Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) TeeJay válasza biggamer (#500) üzenetére


TeeJay
félisten

pontosan mit is kell kitakarítani a meghajtókban?
van egy 56X Shuttle CD olvasóm és utóbbi időben már nem viszi 56x sebességgel a CD-ket.

lehet hogy koszos a belső?:U

na szóval mit kell rajta kitakarítani amúgy?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#502) fecoka válasza TeeJay (#501) üzenetére


fecoka
aktív tag

Lehet, hogy a magas benyaár miatt nem akar olvasni.

(#503) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Jövő hónapban egy DVD író beszerzését tervezem. Úgy gondolom, hogy vmilyen Pioneer író lesz az, ami megfelel a pénztárcámnak (11-13 ezer HUF).. Csakhogy nem nagyon tudom, melyiket érdemes megvenni. Havernak Pio109-ese van, és nem panaszkodik rá. Viszont most már kapható Pio110D és Pio110DBK változat is, valamint a Pio109XLB. Nade mi a különbség ezek közt az árukon kívül? És mit jelentenek ezek a betűk? Őszintén nekem a Pio110D változat a szimpatikus, csak úgy tudom azért jelentős különbségek vannak az írók közt... Szóval melyiket válasszam - és ha vmi más gártó termékét is ajánlanátok hasonló árkategóriában azt is megköszönném - ezk közül?

Köszi!

Let the Zone take me if I am.

(#504) PPeter válasza fecoka (#502) üzenetére


PPeter
addikt

:((( Öregem, egy árnyalatnyival többet kellene (kellett volna) letenni szakmailag ezekben a topikokban, hogy így nekiállhass basztatni valakit és még az sem jogosítana fel az ilyen viselkedésre.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#505) Viktor77 válasza fecoka (#502) üzenetére


Viktor77
titán

Lehet. Viszont az is, hogy emiatt repülsz.

Vegyél vissza ebből a nagyképű stílusból, ahogy hallottam, szakmailag nem sokat tettél le az asztalra. DE még ha le is tettél volna, akkor sem engedheted ezt meg magadnak.

Vagy segítesz normálisan, vagy nem szólsz hozzá. Ok?

Vedd figyelmeztetésnek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#506) TeeJay válasza fecoka (#502) üzenetére


TeeJay
félisten

igazad lehet:DD

nagynyomású levegővel picit kifújtam belőle a port meg beolvastattam vele vagy 10lemezt és utána csináltam egy CD speed tesztet a meghajtóval.

ja meg megsúgtam neki hogy elképzelhető hogy a benzinár lentebb fog menni és láss csodát elkezdett újra olvasni mint a veszett.
Shuttle 56x CD rom sebességtesztje látható itt

[kép]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#507) biggamer válasza TeeJay (#501) üzenetére


biggamer
veterán

Bocsi, ennyire nem vagyok benne a mechanikájában.:B

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#508) TeeJay válasza biggamer (#507) üzenetére


TeeJay
félisten

talán annyit érdemes megpróbálni szétszedés előtt hogy egy kis fújással a port kinyomni belőle.

hátha az is segít.
ha az se akkor szedje szét az illető a meghajtót szerintem.
nekem ez a nagynyomású ''szellő'' kipucolta úgylátszik a fejet és most megint úgy olvas mint újkorában.

sőt volt egy idő mikor sikerült a meghajtóból 57x olvasási sebességet kihozni.
nem viccelek:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#509) csanika


csanika
tag

Sztem nem vagyok egyedül ebben,de olyan DVD írót szeretnék vásárolni ami nem túl drága (15-20k),gyors és csöndes is,de mindenek előtt megbízható.

Esetleg tudna nekem valaki ebbe segíteni?
Az ötleteket előre is köszönöm.
:))

'' Elment orosz, török,trianon sem örök!''

(#510) TeeJay válasza csanika (#509) üzenetére


TeeJay
félisten

vigyázz mert téged is megszólnak hogy nem olvastál bele a topikba és csak hülyeséget kérdeztél.

a legtöbben itt Pioneer NEC Benq írókat mondtak jónak.
árban 10-12között vannak az OEM verziók.
és a guruk tuti azt mondanák erre hogy mindegyik megbízható most már:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#511) csanika válasza TeeJay (#510) üzenetére


csanika
tag

OK köszi a jó tanácsot ;)

'' Elment orosz, török,trianon sem örök!''

(#512) TeeJay válasza csanika (#511) üzenetére


TeeJay
félisten

nézd meg te is a Pioneer legújabb 110D tipusú íróját aztán nézd meg hol tudod beszerezni és azt mindenki fogja ajánlani szerintem.

és még olcsó is mert tuti 12K alatt megkapod ha nem bitang drága helyről veszed:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#513) bnorci71


bnorci71
addikt

hali

Bár nem pont a topic címébe vág de ez a topik legalább pörög

Na szóval a véleményetekre lennék kiváncsi
Adott egy Nec2510A a régebben egy másik cd íróval írt cd-ket nem mindet akarja olvasni a cdken filmek vannak nagyrészt de akad kép is a /lemezek vegyesen TDK-D-wiew ,Verba ,Philips, pPlatinium Performance/ de fügetlen a márkától egyiket olvassa másikat nem de mostanába dvd lemezzel is csinálta /álltalában a princo-val azokat is más írta/
Viszont ezeket a lemezeket az asztali játékos vígan megeszi :)
Szóval van még egy hónap garija vigyem vissza vagy ez a tipus tényleg ilyen szar olvasó és szerezzek be egy olvasót mellé?
Délután még kipróbálom a lemezeket egy cd -Rw combóba is

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#514) PPeter válasza bnorci71 (#513) üzenetére


PPeter
addikt

Sajna a NEC ND-25xx sorozat szarul olvas. Tegyél mellé egy másik drive-ot olvasónak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#515) bnorci71 válasza PPeter (#514) üzenetére


bnorci71
addikt

Lg DVD-rom-ok milyenek? vagy mit ajánlasz ami nem 13-14 hónapig bírja és fainul olvas

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#516) TeeJay válasza bnorci71 (#515) üzenetére


TeeJay
félisten

a legtöbb mozgó alkatrészes hardverben ki kell fogni azt ami 5-10évig is menni fog.
van ami 2hónap után meghal vagy még hamarabb és van ami 10évig megy lazán.

sajna a mozgó alkatrészes dolgoknak ez a hátránya.
:(

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#517) bnorci71


bnorci71
addikt

Hali
Na még 1 kérdéssel zargatnám a topikot LG vs Samsung DVD-Rom gari mendkettőre 2 év árkülönbség se jelentős az lenne a lényeg melyik jobb olvasó
köszönöm türelmeteket

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#518) doc


doc
nagyúr

sziasztok!

milyen DVD-írót vegyek? :DD
a legfontosabb a jó minőség, megbízhatóság, jó firmware. a mostani Toshibámat csak azért akarom lecserélni, mert 4x-es lemezt már nem kapok hozzá, a 8x-osakat meg baromi lassan írja csk a sz@r firmware miatt...
szóval kéne egy 16x-os író, ami Linux alatt tökéletesen műXik (állítólag a Pioneer 109-nek a gyári firmware-rel voltak problémái a pingvinnel), később lehet hozzá frissített (megbízható, nem házilag gányolt) firmware-t kapni. szar lemezt nem fogok bele tenni, tehát az nem szempont hogy princot is tökéletesen írjon, de a jó anyagot szeresse!
a Pioneer 110D megfelel az igényeimnek? az ára, a neve teCCik, ez vajon jó vétel lenne?

MOD: az kimaradt, hogy fontos lenne: lassabb (pl 4x-es) tempoval is meg tudja irni a gyorsabb (8x/16x) lemezeket

[Szerkesztve]

(#519) mr_ricsi válasza doc (#518) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nézd meg ezt, és nem kell új írót venned:

Bővebben: link

(A végétől visszafelé kezd az olvasást)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#520) biggamer


biggamer
veterán

Sziasztok.
Vettem egy Pio 110d-t, eddig müxik rendesen, de volna egy gondom, segítséget kérnék tőlletek a Nero-hoz.( amúgy ez az első DVD íróm )
Akarok felírni egy 4.2 GB-os valamit DVD-re ( tehát rá kellene, hogy férjen a lemezre ), de azt írja ki, hogy mivel az az 1 cucc több mint 2 GB és ekkorát ISO fájlrendszerben nem lehet tárolni, ezért UDF-be vagy mi a fenébe akarja írni, de úgy meg nem indul az a valami, amikor szeretném fel installálni.
Ha meg be akarom csomagolni WinRAR-ral, az sem bírom mert azt írja ki, hogy valamelyik fájl nagyobb mint 2 GB, ezért nem lehet tömöríteni.
Még nem ismerem a DVD írás fortélyait, ezért kérném a segítségeteket.:R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#521) PPeter válasza biggamer (#520) üzenetére


PPeter
addikt

Szia. Ugye nem egy ISO (vagy hasonló) image fájlt, azaz egy teljes lemez tartalmát leképező fájlt próbálsz egy állományrendszeren belül, fájlként felírni a lemezre? Mert ilyen esetben a Burn image (magyarul talán kép-, vagy tükörfájl kiírása) opciót kell használnod.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#522) biggamer válasza PPeter (#521) üzenetére


biggamer
veterán

Egy ''mds'' és egy ''mdf''. fájl, és én még raktam hozzá 1-2 kiegészítőt. (leírások, térképek stb.)
Vagy ezt csak Alcohol-lal tudnám kiírni úgy, hogy elötte Daemonnal megnyitnám.
De akkor mellérakhatom a cuccaimat, nem fogja bezavarni azt a valamit, és fel lehet majd installálni ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#523) Sullivan


Sullivan
tag

Ajánlom mindenki figyelmébe PLEXTOR PX-716A-t
kb 2000 lemezt égettem vele 1,5 év alatt és önhibájából egyet se rontott!!!!!
:C

(#524) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

dvd -írót vennék, ahogy nézegetem, LG, Samsung ilyen 11k, Pioneer 13k, joaz!?
cash az lenne rá +2, de meg is éri?
plextor esetleg?

kösz

..

(#525) Sullivan válasza bbazsy (#524) üzenetére


Sullivan
tag

Plextor a tuti! Egyetlen gond vele: az ára....25K körül van még mindig!
Bár a minőséget meg kell fizetni!

(#526) bbazsy válasza Sullivan (#525) üzenetére


bbazsy
őstag

annyi nincs. :D

LG és Pioneer közti 2k megéri?

..

(#527) PPeter válasza bbazsy (#526) üzenetére


PPeter
addikt

Megéri, Pioneerból viszont már mindenképp a 110D-t vedd.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#528) PPeter válasza Sullivan (#525) üzenetére


PPeter
addikt

Írási minőségben ma már a 716-os nem a legjobb, az összképet tekintve valóban nagyon jó cucc, de ha valakinek nem kell a sok plusz dolog (PlexTools tesztek, szabályozhatóság, ilyesmi) akkor a 716-os bizony mam már nem éri meg az árát.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#529) PPeter válasza biggamer (#522) üzenetére


PPeter
addikt

Elrakhatod így image fájlban is (ha akarsz mellé más cuccot tenni), de akkor később fel kell mountolnod, ha használni akarod. A Neroban mindenképp UDF fájlrendszert válassz, különben nem fog menni a 2GB-nál nagyobb állomány felírása.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#530) doc válasza mr_ricsi (#519) üzenetére


doc
nagyúr

már néztem régebben is, ott is a postom az elején, sajna nem megy fel a 1033-as patchelt firmware a cuccra. azert megprobalom meg egyszer, hatha csak elbenaztam vmit anno...

(#531) uratti


uratti
tag

Hali
Szerintetek a Plextor PX740 A/T3 milyeniró, gyors, vagy lassú, vagy nem megbizható?:F

Aláírtam

(#532) PPeter válasza uratti (#531) üzenetére


PPeter
addikt

Van neki topikja (a keresőbe beírt pontos típusjel, ''PX-740A'' érdekes módon rögtön kidobta a topikot), talán ha odafáradnál tájékozódni...
Bővebben: link

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#533) fecoka válasza uratti (#531) üzenetére


fecoka
aktív tag

Szerintem gyors és megbizható író és nagyon gyors olvasó. (szerintem)

(#534) Sullivan válasza PPeter (#528) üzenetére


Sullivan
tag

Nagy előnye még a plextornak a kompatibilitása! Mindenféle discet hiba nélkül ir általában még nagyobb sebességgel mint amit a lemez bir!
Amiket eddig irtam vele: arita, ridata, ridisc, traxdata 4x, 8x, platinum, philips, tdk verbatim, tevion!!!
Ugyanezt nem sok íróról lehet elmondani! Csomó ismerősőm szivja a f*szt lg-vel, nec-el, de még pio-val is mert nem tudnak mindenféle lemezt megirni! Vagy megirja éppen jol a lemezt csak nem olyan sebességgel amivel lehetne! És sajna a firmware frissités se mindig segit!
Nah ilyen plextornál nem létezik! A jelerősségére meg nemtudok panaszkodni még 2000 lemez után sem!!!

(#535) IRON STORM válasza Sullivan (#534) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen tudjuk neked Plex 716A íród és ultra hiper-szuper.
Ne fényezd már annyira, az általad felsorolt lemeztípusok közül szinte mindegyiket írtam a Nec írómmal.
Egyébként meg a 716-os áráért veszek egy 740-et meg egy 3540-et. na bumm

Csak a TDi!

(#536) Sullivan válasza IRON STORM (#535) üzenetére


Sullivan
tag

Rossz napod volt??:DDD
Megfordult már kb 5féle márkájú író a kezem alatt, kizárólag erre alapozom a véleményem!!!!

(#537) VVoid válasza Sullivan (#536) üzenetére


VVoid
aktív tag

Akkor miért nem számolsz be, milyen más íróid voltak és mi volt velük a gond? Sok embernek segítenél, akik éppen író vásárlásán törik a fejüket.

(#538) Obi-1


Obi-1
őstag

A PH-n jelenleg reklámozott Samsung SH-W162C tud Lightscribe lemezt írni? Sehol máshol nem írják, csak a banner-ben.

Only a Sith deals in absolutes.

(#539) mr_ricsi válasza doc (#530) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''azert megprobalom meg egyszer, hatha csak elbenaztam vmit anno...''
Ha segítség kell, a másik topicra írj!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#540) PPeter válasza Sullivan (#534) üzenetére


PPeter
addikt

Valami értelmes, tartalmas hozzászólás esetleg? Semmi használhatót nem írsz azon kívül, hogy szerinted milyen jó a Pextor így, meg milyen jó a Plextor úgy. Kicsit unalmas.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#541) biggamer válasza PPeter (#529) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi a segítséget.:R
Már égetem a lemezeket, mint az őrűlt.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#542) Spidee


Spidee
senior tag

Milyen DVD írót ajánlotok max 15 ezerig?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#543) question man


question man
tag

Pioneer 110D ami most megéri vagy Asus 1608P a Samsugot felejtsd el pohár tartónak a gépbe jó másra nem Nec 3540A néha nehezen olvas meg kicsit csattog de elmegy LG 4165B kis szerencsével egy jót is kifoghatsz belőle de mivel nagy ban gyártják így sok a rossz is a minőség a Plextor de az ára horribilis ha mákod van kifoghatsz egy ugyan olyan jót pl Pioneer ben vagy LG ben tehát sok szerencsét ha meg utánna akarsz nézni ezeknek árilag akkor Bővebben: link légy szerencsés és ügyes olasóban pedig asus v plextor az LG-t messze kerülni kell

a számítógépek füsttel működnek

(#544) Sullivan


Sullivan
tag

Rengeteget sz*ptam más irokkal, csak ezért örülök ennyire magamnak:)
nézzétek ezt el nekem:R:R:R

(#545) TeeJay


TeeJay
félisten

tudtok valami tuti helyet ahol nem méregdrágán adják az új DVD írókat?
pesten netán egerben?
vagy mindenki nagykerből vesz itt?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#546) bnorci71


bnorci71
addikt

Na akkor két konkrét tipusról kellene a vélemény

LG 8163B vs.Samsung SH-D162C
azért ez a kettő mert fekete kell és sulinetbe

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#547) bnorci71


bnorci71
addikt

tegnap lehagytam a lényeget az olvasási biztonsága lenne a lényeg mindent olvasson a sebesség nem fontos

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#548) iday válasza bnorci71 (#547) üzenetére


iday
aktív tag

Akkor az lg biztosan nemjöhet szoba.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#549) biggamer válasza TeeJay (#545) üzenetére


biggamer
veterán

Nézz két HSZ-el visszább, ott királyságosúl ki lehet silabizálni, hogy hol a legolcsóbb.:D

Az 542 #-ben.;)

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#550) bbazsy válasza PPeter (#527) üzenetére


bbazsy
őstag

asszem HWSW -n olvastam tőled, h lassan jön a 110, és lehet, h új előlappal.
az a lassan mennyi idő kb, és mi lesz különbség?

köszi

..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.