Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hello

Érdekelne, hogy ti mit ajánlanátok, Netto30k a határ, fölé már nem szeretnék menni, toshiba és lg téren láttam ilyen''olcsóbb'' kategóriás írókat, de fogalmam sincs melyik lenne a legjobb választás, örülnék ha tudnátok segíteni!
Előre is köszönöm!:U

-----

asztalinál az a kérdés, hogy mire kell? ha fontos, hogy minden formátumot írjon és olvasson (dvd-ram), valamint a labelflash vagy lightscribe is szóba jöhet, akkor ezeknek megfelelően az újabb szériás sony/nec/optiarc (főként a 7203 vagy a 7200) és az lg (h66, h62, h58) jöhet szóba. ha viszont a ram írása és olvasása, valamint a lemezek felső részének a pingálása nem fontos, akkor az új szériás pioneer meghajtók (dvr-215, dvr-212, dvr-115) is nagyon jók.

usb csatolással; lg gsa-e10l (lightscrbe), vagy lg gsa-e10n
vagy esetleg slim portable external; lg gsa-e50l (lightscribe) vagy lg gsa-e50n

vagy a korábban említett külső usb (esetleg +esata) csatolású ház, és abba a korábban említett asztaliba való írók valamelyike.

vagy usb slim ház, és abba slim író; lg gsa-t20n

[ Módosította: ngabor2 ]

(#2) Alvin_ti4200 válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Asus DVD+-RW Pioneer belsővel:C

(#3) lorcsi válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


lorcsi
veterán

Jót:)!!!
+\-

(#4) vicces válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


vicces
addikt

vegyél 4040-as LG-t :)
vagy 106-os pioneer-t:)

:)

(#5) ptiboy


ptiboy
senior tag

csak pioneer-t

:)

(#6) ptiboy


ptiboy
senior tag

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=33560
#18-as beugatásom
had ne irjam le ujra

:)

(#7) Alvin_ti4200 válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

(#8) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

ehhez mit szóltok?
LG DVD-RW GSA-4040B DVD / CD ÚJRAÍRÓ IDE BELSŐ BOX

Mennyire fontos, hogy +/- os legyen? nemigazán értek hozzá
Asztali DVD-re szeretnék írni, meg persze adatmentésre, és netto 30k a legfelső határ, az lg milyen választás lenne? Igazából ezt tartom szimpatikusnak, de nemtudom mi legyen...:(

(#9) vicces válasza qpakcovboy (#8) üzenetére


vicces
addikt

én ezzel szoktam asztalira irni. 2x-en irok a lejátszo egy panasonic- /most nem emlékszem pontosan, melyik/.
eddig mindegyik filmet tökéletesen lejátszotta.
ja, és csak - -osra irtam még az asztalinak, de asszem a + -ost nem olvassa.

és irtam vele már egy rakat adat lemezt, vagy 4-5 féle márkájúakat.
nekem eddig tökéletesen bevált:)


[Szerkesztve]

:)

(#10) Alvin_ti4200 válasza qpakcovboy (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Van egy topik, ami ennek az írónak a hibáiról szól, ajánlom figyelmedbe vásárlás előtt.
Az Asus-ról egy külföldi teszt: http://www.digit-life.com/articles2/asus0402-dual/index.html

(#11) vicces válasza vicces (#9) üzenetére


vicces
addikt

az elsö dvd-irom egy pio 106D-s volt :))
nem igazán müködött.

de szerintem mind a kettő fajta iro jol müködik.
tök mindegy melyiket veszed

:)

(#12) qpakcovboy válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Sok embertől hallom, hogy az LG-k gázosak, bár nekem csak ilyen optikai meghajtóm volt, és nem volt velük gond.
Ebbe a DVD-íróba viszont tetszik,hogy DVD-ram-ot is tud írni, ami szintén yol jön.
Ja és köszi a PH-s linket sokat segített a döntésben!

(#13) vicces válasza qpakcovboy (#12) üzenetére


vicces
addikt

tehát akkor melyiket választottad?? /lg?/

:)

(#14) qpakcovboy válasza vicces (#11) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Divx-ből írod a DVD-ket? vagy konvertálsz Mpeg2-be látod ezt sem tudom, hogy működik, (szerintem külön szakma), erről valakinek van valami forrása ahol ezt leírják aránylag részletesen?

(#15) vicces válasza qpakcovboy (#14) üzenetére


vicces
addikt

letöltöm az iso-kat, és irány az IROda.

a divx-->dvd még nem nagyon megy. soha nem jön össze a 4,3giga :(((

:)

(#16) qpakcovboy válasza vicces (#13) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Eddig LG, a dvd-ram miatt, de asus is szóba jöhet, a megbízhatósága miatt, bár eddig csak egy asus alaplapom volt(a7n8x) de abban csalódtam...

(#17) Alvin_ti4200 válasza qpakcovboy (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mi bajod volt az A7N8X-szel? Amúgy DVD-RAM támogatás szerintem felesleges, technológiája elavult.

(#18) vicces


vicces
addikt

a dvd-ram-ot még én se probáltam. de szerintem nem lehet valami hu de gyors.

:)

(#19) qpakcovboy válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nos DVD-ram, hááát nem is tudom, ha jobban belegondolok tényleg meglehet nélküle lenni!
a7n8x-el az volt a bajom:
Abit nf7 gyorsabb vol, Bár az abit nem annyira stabil, főleg300-as táppal, asusnak nemtetszett se a BIOSa se maga az alaplap...
Az nf7-ben sokkal töbmindent lehetet állítani, pl amit imádok, be lehet kapcsolni a gépet egy egérklikkel....Ezt aza asus nemtudta.

(#20) Alvin_ti4200 válasza qpakcovboy (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Pedig az Asus sokkal minőségibb, miért nem használtad a space-re vagy a Power gombra való bekapcsolást? Ennek az egeres dolognak mingyá utánanézek.

(#21) vicces válasza qpakcovboy (#19) üzenetére


vicces
addikt

az asus csak azt tudta, hogy hozzáértél az egérhez és máris bekapcsolt.:)

:)

(#22) Alvin_ti4200 válasza vicces (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Megnéztem a maual-ját, és ott van benne, hogy PowerON by PS/2 Mouse, úgyhogy nemtom, mi ezzel a baj:F

(#23) vicces válasza Alvin_ti4200 (#22) üzenetére


vicces
addikt

azt akartam irni, csak elszúrtam, hogy az én asus lapon ugy is be tud kapcsolni, ha megmozditom az egeret.
vagyis most már nem tud, mert lezuztam a ps2 csatlakozokat :DD
usb-s egérrel ez a funkcio nem érhető el.

:)

(#24) Alvin_ti4200 válasza vicces (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

USB-t alapból nem használok, mert annak ellenére, hogy fényévekkel nagyon az adatátvitele, mint a PS/2-nek, iszonyúan szaggatnak vele az egerek.

(#25) vicces válasza Alvin_ti4200 (#24) üzenetére


vicces
addikt

tényleg, iszonyúan :DD


:)

(#26) Flashcash válasza qpakcovboy (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha asztali DVD-re szeretnél filmeket írni mindenképpen a Pioneer A06 ajánlott.
Ez az író a legjobb ebben a témában.

(#27) qpakcovboy válasza Flashcash (#26) üzenetére


qpakcovboy
őstag

És hogyha, asus veszeke, vagy lg-t? Mitől rosszabb a pioneertől?
Elrontja a lemezt, vagy a film minőségén? Mennyi a pioneer A60?

(#28) Flashcash válasza qpakcovboy (#27) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha Asus-t veszel akkor kapsz egy Pioneer DVD írót amin Asus felirat van.

Mitől rosszabb téma:
A márkája miatt nem fog lemezt rontani egyik sem, egyszerűen azért ajánlom a Pioneer-t mert ár/teljesítmény viszonyban jobb. Ez a sokadik generációs DVD írójuk (A03-A06),a DVD írás minősége nagyon jó, a firmware support is megfelelő, nekem még minden tipusú lemezt jól kezelt.

Ez egy kompatibilitási teszt ahol különböző írókkal megírt lemezeket tesztelnek,sok fajta olvasóban, nézd meg melyik az egyetlen író amely 100%-os.
http://www.cdrinfo.com/Sections/Articles/Sources/DVD%20Media%20Format%20Compatibility%20Tests/Images/Sheet_PerRecorder.gif

Részletes PioA06 teszt:
http://www.cdrinfo.com/Sections/Articles/Specific.asp?ArticleHeadline=Pioneer+DVR%2DA06+DVD%B1RW+recorder&Series=0

ár: DVD író Pioneer DVR106 OEM 27.592 Ft 34.490 Ft
Ennyi pénzért ez a legjobb író.




[Szerkesztve]

(#29) qpakcovboy válasza Flashcash (#28) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Akkor lehet, hogy asus lesz, vagy az kb ugyan annyi mint egy pioneerA06?

(#30) lakcsi válasza vicces (#15) üzenetére


lakcsi
csendes tag

Nem tudsz ajánlani valami jó oldalt?:F

(#31) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nos, sejtem, hogy milyen írót veszek, de még nemtudom pontosan, viszont hétfőre el kéne döntenem, szóval segítsetek eddig, Pioneera06 a dobogón az első asus a második és Lg a harmadik.

(#32) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Na már csak alig 1 nap van és még semmi, mit tegyek????

(#33) Explomic válasza qpakcovboy (#32) üzenetére


Explomic
csendes tag

Nos szerintem nem kellene venned. Tavasszal jönnek a kétrétegű lemezt író DVD írók, melyekkel előszőr a plus-os szabványt támogatók rukkolnak elő, amelyek közé pedig nem tartozik a Pioneer. Az új termékekkel a korábbiakkal ellentétben kétszer nagyobb mennyiség fél majd el egy diszken. De egyszer mindenképpen venni kell, különben ugye nem lesz sohasem. Ha neked fontos vegyél most, de lehet, hogy érdemesebb lenne várni.

(#34) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok

Szeretnék én is dvd-írót vásárolni,csak nem tudom melyiket vegyem.
Mivel én nem ipari dvd másolásra használnám,csak saját adatmentésre,ezért vmi olcsóbbra gondoltam,vagy azok gagyik?
Jelenleg ezek vannak ''versenyben''
NEC ND-1100A
Toshiba SD-R5002
Toshiba SD-R5112
Ja igen,olyan 30k körül (bruttó) szánok rá.
Segítségeiteket előre is köszi:
Tomi

(#35) ptiboy válasza Tomi13 (#34) üzenetére


ptiboy
senior tag

a NEC-ról egész jókat hallani ..... :F
Thosiba-t nem ajánlom :(

de ha csak magadnak irkálsz ki dolgokat, esetleg nem is vinnéd sehova a korongokat csak ugy gondoltad olcsóbb mint egy uj vinyó (rosszul gondoltad) akkor mind1 melyiket választod! Önmaga csak betudja olvasni azt amit elötte irt :DDD (remélhetőleg)

:)

(#36) Flashcash válasza Explomic (#33) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az hogy tavasszal esetleg kiadnak ilyen meghajtót, nem jelenti azt hogy rögtön Magyarországon is kapható lesz. Ő ugye kb. bruttó: 35000FT-ért szeretne írót venni, ha eljut Magyarországra egy jó darabig nem lesz ebben az árkategóriában ilyen író.

-Az új lemezre nem kétszer annyi adat fér el, hanem 4,7GB helyett 8,5GB.
-Az új lemez sokkal drágább lesz mint egy normál 4,7GB-os DVD, ráadásul először csak a nagy márkák árulják majd ami tovább növeli az árát.
A készítői szerint 70%-os kompatibilitással rendelkezik majd, de ebbe a statisztikába belevették a számítógépes DVD olvasókat is.
Tehát az egyelőre bizonytalan hogy az asztali olvasók, milyen százalékban kezelik majd jól ezt a lemeztipust.

Egy biztos hogy nem tavaszig kellene várnia ahhoz hogy értelmes áron vegyen ilyen DVD írót. Szerintem az is egy megoldás lehet, hogy most vesz egy 'olcsó' írót, és ráér lecserélni ha majd kiforrott és elérhető árú lesz az írható kétrétegű DVD.

A Pioneer ugyan nem tagja a DVD+R szövetségnek, de a Pioneer A06 író talán a legjobb minőségű DVD+R(W) író a piacon.

(#37) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Mindenki a pioneert dicséri, szal lehet, hogy az lesz belőle.
Tavaszig biztos nem várok, de szerintem is abból nemcsak tavasz lenne, mert amikor bejöttek e DVD-írók, akkor 100.000forint volt egy sima2*-es író, ami még nem is volt tökéletesítve, ráadásul hallottam olyat, is hogy a jobb fajta írók megtudják majd írni a dupla rétegű lemezt firmware cserével, de ebből ki tudja mi az igazság, köszönöm mindenkinek a segítséget, pioneerA06-lesz belőle!
Leginkább a filmeket, szeretném mentegetni, Ezért sokat számít a minőség!

(#38) vicces válasza lakcsi (#30) üzenetére


vicces
addikt

már rég nem weblapokon vadászok.

:)

(#39) Tomi13 válasza ptiboy (#35) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Szia
Az a helyzet,hogy gondolkoztam azon is hogy új vinyó,de van egy csomó letöltött divx-es film is és azokat szeretnénk asztali dvd-n megnézni.


Mások szerint is rossz a toshiba?

(#40) qpakcovboy válasza Tomi13 (#39) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Toshiba-t én sem vennék, pedig már van 22neto-ért, divix-eket is ki lehet írni, csak azt nemtudom, hogyan...Még!

(#41) hungeek válasza qpakcovboy (#40) üzenetére


hungeek
senior tag

meséjj miért nem vennél toshibat?
nekem augusztus óta van meg, kifogástalan, stabil, nagyon tuja kis kütyü... mindenevő...

(#42) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Na igen,ezért nehéz tanácsot kérni :)
Akkor neked nincs problémád a Toshibával?

(#43) freddirty válasza hungeek (#41) üzenetére


freddirty
senior tag

Tobb kolega is beizzott tavaly amikor megjelent az 5112-es tosi br. 30-e korul. Azota van rola tapasztalat:
- az olcsobb dvd-ket nem hajlandoak (princo, szitazatlan lemezek) csak 1x-esen irni.
- volt olyan noname DVD-R amit a tosi kikopott szo nelkul mas meg megirta (konkretan egy lg 2x)
- princo DVD-kbol elrontottak mar nehanyat...

A fentiekbol inkabb az elso ami aggaszto mivel megiscsak egy 4x-es irorol volna szo es nem egy hulladek 1x-es irorol.
Szemely szerint en majd csak akkor veszek dvd irot amikor majd eltunnek az olyan problemak, hogy egy akarmilyen lemezt ami nx comaptible azt nem irja meg nx-esen a drive. (Mi a biztositek ezekutan hogy akarmi mas majd be tudja olvasni a drive altal irt lemezt?!?) Addig meg nyugodtan hivhatjuk a korszakot gyerekciponek...

fred

(#44) lakcsi válasza Tomi13 (#34) üzenetére


lakcsi
csendes tag

Nec-et vegyél,de az 1300-ast.Nekem nagyon jól működik.:C

(#45) neduddgi válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


neduddgi
aktív tag

PIONEER-t!

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#46) qpakcovboy válasza neduddgi (#45) üzenetére


qpakcovboy
őstag

pioneerA06 vs. LG4040B

Ez itten a kérdés, holnap 10 óréig el kell döntenem!!!
Mindent bele!!!
;]

Ja és ha lehet, akkor indokoljátok meg miért THX.

(#47) Töki válasza Flashcash (#28) üzenetére


Töki
tag

Nagyon jók ezek a linkek, engem meggyőztek, de nem tudod véletlenül, hogy a Részletes PioA06 tesztben a 12. oldalon
http://www.cdrinfo.com/Sections/Articles/Specific.asp?ArticleHeadline=Pioneer+DVR%2DA06+DVD%B1RW+recorder&Series=0&index=11
hogyan kell értelmezni ezt a KProbe PI/PO tesztet?
Nem tudsz adni egy olyan linket, amely a princo lemezekkel is teszteli ezt az írót?



[Szerkesztve]

Csak egészség legyen és Térerő

(#48) WN31RD válasza qpakcovboy (#46) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha nem akarsz DVD-RAM-ot használni, akkor Pioneer, egyébként LG.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#49) Flashcash válasza Töki (#47) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Princo lemezzel valószínű hogy a KProbe PI/PO teszt jóval több hibát talána.
Nem találtam Princo+Pioneer eredményeket.
Én kb 15-20 4X-es Princo-t írtam a Pioneer íróval ebőől 2-3 rontott volt. A lemezek széle az utolsó 100-200MB olvashatatlan volt. (elég rossz minőségű eleve karcos, retkes lemezek voltak) Azóta inkább Ritek G03/G04 lemezekre írok.

Részletes LG GSA-4040B teszt, itt van Princo lemez is:
http://www.cdfreaks.com/article/126/5




[Szerkesztve]

(#50) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hello, vettem, egy LG4081B tipusú firkálót, adtak mellé egy DVD-ram lemezt is, majd este írok milyen, eddig nemvolt vele semmi, van rá 2 év gari is...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.