Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) kemotox válasza goamantra (#58350) üzenetére


kemotox
addikt

Szóval ismersz esportolókat, akik egy-egy fragjükért többet kapnak, mint az éves fizetésünk együtt véve?
Kétlem.
Aki pwnolja a lámákat valami random pubszerón, az még nem profi.

(#58352) goamantra válasza kemotox (#58351) üzenetére


goamantra
tag

Nem értem miről beszélsz. :) Ha arra gondolsz , hogy egyesek -érdekből pénzért- promoznak ilyen olyan márkát... nemtom, lehet igazad van, előfordulhat.
De itt egy olyan játékról van szó ami már 15éves (rtcw) és a scene nagy része oldschool arcokból áll (40+ os korosztály .. ahogy énis :) Ráadásul már nagyon kevesen vagyunk... Egyszerűen csak elmondták, hogy milyen egeret használnak, mert rákérdeztem (nem ők nyomultak, hogy ezt vagy azt vegyem). Másrészről, megbízok a ti véleményetekben is, mivel az országban itt van a legkomolyabb szakmai csapat, akik egerekkel foglalkoznak. Ami aggaszt, hogy egyik sincs benne az ajánlottak közt, aminek gondolom megvan az oka.

[ Szerkesztve ]

(#58353) FireKeeper válasza goamantra (#58352) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az összefoglalóban szépen le van írva, hogy milyen problémáktól szenved a legtöbb lézeres szenzor.

azt meg, hogy súlyozható, nem mondanám épp pozitívumnak, a legtöbb súlyozható egér alapból túl nehéz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#58354) kemotox válasza goamantra (#58352) üzenetére


kemotox
addikt

Magyarul mindenféle indoklás meg érvelés nélkül, azért jó az az egér, mert idősebbek használják? Oké. Akkor nézd meg az összefoglalót, és kiderül, hogy mitől lesz jó egy egér. És nem ettől.
Valszeg ők is sokkal jobban tolnák egy minőségibb egérrel.

(#58355) goamantra válasza FireKeeper (#58353) üzenetére


goamantra
tag

Hi, köszi a visszajelzést. Olvasgattam az összefoglalót és teljesen érthetőek a lézeresek hátrányai.

De látnotok kellene hogy játszanak ezekkel a lézeres egerekkel :) Valamiért mindíg lézerest választanak, gondolom megszokásból v ilyesmi. Egérpadról nem kérdeztem őket, de gondolom lézereshez abból is speciális kell..

Ettől függetlenül valszeg az ésszerűség mellett döntök, és az ajánlott listáról fogok választani.

(#58356) gtamate2 válasza goamantra (#58355) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem tudom, lehet hogy valaki elterjesztette a köreikben ezt a marhaságot, vagy szimplán high sensen játszanak és mindegy hogy téved a szenzor pár mm-t.
A csgo prok között mindenkinek optikai egere van, és mindegyik szerepel az itt ajánlottak között.

Nem köteledésből, de van ebben a rtcw-ben van pénz? Nem csak hobbiból tolják? Főleg 40 felett amikor már a reakcióidő közel sem a legideálisabb.

*Sn0w

(#58357) Balion


Balion
senior tag

Vettem egy genius maurus land series 2-t, kaptam is hozzá driver cd-t, de nem akar megjönni a dvd olvasóm, így nem tudom feltelepíteni. Segítene valaki, aki tud hozzá neten drivert? (illetve appot)

[ Szerkesztve ]

(#58358) Vanir válasza strynox (#58335) üzenetére


Vanir
veterán

Azért, mert szar. Egy nagyon jó koncepció volt, amit aztán elgagyiskodtak pont úgy, mint a NotSoFinalMouse-t és a társait.

goamantra:
többen is használják (profi játékosok)
És mennyit kapnak meccsenként ezek a profi játékosok? :)

[ Szerkesztve ]

(#58359) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Na megjött a Logitech M705, finoman kézre áll, csendes a 2 felső gombja, súlya pont jó, bejön.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#58360) MaTpr0F válasza Vanir (#58358) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Azért az is tény, hogy a periféria csak egy része a teljes képnek.
Ahogy a noob béna lesz a top optikai rágcsálóval, úgy a pro közel ugyan olyan jól fog játszani a lézeressel.

Szerintem a profit úgy értette egyébként, hogy a kiemelkedően jó játékosok és nem hivatásos.
Nyilván a hivatásosok a legjobb egereket fogják használni mert ott az a minimális előny is sokat jelent, amit nyújtani tudnak (plusz úgy is a szponzoraik veszik nekik). De, ha otthon játszanának ugyan úgy leaprítanák a jónépet a lézerrel is, az fix.

Egyszer valamelyik nagy egérgyártó (vagy inkább szenzorgyártó?) rendezhetne egy eventet hivatásosokkal, ahol megmérkőzhetene abban a kategóriában a lézer vs optikai.

[ Szerkesztve ]

(#58361) goamantra válasza gtamate2 (#58356) üzenetére


goamantra
tag

Nem köteledésből, de van ebben a rtcw-ben van pénz? Nem csak hobbiból tolják? Főleg 40 felett amikor már a reakcióidő közel sem a legideálisabb.

te a pénz miatt játszol? :F

ebbe nincs pénz és sztem a legtöbben kizárólag nosztalgiából játszanak.
grafika elég száraz, de így szeretjük .. itt egy 2014es video, de ha most bejössz játszani ugyanez megy :D
>>
[youtube]

reakcióidő vel kapcsolatban igazad lehet :DDD , de azért vannak fiatalabb játékosok is .. (kevesen)
azért meglepődnél ha látnád miylen jó játékosok vannak itt 10 év+ tapasztalattal ..

[ Szerkesztve ]

(#58362) kemotox válasza goamantra (#58361) üzenetére


kemotox
addikt

Nem érted.

Vegyünk pl teniszezőket. Egy olimpikon, meg egy hobbiteniszező. Melyiknek adsz a véleményére inkább, melyik ért hozzá jobban szerinted?

(#58363) speed471


speed471
aktív tag

Sziasztok, egy dilemmát szeretnék eldönteni, kinéztem két egeret szeretnék pár véleményt!

1 LOGITECH G602

2LOGITECH G502 Proteus Spectrum

Köszönöm a segítséget! Esetleg meghallgatok egyéb javaslatot (megjegyezném hogy most egy Logitech mx 5500 szettem van amivel maximálisan elegedet vagyok, nálam nincs késési reakció, de kell a változatosság! Illetve hiányzik a billentyűzetből a fránya megvilágítás :B )

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#58364) gtamate2 válasza goamantra (#58361) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem, csak te mondtad hogy ismersz profi esportolókat, akik 10+ éve játszanak, na ezért kérdeztem hogy van-e benne pénz ergo beszélünk-e profikról. Attól hogy valaki 10 éve játszik vele és ügyes még nem lesz profi.

Ilyen alapon én is profi vagyok, mert nincs magasabb rank a globálnál, (játékosok 1%-a) kimaxoltam a játékot ergo profi vagyok, közbe pedig dehogy is, simán vannak bőven jobbak is nálam.

A profik azok akiknek ez a "munkájuk", pénzt kapnak érte, amúgy itt találod az általuk használt egereket:[link].

Ettől függetlenül persze lehet hogy az általad említett játékosok nagyon ügyesek, de ha nincsenek mögöttük szakmai sikerek, nagyobb bajnokságok mögöttük amit megnyertek akkor nem feltétlenül beszélünk róluk profiként.

Remélem sikerült tisztáznom mit szerettem volna ezzel mondani :)

*Sn0w

(#58365) Vanir válasza speed471 (#58363) üzenetére


Vanir
veterán

Öf, hogyan kérdezzek része.
Ha mindenképpen kell a vezetéknélküliség, akkor G602. De miután nem tudjuk, hogy mire használnád és hogyan, milyen érzékenységgel, ezért így mi sem tudunk többet mondani.

(#58366) goamantra válasza kemotox (#58362) üzenetére


goamantra
tag

Természetesen az olimpikon véleményére adok. De hogy jön ez ide? Az egér témát már lezártam.

Szakmai szempontból az itteni 'topic' véleménye releváns, szemben a játékosokéval (mivel ők nem tesztelnek). Pont.
Ettől függetlenül meglepően jól lehet játszani némelyik lézeres egérrel is .. ezt tegyük hozzá. (ha érdekel küldök pár olyan demo-t, hogy berosálsz :D

(#58368) goamantra válasza gtamate2 (#58364) üzenetére


goamantra
tag

Ja értem. Jó akkor maradjunk annyiban, hogy nem profiktól kaptam a tanácsot :)
Őket már nem tartják számon a neten. Nincsenek ilyen 'rank' táblázatok az rtcw-hez amit linkeltél és nem is ebből élnek.

Azért írtam, hogy profi az illető, mert ha körbekérdezel a szervereken, hogy szerintük kik a legügyesebb/legeredményesebb játékosok az RTCWben, akkor 10ből 8 azt a pár embert v teamet fogja mondani. Nincs túl sok szerver, az állandó tagok meg ismerik egymást.

p.s: sztem zárjuk a témát .

(#58369) Addel válasza gtamate2 (#58364) üzenetére


Addel
senior tag

Én nyertem anno pár pénzdíjas versenyt Battlefield 1942 -ben, akkor én már profinak számítok-e ?
Nyilatkozhatok-e autentikusan arról, hogy egy "profi" (én) milyen egeret használ ? :P

(#58370) lemusz válasza Addel (#58369) üzenetére


lemusz
addikt

Sörös noname lanok haverokkal meg 20 résztvevővel nem számítanak annak. :P ;]

(#58371) Addel válasza lemusz (#58370) üzenetére


Addel
senior tag

Hivatalos EA lant nyertünk több alkalommal 6 számjegyű fődíjjal...

Sőt egyik lant úgy nyertük, hogy két csapattal indultunk, és házi döntővel 1-2 helyet elhoztuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#58372) kemotox válasza Addel (#58369) üzenetére


kemotox
addikt

Pénzdíjas verseny? Arra gondolsz mikor a néhány haveros LAN-on összevesztek és hariból ellopod a többiek UTP kábelét? Ja olyan itt is volt pár ;] ;]

(#58373) speed471 válasza Vanir (#58365) üzenetére


speed471
aktív tag

Leginkább fps játékra. Dishonored, Unreal, Witcher 3.....) nekem nem tetszenek azok a egerek ahol a középső gomb nehezen kattan... elég nagy kezem van.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#58374) lemusz válasza Addel (#58371) üzenetére


lemusz
addikt

Nagyjából egyet értek gtamátéval, de még annyit fűznek a "profik rálátása/véleménye relevánsabb" dologhoz, hogy a magyar hon jelenlegi legjobb cs:go játékosa, aki már külföldi csapatnál van, havi fizetést kap azért hogy játszon a játékkal (DeadFox) még 1-2 évvel ezelőtt egy interjúban ahol azt kérdezték tőle milyen egere van és mi a legfontosabb egy egérben azt válaszolta, hogy steelseries sensei raw-ja van (remélem jól emlékszem a típusra amit mondott) és hogy a szenzor a legfontosabb tényező egy egérnél. Na most azért jegyeztem ezt meg ennyire, mert bár lehet nem pontosan ez a modell volt, de az hétszentség hogy utánanéztem az egérnek amit mondott és annak pozitív vagy negatív accelje volt/van, emiatt itt PH-n - hiába steelseries - nem is volt ajánlott...

Lehet egy ajánlottal már akkor is mégjobb lett volna, lehet ma már nem is azt használja, ezeket nem tudjuk, de az biztos, hogy kicsit mellé lőtt a szenzor a legfontosabb és az éppen akkor használt egerének párosával. Pislogtam is, mint béka a kocsonyában...

[ Szerkesztve ]

(#58375) Vanir válasza lemusz (#58374) üzenetére


Vanir
veterán

A Sensei Raw sokáig ajánlott modellként szerepelt nálunk amúgy, egész jó az a szenzor, bár azért erre a szintre szerintem már nem való acceles egér (mondjuk Guardian meg Kinzu v1-gyel keni, az szintén egy elég... érdekes szenzor).

[ Szerkesztve ]

(#58376) Helsing


Helsing
aktív tag

Ismét visszatértem a múltkori bajommal. Még mindig nem jött meg az egér amit ebay-ről rendeltem nov 18.-án. 19.-én shippelték. Szóval pénteken lesz egy nap híján három hete. Szerintetek ez még normális vagy kezdhetek aggódni? Franciából illett volna ennyi idő alatt ideérnie, nem?

(#58377) Vanir válasza Helsing (#58376) üzenetére


Vanir
veterán

Ha G102, akkor nem franciából fog jönni, hanem valahonnan Kína felől. Nemrég volt szó róla.

(#58378) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok! Jelenlegi Razer Deathadder Black egerem cseréjén gondolkodom. Használom már 1 éve, de a fogásával nem vagyok kibékülve. Finger tipben használom, de ez túl nagy a kezemnek így valami kisebb egeret választanék a jövőben. Korábban Razer Imperatorom volt, amíg be nem adta a kulcsot. Azzal nem volt gond. Utódok közül most kettővel szemezgetek és nem ragadnék le Razer vonalon feltétlenül. Az egyik kiszemelt a Taipan míg a másik az SS Rival 100. Nem lenne hátrány továbbá, ha az egér emelésekor a szenzor nem látná 1cm -ről az alatta lévő padot.

Felhasználási területe egyébként tervezési munka és játék lenne.

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#58379) Vanir válasza Prison85 (#58378) üzenetére


Vanir
veterán

A Taipan elég gagyi, a Rival 100 pedig 1000 DPI-ig jó, ha afölött szeretnéd használni, akkor válassz mást szvsz. Ajánló itt.

(#58380) Helsing válasza Vanir (#58377) üzenetére


Helsing
aktív tag

Azt sejtettem, hogy Kína a forrás, de nem franciából ill németből küldik a cuccot? Mármint egy ottani raktárból.
Mert ha tényleg Kínából jön a cucc akkor az lesz vagy másfél-két hónap, ha hajóval küldik.

(#58381) Vanir válasza Helsing (#58380) üzenetére


Vanir
veterán

Dehogy lesz másfél-két hónap. :DDD Amúgy gondolom a seller francia, de ő is Kínából rendeli be, és úgy küldi tovább, vagy valami hasonló. De tényleg volt róla szó a napokban, olvass vissza.

(#58382) csiak


csiak
tag

Sziasztok,

Egy barátom most kezd el játszani a Division-el.Eddig csak WOW-ozott, így még új az FPS-ek világában.
Wow-ban egy Steelseries World of Warcraft Legendary Edition egérrel játszott, aminek minden gombját kihasználta.
Az a problémája, hogy nem tudja beállítani az összes egérgombot a játékban, csak azokat amit a windows default driver-ja ismer (bal,jobb, görgő, és a két hüvelykujjas gomb. Az extra gombokat a division nem érzékeli. A steelseries weboldalán lévő legacy software csak a wow-felület beállításokat engedi állítani, illetve ha beállít custom macro módban mondjuk egy CTRL billentyűt akkor sem érzékeli azt a Division.
Szeretnék segíteni neki, de nem találtam a neten semmit ami segítene. Elkeseredésemben fordulok hozzátok, hátha valakinek lesz valami jó 5lete.

Köszi előre is.

"Sok loot disznót győz!"

(#58383) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ezt próbálta már valaki? 3310 szenzor, szimmetrikus, abyssushoz hasonló forma, ennyiért nem is tűnik rossznak. egyetlen baj vele hogy kicsit nehéz, súlyt kiszedve is ~90g.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#58384) MaTpr0F válasza Vanir (#58381) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Nekem a franciábol jött és nagyon hamar itt volt.
Csomagcímkén is minden franciául volt kb.

[ Szerkesztve ]

(#58385) csaba1203 válasza Vanir (#58379) üzenetére


csaba1203
addikt

A Rival 100 a legújabb drive-ban alapból 1000 dpi-re van belőve.
Így használom és nagyon jó persze,mint írtam nem játszom vele.

(#58386) Erunosta válasza FireKeeper (#58383) üzenetére


Erunosta
tag

Most rendeltem egy fehér/sárga/fekete Genius M6-600-at. Elvileg az ugyanez csak van rajta két extra oldalsó gomb is. Majd beszámolok róla, ha a kezembe kerül.
Addig is itt van két teszt az M6-600-ról:
Angolul, Youtube vidóval
Lengyel nyelvű teszt Google fordító a barátod.
Illetve egy fórum ezekről az egerekről.

[ Szerkesztve ]

(#58387) Helsing válasza MaTpr0F (#58384) üzenetére


Helsing
aktív tag

Remélem nem nyelte be a posta az enyémet.
Nem tudom, hogy érdemes e a postára bemenni megtudakolni hogy jött e valamim (csak nem kaptam értesítőt) vagy instant kinyírnak, hogy feleslegesen zargatom őket.

Vanir: Olvasom a topicot. Az általad említett részt is olvastam.

Nem nekem való az ebay. Túl sokat aggódom. :D

(#58388) rdanii13 válasza Helsing (#58387) üzenetére


rdanii13
tag

Szerintem érdemes bemenni, mert hét elején nekem és unokatesómnak is jött pár cucca kínából és a lusta postás még papírt sem dobott be, csak találkoztam vele és rákérdeztem akkor mondta, hogy csomó cuccunk van a postán... Ja és a csomagokat ki se hozza mert ő ennyi csomagot nem fog hurcolni.. DE ma valamiért kihozta 2 csomagom :DD

(#58389) Bertók


Bertók
tag

SS meddig ad egérpadot az egerek mellé ingyír? Nem találtam -tól -ig dátumot :(

Valaki esetleg? :R

(#58390) Vanir


Vanir
veterán

Amúgy BST (Ninox) visszatért az élők soraiba, és már dolgozik egy új egéren. Kíváncsi leszek...

(#58391) Erunosta válasza rdanii13 (#58388) üzenetére


Erunosta
tag

Mint kézbesítő postás azért elmondom, hogy nem egyszerű ám a sok újság, levél, szórólap mellett még kínai levélként feladott csomagokat (nem ajánlottként) - kis vackoktól kezdve a nagypárna méretűig - is kézbesíteni, van mikor fizikailag nem fér el a viharvert bringatáskákban. Ennél az a jó mikor bele se fér a postaládába és a címzett nincs otthon és vihetjük egész úton magunkkal. Mivel nem ajánlott így értesítőt se kéne bedobnunk mivel legtöbb csak sima levél (mert így olcsó ugye), de megtesszük (én legalább is), főleg mert vihetnénk másnap ugyanúgy. Persze vigyázzunk is rájuk miközben magára kell hagyjuk a bringát olykor. A lusta postás megjegyzésre meg annyit, hogy míg nem próbáltad ne ítélkezz! :U

(#58392) SP!T válasza Helsing (#58380) üzenetére


SP!T
addikt

Én németből rendeltem és Hollandiából jött a csomagon lévő infók alapján. Több mint 2 hét volt.

Vanir: olvastam én is OCN-en. hát ezek után venne a fszom tőle egeret. :D mármint nem azért mert baj lett volna a Ninox-szal..

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#58393) Vanir válasza SP!T (#58392) üzenetére


Vanir
veterán

Nem hinném, hogy megveszek bármit is tőle direktben fél éven belül a kiadástól számítva. Ha nem tűnik el megint a tag a negatív visszajelzések hatására, akkor talán megfontolom.

(#58394) micafighter válasza SP!T (#58392) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mi történt amúgy? Követtem addig a történéseket hogy majd nemsokára (1-2 hónap) küldi az első szériát, utána évekkel később ránéztem a projektre és már kapható volt, tehát kimaradt nálam hogy közte mi volt.

(#58395) Acsifun


Acsifun
aktív tag

Sziasztok, végül megadta magát a 3.5G DA-m, így új egér után nézek, Mionix és Zowie van képbe nálam ezekből is Avior 7000 es az FK2 vagy FK1 (ezek között amugy mi a különbség?), ez a forma világ jön be a többi nem. Van még amit érdemes néznem 15-20k környékén? Esetleg érvek ellenérvek miért Zowie vagy miért Mionix?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#58396) dobragab válasza Acsifun (#58395) üzenetére


dobragab
addikt

Attól függ, hogy fogod az egeret, de még jópár paraméter befolyásolhatja. Összefoglaló, hogyan kérdezzek rész.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58397) Acsifun válasza dobragab (#58396) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Egértől függ hogyan fogom, amilyen egeret veszek azt szokom meg és meg is szeretem jobb esetben :D Deathadder féle gamer, teli tenyeres dolog ami bejön, a Naos-félék nem.
Kőkemény CSGO(450dpi) és milliárdnyi jobbgombos LOL(1800dpi) kattintás vár rá.
Használt/ebay is játszhat de a DA-m takastas volt fél évig huzta pedig nem vagyok az a kinyíros user. Ja és a kezem nagy.

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#58398) Grafirka válasza Acsifun (#58395) üzenetére


Grafirka
őstag

Mionix Avoir 7000 -t hasznalok precizios munkara es vegre elmondhatom hogy hosszu ido utan az elso egerem aminek a pontossaggaval maradektalanul meg vagyok elegedve. Bar jatszom is , de errol a szegmensrol sokat nem tudok mondani , mivel az FPS ek kimaradtak.
Anyaga kellemes gumis , kapcsoloi passzenten mukodnek semmi holtjatekuk es szoftvere is tokeletesen teszi a dolgat , semmit nem tudok felhozni ellene. Talan annyit hogy nekem egy nagyon picit alacsony, de ez amugy is szemelyes izles kerdese.

(#58399) SP!T válasza micafighter (#58394) üzenetére


SP!T
addikt

Hat ugy eltunt a srac es telibe letojta a kozvetlen tole rendelt hibas darabok rendezeset. Nekunk is becsuszott 1db hibas, de Amazonrol jott. Szoval rendezve lett szerencsere.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#58400) micafighter válasza SP!T (#58399) üzenetére


micafighter
nagyúr

Értem, köszi. Volt valami széria hiba az első darabokkal?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.