Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) BBéci válasza devil-k (#60050) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, mert falra vetít, ezt kihagytam az egyenletből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60052) devil-k válasza BBéci (#60051) üzenetére


devil-k
nagyúr

:DDD

- mozi bolondéria -

(#60053) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hushboxban hogyhogy nem alkalmaznak kőzetgyapotot?

Ezt a piramis szürke szivacsot látom mindenhol, meg azt a préselt habtablat..

(#60054) Khaosz55 válasza Atomgeszi (#60053) üzenetére


Khaosz55
addikt

Gondolom a kőzetgyapotból kihulló por-szennyeződés nagyon jót tesz egy projektornak.
Illetve a egy koplett bálát meg kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#60055) Atomgeszi válasza Khaosz55 (#60054) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Valami anyagba beletölteni természetesen, úgy gondoltam.

Mármint táblát? Az szerintem bőven elfogy. :D
A piramisból is táblás van, meg a habszivacsból is

(#60056) Q válasza Atomgeszi (#60055) üzenetére


Q
senior tag

Nem táblát, bálát, ahogy Khaosz írta. A szivaccsal és a habtáblával sokkal könnyebb dolgozni.

(#60057) Atomgeszi válasza Q (#60056) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát, nálunk a tüzépen nyugodtan lehet venni táblás kőzetgyapotot is. De majd rákérdezek újra.
Van belőle minden méret. pl [2cm tábla]
És a táblával könnyebb dolgozni is, nem kell bálázni, meg tömködni zsákba stb. Ez már mereven van. Ezt csak bevonni kell valamivel, hogy ne szöszöljön tovább.

De amúgy ismerőstől, építkezésből is lehet ilyet szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#60058) Q válasza Atomgeszi (#60057) üzenetére


Q
senior tag

Én még nem tudtam venni csak táblát, sehol nem bontottak bálát a környékünkön. Sőt a legtöbb helyen ahol jártam, csak általános, inkább hőszigetelő anyagot tartottak raktáron. Hangszigetelő anyagok (Airrock) csak rendelésre voltak. Viszont nem lehetett bálát rendelni, a legkisebb mennyiség a raklap volt, és akkor még szenvedhetsz a becsomagolásával. A linkeden sem adják táblában.

(#60059) Atomgeszi válasza Q (#60058) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azt tudom, hogy a linken nem. Ők csak nagy kiszerelésben forgalmaznak. [link] EPS-t is csak nagy kiszerelésben, de ezt is lehet darabra venni helyi tüzépen.

Majd futok egy kört, persze ez még anno volt, a háború, meg infláció, meg kis jézuska feltámadása előtt.. lehet, hogy azóta változtak a dolgok.

(#60060) viperabácsi válasza Atomgeszi (#60059) üzenetére


viperabácsi
addikt

A gyapot nem lesz jó erre a célra , mert porol !
Nem véletlen nem használják ilyen helyekre. Ha megnézel yt videókat ott sem alkalmazza senki , nem véletlenül !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60061) makkmarce válasza viperabácsi (#60060) üzenetére


makkmarce
őstag

Pedig az összes fali minőségi zajcsillapítóban ez van. Akusztikus anyag+gyapot mag, MDF keret.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#60062) Atomgeszi válasza viperabácsi (#60060) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tudom, azért kéne légmentesbe rakni, ahol nem tud porolni. A kőzetgyapot eleve önmagában sokkal jobb hangszigetelő, mint ezek a szivacsok. Még csak airrocknak sem kell lennie.

Le kell vakolni meg glettelni, aztán nem fog porolni. :DDD

(#60063) Atomgeszi válasza makkmarce (#60061) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, de ott nem szívja, vagy fúj a ventilátor közvetlen közelében

(#60064) viperabácsi válasza Atomgeszi (#60063) üzenetére


viperabácsi
addikt

Így igaz , a légáramlat nem igazán a barátja .

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60065) Q válasza Atomgeszi (#60062) üzenetére


Q
senior tag

Építsd meg és majd írd le, hogy sikerült. :DDD

(#60066) BBéci válasza viperabácsi (#60060) üzenetére


BBéci
titán

Tévedsz, a kőzetgyapot az egyik legjobb erre a célra!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60067) makkmarce válasza Atomgeszi (#60063) üzenetére


makkmarce
őstag

jogos, de pont emiatt takarják akusztikus szövettel. Lehet a cellulózt kipróbálom majd erre a célra, mert az van itthon a padlásszigetelésből. csak azt is takarni kell szövettel.

okoskodom, tehát vagyok

(#60068) tobias40 válasza makkmarce (#60067) üzenetére


tobias40
veterán

Az mitől lehet hogy a PD CINEO30 projin 1080p 24Hz-en időközönként kék csíkok villognak a képernyő bal oldalán,random szerűen?Nem a teljes képernyőn csak pont a bal felén...
A többi képbeállítás jó,1080p 50HZ-en sem csinálja csak a 24HZ-en.

Van ötlet mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#60069) BBéci válasza tobias40 (#60068) üzenetére


BBéci
titán

Próbálj meg képernyő helyett vászonra vetíteni! ;]
Sajnos nincs ötletem a jelenség okára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60070) Cseneles válasza tobias40 (#60068) üzenetére


Cseneles
őstag

Kábel hiba amire tippelnek de lehet még EDID probléma is.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#60071) tobias40 válasza Cseneles (#60070) üzenetére


tobias40
veterán

Másik projektornál nem csinálja uanazzal a kábellel,elvileg így az kizárható.
Ezt az "EDID" problémát hogy tudom kiszűrni vagy kijavítani-megszüntetni?(ase tudom mi ez az EDID :( )

(#60072) Cseneles válasza tobias40 (#60071) üzenetére


Cseneles
őstag

kapcsold ki az edidet a projektor menuben. Második főmenu alul ahol a lapmat tudod kapcsolni, állítani

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#60073) tobias40 válasza Cseneles (#60072) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,amint odajutok megnézem! :R

Amúgy ennek mi a szerepe?(EDID,hogy már tanuljak egy kicsit :) )

[ Szerkesztve ]

(#60074) Vhiktor válasza tobias40 (#60073) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az tartalmazza, hogy mit tud a megejelnítő és ezt az infót küldi a lejátszó felé, illetve igaz ez oda vissza.
Ezzel kommunikálják le egymás között az eszközök, hogy mire képesek, képrfrissítés, felbontás, stb.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60075) m3ss


m3ss
veterán

azert az komoly, hogy full fekete matt festek mellett a tripla fekete barsony mit mutat.
itt tesztelgettek is ezeket a kulonbozo anyagokat. ez a devour ez jo lenne de nagyon draga. amit minap linkelt devil vajon milyen?
valszeg ugy is ossze kell varrni a mennyezeten levo anyagokat majd, azt is csinalhatom hogy elso meter devour utana meg vmi random fekete barsony amit talalok itthon jo aron..
kicsit hamarabb gondolok erre, tuti ugy alakitom ki a frontoldalt, hogy oldalrol is fuggonyt huzok es tulajdonkeppen egy full fekete alagutat csinalok. meg most is ezen agyalok, hogy allin kene menni :DD

amugy megjott a 3d jeladom jvc-hez, vmit nem ertek..a mozgasmegjelenites elsore 3d-ben eg es fold a jvc javara. plusz ghostingnak nyomat sem latom abban a demojelenetben (sammy turtle 3d) amit mindig nezek, es epsonon durvan zavart.
remelem, hogy lesz tobb fenyerom uj izzoval mert akkor 3d-ben is bomba lesz...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#60076) tobias40 válasza Vhiktor (#60074) üzenetére


tobias40
veterán

De ha ezt kikapcsoljuk akkor hogyan fogják tudni egymásról hogy mire képesek?

(#60077) Ijk válasza m3ss (#60075) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem a Héra kis fekete matt olyan fekete lyukat csinál ami már önmagában szinte overkill vetítéshez. Persze ahol közvetlen vászon körül látsz visszaverődést oda érdemes valami anyagot tenni. Ott sem az ANSI kontraszt miatt, hanem mert zavaró lehet. Vetítésnél az a jó ha csak és kizárólag a vászonról verődik vissza a fény.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#60078) Q válasza tobias40 (#60076) üzenetére


Q
senior tag

Te dudod, hogy mire képes a vetítő és a lejátszót fixre állîtod, nem állítod a vetítő tudása fölé.

(#60079) tobias40 válasza Q (#60078) üzenetére


tobias40
veterán

Elvileg mindkettő tudja az 1080p 24Hz-et és mégis bejön ez a villódzás,majd kikapcsolom az EDID-et és meglátom mi történik.. :R

[ Szerkesztve ]

(#60080) tobias40 válasza Cseneles (#60072) üzenetére


tobias40
veterán

Nem találok ilyen lehetőséget,nem lehet hogy más néven szerepel?

(#60081) tobias40 válasza tobias40 (#60080) üzenetére


tobias40
veterán

(#60082) devil-k válasza m3ss (#60075) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagyon durva. Én azt használom.

ljk
A Héra kis fekete elbújhat. Semmit nem ér. A mennyezet azzal van lekenve.

- mozi bolondéria -

(#60083) Cseneles válasza tobias40 (#60081) üzenetére


Cseneles
őstag

Akkor lehet csak az f32 gépben van lehetőség kikapcsolni, vagy máshol van a menuben. nézd végig.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#60084) Khaosz55 válasza devil-k (#60082) üzenetére


Khaosz55
addikt

Semmit nem ér ? Akkor ennyi erővel lehetne fehér is ?

(#60085) Atomgeszi válasza Khaosz55 (#60084) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Annál azért jobb, de tény, hogy nem az erőssége a fényelnyelés. Az olyan félmegoldás

(#60086) Khaosz55 válasza Atomgeszi (#60085) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ennyi erővel akkor egyik falfestéknek sem jó, ennek ellenére mi az első ajánlás, fessünk sötét re a falat... Ahol a világos fal helyett sötétszürkét és a kis feketét használtam minden jobb lett. Mi lesz az ajánlás? Fekete bársonyozzunk le 100mˇ2-t ? Azért maradjunk a földön, dedikált moziszobában kivitelezhető. Sokat mondok ha házi mozisok 5% van dedikált helyisége.

(#60087) Atomgeszi válasza Khaosz55 (#60086) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mert a sötét fal még mindig jobb, mint a fehér fal.
A sötét falnál meg jobbak bizonyos bársonyanyagok, függönyök.

Egyrészt a sötét fal egy nappaliban, élettérben kivetelezhető, de denevérbarlanghoz nem mindenkinek opció a berendezkedés, életvitel/stílus

Meg ugye az is hozzátartozik, hogy még fehér falon minden virítva is mekkora élmény elsőre, hogy hú de nagy kép.. aztán a falfestéssel már el lehet érni egy aranyközéputat..
Onnan meg tényleg már csak a sötétanyag van hátra. ;]

(#60088) Khaosz55 válasza Atomgeszi (#60087) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jó ezt én is tudom, de egy fekete falfestékre azt mondani, hogy semmit nem ér... Ugyan már ez megint mi, hogy csak a fekete bársony jó a festés meg semmit nem ér....

(#60089) Vhiktor válasza Ijk (#60077) üzenetére


Vhiktor
veterán

Bízom benne, mert már megvettem. De amint tudom szerintem anyag lesz belőle. Sajnos láttam devil-k-nál, hogy mennyire másabb volt az anyag vizuálisan. Nem tudom nála milyen festék volt. Ha kell 2szer kenem :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60090) Márton válasza Khaosz55 (#60088) üzenetére


Márton
nagyúr

szerintem a fekete lyuk sokkal jobb a bársonynál is :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#60091) Vhiktor válasza Márton (#60090) üzenetére


Vhiktor
veterán

:C :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60092) Ijk válasza devil-k (#60082) üzenetére


Ijk
nagyúr

3 rétegben kentem fel, szerintem feketébb festék nincs. Nyilván egy szövet több fényt fog elnyelni, de filmezésnél már nem hoz semmit, 50-100% közti ADL-nél az is számíthat, de nem síelést nézek projektoron.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#60093) BBéci válasza Khaosz55 (#60088) üzenetére


BBéci
titán

A bársony is csak akkor jó, ha nincs benne műszál, mert az csilloghat. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60094) Khaosz55 válasza BBéci (#60093) üzenetére


Khaosz55
addikt

Akusztikai panelokat is fekete szövettel vettem mert amit én láttam bársony anyagot annak selyemfényű csillogása volt, nyilván a bársonyba mutatósabb a mindennapokban.

(#60095) tobias40 válasza Cseneles (#60083) üzenetére


tobias40
veterán

Végig néztem de sehol nincs benne ilyen beállítási lehetőség. :(
Van más ötleted esetleg?

(#60096) Atomgeszi válasza Khaosz55 (#60094) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Egy baromi nagy fekete lyuk is mutatós tud lenni a mindennapokban :DDD ;]

(#60097) devil-k válasza Khaosz55 (#60084) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erős túlzás feketének hívni. Maradjunk inkább valami nagyon sötét szürkében. Ha mellérakod ezt az anyagot, látszik egyből.

Túlgondolod a dolgot, nem kicsit. Ha láttad volna egymás mellett a két színt, nem így vélekednél. Ki írta egy szóval is, hogy csak anyaggal kell a szobát bevonni? Vagy hogy mindenki dobja ki a festéket és csak szövettel borítson? Ez megint egy újabb fantazmagória, ami abból fakad, hogy nem láttad a két anyagot egymás mellett.

ljk
Dulux Cobalt Night. Az már viszont fekete a javából.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#60098) Márton válasza devil-k (#60097) üzenetére


Márton
nagyúr

"Vagy hogy mindenki dobja ki a festéket"
Már bocs, de a "semmit nem ér" nekem ekvivalens ezzel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#60099) Khaosz55 válasza devil-k (#60097) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az erős túlzás fekete festékre azt mondani, hogy semmit nem ér. Nyilván jó a fekete festék, csak úgy hatásos a hozzászólás ha végletekben ítéljük meg, ez így manapság a divatos.

Dulux Cobalt Night szerinted fekete ? :DDD :DDD Ez komoly ?
Én festettem a cobalt nightot, amikor hengereled fel tiszta kék a fal. Amikor beszárad besötétül, de nem lesz fekete! Ha rásült a nap, kékes árnyalata van, nem véletlen cobalt van a nevébe....

[ Szerkesztve ]

(#60100) Márton


Márton
nagyúr

1 chipes dlp gépeket is lehet ultrahanggal tisztítani vagy ezt csak lcd esetén használják?
Egy teljes belső, állagmegörző tisztítás lenne 1000 órás gépemen.
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.