Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) thomasrc válasza BBéci (#59698) üzenetére


thomasrc
tag

Aszem' egy olyat láttam Csenelesnél egyszer, azon én is meglepődtem. Na meg a képminősége... Kár, hogy a Runco objektív választéka elég kis szegmenst fed le és ahogy néztem nehéz is beszerezni a kevésbé elterjedt variánsokat. :(

(#59702) BBéci válasza thomasrc (#59701) üzenetére


BBéci
titán

Amikor tavaly december végén nála jártam, az övéhez hasonlítottuk az enyémet a lámpacsere utáni beállítás során. A szobámba pont jó az objektívje, 2,4 m szélességűnél nagyobb képet bántónak éreznék, feleségem azt is sokallja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59703) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Sziasztok! Jelenleg egy 4K 70” Philips 70PUS8505 ambilight tvt használunk otthon, amit le szeretnénk cserélni egy nagyobb képet adó projektorra. Kifejezetten filmezésre és meccsnézésre használjuk, “csak úgy” nem sokat szokott menni, csak alkalomadtán egy kis PS5-re. A kanapé kb 2,3 méterre van, mögé tudnánk tenni a projektort egy állványra (plafonra nem), tehát a faltól ~ 2,5 - 3 méter távolságra. Minden egy 4K Apple TV-ről menne.

Eléggé el vagyok veszve a használtpiacon. Árban / márkában / adott típusban melyik lenne az alja, ahonnan érdemes elkezdeni nézelődni? Nyilván a jelenlegi TV szintje alá nem igazán akarok menni. A 4K-hoz nem ragaszkodok.

(#59704) Ijk válasza Ashiyo (#59703) üzenetére


Ijk
nagyúr

Feltételezem a falaid sem sötétek. Ezzel együtt 2,3m nézőtávolságról úgy hogy a fejed felett van a projektor és kb. 1,5m széles képet tudsz onnan vetíteni a projektorok túlnyomó részével így nem javaslom a vetítést. 85" TV-re gyűjtenék a helyedben ha nagyobb képátló kell.
UST projektorból igen drágán kapsz igen kétséges képminőségűeket, legalábbis a hagyományos gépekhez képest. Ezekkel a gépekkel a szekvenciális kontrasztod általában nem éri el az 500:1-et, a milliós árúak (1,5-2m) az 1000:1-et, ANSI-d világos falak között kb 30:1.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59705) Vhiktor válasza Ashiyo (#59703) üzenetére


Vhiktor
veterán

Minden tekintetben a TV-d szintje alá fogsz menni, akármilyen projektort is vegyél. Egyedül a kép homogenitásban lesz jobb a porjektor.

Én személy szerint csak akkor ajánlom ha ekkora távból legalább 100"-t szeretnél, ha nem akkor egyértelműen tv.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59706) m3ss válasza Ijk (#59704) üzenetére


m3ss
veterán

3m-t irt, onnan azert lehet nagyobb kepet vetiteni, persze kerdes van-e ertelme.
en ezt a foldrol vetitest nem ertem, sokan igy erkeznek ide. nem akartok furni, vagy miert? hasznaltatok mar vetitot foldrol? elfoglalja a helyet a szobabol, mindig el fog kicsit mozdulni es allitgatni kell. miert akar vki ezzel szorakozni?
konnyebben leontod, felboritod, nem ertem...
amugy keretet kellene irnod, hogy mennyit szansz ra.

en meg meregettem parat megint, szerencsere se natural se digital cinema modban nem maszik el a kep (legalabbis greyscale, gamma) ha mediumrol highra allitom a lampat, ugyhogy nem kell 2x annyit kalibralni..ellenben ecoban (vagy a behuzott irisz miatt, nem tudom) elmaszik.
high izzon max 28-29 fl-em lett, natural modban kalibralt szurke, gamma.
igy 97 nitre allitva madvr dmt-t latom eloszor, hogy ez tenyleg eszrevehetoen masabb, mint egy jo sdr. fenyek, robbanasok, csucsfenyeken latni. a kep is kicsit dinamikusabbnak tunik emiatt, amikor vannak ilyen csucsfenyek a kepen.
valamelyik nap kerdezte vki, hogy van-e ertelme f22-hoz madvrrezni, sztem ha van sok fenyero egy probat meger az ilyen effektek miatt :K

cserebe viszont high lampan olyan az epson, mintha egy projection design vetito vettem volna, eleg hangos. valszeg kenytelen leszek megelegedni a medium lampaval, ott viszont nem annyira jon at ez...
60-70 nit kornyeken sztem nagyon minimalis kulonbseg van sdr-hez kepest. azert viszont jol meg kell kuzdeni, hogy legalabb olyan legyen, mint egy szabvanyositott sdr, mert ez az egesz hdr ez nem egy ilyen standardizalt valami vetiton :) madvren desaturate1 itt, robbanasok narancs visszavetele amott, es akkor tonemappingrol ne is beszeljunk. lehet pedalozni, hogy sdr-hez hasonlo szabvanyositott kepet kapjunk ami a szineket tonusokat illeti. sztem egy laikusnak ez total eselytelen... :DD

csinaltam amugy cinema filteres merest is, hat ott a 13.3 fl az eleg sovanyka...

meg amivel szorakoztam, hogy megnezem ezt az urban legendet, hogy miert hasznalja mindenki kulfoldi forumokon dynamicban a 9400-at. az meg nem derult ki, hogy be lehet-e ugyanolyan jol allitani, mint a naturalt, de igy elso ranezesre nezheto, ki lehet rangatni a hideg szinekbol. es tenyleg mas az irisz vezerles. natural modban nekem 5e:1 a kontrasztom kikapcsolt irisszel, bekapcsolt irisszel meg 10e:1, dynamicban viszont 5e irisz nelkul es 20e irisszel. szoval valamit tenyleg szamit..mas kerdes, hogy sztem tul sokat nem er a 9400 dinamikus irisze. annyira alacsony adl%-nal szamit csak, ami kb alig van a filmekben.

amugy az normalis, hogy mindig kicsit elmaszik a motoros lencsemozgatas? lementem a poziciot egyik memory slotba, de kovetkezo betotlesnel mindig kb.1cm-rel lentebb van a kep.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59707) Ijk válasza m3ss (#59706) üzenetére


Ijk
nagyúr

3m a faltól falig ha jól értelmeztem, tehát abból kb fél méter lejön a projektor teste.
F22-vel ECO módban bright színkerékkel 17fL-t mértem, maxon olyan 22-25 talán kihozható belőle új lámpával, 270cm széles 1.2 gain vásznon. Cserébe a bright színkerék miatt nincs REC907 színtered teljesen lefedve. Nem látom értelmét erre madvr-el kínlódni. Szerintem madvr-hez vagy fényerő kell (mondjuk min. 30fL), vagy DCI-P3 színtér képes projektor (legalább 18-20fL), ideális esetben a kettő együttállása. Szerintem ha ezek nincsenek meg akkor egész egyszerűen SDR-es anyaggal kell etetni, esetleg ha csak HDR anyag állna rendelkezésre akkor elővenni a madvr-t.
Igazából nem tudom milyen gép az ami képes magas fényerővel, DCI-P3 színteret vetíteni, nagyobb vásznon (min. 270 széles, de akár 3,5-4m) és nem egy autó ára. Lehet próbálkozni kétlámpás PD-vel, de annak a hangja lesz iszonyatos. Vannak cserélt LED-es gépek, ott is lehet jó fényerő DCI színtérrel, cserébe íriszt felejtsd el, így 1500:1-2000:1 szekvenciális kontrasztnál nem lesz több.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59708) Cseneles válasza Ijk (#59707) üzenetére


Cseneles
őstag

Ledes a jó megoldás nagy Gaines vászonfelületre. Runco Q750i vagy D Legmodernebb PT120 Luminus ledekkel 120" Gain 1.0 felületen 20Fl színtértől függetlenül. 100% DCI-P3 vagy 88% BT2020. Kontraszt 2200:1 vagy dynamic 1-es állásban 9600:1 mérten és észrevehetetlen, 2-es állás 16000:1 amit mértem,de a működése már felfedezhető. Valamit valamiért :)

Anamorphic prizmával simán rámerném tenni 3m vagy 320-as veszteség mentes vászonfelületre. hoznná a 16fl-t :K

Viszont így már 1,6- 1,9 milla körül jár a költségvetés :))

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#59709) Cseneles


Cseneles
őstag

Mármint madVR-amire értettem abban az esetben ha szobán belül szeretné valaki elhelyezni a projektort.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#59710) Ijk válasza Cseneles (#59708) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na igen, az ár mellett másik probléma hogy a Q750i sem egy tömegcikk aprókon.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59711) Cseneles válasza Ijk (#59710) üzenetére


Cseneles
őstag

Jo vetitot ritkan adnak el. Kulfoldrol sem igen beszerezheto 1700-2000€ alatt…

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#59712) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Hello, most eldőlt, hogy 1 chip-es DLP projektor nem játszik nálam, mert nagyon zavaró a szivárványozás a számomra. 5 méter széles vászonhoz milyen Full HD vagy annál nagyobb felbontású, nem DLP-s gépet ajánlanátok mozizásra? Ha jól számolom akkor kb 5000 lumen fényerő kellene.
Alig van ilyen gép, vagy ha van, akkor 2 milliónál kezdődik, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#59713) cipofuzo87 válasza cipofuzo87 (#59712) üzenetére


cipofuzo87
tag

max 6 méterről tudok vetíteni, jó lenne, ha halk lenne a gép
vászon még nincs meg, de 1.3-as gainnél nagyobbat nem szeretnék

[ Szerkesztve ]

(#59714) Bikkrom válasza cipofuzo87 (#59713) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Milyen célra veszed a gépet? Milyen helyiségbe? Mennyi a keret? Használt is játszik?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#59715) cipofuzo87 válasza Bikkrom (#59714) üzenetére


cipofuzo87
tag

házimozira, teljesen elsötétíthető nappaliba, vászon környezetét el tudom majd sötétíteni, használt is játszik, 400e-1400 millió Ft

(#59716) szepi0808 válasza cipofuzo87 (#59712) üzenetére


szepi0808
senior tag

6 méterről 5m-es képet és még halk is legyen? Ez nem fog össze jönni. Nem írtad el?
3,5m széles képpel, ha beérnéd, akkor a megadott összegből a projektort és a vásznat is ki lehet hozni.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#59717) péjé válasza cipofuzo87 (#59715) üzenetére


péjé
őstag

Itt érdemes körülnézni, akad 4K sony, epson 9400, lézeres epson, vásznak, stb.... [link]

(#59718) NADZOL


NADZOL
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam több projektoros oldalon, fórumon, de nem találtam olyan adatot, hogy nappali és teljesen besötétített szoba esetében milyen fényáramra van szükség a vetítéshez.
Mennyi minimum fényáramra van szükség pl: 3d-s film vetítéséhez?

A válaszokat előre is köszönöm

(#59719) m3ss válasza NADZOL (#59718) üzenetére


m3ss
veterán

3d-hez olyan nincs, hogy eleg a fenyero. amelyik vetito meg eleg lenne, az meg jo esellyel nem tud 3d-t. :DDD
nekem most high lampaval 28-29 fl-et tud max a vetito vasznon, bar sztem 3d dynamic modban meg lehet tobbet is, de csak szemuvegen at mertem...
ez mar elvezheto igy :K jo lenne tobb? igen, de nem jut eszembe minden jelenetnel.
benq 1070+-on 113" 1.4 vasznon uj izzoval jo volt, persze jo lett volna tobb fenyero. sosem mertem, nem tudom hany lument tudott. de par e oras izzoval mar nem szerettem a 3d-t..

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59720) BBéci válasza m3ss (#59719) üzenetére


BBéci
titán

Tutira csak napszemüvegben tudnám elviselni a 28-29 fL-et. Runco-m 12-t nyom eco-ban, bőven elegendőnek tartom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59721) m3ss válasza BBéci (#59720) üzenetére


m3ss
veterán

most pont kvazi egy napszemuvegrol volt szo :D
sdr-t en is 15.5 fl-re kalibraltam, nem tudtam egy focimeccset vegignezni 23 fl-en. sztem kovetkezoleg ilyen 16-18 fl-re kalibralom sdr-t..
hdr-ben dinamikus tonmapping mellett viszont tetszik nagyon a 29. olyannyira, hogy el is dolt, hogy maradok a high izzonal. kezd nagyon tetszeni amit latok, de durvan film fuggo ahogy latom a hdr is, mint a 3d...

mivel erdemes amugy hdr-t demozni? milyen filmek jok hdr-ben?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59722) rudi77


rudi77
tag

Optoma uhd55 dynamic black 34 fl-en élvezem minden pillanatát!

(#59723) m3ss válasza BBéci (#59720) üzenetére


m3ss
veterán

Runco-m 12-t nyom eco-ban, bőven elegendőnek tartom.
en 400 oras izzoval cinema filterrel tudnek 13.3-at, ugy lenne 111% p3, meg 88%(?) bt2020, de nekem kevesnek tunt, lapos volt a kep. mondjuk 28 fl utan ha atkapcsolsz nem csoda...
ahogy latom nemetek csinaltak 9300-hoz ilyen kivulre feltekerheto cinema filtert, ami nem vesz el annyi fenyt, mint a belso. dci-p3-at tudja azzal is. de en elengedem ezt...kovetkezoleg akkor jovok, amikor a vw590 beesik 800e ala. felteve ha 12e:1 feletti on offot merek majd rajta :DDD ha mar itt tartunk, az 550 es 570 mivel tud kevesebbet? :)

ha nem, akkor marad vmi jvc. bar egy ilyen 3 chipes 5e on offos dlp-t is megneznek, plane ha 3 ev mulva majd nem csinalnak 3d filmeket... :DDD
de a legokosabb az lenne, ha nem demoznek semmilyen rendszert meg mikrofont se vennek mielott el nem indulok egy masik lejton, es csak neznem a filmeket, klassz most minden teren :K
minel tobbet olvassa az ember a topicot/avx-et, annal inkabb koltekezni akar...bar pont most hallgattam egy neuroscience podcastban, hogy mar az uj kutyu birtoklasanak a gondolata vagy a varhato elmeny felidezese is dopamin termelest indit be, nem csak ha megveszed, tapasztalod.
valszeg ezert vagyok itt, a szetszedett 50 kilos nagyvas, a vilag legfenyesebb porszivoja, vagy mandju odaja krisztihez. mind adja a dopamint :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59724) Vhiktor válasza NADZOL (#59718) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hivatalosan a vásznon, szemüvegen keresztül mérve 6 fl a minium (ez onnan jött, hogy nehéz elég nagy fénysűrűséggel vetíteni, mert a szemüveg elveszi a fényerő kb 80%-át, tehát örültek annak is ha megvolt a 6 fl).
Nagy mozikban ha jól emlékszem talán 4.5 fl ez az érték.

De ugyanaz vonatkozik rá mint a 2D esetében, tehát 14 +- 3 fl optimális környezetben.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59725) BBéci válasza m3ss (#59721) üzenetére


BBéci
titán

Passz, nincs HDR-es lejátszóm, vetítőm. Cseppet sem vágyom rá a látott demók alapján.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59726) devil-k válasza BBéci (#59725) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen demót láttál?

- mozi bolondéria -

(#59727) proci985 válasza m3ss (#59723) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, window shopping jo dolog!

egyebkent 3d valszeg ki fog halni

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59728) BBéci válasza devil-k (#59726) üzenetére


BBéci
titán

Például ezt: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59729) Rp526


Rp526
aktív tag

Sziasztok! Új vagyok a projektoros témában és tervezgetek.
Amennyiben lenne egy dedikált moziszobátok, ahová vetítőt szeretnétek.. és érdeklődtök a minimum 60 fps (az sem baj ha több) gaming iránt is alacsonyabb válaszidővel (10 ms körüli), de a jó képminőség is fontos lenne. Ti mi mellett döntenétek? Mondjuk legyen 1M Ft rá, használtan. A szoba végleges mérete kb. Szé x Ma, 6x4m.
Vetített képméret mondjuk 120 coll így elsőre.
Gondolom dedikált szobánál minimum 500-800e Ft körül indulnak használtan a normálisabb projektorok. Amiket hirtelen láttam, ott nem volt feltüntetve válaszidő annyira, nyilván mert mozira szánják, ott meg kit érdekel. Láttam "gaming" projektorokat is, ott már akár 120 hz, 10 ms, stb. Olyanon is gondolkoztam, hogy venni valami komolyabbat képminőségre, játékra egy másikat 70-30% árfelosztásban és kettőt feltenni. Vagy van all around megoldás? Szakosodik a piac sokoldaló megoldásra? Köszi, aki agyal rajta! :R

(#59730) Ijk válasza Rp526 (#59729) üzenetére


Ijk
nagyúr

Például AVX-ről Projectiondesign F35 WQXGA.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59731) proci985 válasza Rp526 (#59729) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

benq TK700sti ami dedikaltan gaming projektor.

[link]

review. ugy nez ki HDRre nem az igazi, de ez projektoroknal visszatero problema. REC709et tud, jellemzoen a regebbi csucs mozis gepek is megallnak itt. a feketeje elfogadhato, ez jellemzoen visszatero problema ugy 4ezer euro alatt.

en egyet hasznalnek. egyebkent pl egy Benq W2000 amit en mozizni vettem anno jo volt jatszani is. par modell van, ami alkalmatlan a celra mert annyira lassu, pl a viewsonic x10-4K.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59732) m3ss válasza Rp526 (#59729) üzenetére


m3ss
veterán

sztem azt talald ki, hogy biztosan kell-e a 120hz, mert az elegge limitalja a valasztasi lehetosegeket. koca gamingre a 60fps is eleg sztem 20-30 ms mellett. de ha ha hc gamer vagy akkor hajra. sztem ezt neked kell eldonteni. gondolom pc-n jatszol. vagy ps5/xbox one x-en van mar eleg 120hz tartalom?
sztem a 2 vetito eleg korulmenyes.
en pl nem akarnek 120hz-en jatszani 10 ms mellett ha a masik vetitom sokkal jobb kepminosegu, de csak 60hz 30ms.
a jobbak kozul az epson ls12000 tud 120hz-et ha jol lattam, bar ez mar tul van a kereteden.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#59733) péjé válasza Rp526 (#59729) üzenetére


péjé
őstag

Már nekem is megfordult a fejemben a külön játékos gép de egyelőre alszik ez a projekt,, na meg elég jó input lagja van a PLanar 8150-nek bár nem játékra találták ki.
Dedikált moziszobába egy ilyen gép tökéletes lehet ha oké neked a dlp vonal... [link]
Játékra meg vmi rezgős 4K DLP ami tudja a 4K/60hz-et alacsony input laggal + egy jó fix vászon és akkor már csak a hangra kell elcsapni 1misit...:-)

De rámozdulhatsz a natív 4k sony vonalra, azoknak van külön játék módjuk,alacsony laggal.
4k/120Hz vetítő az epson LS12000 de az kilóg a büdzséből meg lehet nem is ér annyit.

(#59734) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ez milyen gép lehet?

(#59735) proci985 válasza Atomgeszi (#59734) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

BENQ, a szurke elolap alapjan ez lehet egy w2000

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59736) Begi válasza devil-k (#59687) üzenetére


Begi
senior tag

Kicsit lemaradtam a topic olvasasban, igy kesve irom, de mivel meg vagyok veluk elegedve, igy talan elfer.
Jo par eve (8-10) en innen vettem a kabeleket. [link]
15m-est is, ami azota is tokeletesen kiszolgal egy 1080p-s projit.
Szerintem jo aron kapsz jo minoseget.

(#59737) Atomgeszi válasza proci985 (#59735) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi :R

(#59738) Vhiktor válasza Atomgeszi (#59734) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tuti hogy Benq W2000

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59739) Vhiktor válasza Rp526 (#59729) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha a képminőség nem a legofntosabb akkor a TK700sti tökéletes gaming projektort.
Nagyon régit nem vennék, mert probléma lesz azzal, hogy csak HDMI 1.3 vagy 1.4 van rajtuk, gamingnél fontos a minimum HDMI 2.0b de inkább HDMI 2.1, főleg ha nem csak 1080p mellett szeretnél játszani.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59740) Rp526


Rp526
aktív tag

Köszi az inputokat. :) A magas képfrissítést el is tudom talán engedni. A latency fontosabb. Kompetitívre úgy is ott a monitor. Szimulációra, verseny játékokra kb elég a 60 fps is, 3rd person játékokra meg bőven. HDR annyira nem izgat, sőt TVn idegesít is. 4k gaming GPU árak miatt egyelőre várat magára. Vásárlás előtt mindenképp megpróbálok elmenni nézelődni privát szobákba, mert nekem még nem tiszta ez a dlp vs lcd dolog fizikálisan. A képre érzékeny vagyok, lehet látnám ezt a szivárványosodást is, de majd kiderül. Elkezdem olvasni ezt meg az avx-es topikot is. :R

(#59741) proci985 válasza Rp526 (#59740) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

benq w2700 modellre neznek ra mint egy mindenes.

LCD jellemzoen kevesbe eles, bar az Epson 9400 jo mozizni itt a topikban tobbek alapjan.

a regi mozis / ipari gepekkel ovatosan, vagy iszonyatosan hangosak, vagy 120"et ilyen 5-6 meterrol vetitik ki amire altalaban nincs eleg hely.

120" alatt vetitesben nem erdemes gondolkodni, ha az nincs meg, egy 85"os TV jobb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59742) BBéci válasza péjé (#59733) üzenetére


BBéci
titán

"akkor már csak a hangra kell elcsapni 1misit..."
Dedikált szobába minimum annak az ötszörösével számolj! Egy jó AVR-t nem kapni félmilliónál olcsóbban. És az még csak éppen nem belépő kategóriás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59743) BBéci válasza proci985 (#59741) üzenetére


BBéci
titán

Feltéve, hogy el tudjuk helyezni. Nem lehetséges minden szobában megoldani. Legtöbbször egy 55 colos elhelyezése is problémás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59744) Exian válasza proci985 (#59741) üzenetére


Exian
őstag

"... egy 85"os TV jobb."

De az nem ad olyan mozihangulatot :) A vetítés az vetítés. Annak nálunk szertartása van. Egy külön alkalom, esemény, amikor beizzítjuk a "lámpást" (projektort). A TV-t csak bekapcsoljuk, és az úgy annyi is... de vetítéskor a vetítő bemelegszik, arra kicsit várni kell, a vásznat leengedjük, a hangrendszert bekapcsoljuk hozzá és arra összejön a család majd' minden tagja, ha mozizunk egyet. Pedig csak ~100"-on vetítünk.

Amúgy nálunk az a gond, hogy egy 85-ös TV-t el sem tudnék helyezni normálisan. A vászon viszont le tud "tekeredni" a mögötte lévő dolgok elé. Nem egy profi, dedikált moziszobánk van, de nekünk megfelel.

(#59745) Vikthor válasza proci985 (#59741) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ezzel nem értek teljesen egyet, 120" alatt is simán lehet jó moziélményt biztosítani egy átlagos nappaliban. Én 100"-re vetítek és 3 méterről nagyon jó ránézni a képére, és ezen felül van egy 77"-es OLED TVm is, ami bár elképesztő jó képet ad, de nekem speciel az már kicsi mozira. Nem hinném, hogy a 83"-es nagytesója 50%-al több pénzért megváltaná a világot. Tény és való egy dedikált moziszobába 100" lehet kicsi, de nekem még nincs olyanom, majd lesz és akkor majd upgradelek méretben a mostani Stewart vásznamról, valószínűleg egy fixre.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#59746) ctrlaltdel13 válasza proci985 (#59741) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"120" alatt vetitesben nem erdemes gondolkodni,"

Nálam is 101" van 3 méterről.
Párom ezt is sokalja, mert neki pásztáznia kell,hogy a képen mindent lásson.
Nem hiszem hogy e felett, a nézési táv nem arányos növelésével, ne lenne zavaró a kép mérete.

Ennyire más lenne,ember és ember látása, vagy itt is már inkább, a kinek mekkora van faktor játszik szerepet?🤔

Lehetne egy tesztet itt is csinálni, egy videóba elrejteni a kép szélein itt-ott dolgokat, és azokat kellene vissza mondani,hogy látta-e egyáltalán a delikvens.
Ha nem,lemarad a film részleteiről,mert neki végtelen képátló kell.
Szvsz.

(#59747) Tomix24 válasza ctrlaltdel13 (#59746) üzenetére


Tomix24
addikt

Nálam most 3 méterről megy 150".
Csak a szemünk mozog. A filmekben meg a lényeg középen van 99%-ban. A cselekményt kell követni szemmel.

Mi speciel nem akarunk kissebbet. 55" -ról váltottunk fel kicsit, mert azt meg nem élveztük

(#59748) proci985 válasza ctrlaltdel13 (#59746) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az kb realis, 1.2es nezesi tav van akinek a max. jellemzoen 1.00 alatt nem lehet belatni a teljes vasznat vegig fokuszban, es van akinek az mar sok. altalaban 0.9 ala nem szabad menni. en pl neztem 135"ost is, de az mar sok lett volna a szobaba.

TVnel 85"on altalaban olyan 2.0-2.75meteres nezesi tav lenne optimalis ahonnan mar megvan a mozi feeling, a szokasos projektoros problemak nelkul. persze elhelyezes mas.

85" nalam se biztos beferne, vagy akarnek. sima TV meg van hagyva 55"on, viszont motoros vaszonnal egy 120"as projektort egesz jol el lehet rejteni amikor nincs hasznalatban. Cserebe le kell hozza sotetiteni.

vetitett kep termeszetesebb, cserebe bajos a feketeszint, a HDR, a fenyero es hogy nappal nem lehet hasznalni.

Tomix24: nekem az annyi tavrol mar sok lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59749) ctrlaltdel13 válasza proci985 (#59748) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Tv fronton ugyan ez a felállás.
Vászon rejtett a menyóba, viszont minden elktromos redőnnyel sötétíthető nappal is😉.

Tomix24:
Az hogy kapkodod a szemed végig,biztos baromi kényelmes.
Azért van sok olyan jelenet hál istenneka filmekben,ahol nem a középpont csak a fókuszált, és van értelme mindent is látni egy jelenetből.
Világért se akrok senkit meggyőzni, én is vehettem volna nagyobbat, de ezt éreztem kényelmesnek.

(#59750) proci985 válasza ctrlaltdel13 (#59749) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

milyen redonyeid vannak?

itt az a baj dupla kell, nyaron sincs nagyon sotet

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.