Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) rockit válasza makkmarce (#59150) üzenetére


rockit
csendes tag

Köszi szépen! Bocsi, nem annyira értek hozzá. A kérdésem, mivel én szinte csak laptopról kivetített filmek nézésére használom, hogy lehet valamit állítani, hogy jó legyen? Pl. a laptopon lévő lejátszón, vagy lehet ehhez megfelelő frissítésű filmeket letölteni? Vagy mit tudok tenni? (Ha nem annyira pörgős a film, tehát ha pl egy sorozatot nézek nem zavaró, inkább csak akkor tűnik fel, ha gyors mozgások vannak benne.)

(#59152) cinemazealot válasza eboostr (#59147) üzenetére


cinemazealot
addikt

Abszolút igazad van, a 24p konverzió is lehet. Bár rockit kolléga azt mondta, hogy elsősorban a gyorsan mozgó tartalom esetén jelentkezik az anomália. Mondjuk, figyelhettem volna jobban is, mert pl. a stáblista az pont nem ilyen. :D

(#59153) makkmarce válasza rockit (#59151) üzenetére


makkmarce
őstag

A gond az, hogy a filmeket fix frekire csinálják már fél évszázada, nem fogsz tudni letölteni 30hz-es filmet 24 helyett, mert a mozis sebesség a 24, vagy voltak 48hz-es próbálkozások.
Innen már csak a google-t tudom javasolni, elsőként lehet próbálkozni az itteni tanácsokkal:
https://superuser.com/questions/225732/how-to-play-24-fps-video-smoothly-on-a-60hz-display
PC-n a GPU driverben szoktak lenni erre javító effekt, ahogy a linkelt oldalon is említik, a másik megoldás az újratömörítés, ahol megpróbálnak csinálni valamit vele. Érdemes mindig fullscreen-en tesztelni, mert akkor sok GPU üzemmódot vált, nem úgy játsza le, mint ablakban.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#59154) rockit válasza makkmarce (#59153) üzenetére


rockit
csendes tag

Köszi, átolvasom.

(#59155) rockit válasza rockit (#59154) üzenetére


rockit
csendes tag

Egyébként ha vennék helyette egy másik projektort, akkor filmnézéshez, olcsóbb árfekvésben (mondjuk 200e-ig bezárólag) FullHD-ban milyent javasolnátok?

(#59156) péjé válasza rockit (#59155) üzenetére


péjé
őstag

Ha 200k a határ és keveset ment használt is oké akkor érdemes itt nézegetni... [link]
ezek a kb közepes gépek: Optoma HD83, JVC x3 (ez a PH-n van), Sim2 Domino D60, Infocus SP8602.
PH-n akad pár egyszerűbb DLP fhd gép, pl Benq TH683 stb ha árban azok jobban fekszenek de ezek is megeszik reggelire a tied és nem lesz problémád a 24p-vel.

(#59157) rockit válasza makkmarce (#59153) üzenetére


rockit
csendes tag

Köszi a segítséget! Letöltöttem az SMPlayert és használtam ezeket a beállításokat. Jobb lett szerintem, most már annyira nem zavaró. Azt hiszem megtartom ezt a projektort, egy ideig jó lesz.

(#59158) péjé válasza rockit (#59157) üzenetére


péjé
őstag

Sztem kérezkedj be vkihez akinek vmi mozis vetítője van, lehet megváltozik ez a véleményed.

(#59159) BBéci válasza péjé (#59158) üzenetére


BBéci
titán

Utána földhöz vágná és páros lábbal ugrálna a meglévő csodagépén. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59160) rockit


rockit
csendes tag

Egy XGA-s Benq volt előtte 7 évig, annál sokkal jobb. Nem csak a felbontásban, fényerőben is. Elégedett vagyok ezzel is. Kb. izzó árban volt. :)

(#59161) Hapi18


Hapi18
tag

Laptopról fogok videót lejátszani projectoron. Szeretném profi módon csinálni hogy semmilyen ablak, windows jel, vagy video vezérlő ikon, ne jelenjen meg a projectoron. Milyen programmal játszam le a videót?

(#59162) BBéci válasza Hapi18 (#59161) üzenetére


BBéci
titán

MPC-HC, madVR kiegészítővel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59163) Vhiktor válasza Hapi18 (#59161) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mint ahogy BBéci is mondja, az a legjobb megoldás.
Ha szereted a fancy felületet akkor Kodi.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59164) herrká válasza BBéci (#59162) üzenetére


herrká
senior tag

Youtube bemutató videókat nézve, nagyon látványos! A nemrég beszerzett BenQ W1070-nél is ilyen látványos különbség lenne a VLC-hez képest? Esetleg megbízható link a letöltéshez, ha igen a válasz. Win10, Radeon HD7800 series. Bár a madVR beállítási videók kissé riasztóan bonyolultnak tűnnek... Köszi

[ Szerkesztve ]

(#59165) Vhiktor válasza herrká (#59164) üzenetére


Vhiktor
veterán

[link]
Innen lehet letölteni, de önmagában nem működik, mert ez "csak" renderelő program. Kell hozzá egy lejátszó is, pl mpcbe (a linkelt oldalon ott van listába szedve, hogy melyik lejátszók a támogatottak.) és a lejátszó beállításainál kell megadni, hogy a madvr-t használja renderelőként. Maximum 5 perc az egész beállítása.

madvr-ban meg elég csak a felbontásokat és a kérpfissítést beállítani és működni fog minden

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59166) herrká válasza Vhiktor (#59165) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen!
Az MPC-HC-t is szeretném letölteni. Azzal próbálnám ki. Jelenleg VLC-t használok. A beállítás nehézségét azért írtam, mivel nem vagyok egy pC guru, és néztem egy 27 perces youtube videót, ahol telepítette a fazon az MPC-t és a madVR-t. A 27 percból legalább 15-ben csak a beállításokat végezte. Igaz, 2020-as video.

(#59167) Vhiktor válasza herrká (#59166) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha szeretnéd team vieweren keresztül beállítom Neked.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59168) herrká válasza Vhiktor (#59167) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen!
Ma már nem jó, de keresni foglak ez ügyben.
Hálás köszönet!

(#59169) Vhiktor válasza herrká (#59168) üzenetére


Vhiktor
veterán

ok, kb 10 perc.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59170) herrká válasza Vhiktor (#59169) üzenetére


herrká
senior tag

Rendben. Addig is majd megpróbálom letölteni. De most sajnos mennem kell. Üdv!

(#59171) zoomon


zoomon
tag

Sziasztok!

Otthon szeretnék mozizni ultra rövid vetítésű xiaomi projektorommal. A szoba fehér, de szeretnék javítani kicsit a kontraszton, viszont vászont nem szeretnék. Inkább projektor festékek irányába (folyékony vászon) felé mennék el. A falat mindenképp újra kell glettelni mert a sarkoknál van némi képtorzítás. Tehát összehozok valahogy egy teljesen sima, sík glettfelületet (ha valaki van ötlete mivel lehet teljesen tökéletesen függőlegesre és síkra glettelni a falat szívesen veszem!) mondjuk extra fehér gipszből. Hogyan tovább milyen rétegek kellenek még? Alapozó vagy egyből projektor festék? Hány rétegben és legfőképpen melyik festék az ajánlott (40.000 forint körül találtam 7nm-re elegendőt, de pl olvastam valahol egy tikkurila h499 nevű festékről ami egy sima falfesték de pont jók a tulajdonságai, de ahogy nézem nem fehér, nálam meg ez pont szempont lenne, hogy semmilyen módon ne tűnjön fel a képmegjelenítő és az ahhoz tartozó infrastruktúra - ezért is adtam el a tévém.
Remélem tudtok segíteni :)

Üdv: Zoltán

(#59172) Vhiktor válasza zoomon (#59171) üzenetére


Vhiktor
veterán

Véleményem szerint bármelyik festék annyit ér mint halott .... a borogatás.

UST projektornal meg aztán igazán kritikus a tükörsima felület.

Ha optimalizálni szeretnéd a kontrasztot akkor az összes falat és a mennyezetet fesd minél sötétebbre vagy függönyözd el.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59173) BIGi75 válasza zoomon (#59171) üzenetére


BIGi75
senior tag

Kontrasztot nem a vetített kép alatt használt projektorfestékkel tudsz nyerni, hanem az összes többi falfelület sötétítésével, ahogy Vhiktor is mondta. A fehér falak sajnos nagyon gyilkolják a képi dinamikát. A H499es tikkurila halvány semleges szürke, azért mondják jónak, mert nem befolyásolja láthatóan a színmegjelenítést, és kicsit mélyíti a fekete szintet.
Sima és egyenes felületet pl. széles (60cm) glettelő lepkével lehet készíteni. Előtte egy hosszú 1,5-2 méteres egyenes lécet v. vízmértéket ráteszel a falra és látni fogod ha nem sikban van vakolva, hová kell több glettanyag. A glettelést mélyalapozni kell festés előtt.

(#59174) makkmarce válasza BIGi75 (#59173) üzenetére


makkmarce
őstag

persze ez csak akkor jó, ha szemből a falra vetítesz, nameg sok csiszolással is jár.
Ha UST, akkor szerintem is felejtős a fal

okoskodom, tehát vagyok

(#59175) BBéci válasza makkmarce (#59174) üzenetére


BBéci
titán

Ha fal, ha vászon., az UST mindenképpen kompromisszumos.
Nem kell szakértelem annak a ténynek a felismeréséhez, hogy a merőlegesen vetődő fénysugár visszaverődése a leglátványosabb. Minél jobban eltávolodunk a 90 foktól, annál inkább egy odaskiccelt vázlathoz fog hasonlítani a kép. Fizikailag lehetetlen, hogy a nézők felé tükröződjön a projektor fénysugara. A beesési szög = a visszaverődési szöggel. Jó, a vászon nem tükör, de akkor sem lehet elérni UST-vel igazán jó képminőséget.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59176) Mik76 válasza BBéci (#59175) üzenetére


Mik76
senior tag

Es azok a lentrol indulo alr vasznak amik pont ust-hez vannak tervezve? Ahol mikro bordazott felulet gyakorlatilag pont vizszintesen veri vissza a fenyt?
Eloben meg nem lattam, de erdekesnek talalom az otletet.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#59177) makkmarce válasza Mik76 (#59176) üzenetére


makkmarce
őstag

ezek a vásznak a legnagyobb előnye az egész UST-nek. A másik, hogy nem kell kábelezni.
Ezeket készen is árulják, pl HiSense laser TV néven. Vászon+hozzá projector.

okoskodom, tehát vagyok

(#59178) zoomon válasza BIGi75 (#59173) üzenetére


zoomon
tag

Köszönöm mindenkinek a választ!

@BIGi75 Nem szeretném lesötétíteni a falakat, voltam komoly, pincébe installált házimozi szobában, minden jóval megáldva, tényleg áll leesős volt.
Viszont ez egy többfunkciós szoba ahol a főszempont a letisztultság volt, ezért kellett mennie a tévének is (tévé előfizetés híján elég felesleges is volt). Most se vagyok teljesen elégedetlen a kapott képpel, inkább a fal egyetlenségéből adódó képtorzítás zavar (kőművesnek 3 nagy ellensége van...) amit szeretnék kijavítani, de ha már csinálom, akkor érdekelt, hogy lehet-e javítani a kapott képen valahogy. Azt, hogy ez így nem jó, úgy nem jó hi-end projektor szemmel azt én is tudom, a kérdés, hogy mit lehet kihozni belőle.

Esetleg van további ajánlás projektor festékre/tapasztalat
Vagy egy másik hozzászólásba láttam a fizikai lehetetlent legyőző, kifejezetten ust projihoz tervezett vászonról valami beszerezhetőség/infó?

Üdv: Zoltán

[ Szerkesztve ]

(#59179) Mik76 válasza zoomon (#59178) üzenetére


Mik76
senior tag

Itt a link az elmeletrol. Nem lesz olcso mulatsag, bar en azert nagyon kivancsi lennek ra eloben.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#59180) péjé válasza zoomon (#59178) üzenetére


péjé
őstag

Én a helyedben hagynám a falfestést, ust projihoz sztem nem lehet jó falfelületet készíteni kézzel. Nézz körül ebay-en stb. ust vásznak között, időnként van használt jóárasítva.
Nem olcsó mulatság általában, érdemes keresgélni.
Amúgy ha nem ust gépet keresel hanem esetleg egy rövid vetítési távolságú gépet amit közel fel tudsz tenni akkor sztem nem kell ez a speckó vászon. Ezek 1m-ről tudnak kb 1.5m széles képet vagy nagyobbat. Ilyen a pl az optoma gt1080e, ezt most csak eszembe jutott, akad több is ilyen gép.... [link]

(#59181) zoomon válasza Mik76 (#59179) üzenetére


zoomon
tag

Köszönöm!

Ahogy nézem a fő előnye, hogy képes a fentről érkező fényt kiszűrni.
Ebben viszont aránylag szerencsésnek mondható a helyzet, mert napközben egyáltalán nincs használva - ezért is mertem az olcsóbb kevésbé fényerős projit megvenni. Illetve az ablakok külső redőnnyel vannak ellátva, és van hajlandóságunk a lámpákat lekapcsolni filmezéshez.
Amit a festéktől esetleg vászontól várok az a képminőség javulás, oké a festék nem fogja tudni a fentről jövő lámpa fényt kiszűrni - ami egyébként nincs is. Ezentúl mivel tud többet a vászon?

Üdv: Zoltán

(#59182) zoomon válasza péjé (#59180) üzenetére


zoomon
tag

Az ust proji megvan, nincs nálunk alternatívája 50 centiről csinál 150"-s képet. Nem lenne hova jobban elhúzni a faltól. Plafon, egyéb kizárva
Azért lehet nekifutok a falnak, kijavíthatom a kőművesek hibáit és ha nem tetszik a végeredmény még mindig vehetek vásznat. Tiszta haszon. Egyszerűen azt a tulajdonságot keresem - ami nem a fénykiszűrés fentről - ami miatt olyan minőségi különbség van, hogy egyből érdemes a vászonra beruházni. Apropó kaptam is egy kisebb rolósat kölcsön, de még nem tudom, hogy mivel rögzítsem.

(#59183) devil-k válasza zoomon (#59182) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy pedig gipszkartonozod a falat (ezzel is kijavítva a kőműves hibáit) és úgy veszel/raksz fel vásznat. Vászon nélkül a vetítés csak bohóckodás.

- mozi bolondéria -

(#59184) BIGi75 válasza zoomon (#59181) üzenetére


BIGi75
senior tag

A "fenntről fényszűrést" nem a bekapcsolt lámpa teszi indokolttá, hanem a vászonról a fehér/világos mennyezetre (és oldalfalakra ) érkező majd onnan a vászonra visszaverődő fény, ami rontja a kontrasztod.
#59173 Festékben nem vagyok járatos, én nem próbáltam és nem is láttam projektorfestékkel festett falra vetíteni.

(#59185) cinemazealot válasza devil-k (#59183) üzenetére


cinemazealot
addikt

Köszönöm, én pontosan ugyanezt akartam javasolni. :R Igaz, egy gipszkarton tábla mérete korlátozhatja a képméretet (ez itt pl. 90"-es), ha pedig többet szerelsz össze a nagyobb felület érdekében, akkor máris illesztéseket kell síkba csiszolnod. De akkor is jobb lehet az eredmény, mintha a teljes falfelületet manuálisan kellene síkba hozni.

(#59186) zamu


zamu
csendes tag

Kedves Mindenki!

Éppen egy TCL 65c835 TV megvásárlását tervezzük. Felmerült bennem, hogy vajon a TV-t tudnánk-e projektorral és vetítővászonnal helyettesíteni?

75ös átmérőig még biztosan kényelmesen lenne hely a "falon" (tv-nél is gondolkoztunk ekkorán), talán még 85 col is elférne, főleg lehúzható vászonnál. (Ha nem gond, hogy a vászon mögé kerülnek a hangszórók, akkor pedig meg nagyobb is bőven elfér)

2 dologra használnánk, játékra PS4-gyel, és mozizásra.
A hangot egy Denon AVR biztosítaná.

Mi a véleményetek, 500 ezres költségvetésben alternatívája lehet a TV-nek a projektor + vászon?
Milyen problémák merülhetnek fel ebben az esetben?

A véleményeket, tanácsokat előre is köszönöm!

(#59187) péjé válasza zamu (#59186) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ha 75-85"-os méret a felső határ akkor inkább maradj a tévénél így lesz egy magas minőségű képed.
Vetíteni ennél nagyobb méretben, min 100"-tól érdemes gondolkodni, 500eft-ért tévé kiváltására alkalmas projektor + vászon pláne új nem igazán létezik. Sokan csinálják azt hogy tévé mellett vetítenek akkora vászonra ami elfér, igazából ennek a műfajnak ez a varázsa.

(#59188) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésre keresem a választ, hogy mennyire általános jelenség, hogy menet közben, X idő elteltével, egy csöppet elmászik a projektor fókusza, picit életlenebb lesz a képe? Utánállítást követően megint jó. Ez egy Epson 9700UB típusú régi masina ami polcra van téve, azaz nem fix rögzítésű. Menet közben elmászna a ketyere, vagy ez egy amolyan projektor fícsőr? 🙂

(#59189) péjé válasza apszi (#59188) üzenetére


péjé
őstag

Nem lehetséges hogy a ventik rezgése lassan el tudja állítani a fókuszt? Elvileg nem szabadna...A talpán állva a kemény polcon lehet hogy ez miatt van...próbálj a lábak alá tenni vmi rugalmas anyagot, hátha.
Amúgy nem fícsőr...:-)

(#59190) péjé


péjé
őstag

Esetem a harlekin katicával: tegnap nem vettem észre a vásznon pihenő dögöt, feltekertem és bekrepálás közben odanyomott búcsúként vmi sárgás trutyit. Bakker, nem lehet teljesen eltávolítani, hálisten 3.5m-ről már alig látható, film közben meg semennyire de bosszantó.
Próbáltam pár nem túl erős oldószert meg körömmel óvatos kapirgálást, még ez volt a leghatásosabb. De utálom ezeket a dögöket.

(#59191) Exian válasza zamu (#59186) üzenetére


Exian
őstag

" vajon a TV-t tudnánk-e projektorral és vetítővászonnal helyettesíteni?"

Csak és kizárólag teljesen sötét környezetben használnátok? Amennyiben nem, akkor nem igazán tudod helyettesíteni a TV-t. Ha csak este és/vagy a szobát teljesen besötétített állapotban használjátok mindig, akkor tudod helyettesíteni.

Mert azt látom, hogy írod, hogy játék és mozizás a cél, de kérdés, hogy a hagyományos TV-zés is a projektorral menne e, amit mondjuk nappal is használnál, akkor már kérdéses.

(#59192) apszi válasza péjé (#59189) üzenetére


apszi
őstag

Nem tudom. Én a hőtágulásra gondoltam, de lehet, hogy baromság. Igazából a jelenség mindig megvolt. Na majd kipróbálom. Ha valakinek van további ötlete, ne fogja vissza magát, hogy megossza velem, főleg, ha megoldás is van rá. :R

(#59193) Vhiktor válasza zamu (#59186) üzenetére


Vhiktor
veterán

Annak a tvnek a kepminoseget egyetlen projektorral sem tudod megközelíteni, valamint lényegében a valós hdr-rol és dolby visionrol is le kell mondanod. Hagyományos értelemben véve tvt nem tudsz kiváltani projektorral. Értem ez alatt ha tvkent is használni akarod éjjel nappal és nem akarsz foglalkozni az állandó besotetitessel és a szoba optimalizálásaval.

Projektornak 2 előnye van, a lényegesen nagyobb kepmeret(mondjuk 2szerese a tvnek) és a szemet kevésbé bántó fény.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59194) Ijk válasza Vhiktor (#59193) üzenetére


Ijk
nagyúr

Harmadik a homogén kép, legalábbis dlp esetén. Oled sötét képnél bandingol, ips fénylik, összes lcd felhosodik, nincs egyenletes hattervilagitas, ezek mértéke szerencse és kategória függő.
Eddig két technológia adott nekem homogén képet, a plazma és a dlp. Igaz plazmanal ott van a dither zaj, de az inhomogenitas jobban zavar.

Most vettem egy NEC monitort, de küldöm is vissza, stucked pixelek és bevilagitas jobb szélén. [kép] 300k-s monitor és hulladék.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59195) Bikkrom válasza apszi (#59192) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A hő okozza. Ezeknél a pro cinema gépeknél előfordul. Pont egy fél éve volt fent egy hasonló típus (háza ugyan ez csak fehér ha jól emlékszem). Ott korrekt volt a hirdető kiírta, hogy 20-30 perc után elmászik a zoom. :( Sokmindent nem lehet vele kezdeni. Mondjuk ha az enyém lenne, és mindig ugyan abba az irányba kell utóállítani akkor ott hagynám a zoomot és inkább a bemelegedés alatt legyen szar a zoom. De ha mindig "tovább" mászik akkor nem nagyon van megoldás.

Talán megéri Batyót megkérdezni. Hátha ő jobban vágja. Link.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#59196) makkmarce válasza apszi (#59188) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, én kb 1.5 évente állítok kicsit rajta, de nálam a távoli vonat megrezgeti néha. Manuális vagy elektromosan állítható a fókusz?

okoskodom, tehát vagyok

(#59197) makkmarce válasza zamu (#59186) üzenetére


makkmarce
őstag

85"-ért kár a projektorral vesződni, szerintem 110" alatt már nincs túl sok értelme a mai TV méretek miatt.
Ha világosban is szeretnétek nézni, vagy napi 8 órát menne a mesecsatorna, akkor semmiképp.

Ami miatt jobb:
jóval pihentetőbb a szemnek, én napi 10 órát ülök a monitor előtt
szép nagy kép, szerintem az átlag TV-től természetesebb színek, kicsit pasztelesebb mozis feeling

problémák:
500-ból nagyon szűkös lenne a 4k+vászon, csak 1080p.
Be kell tudnod sötétíteni.
A projektor zajos.
Nem mehet egész nap, mert akkor kevesebb, mint évenként cserélheted benne a lámpát.
Ha nem UST, akkor át kell kábelezni a szobát, vinni a kábelt plafonon, fal mellett, etc.

okoskodom, tehát vagyok

(#59198) devil-k válasza Vhiktor (#59193) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pont erről beszéltünk múltkor. :) Szuper király az oled de mégis nekem sokkal jobban bejön a vetített kép, főleg a szememnek. :)

- mozi bolondéria -

(#59199) BBéci válasza devil-k (#59198) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan ezt mantrázom évek óta.

#59186zamu
Csak speciális, hangáteresztő vászon mögül tudnak normális hangot adni a hangdobozok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59200) Vhiktor válasza Ijk (#59194) üzenetére


Vhiktor
veterán

Egyetértek, az lemaradt.
Bár a C835 ebben kiemelkedő.

Sajnos az a monitor tényleg kuka :(

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.