Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) dobragab válasza SP!T (#57850) üzenetére


dobragab
addikt

Ez. Szobatárssal pont most fakkolunk, hogy miért nem tudtuk korábban, hogy jó. Ő a billzetbe szeretett bele.

G502-t a legtöbben kisebbnek érezzük, mint a G402-t. Jaffa is ezt papolja évek óta :D :K

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57852) MaTpr0F válasza kemotox (#57841) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy az illető max egy köpésre lehet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57853) SP!T válasza dobragab (#57851) üzenetére


SP!T
addikt

Jah tényleg, kevertem a dolgot. :DDD
Láttam valakit MM standon matatni a laptopjával és egy egérrel a durva tömegben. Akkor lehet te voltál az? :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57854) dobragab válasza SP!T (#57853) üzenetére


dobragab
addikt

Az én voltam :DD :K Éppen a ROG Gladius-t cseszegettem. Apropó, itt vannak róla a grafikonok.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57855) Speeedfire válasza dobragab (#57854) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ilyeneket én is tudtam volna nektek csinálni. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#57856) tescodr


tescodr
tag

Sziasztok Mi a véleményetek a Cougar egerekről? Szemezek egy Cougar 200m-tipussal eleg jó ár/érték arányúnak tűnik de a márkát nem ismerem. Cs go-hoz szeretném használni első sorban, de közeleg a karácsony igy túl sokat nem tudok rá száni. Valakinek van tapasztalata ezzel a márkáva?

[ Szerkesztve ]

(#57857) TeebyKay válasza tescodr (#57856) üzenetére


TeebyKay
őstag

A 200M 125hz-en működik, mindenképp kell hozzá usb hack, a formája is elég érdekes, nálam van belőle egy példány, a saját árkategóriájában ebayről kapsz jobb egeret is.

(#57858) Ant@ válasza tescodr (#57856) üzenetére


Ant@
senior tag

Nem javalott :N A márkával alapvetően nincs gond, de ha elfogadsz egy tanácsot dobj hozzá még kicsit és Cougar 300M személyében lesz egy tuti egered, ami többel jobb mint amennyivel drágább. :K

(#57859) TeebyKay válasza Ant@ (#57858) üzenetére


TeebyKay
őstag

Vagy akár a Cougar 300M áráért vehet olyan egeret is amiről már teszteltük itt, hogy jó.

(#57860) VTom


VTom
veterán

Sziasztok!
Két egér között vacillálok:Trust GXT130 és A4tech RT7 melyik a jobb választás?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#57861) Ant@ válasza TeebyKay (#57859) üzenetére


Ant@
senior tag

Ez is igaz, de a 300M a maga kategóriájában a legjobbak között van. Nyilván ez csak egyéni vélemény de nálam az első helyen. Jobb vétel volt mint a Rival 100. Szerintem. A 200M-nél viszont tényleg vannak jobbak azonos árban. A különbség meg nyilván óriási az árkülönbözethez képest ha mondjuk órára lebontva nézed, hogy mennyibe került az egérhasználatod.

(#57862) Ant@ válasza VTom (#57860) üzenetére


Ant@
senior tag

Egyik sem. Ennyiért sokkal jobbak vannak. Nézz körül az ajánlott egerek között.

(#57863) vicces


vicces
addikt

sziasztok!

beújitottam egy logitech g403-at. sokat tűnődtem a boltban de ez tűnt kényelmesebbnek. a másik esélyes egy deathadder lett volna. de arról picit lelógtak az ujjaim és ezért nem volt annyira kényelmes. igy utólag nagyon nem bántam meg. nem vagyok valami nagy játékos, de nem ismertem magamra cs-ben.
viszont nem gondoltam volna, hogy az mx500 még mindig ilyen nagy durranásnak számit, mint ahogy a leirásban olvasom. vegy ilyen egér első tulajdonosa vagyok. anyám meg a második :C arra gondoltam, hogy visszaveszem anyámtól és néha azt is befogom még. kérdés csak az hogy a feltelepitett logitech program vajon hogy fogja ezt dijazni?? vagy lehet fel sem ismeri?
bár úgy emlékszem a mx500 nem nagyon szerette az erősebb klikkeket, mert akkor deformálódott a gomb.
a g403-at ha jobban meggyötröm sem mozdul el a gomb a mikorkapcsolókról.

:)

(#57864) Kleinti


Kleinti
újonc

Sziasztok.

Egér vásárlás előtt állok, azt már eldöntöttem, hogy Razer egeret szeretnék, nekem a fogás és ergonómia miatt ez lett a befutó, plusz nem szeretem ha túl sok a gomb.
Két egér között gondolkozom, Mamba vagy Deathadder.

A kérdésem az lenne, hogy mik a tapasztalatok a Razer Mamba Tournament Edition-nel kapcsolatban, nem olvastam róla túl jókat, gondolok itt első sorban a szenzorra.
Mivel fontos nekem a DPI állító gomb, ezért Deathadderből a nem rég bejelentett Elite-ben gondolkozom.

A kérdésem konkrétan az lenne, hogy érdemes várni az Elite-re az új optikai szenzor előnye miatt, vagy egy jó egérpaddal a Mamba TE se egy rossz választás.

Leginkább FPS és MOBA játékokhoz használnám, amolyan mindenes egér lenne.

Amiket próbáltam és fogásra egyik se jött be annyira vagy sok a gomb (különös ízlésem van): Logitech G502 / G402 / G302, Steelseries Rival / Sensei, Roccat Kone XTD / Pure, Corsair M65
Amiket szimplán nem szeretnék: Asus Rog Gladisus / Strix Claw
Amik jónak tűntek, de nem volt alkalmam még megtapogatni: Logitech G403, Cougar 550m (de erről se olvastam túl sok jót)

Ezek tudatában ha a Razer-t nem ajánljátok, várok hasonló kialakítású egeret, amit szívesen ajánlotok, ebben az ár kategóriában.

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#57865) strynox válasza Kleinti (#57864) üzenetére


strynox
tag

Hali,
Szerintem a mambát felejtsd el, a DeathAdder egy jó egér, azt nem tudom megmondani, hogy mennyivel jobb az Elitenek a szenzora, mint a többié. Ami talán szempont lehet, hogy Synapse nélkül nem nagyon lehet customizálni, így otthoni használatra a legalkalmasabb(ahol mindig fenn van a synapse a gépen). Egyébként, ha válogatós vagy a fogásokat illetően, érdemes lehet megtapogatni a Zowie egereket (3 különböző alak, ezeken belül több méret is elérhető), a pl. pixelben.

(#57866) Ant@ válasza Kleinti (#57864) üzenetére


Ant@
senior tag

A Mamba közelébe nem ér szenzor ügyileg az összes többi itt felsoroltnak. Egyedül a csili-villi világítás szólhat mellette ha ez számodra fontos, egyébként felejtős. A Logitech G403-ról csak jókat tudok elmondani, mindenképp érdemes lenne megtapogatnod ha van rá lehetőséged és a Zowie-kat is érdemes volna megfontolnod mielőtt döntést hozol mert azok is nagyon jófélék.

(#57867) dobragab válasza TeebyKay (#57859) üzenetére


dobragab
addikt

Cougar 300M-et is teszteltük ám :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57868) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Üdv!
Csak sikerült vennem egyet. Örülök hogy egy kedves ember kitiltatott, legalább tudtam dönteni. :K
Végülis egy G502 lett.

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#57869) Grafirka válasza Addel (#57837) üzenetére


Grafirka
őstag

Koszonom, probaltam , mar de nem valt be . Elfelejti a bellitasokat, stb. Egy mechanikus billentyuzet lesz a megoldas aminek van hangero szabalyozasa.

(#57870) Addel válasza Grafirka (#57869) üzenetére


Addel
senior tag

A másik amit én jelenleg is használok az AudioSwitch , ennél lehet gyors gombokat beállítani többek közt hangerő állításra is. Én ezeket a gyors gombokat makróztam az avior7000-em két jobboldali gombjára.

(#57871) kemotox válasza Grafirka (#57869) üzenetére


kemotox
addikt

Nem csak mechákon vannak média gombok. Amúgy meg lehet oldani bármilyen billentyűzettel.
Egyszer kell kb 5 percet "baszakodni" vele, és onnantól kezdve semmi.

Autohotkey a progi neve, de mindenki beszarik mikor meglátja, mert hát ahhoz "programozni" kell tudni.. nagy frászt. Az egyszerűbb dolgokhoz, mint hangerővezérlés, kb 2 percet kell olvasgatni a dokumentációt, és már meg is tudja írni az ember. Tényleg pofonegyszerű. Nekem is AH-val vannak házilag megoldva a médiagombok.

Ha leírod, hogy mit szeretnél, hogy milyen gomb kombó mit csináljon, akkor meg írom neked, tényleg nem nagy cucc.
Egyszer kell a scriptet megírni, aztán megcsinálod, hogy minden indításnál elinduljon magától, és semmi dolgod nem lesz vele.

De amúgy meg egy csomó előre megírt cucc is van.

(#57872) tescodr válasza dobragab (#57867) üzenetére


tescodr
tag

Köszönöm a véleményeket, megfogadom.
Úgy tűnik ő lesz a befutó: ASUS ROG Sica 9000ft os-árával,jó szenzorával, és a cserélhető omron kapcsolóival, meggyőzött a teszt róla.Köszönöm :R

(#57873) ron8 válasza dobragab (#57836) üzenetére


ron8
senior tag

Köszi! Utána nézek majd a mediában ott van egy pár kiprobálható darab...

(#57874) TeebyKay válasza dobragab (#57867) üzenetére


TeebyKay
őstag

Elnézésért esedezem, ez nekem kimaradt :Y

(#57875) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok! Alkalmi játékosként szeretnék egeret venni. Az olcsóbb 3-4k kategóriában semmi értelmes választási lehetőség nincs? Igazándiból 3 gomb elég, szerintem a DPI váltás sem lényeges.

(#57876) kemotox válasza Bertiee (#57875) üzenetére


kemotox
addikt

Aprón most van egy Razer Abyssus 6 ezerért egérpaddal, az eléggé megérős. Egy alap kis 3 gombos egér, de nagyon fasza, és az egérpad is az.

Szerk.: Itt van. Nemtom, hogy hamisítvány-e, mert amúgy előfordul, meg kell kérdezni a csávót hol vette. Itthon boltokban nemrégiben sok ilyen pakk volt, de ebayen elég sok a fake.

[ Szerkesztve ]

(#57877) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok már segítettetek egeret választanom most ismerősnek kellene valami használható rágcsáló.
Ahogy mértem a keze kb 20cm hosszú és a mostani egere is viszonylag nagyok közé tartozik.
A fogása ahogy láttam inkább tenyeres.
Mi jöhet számításba?
Az ár amit szánna rá 10-15 ezer huf.

(#57878) ChuckyCheese válasza csaba1203 (#57877) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Hali!

Ha nagy egér kell, a Mionix Naos 7000-et meg lehetne fontolni. Az igaz, hogy kicsit több mint 15. 17ezer körül van Edigitalban. Elég széles és lapátkezűnek jó lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#57879) csaba1203 válasza ChuckyCheese (#57878) üzenetére


csaba1203
addikt

Megnéztem köszi.
Ez tényleg elég széles.Más esetleg?

(#57880) Ant@ válasza csaba1203 (#57879) üzenetére


Ant@
senior tag

Ha belefér a kacat görgő akkor Gigabyte XM300 is lehet egy opció. Az emelési magasság elég nagy - kb. 3mm - és görgő tényleg elég gyatra, de ezt leszámítva rendben van. A szenzor top kategória, jól össze van rakva, jó anyagokból és olcsó. Keretbe bőven belefér és elég nagy is.

(#57881) dobragab válasza Ant@ (#57880) üzenetére


dobragab
addikt

A top szenzor erős túlzás.

Asus Strix Claw, vagy Razer DeathAdder 3.5G ebayről, takasta12-től.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57882) Ant@ válasza dobragab (#57881) üzenetére


Ant@
senior tag

Itt elég jól implementálták. Pont tegnap nézegettem a Castorhoz képest és sokkal jobb érzetre. Bár lehet az is hozzá járjul, hog eléggé elöl helyezkedik el a szenzor és az oldal irányú mozgásra fürgébben reagál. Pedig a Castor is 3310-et használ, annál meg nem sok jobb van.

(#57883) csaba1203 válasza Ant@ (#57880) üzenetére


csaba1203
addikt

Utánanéztem nem írnak rosszat a tesztekben külföldi persze.
Lehet ő lesz a befutó.

(#57884) Ant@ válasza csaba1203 (#57883) üzenetére


Ant@
senior tag

Azért előbb ezeknek is nézz utánna mielőtt döntesz:

"Asus Strix Claw, vagy Razer DeathAdder 3.5G ebayről"

(#57885) dobragab válasza Ant@ (#57882) üzenetére


dobragab
addikt

Érzetre a forma rengeteget számít. Azt ennyiből szerintem nem tudtad megállapítani, a smoothing-gal mit ügyeskedtek a Genius mérnökei, márpedig az S3988-at csak ez cseszi el.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57886) csaba1203 válasza Ant@ (#57884) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#57887) Ant@ válasza dobragab (#57885) üzenetére


Ant@
senior tag

A Genius mérnökeiben én sem bízom tulságosan, szerencsére ez Gigabyte. :B
Nincs olyan jó mint a G403 a 3366-al de a Castornál jobb. Ott mintha lenne némi lomhaság ehhez képest. Az is igaz, hogy a Castor fizikai kiképzésben mindenben jobb nála de annyival többe is kerül.
Csinálnék róla tesztet ha érdekel, de ahogy olvastam abban amit írtál, a smoothing mérésére nem igazán van progi.

(#57888) Varoz válasza Ant@ (#57887) üzenetére


Varoz
őstag

Gagyibájt még attól is rosszabb, nem lennék rá büszke! ;]
De itt egy méltó leírás hozzá. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#57889) Ant@ válasza Varoz (#57888) üzenetére


Ant@
senior tag

Érdekes olvasmány volt. :DDD

(#57890) #00369152


#00369152
törölt tag

Sziasztok!
Karácsonyra tervezem valami komolyabb egér beszerzését. Genius xscrollt használok jelenleg fingertip-szerű fogással. A tenyerem középső ujj végéig 19 cm.
Komolyabb egerem még nem volt eddig, játékra kellene főleg. FPS-sel játszok sokat (Rainbow Six Siege, Overwatch).
Újonnan 15 ezer alatt milyen egér jöhetne szóba, ami passzolna a kezemhez?
Köszi a válaszokat!

(#57891) Varoz válasza Ant@ (#57889) üzenetére


Varoz
őstag

Kötelező olvasmány mindenkinek, aki valaha is vesz/vett egeret! :C

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#57892) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Vettem egy mionix avior-t. de szeretnek melle egy masikat is. valami nagyobbat :) g502 vagy mionix 3200ast ajanlanatok?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#57893) dobragab válasza GRaul (#57892) üzenetére


dobragab
addikt

G502-re nem mondanám, hogy nagyobb.

Nézz meg egy Naos 7000-et.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57894) Vanir válasza GRaul (#57892) üzenetére


Vanir
veterán

Olyan, hogy Mionix 3200 nincs. Az Avior-ból és a Naos-ból van 3200 is, de az nem jó egyik sem. A 7000 jelzésűeket keresd, a Naos jó nagy.

(#57895) Addel válasza Vanir (#57894) üzenetére


Addel
senior tag

Szerintem avior-ból nincs 3200, csak 7000 meg 8200.

[ Szerkesztve ]

(#57896) gtamate2 válasza Varoz (#57888) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem lehet az olyan rossz, teszt.
Marshall meg inkább vicces mint szakmai.

*Sn0w

(#57897) GRaul


GRaul
őstag

Igen, jelenleg avior 7000-est hasznalok. A naos 3200ast neztem ki, mert olcson meglenne. a naos 7000 kicsit huzosabb mar sajnos arban.

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#57898) TeebyKay válasza #00369152 (#57890) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ennyi alapján Asus ROG Sica, Genius Maurus Land Series 2, Logitech G100S, Ninox Aurora, Steelseries Kana V2, Logitech G302.

(#57899) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok! Vidéken élek, de ma kellene egeret vennem. korábban érdeklődtem 3-4 k értékű egerekről, de feljebb vittem a limitet. A következőkből tudnék választani a lakóhelyemen, örülnék egy kis segítségnek, hogy melyik legyen:

COUGAR 200M
MARS GAMING M1
ZALMANN GM1
ZALMANN M401
esetleg , bár drágább:

ZALMANN GM3

(#57900) MaTpr0F válasza Bertiee (#57899) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ezekből talán a Cougar a legjobb.
Közel 10e-es zalmant semmiképp, annyiért már egeret is kapsz.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.