Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) BBéci válasza gyulaipal (#46249) üzenetére


BBéci
titán

Az enyémben is XHP35 HI a fényforrás. Mármint az elemlámpámban. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46252) Janaboy válasza spiky03 (#46245) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Én ilyen Hitachit vettem ebayrol 35e körül volt: [link]

Szerintem a lényeg, h legyen minél magasabb fényerőeg hdmi :)

Janaboy

(#46253) péjé válasza BorsóKorsodi (#46242) üzenetére


péjé
őstag

Azért próbáld ki a 15m-es kábelt, hátha jó...a 12m nagyon ritka méret...lehet olcsóbban jössz ki ha nézel hozzá egy jelerősítőt ha nem lenne megfelelő mint új kábelt veszel.

(#46254) Gabesz26 válasza gyulaipal (#46249) üzenetére


Gabesz26
senior tag

"...szóval ezután szerintem én "kihagyom" az RGB LED "témát" és azonnal áttérek a lézer-foszfor fényforrás megtervezésére és megépítésére."

Várjuk szerintem páran :C

(#46255) Vhiktor válasza BorsóKorsodi (#46242) üzenetére


Vhiktor
veterán

15 méteres, nekem ilyen van csak 10m-ben, tökéletesen működik:
[link]

Vagy ha a legolcsóbbat szeretnéd, szerintme ennél olcsóbban nem kapsz, ezek is rendben vannak:
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#46256) BBéci válasza péjé (#46253) üzenetére


BBéci
titán

KáCsáéknál nincs ritka méret, olyan hosszúságút készítenek, amilyet kérsz. Nekem 12 métereset gyártottak a KCS-HH-ból, ráadásul az érdes külső burkolat nélkül, hogy könnyebb legyen behúzni a falban lévő csőbe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46257) Riverboy


Riverboy
tag

Sziasztok!

Szeretnék kialakítani egy házimozit és ehhez kérném segítségeteket.

Előbb a főbb tulajdonságok utána a kérdéseim:
- film nézésre szeretném használni a projektort
- 3m x 2.5m helyem van vetíteni és kb 4.5-5 méterről tudok vetíteni középről vagy picit oldalról akár hátrébbről.
- a hely egy raktár helyiség így elég nagy és annak az egyik oldalán lenne kialakítva
- vetíteni plafonról, vagy polcról is megtudom oldani abban nincs korlátozás
- teljes sötétségben tudom nézni

Árban a projektorra maximum 100e Ft-t szánnék (használtan).

A kérdés, hogy milyet ajánljanátok, szerintem minimum 1080p natív felbontás, régebben (1-2 éve) a benq w1070-el szemezgettem amiről jókat olvastam viszont ahogy látom az már egy régebbi modell viszont árban kb ez férne bele.

Milyen alternatívákat tudtok mondani?

Másik fontos kérdésem, hogy mire vetítsek?
A opció: csinálok egy gipszkarton falat és azt valamilyen spéci vakolással/ gleteléssel + festéssel kezelem így nincs méretbeni korlátozás vagy
B opció: valamilyen vászon aminek nem kell rolósnak lennie mert elfér ott egyfolytában illetve tudok csinálni egy keretet amire kifeszíteném a vásznat, kérdés, hogy mennyibe tudok szerezni ilyen méretű vásznat?

Nem tudom melyik lenne a költséghatékonyabb a falazás plussz festés vagy akár egy aliexpressről vásárolt nagy vászon?

Nem tudom melyik tudna szebb minőséget eredményezni illetve azt sem tudom, hogy fehér vagy szürke(egyáltalán mért jobb a szürke) színű kell nekem bármelyiket is választom.

Vászonból a 120" illetve a 150" is elférne.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#46258) péjé válasza Riverboy (#46257) üzenetére


péjé
őstag

szia,
vászonnak ajánlott a fix, nálad ez simán elférhet. A falakat vedd minél sötétebbre hogy kevés legyen a visszaverődő fény a vászonra.
Vetítő: szerencséd van, használtban van 2 jó példány most....a jobb a Ronco RS900 az avx-en ill. akad egy benq w6000 itt a ph-n... [link] , olvass utámuk, egyből ilyen gépekkel indítani...:-)
Használt fix vászon szintén akad, érdemes körülnézni.

(#46259) Riverboy válasza péjé (#46258) üzenetére


Riverboy
tag

Köszönöm a két típust.

Mit értesz fix vászon alatt? Illetve vászon részről anyagilag kb mi a reális?

(#46260) Ijk válasza péjé (#46258) üzenetére


Ijk
nagyúr

avx-en hirdetnek 80-ert screenline vasznat 250x140, rs-900-al perfekt kombó 200-ert. Ennyiert 50"-os tv-t kapni, ami nemhogy kisebb mint negyed felület, de még képminőségben is gyengébb (természetesen sötétben filmezeshez, megfelelő szobában).

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46261) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Google chromecast esetén megoldható az, hogy a kép a projekrot felé menjen (értelemszerűen), a hang viszont egy JBL soundbarra BT-on? A BT-t úgy értem, hogy már konkrétan az ipadről/telefonról küldje a JBL felé.

A lényeg, hogy a mennyezeten lévő projektoromhoz(W2000) áramon kívül semmi "infrastruktúra" nincs kiépítve :)

Most egy droidos box van mellé téve, AC-s wifivel és BT-al oldom meg a dolgot. De a droidos box elavulni látszik a 6os rendszerével, pl YT nem is indul el :U

Köszi!
T

[ Szerkesztve ]

(#46262) péjé válasza Riverboy (#46259) üzenetére


péjé
őstag

A fix azt jelenti hogy egy kereten van kifeszítve a vászon...ez a legjobb megoldás hogy ne hullámosodjon. 30eft-os occó motorossal csak a gondod lesz.
Van ilyen fix az avx-en 1 Bydium, kb. 20eft, meg az említett screenline, az tényleg jó, sztem alkudható az ára. A vászon érdekes dolog, amíg nincs addig azt gondolod hogy jó a fal is..kb. mint amikor nincs sub a házimoziban..miután hallottad, utána már nem akarod hallgatni sub nélkül...:-) Vicc nélkül. kezdésnek megteszi a fehér fal de számolj vele, pláne ha megveszel egy jobb vetítőt a használtak közül.
itt van pár alapfogalom, mi mire való... [link] és itt... [link]

(#46263) Janaboy válasza tomi5244 (#46261) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nem tudom milyen box, de CoreElec plusz plugin?
Bar nemtom a Bluetooth ott hogy viselkedik.

Janaboy

(#46264) Real_Necro válasza péjé (#46262) üzenetére


Real_Necro
veterán

Olyan Screenline van nekem is, csak én 74ért vettem használtan, pont mielőtt az az új felkerült. Persze makulátlan állapotban van.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46265) péjé válasza tomi5244 (#46261) üzenetére


péjé
őstag

Nem tudom hogy milyen a boxod de ha rámegy a CoreElec akkor tedd rá, mindent visznek ezek a a kis boxok. Én ilyet használok, a BT elég jó rajta, időnként fülessel mozizok a család miatt.
Egy jobb BT transmitterrel át tudod küldeni a jelet az AV-re a hangot. pl.... [link] Érdemes BT5.0-nak utánanézni, az már elég magas bitrátát kezel, nagy távolságra jó és nincs késés.
A CE boxokról itt bővebben, megéri velük foglalkozni, ár/érték arányban verhetetlenek... [link]

[ Szerkesztve ]

(#46266) tomi5244 válasza péjé (#46265) üzenetére


tomi5244
őstag

CoreElec fent van az SD-n, próbáltam azzal is. De valahogy a kodi nem jön be annyira. Plex plugint is feltettem, azzal mondjuk megy, de akkor már ugyan ott vagyok mintha natúr androidon futtatnán a plexet. :) Kodin belül a YT plugin meg alap felbontást visz, szerintem 480p, mert elég ratyi volt a kép és a BT miatt a hang is csúszott. Szernintem prohejktoron nem az igazi a CoreElec. Ha váltok a filmek, vagy az egyes pluginek között, elmegy a kép 1-2mp-re.

Ennek a BT transmitternek utána nézek.

(#46267) péjé válasza tomi5244 (#46266) üzenetére


péjé
őstag

Én s905x2 boxon CE-t használok, tökéletes....a YT pedig fullhd de lehet 4K is..:-) a Kodi jobb sztem ha megbarátkozol vele, a plex nagyon erőforrásigényes...de persze e a te dolgod. Nekem volt Himedia q5pro és zidoo x9 (korábban Popcorn, Dune), simán elégedett vagyok a CE-vel.

[ Szerkesztve ]

(#46268) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Legyetek szívesek ajánlani nekem projektort. Oktatási célra kellene, a termekben nem minden esetben oldható meg a sötétítés. Prezentációk lennének vetítve videókkal, ábrákkal és némi szöveggel.
60-70 ezer forint környékén keresnék.
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.

(#46270) n1nja válasza #99499520 (#46269) üzenetére


n1nja
tag

Naná ;)
Overmax MultiPic 3.5 mire lenne elég? :)

(#46272) Ijk válasza #99499520 (#46269) üzenetére


Ijk
nagyúr

Legalább nem házimozi célra, lehetőleg mozit megszegyenito kontraszt, 4k, hdr, 80k-ert ha lehet újonnan. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46273) zsoika válasza n1nja (#46268) üzenetére


zsoika
addikt

Szia Kb . Ennyiért van amit szeretnél [link]

[ Szerkesztve ]

(#46274) Real_Necro válasza zsoika (#46273) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hova sorolható ez a készülék a korábban említett w6000 és rs-900 darabokhoz képest?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46275) n1nja válasza zsoika (#46273) üzenetére


n1nja
tag

Köszönöm.

(#46276) zsoika válasza Real_Necro (#46274) üzenetére


zsoika
addikt

Neked otthonra? Ez nem egy FHD vetítő.

(#46277) Real_Necro válasza zsoika (#46276) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jaa, ok, már este volt, elkerülte a figyelmem. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46278) n1nja válasza #99499520 (#46271) üzenetére


n1nja
tag

BenQ 3D MS527 terembe, ahol csak lámpafény lenne?

(#46279) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Kellene egy kis segítség:
Van 50000-em projektorra, két lehetőség közt vacilálok
A lényeg: 1280x800 as felbontást és a 16:10 -es képarányt tudja. Filmezéshez lenne, a vászon egy 170x107 es.

1. vennék egy használtat, milyet, honnan?

2. Újat. Van ez
- És ez

A második lehetőségnél önrész+0°% THM.

Köszönöm előre is.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#46280) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

egy kb 8*8m-es tárgyalóba keresnénk költséghatékony (nem mozi minőségű, de nézhető) vetítési megoldást.
Vetíteni van lehetőség ezen a 8m-en belül kb bármilyen távolságból, mennyezetről belógatva.
Vetített kép mérete 200-220cm szélességtől lenne talán ideális.
A legtávolabbi néző durván 7m-re ülne a vászontól.
Kollégák falra akarnak vetíteni, de erről talán le tudom beszélni őket - legalább egy fix vászon javára. (Miután árnyékolók motorizálása, épületautomatizálás a cég profilja, így az igazi egy motoros vászon lenne, de ennyit nem fognak szánni rá, én meg a jelenlegi hullámos hulladéktól is agyvérzést kapok).
A vetített felülettel szemközti oldal telibe üvegezett, de ennek a teljes sötétítését meg fogjuk (kell, hogy tudjuk) oldani.

Véletlenül sikerült belekukkantanom az eddigi terveikbe: Acer P5530i és V6520. Tehát a keret kb ez a net. 200k. (180 és 230k a két modell)

Van esetleg ezekkel kapcsolatban bármi, amit ilyen tervek mellett érdemes tudni? Van bármi hasonló/jobb alternatíva?

Ja és vezeték nélküli kapcsolatot preferálnának, amire egy Acer WirelessHD Kit-et néztek ki.

Köszönöm előre is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#46281) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Sziasztok,

Tudom, amit írok picit szentségtörés, főleg az én számból :)
De kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Jelenleg van egy 50"-os tv-m, amit sorozatok, tvzés stb ilyesmire használok.
Meg ugye van egy W1070-em, 100"-os vászonnal.
Mind2 3 méter nézési távolságra van.

Már egyszer említettem, hogy a 100"-t egyszerűen nagynak érzem, nem kényelmes.
Feliratos filmet nem is nézek projektoron, pontosan a méret miatt, nem is jól látható olvasás szempontjából (bár persze állítható betűméret stb).
Filmek mellett viszonylag sok sorozatot nézek és azt általában a tv-n szoktam, egyszerűség miatt is.
Éppen ezért arra gondoltam, hogy megszabadulok a projektortól és lecserélem egy 75"-os tv-re.
Tudom, hogy a tv ára sem olcsó és persze jogos a felvetés, hogy azért már jó használt projektor vennék, de a vetítési körülmények se ideálisak (világos falak) és ugye mindig sötétíteni kell stb, ilyen szempontból egyszerűbb a tv.
De közben az is felmerült bennem, hogy egy 75"-os tv a mindennapos használatra nem biztos, hogy szerencsés, lehet már nagy, de közben azért jó lenne a mozi élmény.
Persze ott van az is, hogy veszek egy kisebb vásznat mondjuk 80-90" és veszek egy jobb projektort (mert azért a w1070-el se vagyok maradéktalanul elégett, az elején volt wow érzés, de az most elmúlt, néha úgy érzem életlen a kép és hogy biztos lehetne jobb is, persze lehet 80-90"-os méretnél annak is lényegesen javulna a képe).

Bocsánat a hosszú szövegért, de tanakodom, hogy mit csináljak.
Ti hogy látjátok ezt?

Köszi,

Janaboy

(#46282) zsoika válasza Janaboy (#46281) üzenetére


zsoika
addikt

Detto. Ha lenne pénzem 75"os tv re már megvettem volna. Várok még kb. 5évet és meglátom merre halad a világ ...jó volna egy a mostani vászonnal megegyező 84"-os tv is.

[ Szerkesztve ]

(#46283) gyeniko válasza Janaboy (#46281) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem 82-85" képernyő méretig a TV olcsóbban ad jobb képet a vászonnál (vászon+vetítő). Ezek nagy akcióban elcsíphetőek akár 700 e Ft-ért is (Samu 82MU7002-t árult ilyesmi összegért az MM), ha ez a képméret OK, akkor nem őrültség ez az irány. Ugyanakkor a 3 m nézési távolságnak el kellene bírnia akár még 100" feletti vásznat is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#46284) devil-k válasza Janaboy (#46281) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tudod jól, hogy mindig a guba dönt. Mennyid lenne az egész projektre?

- mozi bolondéria -

(#46285) Janaboy válasza devil-k (#46284) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mondjuk 700e, és ez is már elég sok :)

@gyeniko: lehet de egyszerűen nem tudom megszokni.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#46286) zsoika válasza gyeniko (#46283) üzenetére


zsoika
addikt

Ha újról beszélünk igen ,de használtan nekem az új 84" vászon + használt proji ( TI 0,95"-es DLP DarkChip3 DDR DMD)
kábelekkel megállt 150eFt-ba....75,84" TV -ből meg nincs használt. Na ezért kell várnom 5 évet..... Vagy hogy legyen használt, vagy hogy essenek az árak.

[ Szerkesztve ]

(#46288) devil-k válasza Janaboy (#46285) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valamiért a vetítésnek nekem mindig meg volt a varázsa. A nagyon nagy TV-ről nekem mindig a Netflixes filmek jutnak eszembe elsőnek és nem a mozifilmek. Nehéz döntés. Ha nagyon nem ideálisak a körülmények a vetítéshez, én nem erőltetném.

- mozi bolondéria -

(#46289) BBéci válasza #99499520 (#46287) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem ma tévéből csakis OLED-et szabad venni, viszont abból a 70 col körüli is meglehetősen drága. Nekem LCD ingyen sem kellene, akkor sem, ha QLED-nek csúfolják. Ezért még mindig az 55-65 cos tv/2,5 m széles vászon párost tartom a legjobb választásnak. Hogy milyen vetítővel, az igény és pénztárca kérdése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46290) Ijk válasza Janaboy (#46281) üzenetére


Ijk
nagyúr

90"-os 21:9 arányú tv lenne a barátod ha létezne. Tv műsor így mindig kisebbek lennének mint a mozi, miközben mozira sem lenne túl széles neked ekkora kép.
Csak a másik probléma hogy szerintem ma nincs filmezesre jó tv, sem va, sem oled. Plazma és a vetítő képét látom legkevésbé kompromisszumosnak. Kérdés mire használod, milyen arányban.
Nekem 3,3m-re a 116"-os 2.35:1 vászon ideális lett, ebben kb. 92" a 16:9. Elég lenne egy 85"-os tv, de csak 16:9-re, filmhez túl kicsi, és nem nézném a híradót nagyobb képpel mint a Gyűrűk urat.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46292) zsoika válasza Ijk (#46290) üzenetére


zsoika
addikt

"90"-os 21:9 arányú tv lenne a " :C
Régebben volt 21:9-es tv . Még akartam is venni egyet németből de BBéci megbeszélt róla.

(#46293) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Hálátlan szerep olcsó kínai projektorokról kérdezni itt, de miután nincs külön kínai projektorok topik...
Nem vagyok járatos a projektorok világában, (éppen ezért alacsonyak az igényeim és érdekel az, amit más bottal sem piszkálna...) így ha hülyeséget kérdezek, nézzétek el nekem!
Szóval arra lennék kíváncsi, hogy (a VIVIBRIGHT F30 névre keresztelt projektor kapcsán)

1. honnan, melyik műszaki paraméterből lehet megállapítani, hogy milyen messzire kell a vetítőt felállítani ahhoz, hogy a vetített kép mondjuk 2m széles legyen? Feltételezem, hogy ezekben az olcsó gépekben nincs "zoom" funkció, vagyis fix a távolság és a vetített képméret aránya.
2. Ha nincs android operációs rendszer egy ilyen kütyün, attól még képes lejátszani pendrive-ról vagy SDkártyáról a filmet?

Visszaolvastam kicsit, tehát ismerem a közvélekedést az olcsó kínai projektorokról (1. 2. 3.) de azt is látom, hogy akinek van, az nem szidja, akinek jobb/drágább van, az viszont kellően lenézi. Ha netán vennék ilyen kütyüt (csak jövőre), nem utóbbiakat hívnám vendégségbe :)

(#46294) zsoika válasza Soká (#46293) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Ha vennél kérnénk egy beszámolót róla. :R

(#46295) Soká válasza zsoika (#46294) üzenetére


Soká
senior tag

Mint írtam, csak jövőre vennék, ha vennék, és szívesen beszámolok róla, de miután nekem tényleg nulla tapasztalatom van ezekkel a projektorokkal, így nem tudok érdemi összehasonlítást produkálni.
Az egész ötlet onnan jött egyébként, hogy egy baráti társaságban filmet néztünk. És ott előkerült egy Alfawise fantázianevű (A12) nevű aprócska projektor. Rákerestem a nevére és a rendeljkínait oldalon reklámgyanús módon dicsérgették.
Én tudtam élvezni a filmet (ami nem jelenti azt, hogy a vetítés minősége kifogástalan lett volna) de azt állapítottam meg, hogy ha 25-50.000Ft-ért ilyesmit be lehet szerezni, akkor talán alkalmi mozizáshoz jó lehet itthon. Én vagy 15-20 éve láttam projektoros házimozit hifi kiállításokon és emlékeim szerint akkor (iszonyatos ára ellenére) elég kétséges minőségű volt az a vetítés.

(#46296) maki0308


maki0308
csendes tag

Sziasztok egy kérdéssel fordulnék hozzátok
Van olyan falfesték amivel tudom növelni a vetített kép fényerejét?
Olvastam erről a Tikkurila feelings h499 ről de nem tudom hogy ez mennyire növeli a fényerőt ha növeli egyáltalán
Segítséget előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#46297) péjé válasza Soká (#46295) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ilyenkor azt szoktuk tanácsolni hogy keress egy ismert márkától 720p-s vetítőt, használtan 40-50eft és vedd meg azt. Azoknál lehet beszélni egy minimális szintű beállításról, elfogadható képminőséggel. A kínai annyit tud hogy amikor bekapcsolod jön a hűha mekkora kép érzés aztán pár film után rájössz h nem éles a kép, nem lehet beállítani a színeket, tuti nincs 24p lejátszás stb...nézz körül a jófogáson, van egy csomó eladó "fullhd" ledes kínai fillérekért. Vajon miért? Kicsit ádozz rá többet és sokkal jobb élmény lesz az egész. TV-t sem 30eft-ért akarsz venni, ennyi pénzből akkor úgy gondolod lesz moziélmény? :)

(#46298) cinemazealot válasza Soká (#46293) üzenetére


cinemazealot
addikt

Odaát oroszlan12 kolléga épp a ViviBright F40-nel küzd. Esetleg kérdezd meg őt, hátha összemérhetőek a tapasztalatai az F30-cal.

(#46297) péjé
+1

[ Szerkesztve ]

(#46300) Soká


Soká
senior tag

Köszönöm a hozzászólásokat!
Gondolom, hogy rendszeresen akad olyan jómadár, aki újra és újra előjön ezekkel az olcsó kínai alternatívákkal. Én ezt a jelenséget jól ismerem egyéb területeken, ahol otthonosabban mozgok. És valamelyest másképpen látom a helyzetet, legalábbis már régen leszoktam arról, hogy a dolgokat egyszerűen lekínaizzam, mert Kína jóval nagyobb mint Európa és itt sem teljesen mindegy, hogy valamit Svájcban vagy Albániában gyártottak (bocs az albánoktól) Én azt tapasztalom, hogy ha az ember nem a legolcsóbbat próbálja meg megvenni, ami tényleg gyakorta használhatatlan, akkor jó kompromisszumos megoldásokat találhat.

péjé,
Előző posztom harmadik idézete a Te idevágó hozzászólásaid gyűjteménye volt, biztos lehettem benne, hogy nekem is elmondod a meglátásaidat. :) Nekem nincs kellő tapasztalatom, hogy cáfolhassam az igazságodat, nem is akarom, mert nyilván igazad van, a márkás holmik nem csak drágábbak de jobbak is. Viszont megfogadtam a tanácsodat:
"nézz körül a jófogáson, van egy csomó eladó "fullhd" ledes kínai fillérekért. Vajon miért?"
Körülnéztem a jófogáson, (szerintem Te is megtehetnéd) és tudod mit találtam? Az első oldalt nézve (legfrissebb hirdetések, 25db) az összes hirdetésből (amiben kb. 25% nem is projektor, hanem hangulatvilágítási eszközök) 1 db volt ami kínai mini LEDes projektor, a többi Benq, Epson, Sony, NEC, Panasonic, Casio, Optoma. Ha most szemtelenül visszakérdezek, hogy "vajon miért?", akkor mi a válasz? Persze, a kérdés költői, ezek a márkás eszközök is elavulnak, ráadásul - mint minden a mi kultúránkban - aránytalanul drágán javítható, ezért inkább a használt piacon várják jobb sorsukat. És valószínűleg a használt projektorok jelentős része nyugatról kerül ide, ahogy elég megnézni a jófogáson a használt bringák többségének eredetét.

beluudj,
"De az olcsó kínai /gagyibb gépek megbízhatatlanok és pocsék a kép minőségük!"

Engedelmeddel ezt lefordítom a magam tapasztalatára: a kínai paraméterekről tudjuk, hogy azok "speciális" mérőszámok :) a kínai Watt, a kínai Lumen, a kínai pixelszám mindig osztandó. Nem hiszem el, hogy a LED kibír 30.000 órát, de ha kibír 6.000-et nekem már az is elég. Ha 4000Lumen van ráírva de csak 2000-et tud nekem már az is elég sötétben. És ha 1024 helyett valójában csak annyit tud, mint az eleve 720-as gépek, akkor azt is elfogadom (ennyi pénzért) A pocsék képminőségre pedig annyit tudok mondani, hogy a különféle leírásokban, felhasználói visszajelzésekben az általam említett VIVIBRIGHT F30-ról általában azt mondják, hogy meglepően jó a képminősége (a negatívokat érdemes elolvasni). Amit én természetesen a helyén kezelek, nem gondolom azt, hogy ugyanolyan jó lenne mint egy márkás társa, de valószínűleg ti is vettetek már aldiban, lidlben csavarbehajtót (férfiak vagytok, ugye? :))) és ahhoz képest egészen jók.
De félre ne értsetek, nem arról szeretnélek meggyőzni benneteket, hogy ideje áttérni a kínaira, én csupán azt mérlegelem, hogy eljött-e az ideje annak, hogy érdemes legyen kalkulálni ezekkel az olcsó kütyükkel? Nem mindenki vetít százezres vásznakra, van akit nem zavar, ha a villanykapcsoló ott lesz a falra vetített képen, ebben az "igénytelen" szegmensben (sokan járnak Suzukival...) lehet létjogosultsága a kínai cuccoknak.

"Mérlegelni kell!
Ha úgy se most kell én azt momdom gyüjts!"
Egyet biztosan tudok mondani neked, idáig is megvoltam projektor nélkül, most is csak azért merült fel az ötlete, mert úgy tűnt, hogy nem kell feltétlenül százezreket költeni rá, hogy legyen. De ha ez nem igaz, akkor továbbra is megleszek nélküle.
Ez - többek között - egy tanácsadó topik és én a fórumozós 20 évem alatt azt tanultam meg, hogy akkor tud egy tanács hatásos lenni, ha az ember levetkőzi valamelyest a saját igényeit és nem azt mondja el, hogy önmagának mit venne, hanem megpróbálja megőrizni azt a képességet, hogy megértse a másik igényét. Ami nagy eséllyel nem az és nem olyan kifinomult mint az övé.
Én például barkács fórumokban nem szoktam lebeszélni az emberkéket kínai szerszámok megvásárlásáról mondván, hogy van köztük használható, ráadásul aki egy ilyet megvesz, olcsó pénzért kapja meg azt a tudást, hogy később - ha igénye van rá - magától is tudja mi kell neki.

Gratulálok, ha valaki végigolvasta ezt a szösszenetet! :) Nem foglak a továbbiakban ilyen terjedelemben fárasztani benneteket.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.