Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) -FreaK- válasza dobragab (#58299) üzenetére


-FreaK-
veterán

Logitech g502 :)

Más:
Tegnap megjött végre a G403, kicsit játszottam vele, eddig nagyon tetszik. Formára meglepően hasonlít az EC1-A-ra, ez a képről nekem annyira nem is látszott.

Szerk.: A driverrel szívtam viszont. Újraindítás után nem ismeri fel az egeret, nem jelenik meg alul, csak bill. (szintén Logi) képe. Többszöri próbálkozás után megnéztem, és mielőtt újraindítom a gépet a program telepítése miatt, még jól működik, felismeri ahogy kell. Logi oldaláról szedtem a legfrissebbet.

[ Szerkesztve ]

(#58302) MaTpr0F válasza dobragab (#58299) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

G402 lesz az inkább.

(#58303) -FreaK- válasza MaTpr0F (#58302) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tényleg, G402 az :)

(#58304) kispal87


kispal87
aktív tag

Sziasztok!

Zalman ZM-M501R egérrel van valakinek tapasztalata?
6700 ropi lenne. Megér annyit?
Rákerestem, de nem nagyon találtam infót a topikban.

(#58305) rdanii13 válasza e-newsee (#58294) üzenetére


rdanii13
tag

Az enyémen is az első amit észrevettem, hogy az eddigiekhez képest nagyon kemény a klikk (sima Rival 300), viszont kétlem hogy amiatt lenne, hogy nem külön lemez van a kattintóhoz, mert az Urage Illuminated teljesen puha épphogy ráteszem az ujjam és kattint :)

(#58306) Skullwipe válasza kispal87 (#58304) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ne hallgass rám, de lehet más után kéne nézegetni, persze használattól függ (összefoglalóban, hogyan kérdezz rész), maga a szenzor nem épp a legjobb (ár/érték), egy jó implementációja biztos van: ROCCAT Lua, de egyébként low PCS and Malfunction rates tehát elég problémás, és a fenti ajánlóban ezért nincs azon az egyen kívül ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#58307) kispal87 válasza Skullwipe (#58306) üzenetére


kispal87
aktív tag

Rendben, köszönöm, megfogadom a tanácsod. :)

Akkor kérdezek:

1. Mennyi a keret?
~6-7000 Ft
2. Használtpiac, és / vagy eBay?
Inkább új. Ebay nem annyira, de aliexpress jöhet.
3. Mire használnád az egeret?
Leginkább fps játékok, Net.
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
Palm (1-2-2) és 18 cm.
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
Játék: 1200-1600-2000, de windowsban 3600.
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Ha lehet szövetes vezeték, de nem feltétel. Plusz gomb sem. (a jelenlegin sem használom)

Azért írtam ilyen sok értéket az érzékenységnél, mert ketten használjuk, viszont minden más egyezik.

[ Szerkesztve ]

(#58308) Frozzy


Frozzy
őstag

Na meg rendeltem pixelről a rival100-at :C Remélem tényleg olyan jó mint mondjátok és szeretni fogom ^^

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#58309) rdanii13 válasza Frozzy (#58308) üzenetére


rdanii13
tag

Ha fehéret rendeltél, azt azért majd tisztogasd rendszeresen, mert "gamerhaver" küldött képet az övéről, úgy nézett ki mint ha ráspricceltek volna valami kolbász zsírt :D :D De persze ő nem tisztogatta szóval az ezért nézett ki úgy ;]

(#58310) Frozzy válasza rdanii13 (#58309) üzenetére


Frozzy
őstag

Feketét rendeltem mert nem tetszik a fényes ízzadós cucc. :D inkább a matt :DDD

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#58311) rdanii13 válasza Frozzy (#58310) üzenetére


rdanii13
tag

Nekem is feka a Rival 300, azon viszont meglátszik ha izzad a kezed vagy zsíros egy picit :DDD

(#58312) strynox válasza e-newsee (#58294) üzenetére


strynox
tag

Steelseries kapcsolók vannak a rival 300-ban.

(#58313) Revesz válasza -FreaK- (#58301) üzenetére


Revesz
aktív tag

Rendszergazdaként futtasd a drivert.
Be lehet állítani, hogy minden indításnál rendszergazdaként futtassa a programot, ez megoldja a problémát.

(#58314) Tewe013 válasza kispal87 (#58307) üzenetére


Tewe013
őstag

Újonnan a palmos egerek 10ezertől kezdődnek (itthonról CM Storm Alcor, ebayről takastától Razer Deathadder 3.5G). Ennyiből értelmes palmos egér csak használtan lehetséges.

(#58315) Erunosta


Erunosta
tag

Találtam egy elég érdekes tulajdonságokkal rendelkező egeret. Érdemes megnézni az oldalt. Ezek az új ficsőrök vagy használhatatlanok lesznek vagy új dimenziót nyithat az egérhasználatban.
Ime a [Swiftpoint Z]:

Nektek mi a véleményetek róla? Mennyire ígéretesek ezek az új funkciók amiket leírnak?

[ Szerkesztve ]

(#58316) Vanir válasza Erunosta (#58315) üzenetére


Vanir
veterán

$514,140
pledged of $140,000 goal

That's it, I'm out. Erre adnak az emberek pénzt basszameg, erre.

[ Szerkesztve ]

(#58317) Skullwipe válasza kispal87 (#58307) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Én nem vagyok tisztában a méretekkel, és ez csak két szempontból jó (high sense, ár).

(#58318) MaTpr0F válasza Erunosta (#58315) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Te jó Isten!
Vakujjá' paraszt....

(#58319) Erunosta


Erunosta
tag

A kérdést lehet rosszul tettem fel. Ne az egér árát vagy magát az egeret nézzétek (szerintem ehhez már külön pilótaengedély kell amúgy is). A kérdésem lényege, hogy szerintetek az új dolgok amiket tud azok mennyire lehetnek használhatóak, életképesek egy verseny FPS-ben mondjuk? Tény, hogy új mozgáskultúrát igényel, de régen görgő se volt meg oldal, sniper és egyéb gombok. Gondolok itt arra, hogy a későbbiekben akár egy-egy funkció napvilágot láthat más gyártók egereiben is.

(#58320) kemotox válasza Erunosta (#58319) üzenetére


kemotox
addikt

Görgőt meg oldalgombokat sem feltétlenül használják. Sniper gombot meg pláne.
Az egér még mindig célzásra van, döntögetés meg tekergetés közben meg nem hiszem, hogy jól lehetne célozni. El fog tűnni hamar szerintem.

(#58321) lemusz válasza Erunosta (#58319) üzenetére


lemusz
addikt

A jelenlegi profik átszokni biztosan nem fognak ilyenekre, illetve eléggé korlátozott azon játékok száma is, amiben ez jelenthetne bármiféle előnyt. Ugye ott a képeken is a DayZ-t hozzák fel példának ha jól láttam, de az nem verseny FPS. Nehezen képzelek el profit a nagyszínpodon ilyennel játszani. Legyen az FPS vagy mmorpg, az az időveszteség amíg ide-oda billegeti az egeret inkább csak hátráltató tényező lenne a játékban, mert ugye a kritikus szituációkban minden ezredmásodperc számít, egyszerűen nincs idő ilyen finom, érzéki mozdulatokra.

(#58322) Erunosta válasza lemusz (#58321) üzenetére


Erunosta
tag

Köszönöm! Erre voltam kíváncsi. Jómagam egy lusta gamer vagyok és szeretem a játékot megkönnyítő dolgokat használni. Az érdekelt, hogy ezt komoly gamer szinten is működhet-e.

(#58323) csaba1203


csaba1203
addikt

Végre hozzám is megérkezett az új rágcsáló.
Kicsit hezitáltam a Rog Sica és közte de nem bántam meg.Nagyon meg vagyok vele elégedve.
Játékra nem használom viszont sok internetezés és elég volt már a 2-3 ezer forintos vackokból,amik jó ha a garanciális időt megérték.

(#58324) Tewe013 válasza lemusz (#58321) üzenetére


Tewe013
őstag

FPS- re már ott elbukik az egész, h egy féltégla. Egyszer rántasz egy nagyobbat és kb Föld körüli pályára áll, mert ezt te meg nem állítod az egérpad végéig.

(#58325) pavicevic


pavicevic
tag

sziasztok!

erről mi a véleményetek? http://www.laptopszalon.hu/kiegeszitok/eger/Microsoft_Optical_Mouse_200_eger_9327.html

főként irodai munkára kellene.

(#58326) lkristóf válasza TakiUZ (#57953) üzenetére


lkristóf
senior tag

Ez az egérpad mekkora lehet? :DDD Megtetszett a Rival 100 és innen ~1300 forinttal drágább mint pixelből, és elgondolkodtam rajta, hogy megér e ennyit ez az egérpad.

(#58327) Ant@ válasza lkristóf (#58326) üzenetére


Ant@
senior tag

32 x 27 cm

(#58331) guftabi96 válasza kemotox (#58329) üzenetére


guftabi96
addikt

0.00032km x 0.00027km

(#58315) Erunosta
Érdekesnek érdekes, de hogy ez ennyire érdekli az embereket, az furcsa.
Nem gondolom, hogy ebből a valóságban egy jól használható termék születhet. Aztán lehet rámcáfolnak, és az mmo-sok szeretni fogják. Igazából más játékstílust nem látok, ahol ezzel jól lehetne játszani. Én fps-re biztos hogy teljes mértékben kizárnám.
(Bár, ha azt nézzük, ott is vannak olyan elvetemültek, akik 10000 dpi-n meg az amúgy is téglát megszégyenítő súlyú egeret még tovább súlyozva játszanak, szóval én már semmin nem lepődök meg :D )

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#58334) lkristóf


lkristóf
senior tag

Köszönöm a gyors és kielégítő választ mindenkinek! :DDD :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#58335) strynox


strynox
tag

A Nixeus Revel egyébként hogy-hogy nincs az ajánlóban?

(#58336) csaba1203 válasza strynox (#58335) üzenetére


csaba1203
addikt

Jónak tűnik. :K

(#58337) hoffman_ válasza hoffman_ (#58286) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a sok segítséget, gondoltam, hogy szokás szerint semmire nem lesz jó, hogy írtam.

őszintén kérdezem, hogy miért nem kap új nevet a topic, amiben szerepel, hogy ez játékosokról és játékos egerekről szól? aki mást akar itt tudni, az le sincs bagózva, de legalábbis le van szólva előbb-utóbb, így meg ez a topic nem sokat ér átlag halandónak.

komolyan gondolom ezt a címváltás kérdéskört.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58338) [Prolixus] válasza hoffman_ (#58337) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Lol, te savat ettél reggelire? Feljelenteni nem akarod a topicot esetleg? :C

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#58339) MaTpr0F válasza hoffman_ (#58337) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Más topicokban van, hogy 2-3 nap múlva kapok választ, mégsem hisztizek.
Ide mindenki a saját szabadidejéből fárad be segítséget nyújtani, szóval bocs má', ha kimaradtál.

Van egy egér ajánlónk is, gondolom szemet szúrt, hogy nincs benne ebben az árkategóriában vezeték nélküli.

Olcsó wireless meg ezerszer átbeszélt téma, PH! nagyúrként ismerhetnéd a keresőt.

BTW, lehet bontani kéne inkább a topicot. "Milyen minőségi egeret válasszak?", illetve "Milyen olcsó egeret válasszak"?-ra. Bár lehet ez nem lenne jó, mert ezen két kategória mindenkinek más.

[ Szerkesztve ]

(#58340) hoffman_ válasza [Prolixus] (#58338) üzenetére


hoffman_
nagyúr

személy szerint senkivel nincs gondom, a tudásmagot pedig hatalmasra tartom, ami itt van, csupán az elmúlt évek során egy kezemen meg tudom számolni, amikor nem-játékos-egér témakörben lett érdemi társalgás.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58341) Ant@ válasza hoffman_ (#58286) üzenetére


Ant@
senior tag

Minőségi, wireless, max 10k? Nincs ilyen de ezt már úgyis tudtad. Esetleg a Rapoo oldalán nézz körül ott vannak jópofa, designer, ajándéknak való és elfogadató minőségű cuccok.

(#58342) Nyx89 válasza hoffman_ (#58337) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Alapvetoen wireless cuccokban en csak Logitechben gondolkoznek, ahogy irtad megbizhatobb uzemido/viselkedes miatt. (Esetleg Microsoft)

Szerintem erdemes lenne megnezned az M705-t, uzemidoben kiemelkedo es arban is kb rendben van. (Persze ha nem zavar a furcsa scroll...)

Udv

(#58343) hoffman_ válasza Nyx89 (#58342) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

M705 remek egér, volt is egy ideig, nekem viszont valamiért nagyon furcsán mozgott a kurzor a megszokottakhoz képest, ezért vetettem el.

Ant@:

a Rapoo nem volna rossz, de silánynak ítélem meg kézbe fogva őket. a Logitech egerei teljesen rendben vannak 2-3 ezerért is, nem értem, hogy miért nem lehet ezt máshol felfedezni. egyedül az előre-hátra gomb bonyolítja meg. (de van 10k alatt, egy időben halomra álltak az Anywhere MX-ek 8-10e között bontatlanul az aprón, a fent említett M705-t is ki lehet fogni szerencsével boltban is ennyiért).

köszi a válaszokat. megáll a világ úgy fest, ha irreálisak az igényeim.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58344) Nyx89 válasza hoffman_ (#58343) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Jellemzoen akkor mozog furan a kurzor ha nincs 6/11re allitva a win, es be van kapcsolva a pointer accel.(ezt driverben is ki kell kapcsolni!)
G400s van vezetekesben, win alatt egyszerubb feladatok mellett ritkan tunik fel a kulonbseg. PS alatt mar erezheto jocskan

Esetleg logitech M560? Van fekete/feher, minosegre gyengebb de meg siman jo szvsz

Szerk: Nem irrealis igeny, csak mas arkategoria.

[ Szerkesztve ]

(#58345) estikornel


estikornel
tag

Helóka,

Deathadder 3.5g görgő zörgésére nem született még megoldás? Ha fölfelé tekergetem elég kellemetlen hangja van, de szerencsére érzékel rendesen így funkcionálisan hibátlan.
Napokban olvasgattam itt a fórumot és találkoztam a Logitech G102-vel, ami eléggé megtetszett. (Beárazós topikban árra vár az egerem.) Ebayen 8700 (valami Bang PC edition) és 10e ft környékén láttam, ezek eredetiek lennének? Valaki elvileg már rendelt egyet közületek, mikorra várható beszámoló? Teszt még nem nagyon van neten, csak néhány unboxing videó és ennyi.
Visszatérve a DA-ra, ha nem nagyon lehet csendre bírni, akkor nem szedném szét.

(#58346) hoffman_ válasza Nyx89 (#58344) üzenetére


hoffman_
nagyúr

win és driver beállítások is a-tól z-ig ki lettek próbálva, másik egérrel nem is volt gondom, ezért furcsálltam (rémlik, mint olvastam volna más M705 usernél is hasonlót, ezért elkönyveltem ilyennek).

M560 és M705 között sokat morfondíroztam. inkább leteszek az előre-vissza gombról, azzal sokkal előrébb kerülök, utóbbi két egér minőségre igen, de összképre valamiért nem győzött meg.

:R

ui.:

hogyha 20 vagy 30 ezret költenék egérre, akkor se lennék nagyon kint a vízből amúgy. a Performance és Anywhere MX és MX2 létezik, amikkel maximálisan elégedett is vagyok, de mi van, ha nem kell ennyi csicsa meg varázsgörgő, darkfieldszenzor, stb. csak egy egyszerű, letisztult forma, jól összerakva, plusz 2 gombbal. valamiért senki nem csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58347) MaTpr0F válasza hoffman_ (#58346) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Sajnos ebben a kategóriában a Logitech a legjobb. Esetleg megnézheted még a Microsoft egereit is, nekik is van pár letisztultabb vezeték nélküli egerük. Bár a tartósságukról nincs infóm, de a vezetékeseik elég jól bírják.

(#58348) Fuvaros válasza hoffman_ (#58346) üzenetére


Fuvaros
senior tag

úgy néz ki ma vagy holnap érkezik M705 hozzám. Az M560-hoz adott programban nem tudtam beprogramozni a Space vagy F1 gombot az egér két kapcsolójához pl. Kicsit könnyűnek tűnik az M560. Asztali géphez használom, a színes egérpad nem jött be az M560-hoz, csak a sötét szürke vagy az asztallap. A hozzá kapott USB-t meg jobb az asztali gép elejébe dugni. Formája és kézreállósága kipróbálandó. Görgője közepesen tetszik. Talán az M705 jobban bejön majd.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#58349) rdanii13


rdanii13
tag

Ha már vezeték nélküli egér a téma.Ez milyen lehet? Fateréké lenne, pasziánsz, facebook, hírek, ja és Farmerama :D Néha-néha cod 1-2 beindul de nem pro gémer szinten :DDD Szóval nem kell halál pontosnak lennie, nem kell semmi extra, kattintson oszt' heló. Most egy Trust gxt 25 van használatban csak jobb lenne egy vezeték nélküli helyette. Más ötlet is jó lehet, de 5-6 ezernél többet nem akarok rá költeni mert teljesen felesleges lenne.

(#58350) goamantra


goamantra
tag

Hali, erről az egérről mi a véleményetek > Sharkoon Drakonia (green) (állítólag ez jobb, mint a black)

[link]

mi a gond vele? lézeres, súlyozható, olcsó..

többen is használják (profi játékosok), ők ajánlották nekem, de itt nincs az ajánlottak közt.

a másik kérdés , a Roccat Kone XTD lézeres verzió. Ezt meg az rtcw scene ~legjobb játékosa használja (Scorp), azt mondja jobb mint az optikai (van belőle olyan is) :F Valaki használt már ilyet? (ez sincs az ajánlottak közt)

Mérete-kialakítása mindkettőnek jó lenne számomra, de gondoltam előtte itt rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.