Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) dobragab válasza ChuckyCheese (#57694) üzenetére


dobragab
addikt

Önmagában nem baj. Viszont ha segíteni akar valaki, kifejezetten nyerő stratégia próbálni olyat kérdezni, amire a delikvens nem gondolt magától.

A tapasztaltabbakkal ész nélkül összeugrani, javaslataikat lehurrogni nem annyira nyerő stratégia. De gondolom erről már a modik is tájékoztattak.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57702) ChuckyCheese válasza pendre54 (#57698) üzenetére


ChuckyCheese
tag

A Mionix Naos 7000 elég lapátnak tűnik. Nem is tudom én miért nem néztem azt eddig.. :F A többiek ha tudnak valami hátrányáról, akkor úgy is leírják.

dobragab:Ész nélkül? Azért a köcsögözés nálam vért kíván.. De most még vissza is fogtam magam. :K

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#57703) ChuckyCheese válasza ChuckyCheese (#57702) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Na de mindegy.. Én csak segíteni akartam..

A Mionix Naos 7000-ről mi a véleményed? Nagyobb kézre jobb mint a G502?

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#57705) dobragab válasza pendre54 (#57698) üzenetére


dobragab
addikt

A legtöbb játékban lehet különféle módokhoz különböző in-game érzékenységet állítani, pl. BF4-ben tuti lehet infantry és vehicle módban külön. Célszerű ezeket állítgatni, és a DPI-t fixen hagyni.

Mionix Naos 7000-et tényleg nézd meg. A G502 sosem volt igazi nagy kézre, tenyeres fogáshoz való. :U

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57706) ChuckyCheese válasza dobragab (#57705) üzenetére


ChuckyCheese
tag

A 7000-esnek van valami hibája? Mármint egyenrangú az 502-vel? Mert a végén még áttérek rá.. Teljesen sosem voltam tenyeres, inkább valami claw-finger hibrid izé..

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#57707) essexboy válasza ChuckyCheese (#57703) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Kedves ChuckyCheese!

Ertekeljuk a velemenyet, de lehetne azt, hogy hagyjuk a kerdezot szohoz jutni? Egy masik kollega reagalt a kerdezo hsz-re erre On megkerdezi hogy mekkora a keze? :F Nem is Onhoz beszelt. Ertem azt hogy vadaszideny van, de azert nem kellene ennyire vadaszni azokat a hsz-ket.

essexboy

(#57709) falijja válasza jaffa 2843 (#57695) üzenetére


falijja
őstag

Nagyon remélem, hogy eredetit kapsz és hogy tudja azt amit a g pro... :)
Ha így lesz, csak is fehér jöhet majd szóba.. :B

[ Szerkesztve ]

(#57710) micafighter válasza ChuckyCheese (#57658) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ettől nem kell félni. Van webáruházam így eladói oldalról ismerem a dolgokat plusz vásárloi oldalról is van bőven tapasztalatom, a 14 napot törvény írja elő netes vásárlásnál. Semmilyen indokkal nem foszthat meg az eladó ettől a jogodtól. Persze olyan lehet hogy tájékozatlan az eladó vagy megpróbál átverni mert nem akarja bukni a pénzt, ilyenkor határozott válasszal tudtára kell adni hogy tisztában vagy a jogaiddal.

A legkorrektebb webáruházaknál konkrétan formanyomtatvány van feltöltve a 14 napos elálláshoz.

Amúgy ha akadékoskodna egy eladó a 14 napos elállás miatt, akkor irj(atok) nekem privátot és segítek szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#57711) kemotox válasza ChuckyCheese (#57694) üzenetére


kemotox
addikt

Az a baj, hogy kötözködsz, egyből írod, hogy az nem jó, de jobb megoldást persze nem írsz... de inkább hagyjuk is mert megint csak hiszti lesz.

(#57712) SP!T válasza jaffa 2843 (#57695) üzenetére


SP!T
addikt

Taobao? :) Én benyomtam egy feketét, de nem sz*roztam, németből kértem. :DDD

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57713) Revesz válasza micafighter (#57710) üzenetére


Revesz
aktív tag

Sokan nem tudják, hogy a 14 napos elállás sok helyen csak akkor él(le van írva az adott bolt honlapján mindig) ha a rendelést futár szállítja ki. Személyes átvételbél már bukta a dolog mert ott meg tudod nézni a terméket...

Amúgy csak vissza kell küldeni 14 napon belül a megfelelő papírokkal a terméket és az eladóval kb. beszélned sem kell(postaköltség a tiéd ilyenkor).

Légyszi javíts ki ha nem teljesen így van ;).

(#57714) kemotox válasza Revesz (#57713) üzenetére


kemotox
addikt

Valami ilyesmi rémlik nekem is, netes rendelés full látatlanba megy, ezért van ez a dolog.

(#57715) SP!T válasza Revesz (#57713) üzenetére


SP!T
addikt

Annó kiskerben ebből volt vitánk véglényekkel. Emiatt mi a papírra ráírtuk, hogy megtekintett állapotban vette át a terméket és mindig aláírattuk, ill felajánlottuk hogy nézze is meg ha akarja. Szóval a papírt nézzétek meg mielőtt aláírjátok, hogy mit is írtok alá. :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57716) MaTpr0F válasza Revesz (#57713) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Helytelen.

Az elállás nem az átvétel módjától függ, hanem a távollévők közötti szerződés kötéstől. Ami abban a pillanatban, hogy te neten rendeled meg, létre is jön. Utána már tök mindegy hogyan veszed át.

(#57717) Fr3eWar válasza MaTpr0F (#57716) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Továbbá, ha cégesre veszel valamit, akkor mindegy, hogy neten vagy személyesen veszed, nem érvényes rád a 14 nap. Ami sok boltnál fel is van tüntetve, illetve néhány bolt vállal 3 napon belül egyedi elbírálásos elállást ilyen esetben.

A következő idézet több neves, nagy bolt honlapján is megtalálható:

"A 45/2014. (II. 26.) Korm. rendeletben meghatározott elállási jog csak a fogyasztókat illeti meg.
A Ptk. 8:1. § 3. pontja szerint fogyasztó nem más, mint a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy.
Ezek értelmében céges vevő (kkt., bt., kft., zrt., nyrt.,), közigazgatási vagy társadalmi szervezet nem gyakorolhatja az elállási jogot.
"

(#57718) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

IME 1.1a került hozzám, hibásan. De a fogása valami eszméletlen kényelmes. Finger trip, nem is gondoltam volna hogy, ez a forma való nekem. Ahogy néztem a Zowie A12 hasonlít a legjobban rá méretben is. Van valamely más formájú egér is?

(#57719) Vanir válasza 4264adam (#57718) üzenetére


Vanir
veterán

IME 1.1A nincs, IME 3.0 ami ajánlott, illetve IMO 1.1A
Az IME 3.0-hoz hasonló forma a DeathAdder, Zowie EC széria, CM Alcor, Cougar 300M, utóbbi kettő lényegesen kisebb.
IMO-hoz hasonló kevés van, a Zowie ZA széria is eltér némileg.

(#57720) 4264adam válasza Vanir (#57719) üzenetére


4264adam
veterán

Elnézést, igen Microsoft IntelliMouse Optical 1.1A van nálam.

Akkor még marad a vadászat

(#57721) e-newsee


e-newsee
addikt

Fehér G102, 47ajró.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#57722) MaTpr0F válasza e-newsee (#57721) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Drága kicsit.
30-ba benne szokott lenni postával.

(#57723) Revesz válasza MaTpr0F (#57716) üzenetére


Revesz
aktív tag

Értelek(meg a fogyasztóvédelemnél is az van leírva amit te mondasz), de akkor miért írják bele a visszatéritési feltételekbe...ezzel sok embert megtéveszthettek.
Nem tudom, hogy most is úgy van e az adott boltnál leszabályozva, de egy éve tuti, hogy ez volt leírva.

(#57724) SP!T válasza e-newsee (#57721) üzenetére


SP!T
addikt

Fű, ez nagyon új! Reggel még nem volt fent. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57725) SP!T válasza Vanir (#57719) üzenetére


SP!T
addikt

Egyszer viszont azt kitárgyaltuk, hogy nem feltétlen kell az 1.1 jelölés sem. Én most pl bitorlok 4db ilyet, ami nem 1.1, de mind X80-as szenzorral szerelt. :)

Űh, dupla bocs.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57726) MaTpr0F válasza Revesz (#57723) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Mert ott próbálnak meg átvágni ahol tudnak. Tipikus magyar kereskedői mentalitás (tisztelet a kevés kivételnek).
Általában, ha megemlíted a fogyasztóvédelmet, egyből eszükbe jut az aktuális jogszabály, heves elnézés kérések kíséretében.

(#57727) rdanii13


rdanii13
tag

Srácok, G403 és a Rival 300 teljesen más fogású egér? Mert megtetszett a G403 is, de kissebb majdnem 1 centivel mint a Rival 300. Melyiket ajánlanátok inkább? Finger/palmgrip. Vagy megrendelem mindkettőt és az egyiket vissza küldöm :DDD

(#57728) v450


v450
tag

Sziasztok!

bestmarkt oldalon rendeltem Zowie EC1-A egért, úgy nézki hogy visszaküldött terméket kaptam. :(((
[doboz]
Ez normális? Nyugodtan lehet használni az egért, ha nem tetszik akkor vissza veszik?
Fórum összefoglalót elolvastam.

Üdv.
v450

[ Szerkesztve ]

(#57729) micafighter


micafighter
nagyúr

Srácok amerikai amazonon $34.99 a G403

Direktbe haza rendelve megvan kb 17k-ból mindenestől, viszont nekem kint élnek rokonaim igy ha rajtuk keresztül rendelem akkor megvan össz. 15k-ból kb. Én egyet biztos veszek magamnak, mert szerintem ennél olcsóbb nem nagyon lesz itthon, akit komolyan érdekel annak tudok segiteni, nemsokára jön haza rokonom és el tud hozni pár darabot.

Az akció nem tudom meddig fog élni, pár napnál biztos nem tovább, ugyhogy szeretném még a héten leadni a rendelést :)

[ Szerkesztve ]

(#57730) FireKeeper válasza v450 (#57728) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha az egérnek nincs baja akkor sztem full lényegtelen hogy a doboz sérült kicsit. de ha vissza akarnád küldeni, se hinném hogy sokat fanyalognának ezen, bár nem ismerem az adott boltot, lehet k*cs*g*k.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57731) -FreaK- válasza micafighter (#57729) üzenetére


-FreaK-
veterán

Zsír, köszi az infót, megy is a PM.! pont ezt akarok venni :)

(#57732) SP!T válasza v450 (#57728) üzenetére


SP!T
addikt

A ragacs is fel van vagva? Nem latom jol a kepen.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57733) weri válasza rdanii13 (#57727) üzenetére


weri
senior tag

Mas fogasa van a kettonek, mashol van a szenzor is. Ugyan azon dpi-n lassabb mozgasa van a rivalnak (kozelebb van a csuklohoz a szenzor). Nekem pl. nagy a Rival 18-19cm kozotti kezem van.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#57734) rdanii13 válasza weri (#57733) üzenetére


rdanii13
tag

Értem. Nekem 20cm vagy picit több, szóval ezért félek a G403-tól. Mostani Illuminated-nek is közel van a csuklóhoz a szenzorja.

(#57735) gonczip


gonczip
tag

Sziasztok

1. Mennyi a keret?
Max. 15.000-20.000
2. Használtpiac, és / vagy eBay?
Egyiktől sem zárkózom el, de jobban hajlok az új felé.
3. Mire használnád az egeret?
Főként netezésre (online póker) + játék
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
Képek alapján palm-ra tippelek, esetleg fingertip, semmiképp nem claw
18-19 cm a tenyér méretem
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
Mostanában nem játszottam PC-n, de tervben van. Régebben nem mentem ennyire bele így erre a kérdésre nem tudok választ adni.
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Nem szeretnék túl sok gombbal szerelt egeret.

Segítségetek előre is köszönöm.
Esetleg valami kihagyhatatlan ajánlat a közelgő Black Friday alkalmából?

(#57736) atenza válasza e-newsee (#57721) üzenetére


atenza
senior tag

Első fecske :) Nemsokára akkor lesz több fehér is. :)

[ Szerkesztve ]

(#57738) v450 válasza SP!T (#57732) üzenetére


v450
tag

Igen.

(#57740) rdanii13 válasza jaffa 2843 (#57739) üzenetére


rdanii13
tag

Szerinted mint fő szaki, G403 jó lehet a Rival 300 helyett? Ha véletlenül nem lesz akcióba a Rival 300 a G403 pedig igen. Vagy ha azt mondanátok G403 sokkal jobb választás akkor inkább venném azt.

(#57741) strynox válasza rdanii13 (#57740) üzenetére


strynox
tag

(#57742) SP!T


SP!T
addikt

Amazon.de-ről minden 39 EUR feletti vásárlást ingyen szállítanak Magyarországra, ahol free shipping van jelölve.

G403 - ~16,5k wlessnek van írva, de elírták PN alapján

És még van sok más eléggé megérősen...

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57743) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Kérlek ajánljatok nekem egeret az alábbi paraméterek alapján!

1. Mennyi a keret? Nincs konkrétan megszabva, de azért nem huszonezrekért szeretnék egeret venni (mondjuk ~10-12k, új számlás esetén lehet egy kicsivel több is)
2. Használtpiac, és / vagy eBay? jöhet
3. Mire használnád az egeret? Kizárólag munkára, sokat hordozom, olyan típus kell, ami egérpad nélkül is rendesen mozog a legtöbb felületen
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? palm, az asztalin G400-al játszom, az pont kényelmes
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? nem fogok játszani vele
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) 1-2 plusz gomb jól jön, de ami számomra fontos (bár tudom, hogy nem ajánlott, de leszögezem, hogy én nem játékra keresek egeret), wireless-es kellene. Sokat hordozom, néha extrém helyzetekben használnám, ugyanakkor fontos, hogy azt íróasztalnál ülve pontosan tudjak rajzolni vele. (tervezés)

Melyiket vegyem? :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#57744) SP!T válasza rdanii13 (#57631) üzenetére


SP!T
addikt

Na mit mondtam? [link]
vegyél hozzá jó kis egérpadot is: [link]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57745) Fr3eWar válasza SP!T (#57742) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Néztem a linket, de csak 70€-ért látok újat (illetve elvileg 55€-ért van használt)

57744, arról volt szó pár mondattal korábban, és az a kollágnak sem tetszett (nekem sem) simát keresne, nem ilyen csúnya logós verziót, volt is linkelve az edigitalos verzió, mert ott a 15,5K-ból még lejön most 20%.

[ Szerkesztve ]

(#57746) SP!T válasza Fr3eWar (#57745) üzenetére


SP!T
addikt

Ezt valóban benéztem. Ezt a hülyeséget... :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57747) Fr3eWar válasza SP!T (#57746) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nyugi csillogott a szemem, és gyorsan mentem is a linkre, bennem van most az egér vásárlási láz.
A másik bajom, hogy 25perce nézem, és totál halott a caseking.de, pedig számítok valami 500€-s MSI 1080 Armor-ra, kíváncsi vagyok mennyiért árazzák be, meg hogy esetleg lesz-e g403-muk acióban. Aztán reggel meg jöhet az emag-os szenvedés

(#57748) rdanii13 válasza SP!T (#57744) üzenetére


rdanii13
tag

Ez Extreme Digital-on alapból ennyi plusz még 20%-os kupon szóval ott 12500-ra jönne ki ez az egér. De én a rendes Rival 300-ra gondoltam :D

Fr3eWar: Mikor kezdődik az emag-on?

[ Szerkesztve ]

(#57749) Fr3eWar válasza rdanii13 (#57748) üzenetére


Fr3eWar
őstag

fb-n mindenkinek azt mondják, hogy kora reggeli órákban, a hivatalos szöveg ez, meg az, hogy amint a megfelelő háttér rendelkezésre áll. Azt is írták, hogy nem mondhatják meg. Szóval szerintem valahogy 6:30-8:30 között lesz..

[ Szerkesztve ]

(#57750) rdanii13 válasza Fr3eWar (#57749) üzenetére


rdanii13
tag

Jajj én pedig 6:30-kor ezért fel nem kelek... Főleg hogy nem is emlékszek láttam-e ott Rival 300-at. Mondjuk Rufusz Computerbe 15k DE FEHÉÉÉR :(

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.