Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#49801) khalox válasza Panthera (#49800) üzenetére


khalox
őstag

Annyiért már kapsz Crucial MX500-at is 250GB-tal.

(#49802) Frawly válasza Panthera (#49800) üzenetére


Frawly
veterán

Ezek közül szerintem egyik sem megbízhatatlan, de az SU800 a másik kettőnek egy kategóriával felette van. Mindenképp ezt venném a három közül, írásterhelhetőségben, sebességben viszi a prímet. De jól írják, lehet ebben az ársávban már a 250 gigás MX500-hoz is hozzájutsz, ami annál is jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#49803) Emperor_ válasza luck66 (#49799) üzenetére


Emperor_
addikt

A 800-as ajánlott. Az SU 900 is az lenne, ha nem lenne visszajelzés, hogy használat közben bad sectorok jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49804) Emperor_ válasza ttoth (#49798) üzenetére


Emperor_
addikt

1. Nagyon belépő szint, én nem szoktam ajánlani.
2. Jó választás.
3. wd green. Lásd 1. pont.
4. Nincs ifóm, csak annyi, hogy más országokban szokták vásárolni, Mo-n nem túl elterjedt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49805) villifog válasza Panthera (#49800) üzenetére


villifog
tag

Szia!

Most egy-két helyen kapható még az Adata SP920 128GB-os méretben kb: 10000Ft környékén.

(#49806) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Fel kellene frissítenem egy laptopot.

1. Még nem tudom, de 50 alatt, mert majd remélhetőleg black friday-ben lesz jó ár. Valamivel az ár felett is érdekel, hátha belefér majd valami akcióba.
2. Minimum 500 gb.
3. Laptop. HDD helyére megy bele azt hiszem kizárólag. Fujitsu Lifebook A544-be menne. Optikai helyére nem akarom.
4. Intel HM86
5. Nem fontos szempont. Megbízható típus legyen, aztán a garancia majd egy-egy lehetséges opció között dönthet.
6. Napi használat, egy-két tervezés. De semmi extra.

Köszönöm! :R

(#49807) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
A hozzáértőktől kérdezném:
A Hard Disk Sentinel szerint a rendszerért is felelős Samsung 840 SSD -m kondíciója 54%, ugyanakkor a visszajelzés szerint
"A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak. Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez."
Jelenleg folyamatban van egy új gép építése, amibe vaci új SSD -k kerülnek, de ez a régi is valószínűleg megmarad. E szerint a visszajelzés szerint esedékes már ennek a majd 6 éves rendszer meghajtónak a cseréje is egy újabb 12(x) GB meghajtóra, ha még jó pár évig életben szeretném tartani? (A HDS azt mondja, hogy a becsült hátralévő működési idő 423 nap (eddig szerinte 374 napot ment))

(#49808) Amazonas válasza Acheron (#49807) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia,

a kérdésedre ebben a topikban hamarabb választ kapsz. Új vásárlása esetén már érdemesebb a 240-250 GB-os méretosztályban nézelődni a jellemzően kedvezőbb Ft/GB arány miatt.
A Samsung gyári szoftvere mit mutat ugyanerre az SSD-re? (A HDS egy általános szoftver, az egyes gyártók között pedig lehet eltérés a SMART-adatokat illetően, ezért megvan rá az esély, hogy a HDS nem minden adatot a megfelelő helyről olvas ki vagy félreértelmez. Ez nem a HDS hibája, de emiatt a gyártó szoftvere mindig mérvadóbb.)

(#49809) Emperor_ válasza Dicker (#49806) üzenetére


Emperor_
addikt

Adata SU800.
Crucial MX 300, 500.
Samsung EVO 850, 860.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49810) Frawly válasza Emperor_ (#49803) üzenetére


Frawly
veterán

Az SU900-zal nem is tudom eldönteni mi legyen. Speckója alapján nagyon jó, árban is jó, de két hibás is volt az utóbbi időben, amire még mindig lehetne mondani, hogy elszigetelt esetek, de erre ott van az SU650 mizériája is, ezek így együtt már elbizonytalanítók. Egyelőre abbahagytam az ajánlgatását.

(#49811) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Azt kérdezném, hogy a 860 EVO akkor most ajánlott, vagy nem?

Mert olvastam itt, hogy volt akinek melegedési gondjai voltak vele... ? Illetve ennek nincsenek kompatibilitási gondjai, mint bizonyos más Samsung SSD-knek?

Illetve az AMD R3 Series milyen lehet?

[ Szerkesztve ]

(#49812) kali válasza SunMount3r (#49811) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Összességében ajánlott az, melegedéssel nálunk egyáltalán nincs gond - pedig a feleségem laptopjában viszonylag zárt részen van -, viszont a kompatibilitásnak érdemes utána nézni a használni kívánt eszköz alapján, mert bizonyos (régebbi) AMD alaplapokkal lehet gond adott tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#49813) Acheron válasza Amazonas (#49808) üzenetére


Acheron
őstag

Rendben, köszönöm, természetesen átmegyek a másik topicba (benéztem, pedig tudtam, hogy ezek a kérdések inkább oda valók :B )

(#49814) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv, van egy erős gépem, amit felextráznék, Asus Z170-A alaplappal.

Kérdés, hogy megéri NVME-s SSD-t rakni bele?

Renderelés, illetve Photoshopra lenne használva.

Toshiba XG5-öst néztem első körben.

Leginkább a hardveraprós választékot néztem: [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49815) chros válasza Emperor_ (#49733) üzenetére


chros
őstag

Koszi, akkor valszeg egy Crucial MX500 vagy Adata SU 800 lesz 500GB meretben oprendszer ala, s neha virtualhostokban valo mokolashoz.
AMD rendszeren (b450m-es chipsettel, ryzen 5 1500x-el) lenne hasznalva.

(#49816) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

Egy 850 Evo (MZ-75E500) SSD-hez képest érezhető-e gyorsulás, érdemes beruházni egy M2-re?

Vannak tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#49817) Frawly válasza csiga8 (#49816) üzenetére


Frawly
veterán

M.2 mire? Mert abból is van M.2 PCI NVMe, és M.2 SATA, az utóbbi nem gyorsabb. Leginkább a felhasználásodtól függ, hogy mire használod a gépet. Ha nagy fájlokkal dolgozol (videóvágás, renderelés, virtuális gépezés), akkor van értelme. Ellenkező esetben nincs, átlag felhasználásnál az NVMe árán egy dupla tárterületű SATA SSD-t érdemes inkább venni.

Attól is függ, hogy milyen gépbe teszed, támogatja-e a lap, BIOS-UEFI, a proci van-e olyan erős, hogy ki tudja az NVMe-t hajtani.

(#49818) csiga8 válasza Frawly (#49817) üzenetére


csiga8
senior tag

Alaplapcserén gondolkodom, ( 40-60K, közép, felső kategória) és az új lapokon már van M2 csatlakozó, akár kettő is. Az M2 kártyák (Pl Samsung 250 GB 960 Evo) írás és olvasási sebessége az SSD-hez képest három, illetve ötszöröse ahogy én néztem.

Az operációs rendszer menne rá, de ahogy olvasom szavaid, nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#49819) Frawly válasza csiga8 (#49818) üzenetére


Frawly
veterán

A 960-as Samsung helyett jobb vétel a 970-es. Az egész attól függ, hogy mire használod a gépet. Ha csak Windows, játékok, böngészés, átlag felhasználói programok kerülnek rá, akkor azok nem fognak gyorsabban töltődni NVMe-n, nem fogod gyorsabbnak érezni egy 850 EVO-hoz képest. Az az 5×-ös írási/olvasási sebesség akkor van, ha nagy fájlokkal dolgozol szekvenciálisan, de ez kevés alkalmazásra jellemző.

(#49820) csiga8 válasza Frawly (#49819) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a tájékoztatást. :R

(#49821) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, egy Samsung 850 Pro 128GB-os ssd-t érdemes cserélni egy Samsung 970 EVO 250GB M.2-re ha, csak arra kell, hogy rárakom a win-t és játékra, netre, filmre használom a gépet?
A másik pedig az ha igen, akkor a Samsung 970 EVO-ra érdemes vagy kell külön hűtőt venni?

Köszönöm :R

(#49822) Emperor_ válasza Graphics (#49814) üzenetére


Emperor_
addikt

Erre a célra nem igazán.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49823) kress


kress
aktív tag

Sziasztok,

az alábbi paraméterekkel keresnék SSD-t, Win10 alá, a megbízhatóság a fő szempont:

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30e-40e HUF

2. Mekkora SSD-re van szükség?
>= 400GB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
laptop, SATA3 (2.5")

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Csak ezt találtam: https://downloads.dell.com/manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_inspiron_laptop/inspiron-15-7537_reference%20guide_en-us.pdf

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
min. 5

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, böngészés, filmezés. Szoktam programozásra is használni, ott inkább sok (1000+) kicsi fájl írás/olvasás van fordítás miatt. (git használat, akinek ez segít valamit)

Ahogy néztem a friss hozzászólásokat, a Samsung Evo 860 szériát elég sokan ajánlották mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#49824) Graphics válasza Emperor_ (#49822) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A renderelés az max évi 1-2, és azt megoldom HDD-re, viszont a PS-re lenne elég sokat használva :)

Mit ajánlasz onnan esetleg? :R

Megéri-e az NVMe, avagy inkább egy Intel 730-as is megteszi? 500GB körüli méretben gondolkozok, vagy kisebb, és SSD-re dolgozok éves szinten pufferként :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49825) Emperor_ válasza atom18 (#49821) üzenetére


Emperor_
addikt

Cserének nem sok értelme lenne. Vegyél mellé inkább szép nagy Sata3-ast!
Pld Crucial MX300 vagy Samsung EVO 850/860, amit kapsz jó áron.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49826) Emperor_ válasza Graphics (#49824) üzenetére


Emperor_
addikt

Az apróról?
Samsung 850 PRO-t, ha elég 256 GB.
____
A g. kezdőbetűs eladóra gondolsz, intel ügyben?
Szerintem jó vétel. Azt tudni kell, hogy használtat árul.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49827) Emperor_ válasza kress (#49823) üzenetére


Emperor_
addikt

Crucial MX500.
Samsung EVO 850/860.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49828) Graphics válasza Emperor_ (#49826) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ÉS az SM961-es esetleg?

Toshiba XG5 akkor totál felejtős?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49829) fpeter84 válasza Graphics (#49828) üzenetére


fpeter84
senior tag

Én most vettem Toshiba XG5 512GB-ost a hardverapróról és elégedett vagyok vele - lehet van nála gyorsabb több pénzért meg lassabb is kevesebbért, de nem érzem rossz középútnak...

(#49830) atom18 válasza Emperor_ (#49825) üzenetére


atom18
aktív tag

Lehet hülyeséget kérdezek de mi értelme ha veszek mellé egy ilyet amit írtál? :U

[ Szerkesztve ]

(#49831) Emperor_ válasza Graphics (#49828) üzenetére


Emperor_
addikt

Vehető a Toshiba X5 és Samsung SM961 is. Az utóbbi eléggé melegedős, jól szellőző ház vagy egy borda ajánlott rá.

Az NVMe vétele felesleges erre a célra. A magas szekvenciális sebességet nem tudod kihasználni.
Akkor van értelme NVMe meghajtót venni, ha páldául videót vágsz, nagy számú virtuális gépet futtatsz, nagy méretű ISO file-okat kell másolgatni gyakran.

Két ok elfogadható:
- jövőre mutató vétel,
- kábel spórolás.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49832) Emperor_ válasza atom18 (#49830) üzenetére


Emperor_
addikt

Gondolom kinőtted a mostani meghajtódat. Nem igazán van más szitu, amikor cserélni kell egy SSD-t.

A mostani már megvan, nem kerül semmibe, ha veszel egy másikat mellé és már van is tárhelyed. A kb 3-5 W plusz fogyasztás meg szerintem elhanyagolható.

Valamit rosszul látok :U ?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49833) Decorator


Decorator
újonc

Sziasztok

olyan gondom adódott,hogy vásároltam egy wd green 240GB ssd-t és telepítés után a win 10 mindig kifagy...

visszaküldjem garanciába? :U

(#49834) Graphics válasza Emperor_ (#49831) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na végül az egyik HP laptopból kiszuperáltam egy gyári Intel SSD-t, kipróbálom azzal van-e tempóelőny, és utáan tudok dönteni, csak gondolkoznom kellett kicsit :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49835) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy kinéztem egy ASRock Z370 Extreme4 Alaplaphoz egy SAMSUNG 512GB 970 PRO M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V7P512BW SSD-t, és milyen beállítás szükséges ehez biosba vagy máshova, hogy a lehető legjobban ki tudjam használni? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49836) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Régebbi AMD-s lapba (Gigabyte 890GPA-UD3H) melyik SATA3-as SSD-t ajánljátok ami sebességebben hozza 850/860EVO Samsungokat? 250GB környékét kerenék méretben, Phenom II X4 mellé.
Mivel a 860EVO nem annyira kedveli a régebbi AMD-s lapokat azért kérdezem.

Köszi

The Truth Is Out There --->

(#49837) SunMount3r válasza kali (#49812) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez egy régi (2011-es) Samsung noti T4300-as Intel procival. Ebben az esetben is lehet gond a kompatibilitással, vagy az csak az AMD-re vonatkozik?

(#49838) atom18 válasza Emperor_ (#49832) üzenetére


atom18
aktív tag

Nem nőttem ki ahogy írtam azon csak a rendszer van kb.70gb szabad hely van még. Nem szoktam másolni rá semmit 4 év alatt írt 4tb-ot. :)
A csere olyan kérdés volt hogy ezt eladnám és venném a 970et mondjuk mert gyorsabb vagy bármi más ok. De ha nem éri meg természetesen marad. :K

(#49839) herrobst


herrobst
újonc

Üdv!

Egy HP Prodesk 400 G4 MT-be szeretnék SSD-t venni. A gyártó honlapján láttam egy a SATA3-as opciónál jóval drágább és gyorsabb megoldást a PCIe-es HP Turbo Drive-ot. Azt szeretném kérdezni, hogy az említett Turbo Drive-on kívül van-e lehetőség PCIe-s SSD-t tenni a gépbe? Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy menniyből jönne ki egy ilyen upgrade.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30.000. Ft körül.

2. Mekkora SSD-re van szükség?
240-256GB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép
Nem tudom/találom, hogy mSata vagy M.2. A manual 10 oldalán van egy kép a PCIe bővítőhelyekről - [link] Az X1-ben van a hálózati kártya.

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
alaplap - [link]

5. 3 év.

6. átlagos

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49840) Frawly válasza Decorator (#49833) üzenetére


Frawly
veterán

Átfáradsz a Flash SSD topikba, és csatolsz be képet az SSDOK-kal és a HD Sentinel legújabb verziójával az Általános és SMART fülről. Ott kiderítjük mi okozza.

(#49841) Frawly válasza makoss (#49835) üzenetére


Frawly
veterán

Ehhez semmilyen beállítás nem kell. NVMe-nél már ilyen AHCI-vel meg TRIM-mel sem kell trükközni, mert az NVMe protokoll alapból támogatja ezeknek az NVMe-s megfelelőit. Lehetőleg Win10-zel használd, ne Win7-tel. Más javaslatom nincs, használd úgy, mintha HDD lenne. A Windows mindent jól be fog állítani, semmilyen kímélő intézkedésre nincs szükség.

(#49818) csiga8: félre ne értsetek, nem az NVMe ellen kampányolok. Sőt, annyira olcsó lett a 970 EVO 250 gigás méretben, hogy már csak alig pár ezerrel drágább, mint egy 860 EVO. Tehát nem nagy pénzkidobás ilyet venni, ha még gyorsabb nem is lesz tőle semmi, csak a technikai kíváncsiság kedvéért, de arról érdemes meggyőződni, hogy az alaplap támogassa, meg előre gondoskodni valami jó hűtésről.

[ Szerkesztve ]

(#49842) tibor2010 válasza herrobst (#49839) üzenetére


tibor2010
tag

Sikeres bővítésről számoltak be SAMSUNG 960 EVO M.2 250GB NVMe SSD-vel + Asus Hyper M.2 PCI-Express x4 kártyával.

(#49843) Frawly válasza Frawly (#49841) üzenetére


Frawly
veterán

Bár azért az is igaz, hogy egy 250 gigás 970 EVO árából kijön egy 500 gigás MX500, ami pl. jobb vétel átlag felhasználásra és játékokra, tekintve, hogy utóbbiak milyen sokat foglalnak már.

(#49844) Emperor_ válasza atom18 (#49838) üzenetére


Emperor_
addikt

Gyorsabbnak gyorsabb a tesztekben, de ebből semmit nem érezni a gyakorlatban.

Ez Neked is szól:
Az NVMe vétele felesleges erre a célra. A magas szekvenciális sebességet nem tudod kihasználni.
Akkor van értelme NVMe meghajtót venni, ha páldául videót vágsz, nagy számú virtuális gépet futtatsz, nagy méretű ISO file-okat kell másolgatni gyakran.

Két ok elfogadható:
- jövőre mutató vétel,
- kábel spórolás.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49845) atom18 válasza Emperor_ (#49844) üzenetére


atom18
aktív tag

Hát azt hiszem meggyőztél, hogy semmi értelme cserélnem :R
Még egy kérdésem lenne, jelenleg egy Western Digital 1TB Sata-III 64MB-os hdd-t használok csak játékokra ami sajnos romlik. Érdemes e venni mondjuk egy Samsung 860 EVO 2.5 1TB SATA3-at csak játékoknak vagy maradjak a hdd-nél?

(#49846) Frawly válasza atom18 (#49845) üzenetére


Frawly
veterán

Játékokat mindenképp érdemes SSD-ről tolni. Ha van keret az 1 terás SSD-re, mindenképp annál maradj. Nem kell feltétlenül Samsung EVO, jó a Crucial MX500, MX300, Adata SU800 is.

(#49847) Emperor_ válasza atom18 (#49845) üzenetére


Emperor_
addikt

Fps növekedés nem lesz, viszont a pálya betöltése lerövidül.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49848) atom18 válasza Frawly (#49846) üzenetére


atom18
aktív tag

Ezt jó tudni :Y
1TB mindenképp kell, viszont elég is. Ahogy nézem nem sok különbség van árban a Crucial MX500 és a Samsung EVO között +5e.

(#49849) atom18 válasza Emperor_ (#49847) üzenetére


atom18
aktív tag

Hát az előtted szóló és a te véleményed miatt akkor lehet inkább egy játékoknak való 1TB-os sdd-re fizetek be mint cseréljem le a mostani ssd-t a 970evo vagy bármi másra.

(#49850) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Kissé tájékozatlan vagyok az SSD-kel kapcsolatban, ezért a segítségetek kérem.
PC-be ( nem rendszernek)milyen SSD-t ajánlotok 400 és 500 GB. között ami megbízható és bírja a strapát?

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.