Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60951) Vhiktor válasza Bici (#60947) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ebben az esetben próbálj ki egy ilyet:
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60952) Ijk válasza Bici (#60950) üzenetére


Ijk
nagyúr

Felteszed konzolra fejmagasság fölé és megdöntöd lefelé, még kényelmesebb is ágyból úgy nézni, nem derékszögbe kell a nyakad tartani fekvő testhelyzetben. Egyébként már vannak elég vékony tv-k, konzolok, pár cm-rel nyúlnak ki a falból.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#60953) rudi77 válasza Morph76 (#60941) üzenetére


rudi77
tag

F32 gép takarítás izzó csere után 270cm széles vásznon:
Egy lámpa : 17,8fl szinte hangtalan.
Két lámpával : 32,6 fl Sok hőt termel, hangja hangos de nem zavaró
Egy lámpával is jó a kép. Lehet így fogom használni.

@Morph76 Egy izzóval használtad az F35 készüléket?

[ Szerkesztve ]

(#60954) Cseneles válasza rudi77 (#60953) üzenetére


Cseneles
őstag

Ki csinálta a takarítást illetve milyen lámpák kerültek bele? Kevesellem az fényerőt...

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#60955) rudi77 válasza Cseneles (#60954) üzenetére


rudi77
tag

Batyó............ Ha minden igaz a te lámpáid vannak benne.

(#60956) Cseneles válasza rudi77 (#60955) üzenetére


Cseneles
őstag

Mekkora távolságból milyen objektívvel és vászonfelületre vetítesz?

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#60957) rudi77 válasza Cseneles (#60956) üzenetére


rudi77
tag

En13 a lencse. Lumene 4k 270c ultra slimene movie palace uhd a vászon.
Kb 3,8 méter.
A készülék nagyon jó állapotban van. Batyó szerint.

[ Szerkesztve ]

(#60958) rudi77


rudi77
tag

Végül csak jobbak az értékeim.
Kalibrálás nélkül: 23,6FL
DCI P3 kalibrálva: 21,7 fl

Két lámpával meg se mértem. Így bőven elég az egy lámpa.

(#60959) Morph76 válasza viperabácsi (#60942) üzenetére


Morph76
aktív tag

Parancsolj.
Eprészkedj, gördesd a megfelelő részhez:
[link]

(#60960) Morph76 válasza rudi77 (#60953) üzenetére


Morph76
aktív tag

Én 2-vel 290-es at vásznam van. 0,75-ös gain. Kellett. Ráadásul vizsimes gép ott még kevesebb a vászonra jutó fény.

(#60961) cinemazealot válasza Morph76 (#60959) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hű, ez a tükörből lövés nagyon tetszik. :C Én is kísérleteztem ilyesmivel, de csak kis büdzséből és asztalra. Természetesen az eredmény szellemképes volt, de a célnak megfelelt. Tudsz linkelni forrást az optikai tükörhöz?

(#60962) Atomgeszi válasza cinemazealot (#60961) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Használtan vette.

Egyébként vannak cégek, amik ezzel foglalkoznak. Az optikai tükrön vesztesz 10% fényerőt, ha le van gőzölve akkor 4-6%. De mostanság iszonyat ára lehet ennek

(#60963) viperabácsi válasza Morph76 (#60959) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi ! Jó lesz csemegézni !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60964) Morph76 válasza Atomgeszi (#60962) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ez teljesen optikai tükör a fényvesztesége kevesebb, mint 5% tutira. Nem használt volt, nincs linkem, de ha kell GYp-től kell kérned, rendelned és talán legyártatja. Nincs szellemkép, tökéletes. Kell hozzá egy tartókonzol és kész. Az ára nem tudom mennyi lehet most. Gyanítom olyan 30-40eft.

(#60965) Morph76 válasza viperabácsi (#60963) üzenetére


Morph76
aktív tag

Szívesen.

(#60966) Atomgeszi válasza Morph76 (#60964) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azt tudom. Beszéltem régebben már vele a tükrödről/tükrökről

Optikai gőzölt. Így 5% alatt vagy.

A sima optikai az 10%

Gőzölve 5%

(#60967) Kispotter


Kispotter
tag

Sziasztok!
Van egy Acer 6512BD projektorom amit használtan vásároltam. Elméletben új izzóval amit szervíz cserélt ki, mert felrobbant benne. Egy hétvégi házban üzemel amibe fehér meszelt falak voltak szép képe volt nagyon. De tudtam, ez nem épp ideális így teljesen megcsináltam a szobát glettelés sötét szürke festék, ahova a projektor vetít fehér festékkel lett megcsinálva. Sötét bútorokat is rendeltem. Mikor ezt csináltam a projektort elvittem digital szervízbe egy karbantartásra, takarításra, mert használt ki tudja milyen belül. Nos visszakaptam a projektort és valahogy nem tetszik amit látok. Nekem olyan színtelennek, fakónak tűnik a kép.. most azt nem tudom a takarítás miatt, vagy esetleg a szoba falszíne nem megfelelő.. annyi még kiderült, hogy az izzó valószínű nem új, mert a vezetéke szanaszét van repedve szigetelés pereg le róla valószínű csak a számláló lett visszaállítva. Gondolom ha már ilyen állapotban van akkor már megtette szolgálatát. Nem tudom emiatt lehetnek-e a színek fakók, de eddig ugyanezzel az izzóval a takarítás és szobaátalakítás előtt nekem jobbnak tűnt..
Szétszedtem volna én is kitakarítani, de időm sem volt és nem tudom milyen tisztító anyagokat lehet használni. Előtte egy 3 lcd-s gépet ripinyomra szedtem és össze is raktam azt sikerült kitakarítanom, de ennek nem mertem nekiállni.
Kérlek mondjatok valami tippet. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#60968) viperabácsi válasza Kispotter (#60967) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ha maz izzó régi ( sok óra van benne ) az okozhat fakulást , fény erő csökkenést.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60969) cinemazealot válasza Kispotter (#60967) üzenetére


cinemazealot
addikt

Bagatell kérdés: nem lehet, hogy a szervizben elállítódott a színmód és most szimplán egy kevésbé szaturált beállításban üzemel? A Display mode-ra gondolok, mint Bright, Presentation, Standard, sRGB, Game, Movie, Dark Cinema, Sport, Rec. 709, ISF Day, ISF Night, User.

(#60970) makkmarce válasza Kispotter (#60967) üzenetére


makkmarce
őstag

nézd meg esetleg, hogy ECO-ban van e esetleg, a másik lehetőség a lámpa öregedése.
A lámpa öregedéséről itt van 2 kép (azonos beállításokkal volt a kamera), ha elérte a lámpád a 2000 órát, akkor már jóval fakóbb. Mindegyik a lámpacsere előtt és utáni kép.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#60971) Kispotter válasza cinemazealot (#60969) üzenetére


Kispotter
tag

Nem azt már megnéztem. Sőt csináltam direkt gyári visszaállítást is. Régen sokat tököltem vele kalibrációs képeket néztem az alapján a lehető legtöbbet kihoztam belőle ugyan oda állítottam be. Szerintem lehet az izzó lesz haldokló félben.. Rendelek majd bele gyárit.

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#60972) Kispotter válasza makkmarce (#60970) üzenetére


Kispotter
tag

Lehet a lámpa lesz csak nem cseszték el a színkereket vagy valamelyik lencsét a szervízben. Bár marha sokat ott volt kb 3 hét. ECOban volt, de mindig is abba használtam. Ami még feltűnt régebben is gyakorlatilag szinte alig emel a fényerőn ha kiveszem eco módbol. Lehet ez is a lámpa öregedés jele. Megpróbálom gyári új izzóval majd én is lefotózom. Nincs valami titkos szervíz menüje amúgy ahol sosem nullázódik a lámpa?

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#60974) cinemazealot válasza karl23 (#60973) üzenetére


cinemazealot
addikt

Arra gondoltál már, hogy a projektort (legyen az akár a Xiaomi) a mennyezethez közel, fejjel lefelé szereled fel? Nem néztem utána, nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán úgy használni ezt a modellt, de a fényképek alapján az optika és a fényút is alkalmas lehet erre, ahogy a (nem ipari felhasználású) projektorok többsége.

Ezzel nem ajánlom a Xiaomi termékét ("kínai LED-es csoda"), de ha már beleszerettél és van is lehetőséged tanulmányozni, kipróbálni és a képe is tetszik, akkor érdemes a fenti manővert is letesztelni.

(#60975) péjé válasza karl23 (#60973) üzenetére


péjé
őstag

Kiváncsiságból végignézegettem a lendes vetítőket és szinte minden ledes vetítő rövid vetítési távval van ebben az árkategóriában. Ha normál vetítési táv és led vagy lézer érdekel pláne újonnan akkor emelni kell a büdzsét, még akkor is ha használtat veszel felújítva (ledek újra cserélve).
Akadt egy de azt csak amazonon láttam ami 1000$ alatti de mire ideér több lesz.... [link]
Érdemes lenne megfontolni a fejjel lefelé vetítést ahogy elhangzott már és akkor többféle gépből lehetne választani.
Az ultrarövid vetítési távhoz külön vászon kell, azt érdemes fejben tartani, ezek amik 30-50cm-ről vetítenek.

(#60976) Cseneles válasza karl23 (#60973) üzenetére


Cseneles
őstag

Szia!
Használtan próbálj meg beszerezni egy Panasonic PT-RZ370 vagy 470 vagy 475 projektort. Fényforrás ügyileg lézer+LED. Fényerőben bőségesen az LG felett leszel több mint a duplájával és minden más paraméterben übereli azt.

https://www.hcinema.de/pro/anzeigen.php?angabe=panasonicptrz370k

260cm vízszintes szélességű képet 390-756cm vetítési távolságból képes megvetíteni
Szerintem ez szintén megfelelő az elvárásaidnak.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#60977) Cseneles válasza Cseneles (#60976) üzenetére


Cseneles
őstag

https://www.projektoren-datenbank.com/pdf/panasonicptrz370k-rw330-2-en.pdf

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#60978) péjé válasza karl23 (#60973) üzenetére


péjé
őstag

Ezt is érdemes megnézned... [link] ..... [link]

(#60979) viperabácsi válasza péjé (#60978) üzenetére


viperabácsi
addikt

Azt vágod ugye , hogy ez nem natív 4K

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60980) péjé válasza viperabácsi (#60979) üzenetére


péjé
őstag

Igen, fullhd-nak ajánlottam...:-)

(#60981) BBéci válasza viperabácsi (#60979) üzenetére


BBéci
titán

Hol említették a natív 4K-t?
"cserélnék FullHD-ra"

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60982) Kispotter válasza cinemazealot (#60969) üzenetére


Kispotter
tag

Na neked lett igazad.. De nem ez volt, ha nem a laptopon bekapcsolt valamiért a szemkímélő üzemmód :DD
Most már tökéletes.

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#60983) cinemazealot válasza Kispotter (#60982) üzenetére


cinemazealot
addikt

Huhh, megkönnyebbülés! :C

(#60984) makkmarce


makkmarce
őstag

Megérkeztek a teszt anyagok, amivel próbálkozom, itt van pár érdekesség, ha valaki sötétíteni szeretne:

1. kép: fekete lepedőn fekete fotós anyag(antireflect, stb) középkategóriás, rajta fekete musou anyagminta.

2. kép: fekete középkategóriás fotós anyagon (élőben feketének néz ki), musou fekete kocka, sajnos a mobil nem igazán tudott mit kezdeni a sok feketével :)

okoskodom, tehát vagyok

(#60985) Khaosz55 válasza makkmarce (#60984) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ezt az anyagot rendelted?
[link]

(#60986) makkmarce válasza Khaosz55 (#60985) üzenetére


makkmarce
őstag

Van VL Flock minta is itthon, hasonló, mint a nagyobbik(világosabb) kocka, de ha akarod csinálok vele is egy fotót, hogy mi a különbség a muosu és közte.

okoskodom, tehát vagyok

(#60987) spiky03


spiky03
veterán

Egyik szomszéd az udvarra szeretne projektort venni.
Ezt nézte ki: Acer
Mondta a 3500 lumen az kell neki, de mondtam, hogy az meg a megadott kontraszt adatok nem mindig fedik a valóságot. :D

Én mondtam neki, hogy ennyi pénzért lehet jobban járna egy kis F22-vel. Kicsi, könnyű, jó a képe.

Vag van esetleg valami javaslatok ebben az ársávban?
Haverokkal tervez meccseket meg F1et nézni rajta.

Köszi előre is az ő nevében is :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#60988) Q válasza spiky03 (#60987) üzenetére


Q
senior tag

Én is f22-t használok kertmozira, de nincs fixre szerelve. Mozi után elpakolom. Világosban nem használható, csak ha elkezd sötétedni. De ezzel szerintem nem mondok újat. :) Mivel a képminőség pazar, egyik haverom is vett azóta egyet, de elég nagy luxusnak tartom ezt a vetítőt erre használni.

(#60989) Tomy27


Tomy27
tag

Üdv!
Szerintetek hogy ha a LED projektorhoz veszek egy mostanság népszerű Metal Anti-light projektor vásznat.Akkor az befolyásolja a látott kép minőségét, esetleges eltorzulást okozhat, ha a projektor a mennyezetre van felfogatva?Vagyis nem pont szemből vetít a vászon közepére, leginkább a függőleges helyzetre igaz, vagyis vízszintesen nagyjából középre van tájolva.A projektor egyébként LG PF50KG, bár ez nem lényeges.

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#60990) Bikkrom válasza Tomy27 (#60989) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Tudod linkelni a vásznat?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#60991) spiky03 válasza Q (#60988) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót.
Hát azért gondoltam rá, mert árban kb az lenne, mint amit kinézett, de minőségben meg csak jobb az F22, mint az az Acer. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#60992) Tomy27 válasza Bikkrom (#60990) üzenetére


Tomy27
tag

[link]

Mostani vásznam is hasonló, de ez sima fehér, kb gain 1,0- ás lehet.
Bár az oldalon nem írják, de valahol ilyen vászonnál, gain 2,4- et olvastam.
YouTube-n néztem összehasonlító videót, elég szembetűnő a különbség.
Csak én mennyezetről vetítek, így nem tudom mennyit befolyásolna annál...

[ Szerkesztve ]

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#60993) -KP- válasza Tomy27 (#60992) üzenetére


-KP-
addikt

Ez most komoly, hogy azok a tappancsok belelógnak a képbe? :O

(#60994) Tomy27 válasza -KP- (#60993) üzenetére


Tomy27
tag

Nem igazán vágom, mire gondolsz. :(

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#60995) eboostr válasza Tomy27 (#60992) üzenetére


eboostr
aktív tag

Azt írják hogy pontosan középen kell ülni ahhoz hogy megfelelő legyen a kép, szval ha már ketten nézitek ez az anyag nem lesz jó.

(#60996) Atomgeszi válasza Tomy27 (#60994) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gondolom az első (nem valós) képre gondol, ahol a karikák belelógnak a vetített felületbe. A 2. és 3. képen lehet látni, hogy a fekete sávban vannak. Mondjuk úgyis elég hülyén mutat.

(#60997) lemmy9 válasza -KP- (#60993) üzenetére


lemmy9
őstag

Nézd meg a többi képet is. ;)

Szerintem!

(#60998) -KP- válasza lemmy9 (#60997) üzenetére


-KP-
addikt

Megnéztem.

(#60999) jesszjessz


jesszjessz
tag

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy hozzám kerülne egy Da-lite Cosmopolitan (4:3-as, 295x295cm) vetitővászon.
Mivel nekem erre nincs szükségem, így megpróbálnám eladni.
Kérdésem az lenne, hogy van-e egyáltalán ilyenre kereslet? Ha igen, akkor hol tudnám hirdetni, mondjuk Hardveraprón kivül? Illetve árban hogy számolhatok ezzel?

Előre is köszi, ha tudtok segíteni! Ha nem ez a megfelelő fórum erre, akkor elnézést, csak jobbat hirtelen nem találtam.

(#61000) Kaba válasza jesszjessz (#60999) üzenetére


Kaba
veterán

Samsung webshophoz nincsen valakinek felesleges projektor/hangprojektor kuponja, adnék cserébe helyette másik kupont.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.