Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) Vhiktor válasza Vhiktor (#59298) üzenetére


Vhiktor
veterán

Egyébként brutal jo projektor nem igazán kapni tőle jobbat, 15.000:1 a natív kontrazt aránya(mindenféle dinamikus dolog nélkül) és nagyon éles képe van, nem csoda hogy néma akarja lecserélni még semmire.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59302) BIGi75 válasza m3ss (#59300) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na, csak megérte belefeccölni azt a pár 10 órát :K
Örülök a sikerélményednek ;)

(#59303) Vhiktor válasza m3ss (#59300) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szívesen :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59304) szepi0808 válasza cipofuzo87 (#59290) üzenetére


szepi0808
senior tag

Olyan 350cm-es 1.0 gain vászonig ajánlott egy 2000 luemenes Sony lézeres vetítő. Kb HDR-ben olyan 20 fL környékén még kijön belőle.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#59305) mandju válasza szepi0808 (#59304) üzenetére


mandju
senior tag

hát, 20 fL-es HDR nem egy nagy élmény szerintem. Ezek a gépek olyan 3 méter szélességig vállalhatóak. 350 cm szélességre kell a 7000-es fénysűrűsége, vagy egy nz9-é.

3,5-4 méteren már a fényerő mellett az élesség is nagy szerepet játszik.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#59306) m3ss válasza BIGi75 (#59302) üzenetére


m3ss
veterán

ahh ne is mondd, rendesen jon a dopamin ennyi szivas utan :DD
tobbet neztem szurkearnyalatokat az elozo 100 oraban, mint a filmeket. es hat meg mindig nem vagyok kesz szinekkel, de most 500 oraig rapihenek :D
legalabb mar ugy ulok le filmet nezni, hogy nem nyulok kozben a taviranyitohoz. eddig ilyen kenyszeres nyomogato voltam. lattam hogy nem jo ez, meg az es nem mintha lenne ertelme szemre mozgokepnel allitgatni, de en allandoan nyomogattam :)) vagy ha berakok egy fekete feher filmet most mar nem szinesben latom, a 3d borszinek vallalhatok stb...
osszessegeben eleg szeretheto rendszer / vetito lett ez igy. van eleg fenyero 3d,re, hdrre, alacsony input lag, sdr-ben kb nema. es hat a vilagos mennyezetes korabbi dlp-s probalkozasaimhoz kepest durva kontraszt meg fekete szint van.
megneznek most a relative sotet szobaban egy f22-ot is ujra..

#59305mandju
miert nem eleg az? projektoron egesz hdr-bol annyi marad, hogy nagyobb szinter es kvazi kompatibilis vagy a 4k hdr tartalmakkal ha kell a nagyobb felbontas. mert 4k sdr anyagok eleg ritkak, nem?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59307) mandju válasza m3ss (#59306) üzenetére


mandju
senior tag

Részben igazad lehet, ha a vetítők HDR képességeit nézzük.
Én madvr DTM-ről tudok nyilatkozni. Ott megnézni egy 4K HDR release-t 20 fL csúcsfényességgel, vagy 40-nel... hát, nem ugyanaz az élmény. DE ezt ki kell próbálni ahhoz, hogy véleményt mondjon róla az ember.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#59308) BIGi75 válasza mandju (#59307) üzenetére


BIGi75
senior tag

40fL már egy lebutított fényerejű TV, nem zavaró az full sötét környezetben 135"-on? (Még nem próbáltam, kérdezem...) Mert gyenge megvilágítás mellett, vagy szűrt fényben még oké, de ugye vetítésre nem ez a jellemző.

(#59309) m3ss válasza BIGi75 (#59308) üzenetére


m3ss
veterán

amugy gondolom nem lesz zavaro, mert a filmek nagy resze ennek a fenyeronek a toredeken zajlik, meg vilagos tartalomnal is gondolom par % lesz ami specular highlight..de ha hulyeseget beszelek majd kijavit vk.,

mandju kivancsi vagyok, en nem gondolnam, hogy majd pofan vag a dinamika egy vetitett kepen, inkabb csak nem kell tologatni menet kozben a hdr slidert, mert en most azt tapasztalom, hogy egy vilagos jelenetnel fel kell tolnom 8-ra a tonemapping hdr csuszkat, hogy a csucsfenyeken maradjon reszlet, addig egy sotet jelenetnel meg inkabb 4-5on kellene lennie...de attol ha beallitom manualisan en nem latom, hogy ez a kep huude mas vilag lenne dinamikailag mint barmilyen sdr tartalom :DDD
persze nincs is 40 lumenem. meg persze ha jol ertem, hogy mit csinal a dinamikus tone mapping egyaltalan...
meg kellene nezni egymas mellett sdr vs hdr jeleneteket, mondjuk egbolt hogy nez ki egy olyan snitten ahol sotet az eloter. de egy laikus nem fog dinamika kulonbseget erzekelni sztem sdr vs hdr film kozott vetiton, nalam legalabbis ha egymas utan megnez egy sdr meg egy hdr filmet...
valojaban onmagaban egy tre megoldas ez, hogy nesze itt a hdr a tonemappingot meg oldd meg ahogy akarod...

nem tudom ez a hdr nalam hany stop dinamika elony lenne az sdr 10 stopjahoz kepest, de en inkabb a szinekbeli kulonbseget veltem latni jatekokban, a sokat latott szineknel. persze az sem kizart, hogy kalibralas miatti kulonbseg ez v placebo :DDD
sztem tul van hypolva ez a hdr vetittes, siman elegednem es tudnek nezni sdr-ben barmilyen filmet, de a 3d-t nem adnam :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59310) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Epson TW5650-es projektorom.
Szeretnék venni egy 92"-es vásznat. (Sajnos nincs több helyem)
Az alábbiakat nézegettem, de lövésem sincs melyik lenne jó. Még soha nem volt vásznam. Olvasgatok egy ideje, de nem tudok dönteni. Nem ragaszkodom ezekhez, bármi jöhet.
100e alatt van képminőség különbség vagy csak arra kellene koncentrálni, hogy olyat találjak, ami legkevésbé hullámosodik?
Köszönöm!

Medium Motoros Vászon 204x115 Cm (16:9) (Mot.204.115.92.9) 64.000,-
Blackmount 16/9mn200srmd, 200cm X 113cm, Slow Retraction 40.000,-
Elite Screen 92" (16:9) M92xwh Fehér 45.000,-
Grandview Fantasy Manuál 115 X 204 Cm (16:9) Ára: 76 900,-
Ligra Cineroll

(#59311) péjé válasza impmammuth (#59310) üzenetére


péjé
őstag

A GW-t mondanám, kérdezz rá erre... [link]

(#59312) szepi0808 válasza mandju (#59305) üzenetére


szepi0808
senior tag

Szerinted. Nálam most a ALR vasznam van elől és sdr 18, hdr 22fL. Bőven elég.
Nem is értem minek kell megvakulni a hdrtől, attól nem lesz jobb a kép, hiszen a nativ kontraszt a fényerőtől nem lesz jobb. De viszont a falakról, ha nem matt fekete minden, akkor fog visszaverődni a vászonra és az ansi-t tönkre lehet vágni. Pl. Az xw7000 képet ezzel is szét lehett cseszni, hogy fullban nyomták rajta a hdr-t 40 fL-el. Nem csak vakító volt, de a szoba is szétcseszte a képet.
Mondjuk egy alr vaszonnal már nem lett volna ilyen könnyű, de ott a fehérrel szépen hozta a hibát.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#59313) BIGi75 válasza m3ss (#59309) üzenetére


BIGi75
senior tag

Elég abba belegondolni, hogy mondjuk egy beltéri 5% ADL-es jelenetből hirtelen képkockaváltással átvált a film pl. egy tengerparti, 50% ADL-es csúcsfényes jelenetbe. Kb. mintha egy sötétebb szobából kisétálnál fényes nappal az utcára. Szokni kell a szemednek a fényt, hogy ne zavarjon. Értem én, hogy a HDR-el a valóságos fényviszonyokat szeretnék megközelíteni, de 1. projektornál ilyen sohasem lesz, 2. ne is legyen, mert elviselhetetlen lenne ez percenkénti snittváltással. Még az epsonom előtt nekem is egy erősebb projektorom volt (gyári max.3200lumen/100" 1.0 gain) akkor még nem mértem, nem tudom hány fL jött vászonról, de soknak éreztem, és ahogy Szepi is írta: gyilkolta az ANSI-t is. Akkor vettem a szürke 0.8as 106"-os vásznat, amin nekem most is tökre elég a VW520 24fL teljesítménye HDR-ben. Számomra is inkább a színekről szól a HDR story, de ha holnaptól csak SDR lenne, az sem zavarna túlságosan. Természetesebb nekem.

(#59314) mandju válasza szepi0808 (#59312) üzenetére


mandju
senior tag

írtam, hogy szerintem. A HDR-től nem kell megvakulni. Sőt én sem vakulok meg tőle... A sony frame-by-frame HDR tone mapping megoldása egyszeűen gyenge. Jelenlegi állapotában. Ezért volt szar a képe 40 fL (50 fL volt az) mellett. Olyan szürke volt a fekete, mint egy gyenge dlp-n. Ebben a JVC a frame adapt HDR-rel előbbre jár, de még mindig messze van a madvr szintjétől.

Ha megfelelően működne a tonemaping, akkor nem lenne ilyen érzésed. Próbáld ki egyszer madvr mellett. Egy envy-vel, vagy egy lumagennel. Azért is írtam csúcsfényességet, mert egy jól beállított DTM-mel tényleg csak a dinamikacsúcsok vannak max fényerővel megjelenítve.

Nekem holnap lesz szerencsém megnézni egy 7000-est lumagennel párosítva egy 330 cm széles stewart studiotek 130 vásznon. 110 nit mellett, ami valahol 32-33 fL körül van.

Ha jó lesz, azt is le fogom Írni. És remélem, hogy jó lesz, ha már utazok az "élményért".

Bár az m&o mundo hangsugárzók és a trinnov proci végfok párosért bizonyára nem fogom megbánni... :)

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#59315) BIGi75 válasza mandju (#59314) üzenetére


BIGi75
senior tag

Akkor nem egy low budget egérmozi kedvéért utazol:DDD
Negatív HDR-s hozzászólásaim ellenére madvr-ben meg futok egy kört én is,.. mégis.;)

(#59316) mandju válasza BIGi75 (#59315) üzenetére


mandju
senior tag

Hát nem. 3 szobát tudunk megnézni. Egy sztereo szobát, egy standard mozit és a referenze Kino-t.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#59317) Vhiktor válasza m3ss (#59309) üzenetére


Vhiktor
veterán

Madvr dinamikus tone mappingje mellet az összes projektor saját megoldása sajnos egy nagy vicc, brutális a különbség.
És ez annak fényében gáz, hogy ha tennének bele dedikált chipet aminek a dolgy kizárólag a kopkockánkénti tone mapping akkor tok jó lenne, és. Ivel dedikált cél chiprol lenne szó meg sokba sem kerülne.

Dolby előírása a HDR képes vetítesre 108 nit.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59318) Vhiktor válasza Vhiktor (#59317) üzenetére


Vhiktor
veterán

Illetve még kellene, hogy meg lehessen adni a projektor max fényerejét és pontosan azt hogy az adott színtér hány százalékát képes lefedni, tehát a színek (R, G, B) koordinátáit. Hasonlóan ahhoz ahogy az LG oledeknel működik a dolby vision kalibrálás.

Bár ennyi erővel 3D LUT-ot is rájuk lehetne tölteni...

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59319) mandju válasza Vhiktor (#59318) üzenetére


mandju
senior tag

így van. Erre mind alkalmas a madvr. Az algokon kívül a legnagyobb plusz a DTM 2.0 megadható csúcs fényességgel és ráadás a 3 dlut...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#59320) m3ss válasza Vhiktor (#59317) üzenetére


m3ss
veterán

108 nitem nem lesz mondjuk. most medium izzon hdr-hez 23 fl-em van, de high lampan lehet tudok 30 fl kozeleben. viszont ugy mar lesz hangja a cuccnak..
oszinten szolva nem hianyzik a pc-s media lejatszas, azt hasznaltam evtizedeken at, csak a szivas van vele a medialejatszohoz kepest. 3d-rol ne is beszeljunk, azzal szorakozzon pc-n aki akar..de maga a windows miatt is szivas a kijelzok kozotti valtogatas ugy, hogy munkara hasznalom a gepet. icc profilt is neha latszolag eltuntette a windows amikor visszavaltottam a monitor kepere. csak a nyug volt vele, amiota valtottam nvidiara nekem nagyon bugos lett.
de ki fogom probalni, mert ha tenyleg lenyegesen jobb lesz akkor lehet hdr filmekre pczek. remelem 1050ti eleg hozza.

hol van ez a dinamikus tone mapping madvr-ben? kabelt is kellene vennem, kabelcsatornazni megint...ahh :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59321) BIGi75 válasza m3ss (#59320) üzenetére


BIGi75
senior tag

32 fL-ig eltolod megvan a 108 nited:DDD

PC-vel úgy jó, ha azt a pc-t csak erre használod, nincs kavar stb.

Most, hogy így bekalibráltad a képet jöhet a hangkalibráció is, mert az is pc-n az igazi. ;]

(#59322) Ijk


Ijk
nagyúr

Egyébként megéri madvr-el bajlódni egy régi DLP-vel? Fényerő nincs sok, DCI-P3 színtér általában messze, az hogy nincs uhd az most mellékes. Egy Barco Braginál ahol van kellő fényerő, DCI színtér már megértem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59323) Vhiktor válasza Ijk (#59322) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha valaki hdr tartalmakat szedd le és csak sdr képes vetitoje van akkor is csak a madvr az egyetlen értelmes megoldás. Másnak kb használhatatlan a hdr->sdr konverzioja.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59324) Ijk válasza Vhiktor (#59323) üzenetére


Ijk
nagyúr

SDR verziót kell leszedni, HDR általában úgyis UHD.
Nyilván ha lenne 15 millióm projektorra akkor másként állnék a HDR-hez. :)
De általában streaming sorozatokat nyomják abban, azt meg úgyis OLED-en nézem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59325) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Best buy projektor led fényforrással :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59326) BIGi75 válasza Vhiktor (#59325) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nagyon ütős, 2őt vegyél 3d-zni :DDD

(#59327) M@trixfan válasza Ijk (#59322) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem érdemes, bár egyelőre részemről ez “educated guess”. Egy jó éles 0.95-ős DLP úgy gondolom profitál a 4K-ból, filmeknek más az élessége (sávszélessége) mint pl. egy játéknak. Minőségi downsampling kell, de szerintem azt is tudja a MadVR. Ha projektor fronton fejlesztek nagyot akkor fő tévének marad a 65VT60 (eladni sosem fogom, sajnos már így mindennek borzalmas a 24p mozgás-megjelenítése hozzá képest) és ahhoz tervezek összerakni egy dedikált MadVR gaming box-ot.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#59328) mandju válasza mandju (#59314) üzenetére


mandju
senior tag

Ahogy ígértem, ha jó azt is le fogom írni.... és tényleg tetszett a sony.

[link]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#59329) proci985 válasza M@trixfan (#59327) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha fHDt tud kikuldeni, akkor a 4Kbol nem fog profitalni.

abbol igen, ha az 1080p es a 4K master elter kepminosegre az utobbi javara, mert pl kapott egy felujitast.

projektornal gyakorlatilag a "rezegtetos" 4K fole nem kell jobb filmezni az emberi szem limitacioi miatt, 1440p es 4K kozotti kulonbseget mar ertelmes nezesi tavbol nem latni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59330) m3ss válasza proci985 (#59329) üzenetére


m3ss
veterán

projektornal gyakorlatilag a "rezegtetos" 4K fole nem kell jobb filmezni az emberi szem limitacioi miatt, 1440p es 4K kozotti kulonbseget mar ertelmes nezesi tavbol nem latni.
en arra jutottam magamban, hogy 21:9 filmeket (es 3d-t is) en kb. 0.9x kepszelesseg nezesi tavrol neznem, innen igazan immerziv, es mar itt siman jol jonne a nativ 4k. 0.9-nel nem akarok kozelebb ulni a 9400-hoz 3k-ban se...
jatszani, vagy 16:9 tartalmat leggyakrabban 1.2-1.3-rol nezem,es innen megmondom oszinten meg a fullhd is eleg, nem biztos, hogy latnam a kulonbseget a fullhd vs jelenlegi 3k? kozott innen.
szoval sztem aki szeret kozelre ulni, az siman ki tudja hasznalni a 4k-t.

hdr margojara, epp sw filmeket nezek, tegnap neztem az sw II-ot. megneztem hdr-ben, na mondom vegre itt egy film ami brutal jol nez ki, iszonyat jo dinamika, qrvajo szinek, ezert kell a hdr. ki is irtam par jelenetet, ahol nagy dinamikatfogasa van a jelenetnek es letoltottem sdr-ben is, aztan elkezdtem osszehasonlitgatni a 24 fl-es hdremhez.
olyan jelenetek, amikor anakin fekete kabatban ugral, hatterben vilagos felhok, vagy ellenfenyes egbol elotte fekete ruhaban emberek, vagy bejon a repulo a sotet hangarba kozben egbolton csucsfenyek...zero kulonbseg van a hdr es sdr kozott :D az sdr 10 stop dinamikaja boven eleg ehhez, semmi pluszt nem latok dinamika teren. viszont amugy a film nagyon jol kihasznalja ezt a 10 stop dinamikatartomanyt, olyan dinamikus kep van vegig, legtobb filmben nincs kihasznalva ennyire...iszonyat jol nez ki.
szinekben latok kulonbseget, de naaagyon minimalisat.
majd ha unatkozom csinalok egy cinema filteres kalibraciot is, hatha ott tobbet latni a szinek kozotti kulonbsegbol..

amugy kicsit odebb tettem a vetitot, igy lens shifttel le tudom tolni a vaszon aljahoz a 21:9 kepet. hat ez baromi jo, meglepoen sokat szamit immersionben, hogy alul nincs fekete sav. felul meg nem is nagyon zavar, annyira magasan van..persze ha akarok, vmi maszkolo megoldast csinalhatok is felulre...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59331) Vhiktor válasza m3ss (#59330) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nézd meg az SW7-t 3d-ben és máris értelmét veszti projektoron a hdr :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59332) BBéci válasza mandju (#59328) üzenetére


BBéci
titán

Zárt mélyládákkal...
Na ugye! :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59333) m3ss válasza Vhiktor (#59331) üzenetére


m3ss
veterán

ja az lesz, alig varom mar a 3d-s sw reszek jojjenek :K
mostanaban amit neztem, pacific rim, transformers 3, attenborough kingdom of plants 3d-ben mind iszooonyat jo volt. ezekert erdemes vetiteni :K

amugy ansiban iszonyat jo ez a vetito igy sotet szobaval. vagyis nem is ansiban, hanem ilyen 8-20% adl koruli kontrasztban...elkepesztoen jo. sajnos nem nagyon van idom jatszani, de csak pislogok mindig ha berakok vmi jatekot, iszonyat jo a kontraszt.
de tegnapi sw-on is, full feher szoba/folyoso kaminon es mellette a fekete az olyan mely, h csak lestem...
ahogy lattam teszteken egyebkent 7% adl kornyeken utoleri a 270es-t pl. kb 1 ilyen tesztoldal van, ahol adl% fuggvenyeben merik a kontrasztot, sztem ez a leghasznosabb. mert se az ansi se a nativ nem igazan mervado, inkabb csak kalkulalni lehet beloluk...
kar, hogy nincs tesztelve semmilyen regebbi high end dlp ott...kivancsi lennek egy f22/f32 hany % adl-nel eri utol ezeket a jo nativval rendelkezo lcd vetitoket. de azt tippelnem, hogy 15-20% felett, ami mar eleg ritka a filmekben..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59334) Q válasza m3ss (#59333) üzenetére


Q
senior tag

(#59335) m3ss válasza Q (#59334) üzenetére


m3ss
veterán

:C
hmm miota van 4000-es nativja az f22-nek? en azt hittem 2-3e koruli. ez a tesztelt gep egy vizsim f22 tulajdonkeppen? ezek durvan jo szamok. meg a legdragabb jvc/sony cuccokhoz kepest sem rossz 5% adl-nel.
feher mennyezettel, ami raadasul vaszon kozeleben volt, amikor probaltam a bright szinkerekes f22-ot 1.4 113"-os vaszonnal nekem nem ez jott at. mondjuk nem csoda, sztem tuti volt vagy 25-30+ fl az. vakitott :DDD valszeg total hazavagtam a kontrasztot mar 10% adl kozeleben is...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59336) mandju válasza BBéci (#59332) üzenetére


mandju
senior tag

DBA-t, SBA-t nem szoktak reflexes ládákból építeni… de nem a precízió miatt, hanem a ládák méretei miatt…

Főleg amikor akár 8-10-12 mélyláda van egy falon 1 rácsban.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#59337) Cseneles válasza m3ss (#59335) üzenetére


Cseneles
őstag

Nekem volt F22 Avielo gépem. Szinkereke Vizsim, amiben eltér a sima vizsimes gépektől az a fényerő és kontraszt aránya. Mérten nálam 2600:1 on off kontrasztot tudott őj lámpával es ha jól emlékszem 19fl körül 102" 1.2gaines vászonfelületen. DCI-P3 91% színtérlefedettség mellett.

A sokak birtokában lévő VizsimBright model nagy fényerő cserébe Rec.709 88% maximális szintérlefedetség illetve 2000:1 alatti kontraszt. Együtt lehet vele élni de avatottabb szemeknek nem opcio :)

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#59338) M@trixfan válasza proci985 (#59329) üzenetére


M@trixfan
addikt

De igen fog profitálni, leírtam miért. Élesebb és gazdagabb lesz a kép a downsampling, illetve a nagyobb színtér miatt. ijk-nak fluorit objektíves 0.95-ös, tehát nagy chipes DLP van. Sokszor egy ilyen gép képe nagyobb sávszélességű a vásznon mint némely új homályosabb 4K modellé. Mozgás közben meg pláne. Most belemehetnénk abba, hogy az LCD és az SXRD panelek fizikailag nem igazán tudják megjeleníteni az 1 pixel csík tesztábrákat a folyadékkristály tulajdonsága miatt, de filmet nézünk nem ábrákat :)

Annyiban igazad van, hogy projektoron a pixel definiált, tehát nincs subpixel rendering növekmény.

Azért tanácsként az maradjon meg itt, hogy lehetőleg törekedjünk az 1:1 mappingre ha van rá mód. Nagyon is jó a natív 4K megfelelő panel és objektív mellett projektoron.

Amúgy az alapján amit írsz én is gondolkodom miként osszam meg az “upgrade budget”-et. Egy jó árú lámpás JVC e-shift-tel és egy nagy OLED, vagy egy komolyabb 4K projektor mellett marad a 65VT60. Amit bánok már így utólag, hogy nem hoztam el fogcsikorgatva anno a Dreamcinemából a demó F35-öt. Natív 2560x1600 nagy DLP. VT60 után ezen volt hasonló a “mozgás”, az amúgy kiváló másik Sony darabos volt hozzá képest. (Sajnos a legrosszabb natív 24p kadenciát OLED-en láttam, nézhetetlen volt isf módban.) Ehhez egy jó MadVR HTPC “and you’re golden”. 2-vel kezdődött az ára és autó vétel előtt álltam… Egy picit ha mélyebb a natív fekete, akkor szerintem elhozom. Olyan volt mint egy nagy plazma, eszméletlen élmény volt. Jó, Dreamcinema mindig az és Hiccusz-szal lehet beszélgetni az tuti! :K

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#59339) proci985 válasza m3ss (#59330) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

0.9 kb az a szint, ahova 1440p kene, viszont az par regi ipari vetiton kivul sose terjedt el. rezgetos 4K kb ezt tudja.

1.3 az a pont, ahol az fHD tokeletes latassal az emberi szem hataran van. jo optika mellett nem a felbontas a szuk

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59340) Q válasza m3ss (#59335) üzenetére


Q
senior tag

Meg tudsz nézni egyet élőben és akkor el lehet gondolkodni, hogy kell-e rezgetős 4k. ;] [KLIKK :) ]

(#59341) kalidor55


kalidor55
aktív tag

sziasztok! szeretnékk venni házimozihoz egy ilyen projektort!
Acer H6517BD 3D, mi a véleményetek rola? legföképp a képminőség érdekelne, hátha volt ilyen valakinek?

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#59342) Ijk válasza Cseneles (#59337) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az 500 lumen, szerintem nagyon kevés, hacsak nem eco módban mérted.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59343) Vhiktor válasza m3ss (#59335) üzenetére


Vhiktor
veterán

Csak megerősíteni tudom Cseneles-t.

A legtöbb f22 Vizsim Bright 1500-2000:1 körüli kontraszt arány körül mozog, egyetlen egy volt aminél 2700:1-et mértem az pedig fluorit lencsés volt.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59344) m3ss


m3ss
veterán

hmm ez a motors lensshift a 10 memory slottal alulertekelt dolog. nem kicsit jobb erzetre a kontraszt, immersion hogy le tudom tolni a 21:9 kepet alulra. raadasul pont jo magassagba kerul a kep is :K
vmi diy maszkolassal szorakozott vki? ilyen habkarton 3m-szeles leszedheto megoldason nem gondolkodok, mert nem tudom elrejteni a nagy meretu cuccot ha nem hasznalom. ellenben vmi rolettara pl fel lehetne szerelni blackout vaszonanyagot...azt egesz gyorsan le lehetne engedni. kerdes, hogy hogy nezne ki ott a vaszon tetejen vilagosban... :N
meg egyaltalan talalok-e 3m szeles rolettat.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59345) BIGi75 válasza m3ss (#59344) üzenetére


BIGi75
senior tag

21:9-et én is le szoktam tolni, tényleg jobb. Roletta jó megoldás lehet felülre, én is gondolkodtam már rajta, sztem még a mennyezetre érkező fényen is fogna, mivel pár cm-el a vászon elé kerülne, meg ugye eleve lejjeb toljuk a képet. Mikor kereskedtem a témában 250 cm szélességig találtam, az kb. 50k (ami nekem jó, de neked sajnos kevés), de szét kell nézni gyártóknál, hátha.
Vagy venni kell egy gagyi rolós vásznat és háttal közvetlenül elé tenni :DDD

(#59346) szepi0808 válasza mandju (#59328) üzenetére


szepi0808
senior tag

Már ne is haragudj, de ilyet mondani, hogy szar a 7000, csak a lumagennel jó.... Egyszer néz meg normális körülmények között, jól beállítva és, majd akkor nem lesz szar.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#59347) m3ss válasza BIGi75 (#59345) üzenetére


m3ss
veterán

nekem jysk-es rolettahoz van mindenem, csak a rud hianyzik. szoval "csak" egy 3m-es rudat kellene szereznem. szomszedban vannak ilyen hosszu nadszalak, amugy bambusz/nad nem is lenne hulyeseg. persze ha talalok vhol olcson ilyen aluminium rudat az is jo lehet.csak attol tartok vmi takaro profil nelkul az egesz hulyen nezne ki. ki rak rolettat a vaszna tetejere :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59348) Exian válasza m3ss (#59347) üzenetére


Exian
őstag

Nekem van roló a vászon előtt :D Én rolós cégtől vettem a rudat is, meg mindent. Tehát olyan üzemben, ahol redőnyt, rolettát, rolót gyártanak méretre. Kértem egy azt hiszem 3.5 méteres rudat, azt vágtam méretre. Én a vászon felső részének maszkolására használom a keskenyebb filmeknél, egy fekete, spéci vászonnal. Akkorára tekerem le, amekkora épp kell. Én erre használom.

[ Szerkesztve ]

(#59349) TwentyFour


TwentyFour
tag

Ciki, de projektortulajként most olvastam először a madVR-ról. Van erről egy összefoglaló hogy hogyan, milyen lejatszoval kell hasznalni?

(#59350) m3ss válasza Exian (#59348) üzenetére


m3ss
veterán

:C tok jo.
ahogy nezem vannak tokozott rolettak is, ugy meg nem is latszodna belole szinte semmi. a blackout fuggony ehhez tul vastag lenne az tuti, nem tudnam feltekerni. vmi vekony anyag kellene.
milyen vasznat hasznaltal?

#59349TwentyFour
en anno ezt, meg ezt neztem.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.