Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) PPeter válasza bbazsy (#550) üzenetére


PPeter
addikt

A különbséget elég jól leírtam már itt is, ott is. Hogy mikor jön, azt nem tudom.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#552) fecoka


fecoka
aktív tag

Skacok !
Tudjátok én hogyan szoktam valamit venni ? pl DVD írót ?
Először utána nézek a netes fórumokon, hogy az emberek ZÖME ! melyik írót tartja jónak.
Megnézem ki számít az adott fórumon igazán nagy tapasztalatu hozzáértőnek. (itt Ppeter, Erdoke...)
Aztán az adott gyártó honlapját keresem fel ha technikai infóra van szükségem.
Nem az írási sebességekbe veszek bele, hogy vajon miért nem tud ilyen meg olyan sebességgel írni, főleg ha mással meg tud.

Ha egy 16* os író pl nem tud 6* sebességet csak pl 4* 8* 12* 16* attól még bizony nagyon jó író lehet, ilyen pl a Plextor 740. (csak a -RW-t írja így)
Nagyon sokan használják és dícsérik a Pioneer típusait.

A plextor kivételével az árak is egyszinten mozognak.
Vannak olyan oldalak ahol sok sok Számtech bolt árlistája vethető össze pl DEPO:HU / kiskerarak.hu stb stb. Így megtudható, hol érdemes megvenni.
Természetesen a fővárostól távolabbi helyeken más lehet a helyzet, de ott is vannak lehetőségek.

Egyszóval ne várjuk el, hogy a sültgalamb minden esetben a szánkba repüljön.
Használjuk bátran a különböző kereső programokat és nem utolsó sorban érdemes kicsit visszaolvasni egy olyan fórumban ami az adott témával foglalkozik.

Ezzel elkerülhető ugyanazon kérdések ezerszeri feltevése és ezáltal a topic is áttekinthetőbb lehet.

(#553) TeeJay válasza fecoka (#552) üzenetére


TeeJay
félisten

az emberek szeretnek kérdezősködni.
ez van.

akinek nem tetszik ne nézze:C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#554) TeeJay válasza biggamer (#549) üzenetére


TeeJay
félisten

okés akkor királyságosan megnézek majd általam pesten látott bótot mivel falusi vagyok és nem ismerem pestet:DD

kb 3-4 pc bolt van amit ismerek pesten.:))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#555) TeeJay válasza question man (#543) üzenetére


TeeJay
félisten

hasznos a link de nagyon:R

nekem sokat segít mert nem ismerem pesten a boltokat.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#556) lazydog válasza iday (#548) üzenetére


lazydog
addikt

Ezt meg hol álmodtad ?
Csak az LG jöhet szóba, ha a másik alternatíva a Samsung.! Ha meg az olvasási képességeket nézzük, akkor a Pioneer és a NEC is erősen hanyagolandó.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#557) bnorci71


bnorci71
addikt

lazydog-iday össze ne vesszetek én meg átvonulok a dvd-rom topicba hogy ne itt offoljak

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#558) Laslow


Laslow
senior tag

Sejti vki, h mikortól és mennyiért lesz kapható idehaza a NEC4550/4551? És hogy Sulinetbe bekerül-e még, vagy ilyenre már ne számítson senki?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#559) PPeter válasza lazydog (#556) üzenetére


PPeter
addikt

Azért a 25xx sorozat óta a NEC sokat fejlődött a problémás lemezek olvasásában és tegyük hozzá, hogy normális lemez esetén mind a Pioneer, mind a NEC újabb írói zsebreteszik az LG-ket, míg utóbbiak nem a sebességgel, hanem a karcos, problémás lemezek olvasásával tudnak brillírozni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#560) TeeJay


TeeJay
félisten

figyu PPeter.

úgy néz ki sikerül összebányásznom 12pénzt DVD íróra
most már csak 2 fajta között gondolkozok csak már azt az egyet nem tudom hogy végülis mire is érvényes a garancia?

ha netán a gépemben egyszer csak megbolondulna az író akkor a boltok kicserélik egy ugyanolyanra vagy adnak egy másik fajtát?

szívem szerint még megvárnám míg megjelenik a Pio 110 és meglátnám az árát legalább.
ha túl sok az én pénztárcámhoz képest akkor fogom magam és veszek egy Pio 110D írót.

addig meg szorgosan olvasom a Pio 100D tesztedet.


:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#561) fecoka válasza TeeJay (#560) üzenetére


fecoka
aktív tag

Ha csak 12 pénzt gyüjtesz össze akkor ne várd a sikma 110 est mert az biztosan drágább lesz.
Ennyiért most vehetsz 110 D -t, csak már vedd meg.
A garancia meg érvényes érvényes érvényes ha rossz az író kicserélik, vagy megjavítják.
Ha sűrűn tönkremegy akkor sűrűn cserélik és bízhatsz benne, hogy egyszer csak nem lesz más cserekészülék mint a sima 110 és akkor megspórolsz egy csomó pénzt és még ramot is tucc majd írni, de nem a havernak.

(#562) Hequila


Hequila
őstag

Fórumot nem olvastam végig. Tudom, szégyeljem magam. De talán még senki nem kérdezett ilyet:

Melyik írónak van a legpontosabb írási képe? Ppeter írta, hogy nem a legújabb Plextornak. Akkor melyiknek? Engem olvasás nem érdekel, csak pontosan írjon, és a gyengébb minőségű lemezeket is simán perkelje. Ajánlatok?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#563) PPeter válasza Hequila (#562) üzenetére


PPeter
addikt

Na ezt így nem tudom honnan hámoztad össze. A Plextor PX-740A ugyanis nagyon jó minőségben ír. De ha az írást nézzük, akkor a NEC ND-3540A, Pioneer 109, 110D, BenQ 1620 mind-mind nagyon jó írók, a régebbi 716-ossal együtt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#564) neduddki válasza PPeter (#563) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Azon rohogk hogy egy ekkr apaiacra behozott joszagokan hogy ekehet ekkora kulomseg egy aqzonaios iroknal es hozza valo tapasztalatoknal:- ))
Nalam a nec3540 csere utan is szar, nem baj majd eszt is cserejjuk, plex716-osok mind vissza cserebe mert megdoglot../708-akkal egyetemben/ :- ((( es az nam ennyri akedvelet lg/:- ))/ meg a kibaltazott 4163-asaval meg jooooo:- ))
filipset meg mar csak sozkasbol is kihagyom:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#565) PPeter válasza neduddki (#564) üzenetére


PPeter
addikt

Cseréljen felhasználót és nyomjon meg egy gombot :)) :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#566) neduddki válasza PPeter (#565) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Cserelem:- ))) utanan meg garancualisan:- )))

udv

neduddki

p.s. tette fel uj fw-t az e60-ra??? 5xram kivetlevel mas ujdonsag???

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#567) Hequila válasza PPeter (#563) üzenetére


Hequila
őstag

Írási minőségben ma már a 716-os nem a legjobb

Tévedtem, nem a legújabb plextorról volt szó.
Tehát ezek szerint nem lehet a felsoroltak közül egyikről sem kijelenteni, hogy a legjobb írási minőségű?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#568) PPeter válasza Hequila (#567) üzenetére


PPeter
addikt

Mindegyiknek van olyan kedvenc lemeze, amit jobban tud megírni, mint bármelyik más író. Az aláírásomban van egy most épülgető teszt-adatbázis, ott nézegesd meg, hogy a NEC ND-3540 meg a Pioneer 110D mit produkál a populáris lemezekkel, a többi író adatai is folyamatosan feltöltés alatt állnak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#569) ronaldo-7


ronaldo-7
csendes tag

:DD:)):DD

(#570) MoE


MoE
csendes tag

Én még karácsonykor vettem Pio 108-D-t és asszem a legjobb választás volt ír mindent nincs vele gáz... nem úgy mint az LG CD írómmal... már nem is ír csak olvas hangos mint a fene ki is húztam jólesz odabent porfogónak

Betonozzatok le mindent azzal nem lehet gond. Torzított gitár és betonkeverő.

(#571) lazydog válasza PPeter (#559) üzenetére


lazydog
addikt

Mit érek azzal, ha gyorsabban olvas és hibásan ? Nem sietek ennyire sehova. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#572) erdoke válasza lazydog (#571) üzenetére


erdoke
titán

Nincs olyan lemezem, amit hibásan olvasnának ezek az írók, illetve a gyári lemezek se ilyenek. Ha valaki Princo szintű lemezekre ír, akkor magára vessen. Bár így meg megírni nem tudja az LG-vel. ;]:))

A legjobb aláírás a héten

(#573) lazydog válasza MoE (#570) üzenetére


lazydog
addikt

A PIO-d sem fog örökké tartani, ezt ne várd az LG-től sem. Egyébként az LG márkájú CD írók tényleg elég gyengék voltak, a mostani DVD íroik sokkal jobbak.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#574) lazydog válasza erdoke (#572) üzenetére


lazydog
addikt

Neked lehet, szerencséd van, és lehet, hogy nekem is az LG-vel. :)
A hsz. végét látom poénnak szántad, de ha már itt tartunk megjegyezném, hogy én eleinte írtam Princo DVD-t is, jó egy éve. A nagyobb újság az, hogy még mindig tudom olvasni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#575) lorcsi válasza PPeter (#568) üzenetére


lorcsi
veterán

a pio 108-as is benne lesz az adatbázisban?

(#576) PPeter válasza lorcsi (#575) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, csak elég hosszadalmas felvinni minden adatot, majdnem 2000 tesztlemezem gyűlt össze az első generációs DVD-írók óta, ezekhez mind megvannak az írás, visszaolvasás, minőségi tesztadatok, a régebbi lemezeket hathavonta újratesztelem, így vizsgálom az öregedést, szóval sok-sok adat vár még rendszerezésre.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#577) Hequila válasza lazydog (#573) üzenetére


Hequila
őstag

Hát én ezt a dolgot pont forítva tapasztaltam... A régi LG íróm még mindig gond nélkül megéget bármilyen CD-t olyan minőségben, mint amikor még új volt. A DVD íróval viszont nincs ekkora szerencsém; egyet már visszabittem fél év után, kicserélték, de ezt is ideje lenne már visszavinni, sokat ront, rossz minőségű képet ad. DVD olvasó téren ugyan ez; egyet már eladtam, mert nem volt már az igazi, most is LG-m van, de ezt is visszafogom vinni garba, mert már rég nem az igazi ez sem.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#578) PPeter válasza Hequila (#577) üzenetére


PPeter
addikt

:F Mit értesz a rossz minőségű kép alatt? Ha a DVD-íród rossz, akkor megírt a DVD-Video lemez lejátszása akadozhat (bekockásodik, zavaros lesz a kép, ugyanakkor adadozik a hang), le is állhat, de a képminőség k***vára nem az írón múlik. Hanem hogy milyen programmal tömörítetted újra a videót.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#579) Hequila válasza PPeter (#578) üzenetére


Hequila
őstag

Elnézést, képletesen értettem a rossz minőségű képet... Úgy gondoltam, hogy rossz minőségben írja meg a lemezt, nem minden olvassa, és ha olvassa is, a Nero CD speed-je érdekes domborzati viszonyokat mutat, ha egyáltalán végigolvassa a lemezt.
Tehát nem a filmek minőségére gondoltam!!!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#580) PPeter válasza Hequila (#579) üzenetére


PPeter
addikt

Aham, így értem :).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#581) TeeJay válasza fecoka (#561) üzenetére


TeeJay
félisten

ne sírjá:P

a hétvégére kaptam halom szőlő szüretelési melót és lesz több mint 20-25ezrem is ha mindet lekapom majd:P

úgyhogy bőven szóba jöhet majd a Pioneer 110 is:P

csak megvárom míg megjelenik és ha annyival drágább akkor jó nekem a 110D is:DD

úgyhogy ne ríjjá;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#582) TeeJay


TeeJay
félisten

amúgy meg nem attól fosok hogy nincs garancia az írókra hanem hogy ha elromlik pl a pioneer íróm akkor adnak majd helyette egy LG vagy Samsung írót.

na ezt nem akarom én.
úgyhogy van az lesz hogy nem fog elromlani az íróm soha:DD
vagy meg nem hagyom hogy más fajta készüléket adjanak ha netán mégis elromlott volna

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#583) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Egy másik topikban már ecseteltem a problémám, röviden itt is leírom, hogy lássátok mi vezetett új író vásárlásának gondolatához!
Tehát van egy Asus DRV 0804P írom. ''Ehhez'' a közelmúltban nagyon jó áron tudtam beszerezni Verbatim DVD+R 16X-os médiát. A probléma annyiban áll, hogy az íróm nem 100%osan kompatibilis ezen korongokkal. Egyszerűen nem tudja beolvasni a megírt korongokat, a többmenetes DVD-ket pedig nem tudja folytatni. Firmwareből, softwareekből a legújabbak tanyáznak a gépemen.
Mindezek miatt ma oda jutottam, hogy veszek egy új meghajtót. Nagyon szimpatikus, márkánál maradva, a DRV 1608P. Mit tanácsoltok??? Megfelelő író ez???
Vagy!!!!!
Vegyek egész egyszerűen 8X-osan írható médiát s maradjon meg a meghajtó??? Szabad (érdemes) most új hardware vásárlásába pénzt tenni???

Segítségetek előre köszönöm!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#584) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Senki nem ad tanácsot nekem???

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#585) PPeter válasza Hókusz Pók (#583) üzenetére


PPeter
addikt

Ha épp nem kapsz ilyen Asust, akkor vehetsz 1608P2-t is (vagy Pioneer DVR-110D-t, ugyanis ez az író van az Asus csomagolás alatt, a sima Asus 1608 alatt Pioneer DVR-109-es lapul, de érdemes inkább az újabb modellt venni). Minden új íróval jól jársz mostanság, ha normális lemezt teszel alá - tehát jó vétel lehet a NEC ND-3540A, a Pioneer DVR-110D, a Plextor PX-740A (alias BenQ DW1640) és a Philips DVDR1640 (alias BenQ DW1620). Ha nagyon gyors olvasást akarsz, akkor NEC vagy Plextor/BenQ ajánlott.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#586) Hókusz Pók válasza PPeter (#585) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Hali!

Köszönöm válaszod! Kedvenc boltom listáján találtam ezt: NEC ND-3540 OEM! Ez az az NEC író, melyet javasolsz, ha a gyors olvasás is szempont?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#587) PPeter válasza Hókusz Pók (#586) üzenetére


PPeter
addikt

Igen. De azért azt tudnod kell, hogy csak akkor olvas gyorsan, ha normális (nem karcos), rendesen megírt lemezt olvastatsz vele. Egyébként nagyon jó író és olcsó is.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#588) Hókusz Pók válasza PPeter (#587) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Értelek! Lesz olyan jó, mint egy asus (pio)? Ehhez jók lesznek a 16x-os Verbatimok, ugye? Amennyiben igen, akkor holnap meg is veszem!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#589) PPeter válasza Hókusz Pók (#588) üzenetére


PPeter
addikt

Kukkants el az aláírásomban jelzett teszt-adatbázisba és keress rá a 3540-es írási eredményere. Ha lusta vagy, itt egy szűrés a 16x-os Verbatim lemezekre (+R és -R egyaránt). Bővebben: link

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#590) Hókusz Pók válasza PPeter (#589) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Meggyőző ábrák s adatok! Köszönöm segítséged!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#591) Ocsu


Ocsu
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LG (GSA-4120B) DVD iróm eddig semmi baj nem volt vele már majdnem 1éve használom.
Firmware-t frisitettem rajta és most nem ismeri fel az üres dvd lemezt, már próbáltam egy csomó verzióju firmware-t.
Olvasni tökéletesen olvas most is, csak mikor irni szeretnék hiába teszek bele üres lemezt kéri, hogy ''helyezzen be egy irható lemezt'' már kb. 10 lemezzel és leg 3 márkával próbáltam.
Kérlek segítsetek ha van valami ötletetek!
Ha valakinek meglenne az eredeti verzió A100 firmware az kérem küldje el emailbe.

köszönettel: Ocsu

(#592) PPeter válasza Ocsu (#591) üzenetére


PPeter
addikt

Nem biztos, hogy az íród hibbant meg, lehet szoftveres probléma is, ha esetleg telepítettél olyan programot, ami a többi íróprogram működését akadályozhatja (CloneCD, Alcohol, BlindWrite stb. ilyenek). Ha így esett volna, akkor ezeket uninstall, aztán próba újra. A CDSpeed program DiscInfo opciója mit mond, ha beraksz egy üres lemezt?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#593) Zoli bácsi válasza Ocsu (#591) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Lehet hogy láma vagyok, de újraindítottad a gépet frissítés után? Tudtommal ajánlott.

(#594) PPeter válasza Zoli bácsi (#593) üzenetére


PPeter
addikt

Igaz, ezt sokan elfelejtik.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#595) Ocsu válasza Zoli bácsi (#593) üzenetére


Ocsu
csendes tag

Persze már számtalanszor ujraindította.
Az igaz hogy raktam fel pl. cloneDVD. AnyDVD uj verzóját de már ezeket is töröltem és viszaraktam a régit.

(#596) PPeter válasza Ocsu (#595) üzenetére


PPeter
addikt

Szedj le minden olyan programot, ami olyan rendszerkomponenst tesz fel, ami basztatja a CD/DVD eszközök kommunikációját (az általad említett programok pont ilyenek). Csak az a CD/DVD-író program legyen a gépen (pl. Nero), amivel megpróbálod kideríteni, hogy az író hibás-e. Ha egy olyan gépen próbálkozol, ami szoftveresen egy isztambuli bazárra emlékeztet, akkor esélyed sincs kideríteni, miben van a hiba.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#597) Ocsu válasza PPeter (#592) üzenetére


Ocsu
csendes tag

A CDSpeed program DiscInfo opciója sem ir ki semilyen adatot sem.
A lemezinfónál is azt irja, hogy nincs bent lemez.
Sött most már bármilyen lemezt rakok be nem ismeri fel.

(#598) PPeter válasza Ocsu (#597) üzenetére


PPeter
addikt

És leszedted az említett programokat? Takarítsd le a rendszert, tisztítsd meg az emulátoroktól, CD/DVD-másoló programoktól.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#599) Zoli bácsi válasza Ocsu (#597) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én még a régi, cd írós korszakban sokat szívtam az ATA kábelek miatt. Volt egy íróm, ami behalt írás közben, aztán nem akart semilyen lemezt látni. Kábelcsere megoldotta. Én ha lehet, udma66-os kábelra teszem az írókat. A helyednen megpróbálnék egy másik ata kábelt dugni az íróra, hogy csak az legyen a kábelon, és utána feltolni a legújabb fw-t.

(#600) PPeter válasza Zoli bácsi (#599) üzenetére


PPeter
addikt

A legtöbb ODD eszköz (leszámítva a legújabb DVD-írókat) pont a 80 eres, ''UDMA66-os'' kábeleket nem tolerálja. Ami biztosan jó, az szabványos hosszúságú, nem hengerelt, 40 eres szalagkábel. De a kábeles ötlet jó, lehet hogy ezt kell felülvizsgálnia, ha a szoftveres dolgokat elrendezte.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.