Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58751) kemotox válasza ribizly (#58750) üzenetére


kemotox
addikt

Berakod a komplett nyákot azt jóvan. Ha a a szenzoros nyák rész, a gombos nyák rész külön van, akkor jó eséllyel megoldható.

Kinzuaddernek nézz utána, SS Kinzu tok + Razer Deathadder bél. dobragab (meg talán jaffa is?) már csinált egyet, illetve nálam is készül, már több, mint egy éve :D

Hopp, vagy most látom, pont felettünk Panír izé ő Vanir kolléga linkelt egy másik féle frankenmouse-t, csekkold le.

A legkirályabb az lenne, ha meg lehetne szerezni a felső burkolatok terveit, és hozzáértő emberek át tudnák modellezni, majd legyártatni/leháromdényomtatni a módosított változatot. Csak le kell adni a rendelést.
Mittomén pl csináljatok X egeret Y külsővel. Fogják összehekkelik Y külsőt úgy, hogy rámenjen X-re, csavar helyek jó helyen legyenek, meg a görgő/gombok helyei, stb, azt jó is.

Mobal undorító az aláírásod, épp most szenvedek C-vel meg Assemblyvel, hogy jövőhéten átmenjek aláíráspótlón, az utolsó esélyem ebben a félévben. Marha jó még itt is ezt látni :D
Szerk.: és képes voltam kipróbálni, az eredményt kiírattam a 7szegmenses kijelzőre... 007, nájsz :D

[ Szerkesztve ]

(#58752) mobal válasza kemotox (#58751) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#58753) ribizly válasza kemotox (#58751) üzenetére


ribizly
veterán

Jaja! Látom, hogy közben többen is belinkeltek ilyen megoldásokat. :R
Egyébként az ötlet egyáltalán nem elvetendő, amit írtál.
Ha lenne rá néhány vállalkozó szellemű, hozzáértő kolléga, akkor tuti nagy business-t lehetne belőle csinálni:
Megírja a megrendelő, hogy melyik egér házba, milyen típusú alkatrészeket szeretne és csá.
Ami trükkös lenne, hogy a hozzá tartozó SW hogy nézzen ki, mert gondolom az okozna némi jogi vitát, ha mondjuk az adott belső alapján lenne javasolva hozzá 1-1 gyártó alap szoftvere, de ez egy más kérdés... ;]

Na mindegy. Álmodozom még egy kicsit a dologról... :U :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58754) kemotox válasza ribizly (#58753) üzenetére


kemotox
addikt

Nem kell más SW.

(#58755) e-newsee válasza lionskull (#58743) üzenetére


e-newsee
addikt

Sőt, ha vannak a nyákon felesleges részek, ahol sem földelő réteg, sem huzalozás nincs, magyarán csak az üres lemaratott nyák, akkor onnan is lehet könnyíteni pár grammot egy minimaróval. :)
Csak vigyázni kell, hogy azért a szenzort (ha nincs alátámasztva a nyák azon a részen) mereven tartsa továbbra is a printlap.
Persze az a baj, hogy egy mai modern egéren nem sok felesleges hely van a PCB-n...
De ez persze CSAK vállalkozó kedvűeknek ajánlott!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58756) ribizly válasza kemotox (#58754) üzenetére


ribizly
veterán

Dehogynem! :DDD
Ha mondjuk egy G500 testbe tennél egy Rival 700 belsőt, akkor lesz olyan gomb (vagy gomb hely), amit nem tudsz konfigurálni...
És ha már product-ról beszélünk nekem lenne igényem rá, hogy minden gomb működjön... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58757) kemotox válasza ribizly (#58756) üzenetére


kemotox
addikt

Jóhát nyilván nem lehet 100%-osan megcsinálni, nem fér el minden gomb, stb. Annyi erővel akkor már vadi új egeret is lehetne csinálni 0-ról. Nincs erre akkora igény, hogy megérje ennyit szarakodni vele. Teljesen saját (indie) egér sokkal életképesebb ötlet, volt is már rá sok példa.

(#58758) gonczip


gonczip
tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy Steelseries Rival 100-as egeret.
Olyan problémám lenne vele, hogy a felső matt fekete része a bal gombnál már most ki van fényesedve 5 nap használat után. Valahogy nagyon elcseszték az anyaghasználatot.
Másnál is jelentkezik ilyen jelenség, aki ilyen egeret használ?

(#58759) Vanir


Vanir
veterán

DM1 Pro S teszt incoming. ;]

(#58760) dobragab válasza Vanir (#58759) üzenetére


dobragab
addikt

:C

Apropó, jaffa ígért egy G900 tesztet. :D Na nem mintha sürgetni akarnám, csak érdekel, hol tart a progress A szenzor méricskélését rég befejeztem, megírtam neki és visszaküldtem az egeret. :)

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58761) MaTpr0F válasza Vanir (#58759) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Végre megvette má' valaki. :D

[ Szerkesztve ]

(#58762) e-newsee válasza gonczip (#58758) üzenetére


e-newsee
addikt

Nálam anno a Rival 100-nál meglátszott az ujjam nyoma pár nap után. De nem kopás, vagy fényesedés volt, csak az izzadság, zsír az ujjamról megmarad a felületen. Egy szappanos papírtörlős törlés, simán levitte róla, és olyan lett, mint új korában. Szóval, ha nálad pár nap alatt fényesedik, akkor az vagy ugyanaz, mint nálam, vagy belenyúltál egy car batchbe.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58763) lemusz válasza Vanir (#58748) üzenetére


lemusz
addikt

Azok az oldalsó gombok nekem otrombán nagynak tűnnek. Ránézve olyan érzésem van, hogy tutifix bekattintanám néhányszor akkor is, amikor amúgy nem áll szándékomban. Egyébként gondolkodom már egy ideje, hogy lecserélem az Asus Rog Sicát valamilyen 336*-as szenzorú egérre, de amiket eddig láttam vagy nagyon drágák vagy nem tetszik az ergonómiai kialakításuk. :F

(#58764) Vanir válasza lemusz (#58763) üzenetére


Vanir
veterán

Nagyon jó helyen vannak azok az oldalsó gombok, és nincs semmiféle holtjátékuk. A legjobbak, amivel valaha dolgom volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#58765) -FreaK- válasza MaTpr0F (#58761) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ugye? Én is ezt mondom.. :D
Gondolkoztam rajta, hogy a két ünnep között letesztelem rendesen, ahogy Vanir-ék szokták, ha már úgysem veszi meg senki, de így legalább biztosabb kézben van a dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#58766) gonczip válasza e-newsee (#58762) üzenetére


gonczip
tag

Igen, erre gondoltam, hogy meglátszik rajta az izzadság, zsír nyoma. (Csak úgy tűnt mintha megkopna a felülete) Akkor megpróbálom majd az általad javasolt szappanos papírtörlős törlést.

(#58767) ribizly válasza e-newsee (#58601) üzenetére


ribizly
veterán

Erről van már vmi update? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58768) e-newsee válasza ribizly (#58767) üzenetére


e-newsee
addikt

Igen, alakul már. Még egy kis polírozás, és mehet a gravírba. Majd dobok fel pár képet is. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58769) guftabi96 válasza guftabi96 (#58741) üzenetére


guftabi96
addikt

Tyű, de hozzá lehet szokni azokhoz a Jaffa féle talpakhoz.
A g100s után (amiből a súlyt is kiszedtem) nagyon furcsa.
Annak meg mutassanak már egy logitech dobozt, aki az amúgy is merev, szovetkabelt egy kis gombolyagba feltekeri a kabelt. Itt simogatom mar 10 perce, hogy ne akarjon magatol osszegubancolodni.
(Ekezetekert ismet bocs, megint bugzik itt a chrome :W )

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#58770) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Logitech 1500 as egerem (http://www.ant.rs/shop/images/LOGITECHRX1500.jpg)

Mostanában kezd meghülyülni mert scroll-ozik magától a képernyő lefelé. Nem tudom mi baja lett, másik egérrel nem csinálja.

Szerintetek javítható házilag?
Nagyon kényelmes és kerestem valami hasonlót de nem találtam. Van ennek mostani utódja?
(vezetések, lézeres kéne, ilyen vezeték nélkülieket nem szeretek használni)
Mit tudnátok ajánlani hasonló kialakításban irodai célokra?
(most Genius Netscroll 2000-et használok ideiglenesen de borzasztó gagyi pedig ez vagy 4 ezer Ft)

(#58771) wolf13


wolf13
őstag

Tudnátok írni olyan boltot Budakeszihez lehetőleg minél közelebb , ahol meg lehet fogni több fajta egeret is ?

Köszönöm előre is.

(#58772) jaffa 2843 válasza dobragab (#58760) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Gőzerővel megy a szerkesztés/tördelés/javítgatás. A hétvégén szerintem végzek. :B

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#58773) maglew válasza wolf13 (#58771) üzenetére


maglew
aktív tag

Budaörsre bemész ott millió bevásárlóközpont van, vagy Széna tér, Mammut.
A közelben más nagyobb hely nincs sajnos

(#58774) dobragab válasza wolf13 (#58771) üzenetére


dobragab
addikt

Pixelig érdemes elmenni, ott tényleg minden van, kivéve Logitech, azokat viszont MM-ban megtalálod.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58775) ribizly válasza wolf13 (#58771) üzenetére


ribizly
veterán

Ahogy azt már előttem is írták.
A pixel-ben megtalálod a legtöbb ma ismeretes gamer egeret (kivéve Logitech és Mionix) kiállítva és meg is lehet őket fogdosni. Nem állítom, hogy a legjobb hely a világon, de erre tökéletes.
Ha már ott jársz próbálkozni lehet gamer székekkel, billentyűzetekkel és egyéb jópofa, kevésbé könnyen hozzáférhető perifériákkal. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58776) normen82


normen82
tag

Sziasztok!
A Tracer márkanévről mi a véleményetek?
Elég olcsó gamer egereket kínál,látszólag tökéletes választás lehet,de az ára miatt vannak kétségeim.
Attól még hogy az ár nem a minőséget tükrözi,még csalódhatok pozitívan!

(#58777) strynox válasza normen82 (#58776) üzenetére


strynox
tag

Nem fogsz, inkább válassz valamit az ajánlóból.

(#58778) ribizly válasza normen82 (#58776) üzenetére


ribizly
veterán

Csak kíváncsiságból kérdezem: Hogy a fenébe jött ez az egész márka a képbe? :DDD
Másrészt itt egy random review az egyik egerükről.
Na ez alapján, nomeg az itt található egérajánló alapján, szerintem inkább kerüld el nagy ívben! ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58779) wolf13 válasza strynox (#58777) üzenetére


wolf13
őstag

Köszönöm mindegyikőtöknek. :R
Sajnos időszűkében leszek, így nem tudom , hogy Pixelig elmegyek-e.

Vidéki vagyok.

(#58780) dobragab válasza ribizly (#58778) üzenetére


dobragab
addikt

Esse ért hozzá. Pozitívum a szenzor, negatívum a kis talp.

Egyszer már megemlékeztem a neten talált random review-król.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58781) laskr99 válasza Solymi81 (#58717) üzenetére


laskr99
addikt

Rendben köszönöm majd meglátom melyik lesz. A mostanit clawban tartom mert olyan kicsi :D.

(#58782) dobragab válasza laskr99 (#58781) üzenetére


dobragab
addikt

Mindig szokott lenni aprón nagyobb egér használtan, jó állapotban, most épp ez van csak. Szerintem ezzel jobban jársz, mint egy kicsi, de új egérrel.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58783) laskr99 válasza dobragab (#58782) üzenetére


laskr99
addikt

Tudom. Csak ez volt itthon.

(#58784) normen82 válasza strynox (#58777) üzenetére


normen82
tag

Adtam volna neki egy esélyt,de így nem fogok!
ribizly: Amit leírtam azt tükrözi,hogy abszolút átlag júzernek érzem magam,és jók a megérzéseim! :D
Mindenképpen egy olcsó egeret szerettem volna,ez szimpatikus volt,és nem venném észre a használatbeli különbséget egy komolyabb és egy gyengébb minőségű egér közt,mivel írtam hogy átlagfelhasználó vagyok!

(#58785) lionskull válasza dobragab (#58780) üzenetére


lionskull
tag

Mondjuk egy videóst lehet javasolni? :)
[link]
Avagy a média hatalma. Átlogózott kínai cuccos eladva drágábban. Na jó, adnak hozzá(lefagyós) makrót is.

(#58786) MaTpr0F válasza lionskull (#58785) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Hát ezeket, ha lehet ne......

(#58787) e-newsee válasza laskr99 (#58783) üzenetére


e-newsee
addikt

Tényleg jobban jársz dobragab ajánlásával. A Strix Claw jó kis egér, otthon én is azt nyúzom.

És erről jut eszembe!
Amennyire a képek alapján be tudom saccolni, a Strix Claw oldalgombjai a szokásos méretű egérgombok. Tudtok mondani olyan típust, ami kicsit keményebb, mint a gyári? Csak mert a hüvelykujjnál lévő alsó hosszú gombra nem állíthatok semmit, mert ha megemelem az egeret, néha megnyomom, olyan könnyen klikkel. De ha lenne valami, ami keményebb, akkor simán átforrasztanám.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58788) lemusz válasza lionskull (#58785) üzenetére


lemusz
addikt

Gameplay-es videóikat szeretem, meg tényleg meghajolok előttük, mert nagyon jól felépítették a saját brandjüket, de ezek a promós videók nagyon gyengék és ugye mind tudjuk miért éppen ezt vagy azt ajánlgatják.

Most speciel jól láttam több percen át beszél az egér formájáról, de a szenzorát meg se említi, ami kb a legfontosabb tényező egy egérnél? Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#58789) e-newsee válasza lemusz (#58788) üzenetére


e-newsee
addikt

Konkrétan a 18. másodpercnél lebukik (Hama perifériákról beszél):
"...teszteltünk, vagyis hát kipróbáltunk..."
:)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58790) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Van egy CM Storm Reaper egerem. Lassan kicsit eljárni felette az idő. Görgő, kapcsolók.. :) Azon agyaltam, h ogy lehet lassan cserélném. Mire lenne érdemes cserélni? Hasonló méret, súly. A méret szubjektív, ha kicsivel hosszabb, az nem gond. :)

Árban hasonlóra gondoltam, ha kicsit kedvezőbb, az nem gond. :)

Előre is köszi a segítséget! :R

Véleményem szubjektív...

(#58791) dobragab válasza e-newsee (#58787) üzenetére


dobragab
addikt

A butított kínai Omronok alapból puhábbak, mint egy japán, emlékeim szerint, érdemes egy olyat belepróbálni, sokkal határozottabb a klikkje. És a pöcök is magasabb, nem fog lötyögni :D

Ha az nem válik be, egy Huano tuti keményebb náluk. :K

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58792) dobragab válasza hackeeeee (#58790) üzenetére


dobragab
addikt

Összefoglaló kérdéseit légyszí töltsd ki. :)

No offense, csak egyrészt lusta vagyok utánajárni a méretének és egykori árának, másrészt bőven van még infó, ami segíthet az ajánlásban (pl. fogás).

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58793) dokee78


dokee78
félisten

Max 5.000-ig kellene új egér ajánlat.

-Wireless
-best buy
-bírja sokáig,mármint élettartamra gondolok
-lehetőleg lézer

[ Szerkesztve ]

(#58794) TeebyKay válasza dokee78 (#58793) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nincs ilyen egér, próbálj ki minél többet és a kényelem döntsön.

(#58797) hackeeeee válasza dobragab (#58792) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1. Meglátjuk mi az esetleges ajánlat.
2. Új, ebay, itthon
3. Játék, plusz "átlag - böngészéshez)
4. Palm
5. A reaper-t sem használom 2000 dpi felett.
6. Nem feltétlen fontos, a 2 oldalsó (oda-vissza gombon kívül)

A linkelt gyártói oldalról a Reaper adatai:

Dimensions L x W x H 128.7 x 77.8 x 40.6 mm
Weight 145 g / 0.32 lbs

Véleményem szubjektív...

(#58799) dobragab válasza hackeeeee (#58797) üzenetére


dobragab
addikt

Ebayes DA 3.5G takasta12-től, Asus Strix Claw, Logitech G403, SteelSeries Rival 300.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58800) FireKeeper válasza hackeeeee (#58797) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

145g, tejóIsten :Y

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.