Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) viperabácsi válasza Cseneles (#61297) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szia !
érdekelne egy példa erre : " 3chip dlp 5000:1 kontrasztal "

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61302) Vhiktor válasza radar (#61299) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nagyon is megeri.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61303) yanpec válasza Vhiktor (#61295) üzenetére


yanpec
aktív tag

Valószínüleg igazad van. Várok még vele egy picit, úgy is ősz környékére terveztem a vásárlást. Köszi még1x. :R

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61304) Cseneles válasza viperabácsi (#61301) üzenetére


Cseneles
őstag

3chip 0,95" dlp

Christie HD6k,10k,14k DC3 Dmd
Runco VX22i DC4 Dmd
Digital Projection Titan 1080, 1080 3D(DC4 de mindegyik) de ezek is csak a HC objektívesek

3chip 0,65"
Runco LS10,LS12i (DC4)
Digital Projection Highlite 260,330 (DC4) de csak a HC objektívesek.
Digital Projection Titan 1080, 1080 3D (DC4 de mindegyik) de ezek is csak a HC objektívesek a nagy kontrasztúak. Ha az nélkül veszed 2200:1 de kész jtek bele irisz ha kell igény esetén.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#61305) Cseneles válasza Cseneles (#61304) üzenetére


Cseneles
őstag

2* írtam be a dp 1080 és 1080 3d gépet... na mind1

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#61306) makkmarce válasza Cseneles (#61304) üzenetére


makkmarce
őstag

Szomorú, hogy ezek mind 10+évesek, és még mindig nem jött lentebb ez a 3-4000 dolláros kategóriába.

okoskodom, tehát vagyok

(#61307) Vhiktor válasza makkmarce (#61306) üzenetére


Vhiktor
veterán

Amíg a vásárlók veszik az új bóvli gépeket addig nem is fog. Elég csak a marketing, ráírni hogy 4k, 8k, hdr, milliós kontraszt, 8000 lumen és máris el van adva.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61308) yanpec válasza Vhiktor (#61307) üzenetére


yanpec
aktív tag

Van esetleg releváns tapasztalata valakinek az Epson-EH-TW9400W projektorral? Esetleg a nativ 4K-val összehasonlítva milyen(Sony)?

Ez a megoldás sokkal jobbnak tűnik mint amit a BenQ használ.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61309) Vhiktor válasza yanpec (#61308) üzenetére


Vhiktor
veterán

Elég sokunknak van tapasztalata.
Nativ kontraszt aránya 3.500-5.000:1 között mozog. Én azt mondanám hogy a benq élesebb képet ad. Van akik látják rajta a "csirkehálót", a pixelek közötti hézagot.
Egyébként egy jó mindenes gép, nagy fényerővel.

Ha már nem natív 4k nézzél jvc-t is.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61310) Laccoss válasza Vhiktor (#61307) üzenetére


Laccoss
addikt

Vagy amíg a vásárlók nem veszik az új gépeket, hanem a régi, használt gépeket részesítik előnyben.

[ Szerkesztve ]

(#61311) yanpec válasza Vhiktor (#61309) üzenetére


yanpec
aktív tag

Most igazából mindent nézek, utol kell érnem magam az újdonságokkal. Természetesen a cél a Sony vpl vw290es, de ha van alternatíva ami hasonlóan jó képet vetít(olcsóbban) akkor nem zárkózom el előle. :DD

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61312) yanpec


yanpec
aktív tag

Ez a LG CineBeam HU810P Forte 4K Laser Beamer is érdekesnek tűnik. Csak jó véleményeket találok róla. Viszont nem találom, hogyan éri el a 4K felbontást, mit használ hozzá?

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61313) Vhiktor válasza Laccoss (#61310) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ez szerintem csak nálunk igaz. Külföldön megveszik gondolkodás nélkül az új gépeket, hiába rosszabb esetlegesen a képük a lecserélt projektorhoz viszonyitva is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61314) Vhiktor válasza yanpec (#61312) üzenetére


Vhiktor
veterán

Rezegtet, 0.47-es chip van benne fing kontrszattal.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61315) yanpec válasza Vhiktor (#61313) üzenetére


yanpec
aktív tag

Meg hát, és a használt is jóval olcsóbb mint otthon. Nagyon sok eszköz van fent használtan ami szinte új, legyen az projektor, tv, hangrendszer.(Fél-egy éves) Én németben vettem a Sony HW55ES projektoromat 1 éve 400€-t, és még kaptam mellé egy eredeti zsír új égőt is, valamint egy kontraszterősítő lencsét.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61316) Vhiktor válasza yanpec (#61315) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nagyon jó vétel volt :)
Mire cserélte le a tulaj?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61317) Bikkrom válasza yanpec (#61308) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Plusz egy a 9400-ra. Ha mostanság akarsz cserélni és találsz 500-600 között akkor az egy szuper gép annyiért.

De ha ráérsz várni 1 évet akkor én natív 4K-s JVC-ket vadásznám használtan a helyedben.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#61318) yanpec válasza Vhiktor (#61316) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ha jól emlékszem akkor újonan vett egy VW290ES-t, amit én is szeretnék majd. De aztán lehet, hogy valami komolyabbat szerzett be a srác. Lent van a raktárban a doboza, abban kaptam meg a régit. De a moziszobájára irigy vagyok 😁😂

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61319) yanpec válasza Bikkrom (#61317) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ráérek persze. Tegnap este is mondtam a páromnak mikor fílmeztünk, hogy mi a francért akarom lecserélni(HW55ES) hiszen ennek is gyönyörű éles, részletes képe van(84"on.) :))

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61320) Vhiktor válasza yanpec (#61318) üzenetére


Vhiktor
veterán

55 és 290 nagy különbség van, kontraszt arányban is :)
Már azt hittem valami vacak "csoda" gépre cserélte.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61321) spiky03 válasza yanpec (#61318) üzenetére


spiky03
veterán

Még jó islenne, ha nem lenne ott az az Akonyat poszter. :DDD ;]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61322) Vikthor válasza spiky03 (#61321) üzenetére


Vikthor
nagyúr

meg ez a kaputelefon minőség... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#61323) yanpec válasza spiky03 (#61321) üzenetére


yanpec
aktív tag

Izlések és pofonok. Van akiknek a kövér nők jönnek be, van akiknek a vékonyak. Ez pont ugyan ilyen. Aztán az is lehet, hogy csak ezt kapott ekkora méretben.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61324) yanpec válasza Vikthor (#61322) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ezt a kaputelefon minőséget nem értem. A srác mindent a saját kezével épített. Jó lehet, hogy nem professzionális minőségű anyagokból, de én azért elfogadnám. A hangrendszer az viszont profi. Egy torony csak a végfokokból állt.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61325) Vikthor válasza yanpec (#61324) üzenetére


Vikthor
nagyúr

le a kalappal előtte, én a fotókra értettem...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#61326) yanpec válasza Vikthor (#61325) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ja, most már értem. :D A kaputelefon hatást szerintem a telóm csinálta. Nem igazán voltak a fényviszonyok alkalmasak fotózásra. :((

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61327) spiky03 válasza yanpec (#61323) üzenetére


spiky03
veterán

Persze tudom, ott volt a végén a smile. :R
Csak kicsit furcsa párosítás Optimussal. Már csak akkor lenne vicesebb, ha egy Penge poster lenne ott. :D

De amúgy menő a szoba, le a kalappal előtte! :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61328) yanpec válasza spiky03 (#61327) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ez fel sem tűnt. :C Biztos az asszony keze van a dologbam :D .

De térjünk vissza a Topik témához.

Csak bújom a netet mik vannak, aztán rátaláltam a SAMSUNG The Premiere 4K Laser Projektor LSP7T.

Nem is tudtam hogy gyárt projektort. A samsung közel áll a szívemhez, mert nagyon meg vagyok elégedve a gyártóval, kb minden Samsung a lakásban.

Látott már valaki ilyet? Valóban nativ 4K mint ahogy a gyártó, meg a shop-k írják? Jók az últrarövid vetítésű projektorok?

Még nem volt időm tesztet végigolvasni, de a vevői értékelés alapján 5*.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61329) Vhiktor válasza yanpec (#61328) üzenetére


Vhiktor
veterán

Van tesztem róla, nézd meg:
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61330) sony89 válasza yanpec (#61318) üzenetére


sony89
tag

Hello!
Nekem is VW290ES projektorom van már kb 1 éve! Nagyon megvagyok elégedve vele gyönyörű képe van mind SDR ben min 4k HDR ben ! Előtte volt Optoma, Acer, Benq igaz azok csak fullhd-k voltak de azok után ez ég és föld , na jó nagyon más kategóriák! SDR on/off kontraszt 9050:1 -hez azért ez mindent elmond!
Annyi hogy sötét szoba kell neki én a mennyezetre is raktam fel sötét burkolatot hogy a zavaró fehér falak ne rontsák a kontrasztot , meg van sőtét függöny és igy nagyon jó lett!

Csatoltam pár képet! De persze ez itt nem adja vissza amit élőben látni rajta! :Y

(#61331) yanpec válasza Vhiktor (#61329) üzenetére


yanpec
aktív tag

Köszönöm szépen, hát ez nagyon jó videó volt. Igaz a felét nem értettem :Y , de annyi átjött, hogy ne keresgéljek tovább maradjak a Sonynál. Az összes tök szép, tök jó és praktikus, mint a samsung is, de ezer sebből vérzik. Én hülyét kapnék ettől a szívárványosodástól.

1000 köszönet. :R

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61332) yanpec válasza sony89 (#61330) üzenetére


yanpec
aktív tag

Megnyugodtam, hogy nem csak én festettem be feketére a plafont. :DD Nem nézegetek tovább, marad a Sony, hiába szép és jó mind, de kompromisszumosak. :W

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61333) yanpec válasza sony89 (#61330) üzenetére


yanpec
aktív tag

Én így tudtam berendezni a szobát. :D

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61334) demarad


demarad
tag

Valaki tudna segíteni? Van egy Optoma hd26 projektorom.
A kép jobb alsó részén látható az a fényes pötty. Nemrég jött elő nem tudom mi lehet.
valaki találkozott már ilyennel?

(#61335) Vhiktor válasza demarad (#61334) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pixel hiba?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61336) yanpec válasza Vhiktor (#61335) üzenetére


yanpec
aktív tag

Nem biztos. Nekem az Aceren volt ilyen, és 1-2 hónap alatt eltünt. Valszeg csak egy szösz vagy por volt elötte. Jobban aggaszt ez a nagy mértékű foltosodás. De szerintem nagyon koszos a lencse.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61337) demarad válasza Vhiktor (#61335) üzenetére


demarad
tag

Igen, lehet a kép nem adja vissza de egy kis éles fehér pötty.

(#61338) Vhiktor válasza demarad (#61337) üzenetére


Vhiktor
veterán

Minden színű hatter előtt így vilagit?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61339) demarad válasza yanpec (#61336) üzenetére


demarad
tag

Igen ideje lenne szervizbe menni takarításra, de most olvasom hogyha tényleg pixel hiba akkor húzósabb a javítás

(#61340) demarad válasza Vhiktor (#61338) üzenetére


demarad
tag

Igen, film közben is mindig látszik

(#61341) yanpec válasza demarad (#61339) üzenetére


yanpec
aktív tag

A DMD chipet egy dolog tudja kinyírni a meleg. A hűtésre nagyon oda kell figyelni. Ezért kell rendszeresen takarítani,. Észre lehet venni ha koszos, mert egyre hangosabb a masina, próbálja magát hűteni. Azok a kör alaku foltok mind por a fényútban. Én fotózok, és ha poros a lencs ugyan ilyen pöttyök vannak a képen

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61342) makkmarce válasza demarad (#61334) üzenetére


makkmarce
őstag

Ha közel sétálsz a falhoz, meg tudod nézni, hogy tényleg egy pixel, vagy valami tükröződő kosz.
A pixelek így néznek ki közelről:

Ha fixen egy ilyen kis kocka, akkor sajnos az chip hiba lehet, ha nem, akkor jó eséllyel csak valami kosz.

okoskodom, tehát vagyok

(#61343) yanpec


yanpec
aktív tag

Azért Grogu ott figyel a sarokban 😁

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61344) demarad válasza makkmarce (#61342) üzenetére


demarad
tag

Pixel lesz, köszi a segítséget

(#61345) sony89 válasza yanpec (#61333) üzenetére


sony89
tag

Nagyon jó !

De még fóliázd le a vászon tokját is feketére az is sokat dobna rajta.. :Y

(#61346) yanpec válasza sony89 (#61345) üzenetére


yanpec
aktív tag

Tervben van,öntapadós fekete filc fóliával. De amúgy a kezdetek óta nem értem miért fehérre festik. :((

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#61347) Vhiktor válasza yanpec (#61346) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hogy el lehessen kérni a feketéért jó borsos felárat ;]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61348) Atomgeszi válasza yanpec (#61346) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én kivittem az udvarra, aztán lefújtam fekete sprével. :D Mos' má' minden fekete. :D

(#61349) devil-k válasza yanpec (#61333) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mennyi itt a nézési távolság, mekkora a vászon?

- mozi bolondéria -

(#61350) yanpec válasza devil-k (#61349) üzenetére


yanpec
aktív tag

A felület egy 84"(186x105cm) eSMART Pro tatenso motoros feszített vászon. A nézési távolság kb 3-3,5m-r. :D

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.