Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15001) rszp válasza jeni (#15000) üzenetére


rszp
aktív tag

Ha a 624 és a Plextor firmware is jó bele akkor felmerül a kérdés.

(#15002) Migee


Migee
tag

A hiba az,hogy elklezd a csík,kocka indulni,mintha flashelne,aztán szinte azonna kiírja a hibaüzenetet.

(#15003) Migee


Migee
tag

A flash olvasás az megy.
Az írással van valami gond,és nem tudom,h mi lehet az oka :(

[ Szerkesztve ]

(#15004) smiti válasza rszp (#14999) üzenetére


smiti
addikt

Az sajna nem de Asusként és crossflashelve sem tudja. :(

Egyébként ilyen minőséget produkál egy JVC DVD+R lemezre 8X sebességgel írva:

[ Szerkesztve ]

(#15005) Migee


Migee
tag

Az esetleg okozhat gondot,hogy ez box-os 24B3st ?

(#15006) smiti válasza Migee (#15005) üzenetére


smiti
addikt

Az biztosan nem, ott csak a körítés más. A kért firmwareket átküldtem az email címedre. :K

(#15007) Migee válasza smiti (#15006) üzenetére


Migee
tag

Köszönöm, de a probléma ugyanaz,mint a képen.

(#15008) gyigyoo


gyigyoo
csendes tag

Hello azt szeretném megkérdezni hogy ezek közül:

http://www.woxcomputer.hu/hardware/optikai-meghajto/dvd.html

melyik dvd iró képes megirni a verbatim DVD- DL+ (duplarétegű dvd) 8x-at 2.4x-esen?

nekem asus 2014L1T van de csak 6xorosan meg 8x-osan képes megirni.. 1 nagy fos...
volt 1 pioneerem az képes volt megirni a 8x-osat 2.4-esen de csak 1 évig birta..

remélem tudtok segiteni!

(#15009) -Rahan-


-Rahan-
tag

Valószínűleg nemsokára összerakok egy új gépet, kellene bele egy sata csatolófelületű, fekete színű, megbízható DVD író, mivel a pata csatolófelületű írómat már nem tudom az új alaplapra rákötni. Átlagosan hetente két lemezt írók, az is újraírható. A másik feladata, hogy eredeti szoftverek indításához lemez lesz benne. Tehát jó lenne, ha minél kisebb lenne az elérési ideje. Mit lenne érdemes vásárolni?

(#15010) Migee


Migee
tag

Az Asus 24B3ST Crossflash 624B -nél működik az Force Ht,Online HT stb .funkció?

(#15011) jeni válasza -Rahan- (#15009) üzenetére


jeni
félisten

Első gondolatra ezek a Sony AD-7260S/7261S/7263S és a Sony 7280S ami jók lehetnek neked.

(#15012) Flashget válasza jeni (#15011) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung 222L olvasás szempontjából jobb megoldás lenne neki már csak a hibajavító része miatt is.

Realme GT Master Edition

(#15013) Joltee válasza Flashget (#15012) üzenetére


Joltee
aktív tag

Ez érdekes: a Samu hibajavító képességét sok helyen istenítik; na nekem egy gyári DVD-ROM-om enyhén szólva karcos-ujjlenyomatos állapotban van (a gyerekek csodákra képesek! :D), még mielőtt végleg gallyra megy gondoltam átmásolom. (Az asztali Pioneer lejátszó már akadozva-szaggatva játszotta le.) A 222L be sem tudta olvasni, leesett az olvasási sebesség 10 kb/s-re, aztán korrigálhatatlan olvasási hibát jelzett a Nero. Ugyanezt a lemezt a 7200S szó nélkül és gyorsan (!) beolvasta. Persze az új lemezt írásra a 222L kapta meg. ;)
Szóval a Sony nálam olvasásból jól vizsgázott. :)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#15014) jeni válasza Flashget (#15012) üzenetére


jeni
félisten

igen,de az csak IDE felületű a Samsung SH-222L :R
amellett mennyire venné komolyan az író teszt képességeit?
Ezért javasoltam a Sony szériákat amelyek alapján csak és kizárólag SATA lesz benne.
Az is igaz ,hogy vannak új alaplapok az olcsóbb kategóriákból amelyek az alaplapon szintén rajta van a IDE csati.

Bár nem tudni melyik rendszerben építené meg az új gépét? AMD vagy Intel fronton?

Egyébként itt a Samsung SH-222AB ami SATA dugós

[ Szerkesztve ]

(#15015) -Rahan- válasza jeni (#15014) üzenetére


-Rahan-
tag

AMD front, az alaplapot kinéztem (Asus M5A99X EVO) és nem akarok annál alacsonyabb specifikációjút vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#15016) Flashget válasza Joltee (#15013) üzenetére


Flashget
félisten

nálam a LiteOn sokat gondolkozott egy rossz PIF és Jitter értékkel bíró lemez beolvasásnál.
Molyolt vele nem keveset de beolvasta.
Samsung 223L fele annyi ideig szöszölt vele és beolvasta.
Asztali kiköpte a optiarc 7260 esetében nem történt semmi a Piok fel se ismerték a lemezt..üresnek vélték :p

gyakorlatban is a samsung és liteon rendelkezik a legjobb hibajavítóval a mostani íróknál. régen az LG volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#15017) Flashget válasza jeni (#15014) üzenetére


Flashget
félisten

ja sorry az tényleg IDE-s.

Realme GT Master Edition

(#15018) jeni válasza -Rahan- (#15015) üzenetére


jeni
félisten

Megnéztem annak az alapnak az adatait,és az már jó a Buldózerre. Viszont tényleg nincs benne IDE csatlakozási lehetőség. Így 100%,hogy SATA írót kell venned.
Esetleg IDE-SATA átalakítót,bár ezt nem tudom mennyire működne jól az új alaplapban.

[ Szerkesztve ]

(#15019) -Rahan- válasza jeni (#15018) üzenetére


-Rahan-
tag

Köszönöm a megerősítést. Én is gondoltam már az átalakítós megoldásra. Viszont elgondolkodtam, ha már új terméket veszek nem-e lenne hasznosabb, ha nem DVD írót, hanem egy blu ray combo meghajtót vásárolnék?

(#15020) verybigboy


verybigboy
senior tag

Tény hogy IDE az már a múlt, de én ha lehet még olyan alaplapot választanék amin van IDE csat. felület (pl. ASUS P8H67-M EVO) ... különben ezt is vettem meg egyik családtagom gépébe ... f.sza egy lap, nekem nagyon megtetszett!

(#15021) Flashget válasza verybigboy (#15020) üzenetére


Flashget
félisten

de ez intel ő meg amd lapot vesz.

Realme GT Master Edition

(#15022) Flashget válasza -Rahan- (#15019) üzenetére


Flashget
félisten

vélhetően hasznosabb ha telik pénz lemezekre is..ebben viszont Pio 205 vagy 206 a nyerő ezek még ekte Pio írók nem úgy mint a sima dvd-ben a 218/219 féle QSI gyártmányok.

Realme GT Master Edition

(#15023) verybigboy válasza Flashget (#15021) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az igaz! ... mondjuk nálam elsődleges az IDE csatolófelület volt ... és szerintem ASUS-nál ugyanez a széria van AMD-s lapban is (nem vagyok biztos, de gondolom ... amúgy Intel-es alaplapban sem volt nagy választék IDE csatolós kivitelben, nem igazán láttam mást akinél lett volna IDE csatolófelület)

(#15024) jeni válasza verybigboy (#15023) üzenetére


jeni
félisten

PH67 Asus egyes lapjaiban vannak IDE csatolók. AMD fronton elvileg ebben jobb a helyzett melyekben ban IDE csatlakozó. Esetleg az MSI,Asrock valamint Gigabyte lapjaik is bejövösek lehetnek. Intel is Jó lapokat csinál de azok olyan fapadosak.

(#15025) -Rahan-


-Rahan-
tag

Nekem nem nagy probléma, hogy nincs IDE csatolófelület, veszek egy új DVD írót vagy egy DVD író blu ray lejátszó combo-t, bár az utóbbinak az ára már nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#15026) jeni válasza -Rahan- (#15025) üzenetére


jeni
félisten

12000 Ft zsír új egy Blu-Ray olvasó/DVD író combó.
Használtan akár olcsóbban hozzá lehet jutni.
A rendes Blu-Ray írót amiért már 19900 Ft-ért hozzá lehet jutni.

(#15027) verybigboy válasza -Rahan- (#15025) üzenetére


verybigboy
senior tag

:) ... nem az a gond hogy nem tudnék venni SATA-s írót ... a gond az hogy a régi IDE-s írók kenderbe verik a mai új SATA-s írókat minőségüket tekintve!!! Ez 2 különböző dolog!

(#15028) -Rahan- válasza jeni (#15011) üzenetére


-Rahan-
tag

Az általad ajánlott Sony közül melyik lenne a legjobb, a legmagasabb verziószámú? A sony jobb, mint a pioneer termékei?

(#15029) Flashget válasza -Rahan- (#15028) üzenetére


Flashget
félisten

na még1x.
jelenleg kapható új DVD írók közül a Pioneer egy átcimkézett QSI író..gyenge vagy közepes írás mínőséggel bír. Nem ajánlott író.
Pioneer saját gyártásban már csak BD írókat gyárt.
a Sony Optiarc jobban ír pl. a 7260 ajánlott író.

Realme GT Master Edition

(#15030) Flashget válasza verybigboy (#15023) üzenetére


Flashget
félisten

.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#15031) verybigboy válasza Flashget (#15030) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez így van, IDE felett eljárt az idő, nyílván a SATA-s csatolófelületé a jövő. Nyílván Te sem gondolod hogy az alaplapon található IDE csatlakozót majd HDD csatlakoztatására használnám?!?!?!

(#15032) jeni válasza -Rahan- (#15028) üzenetére


jeni
félisten

igen pontosan úgy van ahogy az imént írva lett.
Tény a Sony a ma kaphatók közt a legjobb DVD+R író. Szépen ír a DVD-R lemezre de ma a DVD+R lemezek a jobbak minőségben és inkább a +lemezre érdemes a mai írókkal írni.
Amennyiben a Sony mégsem tetszene ott van még a Samsung SH-S222AB vagy a régebbi Samsung SH-S223L (a 223L már nem nagyon kapható)
Még jó vétel az Asus DRW-24B3ST vagy az Asus DRW-24B3LT ami Liteon belsővel rendelkezik de annak jobb az írásminősége a szoftvere miatt.Azért érdemes azt Liteon iHAS-624B-re át szoftverezni vagyis átfleshelni.
Erről pár sorral lejjebb van útmutató.

Az is igaz egy picivel a Samsung és az Asus(Liteon belsők) halkabbak.

A döntés a tied,ezek alapján biztosan tudsz majd választani.

A rendes Blu-ray írót többre tartom mint a Blu-Ray/DVD író combot. Árban is jobb. Mivel csak 5-6-7000 Ft-al drágább,maga a lemez ami 25GB Panasonic az csak 670 Ft

[ Szerkesztve ]

(#15033) Flashget válasza verybigboy (#15031) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom, hogy nem arra, de írtam mást is és inkább kitöröltem ne offoljam a topicot. :)

Realme GT Master Edition

(#15034) verybigboy válasza Flashget (#15033) üzenetére


verybigboy
senior tag

:R

(#15035) -Rahan- válasza jeni (#15032) üzenetére


-Rahan-
tag

Köszönöm a választ, ha DVD író lesz, akkor Sony-t fokok vásárolni, az igényemnek teljes mértékben megfelel.

(#15036) jeni válasza -Rahan- (#15035) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Ha lenne az alaplapodon IDE csatlakozó vagy olyat választanál amelyben lesz IDE csati akkor az EIDE/IDE/ATAPI csatlakozó felületű Samsung SH-222L az ami ma a legjobbnak titulált DVD író az írás mutatói alapján.

Egyébként a jelzett EIDE/ATAPI hír anyagban ott szerepel a IDE-SATA átalakító (B)Converter(/B) amely pont olyan lapul a fiókomban. Sajnos egyetlen olyan DVD íróm nincs amit kitudnék próbálni az átalakítóval.

Azoknak akik mégis bevállalják az átalakítós módszert

[ Szerkesztve ]

(#15037) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok! Végül az Asus DRW-24B3ST írót vettem meg amit smiti Barátom sikeresen átflash-elt Lite On IHAS624-32 íróra.
Nagyon meg vagyok vele elégedve. Csendes, és szépen egyenletesen írja a DVD-t és DUAL lemezt.

Köszönet érte annak aki ajánlotta és smiti Barátomnak a flash-elésért. :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#15038) Flashget válasza Henker2 (#15037) üzenetére


Flashget
félisten

:C

teszteld le vele az írásmínőséget!
Milyen DL lemezt használsz?

Realme GT Master Edition

(#15039) Henker2 válasza Flashget (#15038) üzenetére


Henker2
addikt

Maxell

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#15040) IRON STORM válasza Henker2 (#15039) üzenetére


IRON STORM
őstag

Meg fogja írni, de a minőség az kérdéses ennél a lemeznél. Sok sikert hozzá :)

Csak a TDi!

(#15041) smiti válasza Henker2 (#15037) üzenetére


smiti
addikt

Igazán nincs mit.

Egyébként ez a Lite On IHAS624-32 ezt honnan olvastad ki ?

(#15042) Migee


Migee
tag

Smiti úr,én is köszönöm a segítséget,másik gépben sikerült flashelni a meghajtót,lehet,hogy az én gépemben az AHCI mód miatt nem sikerült.

(#15043) Henker2 válasza smiti (#15041) üzenetére


Henker2
addikt

Az elemző progim ezt írja most ki rá.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#15044) smiti válasza Henker2 (#15043) üzenetére


smiti
addikt

Milyen elemző progi? Nekem az Aida ezt írja ki:

Eszköz leírása ATAPI iHAS624 B ATA Device

(#15045) djculture válasza verybigboy (#15031) üzenetére


djculture
félisten

Hát nekem 4 magos gépbe van 4db ide merevlemez+1 ide iró+1 satás iró.Nem muszáj kidobni azt ami jól működik évek óta.Lapomon van 2 ide+ egy vezérlő kártya 4 ide.Satából van 4db+4db sata külön kártyán.Ház szerverház pakolhatom bele a meghajtókat ha akarom gondnélkül.:)

[ Szerkesztve ]

(#15046) Flashget válasza IRON STORM (#15040) üzenetére


Flashget
félisten

Már az is siker ha megirja ezt a lemezt. ;]

Realme GT Master Edition

(#15047) Flashget válasza Henker2 (#15039) üzenetére


Flashget
félisten

Ha nem lesz jó ez a lemez (már pedig elég nagy a valószinűsége) máskor verbatim vagy Ricoh lemezt vegyél DL esetében.

Realme GT Master Edition

(#15048) Zozzant


Zozzant
addikt

Üdv, nincs valakinek Samsung SH-S223L-hez fekete előlapja (szerintem 222L is jó lenne rá)? Beige előlapot tudok adni helyette vagy pénzt:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#15049) jeni válasza Flashget (#15047) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Épen néztem a gyári üres Maxel DL lemezt és annak a kódja

DVD+DL
Ritek S04 (066)

7,96GB
ez most jónak számít?

[ Szerkesztve ]

(#15050) Flashget válasza jeni (#15049) üzenetére


Flashget
félisten

írd meg majd kiderül mit csinál réteg váltásnál..

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.