Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) e-newsee válasza goamantra (#58350) üzenetére


e-newsee
addikt

Itt már közben sok mindent írtak, de visszatérve az egerekre, én használtam Drakoniát. Jó nagy, nekem amúgy kényelmes volt a nagy kezemhez (20cm), DE: nehéz, és az oldalán a borítás függőlegesen bordás, és még csúszós is. Szóval, amikor fel akarod emelni, nem tudod, mert felcsúszik rajta az ujjad. A szenzort meg már kivesézték.

[ Módosította: philoxenia ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58402) Acsifun válasza Acsifun (#58397) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Jól tudom hogy a Zowie-nál nem kell szórakozni külön a driverrel?

(#58398) Grafirka: :R

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#58403) Skullwipe válasza Acsifun (#58402) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nem kell, speciálisan kell gombokat nyomva tartani, dobozán és weboldalon is fel van ez tüntetve mit, mikor, hogyan és ezt bármikor változtatgathatod tetszésed szerint a lehetséges kombinációkkal. Mondjuk a LOD emeléssel több felületen is használható lesz (ezt én úgy vettem észre hogy nem voltak rajta az új talpak és működött az asztalon is, de amint rátettem őket már is nem akart működni, azt hittem rossz).

[ Szerkesztve ]

(#58404) Acsifun válasza Skullwipe (#58403) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Ez elég vonzó dolog a Zowie részéről így a Legacy és a Synapse csatája után a gépemen :D

Fk1 és Fk2 között mi a differencia?

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#58405) Skullwipe válasza Acsifun (#58404) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Meg az egész amiből van, én nem értem miért láttam ezekből szét kopottakat, de egyszerűen annyira jó ez az anyag, persze nem tökéletes, de nincs is olyan hogy tökéletes, így ezzel tuti megleszel elégedve, csak szokni kell és utána... mennyei a mindennapi használata.

A méretében, a 2-es a kisebb, maga az FK pedig egy laposabb, de nem palmra való ez, inkább tényleg a claw, finger tripre 1-2-2-re való szerintem.
http://www.overclock.net/t/1500615/zowie-fk1-competitive-gaming-mouse-review-by-ino

[ Szerkesztve ]

(#58406) Balion


Balion
senior tag

Volt olyan kedves a Genius support, hogy küldött software-t az egérhez :R

(#58407) FireKeeper válasza Balion (#58406) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Igazán kedves akkor lenne, ha feltöltené a honlapjára... :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#58408) csaba1203 válasza FireKeeper (#58407) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :K

(#58409) dobragab


dobragab
addikt

Logitech G Pro teszt. :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58410) dobragab válasza FireKeeper (#58407) üzenetére


dobragab
addikt

[link] :U

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58411) Balion válasza dobragab (#58410) üzenetére


Balion
senior tag

Én is mindenfélét találtam, de ami jó lett volna, olyat én sem.
Itt a megfelelő progi linkje.
(#58407) FireKeeper: na igen. Pont ennél a típusnál nincs semmi a download fül alatt, de azért a faq-ban írják, hogy töltse le a programot. Egy honlapjuk meg nem is létezik, ami az egér dobozán van. Dx-gaming vagy mi. Nem él már.

[ Szerkesztve ]

(#58412) Acsifun


Acsifun
aktív tag

Még mindig tanácstalan vagyok :(
Nézegetem a Youtube-ot meg teszteket EC1-A nem tetszik, eddig omron-os volt DA, most valami keményebb kattintásút szeretnék, fogásra nincs megkötésem csak annyi, hogy letisztult legyen kinézetre, mint pl FK1-2, Avior, Lua, régebbi Kova, legyen mindenképp optikai.
Razer kilőve.
Avior is omronos nem akarok lágy kattintást.
Mit ajánlotok? LOL, CSGO, 400-1800dpi.
15-20k de ha van olcsobban ami megtetszik az sem baj :D

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#58413) Acsifun válasza Acsifun (#58412) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Rival 300 vs Avior 7000 vs Zowie FK1?

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#58414) Black&White


Black&White
addikt

Sajnos az én MX518-asomon bal gombján is előjött a duplakattintós hiba.
Először valami új W10 fícsörnek hittem, de aztán a topicban rákéresve egyértelművé vált, hogy a mikrokapcsoló pusztult meg.
Tudtok linkelni nekem egy boltot, ahonnan ezt pótolni tudom?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#58415) dobragab válasza Black&White (#58414) üzenetére


dobragab
addikt

Összefoglaló, falcoon kolléga. Csere mikéntje Egér probléma topikban.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58416) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!
Keresek Kana V2-t az Aprón és most ajánlottak egy Sensei Raw feketét.
Melyik a jobb? Méretben nagy eltérés van?
Asszonynak kell a Kana és nem akarok befürödni vele...
Köszönöm! :R

(#58417) sepsi0 válasza sepsi0 (#58416) üzenetére


sepsi0
őstag

Ahhhhh vaksi... látom lézer, az nem kől..

(#58418) Black&White válasza dobragab (#58415) üzenetére


Black&White
addikt

Huppsz, sorry...
Köszi az infót!

(#58419) Vanir válasza sepsi0 (#58417) üzenetére


Vanir
veterán

Igazából pont most írtam néhány háesszel ezelőtt, hogy nem olyan rossz az, csak az SRAV miatt nincs ajánlva. Asszonykád gondolom nem tolja ezerrel a kompetitív FPS-t meg mobákat (mondjuk utóbbinál nincs is nagyon jelentősége). :)

[ Szerkesztve ]

(#58420) sepsi0 válasza Vanir (#58419) üzenetére


sepsi0
őstag

Hát de tolja Battlefield 3/4 befigyel 100-as rangú, többet játszik mint én...
Most neki newmen gx1 pro van csak jobban bejön a gumis borítása a kana-nak.
Megi025

(#58421) Skullwipe válasza dobragab (#58409) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Könnyű dolgod volt ;]

(#58422) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Mikor tudom, hogy cserélni kell a tappancsokat? Zowie EC1-A-m van, de mintha úgy tűnne, hogy nem úgy csúszik, mint az elején. Csak két hónapja használom... Valahogy játékban sem ugyanolyan, és nem tudom, hogy ez miatt-e.

(#58423) estikornel válasza KisTücsök (#58422) üzenetére


estikornel
tag

Ha serceg az egér alja akkor már biztos, mert valahol leér az alja. Gondolom szövet egérpadon használod, ezért feltételezem annyira nem kophatott még el. Én nem rég cseréltem Deathadderen, nem azért mert elkopott, hanem mert nálam megemelte az egeret kicsit és jobban is csúszik. Szerintem érdemes venni rá fehér teflont.

(#58424) Erunosta


Erunosta
tag

Mi a véleményetek a RAPOO egereiről? Összeszerelési minősége érdekel, anyaghasználat, gombok ilyesmik. A szenzorát nem kérdezem, mert nincs az ajánlottak között. :P

[ Szerkesztve ]

(#58425) SP!T válasza KisTücsök (#58422) üzenetére


SP!T
addikt

Zowie gyari talpa hamar lesz tapados sajnos. Ha igy erzed, itt az ideje. :) Gyarilag ugyis ketto van benne.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#58427) Ant@ válasza Erunosta (#58424) üzenetére


Ant@
senior tag

Volt egy V900-am amit igaz egyéb okból (szenzor :)) ) egyszer cseréltetnem kellett, de anyaghasználatban kiemelkedő. Mikor először kézbe vettem az elpusztíthatatlan szó ugrott be. A felhasznált felületek nagyon kényelmesek. Jobb mint.... kb. minden. (Castor, G403, stb.). A forma mondjuk nem a legjobb. Viszont jelenleg is van egy 7800P-m. Na az egy igazi 2 pálcás ólomfogó. Elég kicsit megnyomorgatni és már recseg ropog is, ahhoz meg azért drága volt.

(#58428) Erunosta válasza Ant@ (#58427) üzenetére


Erunosta
tag

Köszönöm! Pont erre voltam kíváncsi. A képek alapján nekem is ez volt a benyomásom róluk. Sajnos nekem vidékiként nincs lehetőségem bemenni a MediaM-be egereket tapogatni. Most találtam a kínai oldalukra ahol van pár pofás egerük amiket sajnos csak Kínában forgalmaznak: RAPOO

[ Szerkesztve ]

(#58430) KisTücsök válasza SP!T (#58425) üzenetére


KisTücsök
addikt

És lehet hogy ez. Mindenesetre kicseréltem, egyértelmű a különbség.

Amúgy milyen csúszósabb és tartósabb talpat ajánlotok? Razer Goliathus Controlt használok, szóval ez nem a sima felületű szövet, de biztos ismeritek. Teflon akkor?

Köszi mindkettőtöknek! :R

(#58432) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Anyukámnak kéne egy pár ezer forintos vezetéknélküli egér a laptophoz, csak böngészéshez. Van valami javaslat, vagy itt tök mindegy?

(#58433) kispal87 válasza DEJVID (#58432) üzenetére


kispal87
aktív tag

Nem vagyok szakértő, de egy ideje olvasgatom a topikot, így ki merem jelenteni ha vezetéknélküli és pár ezer forintos a 2 feltétel akkor mind1.
De azért várj meg egy okosabb válaszát is.

[ Szerkesztve ]

(#58434) kokokka válasza DEJVID (#58432) üzenetére


kokokka
őstag

Én egy kínai, nem egészen két dolláros egeret használok a laptophoz már másfél éve. Kicsi, akkus, Wi-Fi vevős cucc, egy vicc volt érte ez az összeg :)

(#58435) FireKeeper válasza DEJVID (#58432) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kb tök mindegy, válaszd azt, ami árban, méretben, formában megfelel/tetszik.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#58436) SP!T


SP!T
addikt

Hát az immáron japán Omronos, teflon talpas G102 egérkém lehet megy is apróra. Egyszerűen leheletnyi könnyű megnyomni a főgombokat. :( Gondoltam, hogy feszítek a rugón benne, de szerintem csak elbaxnám.

Bárkinek van valami how to fix ötlete? :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#58437) atenza válasza SP!T (#58436) üzenetére


atenza
senior tag

Vagy lehet elég ha kiveszed belőle a rugókat :)

(#58438) SP!T válasza atenza (#58437) üzenetére


SP!T
addikt

Az pont hogy ellentart. Miért segítene?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#58439) atenza válasza SP!T (#58438) üzenetére


atenza
senior tag

G102-ben nem úgy van mint a G403-ban? Múltkor szétkaptam a G403-amat és azon lepődtem meg h pont hogy a rugó "ráhúzza" a mikrokapcsolóra a gombot, vagyis lefelé tolja, rányomja a gombra egy picit.

Ha belegondolsz ezzel is tudják szabályozni h mennyire legyen könnyű lenyomni a gombot, hiszen ha erősebb a rugó akkor segít lenyomni ergo neked kevesebb erőfeszítésbe telik. Azért is jó ez mert megakadályozza a gomb felfelé irányuló mozgását, vagyis nem lötyög, odaszorítja a kapcsolóra, 0 holtjáték.

Ha a rugó felfelé tolná a gombot, annak kevesebb értelme lenne, mert egyrészt nagyon precíznek kéne lenniük gyártásnál hogy ne legyen holtjáték, másrészt a mikrokapcsoló önmagában egy rugós hatású szerkezet, vagyis fölösleges még egy rugó.

Egyszerűen le tudod tesztelni a G102-t szétszedés nélkül, ha fejjel lefelé fordítod, és ebben az állapotban elhúzod az M1 vagy M2 gombot a mikrokapcsolótól, vagyis lefele irányba(fejjel lefele helyzetben) és ha visszaugrik felfele akkor a rugó abban az irányban hat (szemben a gravitációval)

[ Szerkesztve ]

(#58440) FireKeeper válasza SP!T (#58438) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

esetleg huano switch?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#58441) SP!T válasza atenza (#58439) üzenetére


SP!T
addikt

Baaaz! Igazad van! :D Igy logikus, nem is ertem miert gondoltam, hogy kifele tolja. :D Na holnap jol szet is szedem. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#58442) atenza válasza SP!T (#58441) üzenetére


atenza
senior tag

Szinte 100% h a G102-nél is így van, mert a G303-nál is a mikrokapcsolóra szorítja rá a gombot, a G502-nél pedig nincs rugó ezért az fejjel lefelé fordítva nem húzza vissza a gombot a kapcsolóra, hanem ottmarad.

Ha pedig kiszeded a rugót belőle, akkor onnantól kezdve csak a mikrokapcsoló keménysége a mérvadó, csak attól függ mennyire nehéz lenyomni a gombot. (persze olyan típusú egérnél ahol egybe van az M1 M2 gomb a házzal ott még a gomb vastagsága/merevsége is számít.)

Szóval ez a mechanikus gomb marketing azért nem teljesen igaz, eddig is volt "rugó" az összes egérben.
Ez a nagy újdonságként beállított rugó csak odanyomja az gombot a kapcsolóhoz, kizárja a gyártási pontatlanságból adódó holtjátékot a gomb és a mikorókapcsoló között és nem engedi lötyögni felfelé a gombot.

[ Szerkesztve ]

(#58443) DEJVID válasza kispal87 (#58433) üzenetére


DEJVID
őstag

Köszi, mindhármotoknak, nem nagyok az elvárások, akkor az lesz, ami küllemre tetszik.

(#58444) FireKeeper válasza SP!T (#58441) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért ne végleg barmold szét a cuccot, ha mégis apróra megy majd, javít az értékén ha a gombjai eredetiek :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#58445) SP!T válasza FireKeeper (#58444) üzenetére


SP!T
addikt

Ha csak barmolassal lehet kivenni inkabb megy aprora rugostul. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#58446) MaTpr0F válasza atenza (#58442) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Miért húzná rá a kapcsolóra? A rugónak pont benyomott állapotnál van jelentőssége, mert amikor lenyomod, onnantól az eredeti állapotába akar visszatérni, ami miatt felfelé húz, így a gomb hamarabb tér vissza alap állásba, mintha a minrokapcsoló saját "rugója" tolná. Ez a koncepció lényege, emiatt tudsz vele gyorsabban pötyögtetni és nem azért tették bele, hogy ne kotyogjon a gomb. Ha kifelé tolja ugyan úgy nincs holtjátéka, alapon, mivel nekitolja a készülékháznak.
Ha ráhúzná a kapcsolóra, akkor a mikrokapcsoló elken dolgozna, amitől lassú klikkek lennének.

[ Szerkesztve ]

(#58447) Skullwipe válasza SP!T (#58445) üzenetére


Skullwipe
senior tag

zowienál nincs egy rugó se még is nagyon szoros és határozott a klikkelés.

(#58448) Tewe013 válasza MaTpr0F (#58446) üzenetére


Tewe013
őstag

Ez alapján nálad az igazság.

(#58449) kemotox válasza Tewe013 (#58448) üzenetére


kemotox
addikt

(#58450) Tewe013 válasza kemotox (#58449) üzenetére


Tewe013
őstag

Hát igen, itt meg ki is jelenti, hogy a switchek ellen dolgozik.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.