Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) FefeeX válasza erdoke (#1000) üzenetére


FefeeX
veterán

Valószínű akkor ez a helyzet, mert frankeszon viszi, de... rá van írva hogy NEM, ki is van emelve, és mégis... Ez marketingstratégia lehet a lemezek miatt?

(#1002) Balli


Balli
őstag

LG 4167B, ehhez az iróhoz milyen lemezt ajánlotok, mit szeret?

Athens 2004

(#1003) Balli válasza Balli (#1002) üzenetére


Balli
őstag

Jájj, most látom rossz topicba irtam, sry :B
Azért választ szívesen fogadnék

Athens 2004

(#1004) YODA mester


YODA mester
senior tag

Kösz hogy nem válaszolt senki....

(#1005) Tom5 válasza YODA mester (#1004) üzenetére


Tom5
addikt

Ezzel én is ígyvok!Senkinem válaszol... :O

SATA-s ban én is PLEXTORT láttam+ haveromnak is azvan!De újságban láttam,hogy az ASUS kidob majd a piacra SATA-s írókat..egyenlőre ennyi...

(#1006) FefeeX válasza YODA mester (#983) üzenetére


FefeeX
veterán

Én sem láttam eddig más SATA RW-t, de szerintem ne is keress mert ninc, nem éri meg összerakni, mert sebesség nem kell több neki, drágábban meg ugyanazt nem fogják sokan megvenni... Szóval sztem tegyél le róla...

(#1007) FefeeX válasza Tom5 (#990) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha ezek közül kell választani akkor Nec.
Ha olyan kell mint nekem, ami bevált, ez a tapasztalat, akkor PIO 110D, de a guruk szerint a NEC egyelőre firmwareügyileg jobb, meg gyorsabban is olvas...
Ha nem csak ezek közül akkor Benq.
szóval amelyik szimpatikusabb kivülről, vagy amelyiket olcsóbban kapod...
Benq/NEC/Pioneer

(#1008) Tom5 válasza FefeeX (#1007) üzenetére


Tom5
addikt

NEC ND-4550A akkor asztmondod ez jó választás?Írja a DVD-RAM-ot is...legalábbis a listán szerepel...A PIONEER is teccik,haveromnak azvan és semmi gond vele...de a RAM-ot csak olvassa...NEC mien belsővel megy?PIO?Vagy eredeti NEC?!LG-ről vélemény?! :F

(#1009) PPeter válasza Tom5 (#1008) üzenetére


PPeter
addikt

A NEC saját fejlesztésű meghajtókat dob piacra, ahogy a Pioneer is (bár a vezérlőchip - és csak az, tehát nem a komplett belső - NEC gyártmány bennük). LG-t ehhez a kettőhöz mérten hanyagolnám, csak a Samsunggal, BTC-vel, Lite-Onnal szemben alternatíva.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1010) Tom5 válasza PPeter (#1009) üzenetére


Tom5
addikt

Tehátakkor ősi kérdés: PIO110D 11240ért illetve NEC ND 4550A 11250ért :F :F

NEC felé hajlok....

[Szerkesztve]

(#1011) FefeeX válasza Tom5 (#1010) üzenetére


FefeeX
veterán

valóban, NEC. RAM írás, gyorsabb olvasás...
kb hasonló tulajdonságok
ugyanolyan ''igénytelen'' külső...
Innentől nem érdekes mit raksz be...
Mert ha A09 lenne...
Az mondjuk kinéz vhogy...

(#1012) Tom5 válasza FefeeX (#1011) üzenetére


Tom5
addikt

AO9..Aopen re gondolsz :F
Nec-et a Mistralban olcsón árulják,és a RAM miatt nálam győzött...+olvastam a topicját!
Külsőre télleg semmi extra...sajna...

(#1013) PPeter válasza Tom5 (#1010) üzenetére


PPeter
addikt

Ha akarsz gyengébbecske lemezeket is írni/olvasni vele, akkor lehet, hogy a Pioneer DVR-110D jobb választás, a NEC-nél ott a RAM írása, mint előny, illetve ha jó lemezeid vannak, akkor olvas mint a villám.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1014) FefeeX válasza Tom5 (#1012) üzenetére


FefeeX
veterán

Nope, pijonyirre. Az kinéz mán valahogy, csak majdnem dupla annyi zseton

(#1015) Tom5 válasza FefeeX (#1014) üzenetére


Tom5
addikt

Ahhh...bizti....Részemről jöhet a NEC!!!Köszönöm a segítséget! :DD

(#1016) YODA mester válasza Tom5 (#1005) üzenetére


YODA mester
senior tag

Kösz az infót... SATA FOREVER..!!!

(#1017) Tom5


Tom5
addikt

Megvettem az írót :DD
Még nem teszteltem ,csak RW-vel...azzal ok!Majd ráeresztem a témát valamelyik nap!
NEC lett... :C :DD

(#1018) _calogero


_calogero
tag

+tudná adni valaki annak a proginak a nevét, esetleg a letöltési helyét ami kilistázza a DVD íróval kompatíbilis lemezeket!? Már nem tudom melyik topicban találkoztam vele, és egyszerűen nem találom!
előre is köszönöm!

(#1019) PPeter válasza _calogero (#1018) üzenetére


PPeter
addikt

[link]

De ez még messze nem jelenti azt, hogy jól is fogja megírni az összes lemezt, ami a listában van.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1020) _calogero válasza PPeter (#1019) üzenetére


_calogero
tag

Oké, köszönöm! Most egy darabig úgyis a Verbatimot fogom használni (mindig 4x-en), aztán valszeg marad is az, max más fajta!

(#1021) TeeJay válasza PPeter (#1013) üzenetére


TeeJay
félisten

viszont ha kijön a Pio 110 akkor annál is lesz RAM írás tehát az az előnye kiegyenlítve lesz.
nem várható olvasási javulás a sima 110 Pio-nál?
gondolok olyanra hogy RW lemezeket nem 8x sebességgel olvasna talán.

(gondolom te már tudsz erről pár infót mivel már több mint 1 hónapja létezik 110 író)(csak nem nálunk :DD )



[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1022) FefeeX válasza TeeJay (#1021) üzenetére


FefeeX
veterán

Ő is magyarhonban lakik szal nem hinném h van neki, különben már írta volna...

(#1023) TeeJay válasza FefeeX (#1022) üzenetére


TeeJay
félisten

itt 1 teszt a Pioneer DVR-110 DVD-RAM írós képes meghajtójáról

[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1024) sasa 01


sasa 01
csendes tag

Azt tudom, hogy a BenQ írók a DVD+R/RW lemezeket jól írják. És mivan a DVD-R/RW lemezekkel? Azokat hogy írják, milyeneket támogatnak?

[Szerkesztve]

(#1025) _calogero


_calogero
tag

Szinte hihetetlen dolog történt ma velem! Vagyis nem is velem, hanem egy lemezemmel!
Reggel megírtam (CMC-s Pearl White 8x-es Verbatim Asus 1608P íróval), gond nélkül, le is lett csekkolva => természetesen tökéletes lett a visszaolvasás teszt, egyenletes görbével! A lemez írható része is szép homogén egyenletes lett!
Aztán délelőtt bevittem a munkahelyemre, és beraktam egy LG DVD íróba ami gond nélkül fel is ismerte, de csak annyit csináltam vele, hogy beleléptem a 4. mappába, majd be is zártam a Total Commandert. Majd 15 perc múlva ismét kellett a lemez, és 2 próbálkozás után sem ismerte fel (szokásos üzi ilyenkor: nincs ilyen meghajtó, válasszon másikat), hát kivettem a lemezt, és mikor reflexből megfordítottam, hogy egy pillantást vessek a lemez aljára, ledöbbentem!
A következő látvány fogadott:
kép 1: [link]
kép 2: [link]
Még1x leírom, csak annyit volt használva a lemez abban a +hajtóban, hogy beolvasta a könyvtárfát, és beleléptem 1 mappába!
Mindezt olyan hevesen tette, hogy lányos zavarában valszeg az íráshoz használt frekvenciájú lézert nyomta a már megírt lemezre, és a lemez elejétől az első fél centit frankón ''átírta'' valamivel, majd a lemez belsejétől kb 1,5cm-re egy 1mm-es szabályos kört égetett a lemezbe!
A műanyag sértetlen/karcmentes, tehát nem abba vésett a fej! De ezt a képeken is lehet látni! A lemez azóta használhatatlan!
Hogy történhetett ez meg??
A lemezt +tartottam, úgyhogy ha valaki megnézné szívesen odaadom neki bevizsgálásra!
Szerencsére adatvesztés nem történt, mert még nem volt törölve a felírt cucc!
Eddig is azt mondtam, hogy LG-ből nekem még egérpad sem kell, hát ezek után nemtom mit mondjak!? Legyen csak annyi, hogy az LG egy jó NAGY SZ@@@R!

[Szerkesztve]

(#1026) drowthru válasza _calogero (#1025) üzenetére


drowthru
tag

:Y :Y :Y :Y

(#1027) ko1122


ko1122
tag

Szerintetek LightScribe mintázáshoz milyen írót érdemes venni? Philipsről nem voltak jó tapasztalataim már a cds korszakban sem, az LG-t nem ismerem el mint írót, szal marad a HP meg a Benq. Ezekhez semmi tapasztalatom sincs. Szerintetek melyiket lenne érdemes választani? Az ár nem lényeg, fő hogy megbítható és mindenevő és tutkón íro drive legyen.

:))

(#1028) ko1122


ko1122
tag

Hali ''_calogero '' ! Most olvastam csak a veled megesett 0. típusú találkozást az ÉG driveval. Hát ilyen még a Twin Peaksban sem fordult elő. :)

Ezt ne feledd soha : LG = Liqvidáld Gyorsan

:DD

(#1029) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

nah...
dvd írót vennék, van rá kb. 10k-m
tudjon +/-, dual layer és ha hasznos dolog, akkor dvd ramot is
mit ajánlotok?
ha a 10k kevés mennyi a ár/értékben a legolcsóbb/legjobb?

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1030) erdoke válasza MyKonzerv (#1029) üzenetére


erdoke
titán

NEC 4550 11k.

A legjobb aláírás a héten

(#1031) Thulcandra válasza ko1122 (#1028) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Érdekes, nekem van egy több mint 2 éves cd író/dvd olvasó kombó LG driveom, ami lassan több mint 1500 lemezt megírt, mindet hibátlanul...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1032) PPeter válasza ko1122 (#1027) üzenetére


PPeter
addikt

Amit vennél HP vagy BenQ írót, az mind ugyanaz a Philips DVDR16LS / BenQ DW1625 író belül.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1033) TeeJay válasza MyKonzerv (#1029) üzenetére


TeeJay
félisten

Pioneer DVR-110D --> [link] --> itt a legolcsóbb a Pio és NEC meghajtók.

én már írtam is nekik mailt és mondták hogy NEC és PIO írójuk is vna mindig raktáron :DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1034) sasa 01 válasza PPeter (#1032) üzenetére


sasa 01
csendes tag

Ez a hasnolóság van az Asus és a Pioneer írók között?

Asus DRW-1608P = Pioneer DVR-109 ?

Én Asus DRW-1608P írót használok 1.57-es firmware-el.
Az írómat frissíthetném Pioneer DVR-109 firmware-el?
Lehetséges ez az ''átalakítás'' ? Olvastam korábbi hozzászólásaidban, hogy ez BenQ 1640 és Plextor 740 íróknál működik.
A Pioneer DVR-109 írónak 1.58-as firmware-e van. Okosabb lenne az íróm?

(#1035) sasa 01 válasza MyKonzerv (#1029) üzenetére


sasa 01
csendes tag

1. Ha főleg mínuszos lemezekre írsz és kell DVD-RAM akkor Pioneer DVR-110.

2. Ha főleg plusszos lemezekre írsz és nem kell DVD-RAM, de kell BookType akkor BenQ DW-1640.

(BookType: plusszos lemezeket úgy írja meg, hogy aztán DVD-ROM-ként ismerhető fel!)

(#1036) erdoke válasza sasa 01 (#1034) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nincs nagy különbség az 1.57 és az 1.58 között. Gondolom, az Asus is ezért nem vette át az újabbat.

A legjobb aláírás a héten

(#1037) adman


adman
tag

hali!

sajna nincs otthon/melohelyen net, ezert nem tudom végignézni az egész totyikot :(

de a kérdésem nekem is az, hogy ''milyen DVD-írót vegyek?''

igények:
100%-ban megbízható legyen
CD írásban/olvasásban 110%-ban legyen megbízható
firmware utánpótlás megfelelő legyen, hogy ne kelljen hamar kidobni
lehetőleg a ''sarkon'' is lehessen kapni

köszi a tippeket előre is : a

(#1038) TeeJay válasza adman (#1037) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor Pioneer 110D vagy NEC 4550

ezeket majdnem mindenhol lehet kapni és nagyon jók árban is meg tudásban is.
ha pesti vagy nézd meg itt hol a legolcsóbb --> [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1039) mojo


mojo
csendes tag

Hi!

Egy jó darabig nem használtam a DVD íróm (NEC xxx).
Mikor használtam volna, azt vettem észre, hogy nem hajlandó működni (se írás, se olvasás).
Kérdésem, hogy meg lehet valahogyan gyógyítani?
Ha nem akkor mit csináljak az újjal, hogy ne menjen az is tönkre? (Gondolom rendszeresen írjak vele, de inkább kampányszerűen kell használnom)

Kösz!

(#1040) virtual


virtual
tag

Kis tapasztalat, hátha valakit érdekel:

Pio106 DVDRW-m volt először. Mindent írt, olvasott, tökéletes volt, csak aztán átruházódott én meg vettem újat, gyorsabbat. NEC-3540 lett helyette, és úgy tűnt minden rendben van vele. Most egy új gép összeállítása miatt hozzám került egy NEC4550. Korábban pár DVD-ről azt hittem, hogy a rossz minősége miatt elvesztek róla az adatok, mert a 3540 nem olvasta. Na a 4550 ezeket simán bemásolta. Tanulság: mittomén... Talán firmware frissítés (ha van 3540-hez?), vagy tudtok valami módszert, amivel hatékonyabban lehet bemásolni DVD-ről adatokat, mint intéző vagy totalcmd? :F

(#1041) erdoke válasza virtual (#1040) üzenetére


erdoke
titán

A nagyon gyors olvasás hátránya, hogy akkor is belehalhat, amikor lassabb olvasók nem. A megoldás ilyenkor az, hogy megpróbálod lassabban beolvastatni. Filmnél a DVD Decrypter lke tudja szabályozni a sebességét, egyébként meg Drive Speed.

A legjobb aláírás a héten

(#1042) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Hát akkor felteszem a kérdést:milyen DVD írót vegyek? :D
Azt hallottam a NEC most nagyon nyerő,de azon belül melyik típusából érdemes venni?
köszi a választ előre is.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1043) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi! Körülnéztem kicsit itt is és arra a következtetésre jutottam hogy a NEC sem hibátlan. Van olyan nyavajás DVD író ami tutira megbízható és nem okoz semilyen gondot? A Plextor az milyen?Megfelelne az elvárásaimnak?

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1044) róland válasza Interceptor (#1043) üzenetére


róland
veterán

Egy szavazat a NEC-nek. Nekem a 3500-as van, még semmi bajom nem volt vele. Jó nyersanyag is fontos.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1045) Sdi válasza Interceptor (#1043) üzenetére


Sdi
addikt

Ha több írónak is végigolvasod a topikját meglátod, hogy hibátlan író nem nagyon létezik. Valamilyen problémája mindegyiknek akad.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1046) Interceptor válasza Sdi (#1045) üzenetére


Interceptor
addikt

Oké de jelen pillanatban melyik a legjobb?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1047) IRON STORM válasza Interceptor (#1046) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nincs legjobb. Nec 4550-Pio110-Benq1640. ezekből válassz.

Csak a TDi!

(#1048) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Lg-4165 Very Best!

(#1049) FefeeX válasza SzalaiG (#1048) üzenetére


FefeeX
veterán

Inkább no comment... Annyi hogy az LG-t hanyagoljuk...

(#1050) toeri válasza FefeeX (#1049) üzenetére


toeri
aktív tag

Ez éppen akkora baromság, mint az ellenkezője.
''Bírom'' amikor ilyen sommásan, 0 érvvel tudnak le egyesek valamit. Az én környezetemben pl. pont a NEC-cel voltak necces esetek, mégsem mondom, hogy az mind sz@r. (Viszont lehet, hogy veszek egyet magamnak a meglévő Pioneer és LG mellé.) Ami az LG-t illeti, a cégnél már vettünk vagy 40-et és nincs több gond velük, mint másokkal. Én még ebből sem általánosítok, mert ez még mindig semmi a garanciális szervizek tapasztalataihoz képest. Tehát miért is hanyagolnánk?

Ui.: Tudom, hogy az itteni közhangulat ellen szólok, meg PPeter sem szereti az LG-t, de azért ennyivel elintézni valamit nem kóser.

Üdv, toeri

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.