Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60101) Q válasza Khaosz55 (#60099) üzenetére


Q
senior tag

Igen, a Cobalt Night tényleg kék. Én is javasoltam pár hónapja itt. Akkor is írtad, hogy nem feket. Azóta használtam én is és egyértelműen kék. Ennek ellenére nagyon jól nyeli a fényt, én most is ajánlom moziba.

(#60102) Khaosz55 válasza Q (#60101) üzenetére


Khaosz55
addikt

Azt nem modtam, hogy nem jó. Teljesen jó mert nagyon sötét.

(#60103) devil-k válasza Khaosz55 (#60099) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor az én festékem volt a szar, ami a vödörben volt.Elképzelhető, mindenesetre abszolút nem hozta azt a feketét, amit kellett volna. Fekete és fekete festék között is van különbség.

- mozi bolondéria -

(#60104) Khaosz55 válasza devil-k (#60103) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az oszlopom matt feketére van festve. Mellette az elec hangsugárzó feketében. Egyértelműen az elac festése feketébb, de nem lehet egy vizes bázisú falfestéket összehasonlítani egy fényezéssel. A falfestések ilyenek és ezért is olcsóbbak. Egy matt fekete spray is máshogy mutat mint egy autóipari matt fekete festék.
Ennek ellenére a kis fekete és a cobalt night is kiváló vetítési környezetbe.
Így látszik. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#60105) ctrlaltdel13 válasza Khaosz55 (#60104) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ilyenekre nincs valami tudomanyos tablázat?
Különböző anyagok vizsgált fényvisszaverő adatai?

(#60106) Khaosz55 válasza ctrlaltdel13 (#60105) üzenetére


Khaosz55
addikt

Itt van az abszolút fekete. [link]
Kb megfizethetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#60107) devil-k válasza Khaosz55 (#60106) üzenetére


devil-k
nagyúr

Király. Ez kell nekem. :D

- mozi bolondéria -

(#60108) Ijk válasza devil-k (#60097) üzenetére


Ijk
nagyúr

3 rétegben festettem le a falat, volt ahol még többször fel kellett vinni. 1 rétegben foltos szürke, 2-ben feketésszürke, 3-ban matt fekete. Minél több rétegben kell minden sötét festéket felvinni. Dulux jobban fed a Héránál, bár abból soha nem használtam feketét.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#60109) Khaosz55 válasza devil-k (#60107) üzenetére


Khaosz55
addikt

Itt van. [link]
290 euro 1 liter :D
Hera nem ilyen fekete, de szerintem képes vagyok kompromisszumot kötni.

(#60110) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Az másik, hogy ez nem tudom egyáltalán falra lehet-e festeni. Úgy gondolom festékszóróval kell festeni, így az alap sem mindegy, sima glett gondolom nem jó. Ezt szakember tudja megmondani. Ahogy a videókat nézem a festési technológia sem mindegy, [link] különben nem lesz jó.
De egyszerűbb a szövet anyag [link] csak fizesd meg. 1.1X10 méter 900 Euro ;]. Úgy látom moziszobákat is példaként hoztak fel.

[ Szerkesztve ]

(#60111) devil-k válasza Khaosz55 (#60110) üzenetére


devil-k
nagyúr

A házimozi ipar is kb. úgy határozza meg árakat, mint amikor esküvőt szervezel. Egyből több nulla kerül a termék/szolgáltatás végösszegére, mihelyst kiderül, hogy nem egy szimpla vacsorát szervezel. ;]

- mozi bolondéria -

(#60112) devil-k válasza Khaosz55 (#60110) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kiváncsi vagyok ez az anyag mit “tud” ahhoz képest amit én linkeltem/használok. Csodás anyag, ráadásul mosható is. Ezzel kereteztem be a vásznat minden oldalról. Ha tehetném/lenne rá valami technikai megoldás, ezt húztam volna végig az oldalsó gipszkarton falon, illetve a mennyezeten.

- mozi bolondéria -

(#60113) Khaosz55 válasza devil-k (#60112) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem fel kell lőni kárpitos tűzőgéppel. 99.9%-os fényelnyelés, nem tudom valós-e, de a videók meggyőzőek. Egy technológiai akadálya van a pénz :D .

(#60114) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

"Koca" mozizáshoz keresek projektort 200-300 000-es ársávban.
Mindenképpen újat vennék.
Tudja natívan a fullHD-t
Csak filmezésre lesz használva, bár a néhai játék miatt azért kezelje a 1080P@60hz-et.
Legyen viszonylag nagyobb fényereje ha esetleg nem este használnák és nem tudunk tökéletesen besötétíteni.

Alapvetően egy nyaralóban lesz használva esetenként amikor rossz az idő és nem lehet mit csinálni. Fehér falra lesz a vetítés.

Mit ajánlotok?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#60115) BBéci válasza adamssss (#60114) üzenetére


BBéci
titán

Annyi pénzért kiváló használtat vagy alap újat lehet venni. Ezért meg sem fordulna a fejemben az új.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60116) Ijk válasza adamssss (#60114) üzenetére


Ijk
nagyúr

AVX-en van egy F22 170k-ért.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#60117) adamssss válasza BBéci (#60115) üzenetére


adamssss
veterán

El tudom szamolni cegre…

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#60118) BBéci válasza adamssss (#60117) üzenetére


BBéci
titán

Akkor sem. Gyengusz képminőséget ingyen sem néznék. A falra vetítés sem jó ötlet. Neked ezt nem kell magyarázni, van némi tapasztalatod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60119) Vhiktor válasza adamssss (#60114) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha mindenképpen új kell, akkor lehet talán tenni egy próbát optoma hd28, 29, gt1080, acer predator projektorokkal, illetve viewsonic.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60120) Q válasza adamssss (#60117) üzenetére


Q
senior tag

Tőlem vittek el projektort cégre sima adásvételivel. Ez nem járható?

(#60121) devil-k válasza Q (#60120) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem tudja az ÁFA-t behúzni így. ;]

- mozi bolondéria -

(#60122) Khaosz55 válasza devil-k (#60121) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen Áfa a lényeg, bár nélküle is költségként csökkenti az adóalapot. Bár én nem a cégemre vettem a projektort könyvelőm tanácsára.

[ Szerkesztve ]

(#60123) setup válasza Atomgeszi (#60035) üzenetére


setup
junior tag

Persze, nem volt nekem vitám Bécivel arról, hogy a visszavert fény rontja a kontrasztot. Attól se lesz vitám vele, ha 28-an (akikhez nem szóltam) ráerősítenek „ezmilyenhülyemár” jeligére… Nem vagyunk egyformák.
Én fogom a fejem, amikor olyan típust látok itt megemlíteni, amiben két darab 300W-os izzó van. Nem szobába való.
Értem, hogy ha kifestesz feketére, akkor az egérlyukat is túl lehet világítani hatezer ansival, de attól még a szemednek nem tudom, hogy jobb lesz e… mindegy no offense, csak mondom, hogy az én gyárilag 1600ansis gépem fényereje is inkább az a baj, hogy sok, mert csak 5 méterről vetítek.
A gammával is azért szeretek játszani, hogy a fényerőt még tudjam csökkenteni és nem azért, mert alacsony a kontraszt. Elbeszélünk szerintem valahol egymás mellett.
Nekem azzal nincs vitám, hogy a háromezer ansis gép szar lesz fehér fallal, inkább csak azt nem értem minek nektek annyi.
A moziban sem az van, hogy ha bekapcsol a vetítő, akkor világos lesz a teremben. Értem, hogy ha kifestetek zöldre/kékre az is jobb, mint a fehér, de szerintem az a szoba attól még ugyanúgy túl lesz világítva mert egyszerűen túl erős a gépben az izzó és a vetített kép bevilágítja a szobát. Miafenének nektek ekkora fényerő, ha sötét van a szobában? Nem értem.

(#60124) BBéci válasza setup (#60123) üzenetére


BBéci
titán

Senki nem állította, hogy 3000 ANSI szükséges, ezt honnan vetted? 1000 bőven elegendő és még lehet csökkenteni, ha valaki úgy kívánja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60125) proci985 válasza Ijk (#60108) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sima festeknel is kell harom reteg, ha egyenletesre (szepre) akarod. egy reteg feherbol sem eleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60126) BBéci válasza proci985 (#60125) üzenetére


BBéci
titán

2019 nyarának végén festettem ki a lakást, mindegyik helyiségben elegendő volt két réteg Dulux a fűrészőoros tapétára. Bár voltak egészen apró hibák, amiket pici ecsettel javítottam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60127) setup válasza BBéci (#60124) üzenetére


setup
junior tag

Oké akkor egyetértünk. Amiatt következtettem arra, hogy túl lehet világítva a terem, hogy ennyire meghatározónak érzitek a fal színét. Engem sokkal jobban zavar a fal színénél pl., ha mondjuk általános célú a gép, mert egyszerűen kinyírja a szemem.
Tegyük fel nem fakó az egész, mert valami jobb, tényleg akár mozira is élvezhető képet adó darab. Akkor is az szokott lenni, hogy ugyan beállítható úgy, hogy a sötétben forgatott jelenetek teljesen jól nézhetőek, de ezzel a beállítással viszont 5 percenként van valami jelenet a filmben, amitől meg már hunyorgok, mert túl erős és ha világos a fal ilyen géppel az tényleg annyit ver vissza, hogy a kontraszt is katasztrófa, hiába jó a speckó szerint és eszembe nem jutna a falat sötétre festeni, hogy valami ilyet megmentsek.
Lehet, hogy ember és ember között is előfordul számottevő különbség, kinek mennyi idő alatt szokik hozzá a szeme a sötéthez és tágul ki a pupillája és van, aki ezt jobban tűri, de engem teljesen kinyírnak ezek a prezi+mozi mindenre is gépek a fényerejükkel. Tényleg bármit írhatnak a specifikációba, ami már ilyen 2-3 ezer ansi azzal szerintem nem igazán jó mozizni és mindig a sötétítéssel jönnek nekem, hogy hát azért kell a háromezer, mert nincs elég sötét a szobában. De ha sajnálja a pénzt a redőnyre, akkor miért nem inkább TV? Egy 75”-os panel sem olyan pici és nem is elérhetetlen áron megy a projektorokhoz képest. Nem értem a döntést miért kínozza magát a projektorral. Engem szétvakítanak ezek a vackok és nehezen hiszem el, hogy más nem hunyorog tőle. Ebből a megközelítésből értettem, hogy nekem aztán tökmindegy milyen színű a fal, csak aztán szétfloodoltak.

(#60128) proci985 válasza BBéci (#60126) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

de gondolom ott volt alapozo feher reteg is meg ezen felul

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60129) Q válasza setup (#60127) üzenetére


Q
senior tag

Fűrészelheted a fingot még napokig, de az igazán jó képhez sötét falak (is) kellenek. Erőlteted a redőnyt, de az csak egy elem. Mi van, ha valakinek nincs redőnye, de fényzáró függönye van? Vagy itt a másik: olyanról esetleg hallottál, hogy azért használ valaki két lámpás gépet, mert akkora vagy olyan felületre (vagy a kettő együtt) vetít, ami megköveteli a fényerőt!? Már nem tudom, hogy ki írta, de most megismétlem, el lehet lenni falra vetítéssel, meg világos falakkal, csak akkor nem kellene terjeszteni, hogy az a jó. :Y

(#60130) makkmarce válasza Q (#60129) üzenetére


makkmarce
őstag

"Mi van, ha valakinek nincs redőnye, de fényzáró függönye van?"
nekem az van, 3 rétegű blackout anyag, szerintem jó.

"csak akkor nem kellene terjeszteni, hogy az a jó."
a jó relatív. Sok ember el van zenehallgatásnál is egy 50.000 forintos hifivel, amire azt mondja jól szól, valakinek meg az 1millás közepes rendszerrel se elégedett. Embere válogatja.

Nekem is jó a fehér fal, mert nem az a gyenge pontja a rendszeremnek. (mielőtt előadnád, hogy de, nem, nem az, mert ki lett mérve, ki lett próbálva, nem sokat jelent).

okoskodom, tehát vagyok

(#60131) eboostr válasza makkmarce (#60130) üzenetére


eboostr
aktív tag

Hol lehet kapni olyan függönyt, vagy készítetted? Nálam a mostani mezei függöny nem elég

(#60132) Q válasza makkmarce (#60130) üzenetére


Q
senior tag

A jó ebben az esetben nem relatív. Mérhető, látható. Az, hogy ki mit fogad el magának, az más kérdés, de attól az még nem lesz jó.
A függöny/redőny témát pontosan azért hoztam fel, mert valamelyik bejegyzésben az szerepel,- kicsit sarkítom- kell egy jó redőny és kész. Pont ezt írtam, hogy nem a redőny a lényeg, hanem a sötétítés, ami akár egy faXa föggöny is lehet. Szerintem még előnyösebb is. De elengedem a témát, tegnap nem volt jó napom, kár volt reagálnom. :( Ugyanazokat a köröket futjuk megint. Inkább vetítsetek, élvezzétek! :K

(#60133) péjé válasza makkmarce (#60130) üzenetére


péjé
őstag

Az összefoglalóban pont ott van 2 szemléletes ábra ahol kimérik 3 vetítő mért értékeit optimalizált helységben és fehér falakkal, látni hogy mekkorát esnek a számok. Ha elég nagy a belmagasság és az oldalfalak is távol vannak akkor a vászonra kevesebb fény verődik vissza...átlagos nappaliban (kb 20-25m2, 2,6m belmagasság) vn értelme optimalizálni sztem.
Láttam a saját vetítőimet moziszobában is a nappalim után hát van még hova fejlődni.

(#60134) m3ss válasza eboostr (#60131) üzenetére


m3ss
veterán

diegoban is vannak blackout fuggonyok. ha direktben suti a nap akkor azert minimalisan atereszti a fenyt a diegos csokibarna blackoutom, de ha mondjuk a haz felett van a nap, szoval nem latod ha kinezel az ablakon, akkor mar eleg. szoval mozihoz dupla sotetites nem art sztem. pl redony/reluxa/roletta+blackout fuggony sztem jo kombo.
en vissza fogom rakni a rolettat is...karnis se mindegy, mennyivel nyulik tul az ablakon es mennyire kerul kozel a fuggony az ablak melletti falhoz, mekkora res marad a fenynek. en most ilyen gardenia flexline karnist vettem, tok jol ra lehet vezetni a falra a fuggonyt az ablak ket oldalan.
alul is vigyazni kell, hogy ne jojjon be a feny. lehet erdemes hosszabb fuggonyt venni, felrakni es utolag vagatni belole. nehez elore kiszamolni az idealis hosszt a karnis, behuzok es egyebek miatt.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#60135) ctrlaltdel13 válasza m3ss (#60134) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én pesten vettem, a black out függönyt, .eci drága helyen.
Az eredtei ami ott se volt, az 3 rétegből lenne megvarva. De az atom vastag lenne.
Black out címen adnak mindent ami sötétítő függöny volt régen, csak így divatosabb🙂
Én olyat vettem amibe semmi csillogós szál nincs, matt és elég jól nyeli a fényt.
De ehhez is kell a redőny, az alap, az csinál vak sötétet.
A függöny csak a vetített fény visszaverését tompítja.szvsz.

(#60136) proci985 válasza ctrlaltdel13 (#60135) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, redony + nagyon vastag sotetito jo

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60137) setup válasza péjé (#60133) üzenetére


setup
junior tag

Ami alatta van video link, az meg az iskolapéldája a túlvilágított egérlyuknak ami szerint totál gáz. Egyébként a sorrend is rossz a gondolatmenetedben, mert nem a vászonra verődik vissza, hanem a vászonról. Ezért van az, hogy ha a vetített felület tükörszerűen veri vissza a fényt és mennyezetről vetítesz, akkor lehet világos a plafon mert nem is abba az irányba verődik vissza a nagyja, az oldalfal meg pláne messze van a kép szélétől, feltéve ha nem egy kis lyukban vetítesz, ahol az egész fal kvázi vászon és még úgy is pici.
Erre mondom, hogy hiába húzza el a függönyt és lesz szép a sakktábla, utána az a kép a videón még brutál erős marad, csak nagyobb kontraszttal. Ergo van egy jelenet, ahol szemből mutatják éjjel az autót, ahogy lámpát kapcsol és utána 2 percig nem látsz semmit, csak a szemed dörzsölöd. Ez minden, csak nem jó, illetve az eladónak jó max, mert jó drága, hiszen le lehet venni a vevőt a mindenért is.

(#60138) BBéci válasza proci985 (#60128) üzenetére


BBéci
titán

Semmi ilyesmi. Simán ráhengereltem a jó néhány éves (barack, tojáshéj és hasonló) tapétára. Négy évig halogattam, mire rászántam magamat. Féltem, hogy ronda lesz, mivel korábban semmi gyakorlatom nem volt, csak mázolni szoktam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60139) Mersant_le válasza eboostr (#60131) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

én függönyfutárról rendeltem "Erősen sötétítő és dimout " függönyt az üveges ajtó elé. nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#60140) m3ss válasza BBéci (#60138) üzenetére


m3ss
veterán

retegek szama mellett az sem mindegy, hogy mennyi festeket viszel fel. en sokkal tobbet vittem fel egyszerre, mint a festo akit lattam dolgozni..amugy duluxbol nem is volt eleg az a mennyiseg amit ok rairnak a dobozra. mondjuk mar a festekboltban is mondtak, hogy ne azzal szamoljak...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#60141) péjé válasza setup (#60137) üzenetére


péjé
őstag

Sztem sorrendben úgy történik hogy először a vászont éri a fény és onnan verődik vissza a fény ami miatt a fehér falak világítanak és ez rontja le a képminőséget.
Abban teljesen egyetértünk hogy fényágyú egy házimoziba felesleges.
Persze külön tészta az amikor vki 4k/HDR-t vetít mert ott kell a nagy fényerő tartalék de itt sem megy állandó max fényerő vagy esetleg akkora vászonfelülete van (mondjuk 130" hangáteresztő vászon 0.6-os gainnel) hogy a footlambert érték éppen kiadja az elvártat a 2 lámpás F32-nek.

[ Szerkesztve ]

(#60142) BBéci válasza m3ss (#60140) üzenetére


BBéci
titán

Annyit, amennyi takarta a korábbi színt. A második réteggel az egyenletességet próbáltam maximalizálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60143) proci985 válasza BBéci (#60138) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem az a tapasztalatom, hogy alapozas kell, elso reteg nem lesz egyenletes, masodik altalaban igen, harmadikra mar eleg keves festek kell es ugy szokott tokeletes lenni. utobbi 15 evben csaladban csinaltunk eleg sok felujitast.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60144) BBéci válasza proci985 (#60143) üzenetére


BBéci
titán

Tekinthetjük az első réteget alapozásnak?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60145) proci985 válasza BBéci (#60144) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, amire jon altalaban 2 reteg fedes. probaltunk 3 reteg fedest, nagyon szep lesz az eredmeny, csak eppen idoben meg penzben ott mar nem biztos megeri.

projektornal ha a falat szep egyenletesre kell, akkor 2 fedoreteg sotet festekkel altalaban eleg kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60146) Q válasza setup (#60137) üzenetére


Q
senior tag

"Ergo van egy jelenet, ahol szemből mutatják éjjel az autót, ahogy lámpát kapcsol és utána 2 percig nem látsz semmit, csak a szemed dörzsölöd."
Látod, ezért kell két lámpás gép, mert ilyenkor vissza tudsz villantani neki, hogy vegye le a reflektort.

(#60147) DougButabi válasza péjé (#60141) üzenetére


DougButabi
tag

De ha a vászonról a plafonra verődik vissza a fény, akkor onnan csak a hátsó falra verődhet tovább nem?
Ezek szerint elég lehet a hátsó falat sötétre festeni.
Valahogy érzem, hogy baj van a logikámmal, csak azt nem tudom mi.

(#60148) ctrlaltdel13 válasza DougButabi (#60147) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hát nagyon nem.
A fény visszaverődése nem úgy működik mint a hangé.
Minden irányba vissza sugároz.

(#60149) BBéci válasza DougButabi (#60147) üzenetére


BBéci
titán

A plafonról visszavert fény annyira erős is lehet, hogy újságot olvashatsz mellette. Ez konkrétan saját tapasztalatom. Amióta minden sötétzöld, párszor felborítottam a búzasörös poharamat, annyira kevés a szóródó fény a szobâban, hogy tapogatni kell. Nem ismerem fel a távirányítókat az asztalon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60150) Khaosz55 válasza BBéci (#60149) üzenetére


Khaosz55
addikt

Pontosan, korábban minden világos volt, most filmnézés közben ha nem találom a távirányítót, akkor fejlámpámmal keresem meg, és még csak most jön majd a matt fekete járólap...
Már be akartam szerezni egy ertro zseblámpát amit a régi mozikban használtak.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.