Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59751) devil-k válasza Vikthor (#59745) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az első vásznam 83”-os volt a kellőképp kicsike szobában a megfelelő nézési távolsággal. Hatalmas élmény volt, tekintve, hogy akkortájt (2014) az 55”-ös tv is ritkaság volt. :) Ma már 135”-on mozizok, a nappaliban pedig 65”-ös OLED van. Változik a világ. :)

- mozi bolondéria -

(#59752) ctrlaltdel13 válasza proci985 (#59750) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Márkát ne kérdezz.
Aluminium mind, full fényzáró.

(#59753) python1 válasza ctrlaltdel13 (#59752) üzenetére


python1
veterán

Fekete nappali kell. :DDD

(#59754) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#59749) üzenetére


BBéci
titán

"Azért van sok olyan jelenet hál istenneka filmekben,ahol nem a középpont csak a fókuszált, és van értelme mindent is látni egy jelenetből."
Egyetértek. Azzal az erővel lehetne 4:3 arányú a kép.

#59750proci985
Ha jó minőségű a redőny, akkor a telibe rásütő nap fénye sem megy át rajta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59755) proci985 válasza BBéci (#59754) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

probalok valami olyat keresni, ami egyszeruen integralhato a maradek itthoni automatizacioval, emiatt kene konkret peldany ami jo

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59756) viperabácsi válasza Atomgeszi (#59734) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem a Benq W1110 is igy néz ki

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#59757) Exian


Exian
őstag

Van itt esetleg olyan pécsi tag, aki kölcsön tudna adni 1-2 napra egy FHD-s Epson LCD-s projektort? Persze nem ingyen. Egy tesztre kellene csak az itthoni projektorom mellé. Ha lenne valaki, vagy tudtok javasolni céget, ahol lehet bérelni, jelezzétek privátban légyszi'!

(#59758) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Most néztem újra az Avatar első részét,hogy képbe legyek a második előtt.
Mind a film képi világa, mind ahogy az ls5 megjeleníti, fantasztikus.
Most olyan boldog vagyok.
Bocs az off-ért.

(#59759) m3ss válasza devil-k (#59751) üzenetére


m3ss
veterán

en 2004 korul kezdtem 480p-ben vetiteni 90" koruli butorlapra. :) akkor meg crt tv volt elotte.
poen volt 4-en egymast pufolni xbox1-en parti jatekokkal.

amugy sztem a keparany elegge befolyasolja a nezesi tavot. en 21:9-et siman elnezek 0.9 nezesi tavrol. 3d-t meg kozelebbrol is. csak itt mar jo lenne hangatereszto vaszon, tul tavol vannak a frontok...
viszont 16:9-ben nekem kell a legalabb 1.2-1.3x tav. horizontalisan siman belatok ekkora kepet, viszont fel-le pasztazni faraszto, fura. foleg ha nem filmet nezek, es van a kep szelen is relevans dolog.

en ghostbusters 3d-t neztem most. tuti nagyon. zero crosstalk, jol megvilagitott jelenetek, szep szinek, szuper 3d-je van. igazi projektor friendly film. hangja is jofele.
ja es sztem a film is vicces.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59760) devil-k válasza ctrlaltdel13 (#59758) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is most akarom újra nézni az új rész előtt és belenéztem, de szerintem a nem CGI részek borzasztó szarra sikerültek. Pedig 2009 nem volt olyan régen...

m3ss
Nekem hatalmasat dobott az élményen, hogy már nem látom a dobozokat a vászonnál. A hangáteresztő vászon minden pénzt megér. :)

- mozi bolondéria -

(#59761) Gigi01 válasza eboostr (#59485) üzenetére


Gigi01
őstag

SONY VPL-HW65ES esetleg?

(#59762) eboostr válasza Gigi01 (#59761) üzenetére


eboostr
aktív tag

(#59763) Márton válasza m3ss (#59759) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez a ghostbusters kétkamerás 3D vagy konvertált?

szerk: ah, most látom, hogy fake
Attól persze még lehet jó, mert vannak üdítő kivételek, ha nem sajnálják rá a pénzt (Pl. Titanic, Jurassic Park), de sajna elég ritka.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59764) Atomgeszi válasza viperabácsi (#59756) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Valóban. De ehhez világítós távirányító van, elvileg ahhoz nem. Szóval szerintem ez a 2000 lesz

(#59765) viperabácsi válasza Atomgeszi (#59764) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az enyém is világítós távval van ! Nem saját videó !
LINK : ( W1110 )

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#59766) Atomgeszi válasza viperabácsi (#59765) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmm. Akkor az az összehasonlítás, amit néztem, jó nagy hülyeség.

Viszont ezen volt már a wifi modul, az meg inkább a W2000 szintén. :D

(#59767) Bikkrom válasza Atomgeszi (#59766) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Jól mondja viperabácsi. A w2000 arany (vagy bronzos vagy sárgás, nehéz meghatározni), ezt ezüstnek nézem az meg a w1110. Szerintem.
Saját fotó? Élőben lőtted valakinél? Arany volt vagy ezüst az előlap?

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#59768) Atomgeszi válasza Bikkrom (#59767) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Élőben lőttem, de a tulaj sem tudja megmondani a típust.
Ezüst

(#59769) Janaboy válasza Atomgeszi (#59768) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Alján, hátulján biztos ott van..

Janaboy

(#59770) cinemazealot válasza Janaboy (#59769) üzenetére


cinemazealot
addikt

Talán még a menüben is. ;)

(#59771) byboy


byboy
csendes tag

Sziasztok.Valaki tudja hogyan kell nullázni a Toshiba tdp-s8-as gépet?

(#59772) makkai válasza Atomgeszi (#59768) üzenetére


makkai
aktív tag

Nekem w2000 van. Arany v. pezsgő színű.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#59773) viperabácsi válasza makkai (#59772) üzenetére


viperabácsi
addikt

szia ! meg kérdezhetem , ez hogy van felszerelve ? Látom eléggé közelvan a fa laphoz.

Atomgeszi Alján van adattábla ( MEG A DOBOZÁN IS RAJTA VAN ) :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#59774) makkai válasza viperabácsi (#59773) üzenetére


makkai
aktív tag

Fel van csavarozva a falapra a projektor rögzítési pontjain, a falap pedig menetes dűbelen 2 db anya közé van beszorítva, azokkal lehet kiszintezni és elforgatni.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#59775) Márton válasza byboy (#59771) üzenetére


Márton
nagyúr

rém egyszerű: felmész a tizedikre, becsengetsz, odamész a nappali ablakhoz, kinyitod, kilógatod a géped és könnyes szemmel elköszönsz tőle ;]
(bocs, hulla fáradt vagyok, lenyomtam 7 vetítést egy nap +500km vezetés...)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59776) viperabácsi válasza makkai (#59774) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi az infókat. Nekem is valami hasonló alacsony megoldást kell találnom , mert egy idéglenes felszerelése van most a W1110-nek. A korong felette egy cromecast ? Mit használsz jelforrásnak ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#59777) péjé válasza byboy (#59771) üzenetére


péjé
őstag

Gugli a barátod... [link] [link]
2022-ben azért illik egy kicsit kreatívabbnak lenni.

(#59778) makkai válasza viperabácsi (#59776) üzenetére


makkai
aktív tag

A korong az a lencsevédő. Oda szoktam feltenni, hogy ne lógjon bele a képbe a zsinorja.
A forrás Zidoo Z9X médialejátszó, egy Denon AVR X2500h erősítőn keresztül van összekötve a projektorral.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#59779) viperabácsi válasza makkai (#59778) üzenetére


viperabácsi
addikt

Értem köszi ! :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#59780) Tyrone89


Tyrone89
tag

Sziasztok! :)

Projektor vásárlásán gondolkodom, egy viszonylag megfizethető árú 3D képes projektort keresnék 300-350K árig. Illetve ehhez megfelelő vászon is érdekelne..80-100col képátló méretben elfogadható árban.

Tudnátok ilyeneket ajánlani?

Köszönöm a válaszokat előre is

(#59781) makkmarce válasza Tyrone89 (#59780) üzenetére


makkmarce
őstag

Szia,
Olvasd el itt az összefoglalót, és az alapján tudnak a srácok ajánlani valamit.

Ha megfogadsz egy tanácsot, 80"-ra nem vetítesz, nagyon pici, 300-ból meg kijön egy ugyanekkora TV is.

okoskodom, tehát vagyok

(#59782) Márton


Márton
nagyúr

Lézeres Dolby 3D mozi van az országban?
Készülünk az Avatar-ra :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59783) tobias40 válasza Márton (#59782) üzenetére


tobias40
veterán

Én is pont emiat keresem Kecskemét és Szolnok-Szeged körzetében a legjobb minőségű 3D-s mozit,csak nem tudom hol lehet ilyen infókhoz jutni hogy melyik a legjobb 3D-re! :C

(#59784) Márton válasza tobias40 (#59783) üzenetére


Márton
nagyúr

A digitális imax az arénában még mindig kb. 2k-s?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59785) tobias40 válasza Márton (#59784) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos nem tudom,én arra várok hogy vki beírja hogy a 3 városból melyikben jobb a 3D-s mozi.. :D

(#59786) Alien! válasza Márton (#59782) üzenetére


Alien!
senior tag

IMAX 5. sor közepe. abszolút kolosszális élmény volt. :R

(#59787) Márton válasza Alien! (#59786) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor a kontraszt, felbontás rendben volt?
Azért javasolják a lézeres dolby-t, mert ott van mélyfekete.
(bár nekem a polárszűrős szemüveg jobban bejön mint az Infitec)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59788) Alien! válasza Márton (#59787) üzenetére


Alien!
senior tag

otthon oledet bámulok egy éve, de ettől függetlenül simán gyönyörű volt az Imax. Itt inkább a 3D élményen van a hangsúly, sokszor volt olyan érzésem, hogy nyakig ülök a vízben... :C viszont crosstalk is látható néha, otthoni DLP után furcsa volt.

a változakozó HFR jobban zavart. Mehetett volna az egész 48FPS-el.

[ Szerkesztve ]

(#59789) Márton válasza Alien! (#59788) üzenetére


Márton
nagyúr

ez a másik amire kiváncsi leszek, mert hogy nem valódi, normál 48fps, hanem csak ahol kell, de ott is a köztes képkockák nem pont félidőre generáltak, hanem ilyen 20-80%-os eltolást olvasok, azért, hogy a judder kisebb legyen, mégse legyen szappanopera hatás.
hmm :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59790) Ijk válasza tobias40 (#59783) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kecskemét Malom 1-es terem szerintem jó. Nem tudom milyen projektor van de szemüveggel is jó a fényerő és a kontraszt is rendben volt. A vaszonnak néha van egy csillogása, gondolom magas gain azért. Jó volt a 3D, kevés film van ami miatt szeretem, de itt kimaxoltak a látványt, simán HDR elé teszem élményben. Persze a kettő együtt ütne nagyot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59791) tobias40 válasza Ijk (#59790) üzenetére


tobias40
veterán

Na akkor odafoglalok jegyet,köszi az info-t! :R
Tetszett a film? :P

(#59792) Alien! válasza Márton (#59789) üzenetére


Alien!
senior tag

nem tudom, nekem nem jött be ez a váltogatás, mert a 2 tech közt nagy a kontraszt. ráadásul a logikát még érteném mögötte, viszont nem volt mindig egyértelmű ez vagy az a sebességválasztás. sokszor még jeleneten belül is változik, ami hogy is mondjam....érdekes és többször éreztem indokolatlannak.

(#59793) makkmarce válasza Alien! (#59792) üzenetére


makkmarce
őstag

1 okot tudok csak, hogy mi értelme van ennek a spórolósdinak:
olcsóbb/gyorsabb lett a render. Semmi már racionalitást nem látok emögött.

okoskodom, tehát vagyok

(#59794) Alien! válasza makkmarce (#59793) üzenetére


Alien!
senior tag

dehogy is. ennél a filmnél nemhinném, hogy evvel akartak volna spórolni (konkrétan semmivel sem spóroltak). Itt pusztán arról van szó, hogy a HFR miatt fanyalgóknak (akiknek az élőszereplős jelenetek komolytalannak tűnnek tőle) kedvezzenek.

(#59795) makkmarce válasza Alien! (#59794) üzenetére


makkmarce
őstag

én nem éreztem a hobbit alatt, hogy annyira rossz lenne a 48fps, de közben meg találtam egy ilyet, nem tudom, hogy ezt valaki convertálhatta? mert ez valami iszonyat :D

https://www.youtube.com/watch?v=WOBclebUOUs

okoskodom, tehát vagyok

(#59796) Ijk válasza tobias40 (#59791) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, tetszett összességében. Történettel, forgatókönyvvel van több problémám amit nem fogok kifejteni, de a film filmtechnikai mestermunka, mindamellett hogy a világ részletekig kidolgozott.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59797) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Kezdünk nagyon offba menni. Kérlek vigyétek a megfelelő topikba. Köszi :)

Janaboy

(#59798) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Tudom nagyon noob kérdés, de ma hallottam és nem tudom mennyire igaz.
Ha egy projektornak nagyon nagy a fényereje, akkor rossz lesz a feketéje (szürkés) és rossz lesz emiatt a kontrasztjai is? (Tipik előadáshoz használt projektorok)
Viszont egy mozis projektornak jobb a kontrasztja, feketéje, viszont nem olyan nagy a fényereje, ezért csak sötét szobában lehet látni jól a képét.

Szóval a legjobb mozis méreg drága projektorokat is lepipálják fényerőben a középszerű/drága előadói gépek?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#59799) Vhiktor válasza ArthurShelby (#59798) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az első rész nem teljesen igaz.

De az igaz, hogy az előadáshoz szánt projektorok fényereje nagy és vacak a kontraszt arányuk, tovabba a szinhelyesseguk, szin visszaadasuk vakamint a fekete szintjuk is, a mozis gépek sokkal jobbak film nézésre.

Nem véletlenül vannak megkulonboztetve a prezentációs és mozis projektorok.

Persze ezalol kivételt képeznek az eredetileg több 10 millióba kerülő prezis gépek.

De általanosságban véve igaz amit írsz.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59800) m3ss válasza Ijk (#59790) üzenetére


m3ss
veterán

3d moziban kivancsi lennek hogy alakulnak a nezesi tav / kepszelesseg aranyok.
en nem ertem, hogy miert nincs mindenki racuppanva a 3d-re. ha jol megcsinaljak nagyon sok pluszt ad a filmhez.
egy termeszetfilmet bun nem igy forgatni.
vmelyik nap beraktam a trine 2-ot ps4-en megint 3d-ben es nem ertettem, hogy miert nincs sok ilyen 3d-s jatek. nagyon jo a 3d az epsonon...
talan keshetett volna egy evtizedet ez az elozo 3d hullam, most mar van eleg fenyero is projektoroknal, a tv-k is megnottek. konzolok is birjak szamitasi teljesitmennyel, mert ps3 idejeben hiaba probalkoztak vele..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.