Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) kemotox válasza ADAM1337 (#58200) üzenetére


kemotox
addikt

[link]

szerk.: ja boccs rossz link, ez a jó : [link]

szerk. 2 : na, harmadjára talán csak el találom... [link]

[ Szerkesztve ]

(#58202) guftabi96 válasza ADAM1337 (#58200) üzenetére


guftabi96
addikt

[link]

#KeepFightingMichael

(#58203) strynox válasza ADAM1337 (#58200) üzenetére


strynox
tag

Jaffa kolléga értékesít kiváló minőségű teflon talpakat, hardveraprón megtalálod a hirdetését is.

Azt hiszem kicsit besokalltunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58204) Skullwipe válasza kemotox (#58201) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Hallod ezt ne csináld, mert a végén még vak belet kapok :))

#206413
Én most ezt a japán márkát néztem (egér alátét topickból) hogy lehet jobb is lehet mint egy sima qck (nagyon jó a qck-k, ez nem kétség).

[ Szerkesztve ]

(#58205) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Kana V2-re (fekete) nem tudtok megbízható beszerzési forrást?
Nekem ez van, multkor odaengedtem az asszonyt a gépemhez... na ez hiba volt, azóta szeretne egy Kanát, pedig GX-1 Pro-ja van....
Köszönöm! :R

(#58206) Egon


Egon
nagyúr

Hi!

Kifejezetten kis kézre (gyereknek lesz) keresem a lehető legkisebb méretű, egyben legolcsóbb, még ajánlott kategóriájú vezetékes egeret (Ebay is játszik). Köszönöm a tippeket előre is!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#58207) kemotox válasza Skullwipe (#58204) üzenetére


kemotox
addikt

Ha jol tudom ezek nagyon hires nagyon jo padok

(#58208) strynox válasza Skullwipe (#58204) üzenetére


strynox
tag

Az jobb, mint a QcK, de ez más topicba tartozik.

(#58209) sepsi0 válasza Egon (#58206) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Nekem ez van a gyerekeknél 3db. Több mint 1 évesek, bírják a strapát, eddig csak takarítanom kellett.
Ninox Aurora £19.99
Kb. 7400ft + szállítás

(#58210) Skullwipe
+ még rendeljen hozzá mikrokapcsolót +300ft és legyen aki beforrasztja. No meg az oldal gombok hiánya...

[ Szerkesztve ]

(#58210) Skullwipe válasza Egon (#58206) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Szerintem ez lesz a te választásod (g100s) és akár meg is lehet tanítani a gyereknek hogyan kell megjavítani ;)
De esetleg itt egy konkrét videó is Vanirtól használat közben.

[ Szerkesztve ]

(#58211) Vanir


Vanir
veterán

Fehér Logi G102 német ebay-ről 32 ajró + szállítás, akit érdekel.

Jaffa a te nagyon ócsó példányod beért már?

[ Szerkesztve ]

(#58212) Egon válasza Skullwipe (#58210) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx mindenkinek! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#58213) kemotox válasza sepsi0 (#58209) üzenetére


kemotox
addikt

Miért kéne forrasztani? Oldalgombokról meg szó sem volt, csak hogy a legolcsób legyen.

(#58214) sepsi0 válasza kemotox (#58213) üzenetére


sepsi0
őstag

Tudtam, hogy ez lesz, de nem tőled vártam volna.... készültem.

(#58215) kemotox válasza sepsi0 (#58214) üzenetére


kemotox
addikt

Igen, és? Ezerszer meg lett már mondva, hogy ez tök random, ugyanúgy bármilyen egérben tönkre mehet, és tönkre is fog menni a kapcsoló. G100s-ról azért találsz ennyi írást, mert baromi népszerű egér, és sok van belőle, így nyilván több ilyet is találni. Nekem már egy éve hibátlan. Akinem nem megy tönkre az nem fog havonta helyzetjelentést adni, hogy na még jó, na még mindig jó.

(#58216) Vanir válasza kemotox (#58215) üzenetére


Vanir
veterán

Ezt azért egy kicsit javítanám, a G100s-ben lévő mikrokapcsolók tényleg gyorsabban, és nagyobb mennyiségben halnak le az átlagnál.

(#58217) Skullwipe válasza Vanir (#58216) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Én sokáig trustot használtam, évente cseréltem rajta a kapcsolókat, míg egyszer szétégettem. Más meg 1000 forintos egeret vesz évente, amiben meg sajnálja a kapcsolót, ebbe is megéri bele rakni.

(#58218) sepsi0 válasza Vanir (#58216) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm! :R

(#58215) kemotox
Csak azért írtam, mert ez nem lett megemlítve (kapcsoló), ha magának nem tudja cserélni és ismerős sincs, akkor ez nem kis tétel....
Amúgy meg a vevő dönt úgy is 5000ft vs 7500ft + oldalgombok és szebb kinézet szerintem megéri a felárat és azért mertem ajánlani, mert itthon a fiaim szó szerint ölik őket és semmi bajuk....

(#58219) kemotox válasza sepsi0 (#58218) üzenetére


kemotox
addikt

Én rondának tartottam az Aurorát, nem jött be, de igazából ez nem számított. Viszont nem jött be az egésznek úgy az összhangja. Kábel fura, a görgő is, a katt érzet sem volt az igazi. Gondolkodtam rajta sokat, hogy cseréljek rajta ezt-azt, és akkor tökéletes lett volna, de inkább maradtam a G100s-nél. Az az igazság, hogy egyszerűség fetisizmusom van :D Egyszerűen imádom a kőegyszerű dolgokat, ahol nincs semmi csicsa, semmi sallang, teszi a dolgát. Ezért is jön be a G100s nagyon.
A vissza gomb nekem is hiányzik sokszor, de a DPI gombot átbindeltem azt jóvan. Klikkjei még szerencsére jók, de félre van neki téve az Omron azért :D Majd egyszer kap paracordot is, meg szeretetet.

(#58220) Skullwipe válasza kemotox (#58219) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Meg ugye ez a legkönnyebbek közé tartozik, a rajta lévő anyag minőség is kiváló, de mindenki egy kis kapcsoló cserétől fél.

(#58221) kemotox válasza Skullwipe (#58220) üzenetére


kemotox
addikt

Ha nincs páka vagy haver akkor tényleg para lehet a dolog.

(#58222) Skullwipe válasza kemotox (#58221) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ezt én értem, de még te is linkelted mit ajánlasz, végül én is egy jó kis akció keretében szabályzósat szereztem be :D

[ Szerkesztve ]

(#58223) kemotox válasza Skullwipe (#58222) üzenetére


kemotox
addikt

Jó akkor na, pontosítok. Azért azt is kell tudni, hogy melyik végét kell fogni a pákának :D De amúgy tényleg nem nagy vaszisztdasz, és akkor már pl fejhallgató kábelt is javíthat az ember otthon, meg hasonlókat. Csak azért nulláról bevásárolni csak egy egérjavításért lehet annyira nem megérős.

(#58224) TeebyKay válasza sepsi0 (#58205) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ebay, ali, apró, máshonnan nem nagyon találsz már.

(#58225) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

G102 megérkezett. :DD

Kezdeti benyomások:

Formát, mértet, tömeget ugye ismerjük, könnyű és viszonylag kicsi egér, aki G100s-ről (vagy annak elődjeiről) vált, annak azonnal kézre fog állni. Anyagminőséggel szerintem minden rendben, a felülete kellően érdes ahhoz, hogy stabilan lehessen fogni, nem csúszkál, nem zörög, padhoz ütögetve (persze csak óvatosan :DDD ) van egy kis rezgő hangja, de ilyen szempontból a G100s sokkal rosszabb volt. A tappancsokkal kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy a jaffa féle teflon talpakkal kb. másfélszer akkora távot tesz meg QCK padon nagyjából azonos pöccintésre, mint az eredeti talpaival...szóval, jah. Ezúton is köszönöm őket. :)

A görgője nekem nagyon bejön, határozottabbak a fokozatok, mint a G100s-nél (meg több is van úgy érzem, bár nem hasonlítottam direktben össze a kettőt), a recézettsége miatt egyáltalán nem csúszkál rajta az ujjam. Majd igyekszem nem pörköltszaftos kézzel fogdosni, mert mondjuk takarítani biza nem lesz őket könnyű. :D A görgő alatti gomb szerintem nem keményebb, mint a G100s-ben, nemtom a G Pro-ban milyen lehetett, de ezzel szerinte minden oké (bár uccse használóm, szal whatever). Oldalgombok elég finoman járnak, bár az én hibrid fingertip/palm-os fogásommal csak a hátsót érem el (19 centis tenyerem van, lol). A kábele ismerten szerencsére nem harisnyázott, és nem is rossz. Kb olyasmi, mint az Alcor-é volt, attól talán egy hangyafasznyival vastagabb.

Na és ami rossz, így japán omronos G100s után: A két fő klikk. Hangosabbak, élesebb/magasabb a hangjuk, plusz keményebbek is, nehezebb lenyomni őket. Ez nem tetszik, lehet erre gondoltak a kedves szakértők, amikor ment a sipítozás tesztekben a japán omronokhoz szokott fülekre hivatkozva. ;] Nem a világvége persze, de titkon remélem hogy hamar bekrepálnak és nem lesz más választásom mint cseréltetni őket. :DDD

Szenzor már volt tesztelve, de legalább egy paint firkálmányt próbáltam összehozni. 1600-on már elég bénán ment a rajzolás, 3200-on meg számomra kontrollálhatatlan volt az egér, de szerintem ez meg is látszik a rajzokon:

Összességében 10k-ért én eléggé best buy szagot érzek. :K

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#58226) sepsi0 válasza TeebyKay (#58224) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm, akkor szétnézek, bár az aprón 2 hete nem találok, pedig minden nap rákeresek.

(#58219) kemotox
Igen, az Aurora nekem sem jön be annyir, mint a Kana, viszont a gyerekek nagyon szeretik.
Olyan billentyűt kellett vennem ami a kedven színükban világít pl. kék Gigabyte Aviva, piros Microsoft X4... az Aurora szerencsér ezt egyben megoldja, anno itt kaptam az ajánlást.
Tényleg nagyon strapabíró, gyerekek csapkodják az asztalhoz, rángatják (a monitorhoz kellett kötnöm) és hasonlók, semmi bajuk. A görgő tényleg érdekes azzal a gumi szalaggal, de működik.

(#58220) Skullwipe
Nekem eddig itt volt a kollégám és ingyen megcsinált minden forrasztást, nekem csak Lidl-ös pálkám volt.
Most jött meg kínából a szabályozható pálka, hozzá ón/cin. Most szoltam neki, hogy oktatást fog tartani nekem forrasztásból, mert az egyik fülesnek javítani kell a kábelét....

[ Szerkesztve ]

(#58227) jaffa 2843 válasza Vanir (#58211) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

FUUUUUUUUUUUUUUU!!!!4 :D Türelmetlen voltam. :W Még nem érkezett meg egyébként.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#58228) MaTpr0F válasza jaffa 2843 (#58227) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Erről jutott eszembe, hogy elvileg van valami G102 cafe verzió (net kávézóknak gyártott cuccos). Olcsóbb, klikk érzetre valami gagyibb kapcsolók vannak benne, illetve merevebb a vezetéke.
OCN-en olvastam.

Valaki tud arról, hogy tényleg megszüntetik a G303-at?

(#58229) [Prolixus] válasza Vanir (#58211) üzenetére


[Prolixus]
addikt

A fekete példányomat pont ettől az eladótól rendeltem. valójában nem németből jött, hanem Rotterdamból...oda meg gondolom a távol-keletről. Szal nem németből küldik, a posta is több idő volt 4 nappal, mint amennyire kalkulálta. Az egér meg valami olyan belül fekete, kívül fehér zacskóban jött, aminek az anyaga olyasmi, mint amilyen zsákokban a virágföldek vannak. Szóval betonbiztos csomagolásra ne számítson senki.

Ennek ellenére szinte sértetlen (és persze bontatlan) gyári dobozban érkezett meg az egér. Szóval végül nem lehet egy rossz szavam sem az eladóra, de gondoltam leírom hogy mire lehet számítani, ha tőle rendeltek.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#58230) SP!T válasza Vanir (#58211) üzenetére


SP!T
addikt

Német eladótól vettem egyet. 2 hete baxik megjönni. Pedig EU-n belül eddig nem volt olyan, hogy 1 hétnél tovább tartott volna. Szóval ez az aabbc eladó vagy hogy is hívja magát... nem javaslom, ha valaki csak azért venné, mert EU-ból gyorsabb. Már bánom... Főleg, hogy most már van fehér. :W

Szerk.: [Prolixus] hsz-ét most olvasom. Magyarázatot ad a lassú érkezésre.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#58231) Skullwipe válasza MaTpr0F (#58228) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Vállalkozó szelleműek, nem bánnák ha ilyet lehetne máskor is intézni.

#58226
Ilyet is csináltam, jóval egyszerűbb szerintem, mint egy kapcsoló csere.

[ Szerkesztve ]

(#58232) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Srácok megjött a g900-as. Eszméletlenül durva minőséget éreztem már első tapintásra, külön szoftver az egérhez, villog is az arcomba keményen és a vezetéknélküli. Ez szinte már luxus. Mondjuk azt hozzá tenném hogy világ életemben 1500Ft-nál többet nem költöttem egérre, mert úgy voltam vele mind ugyan azt tudja, hát nagyon nem... :C Ma délután letesztelem BF1-ben meglátjuk mit tud. :))

(#58233) MaTpr0F válasza SP!T (#58230) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Franciából itt volt 1 hét 3 nap alatt. Szerintem a karácsonyi hajtás miatt kicsit sok csomagot kell most vinnie a postáknak/futárszolgálatoknak, azért csúszik fel az EU-s szállítás is. Nekem tavaly karácsony előtt majdnem 3 hét volt egy csomag az UK-ból, pedig általában 7-8 nap szokott lenni.

(#58234) jaffa 2843 válasza zsolti_20 (#58232) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha csak egy hetet vártál volna a vásárlással... :P

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#58235) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Létezhet, hogy egy 10eFt-os optikai - vezeték nélküli - egér (Logitech) érzékeny az egérpadon lévő színekre-mintákra?

Mi a tapasztalat, milyet érdemes használni, ami nem bolondítja meg néha az egérmutató mozgását?

világos egyszínűt?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#58236) jaffa 2843 válasza Fuvaros (#58235) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"10eFt-os optikai - vezeték nélküli - egér (Logitech)"

Ez gyakorlatilag semmit nem mond. A legbiztosabb a fekete szövetpad.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#58237) zsolti_20 válasza jaffa 2843 (#58234) üzenetére


zsolti_20
senior tag

egy hetet? miért? :D

(#58238) Turist


Turist
tag

Sziasztok, néhány héttel ezelőtt tanácsot kértem, akkor azt javasoltátok hogy nézzem meg a logitech G402-t és a G403-at. A 402 hatalmas, 403-at pedig nem sikerült találnom.

Az egér ajánlót átolvasva maradt 3 egér amire gondoltam : Logitech G403, Zowie EC1-A, Mionix Castor (bár ez lehet kicsi). Ezeket az egereket hol lehetne kipróbálni ?

Leírom milyen kell, hátha elsiklottam valami felett:

1. Mennyi a keret? ~ 20K
2. Használtpiac, és / vagy eBay? Új
3. Mire használnád az egeret? Játék
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? Palm, gyűrűs ujj, kisujj az egér mellett.
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? ~1500-2000
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) 2 gomb baloldalt, és jobbkezes.
Most egy Logitech G400-at használok ami nagyon kényelmes, de szeretnék olyat ami picit kisebb nála.

Ha nem sikerül egyiket sem megnéznem, akkor "vakon" kellene rendelnem, amit nem szeretnék, ezért kellene a segítség.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#58239) Fuvaros válasza jaffa 2843 (#58236) üzenetére


Fuvaros
senior tag

fekete szövet? nem jobb a világos?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#58240) Vanir válasza Fuvaros (#58239) üzenetére


Vanir
veterán

Nem.

(#58241) SP!T válasza Turist (#58238) üzenetére


SP!T
addikt

Zowie EC2-A Kisebb a G400-nal, legalabbis erzetre biztosan. Konyebb is. EC1-A pedig nagy lenne, ha a G402-t sokaltad meretre.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#58242) dobragab válasza Turist (#58238) üzenetére


dobragab
addikt

EC2-A, CM Storm Alcor, Mionix Castor, ezek lehetnek jók, ha a G402 nagy.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58243) Ant@ válasza Turist (#58238) üzenetére


Ant@
senior tag

G403 is a nagyobb egerek közé tartozik. Alapterületre nem de térfogatra az.

(#58244) strynox


strynox
tag

Szerintetek lesz baja az egérkábelnek, ha folyamatosan 163g-os súly van rajta, hogy ne csússzon le az asztalról? Ti használtok valami bungeet?

(#58245) guftabi96 válasza strynox (#58244) üzenetére


guftabi96
addikt

Nem lenne egyszerűbb leragasztani?

#KeepFightingMichael

(#58246) Vanir válasza strynox (#58244) üzenetére


Vanir
veterán

A jó öreg Camade teszi a dolgát. De amúgy szigszalag.

(#58247) strynox válasza guftabi96 (#58245) üzenetére


strynox
tag

Mindig feljöttek a ragasztók rövid időn belül :/
Viszont még mindig kíváncsi vagyok, hogy lesz-e a súlytól baja a kábelnek.

[ Szerkesztve ]

(#58248) SP!T válasza strynox (#58247) üzenetére


SP!T
addikt

Vegyel valami normalis ragacsot. De 1500-ert vettem en is egy noname "mouse bungee"-t. Eleted vegeig kiszolgal, ne sajnald ra. :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#58249) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Biztos volt már.
Lámpa!

[ Szerkesztve ]

(#58250) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Hétvégén vettem egy Rival 300-at. Elsőre minden ok volt, de most vegyes érzelmeim vannak, és félek is kicsit.

Long story short.
Pénteken vettem az egeret, pénteken szombaton minden ok volt vele. Vasárnap délután mikor bekapcsoltam a gépet, arra lettem figyelmes, hogy a bal gomb instant duplaklikkel 10-ből 8-9 alkalommal. Próbáltam másik USB-ben, szoftver le szoftver fel semmi változás. Nincs itthon másik gép, így reggel magammal vittem melóhelyre, egész nap azt használtam.

Bedug szoftver nélkül, és az egér duplakattol, 10-ből 8x, kattingatok, mutatom kollégáknak mekkora bizniszt csináltam 18K-ért, majd egyszer csak elkezdett simán kattintani, és pár perccel később már csak 10ből 1x.
Ez volt reggel 9körül, dolgozok pár órát, meg felraktam a szoftverét is semmi gond minden ok, pár órára rá, kb 2 felé, ismét meggajdult egy jó negyed órára, majd ismét elmúlt.

Most hazahoztam és még egyelőre jó.

Valakinek van tapasztalata?

Pixelbe vettem, írtam nekik, azt írták, hogy ha bevizsgálás során csinálja, akkor cserélik, ja, csak hogy ez eddig úgy néz ki hogy atom random csinálja...

Én meg jó s*gg voltam, hogy személyesen vettem, többet ilyet sem csinálok, ha neten rendelem, akkor a 14-napos elállásal ma már a posta vinné az egeret vissza...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.