Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) peppe79 válasza Fancy-boy (#53400) üzenetére


peppe79
senior tag

De, hogy hogyan lehet ilyen ocsmány, bumfordi telefonokat legyártani, ráadásul ennyi pénzért? :F Nem azért mondom, mert egyébként az én Ruggear telefonom is katasztrófa, ahogy kinéz. De legalább nem fizettem érte túl sokat. 10 ezer forintnál többet egyik sem ér. A KaiOS is ott veszti el az értelmét, hogy ezekkel eredetileg a harmadik világot célozták meg. Azokban az országokban ennek megfelelően is árazták be a készülékeket. Na de az, hogy nálunk 15-35 ezerért kínálják a KaiOS telókat, az egy vicc. :(

(#53402) Jenne


Jenne
senior tag

Én a mai napig is egy ilyen telefont használok napi szinten telefonálásra! (Samsung C3322 dual-sim)
Ebből anno volt nekem 4 db vadi új, csak a családban elkunyizták szépen, már csak a sajátom van meg. Mind a négy telefon a mai napig kiválóan működik.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53404) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Telefont vennék kizárólag kapcsolattartásra.
WhatsApp, Viber kellene rá. Esetleg Skype.

Lapos legyen, hosszú üzemidővel.
- Számbillentyűk előnyben.
- lehessen látni fotókat a kijelzőn, amit whatsappen küldenek

(#53405) LOTR


LOTR
addikt

kellett vennem egy "játszós" telefont, amivel telefonálni lehet és stopper is van rajta, mivel a topikban népszerű alcatel 2003 sajnos nem volt elérhető itt a közelben, így az aldiból kifele jövet pillantottam meg ezt:
Blaupunkt FM 03

két alapvető problémám vele, hogy nincs rajta stopper és arra sem jöttem rá, hogy lehet a billentyűzet hangok csipogását kikapcsolni, így amint tudom viszem is vissza, bár remélem ezt is visszaveszik, mint minden mást

ha valaki mégis gondolkodna egy ilyenen, én nagyjából 1 órát használtam, néhány észrevétel (fogalmam nincs amúgy mit tudnak a hasonló készülékek):
telefonálás rendben volt, mintha valahol olvastam volna, hogy halk (vagy valamelyik hasonló típus), de sem én, sem a vonal másik végén lévő személy nem érezte ezt, normál és kihangosított módon sem, úgyhogy ez rendben van
furcsa volt még nekem, hogy meglepően nagy készülék, hagyományos nyomógombos telefonokhoz képest
zseblámpa funkciója arra jó, hogy kicsit azért lássunk a sötétben
zenelejátszást is éppen csak kipróbáltam (ehhez kell bele micro sd) azzal sem volt gond
sms-t nem írtam vele
a funkció (ha jól emlékszem) és a navigációs gombokat ezen is lehetett állítgatni, hogy milyen menüt nyissanak meg

2,5k volt az ára, szerintem ennyire kevés pénzért, ha valakinek tényleg, csak telefonálni kell, akkor teljesen jó lehet

2008 elején vettem meg a kedvencem, egy samsung L700-at (most kerestem rá, és bár a megjelenéséhez képest elég későn jelent meg a cikk, de a ph-s teszten is tetszett a kollégának), sajnos néhány hete leejtettem (persze az évek alatt többször is kibírta, hogy kb egy emelet magasságból esett le, szinte darabokra, majd összeszerelés után folytatta a munkáját) de a mostani eset után a billentyűzetén már csak a bekapcsológombja működött, így kénytelen vagyok keresni helyette valamit erre a célra...

One Ring to rule them all

(#53406) flash-


flash-
veterán

Doro 520x et honnan? Függőt talaltam de nem tudom hogy kell fuggetleníttetni
Vagy mar szolgaltato is elvegzi?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#53407) Fancy-boy válasza flash- (#53406) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Például innen: [link]

(#53408) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Apám keres telefont a régi Nokia helyett.
Felhasználás: telefon, sms, fotózás
Igénybevétel: gépészmérnök, őstermelő, szóval traktorban is zörög, poros környezet
Nyomógombos legyen.
Telekom Domino szolgáltatás van, mobilnet, wifi nem kell.
Hangosan jelezze a hívásokat, sokáig bírja az akku és olcsó legyen.
Új, garis kell.

Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53409) Fancy-boy válasza macilaci78 (#53408) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Esetleg nem lehetne felújítani a régi Nokiát? Ha elég lenne egy házcsere, akkor talán olcsóbb mint egy új telefont venni.
Nem beszélve arról, hogy a mostani Nokia készülékeknek köze nincsen az eredetihez.
De ha nem kimondottan a Nokiát nézzük, akkor se túl minőségi a jelenlegi választék.

Amennyiben mégis ragaszkodnál az új telefonhoz, akkor legyen kimondottan ütésálló?

[ Szerkesztve ]

(#53410) macilaci78 válasza Fancy-boy (#53409) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kell ütésálló, a mostanira is tud vigyázni. Inkább a poros környezet és a rezonancia a traktorban.
A mostaniban a kijelző szállt el, Békés megye egzotikusabb része, semmihez nincs szerviz helyben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53411) macilaci78 válasza macilaci78 (#53408) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nokia 230-at néztem ki.
Kamerában már ez is előrelépés az eddigiekhez képest, főleg mert ezen vaku is van.
Micro-SD kártyát kezel és van is elfekvő 8 gigás.
Aqua-ban 17k egy eldobható Domino SIM-mel.
Micro-USB töltő, az meg van autós kivitelben is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53412) flash-


flash-
veterán

nagymama telefonnak mit ajánlanátok?

10-15 ezer forintért?

-picit ütésálló(ha leejti ne hulljon darabokra hogy pl kiesik az akksi, sim,stb,)
-jól látható kijelző
-könnyü kezelés

vagy ennyiért felejtős, és inkább próbáljam meg a doro 520xet külföldröl?(ilyen volt neki, egész sokáig birta, most az a baja hol hallani amit mond a másik fél hol nem tehát nem mindig hallja a hívót.ilyenkor lerakjuk ujra hivjuk és van hogy akkor jó. ez mi lehet?)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#53413) Fancy-boy válasza macilaci78 (#53411) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A 230 nem túl minőségi, hiába az a leheletvékony fém hátlap (ami állítólag sorjás gagyi)
A 2MPX kamerával se lennél sokkal előrébb, ami inkább egy interpolált VGA-nak felel meg.
Már egy 5 éves konstrukció, szerintem érdemesebb valami frissebbet nézni.
Az Újabb HMD Nokiákban legalább a menü jobban átgondolt / elrendezésű.
Plusz ott van a fényes, ujjlenyomatgyűjtős előlap és a jobb felső funkciógomb be van állítva a szelfizéshez, ami nem változtatható.
Összegezve azt mondanám, hogy nem nyerő választás.

[ Szerkesztve ]

(#53414) Fancy-boy válasza flash- (#53412) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"ha leejti ne hulljon darabokra hogy pl kiesik az akksi, sim,stb"

Mondanám, hogy Doro 1370, de ha mindenképpen atombiztos hátlapú telefont szeretnél, akkor csak az 520-hoz hasonló csavaros megoldás jöhet szóba.

Viszont nagygombos készülékből nem tudok másikat mondani, ami olyan kialakítású.
Ha normál ütésálló is szóba jöhet szóba, akkor a Cat B26: [link]
Bár elég nagy készülék. Mind hosszra, mind súlyra.
Szóval vagy kompromisszumot kötsz vagy megveszed megint az 520-at.

(#53415) Fancy-boy válasza BestofJAVA (#53404) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor olyan telefon jöhetne szóba nálad, ami Androidos és mellette nyomógombos.
Ez elég ritka kombináció, de például itt a RugGear RG150: [link]

(#53416) macilaci78 válasza Fancy-boy (#53413) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor 18k-ig ajánlanál nyomógombos mobilt, ami kamerában többet tud? Lehetőleg Nokiát. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53417) Fancy-boy válasza macilaci78 (#53416) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem tudok ilyet. A kamera majdnem mindegyik jelenlegi nyomógombosban csak dísznek van.
Értem, hogy miért ragaszkodnál a Nokiához, de teljesen mindegy, hogy minek hívják, mivel semmi köze nem lesz általatok eddig használt Nokiához.
Se kezelésben, se minőségben. Oké, rajta van a felirat. Valakinek ez is elég.
Amennyiben a 230 tetszik, akkor tegyetek egy próbát, csak sokat ne várj a kamerától.

Végül is itt a magyar nyelvű teszt: [link]
Ha megfelel a kamera, akkor próba.

[ Szerkesztve ]

(#53418) flash- válasza Fancy-boy (#53414) üzenetére


flash-
veterán

nem kell hogy atombiztos legyen, csak ne legyen olyan mint a legolcsóbb nokiák hogy ha leejted picit akkor is zuhan ki egyből az aksi meg a sim..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#53419) Fancy-boy válasza flash- (#53418) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Pedig sajnos ezek a pattintós hátlapok vannak.
Például ott a Doro 1370. Elsősorban időseknek készült mégis egy vékony pattintós hátlapja van. Tehát leejtéskor sanszos, hogy kirepül az akksi.

Ezeket sasold meg:

BEAFON C350: [link]
BEAFON SL-360: [link]

Egyszerűen kezelhetőek, magyar menüvel, kimondottan idősebbeknek készültek.
Elég masszív daraboknak néznek ki. Az Árukeresőn és a MediaMarkt oldalán találsz véleményeket is.

[ Szerkesztve ]

(#53420) flash- válasza Fancy-boy (#53419) üzenetére


flash-
veterán

köszi!
utána nézek

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#53421) Skillet


Skillet
addikt

"Mobilt" keresek.
Elvárások:
beépített FM rádió, ne kelljen hozzá headset!
Bluetooth, ezen keresztül kell tolja a rádió hangját egy BT hangszóróra.
Hosszú üzemidő.
SIM nem kerül bele, enélkül is tudja a fentieket.
Szabványos töltőt használjon.
Elvileg nagyjából ennyi.
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53422) Bdanyy válasza Skillet (#53421) üzenetére


Bdanyy
addikt

nokia x2-00

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#53423) Fancy-boy válasza Skillet (#53421) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Talán az Alcatel 2019G: [link]

A rádió működik headset nélkül és van benne Bluetooth.
Micro-USB töltős.

(#53424) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A Nokia 225 4G hamarosan Magyarországra érkezik:

(#53425) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53424) üzenetére

Elég pofás lett megint ez a széria , úgy mint a 150 is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53426) BestofJAVA válasza Fancy-boy (#53415) üzenetére


BestofJAVA
tag

Köszönöm. Elvileg van a Cyrus CM17, mely 1GB RAM-mal boldogul, vagy akár a CAT S31, mely azonban 2GB RAM-mal is vánszorog.

Vennék ilyet, meg lenne a helye, csak nem nagyon értem, miért gyártanak használhatatlan, lassú valamit. Az, hogy esik az eső, vagy por van, nem jelenti azt, hogy a telefonra is várni akarok, pl. egy percet, hogy megjelenjen a menü.

Másfelől érthetetlen, miért nincs MINDEN androidon számbillentyű, pl. hátul vagy oldalt, akár lezáró kallantyúval. Azért csak kell néha telefonálni.

(#53427) BestofJAVA válasza Fancy-boy (#53424) üzenetére


BestofJAVA
tag

WhatsApp voice jól megy vele?
Viber?

(#53428) Fancy-boy válasza BestofJAVA (#53427) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egyik sincsen. Ez teljesen hagyományos telefon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.