Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) lacko22


lacko22
aktív tag

Arita 8X-os Traxdata 8X-os és Ridata 8X-os hoz milyen írót vegyek?

Melyik felel meg a legjobban hozzá?

(#202) Met válasza lacko22 (#201) üzenetére


Met
nagyúr

Hát LG nem. NEC-t javasolok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#203) laci000 válasza Met (#198) üzenetére


laci000
csendes tag

Köszi a hozzászólást, esetleg másnak vmi véleménye?
Főleg nec-pio ügyben érvekkel.

(#204) lacko22


lacko22
aktív tag

A Pioneer nem nagyon rontott még.
Több lemez után sem......

(#205) Totyi válasza laci000 (#203) üzenetére


Totyi
őstag

Poineer DVR-109 és NEC 3520A a legújabb firmware-vel.
Ide nézz el:Bővebben: link
Bővebben: link

(#206) Petya25


Petya25
addikt

Nekem van egy eladó kitűnő állapotban lévő (fél éves) Panasonic DMR-E75V típusú VHS és DVD író combó készülékem. Kéttuneres, tehát egyszerre két csatornát tud rögzíteni. Közvetlenül tud VHS-ről DVD-re ill. DVD-ről VHS-re írni. Fantasztikus készülék. Ha érdekel írj mait.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#207) oceanearth válasza Petya25 (#206) üzenetére


oceanearth
őstag

hát ha ilyen fantasztikus akkor miért adod el?? egyébként nekem is van egy dvd íróm de én nem válnék meg tőle

(#208) Petya25 válasza oceanearth (#207) üzenetére


Petya25
addikt

Nem használom ki, csak olykor írok vele vhs-t dvd-re.
Tehát áll benne a pénzem, ezért eladósorba került.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#209) Agostino


Agostino
addikt

Hi!

Egy barátom DVD írot szeretne venni, Sulinetből kinéztem neki egyet, szerintem nem lenne rossz vétel, de azért ti is mondjatok valamit rá : Pioneer 109BK DVD Dual Layer.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#210) Vangelis válasza Agostino (#209) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nyugodtan megveheti,

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#211) racing01


racing01
tag

hi
Lehet, hogy már kérdezték (sőt biztos) de mennyire jó az LG 4163B dvd író?:F

(#212) erdoke válasza racing01 (#211) üzenetére


erdoke
titán

Elég jó, csak nem szabad nagyon gagyi lemezekkel etetni. A +R Verbatimot szereti pl. akár 16X sebességig.

A legjobb aláírás a héten

(#213) racing01


racing01
tag

ok köszi!
De ha már itt vagyok akkor megkérdezném hogy mit jelent az +R/-R

(#214) PPeter válasza racing01 (#213) üzenetére


PPeter
addikt

:O:O:O

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#215) szeva000 válasza PPeter (#214) üzenetére


szeva000
addikt

Fájnak az ilyen kérdések????:D

(#216) PPeter válasza szeva000 (#215) üzenetére


PPeter
addikt

Hetente háromszor mindenképp. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#217) racing01 válasza PPeter (#216) üzenetére


racing01
tag

Azért mert nem tudom az ilyen dolgokat nem kell egyből fikázni az embert!!!!
De ha te erre vered a nyálad és itt éled ki magad akkor csak gratulálni tudok!:(((

(#218) PPeter válasza racing01 (#217) üzenetére


PPeter
addikt

Figyeljél IQ bajnok, ha használnád a keresőt, akkor egy perc alatt ráakadnál arra a terjedelmes postomra, ami elmagyarázza a két szabvány közötti különbséget, és amit körülbelül hetente háromszor kell nekem vagy valaki másnak beszúrni a visszaolvasni képtelen tudományos fórumozók kedvéért.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#219) erdoke válasza racing01 (#217) üzenetére


erdoke
titán

Te egyszer kérdezed meg, de 30 ezer regisztrált fórumozó van.
Szerinted mi az egyszerűbb, ha ezek előbb a keresőben megnézik, elhangzott-e már ez párszor korábban (megsúgom, az ilyen alap kérdések nem neked jutnak először eszedbe), vagy ha mind beírja 1-2 óra különbséggel, aztán 2-3 ember leírja ugyanazt 30e-szer?

A legjobb aláírás a héten

(#220) PPeter válasza racing01 (#217) üzenetére


PPeter
addikt

Kipróbáltam, megkértem az öcsémet (aki egyébként full tök a DVD-írás szakmai oldalához), hogy mennyi idő alatt talál egyet belőle. Ennyi időbe tellett neki, holott nem ismeri a PH fórum szerkezetét túlzottan. Tessék:

Bővebben: link

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#221) racing01 válasza PPeter (#220) üzenetére


racing01
tag

Na ezt kellett volna a fikázás helyett!
kösz

(#222) PPeter válasza racing01 (#221) üzenetére


PPeter
addikt

1. Én nem fikáztalak, az nem így nézett volna ki.
2. Én ha berobbanok egy számomra ismeretlen témába, akkor igyekszem alaposan körülnézni, visszaolvasni, hogy megtiszteljem azokat az embereket, akik a hozzáértésüket és munkájukat adták a korábbi tartalmas beírásokhoz, hogy feleslegesen ne kérdezzek olyasmit, ami lerágott csont. Látom téged ez nem érdekel, csak legyen az orrod elé tolva a megoldás és kész. Gratulálok.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#223) erdoke válasza racing01 (#221) üzenetére


erdoke
titán

Neked kellett volna ezt a vergődés helyett. :U

A legjobb aláírás a héten

(#224) racing01 válasza PPeter (#222) üzenetére


racing01
tag

Majd ha a multimédia topikokat valamikor megnézed akkor látni fogod, hogy hány ember kérdezett olyat amit én vagy más már 100x leírt! És akkor azt is látni fogod, hogy én nem mondtam azt hogy ''megint itt 1 láma, keresse meg magának amit akar'' hanem probáltam minnél többet segiteni és az 50. embernek is kilinkeltem vagy leírtam! Ennyit erről!

Részemről lezárva a vita! További szép estét

[Szerkesztve]

(#225) harley válasza qpakcovboy (#8) üzenetére


harley
senior tag

hi..

képzeld beszart a Panasonic lejátszó...

nem tudom mi lehet vele..nem viszi ki a képet a tv-re...

nincs vmi ötleted?

Bővebben: link

[Szerkesztve]

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#226) Hideyoshi


Hideyoshi
tag

Most, hogy lezuhantak az írók árai vennék egyet. Mit ajánlotok? LG, Toshiba, NEC?

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#227) erdoke válasza Hideyoshi (#226) üzenetére


erdoke
titán

Toshiba/Samsung semmiképpen.
Ha olcsón jó médiakompatibilitást akarsz, akkor Pioneer 109 vagy NEC 3540.

A legjobb aláírás a héten

(#228) bampoo válasza erdoke (#227) üzenetére


bampoo
csendes tag

Sziasztok! Pénteken vettem egy NEC ND-3540-et. Szépen írt 8x-an is, de olvasni nagyon gyatrán olvas. A Nero CDspeed scandisc rengeteg bad felületet mutat, a disc quality pocsék. Írt és műsoros DVD-vel is produkálja. Ugyanaz a lemez egy másik olvasóban tökéletesen müxik. Az eszközt több gépben is kipróbáltam. Ötlet? Előre is köszi.

[Szerkesztve]

(#229) PPeter válasza bampoo (#228) üzenetére


PPeter
addikt

Firmware frissítés után mi a helyzet?
1.01 (5-ik változat)
Bővebben: link
NECFlash+WinGUI a flasheléshez:
Bővebben: link

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#230) bampoo válasza PPeter (#229) üzenetére


bampoo
csendes tag

Köszönöm a gyors választ és javaslatot. A legfrisebb firmware volt az írón, azért megcsináltam a firmware kiolvasást és az újjal a felírást. Azon gondolkozom, hogy visszaviszem, csak még nem döntöttem el, hogy ugyanilyet vegyek, vagy váltsak típust. A fórumokat olvasva, meg másokkal beszélve, valamint a beszerzési hely kínálatát is figyelmbe véve az LG GSA-4160/63BB a befutó most, bár sokan szidják. Esetleg ASUS DRW-1608P kerül még szóba. Ti mit gondoltok erről? Lehet, hogy csak az én írom a rossz és egy másik NEC-kel minden működne? Vagy váltsak típust?

(#231) Comm válasza bampoo (#230) üzenetére


Comm
senior tag

Szerintem az ASUS elég jó(PIO belső)Nekem is ez van már lassan egy éve, igaz 0804P.NEC van havernak, neki az is tökéletesen megy.Lehet kifogtál egy selejtet.

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#232) jancsusz


jancsusz
csendes tag

Írt már valaki kétrétegű lemezt?Milyen progit használtok?Hogy lehet átállítani az író progit dvd5-ről dvd9-re:DD

(#233) PPeter válasza jancsusz (#232) üzenetére


PPeter
addikt

A Neroban jobb oldalt alul tudod átállítani a projectet DVD-5-ről DVD-9-re, de a program amúgy is érzékeli, milyen lemezt tettél a kijelölt íróba. Más programok is a behelyezett lemez alapján ajánlják fel az írási módot, sebességet és az igénybe vehető kapacitást.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#234) bampoo válasza Comm (#231) üzenetére


bampoo
csendes tag

Végül az LG mellett döntöttem. A CDspeed scandisc hiba nélkül beolvasta az adat lemezt is, meg a gyári videó lemezt is, amelyikkel gondjaim voltak korábban. Most viszont disc quality teszt nem megy rendesen. :(( Az indítás gomb szürke, nem állítja rendesen, és a benchmark is elhasalt az adatlemeznél unrecovered read errorral. Szóval egy fokkal jobb, de még mindig nem tökéletes. :((( Az LG-nek a firmware-t érdemes esetleg frissíteni? Hol találok hozzá eszközöket?

(#235) PPeter válasza bampoo (#234) üzenetére


PPeter
addikt

Az LG-vel nem tudsz ilyen tesztet futtatni. Erősen hardvare (az íróban lévő vezérlőchip) + firmware (az íróban futó vezérlőprogram) függő, hogy egy meghajtó képes-e a dekódolás alacsony színtű folyamatairól riportot küldeni a gépnek. Pontosan melyik LG-t vetted meg? A GSA-4163B-t?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#236) PPeter


PPeter
addikt

Gondolom 4163-ast vettél, itt a legújabb, A104 firmware hozzá:
Bővebben: link

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#237) bampoo válasza PPeter (#236) üzenetére


bampoo
csendes tag

Köszönöm a gyors választ és a linket, ja és most látom a CDspeedes választ is. Igen, GSA-4163B-t vettem. Mi a különbség a B, BB, RB között? A DVDInfo Pro A104-et ír ki firmware verziónak. Vannak alverziók ezeken belül? A CDspeedes jelenséghez: lehet, hogy nem támogatja ezt a funkciót a drive? Esetleg nem kompatibilis a program ezzel az íróval? Le van írva ez valahol? Kicsit vérzek a szívem a NEC-ért, mert az valamiért szimpatikusabb volt. DE remélem ezzel az íróval nem lesz semmi gond.

[Szerkesztve]

(#238) PPeter válasza bampoo (#237) üzenetére


PPeter
addikt

B, BB, RB-nek nincs jelentősége. Mint írtam, az íród nem támogatja ezt a minőségi riport dolgot. Ezzel nincs mit tenni. Hacsak nem fontos a RAM írás, én nem cseréltem volna el egyik NEC-et sem erre, de te tudod. Használd egészséggel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#239) bampoo válasza PPeter (#238) üzenetére


bampoo
csendes tag

Lehet, hogy rosszul döntöttem. :(( Az előző NEC íróval biztos, hogy baj volt. Lehet, hogy még egy azonost ki kellett volna próbálnom. DVD-RAM-ot egyébként nem hiszem, hogy akarnék írni. Köszönöm a segítségedet!

(#240) koenig válasza PPeter (#238) üzenetére


koenig
aktív tag

Szia PPeter!

Bocs, hogy közbeszólok. Szeretnék venni egy dvdírót és ezért el kezdtem utána olvasgatni. Az oldaladat is meglátogattam. Amit le tudtam szűrni az, hogy Benq/Philips írót érdemes venni. Én ilyenek nem látok a boltokban.(Budapest) Hol lehet venni? :F A plextor740-ben is ez a belső van, érdemes erre kiadni 20e felett? Én minőségi és ''tartós'' dvd-írót szeretnék venni, a sebesség annyira nem fontos. Mit tudnál ajánlani?

(#241) Vikky válasza koenig (#240) üzenetére


Vikky
tag

Bots, h belepofázok, csak segíteni akarok. Itt találsz: www.multimedia.hu. Lehet, hogy az árak nem a legtutibbak, de énis innen vettem a enyémet. Szuper, normálisak a garral, meg minden (nem egy mistral típus). :D :DD :DDD Aztán meg firmware frissítés!!! Nekem egy Philips PBDV1640P-m van, amikor megvettem, 2.0-s FW volt benne, most 3.2. /Csak nforce2 miatt nincs benne 3.4/

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#242) Novice


Novice
csendes tag

Hello!
Dobozos és fekete Pioneer DVR-109D kellene!
Létezik ebből egyáltalán dobozos, ha igen hol? :U
Válaszokat előre is köszi!

Asus P5GD1 Pro, P4 3GHz + gyári hűtő, 2x512MB TwinMos Dual Channel kit, HIS Excalibur X700PRO (IceQ) 256MB VIVO, Seagate 160GB SATA, Asus DRW-1608P dvd-író, Chieftec BG02-B-B-B ház, FSP Bluestorm 400W-os táp, 9 cm-es Chieftec házhűtő

(#243) koenig válasza Vikky (#241) üzenetére


koenig
aktív tag

Szia!

Köszi, rendes vagy. Én még a guglival sem találtam, magyar oldalt ahol lehet kapni.
Milyennek találod az íródat?

(#244) PPeter válasza koenig (#243) üzenetére


PPeter
addikt

A BenQ DW1640 (Plextor PX-740A) író Philips változata még nem kapható, a Philips DVDR1640P az a BenQ DW1620-as sorozatával egyezik meg, csak szólok.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#245) levis4 válasza Novice (#242) üzenetére


levis4
tag

Úgy emléxem a Pioneer dobozos írói az ''A'' betűjelet viselik úgy keresd! Pl. DVR-A09. (Én nem sok ilyennel találkoztam mostanában)
Valaha vettem egy DVR-A03-ast ami dobozos volt. Tartalmazott egy írót, (ami tök megegyezett a 103-assal) egy írószoftvert, egy újraírható lemezt. Ha jól emléxem.
Tehát semmi extra.:)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#246) koenig válasza PPeter (#244) üzenetére


koenig
aktív tag

Köszi!

A sok keresések között már rájöttem magam is ;)
Rengeteget végignéztem olvastam, aztán arra jöttem rá még várok egy kicsit. Bár a 740-s tetszik :)

szerk: Egy kérdés az msi DR-16B-2 milyen? ebben is philips belső van?

[Szerkesztve]

(#247) Novice válasza levis4 (#245) üzenetére


Novice
csendes tag

Kössz majd megnézem!:DD
Egyébként azért kérdeztem mert a boltokban zacskós op.meghajtókat láttam sorbarakva a polcokon, na most... nem tudom ha ez a OEM akkor inkább dobozost veszek! :U

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Asus P5GD1 Pro, P4 3GHz + gyári hűtő, 2x512MB TwinMos Dual Channel kit, HIS Excalibur X700PRO (IceQ) 256MB VIVO, Seagate 160GB SATA, Asus DRW-1608P dvd-író, Chieftec BG02-B-B-B ház, FSP Bluestorm 400W-os táp, 9 cm-es Chieftec házhűtő

(#248) Konflikt


Konflikt
addikt

MI mostanság a legnagyobb tudású, és legstabilabb dvd iró?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#249) McDog válasza Konflikt (#248) üzenetére


McDog
aktív tag

Nálam okosabb emberek a NEC 3540-et, illetve Pioneer 109-et szokták mostanában ajánlani.
Ha DVD-RAM-ra vágysz, akkor a hazai piacon marad az LG, vagy ha vársz egy kicsit lassan megjelenik a Pioneer 110.


(#250) Keresztapa24


Keresztapa24
tag

Hali DVD írót szeretnék venni kb 12-14K körül,tudna vki segíteni hogy melyiket érdemes? amúgy itt akarom megvenni Bővebben: link
mindenképpen lényeges hogy olyan legyen ami nem válogatós a lemezek írásakor...

OrangeCountyChoppers

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.