Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy samsung SE-S224Q külső író alkalmas-e tesztelésre? Úgy tudum a belseje S223...és Mediatek chipset.Csak mert,eddig úgy tudtam erre kizárólag Plextor.LiteOn,ill.LiteOn belsejű meghajtók alkalmasak. Nero CD-DVD speed nem engedi a tesztet,de letöltöttem a KProbe 2.5.2 verzióját és működik. 8x-an teszteltem egy minuszos verbát,de korábban olvastam,hogy 4x-en kell.Valóban?

Az eredmény szerintem nem lett rossz,bár nem értek hozzá anyira,de akkor ez így most korrekt samsunggal is,vagy semmi köze a valósághoz?

[ Szerkesztve ]

(#11002) gg72 válasza King Unique (#11001) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem használhatod nyugodtan tesztelésre, de inkább 4X sebességgel, viszonyítási alapnak (egymáshoz) jók lesznek az eredmények.

(#11003) belinho válasza kali (#10998) üzenetére


belinho
senior tag

Hello!

Megmenekült az íróm a kalapács okozta haláltól, úgyhogy vásárlás egy ídőre elhalasztva, pedig mikor már a 2. dl lemezt rontotta el, bekészítettem a sarokba.
A megoldás az imgburn program volt, ez mentette meg asus meghajtó életét.
Ezzel a progival felkínálta a 2,4* es írási lehetőséget, és megírta a lemezt frankón hibátlanul, ugyanazt a lemezt, amit a nero, ashampoo, bs clip mindenáron 4*esen akart megírni és elrontani.
A kiváncsiság kedvéért áttettem az írót egy másik gépbe, amin egy nero 8 van, de ez is 4*esen akarta írni, úgyhogy nem tudom hol van a kutya elásva, de a lényeg, a probléma megoldódott.

(#11004) King Unique válasza gg72 (#11002) üzenetére


King Unique
titán

Csak viszonyítási alapnak jó? Magyarán,ha igazán pontos eredményeket akarok kapni,akkor kizárólag LiteOn,Plextor írókkal lehetséges?

(#11005) gg72 válasza King Unique (#11004) üzenetére


gg72
veterán

Ezt olvasni mindenhol, hogy igazán megbízható eredményeket csak a Liteon meghajtók adnak. "Igazi" Plextort sem kapni már, az újak (pl. 880SA) szintén Liteonok.

(#11006) kicsirigó7 válasza belinho (#11003) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az imgburn program, (Beállítások)( Írási sebesség) rész, felajánl minden sebességet 1x től 56x ig.
De, mikor beraksz egy DVD-t, akkor közvetlenül a felette lévő ablakban megjelennek a lemez adatai.
Melyben van egy rész: Supported Write Speeds: 4x;6x;8x;stb
Ez annyit jelent hogy bár kiválaszthatsz más írási tempót (2,4x) az írási sebességnél. Viszont ebben az esetben, a lemezt az íród nem az aktuális mid/firmware alapján fogja megírni, hanem egy általános írási stratégiával 2,4x sec-el. Ami nem biztos hogy hosszú életű dolog lesz!
Szerintem vegyél egy új írót.
Ha nem akarod 1-2 hónapon belül azt kérdezni, hogy mért nem olvasható az adat a lemezeidről. :O

:)

(#11007) belinho válasza kicsirigó7 (#11006) üzenetére


belinho
senior tag

Hello!

Akkor korai volt az öröm?
Már kezdtem örülni, hogy mégis jó az író, akkor mégse?
Az a gáz, hogy ezeket a lemezeket korábban írta a nero 2,4*esen, és semmin nem változtattam, se új oprendszer, se új program, és 1 hete állandóan 4*esen akarja írni, valami tönkrement az írón belül?
Itt a környéken meg sehol nem lehet kapni 4*esen írható dl lemezt, gondolom ez jóval drágáb is.
Bementem a helyi info boltba, és a srác azt mondta, hogy valószínűleg az új lemezekkel van a gond, de mondom ugyanezt a lemezt korábban írta 2,4-gyel, hát akkor ő sem tudja.
Firmware meg már két éve az 1.02 van, gondolom nem lesz újabb, hála az asusnak.

(#11008) belinho


belinho
senior tag

Amúgy az mennyire káros a lemezekre, és az adatokra nézve, ha a 2,4 -es sebességre hitelesített lemezt 4 szeres sebességgel írom meg, mert az imageburn megtudja írni a teszt szerint.

(#11009) kicsirigó7 válasza belinho (#11007) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Imgburn proginál ha beraksz egy DVD DL lemezt, akkor nézd meg a felette lévő ablakban a ((Supported Write Speeds: 4x;6x;8x;stb részt.)) Ha ott felajánlja a 2,4x sebességet akkor nyugodt szívvel írhatod. Viszont ha ott nincs csak 4x, akkor az gáz. Mivel az eddigi íróprogramok csak 4x sec ket ajánlottak fel.Ezért ugyan úgy el fogja rontani a rétegváltáskor ez a progi is.
2,4x sebességgel, viszont csak egy general strategival fogja megírni.Mert ez nincs az írási stratégiák között.
Az a dolog hogy eddig ugyan azt a márkát régebben megírta 2,4x sec kel. Két lehetőségre utal.
1: Bekapott az oppod egy vírust, ami rá szált többek között az író progikra.
2: A lemezek valódi gyártóját azonosító belső (mid) pl: RITEK-D01-001. RICOHJPN D01
A lemezekre nyomtatott márkanév csak egy dolog. Mert majd minden márka különböző gyártókkal gyártat.Néha egyszerre többel is. Ezáltal a ma vásárolt lemez pl MCC, de amit holnap veszel az már csak CMC vagy Ritek.
Például a Philipsnek gyárt a Infome-MBI-CMC-Ritek-DAXON-DM.
Jó ha tisztában vagy azzal hogy DVD+R Double(dual)Layer lemezből nincs forgalomban csak 2,4x és 8x sebességgel írható lemez.
DVD-R DualLayer ből van 4xeresen írható.
Ettől független az író firmware tartalmazhat más: 4x.6x.12x stratégiát. (Ezt mutassa ki a Supported Write Speeds)!! Ha felajánlja, írható is ezekkel a sebességekkel. De nem egy asus 2014l1t-vel.

Ui: Ha már megvan a pénzed egy új optikai meghajtóra, akkor nem értem hogy mért kockáztatsz több-száz Ft DL lemezárak mellet. Vagy sikerül vagy nem, írásra? :F
10-20 lemez árán már kapsz egy új DVD -Írót. A régit feltudod használni olvasásra, hogy ne kopjon azzal is az új.

[ Szerkesztve ]

(#11010) belinho válasza kicsirigó7 (#11009) üzenetére


belinho
senior tag

Most néztem és neked volt igazad, megírja 2,4* esen, viszont ennél a proginál is azt írja ki, hogy csak a 4*es támogatott, mint a többinél, úgyhogy marad az új író vásárlása, de azért olyan fájó, hogy öcsém régi lg írója úgy viszi ezeket a lemezeket mint a sicc,az én 1éves asusom meg nem bír el vele.

(#11011) kicsirigó7 válasza belinho (#11010) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Sajnos ez így van. Én jelenleg a Samsung 223F el, írom a Verba-Ricoh 8x DVD +R DL lemezeket.És a mezei 4,7 GB Ritek-Sony,MCC,CMC +R -R DVD ket.
A régi LG H10N el viszont a Bulpag 2,4X +R DL t.
Viszont az Asus 2014l1t -vel semmit, még sima mezei -R DVD lemezt se.

Tegnap rendeltem egy Lite-on IHAS524-32 DVD írót, jövő hét keddre érkezik meg.
Valószínűleg szerdán felrakok majd pár KProbe tesztet egy CMC MAGM01 DVD+R 16x lemezről.
Összehasonlításként a Samsung 182,203D,223F, ér e annyit mint a Lite-on a tesztelésben.
Ezek a Samsungok, és némely Asus és Plextor csak az MTK chipset miatt tud tesztelni KProbe-val. Az igazi Plextoroknak van külön progi.
Eddig a három Samsung nagyon hasonló teszt eredményt ért el.

(#11012) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Hello

Gigabyte P35-DS3-hoz milyen belső DVD írót érdemes venni? Satás jó hozzá?

(#11013) kali válasza Tufa_ (#11012) üzenetére


kali
legenda

jó hozzá a sata csatolású!

(#11014) belinho válasza kicsirigó7 (#11011) üzenetére


belinho
senior tag

Ha ennek az asus drw 2014-es meghajtónak lite-on belseje van, akkor mégis miért olyan rossz író, hogy lemezt se érdemes írni vele?
Ha sikerülne átflashelni lite on-ra, az javítana valamit az írási minőségén?
Nézegettem a neten, de sehol nem találtam leírást róla, hogy melyik lite on firmware-t lehetne rá feltenni.
Visszaolvasgatva a topikban láttam, hogy nem is kevesen csináltak ilyen megoldással másik írót a sajátjukból, igaz az nem asus volt.

(#11015) kicsirigó7 válasza belinho (#11014) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Asus 24B1ST írót lehet, átflashelni Lite-on 124-essé. A 2014L1T- t nem. Én letöltöttem az összes 20x Lite-on firmware-t. De egyik se volt jó az 2014 es hez.
Gondolom észrevetted hogy nekem több íróm van, és végzek teszteket. Tehát én mért írjak az asussal amikor még az lg H10N is jobb minőségben ír.

A ma kapható legjobb írók:

Lite-on IHAS324-32, IHAS424-32, IHAS524-32.

Plextor PX-870A, Plextor PX-880SA

Sony Optiarc AD-7240S - Sony Optiarc AD-7241S, Sony Optiarc AD-7243S
Szóval az AD-72XX sorozat. Vagy a legújabb:Sony Optiarc AD-7260S

Samsung SH-S223F, Samsung SH-S222A

Feltételesen ajánlott:

LG GH24NSxx sorozat

ASUS DRW-24B1ST átflesselve Lite-on ra

Aszt hiszem mindent leírtam. A legjobbakból válasz, A 2014-est meg ismertesd meg a kalapáccsal :)) vagy hagyd bent olvasónak. :W

(#11016) IRON STORM válasza King Unique (#11004) üzenetére


IRON STORM
őstag

Önmagában a Mediatek chipset nem elég, firmware szinten is támogatott kell hogy legyen.
Azt azonban nem tudom hogy a kapott eredmény mennyire összehasonlítható egy Lite-On meghajtóval készült eredménnyel.

Csak a TDi!

(#11017) IRON STORM válasza belinho (#11014) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az Asus 2014 író nem Lite-On klón. Pusztán a Mediatek chipset nem garancia erre, mivel a Samsung írók is ezzel a chipsettel készülnek. Az említett Asus kakukktojás maradt, nem is lehetett crossflashelni, valószínű hogy " igazi " Asus.

Csak a TDi!

(#11018) King Unique válasza IRON STORM (#11016) üzenetére


King Unique
titán

Tiszteletem!

Tesztelésnél kproba alatt +os JVC archival grade-nél 6x írva a PI max-nál 281-et ír ki,a grafikonon a kék rész meg kisebb,meg PIF-nél is maxnak 16-ot mutat,a grafikon meg 2.Most,akkor hogy is van ez?

A 22x-en megírt meg ilyen

-os JVC 6xosan írva

Maxell Ritek F1 12x

+os Verba 6x

gg72 írta,hogy használhatom tesztelésre 4x sebességgel (viszonyítási alapnak),de akkor most ennyire fals a samsung mérése. Meg most látom,hogy Mediatek chipset önmagában nem elég.Gondolom,akkor samsunggal felejtsem is el a tesztelést egy életre,pedig már kezdtem örülni.

[ Szerkesztve ]

(#11019) kicsirigó7 válasza King Unique (#11018) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az hogy mérvadóak e a Samsung tesztek. (#11011 hozzászólásomban írtam, én is erre szeretnék fényt deríteni. Amint meglesz a Lite-on felrakom az összehasonlító teszteket.

Azt viszont már most tudni kell, hogy a tesztek függenek az adott író aktuális firmware tól.
Nekem a legutolsónak kiadottak, tehát a lehető legfrissebbek vannak a Samsungokon.
Ezt azért is írom, mert mint ahogy neked a JVC archival grade nál, nekem is voltak ilyen felugrások régebbi firmware-vel.

(#11020) King Unique válasza kicsirigó7 (#11019) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm az infót!

Nekem is elvileg a legfrissebb firmware van fent TD02 (samsungodd-ről),bár korábbiakkal (00,01)nem probáltam,nem is lenne érdemes gondolom.Illetve igaz,hogy ennek is S223 a belseje,de más firmware stb.,lehetnek ebből-abból adódóan is eltérések.Csak hát jó lenne tudni végre mennyire is valósak ezek a samsung által mért értékek.Addig is kiváncsian várom az eredményeket.Jó munkát,tesztelést! :R

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#11021) King Unique válasza kicsirigó7 (#11019) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy 8x-an tesztelve nincsenek felugrások.

Tudom,korábban írták 4x-en kell,más szerint 8x-an,akkor most melyik? Na mindegy,ha majd meglesznek az eredmények,utána...

[ Szerkesztve ]

(#11022) IRON STORM válasza King Unique (#11021) üzenetére


IRON STORM
őstag

A Kprobe tesztprogramnál ajánlott a 4x sebesség a nero cd speednél ajánlott a 8x sebesség. A Kprobe-t már régen nem fejlesztik, ezért sem nagyon használjuk( használják) inkább a nero cd speed.
Az eredményeidről továbbra sem tudok mit mondani, össze kellene hasonlítani ugyanazt a lemezt mindkét típusú íróval tesztelve.

Csak a TDi!

(#11023) Teng


Teng
aktív tag

Melyiket érdemes megvenni szerintetek?

NEC AD-7243S vagy 7241S?

Mert nem tudok dönteni.

Üdv

(#11024) slaci007 válasza Teng (#11023) üzenetére


slaci007
senior tag

Mindkettő ugyan az az író 43-as labelflasht tudja,41-es lightscribet,azt válaszd amelyikre szükséged van.A lightscribe lemezek jóval olcsóbbak és nagyobb a választék,ha nincs szükséged egyikre sem akkor 7240S.

Tungsram 1896-2022

(#11025) kicsirigó7 válasza IRON STORM (#11022) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Üdv!

A KProbe tesztet kifejezetten az MTK chip-el rendelkező Lite-on írókhoz fejlesztették ki. (Még ha régebbi is.)

Mint ahogy a Plextor-hoz a PlexTools szoftvert. (Sanyo chip)

A nero cd speed viszont több féle íróhoz lett kifejlesztve. Ezeken belül is a Pioneer rw-kel ad/adott érdemleges eredményt. (Mondjuk ez érdekes, mert majdnem minden Pio , a NEC chipeset-jével készült ha jó tudom.) Maga a Nec rw mégsem volt annyira konvertibilis. :)

Én jobban megbízom a két gyári tesztprogram eredményében mint a nero-ban.
De kinek a pap kinek a papné :D

(#11026) IRON STORM válasza kicsirigó7 (#11025) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem mondod hogy a Kprobe-t a Lite-On írókhoz fejlesztették? :)

A Nero soha nem lett a Pio írókhoz fejlesztve, illetve nem adott értékelhető eredményt sem, és kimondottan van Lite-On specifikus Nero cd speed. ( iHAS sorozathoz)

És mivel a Kprobe-t nem fejlesztik, így nem is használják( jobb helyeken) , de Te nyugodtan használd.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#11027) Teng válasza slaci007 (#11024) üzenetére


Teng
aktív tag

Köszi szépen.

(#11028) kicsirigó7 válasza IRON STORM (#11026) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nem azt írtam hogy a Pio-hoz készítették a nero speedet. Csak azt hogy velük hozott nagyjából érdemleges eredményt. (Nem értékelhetőt írtam)

Értékelhető eredményt amúgy is abban az esetben kapnánk, ha legalább két azonos Lite-on írót tennénk egy konfigurációba, egymás után.

Mivel a Lite-on általában dobozos kiadás, van hozzá egy (Nero 8 Essentials) Mármint az IHAS sorozathoz. Ami tartalmazza a nero speedet.
Erre gondolsz, vagy van letölthető változat, kifejezetten IHAS sorozathoz?

Ha le kell tölteni valahonnan, akkor dobhatnál egy linket priviben.
Ezt előre is megköszönném.

(#11029) siriq


siriq
őstag

Hali

Szoval melyik dvd irot vegyem? Errol az oldalrol lehet valasztani. 15 font kornyeken gondoltam(+-2 font). Sata-sat meg nem vettem de gondolom minden baj nelkul mukodnie kell a Gigabyte 890FXA-UD5 lapomban.

Cel: csendes, megbizhato legyen. Jah es aranylag sokaig birja. Ugy is baromi ritkan fogom hasznalni(irasra meg talan meg ritkabban 10 dvd, 1 ev alatt).

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#11030) gg72


gg72
veterán

Hátha valakit érdekel: [link]
;)

(#11031) jengab


jengab
tag

Sziasztok!

Nem tudom,hogy ki ismeri a Cartridges DVD-RAM-ot.Úgy néz ki,mint egy nagy floppi lemez,és belül egy két oldalas DVD-RAM lemez van.Ebből van nálam 10db.Type1(tehát nem szétbontható a külső tokja).Van valakinek olyan DVD írója amibe bele lehet tenni az ilyen cartridge lemezeket is?Olvastam,hogy a Panasonicok közül pár kezeli ezeket a lemezeket,de sehol se láttam,hogy kapni lehetne ezeket az írókat.Ha valakinek lenne ilyen eladó,vagy meg tudná mondani,hogy hol tudok ilyet venni és mennyiért azt megköszönném.

(#11032) siriq válasza jengab (#11031) üzenetére


siriq
őstag

Most neztem az arat a meghajtonak de baromi draga. Mindenkeppen valami hasznalt verziot ajanlok. Lemezt szinten lehet kapni, baromi dragan.Minosegre nem lehet panasz gondolom.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#11033) gg72


gg72
veterán

Az új NEC/Optiarc 7260S írónak úgy tűnik van egy (kis) előnye a régebbi 7240-el szemben, mégpedig az, hogy 8X sebességgel is CLV-ben ír. Ez az első olyan író, ami tudja ezt. :C

Ma megyek venni egyet, kíváncsi vagyok, hogy nem újraírható lemezek esetén is megy-e a 8X CLV írás.

[ Szerkesztve ]

(#11034) slaci007 válasza gg72 (#11033) üzenetére


slaci007
senior tag

Néztem én is a teszteket nem ír valami fényesen habár a 7240 is hasonló volt az első firmwarel.[link]

Tungsram 1896-2022

(#11035) morpheus133


morpheus133
tag

Nem rég vettem egy AD-7260S típusú írót. Eddig jó volt de 1 napja ha berakok egy dvdt nekiáll pörgetni és olyan hangos hogy még a filmet sem hallom tőle. Mitől lehet?

(#11036) gg72 válasza slaci007 (#11034) üzenetére


gg72
veterán

A linken található Benq-el készült minőségellenőrzések nem vethetők össze egy Liteon-nal, mivel máshogy méri a PIF értékeket. Eddig egy Sony és egy Verbatim (mindkettő mínuszos) lemezt írtam meg vele 8X, szerintem nagyon jó lett az eredmény:

(#11037) gg72 válasza gg72 (#11036) üzenetére


gg72
veterán

Ugyanez a lemez Plextorral tesztelve: régen láttam már ilyen jó írási eredményt és ez csak a 2. írásom a 7260S-el! Ígéretes kezdet. :K

(#11038) slaci007 válasza gg72 (#11036) üzenetére


slaci007
senior tag

Sirály régen pedig a benq jobb értékeket adott ugyan arra a lemezre,de már nincs meg sajnos a 1655-ös hogy kipróbáljam.

Tungsram 1896-2022

(#11039) jengab válasza siriq (#11032) üzenetére


jengab
tag

A lemez ára nem gond,már van belőle itthon 10,azért kéne a megjhajtó,hogy tudjam őket használni,egy DVD-RAMom van,de az csak tok nélkülit kezel. Hol láttad,hogy drága?lehet vhol rendelni?

(#11040) slaci007


slaci007
senior tag

Plextor 880SA hackelt firmware beolvasás

Tungsram 1896-2022

(#11041) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Megérkezett a Lite-on IHAS524-32 A
Ígértem összehasonlító teszteket KProbe vs nero cd dvd speed.
Mivel a Samsung 223F és a Liteon IHAS524-32 is MTK chipset-es, így mindkét tesztprogram lefuttatható a Lite-on nal.
A Samsungokkal csak a KProbe.

A tesztelt lemezeket nem a szitázott márkanevén , hanem a belső (mid) alapján nevezem!
Minden 16x lemezt, 8x írom Neroval-ImgBurn-al.

Az első lemez, egy LG H10N (fw: JL12) el megírt, sajnálatos módon élére ejtett, láthatóan fizikailag is megsérült..
DVD-R mid: SONY16D1

Tesztelve Lite-on IHAS524 /KProbe:

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/100729/Fiesta-R.DVD.8X.IRVA.LG.H10N.tesztelve.Liteon_www.kepfeltoltes.hu_.png][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/100729/Fiesta-R.DVD.8X.IRVA.LG.H10N.tesztelve.Liteon_www.kepfeltoltes.hu_.png[/url]

Tesztelve Lite-on IHAS524 / nero cd dvd speed:

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/100729/Fiesta-R.DVD.8X.IRVA.LG.H10N.tesztelte.Liteon.nero_www.kepfeltoltes.hu_.png][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/100729/Fiesta-R.DVD.8X.IRVA.LG.H10N.tesztelte.Liteon.nero_www.kepfeltoltes.hu_.png[/url]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A második:DVD+R mid CMCMAGM01
Írva Samsung223F (fw SB03)

Tesztelve Samsung203D / KProbe

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/100729/Omega.freestyle_R.SAMSUNG203D.tesztelve_www.kepfeltoltes.hu_.png][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/100729/Omega.freestyle_R.SAMSUNG203D.tesztelve_www.kepfeltoltes.hu_.png[/url]

Tesztelve Lite-on IHAS524/KProbe

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/100729/CMC.MAG.M01.Liteonnal.tesztelve.Kprobe_www.kepfeltoltes.hu_.png][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/100729/CMC.MAG.M01.Liteonnal.tesztelve.Kprobe_www.kepfeltoltes.hu_.png[/url]

Tesztelve Lite-on IHAS524/ Nero CD DVD speed:

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/100729/CMC.MAG.M01.Liteonnal.tesztelve.nero_www.kepfeltoltes.hu_.png][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/100729/CMC.MAG.M01.Liteonnal.tesztelve.nero_www.kepfeltoltes.hu_.png[/url]

A két lemezt, akár melyik progival is tesztelem. Nekem ugyan az az eredmény jön le, nagyon kis eltérésekkel.
Ami abból is adódhat hogy a Samsung 203D már majd 3 éves. A 223F másfél évnél jár.
A Lite-on IHAS524 zsír új :)) 2010. januári gyártás. :)

[ Szerkesztve ]

(#11042) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

:Y [ /img]lemaradt, pedig mindegyik képhez azt is másoltam. :D
Na mindegy, aki meg akarja meg tudja így is nézni. sory

[ Szerkesztve ]

(#11043) King Unique válasza kicsirigó7 (#11041) üzenetére


King Unique
titán

Hát nézegettem a teszteredményeidet, a Lite-on Kprobe vs. Nero stimmel,csak minimális eltérések vannak. Ez OK! A samsungnál azonban már nagyobb az eltérés,korábban írtad van egy S223F-ed is,miért nem azzal csináltad inkább? Az enyémnek is olyan a belseje,ézért is érdekelne. Amúgy samsungnál nem csak a Kprobe,hanem az Opti Drive Control progi is használható tesztelésre.Esetleg megér egy próbát.
Végsősoron csak az érdekelne,hogy a samsung mérései is korrektek-e vagy sem,mert a grafikon szerint azért van eltérés,kisebb értékeket mér?

(#11044) kicsirigó7 válasza King Unique (#11043) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

CMC.MAG.M01 Samsung 223F írva. Lite-on al tesztelve.

http://kepfeltoltes.hu/100729/CMC.MAG.M01.Liteonnal.tesztelve.nero_www.kepfeltoltes.hu_.png

Ugyan az a lemez, Samsung 223F teszt.

http://kepfeltoltes.hu/100730/CMC.MAGM01DVD_R.Samsung.223F.Teszt_www.kepfeltoltes.hu_.png

[ Szerkesztve ]

(#11045) gg72 válasza kicsirigó7 (#11044) üzenetére


gg72
veterán

Nagyon jó eredmények, milyen márkájú lemez ez?

(#11046) kicsirigó7 válasza gg72 (#11045) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha állsz ülj le!

Omega FreeStyle DVD+R 16x 100cw

:D

(#11047) gg72 válasza kicsirigó7 (#11046) üzenetére


gg72
veterán

Nem gondoltam volna... :Y :)

(#11048) kicsirigó7 válasza gg72 (#11047) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az igazsághoz hozzátartozik:
Ezt a lemezt egy hónapja írtam meg. Akkor le is teszteltem KProbe val.
Itt kallódott az asztalon,por arrébb pakolás, karcolások stb.
Tegnap estére már annyi új-nyom volt rajta hogy kénytelen voltam, langyos szappanos vízzel megmosni. Na ezután teszteltem a Lite-on nal.
Persze meg is írtam egy példányt vele, de jobban a Lite-on sem volt képes megírni.

http://kepfeltoltes.hu/100730/CMC.MAG.M01.Liteonnal.IRVA.tesztelve.nero_www.kepfeltoltes.hu_.png

Ja és egy Lite-on írás YUDEN000 T03 lemezre.

http://kepfeltoltes.hu/100730/Yuden.DVD_R.IRVA.Lite-on.teszt.Liteon.nero_www.kepfeltoltes.hu_.png

Szó mi szó, én a két Samsung223F a 203D írásaival, KProbe tesztjeivel, meg lehetek elégedve.
Nagyon kis eltéréseket mértem ,akár a teszteknél ,akár arra hogy nem írnának jól a Samsung -jaim. Hisz a Lite-on sem ír szebben.

Legalább is, az eddig tesztelt YUDEN -Ritek- CMC +R -R lemezekkel ez derült ki.

De ez, csak az én saját véleményem, nem akarok senkit rábeszélni semmire.

Az tuti hogy lényeges a friss firmware. Mert a Samsungok sem tudtak ilyen írást az alap firmware-val.

[ Szerkesztve ]

(#11049) gg72 válasza kicsirigó7 (#11048) üzenetére


gg72
veterán

A Samsungok mindig is elég jól teljesítettek a +os lemezekkel, inkább a mínuszosokat nem szeretik (Verbatim és TY kivételével).

(#11050) kicsirigó7 válasza gg72 (#11049) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az agyon blamált sárga MAXEL mid: RitekF1

Lite-on írás:

http://kepfeltoltes.hu/100730/Ritek.F1.Liteon-nal.irva.tesztelve.Nero_www.kepfeltoltes.hu_.png

Samsung 223F írás:

http://kepfeltoltes.hu/100730/Ritek.F1.Samsung.223F.irva.Liteon-nal.tesztelve.Nero_www.kepfeltoltes.hu_.png

Ez kicsit ellent mond annak is hogy a -R t nem szereti. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.