. Ettől függetlenül az enyém is egy valid értelmezés rá... :D

(#49875) UberMutant válasza SunMount3r (#49871) üzenetére


UberMutant
őstag

szerencsére az ssd gyártása egyszerűbb/ olcsóbb,így biztosan a hdd árak alá megy belátható időn belül.

(#49876) Emperor_ válasza Semplar (#49873) üzenetére


Emperor_
addikt

Samsung EVO 850.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49877) SunMount3r válasza UberMutant (#49875) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, hogy van egy bizonyos -minimális- SSD árcsökkenési tendencia, de attól amit tee írsz még nagyon messze vagyunk. Illetve nem látom a megalapozottságát, hiszen SSD-t nem tavaly "találták fel" és azóta is horror a fajlagos árkülönbség a HDD-hez képest.

(#49878) UberMutant válasza SunMount3r (#49877) üzenetére


UberMutant
őstag

a megalapozottsága a készülék bonyolultságában rejlik, mivel egyszerűbb szilícium csipeket nyomtatni, mint mozgó alaktrészekkel zsúfolt mágneses, motoros izét eszkábálni.

felfut a gyártás és eltűnnek a vinyók. 2-5 évet adok a vinyóknak.

(#49879) Semplar válasza Emperor_ (#49876) üzenetére


Semplar
őstag

A 250GB -os túl drága ebbe a vénségbe, a 120GB -os meg már nem kapható. Viszont, ha ez tuti jó bele, akkor van remény rá, hogy valamelyik tucatssd is. Amit linkeltem az MLC -s és 9 ezer forintért szerintem jó.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#49880) SunMount3r válasza UberMutant (#49878) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, de akkor ennek már tükröződnie kellene az árakban és kb. fordított lenne állás a HDD és SSD között. De mivel az első SSD-k megjelenése óta az áruk máig is mikro léptékekkel csökken, ezért írtam, hogy nem magalapozott az előrejelzésed. Persze "hamarosan" 2029-et íruk, így van, addigra talán bekövetkezik... :D

(#49881) fpeter84 válasza SunMount3r (#49880) üzenetére


fpeter84
senior tag

Pedig esnek azok az árak szépen, százalékos arányban talán még jobban is mint a HDD! Én a használt árakból tudok kiindulni lévén hogy leginkább azokat követtem úgy ahogy, de kb ~5 éve még 40e-ért vettem hardveraproról egy 120-as mSATA samsung OEM-et, most meg már 20e alatt is vannak fél TB-os meghajtók ugyanott, szóval ennyi idő alatt legalább a nyolcadára estek az árak! A HDD-k terén mintha nem lett volna ekkora az esés... :U

(#49882) UberMutant válasza fpeter84 (#49881) üzenetére


UberMutant
őstag

persze , hogy rapidan esnek az árak, csak az nem látja, aki vak, vagy nagy készlet hdd-t / ssd-t tart nepperkedésre

(#49883) Amazonas válasza Bossp (#49865) üzenetére


Amazonas
senior tag

Értem. Hát igen, akkor a 110 mm-es furatos megoldási javaslatom tárgytalan, mert 2280-as a max. méret a lapodon.
Lennének széthajtogatott gémkapcsot-beakasztós, meg radírgumis alátámasztásos ötleteim, de ezek mind gányolások lennének... :DDD Ráadásul nem tudom, hogy a meghajtó PCB-jének felső sarkában lévő apró furat via-ként funkcionál-e, szóval a gemkapcsot inkább ne... :DDD

(#49884) SunMount3r válasza UberMutant (#49882) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, és mikorra gondolod úgy, hogy egy 1TB-os SSD és HDD kb. egy árban lesznek? Mert kb. akkor érdemes visszatérni témára...

(#49885) Frawly válasza SunMount3r (#49884) üzenetére


Frawly
veterán

El fog jönni az az idő is. De a HDD halála hosszú távon nem is a sebesség vagy az ár lesz, hanem az adatsűrűséget nem nagyon tudják 16-20 TB / tárolóegység fölé emelni, míg SSD-nél már többet tudnak rányomorgatni. Meg ha fejlődik még a NAND gyártás, akkor az előállítása is olcsóbb lesz az SSD-nek, mivel nem kell motor, szervó, mozgó alkatrész, gáztöltés, egyszerűbb a vezérlőelektronika is. SSD-t igazából már szerintem most is olcsóbb gyártani, de még mindig felárat kérnek érte a HDD-hez képest, mivel halkabb, gyorsabb. Így úgy ahogy az ODD is kihalt mára lényegében, úgy a HDD is erre a sorsra fog jutni.

(#49886) HANDO88


HANDO88
senior tag

Szép estét mindenkinek.
Asztali gépbe rendszernek milyen SATA-s ssd-t ajánlotok?
Alaplap

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#49887) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
8-12
2. Mekkora SSD-re van szükség?
120GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
M.2 SATA (HP Probook 450 G3 laptop)
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
HP ProBook 450 G3 (P4P03EA)
[link]

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
nem szempont
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Win10, programok, főként munkára használva (elsősorban ArchiCAD)

+1.

WESTERN DIGITAL GREEN PC M.2 SSD 120GB tünik nyerőnek, de elég olcsó és ez elbizonytalanít...szerintetek megér egy próbát?

(#49888) tomgabor


tomgabor
senior tag

Szép estét.

Mennyire fő meg az M.2/NVMe a videokártya fölötti foglalatban ha alatta egy RX580 fűt(50-70°C), fölötte meg egy dupla toronyhűtő(40-55°C) majdnem hozzáér a backplate-hez így szinte gátolva minden légáramlatot?

A mostani 2.5" 860 EVO 45-55°C körül üzemel, Win10 rendszernek keresek valamit(max 12-15k, 128-256GB, ne legyen sokkal lassabb mint a 860 EVO).

(#49889) Amazonas válasza tomgabor (#49888) üzenetére


Amazonas
senior tag

Tekintve, hogy nem ideális a szellőzés, ráadásul a hely is szűkös egy esetleges SSD-hűtésnek, nem lenne jobb egy SATA-s, ha csak az oprendszer lesz rajta? Azok kevésbé melegednek. Vagy van valamilyen speckó oka, amiért NVMe-t akarsz?

[ Szerkesztve ]

(#49890) Amazonas válasza HANDO88 (#49886) üzenetére


Amazonas
senior tag

Kicsit több info kellene az igényeidet illetően (lásd: összefoglaló).

(#49891) Emperor_ válasza SkyLaci (#49887) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy Adata SU800-at ajánlok inkább ;) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49892) kolivanov777


kolivanov777
tag

Sziasztok!

Jelen pillanatban egy Samsung SSD 650 120gb-t használok, mellette egy WD 1tb vinyó.
Alaplapom: Asus H170 pro gaming
Inter core i5
16gb DDR4 hyperx memóra

Az ssd kicsi lett az idők során, 2% szabad hely!

Milyen Ssd-t ajánlanátok?

A kingston Hyperx 480gb Savaege tényleg olyan jó?

Előre is köszi!

Üdv
kolivanov777

(#49893) Graphics válasza kolivanov777 (#49892) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ADATA SU800
Crucial MX500
Jó a HyperX is, nekem az van 1-2 éve, tökéletesen teszi a dolgát.

Samsung 860 még ami ajánlott.Evo és Pro verziók

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49894) kolivanov777 válasza Graphics (#49893) üzenetére


kolivanov777
tag

Köszi

(#49895) HANDO88 válasza Amazonas (#49890) üzenetére


HANDO88
senior tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
10-14
2. Mekkora SSD-re van szükség?
120GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali,SATA3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Asus M5A97 evo r2.0

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
nem szempont
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos,Win10

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#49896) Graphics válasza HANDO88 (#49895) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Adata SU800

Olcsóbb kategóriájú Crucial BX500

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49897) HANDO88 válasza Graphics (#49896) üzenetére


HANDO88
senior tag

:R :R

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#49898) villifog válasza HANDO88 (#49895) üzenetére


villifog
tag

Szia!

Esetleg egy 128 GB-os ajánlott MLC-s SSD.

(#49899) Graphics válasza villifog (#49898) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na ez is jó árban van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49900) kress


kress
aktív tag

Én néztem be valamit nagyon, vagy eddig a Samsung 860 Evo-ra 5 év garanciát adtak, most pedig bárhol (pcx, ipon, aqua) nézem mindenhol csak 3év jár hozzá. Kiderült valami a a szériáról vagy csak így trükköznek a boltok épp?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.