Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) ChuckyCheese válasza FireKeeper (#57449) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Mert van jó pár olyan játék ill. program, amihez nagyon praktikus és már nem tudnám máshogy megszokni. :)
CSGO, Photoshop, Lassúbb menetű szimulátorok, stb.. Szeretem. :)

Vanir: Ok. :)

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#57452) kemotox válasza ChuckyCheese (#57451) üzenetére


kemotox
addikt

Pedig elég nagy hülyeség váltogatni játékban a DPI-t, csak arra jó, hogy soha ne szokj meg egy adott beállítást, és ne fejlődj.

(#57453) ChuckyCheese válasza kemotox (#57452) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Nekem így a jó. Mindenki más..

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#57454) kemotox válasza ChuckyCheese (#57453) üzenetére


kemotox
addikt

Az izommemória ugyanúgy működik mindenkinél.

(#57455) ChuckyCheese válasza kemotox (#57454) üzenetére


ChuckyCheese
tag

CSGO-t ugyanazzal játszom. Kivéve ha olyan van, és snipert használok. Akkor kisebb sens-et használok. Ott ennyi.
Viszont játszok mással is, ahol jól jön, ha nézelődéshez gyorsan, viszont más esetekben meg finomabban tudom mozgatni.
A Photoshop-ot viszont nem kell bemutatni senkinek. Ott jól jön a különböző finomság. Én megszerettem, és tudom is használni. Ez nálam így megy. Van, akinek ez nem jön be, nekem igen. :U

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#57456) MaTpr0F válasza kemotox (#57452) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Szerintem maradjunk az egér ajánlásánál, igényeknek megfelelően. Ha a delikvens kádat akar fúgázi az élével, azt is el kell fogadni. Mindeni úgy használja, ahogy neki tetszik. Dpi váltogatás a legkevésbé furcsa felhasználás vélhetően. :D Mi dolgunk az, hogy a hülyeséget a lehető legjobb eszközzel csinálja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57457) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

valami egyszerű de megbízható egeret keresek

keret: 5k környéke
honnan: ebay nem gond, használt nem játszik
mire: kattintani
hogy fogom: teljes tenyerem ráfekszik. a mostani deathadder mérete pont jó, de sokadik szerelés után is duplán kattint
játék: nem játszom gépen
egyéb: középső görgő nyisson új lapot, ha van oldalt gomb amire a back programozható, az jó lenne

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#57458) ChuckyCheese válasza MaTpr0F (#57456) üzenetére


ChuckyCheese
tag

És ez szerinted miért hülyeség? Mert ti nem csináljátok? Vagy miért? :U Csak kérdem..

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#57459) kemotox válasza ChuckyCheese (#57458) üzenetére


kemotox
addikt

Én leírtam, hogy miért.

(#57460) MarioAna válasza ChuckyCheese (#57458) üzenetére


MarioAna
senior tag

CS:GO-ban pl egy paranccsal (zoom_sensitivity_ratio_mouse "érték") megoldható ez szoftveresen és nincs az a veszély, hogy AK-val 3-at fordulsz a kövi körben mert elfelejted visszakattintani.

De ha ez preferencia, akkor megértem (végülis a 3x klikkes gombokat is használja valaki az X7-es szérián).

[ Szerkesztve ]

(#57461) strynox válasza ChuckyCheese (#57458) üzenetére


strynox
tag

Mert az izmok a kezedben nem tudnak egyszerre több érzékenységet megszokni. Hozzászoksz az egyikhez, és ha átváltasz, akkor több mint valószínű hogy nem leszel pontos (tovább viszed a célkeresztet/kurzort). Érdemes egyet választani és minden lehetséges esetben azt használni. Akkor leszel a legpontosabb.

Ez egy rossz szokás, amiről érdemes leszokni. 100%, hogy negatívan befolyásol, akármennyire gondolod, hogy megszoktad.

[ Szerkesztve ]

(#57462) olasz69


olasz69
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Létezik olyan leírás,ami összehasonlítja a G303-G403 tulajdonságait,előnyeit,hátrányait illetve hibáit Esetleg melyik lehet az ajánlottabb ? Ha nem lehet őket egymás ellen küldeni, valami oknál fogva,akkor elnézéseteket kérem. Természetesen elolvastam a tesztjeiteket ,lehet valami elkerülte a a figyelmem!
:R Köszönöm szépen és a választ is!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#57463) ChuckyCheese válasza MarioAna (#57460) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Ok. CSGO-val kapcsolatban még egyet tudnék érteni veled/veletek. De a többi játéknál ill. programnál már nincs alternatíva. :U
Azok nem pont reflexre kihegyezett dolgok. :)

strynox: Értem mire gondolsz. És biztosan igazad van.. De mint fentebb leirtam, nem csak az az 1 felhasználása van nálam. :B

Ezért olyan kellene leginkább ahol kézre esik a gomb. Ebből indult ki az eszmecsere. :)

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#57464) MaTpr0F válasza olasz69 (#57462) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Az egyetlen dolog ami eltér, az a forma/méret.
Így nem tekinthetőek riválisnak, hiszen mindenkinek más forma jön be. Ezért nem hiszem, hogy bárki foglalkozna az összehasonlításukkal ezen a faktoron kívül.

(#57465) dobragab válasza Agostino (#57457) üzenetére


dobragab
addikt

5k-ért rendes tenyeres egeret nem tudok ajánlani. DA-hot képest mindenképp visszaesés lesz. G100s vagy Kana i -Cafe ebayről, inkább utóbbi.

A duplaklikk meg javítható, a csere kisker ára kb. 2k, egér probléma topik.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57466) kemotox válasza Agostino (#57457) üzenetére


kemotox
addikt

Sok+1-edik szerelésre rakj/rakass bele egy tisztességes májkrokapcsolót. Japcsi omron tutkómutkó. Előfordult már, hogy az is fos volt, de hogy sok megdögöljön egymás után, az új.

(#57467) Agostino válasza dobragab (#57465) üzenetére


Agostino
addikt

sziasztok

elnézek a probléma topikba. szerelő nem látta még, én tisztogattam, az idei-óráig bírta. ez már a második da-m, az első ugyan ezt csinálta, de akkor garin belül cserélték azonnal, gondolom a duplaklikk nem volt új nekik. ha ez pár ezer forintos mutatvány, akkor ennyit megér.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#57468) olasz69 válasza MaTpr0F (#57464) üzenetére


olasz69
senior tag

Értem,Köszönöm :R
Ezt feltételeztem én is,megerősítettél benne!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#57469) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

A mostani egerem nem túl kényelmes*, ezért szeretnék egy másik vezetékes egeret. Nem szükségesek extra gombok, azokat most sem használom nagyon. Az egeret vegyesen használnám normál napi használat (böngészés, kisebb levelek), illetve kisebb részben játék (nem fps) céljából. Bal kezes vagyok, a kezem kb. 19 cm hosszú és kb. 10 cm széles. Leginkább a palm fogást érzem kényelmesnek, illetve 2-2-1 (kis+gyűrűs - közép+mutató - nagy) kombinációban fogom az egeret.

Jelenleg két vezeték nélküli egeret használok fingertip fogással Gigabyte GM-M7700 és Logitech M325 személyében, de a közelben van egy vezetékes Logitech B100 is, ezt más használja. Korábban egy nagyobb, aszimmetrikus, vezetékes Genius egerem volt, a tipusát már nem tudom, az valamennyivel kényelmesebb volt, de ennek meg az oldalán lévő gumi egy idő után elkezdett ragadni és minden koszt összeszedett annak ellenére, hogy rendszeresen takarítottam (az egeret).

A Gigabyte M7700-at kicsinek érzem, illetve a görgője nem pontos, néha ha kicsit forgatok, akkor visszafelé lép egyet, nem a görgetett irányba. Claw fogással jobb lenne, de arra nem áll rá a kezem. A két érzékenység közül (800/1600 dpi) a nagyobbat használom.

*A Logitech M325 görgője megfelel nekem. Ennél viszont hosszabb használat után a kisujjamnál kellemetlen lesz. Úgy néztem, egy ér fut a belső oldalán, és ezt az eret nyomja az egér, vagy a kis egér miatt magam alá gyűröm a kisujjamat. Ez az egér is claw fogással jobb lenne szerintem, de fingertip-re áll rá a kezem.

Hosszú ideig nem használtam egérpadot, de egy hónapja szereztem be egy SS QCK egérpadot, amivel teljesen meg vagyok elégedve.

Szóval egy új vezetékes egeret keresek, nem baj, ha külföldről kell rendelni. Ár tekintetében viszont eléggé meg vagyok lőve, mert inkább legyen kényelmes és hosszú távon tartós, mint hogy néhány száz..ezer forinton bajlódjak.

Bocsánat a hosszú szövegelésért, és köszönöm előre is a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#57470) Vanir


Vanir
veterán

(#57471) atenza válasza olasz69 (#57462) üzenetére


atenza
senior tag

Nekem van mindkettő, egyedül csak a formában különböznek, azt vedd amelyik jobban kézre áll, g303 mediamarktban tuti van kirakva, ott meg tudod tapizni, g403 még viszonlag új és abból még nem láttam kitéve.
G403 egy picit könyebb és a görgője egy picit halkabb, viszont drágább és nagyobb is méretben.

(#57472) FireKeeper válasza Vanir (#57470) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

best buy szagot érzek. kár hogy most másra kell a zsé. de gondolom megvár :)

viszont lehet lesz pár javítani való mx518-am, ha hihetek haveromnak, valahol porosodik nála 4 (ismétlem négy :Y) ilyen olyan problémákkal küzdő alany :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57473) dobragab válasza CheGhost (#57469) üzenetére


dobragab
addikt

Bal kéz, tenyeres fogásra kb. három jelölt van, kb. ilyen sorrendben érdemes megnézned: Razer Deathadder left-handed, Mionix Avior 7000 / SK, Zowie FK1 / FK1+.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57474) jaffa 2843 válasza Vanir (#57470) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Na, most már aztán csesszék meg. Mindenki fehéret kap... Addig nem lesz ilyenem, amíg csak feketével van tele a rohadt Ebay... :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#57475) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Ajánlott még a Logitech G900CHAOS SPECTRUM? Elég sok helyen olvastam negatív kritikát róla, esetleg valami jobb hasonló árban? Tetszik a dizájn, az hogy vezetékesés vezeték nélküli is. Leginkább ajánlott játékhoz, illetve kényelmi szempontból sem elhanyagolható. Esetleg hasonló árban van valami jobb?

(#57476) MaTpr0F válasza Vanir (#57470) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Nem volt, de csak megerősíteni tudom. :K
Nekem sikerült megtépni 5m/s fölé is, nem volt vészes a grafikon, de valami kis anomália már volt.

Egyébként érzetre hozza a 3360/66 "közvetlenségét". Nem érzem olyan disconnected-nek mint a 3310-et.

Szvsz betenném az ajánlóba, szerintem új bestbuy, főleg ha az EU-ban is befér majd a 10k-ba postával.

[ Szerkesztve ]

(#57477) micafighter


micafighter
nagyúr

Nem tudjátok esetleg hogy MOBA-t (LoL) milyen érzékenységen célszerű játszni / szoktak játszani a profik?

(#57478) Addel válasza Vanir (#57470) üzenetére


Addel
senior tag

Nagyon kicsi ez az egér, a G402-m 136mm, de az MX500-om is 130mm volt.

(#57479) SP!T válasza Addel (#57478) üzenetére


SP!T
addikt

Hat de nem is ezeknek a helyettesitoinek szanta a Logitech.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57480) CheGhost válasza dobragab (#57473) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. Megnézem őket, melyik lenne kézhez állóbb, de az biztos, hogy bármelyik sokkal jobb lesz, mint a mostaniak. Köszönöm! :) :R

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#57481) Vanir válasza Addel (#57478) üzenetére


Vanir
veterán

Ez az MX300 - G1 vonal leszármazottja, azért kicsi.

(#57482) gono


gono
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, remélem tud valaki segíteni. Egy CM Storm Alcor egeret használok a munkahelyemen ( pc-vel, nincs touchpad! ) és egy nap elkezdett leugrálni a kurzor a képernyő aljára. Utánaolvastam, mi lehet a probléma és külföldi fórumokon vírusellenőrzést javasoltak, nem találtam semmit, szóval ezt a dolgot nem tartom valószínűnek (egyébként sem), viszont újraindítás után megoldódott a dolog, egy ideig jó volt (pár nap) aztán megint elkezdte, ismét újraindítás, ezzel megoldódott.

Mostmár viszont nap mint nap előjön a probléma, ami érdekes, hogy ha alacsonyabb dpi-n használom az egeret kevesebbet "ugrik" lefelé. Frissítettem FW-t de ez sem oldotta meg a problémát sajnos.

Lehetséges, hogy a szenzornak van gondja? Ha igen, kicserélik? Nem folyamatos a probléma, nagyon bizonyítani sem tudom sajnos viszont annál idegesítőbb... Tapasztalt már valaki hasonlót?

Fontos: most egy másik egeret használok próbaként, egyelőre ezzel nincs gond, viszont másik gépen a CM-nél sem jött elő a probléma.

Köszi a segítséget előre is. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#57483) jaffa 2843 válasza gono (#57482) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egérpad?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#57484) gono válasza jaffa 2843 (#57483) üzenetére


gono
csendes tag

a4 tech x7 gaming, sima fekete textil, otthon is ilyenem van, nem volt vele gond

(#57485) falijja válasza Vanir (#57470) üzenetére


falijja
őstag

Full-ra úgy néz ki mint a g pro..

(#57486) kemotox válasza falijja (#57485) üzenetére


kemotox
addikt

Mivel annak az olcsóbb, főleg ázsiai piacra szánt változata :U

(#57487) dobragab válasza falijja (#57485) üzenetére


dobragab
addikt

Mert annak egy olcsósított változata, de úgy néz ki, gyakorlatilag semmivel nem rosszabb annál.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57488) falijja válasza dobragab (#57487) üzenetére


falijja
őstag

Értem, hát nekem a g pro lett volna az álom, de túl drága volt..ha ez hamarabb van lehet nem fk-2 lenne.
Nem mintha bármi panaszom lenne rá.. :)

(#57489) e-newsee


e-newsee
addikt

Akinek most kell a fekete G102, itt egy last one egész baráti áron.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#57490) FireKeeper válasza falijja (#57485) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a ház konkrétan full ugyanaz - hülyék lennének kétfélét gyártani ugyanbból. emiatt a két belső is kompatibilis egymással elvileg.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57491) e-newsee


e-newsee
addikt

Sőt, aprót böngészve G403.
Igaz, újonc, de valahol el kell kezdeni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#57492) dobragab válasza e-newsee (#57491) üzenetére


dobragab
addikt

Én többször vettem már egyjegyű értékeléses usertől úgy, hogy előre elküldte postán, és utólag utaltam. Ha van egy csöpp esze, rájön, hogy fordítva pont ugyanannyi lenne a becsapás lehetséges összege, de sokkal kisebb a bizalom.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57493) MaTpr0F válasza e-newsee (#57489) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Hehh, ez reggel még $35 volt.

(#57494) -FreaK- válasza e-newsee (#57491) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez még a lötyőgő görgős sorozat, de még várom a széria számot tőle.

Szerdától viszont black week van az Aquaba, remélem le fogják árazni a G403-at, ha igen akkor onnan veszem.

(#57495) rdanii13 válasza -FreaK- (#57494) üzenetére


rdanii13
tag

Köszi az infót a blackweek-ről, már ezért is érdemes nézni a topicot :DD G403 és G402 között egyébként mi a különbség? Kinézetet azt tudom, belsőbb dolgokra vagyok kiváncsi :)

(#57496) SP!T válasza MaTpr0F (#57493) üzenetére


SP!T
addikt

Igen, én is nézegettem. De használtnak tűnik. :D A difi pedig nem nagy az origihez képest és ráadásul inkább veszem EU-n belül.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57497) SP!T válasza SP!T (#57496) üzenetére


SP!T
addikt

Ill én is fehérre kattantam rá. :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57498) Skullwipe válasza SP!T (#57497) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Igen, sajnos ez nem az :O

(#57499) Vanir válasza FireKeeper (#57490) üzenetére


Vanir
veterán

A lencse miatt nem biztos, hogy tökéletesen egyeznek. Ha még nem volt erről konkrét infó, akkor nem szabad ezt így feltételezni.

(#57500) kemotox válasza Vanir (#57499) üzenetére


kemotox
addikt

Ino tesztjének a vége:

"I don’t really understand Logitech. They sell this mouse for less than half of the G Pro with basically the same performance and a better cable??? If I had to decide now between G102 and G Pro I’d pick the G102 100%. As I already have a G Pro with a paracord cable mod I won’t switch to the G102, but what I did do was exchange the shells so my G Pro is now in the white shell, that works without any issues."

Tényleg furcsa, hogy kb ugyanazt harmad áron adja a Logi :D Biztos nem ideges aki megvette a G Pro-t ;] ;]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.