Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) FefeeX válasza PPeter (#798) üzenetére


FefeeX
veterán

A Pioneer DVR-110es topicban tudnál válaszolni a #497re? THX

(#802) uratti


uratti
tag

Segitség kellene van a gépemben 2 Plextor PX740A iró és nem tudok velük egy szerre irni mert az egyik kb. 8.30perc alaltt megirja és mikor kiadja a lemezt a másik lefagy, vagy ha nem fagy le akkor dupla anyi idő alatt irja meg, mindezt mindkettő 8x-osan:F:F:F

Aláírtam

(#803) PPeter válasza uratti (#802) üzenetére


PPeter
addikt

Sajnos ez a Philips vezérlőchip egyik gyengéje, szimultán írásra nem alkalmasak a Philips/BenQ írók: amikor az egyik író megkapja a session zárására a parancsot, a másik a legtöbb esetben eldobja az írást. Próbáld külön vezérlőre tenni őket, ha netán egy kábelen lennének, illetve átszervezni a forrás és cél meghajtók sorrendjét. Kicsit többet is elárulhatnál, pl. hogy milyen meghajtóid vannak még (ha lemezről lemezre másolsz), illetve hogy milyen programmal próbálkozol a szimultán írással.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#804) uratti


uratti
tag

Két Plextor PX740A iróm van a gépben amelyik közül az egyik a rendszer vinyóval van egy kábelen, amásik külön kábelen van+van még a gépben 4samsung vinyó raid vezérlőn de szerintem ez nem gond mert független az iróktól, néróval irok vinyyóról a raides vinyókról, még valamit mondjak?:F

Aláírtam

(#805) uratti


uratti
tag

segitsetek

Aláírtam

(#806) uratti válasza PPeter (#803) üzenetére


uratti
tag

Két Plextor PX740A iróm van a gépben amelyik közül az egyik a rendszer vinyóval van egy kábelen, amásik külön kábelen van+van még a gépben 4samsung vinyó raid vezérlőn de szerintem ez nem gond mert független az iróktól, néróval irok vinyyóról a raides vinyókról, még valamit mondjak?

Aláírtam

(#807) tomcsi23 válasza uratti (#806) üzenetére


tomcsi23
veterán

Elég egyszer is leírni, ha tud valaki és ráér, fog segíteni, nyugi. Ez fórum, nem cset.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#808) FefeeX válasza uratti (#804) üzenetére


FefeeX
veterán

Az a meghajtó nem végz amina rendszeres vinyó van? Mert akkor az ideiglenes fájlok mentését is rakd át a raides vinyókra.

(#809) twerp


twerp
csendes tag

Szasztok, ha van vkinek gyári Pinnacle Instantcd-DVD lemeze, amit egyes dobozos dvd írókhoz adnak, és megválna tőle pár ezerért, érdekelne a dolog sürgősen. Hangsúlyozom, nem maga a program érdekel, hanem a gyári cd. Ha van ilyen, légyszi egy mailt: twerp at freemail.hu

(#810) fasyrt


fasyrt
őstag

Hp840i ellen van valakinek valami kifogása?
Azonkívül, hogy MO-n még nem elérhető...:P

(#811) IQ L1ght


IQ L1ght
tag

Sziasztok 15K-ig kéne nekem Dvd-író ! Pioneer 110D Vs . Plextor 740A vagy esetleg ennyiért van jobb??? PLz segitsetek

Abit IS7-E2 , Celeron D 2.4 bika herc @ 3000, Sapphire Radeon 9600XT 256ddr vivo ,512 Kingston + 512 Kingmax Superram 400MHZ (Dual Channel), BMW ház

(#812) IQ L1ght


IQ L1ght
tag

Valaki segitsen plz nagyon sürgős lenne.Olvasgattam forumokat , teszteket dehát igy se tok dönteni plz help

Abit IS7-E2 , Celeron D 2.4 bika herc @ 3000, Sapphire Radeon 9600XT 256ddr vivo ,512 Kingston + 512 Kingmax Superram 400MHZ (Dual Channel), BMW ház

(#813) g@bo válasza IQ L1ght (#812) üzenetére


g@bo
nagyúr

megveszed a pioneert... mintha milliókról döntenél..[kép]

(#814) IQ L1ght válasza g@bo (#813) üzenetére


IQ L1ght
tag

Most amennyi pénzem van , legalább akkora döntés.... Amugy olvastam a Pio és a Verbatim lemezek közötti kapcsolatrol, hogy sokat hibázik rájuk és ez zavaro tényező eléggé. Neked Pio-d van???

Abit IS7-E2 , Celeron D 2.4 bika herc @ 3000, Sapphire Radeon 9600XT 256ddr vivo ,512 Kingston + 512 Kingmax Superram 400MHZ (Dual Channel), BMW ház

(#815) PPeter válasza IQ L1ght (#814) üzenetére


PPeter
addikt

Akkor vagy nem tudsz olvasni, vagy rossz helyen olvasgattál, mert ez, hogy olvastál ''a Pio és a Verbatim lemezek közötti kapcsolatrol, hogy sokat hibázik rájuk és ez zavaro tényező eléggé'' ebben a formában több mint furcsa. Az összes eddigi Pioneer író ragyogóan írja a Verbatim lemezeket, egyedül a 110D-nek vannak problémái a CMC gyártókódos DVD-R lemezekkel (van ilyen Verbatim lemez is a 8x-osak között), de ha MCC vagy Taiyo Yuden gyártókóddal rendelkező Verbatimot veszel, semmilyen bajod nem lesz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#816) PPeter válasza IQ L1ght (#811) üzenetére


PPeter
addikt

A PX-740A-ban valójában egy BenQ DW1640-es van, ha eleve egy ilyet veszel, azt olcsóbbban megkapod mint a Plextort, egyébként a legjobb író mostanában, de Pioneer DVR-110D se piskóta - ha számít a pénz, vedd azt, amelyik olcsóbb a kedvenc boltodban. Ha nem lesz mellette másik drive, tehát szeretnél vele sokat olvasni (és nagyon számít az olvasási sebesség), akkor a Pioneer DVR-110D a lomhább. Ami még számításba jöhet: NEC ND-3540A és 4550A, utóbbi már DVD-RAM-ot is tud írni. Ezek körül válogass, nem igazán fogsz ráfaragni, akármelyiket veszed az említett 4-5 író közül.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#817) perempe válasza IQ L1ght (#811) üzenetére


perempe
addikt

Benq DW1640A kb. 11-12K, az NEC ND-4550A is hasonló árban van, de az már RAM-ot is ír. Én elsiettem, és Pio 110D lett belőle.

Itt vannak a tesztek:
Bővebben: link

Itt pedig a boltok:
Bővebben: link

* Brahms: 4. szimfónia *

(#818) IQ L1ght


IQ L1ght
tag

Köszi srácok!

Abit IS7-E2 , Celeron D 2.4 bika herc @ 3000, Sapphire Radeon 9600XT 256ddr vivo ,512 Kingston + 512 Kingmax Superram 400MHZ (Dual Channel), BMW ház

(#819) FefeeX válasza IQ L1ght (#814) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem toom, nekem 110D-m van, most kaptam hozzá bitsettinges firmware-t amit még nem próbáltam, de másban mindenben nagyon ász, amit eddig írtam minden yoo lett, kivéve amikor rosszul volt kábelezve és a windóz nem bírta a 8xos sebességet... Akkor befagyott az egész. Verbatim lemezre írok általában, de sosem volt vele semmi gondom, egyedül egyszer kaptam 2 CMCs verbát kölcsön, film volt rajtuk, semmi karc, az egyiket olvasta, a másikat fel sem ismerte, de talán majd erre is lesz gyógyszer... Erre yoo ha házon belül van még min. 1 olvasó... Egyébként nekem mostanában memorex lemezeim vannak, mert a tesztjeim alapján nagyon yoo minőségű, és emellett olcsó, a kódja CMC, CMC MAG AE.1 és semmi probléma se írásban, se olvasásban. Ha el akarod kerülni a verbában a CMC-t, akkor ne vegyél 8xos Pearl White disket, mert eddig ahol láttam, mindenhol CMC volt.

(#820) TeeJay válasza FefeeX (#819) üzenetére


TeeJay
félisten

meg lehet tudni melyik boltban vetted?
meg hogy milyen garancia feltételeket adtak hozzá?
gondolom 1 év gari és csak akkor cserélik vissza ha semmi karc nincs rajta.

vagy ha valami nem fog úgy menni az íróval ahogy kell attól még nem fogják cserélni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#821) FefeeX válasza TeeJay (#820) üzenetére


FefeeX
veterán

3testőrnél vettem, a kiszolgálás nem nevezhető kedvesnek, de amit kaptam az királyul megy. Elvileg 1 év gari van rajt, hogy milyen feltételekkel, az nem volt megkötve külön, szóval garancia az garancia, sok jogász ismerősöm van, ha van vmi gond...
De arra senki nem vállal neked garanciát h minden lemezzel menni fog minden, különben néhány cég már tönkrement volna...

(#822) FefeeX válasza perempe (#817) üzenetére


FefeeX
veterán

Miért bántad meg h megvetted? Vagy csak a sima 110es kellene? esetleg más indok?

(#823) TeeJay válasza FefeeX (#821) üzenetére


TeeJay
félisten

ja nem úgy gondolom én sem.
írták itt páran hogy pl egyik napról a másikra elfelejtett CD/DVD-t írni a meghajtó vagy hogy rontotta a lemezeket vagy ilyenek.
és ha pl ilyenkor valami szemetebb boltban azt mondják rá hogy nem cserélik???
akkor szívtam nemde?

Mistralba volt 110D egész jó áron de csak bementem megkérdezni inkább mégsem vettem mert nem túl sok jót mondanak arról a boltról garanciailag.

eddig a Bluefish bevállt csak az meg drága :O
szóval majd még megkérdezem hogy hol érdemes venni írókat ahol nem szemét módon járnak el vele ha netán nem 100% jó az író.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#824) FefeeX válasza TeeJay (#823) üzenetére


FefeeX
veterán

Figy nem lesz gáz semmiképpen, én azt mondom, keresd meg a legolcsóbbat a www.kiskerarak.hu -n aztán vedd meg, és a garanciáért meg hevesebben kell fellépni. ennyi. ha nem akar-->kéred a vezetőt... stb.

(#825) TeeJay válasza FefeeX (#824) üzenetére


TeeJay
félisten

ha nem akarnának gariban cserélni akkor ráborítom az asztalt :R
közel 2 méteres vagyok elég vállas izmos a többit már nem részletezem :DD

én is a kiskerárakon néztem csak gondoltam a legolcsóbb helyen olyan is a garis intézés :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#826) FefeeX válasza TeeJay (#825) üzenetére


FefeeX
veterán

Én is 197cm vagyok, meg center poszt kosaras. Mégsem így kell intézni a dolgokat... Láttam már elég durva bácsikat... Mondjuk nem ilyen cégeknél... Nyomd a legolcsóbbat sztem. miért nem NEC-et veszel? Úgy hallottam jobban olvas, meg talán ír is.

(#827) PPeter válasza TeeJay (#825) üzenetére


PPeter
addikt

Most mennyi pénzen is tanakodsz? Mekkor az árkülönbség? Oké, mondtad, hogy spórolni igyekszel, de az életben nem lesz íród így.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#828) TeeJay válasza PPeter (#827) üzenetére


TeeJay
félisten

de lesz ott író a lé már béven megvan rá csak most már mégis kivárom mennyivel lesz drágább a 110-es mert azért úgy jobban megnyugodok.

még egyenlőre van idő az árak gondolom csak decembertől fognak emelkedni karácsony közeledtével szóval még novemberben ígyis megvehetem.

vásárlásban nem vagyok jó az tény mert sokat tanakodok mindig :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#829) FefeeX válasza TeeJay (#828) üzenetére


FefeeX
veterán

Én kicsit utána olvastam oszt uccu neki megvettem a 110D-t, és nem bántam meg. Szóval javasolhatom, bár ha várni akarsz akkor várj, nem csúszol le semmiről, ha addig nem kell...

(#830) TeeJay válasza FefeeX (#829) üzenetére


TeeJay
félisten

még azért megvárom az induló árát a 110-nek.
szerintem ezen nem veszítek semmit.
utána meg spuri 1 boltba és veszem is az írót meg vagy 2henger lemezt.
és úgy fél évig jól megleszek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#831) TeeJay


TeeJay
félisten

valaki ismeri ezt a Magicomp nevű boltot?
[link]

itt a legolcsóbb ez a két DVD író :
NEC 4550 vagy a Pioneer 110D

vajon milyen bolt lehet ez ahol ennyire olcsó az optikai meghajtók ára?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#832) erdoke válasza TeeJay (#831) üzenetére


erdoke
titán

Sokszor vásároltam már náluk, jó a garanciális ügyintézésük is. Szerintem megbízható csókák.

A legjobb aláírás a héten

(#833) FefeeX válasza TeeJay (#831) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekemis pozitív tapasztalatom van velük kapcsolatban, már sokmindent vettem ott régebben, de ne kérdezz tőlük semmit, mert nekik az csak a yoo amit náluk lehet kapni, a többi meg szutyok... Szakmai tapasztalat 0, de a garival semmi gond, FX5200at cserélték...

(#834) Lala6 válasza TeeJay (#831) üzenetére


Lala6
őstag

Megveheted nyugodtan. Megbízható jó bolt, de ha szakmai kérdésed lenne akkor menj a szervizes sráchoz, az eladók nem igen tudnak segíteni.

(#835) FefeeX válasza Lala6 (#834) üzenetére


FefeeX
veterán

A szervizes srác se egy főnyeremény, de legalább tudja, mi az a VGA kártya meg a hűtőventillátor. De amúgy nem túl hozzáértő skacc.

(#836) TeeJay válasza erdoke (#832) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor kafa mert jó áron adják az optikai meghajtókat szóval itt veszem meg. másik botl majdnem 1500-2000 magyar fizető eszközzel adja drágábban az meg már majdnem 5újraírható DVD vagy fél henger írható. azért mégse mindegy :DD most hogy így már páran írták hogy megbízható meg nem szemetek garancia intézésben akkor megveszem ottan :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#837) TeeJay válasza Lala6 (#834) üzenetére


TeeJay
félisten

a szakmai kérdéseket már kiveséztem a prohardveren most már csak vásárláson van a sor. persze még megvárom mennyi lesz a 110 ára és ha sok akkor marad a 110D :DD nem bízok semmit se a véletlenre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#838) FefeeX válasza TeeJay (#837) üzenetére


FefeeX
veterán

tjah. te hol veszed a nyers lemezt és mennyiért? érdekelne engem is...

(#839) TeeJay válasza FefeeX (#838) üzenetére


TeeJay
félisten

hát eddig a Media Marktban vettem mondhatom jó drágán :O

azóta szétnéztem PH bazáron és van 3-4 pesti ''dealer'' bár végülis mindegy hogy hol veszed mert árban egyforma.

110 magyar pénz a 8x Verbatim+/-
115 magyar pénz a 16x Verbatim+/-

én itt néztem ki magamnak mindent [link]
a srác mondta hogy csak szóljak bármikor tud lemezt meg egyeztetni is lehet vele.

szóval ezentúl többet se fogok a media marktban venni mert hülye azért nem vagyok :DD

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#840) FefeeX válasza TeeJay (#839) üzenetére


FefeeX
veterán

thanx bár eddig én is kb ennyiért vettem, más hasonló site-okon. Van asszem verba TY alappal 100ért is, de azt fejből nem toom, és most nem otthon vok, de ha érdekel dobj mailt oszt megirom.

(#841) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

hali all
mi a különbség a
DVD IRO LG GSA-4165RBB FEKETE OEM 16x DL és a DVD IRO LG GSA-4163RB FEKETE BOX 16x+-DL között?? THX a válaszokat
én az elsö 2 közül választanák vagy melyik DVD irót ajánljátok?


[Szerkesztve]

(#842) erdoke válasza A-l-i-e-N (#841) üzenetére


erdoke
titán

Az LG honlapján megnézted a különbségeket? Ahogy elnézem az igényeidet, vedd az olcsóbbikat...

A legjobb aláírás a héten

(#843) perempe válasza FefeeX (#822) üzenetére


perempe
addikt

A BenQ DW1640 jobb. (Majd pár guru megmodja a frankót.)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#844) A-l-i-e-N válasza erdoke (#842) üzenetére


A-l-i-e-N
aktív tag

mondták h. LG ne.. akkor 2 közül? Pio vs Nec mondtak..
Pioneer 110D 16x DVD író +/- Dual Layer 8x
NEC 3520 16x DVD író +/- Dual Layer

(#845) Bokros


Bokros
csendes tag

Sziasztok!

Milyen íróba fektessek pénzt? Pio 110 vagy plextor 716A?
Melyik ír jobban?
írószoftverek közül melyiket érdemes használni?
Nero , Alcohol 120%, IMG TOOL BURN?

(#846) PPeter válasza Bokros (#845) üzenetére


PPeter
addikt

A kérdésedből ítélve a 716-os plusz képessegeire nincs szükséged (pontosabban nem érné meg neked), így a 110D marad, bár a BenQ DW1640 jobb vétel most.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#847) PPeter válasza Bokros (#845) üzenetére


PPeter
addikt

A programok közül meg azt kell feltenni, amire szükséged van - elsőnek a Nero pont elég lesz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#848) mr_knight válasza TeeJay (#839) üzenetére


mr_knight
senior tag

TeeJay az íródat mikor fogod végre megvennííííííííííí ????? :(((
Már vagy 2 hónapja azon lovagolsz, hogy milyen írót fogsz venni !! :O
Meg, hogy milyen lemezt 5ft-tal olcsóbb valahol a lemez és egyből ugrasz hogy ott veszem mert ott olcsóbb ajánlom figyelmedbe a követező oldalt !!
[link] http://www.google.com ;)
Legyélszíves mostantól csak akkor tegyél fer kérdést, ha már megvan az íród ( ha egyátalán meglesz..... )

Köszönöm, ''Egyéni Vélemény'' :)

(#849) TeeJay válasza mr_knight (#848) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor még jó sokáig nem fogok kérdést feltenni ilyen alapon :DDD
na de mindegy én csak kérdezgetek mert erre van a fórum hogy másoktól tapasztalatot szerezzek :P

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#850) mr_knight válasza TeeJay (#849) üzenetére


mr_knight
senior tag

na meg a gugli is azért van, hogy tapasztalatott szerezz ! :D csak olvasgatni kéne... :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.