Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) Jocek1979


Jocek1979
csendes tag

sziasztok karacsonyra a csalad füzi az agyam egy projectorért viszon 50 000 ft körül gondolnam tudnatok ajanlani egy normalisabbat tudom ennyi pénzért ne várjak csodákat

(#59502) péjé válasza Jocek1979 (#59501) üzenetére


péjé
őstag

szia,
értelmes újat nem kapsz ennyiért gondolom ez érthető.
Használt HD készülék viszont elérhető már ennyiért... [link]
Blitzwolf, stb kínait kerüld el.

(#59503) devil-k válasza Jocek1979 (#59501) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennyi pénzért normális használt tv sincsen.

- mozi bolondéria -

(#59504) BBéci válasza devil-k (#59503) üzenetére


BBéci
titán

Elképesztő, micsoda kérdések merülnek fel. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59505) sinci01


sinci01
aktív tag

Sziasztok! Projektor kalibrálásához tudnátok ajánlani leírást és tesztábrákat? Igazi jó leírást sajnos nem találtam. Köszönöm.

(#59506) BBéci válasza sinci01 (#59505) üzenetére


BBéci
titán

Milyen kolorimétered vagy spektrométered van?
Ha nincs, akkor csak végpontozni tudsz, keresd meg Szaszlaci Logout cikkét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59507) sinci01 válasza BBéci (#59506) üzenetére


sinci01
aktív tag

Nincsen semmilyen műszerem. Rákeresek, köszönöm.

(#59508) BBéci válasza sinci01 (#59507) üzenetére


BBéci
titán

Műszer(ek) nélkül nem lehet kalibrálni, színhelyesre állítani sem. Plusz némi gyakorlat sem árt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59509) Vikthor válasza sinci01 (#59507) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ajánlom őt kalibrálásra, tapasztalatból írom: https://tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#59510) devil-k válasza Vikthor (#59509) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is ajánlom őt tiszta szívvel! :R
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#59511) Khaosz55 válasza BBéci (#59508) üzenetére


Khaosz55
addikt

Némi ? Több kell...

(#59512) Djuree válasza sinci01 (#59505) üzenetére


Djuree
félisten

én azt mondom állítsd be ahogy neked tetszik, nem műszerek alapján kell kalibrálni, nem a műszerek fogják használni hanem te. ;)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#59513) péjé válasza Djuree (#59512) üzenetére


péjé
őstag

Ebben csak annyi a hiba hogy szemre nem tudod beállítani a színteret stb. Egy jól kalibrált gép képén elcsodálkozhat még a korábbi tulaj is.
Olcsóbb projiknál lehet elég egy végpontozás meg vhogy szemre beállítod a vetítőt de ha vettél egy komoly tudású gépet akkor csak így tudod kihasználni azt.

(#59514) BBéci válasza Djuree (#59512) üzenetére


BBéci
titán

Remélem, ezt a balgaságot nem fogja elkövetni! :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59515) Vhiktor válasza Djuree (#59512) üzenetére


Vhiktor
veterán

A 2 fogalmat kulon kell választani, más a beállitás és más a kalibrálás.

Beállítás: szemre be lehet állítani úgy hogy valahogy tetszen. És ekkor jön az a jelenseg, hogy fél óránként meg van állítva a film es jatszadoznak a beallitassal, mert sehogy sem jo.
Ha szemmel sikerül elérni azt hogy ne kelljen állandóan állítgatni akkor az már jó. De kalibrált így soha nem lesz, sőt nagyon messze lesz attól.

Kalibrálás: célja, hogy szabvány szerinti legyen a színmegjelenités és a kép többi paramétere is. Ezt csakis kizárólag műszerrekkel (colorimeter és spectrophotometer) lehet elérni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59516) Djuree válasza Vhiktor (#59515) üzenetére


Djuree
félisten

igazad van, keverem a dolgokat.
bár én az enyémet gyári beállításokon használom és szerintem szép képe van filmeknél meg játékoknál is, nem tudom miben lenne más ha kalibrálnám, bár gondolom ez inkább sok százezres gépeknél számít.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#59517) Vikthor válasza Djuree (#59516) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A színek a helyükre kerülnének, de legalábbis nagyon közel a referencia piros/zöld/kék alapszínek hullámhosszához, bár projektornál a lámpa miatt ez szerintem olyan 1000 óráig maradna meg, de ebben majd Vhiktor megcáfol vagy egyetért.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#59518) devil-k válasza Djuree (#59512) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jézusom... van még lejjebb egy szakmai topikban?

- mozi bolondéria -

(#59519) Vhiktor válasza Djuree (#59516) üzenetére


Vhiktor
veterán

Természetesen vannak olyan megjelenitők amik bizonyos gyári képmódokban viszonylag közel állnak a kalibrált szinvilaghoz de ez inkább buzonyos tvkre és monitorokra igaz viszont projektorokra nem igazán.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59520) Vhiktor válasza Vikthor (#59517) üzenetére


Vhiktor
veterán

Gépenkent és fényforrásonként változó. Nekem itthon az uhp lámpás projektorba kalibralas óta 500 óra ment bele, és még teljesen ugyanolyan. Találkoztam olyan sim2-vel ami lámpacsere után is majdhogynem ugyanazt produkálta. De olyannal is találkoztam ami pár 100 óra elteltevel elmaszott. Szóval projektorok esetében én ezt valahol 500-1.000 közé tennem. De lehet bőven szórás. A lézeres/ledes gépek tovább bírják. De ezt észrevenni a képen is, hogy már raferne egy újra kalibrálás.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59521) Djuree válasza devil-k (#59518) üzenetére


Djuree
félisten

én nem szakmázok, én csak használom és teljesen meg vagyok elégedve a projektorommal, pedig nincs kalibrálva sem. :D
ez olyan mint a hifi, van akinek a 2 millás se elég jó, nekem a 30k-s hangrendszerem is teljesen megfelel. :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#59522) BBéci válasza Djuree (#59521) üzenetére


BBéci
titán

30000-ért még használtan sem lehet olyan centersugárzót kapni, amelyiknek megszólalása megközelíti az igazi, emberi hangot. Ugye, mint tudjuk, abból a hangdobozból szólalnak meg a dialógusok, no meg sok minden más. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59523) BIGi75 válasza Vhiktor (#59515) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ez teljesen így van.
Lehet állítgatni szemre, meg a neten legjobb beállításokat keresni az adott típushoz, mégis az van, hogy valahogy nem lesz kerek az egész. Valamelyik anyag egész jól néz ki, más meg újra piszkálásra késztet (esetenként májbeteg sárga-, vagy borvirágos pinkarcú szereplőkkel), ha szemre akarod belőni .
Mikor először volt nálam műszeres kalibráció (az Epsont kalibráltad), akkor volt először olyan érzésem, hogy a helyére került minden, és eszembe sem jutott, hogy vmit állítanom kellene bármin is.

(#59524) Del Tommaso


Del Tommaso
tag

... és ha már a lejátszódra kalibrált vetítőd megvan, utána a következő lépcsőben letörlöd az összes 720p ripet, kicseréled BD25-re vagy akörüli méretűre az összes 1080p-s filmedet és ezzel párhuzamosan elkezded köpködni a Netflixet, hogy miért nem képesek normális kamerával felvenni a nyamvadt filmjeiket, mert a 80%-uk egy kontraszttalan, színtelen fostenger. Aztán később már észreveszed, hogy a 8-900 óra körül már lámpát is kell cserélni, mert csak pislákol a lámpa a vetítőben. És ezzel el is indultál a lejtőn lefelé. :)

(#59525) BBéci válasza Del Tommaso (#59524) üzenetére


BBéci
titán

A BD25 pont az a változat, aminek nincs semmi értelme. Szinte minden esetben butított a kép és a hang is, ezért aki a legjobb minőségre vagyik, az gyári lemezről játssza le a filmeket, vagy remuxot néz.
A jó lámpa az élettartamának legalább háromnegyedéig kellően erős fényt bocsájt ki, durva túlzás, amit írtál, bár alighanem ez volt a célod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59526) Del Tommaso


Del Tommaso
tag

Köszönöm a kioktatást ! Örülök, hogy sikerült jobbá tennem a napodat, hogy ismételten megmondhattad a tutit. Az, hogy te nem veszed észre a fényerő csökkenését betudható a nagypapa korodnak.

[ Szerkesztve ]

(#59527) Khaosz55 válasza Del Tommaso (#59524) üzenetére


Khaosz55
addikt

Neflixes filmekkel több gond is a van a kamerán kívül. Kb minden amit egy filmre lehet mondani és nem csak technológiai szemszögből.

(#59528) Del Tommaso válasza Khaosz55 (#59527) üzenetére


Del Tommaso
tag

Igen-igen. Az engem jobban zavar, hogy ha még találok is nézhetőt, annak is fos a minősége egy Disney+ -os vagy Apple TV-ssel szemben, azok szinte lemásznak a vászonról. :)

[ Szerkesztve ]

(#59529) eboostr válasza Del Tommaso (#59528) üzenetére


eboostr
aktív tag

Egyébként akkor is tudnak 4k-t lejátszani ha 1080p-s a megjelenítő?

(#59530) proci985 válasza Khaosz55 (#59527) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pl a love death x robotsot kb demozni lehet olyan a minosege

sajat anyagaik jellemzoen elsorenduek es ami fent van, az altalaban megfelelelo minosegben van fent. meg a korai Cronenbergek es az olasz 80s kulthorrorok is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59531) makkmarce válasza BBéci (#59525) üzenetére


makkmarce
őstag

"A jó lámpa az élettartamának legalább háromnegyedéig kellően erős fényt bocsájt ki"
a gyári lámpám sajnos a felénél már nézhetetlen volt :(

okoskodom, tehát vagyok

(#59532) Mik76 válasza proci985 (#59530) üzenetére


Mik76
senior tag

A Netflixet fikkantani manapsag nagy divat.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#59533) Del Tommaso válasza makkmarce (#59531) üzenetére


Del Tommaso
tag

Dettó, az elvileg 2000 órás lámpámat 960 óránál cserélni kellett, mert láthatóan csökkent a fényerő. Megmértük és az eredetileg 16 fl-re kalibrált lámpa 960 óránál már csak 12-őt tudott. És nem, nem kínai dzsunka lámpa volt. Egy kontraszttuningos F32-vel vetítek, szóval ezt nem etetem szar lámpákkal.

(#59534) Del Tommaso válasza eboostr (#59529) üzenetére


Del Tommaso
tag

Bocs, de ezt nem értem ... :(

(#59535) Khaosz55 válasza Mik76 (#59532) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hetente kiadónak 1-2 filmet. Nagyrészük gagyi, olyan mint egy sorozat, hiába szereznek meg nagy sztárokat.

(#59536) eboostr válasza Del Tommaso (#59534) üzenetére


eboostr
aktív tag

Netflix, disney+ tud streamelni 4k-ban, de ha pl. a projektor, tv csak fullhd-t támogat, akkor is elérhető a 4k verzió?
Én még nem tudtam tesztelni de kíváncsi vagyok rá. Ezzel lehetne kicsit javítani ha nem túl jó hd, fhd stream.

(#59537) Mersant_le válasza eboostr (#59536) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

persze, szebb a kep ha 4k-t jatszol le.

(#59538) Del Tommaso válasza eboostr (#59536) üzenetére


Del Tommaso
tag

Ja, vágom. Persze lehet. Ez ugyanaz, mintha a médialejátszóról 4k-s rip-et küldesz egy FHD vetítőre, attól még a megjelenítés FHD marad csak ugye a magasabb kép bitráta miatt sokkal jobban néznek ki ezek az anyagok.

(#59539) makkmarce válasza Khaosz55 (#59535) üzenetére


makkmarce
őstag

mindenhol van gagyi sajnos. Ami inkább zavar, és ez főként a netflixnél jön ki, hogy olyan is bekerül, ami szándékosan minden szempontból ZS kategóriás, nesze, legyen mit nézned.. mintha akarnának néha ilyen ZS kategóriás trónok harcát, és közben nem volt rá elég pénz.

Viszont pont a kísérletezései miatt lehet néha jókat kifogni. Nekem a legutóbbi ilyen a ne nézz fel!, persze biztos van, akinek az nem tetszik. Sorozatokból is volt koreai, ami nagyon tetszett, pedig sokuk ilyen "teleregényes" kamerával dolgozik.
Volt például a Ryen Grosslinggal egy ilyen tolvajos vígjáték amit nagyon lehúztak, de ha melléteszel egy disney-s jarjar-os starwars, miben is jobb az nála?

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#59540) proci985 válasza Khaosz55 (#59535) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

masik oldalrol pl a Dark operatori munkaja siman kenterbe ver filmeket is. es Netflixen tenyleg nem lattam olyat, hogy rossz volt a mastereles. volt, ami nem nezett ki jol 120"en, de meg mindig nagysagrendileg jobb volt a minosege, mint anno az eredeti DVDnek.

plusz majdnem lefordultam a szekrol amikor meglattam, hogy szereztek a Démonibol es a Cannibal Apocalypsebol egy ertelmes kopiat, es nem szurtak el se a keyframet, se a feheregyensulyt.

jo cucc a screening, projektoron is. es azert en eleg sok dologra nagyon haklis vagyok, plusz a cuccok egy reszet 21:9es oled mobilon kb 1:1.2es tavrol neztem, masodik referencianak is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59541) tobias40


tobias40
veterán

Hi all!
Megvettem egy projectiondesign cineo30 1080 gépet ,még nem teszteltem itthon viszont qrva hangos egy lámpával is a többihez képest,ezzel tudok vmit kezdeni?
Még nme volt időm tesztelni,vélemény majd később jön.

Ehhez a vetítőhöz milyen vászon "illik" ,elvileg jól sötétített helységben csak a mennyezet fehér.Milyan gain érték kb. kellene hozzá?
3,5 méterről vetítek 120" környékére,erre kellene vmi jó megoldást találnom. :R

(#59542) Khaosz55 válasza tobias40 (#59541) üzenetére


Khaosz55
addikt

Boxot szoktak neki építeni. Mennyit segít azt nem tudom. Én a halottam a hangját, elhiszem, hogy zavar.
Az, hogy csak mennyezet fehér, oda vágja a kontrasztot rendesen sajnos, persze az is számít, hogy milyen közel van mennyezet a vászonhoz, de a fehér semmi esetre se jó. Többi fal milyen? Vagy sötétre festesz amit lehet, vagy méregdrága ALR vászon kell, de annak sem árt sötét fal.
3.5méterről kivetíti a 120"-t ?

[ Szerkesztve ]

(#59543) proci985 válasza tobias40 (#59541) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

1.57es a minimum throwja. nezd meg mekkorat vetit, mert a 120" 3.5 meterrol nem lesz meg

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59544) Khaosz55 válasza proci985 (#59543) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem attól függ milyen lencse van benne. Ha jól látom 4 félét is lehet bele rakni.

(#59545) tobias40 válasza Khaosz55 (#59542) üzenetére


tobias40
veterán

Van most egy sony HW55,ott sem zavaró a fehér mennyezet,sztem ennél sem fog zavarni,remélem!
EN13-as lencse van hozzá,talán meglesz vele a 120"

Milyen vásznat vegyek hozzá,valószínűleg kalibráltatni is fogom hozzá a gépet,addig feleslegesnek tartom a kalibrálást.

(#59546) Lui76


Lui76
őstag

Sziasztok !
Adott még a Panasonic PT AE500E 720p projktorom. Dvi bemenetén hajtom.
Meg szeretnék nézni egy régi gyári DVD lemezt , de amint be kéne jönnie a menünek elveszti a képet. A lejátszó (Sony UBPX700) 720p-re van állítva , és blu-ray lemeznél nincs gond !
- TV-re kötve a DVD is jó ,.
Azt meg tudjátok mondani hogy milyen képesség hiánya szivathat ?

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

(#59547) Del Tommaso válasza tobias40 (#59545) üzenetére


Del Tommaso
tag

Gratula az új vetítőhöz ! :) Ha a Cineonak nagyobb lesz a fényereje, akkor nagyobb lesz a mennyezetről visszaverődő fény is. Nekem kb. 50 centire van a vászon teteje a mennyezettől, de miután az F32-es felkerült, muszáj voltam feketére festeni a vászon előtti 1 métert, mert a visszaverődés totál elrontotta a kontrasztot a kép felső 1/3-ában. Sztem az 1.0 gain-es vászon teljesen jó hozzá, de majd itt az okosok jól megmondják a tutit.

(#59548) Khaosz55 válasza tobias40 (#59545) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ezt pont addig igaz amín nem nézed meg sötét falakkal a projektort.

(#59549) makkmarce válasza Lui76 (#59546) üzenetére


makkmarce
őstag

a lejátszó olyan felbontásra vált, amit nem kezel a projector. Tudsz esetleg olyat kérni a lejátszótól, hogy fixen tartson egy felbontást, ne igazodjon a DVD-hez?

okoskodom, tehát vagyok

(#59550) Lui76 válasza makkmarce (#59549) üzenetére


Lui76
őstag

Fixen 720p-re van állítva.

www.kezmuveskeramia.hu

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.