Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) Vanir válasza bandi0000 (#58899) üzenetére


Vanir
veterán

Van egy Naos 7000 aprón tízért, szerintem írj a tagnak és vidd el (ez méretileg elég nagy). 15 körül vannak EC1-A-k, és van pár G402 is a kereteden belül.

(#58902) dobragab válasza imotep03 (#58900) üzenetére


dobragab
addikt

Az egér nem a DPI-től lesz pontos, lásd összefoglaló.

Lézeres egér szintén nem ajánlott, lásd összefoglaló.

Szóval a kettő közül G602, ami ajánlott, míg a G700s nem, lásd egérajánló.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58903) ADAM1337 válasza dobragab (#58902) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

+1

(#58904) imotep03 válasza dobragab (#58902) üzenetére


imotep03
tag

Köszi, a 700s rol nem olvastam mashol sem jot, es hogy ne legyen drasztikussan rossz a TV-n az input lag mit kellene néznem egy egér esetén?

(#58905) dobragab válasza imotep03 (#58904) üzenetére


dobragab
addikt

A G602 mint egér input lagja az elfogadható tartományba esik, ettől nem kell félni.

A mérés egyébként nem egyszerű feladat, elég kevesen próbálkoznak meg vele, és kell hozzá egy referenciaegér, aminek ismert, hogy nincs lagja. Összefoglalóba van róla linkelve egy hsz, és a blogomban az EVGA X5 tesztben is viszonylag alaposan kifejtettem.

TV-nek általában rettenetes az input lagja, az egéré ahhoz képest lóf.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58906) ADAM1337 válasza FireKeeper (#58891) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Enkodert és kapcsolót hol érdemes keresni ?
Ebay-en csak így beírva encodert találtam, de hogy melyik illik bele, látom magasság van megadva, akkor majd otthon méricskélek.
Illetve láttam oldalsó csúszás gátló matricát azt tuti rakok rá.

(#58907) imotep03 válasza dobragab (#58905) üzenetére


imotep03
tag

Ahha, ok jó lessz a g602, ennyire nem megyek bele :D, köszönöm a segitséget!

(#58908) FireKeeper válasza ADAM1337 (#58906) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

enkóderből ha minden igaz 9mm-es kell abba is, ajánlott márka az ALPS, jó lehet a Kaihl is.
kapcsolóból Omron D2F-01F.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#58909) panatha válasza Vanir (#58901) üzenetére


panatha
csendes tag

Szerintem is :D

(#58910) gtamate2 válasza bandi0000 (#58899) üzenetére


gtamate2
veterán

Razer deathadder vagy rival 300-at nézz. Mondjuk ha a kisebb egerek is szóba jöhetnek akkor ott a logitech g102 ebayről 10k-ért ami nagyon jó vétel most.

*Sn0w

(#58911) strynox


strynox
tag

Használat közben érezni bármi különbséget a PMW3360 és PMW3310 (főleg zowie-féle) szenzor közt? Ahogy olvastam, nem igazán.

(#58912) Tewe013 válasza strynox (#58911) üzenetére


Tewe013
őstag

Nem lehet érezni.

[ Szerkesztve ]

(#58913) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Az minek a hibája lehet, hogy az egerem teljesen meg van bolondulva mióta összeraktam az új gépet?
Alaplap, proci, táp, ram az új.
Sima plug and play egerem van (Zowie) és eddig nem volt vele gondom.
Most viszont hol teljesen kifagy, hol nem érzékeli a kattintásokat, csak a mozgást, van amikor érzékeli a mozgást (bár valami fura benne mindig) és a kattintásokat is, de a görgetést nem és az oldalsó gombokat sem.
Új a windows 7 is, már mint eddig volt.
Még nincs fent minden driver 100%-ig, mert csak a minimumokat raktam fel? Melyikre nézzek rá esetleg?
Táp okozhat ilyen problémát (Az is vadonat új amúgy)?

Azt vettem még észre, hogy bármilyen eszközillesztő szoftvert akar telepíteni a gép, ami korábban gond nélkül lezajlott és pár másodpercet vett igénybe, az most gyakorlatilag végtelen ideig fut és nem sikerül. :S

Előre is köszi a tippeket és bocsi ha nagyon off :S :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#58914) MaTpr0F válasza Lmh (#58913) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Itt kellene folytatni, de szerintem valami driver gond lehet.

(#58915) mobal


mobal
MODERÁTOR

Na most mondtátok, hogy az ebayos vadiúj MS1.1 jó. Ha megér 5000 forintot lehet beruházok egyre. Vélemények? :)

Szerk.: Másik perverz ötlet, hogy megkeresem a régi és tuti, hogy eredeti 1.1 egeremet és teszek rá egy új házat - mert már mocskosul sárga + kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#58916) kemotox válasza mobal (#58915) üzenetére


kemotox
addikt

Ki lehet ám fehéríteni a sárga házat:P Itt már páran túl vannak egy csomó fehérítésen, igazán kurvajó eredményekkel. Valami peroxidos cuccal kell mosogatni meg napra kirakni / UV alá berakni, de majd a hozzáértők elmondják a frankót.

Milyen jól titkoltad, hogy van egy frankó eredeti 1.1-ed :D Parakábel, teflontalpak, japcsi omron kapcsolók, burkolat tuning. És kész is az egymillió dolláros egér :P És ez bőven 5 rugó alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#58917) mobal válasza kemotox (#58916) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hmm. Ez viszont nagyon elkezdett most érdekelni! :D Aki esetleg járatos a témában ne hallgassa el! Milyen kapcsolóra lenne szükségem? Parakábel?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#58918) kemotox válasza mobal (#58917) üzenetére


kemotox
addikt

Félelemeteskábel

Kapcsi innen

Teflonserpenyő

A fehérítésnek meg SP!T a nagymestere, most hirtelen ezt a kommentet találtam az ügyben.

Ja meg van valami görgő-keményítéses trükk is, hogy ne lötyögjön vagymi, de ezt már végképp nem vágom.

[ Szerkesztve ]

(#58919) Vanir válasza mobal (#58917) üzenetére


Vanir
veterán

Kapcsolók (Omron D2F-01F): falcoon
Talpak: jaffa 2843
Kábel: dobragab

Kemotox meg 2fast4me

[ Szerkesztve ]

(#58920) kemotox válasza Vanir (#58919) üzenetére


kemotox
addikt

2unemployed :( 2muchtime

[ Szerkesztve ]

(#58921) Vanir válasza kemotox (#58920) üzenetére


Vanir
veterán

Itt meg vizsgaidőszak. Az ember próbálna tanulni, de inkább hallgatja a kalapálásos véséses fúrásos szimfóniákat. Panel 4 life.

(#58922) mobal válasza Vanir (#58919) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szorgosan jegyzetelek! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#58923) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Hátha itt gyorsabban kapok választ.

Vettem egy Logi G403-as zsineges egeret. 2 napja ezért a pörgés :)

Kibontottam, bedugtam működik, rázásra nem zörög. Viszont a görgő lenyomva kattan, jobbra tolva kattan, balra tolva nem csinál semmit. Ez másnak is ilyen? Kell egyáltalán jobbra kattannia? Jobbra nyomva kattanás amúgy ugyanazt a funkciót hozza, mint az görgő lenyomva, tehát szerintem ez nem egy plussz gomb.

Most hogy próbálgatom arra jutottam, ez a jobbra katt lehet akár szándékos is, csak nem találok rá sehol utalást, hogy ez normásis vagy garis probléma.

A 6 gombot se értem, van két ujjra ugye kettő, oldalán kettő az kb 4, a görgő lenyomva 5, és mi a 6? :)

Köszi

laca

(#58924) SP!T válasza kemotox (#58918) üzenetére


SP!T
addikt

Én amit találok csak kifehérítek! :DDD
Köv lépés a hőfokszabályzó a lakásban, meg a budi lehúzó gombja. :DD

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#58925) kemotox válasza Vanir (#58921) üzenetére


kemotox
addikt

Jah hat az itt is van, le is vagyok ulve, mint a malbaszorp

(#58926) Brett001 válasza guftabi96 (#58847) üzenetére


Brett001
aktív tag

Na pont most akartam írni, hogy ma kaptam ajándékba egy ismerőstől ilyen Cougar egeret, és hogy van-e valakinek már ilyen. :) Szóval ketten vagyunk, majd én is írok róla tapasztalatot, még nem bontottam fel. :R

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#58927) TeebyKay válasza vitezlejszlo (#58923) üzenetére


TeebyKay
őstag

A görgő görgetése is gomb szokott lenni, de lehet tévedek. A billentésre kattintás sok egérnél előfordul mert arra el tud mozdulni a görgő tengelye.

(#58928) Vanir válasza vitezlejszlo (#58923) üzenetére


Vanir
veterán

Két főgomb, két oldalgomb, görgőgomb, DPI-váltó. Azt is lehet bindelni mindenre (én azt állítottam Mouse3 funkcióra).
Nem kéne jobbra kattannia, sem balra, csak lefele nyomva. Sajnos sok példánynak a görgője, nem igazán lehet vele mit csinálni. Ha zavar gariztasd be.

(#58929) vitezlejszlo válasza TeebyKay (#58927) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Lehet, hogy a mechanikai megoldás miatt kattan jobbra tolva, az MX518 elődje ilyet nem "tudott", azért fura..

(#58930) -FreaK- válasza vitezlejszlo (#58923) üzenetére


-FreaK-
veterán

dpi switch ;)
Otthon majd kipróbálom, hogy nálam hogy működik.

szerk.: de Vanir már megelőzött

[ Szerkesztve ]

(#58931) vitezlejszlo válasza -FreaK- (#58930) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

zdmeg... tényleg.. :D

Köszi hogy megnézed.

laca

(#58932) vitezlejszlo válasza Vanir (#58928) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Nem tudom zavar-e. Ha a görgő lenyomásra bindelek valamit, akkor így a mutató ujj felemelése nélkül csak áthúzva tudok vele "kattintani". Nem kell felemel görgőre tesz, lenyom. Nem mintha akkora pro lennék.. De majd még próbálgatom :D

Köszi!

Laci

(#58933) Skullwipe válasza mobal (#58922) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Én ezt találtam sokkal érdekesebbnek a görgőjével kapcsoltban mint hogy valami papirral csináld, de nem igazán tudom hogy is kéne: https://prohardver.hu/tema/milyen_egeret_valasszak/hsz_35918-35918.html, mert nagyon ráférne egy sokkal feszesebb megoldás, mert mindenhol az szerepel, hogy játékban nem használják a görgőjét a "fantom görgetés" vagy minek hívják miatt.

[ Szerkesztve ]

(#58934) dobragab válasza vitezlejszlo (#58932) üzenetére


dobragab
addikt

A görgőt nem érdemes átbindelni, az sima görgőklikknek a leghasznosabb :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58935) Vanir


Vanir
veterán

Dream Machines DM1 Pro S első benyomások:

+ kellemes, letisztult doboz
+ remek súly, kitűnő elosztással
+ kényelmes formavilág (safe shape, Zy után szabadon)
+ jó anyaghasználat
+ alapvetően jó összeszerelési minőség
+ glide kifejezetten jó gyári talpakhoz képest

o oldalgombok fílingje elég gagyi, de minimális a holtjáték
o görgőgomb lehetne puhább, de nem vészes
o görgetés szó-szó, nem a legjobb de nem is rossz

- merev kábel (simán megtartja magát)
- kemény görgőklikk
- jobb klikk érezhetően keményebb a balnál, kicsit "ragadósabb" is, pici tapintásra kotyog, felfelé lehet húzni (a balnál ilyen szerencsére nincs)
-- szenzorlencse lötyög, kotyog (a kurzor viszont nem mozog erős rángatásnál sem)

Teszt nemsokára.

[ Szerkesztve ]

(#58936) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok,
Logitech M500-at tervezek venni, hogy legyen egerem amíg a deathadder szervizben van. (semmi működésbeli hiba, csak az oldalán a gumi már megvételkor is kicsit elhajlott és egyre jobban jön le)

Olvastam itt, hogy ilyen köptető kategória meg ilyenek az m500 :) Ez tényleg ennyire gáz? mert amúgy formára meg kinézetre nagyon tetszik, hihetetlen, hogy ennyire elszúrták volna azt az egeret. Azért pontos legalább valamennyire, tehát lolozni tudnék vele 1 hónapig? Vagy aki használ ilyen egeret írja már le miért szidják annyira :)

(#58937) TeebyKay válasza Yodamest (#58936) üzenetére


TeebyKay
őstag

Lolozni tudnál vele egy hónapig. Ennyi időre kár nagy egérre beruházni pláne ha utána visszacseréled a Deathadderre. Utóbbi mérete után nem lesz furcsa a kicsi logi?

szerk.: most nézem az árát, ennyiért kaphatnál jobbat is, asus rog sica pl.

[ Szerkesztve ]

(#58938) .LnB válasza Vanir (#58935) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az lenne a kérdésem, hogy a glide az védőfóliával is jól csúszik? ;] :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#58939) Vanir válasza .LnB (#58938) üzenetére


Vanir
veterán

Az már nincs rajta. :D

(#58940) Yodamest válasza TeebyKay (#58937) üzenetére


Yodamest
addikt

Igen ám de nekem 5 gombos kell mindenképpen. Ennyiért pedig nem láttam ennél normálisabban kinéző 5 gombos egerentyűt.

(#58941) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Szakvéleményem szerint, a Newmen-es kínaiak megvesztek. Rabies, morbus maligna, cerebritis letalis. Ennyi.

Pár napja használom az átnevezett GX1 Pro-t. Nem tetszett. A görgő kotyogott előrefelé görgetésnél, a patkány neutroncsillagokat meghazudtoló tömeggel rendelkezett, plusz a formát sem szoktam olyan könnyen mint gondoltam (safe shape ide vagy oda). A gyűrűs ujjammal nem nagyon tudtam mit kezdeni sokáig, a g100s-t/g102-őt úgy használom, hogy gyűrűsujj a kisujjamon "fekszik" a kettő meg az egér mellett van szépen. Na Újemberek barátunk pont túl széles volt ahhoz, hogy ezt kényelmesen meg tudjam tenni, viszont túl keskeny ahhoz, hogy úgy érezzem a jobb klikken két ujjat pihentetve kellően stabilan tudom toszogatni az egeret. Nade végül nagyjából hozzászoktam, úgyhogy eldöntöttem, nem küldöm vissza, végre szét lehetett szedni.

Belül ez a kép fogadott, de az említett dögnehézség után már nem is lepődtem meg igazán (bocs a minőségért, nem volt nálam a digitális gép csak a szutyok mobil):

Súlyok, rondák és rettenetesek.

Szóval ja. Úgy gondolták jó ötlet beleb@szni plusz súlyt, kapásból kettőt! Érthetetlen. :F A tömegüket nem tudom lemérni sajnos, nincs olyan mérleg, ami ilyen 10-15 grammos tartományban megbízhatóan mér. Érzésre olyan nehezek egyenként, mint a G100s potyautasa, ami 13 gramm. Még ha tévedek is keveset, 20 gramm biztos van a két súly (vagyis hogy tömeg, de ne vesszünk el a részletekben :) )...

Mondanom sem kell, sokkal használhatóbbnak tűnik így az egér. A kotyogó görgőt szigszalag megoldotta. Talpakat meg rendelek hozzá mindjárt, szóval még a végén egér lesz belőle. :DDD

Ami még rettenetes volt a súlyán kívül: a gyári talpak. Nemtom Vanirén milyen volt, de a képek alapján nekem jobbnak tűnik (amúgy fizikailag nem tökéletesen ugyanaz a Newmen G302 meg a GX1 Pro, előbbinél alul hiányzik a szenzor körül az az ezüstös műanyag betét amire a szenzorról vannak felkarcolva infók, de a helye megvan, ahová ragasztani kellett volna). Az egy dolog, hogy nem csúszott vele az egér egyáltalán, de még azonos vastagságúra sem sikerült vágniuk, az első talp egyik csücske kiállt az egér aljának síkjából (mert vastagabb volt, mit az anyag többi része), szabályosan karcolta az egérpadot, használhatatlan volt vele az egér, úgyhogy még mielőtt elkezdtem volna érdemben használni, azt kapásból le kellett vágni...

Na ennyi, mást már Vanir leírt az egérről a tesztjében, nem akarom őt ismételgetni, plusz nem is számítok olyan releváns tesztelőnek. :) Jól tippelt a főgombok alatti kínai Omron mikrokapcsolókkal kapcsolatban. Az oldalgomboknál Kailh kapcsolók vannak, bár ezen szerintem nem lepődik meg senki. WMO talpakkal, súlyok nélkül, 7,5k-ért nem rossz vétel. Nekem nem lett holtjátéka egyik gombnak sem szerencsére.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#58942) -FreaK- válasza Vanir (#58939) üzenetére


-FreaK-
veterán

Csak genyóskodik a gyerek! Miután kiröhögött persze.. :D

[ Szerkesztve ]

(#58943) Vanir válasza -FreaK- (#58942) üzenetére


Vanir
veterán

Én egy szót sem szóltam! :))

[Prolixus]: Köszi szépen az infót, mentve. :)

[ Szerkesztve ]

(#58944) -FreaK- válasza Vanir (#58943) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tudom, én voltam... nem bírtam ki, jó poén volt :D

(#58945) Lmh


Lmh
őstag

1.1-ről jut eszmbe: Ha az intellimouse 3.0-át elkezdenék újra gyártani, vennék 2-3-at legalább.
Annál jobb egér azóta sem készült számomra.
Emlékszem már 1-2 deathaddert elnyűttem utána, mert már nem lehetett kapni a 3.0-t és az hasonlított a leginkább hozzá...majd valahogy hozzájutottam újra egy 3.0-hoz!! 20-30%-ot javult a teljesítményem, frankón.
Szerelmes voltam abba az egérbe. Frankón boostolt :D

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#58946) Vanir válasza Lmh (#58945) üzenetére


Vanir
veterán

Ali-n van belőle egy csomó, mindenféle színben. A múltkor volt is linkelve.

(#58947) Lmh válasza Vanir (#58946) üzenetére


Lmh
őstag

Nem igazán értem ezeket...hogy van még mindig? Gyártják még, csak Magyarországon nem forgalmazzák már?
Ez a sokféle szín ez mind modolt? Mert anno tudtommal sötétszürkében meg világosban volt és annyi.
Nem igazán bízok bennük, bevallom férfiasan. :F :U

Akkor pontosabban fogalmazok: Ha újra lehetne itthon normális üzletben, garanciával kapni....

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#58948) kemotox válasza Lmh (#58947) üzenetére


kemotox
addikt

Ezek ilyen utángyártott cuccok, de megegyezik az eredetivel, ugyanazon alkatrészekből készül stb.

(#58949) guftabi96 válasza Vanir (#58946) üzenetére


guftabi96
addikt

Ha már Ali, meg Ms egerek:
[link] [link]
Ezek is jók lennének?

#KeepFightingMichael

(#58950) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

napi egérkvíz, easy-mode ;)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.