Hirdetés

2019. október 24., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#21251) M107 válasza makoss (#21250) üzenetére

M107
(addikt)

:R

Pédául :

[link]

[link]

[link]

Nagy hirtelenjében.
Nekem Samu SE-208 van elfekvőben olyan 2013 ban lett véve de még megy csak nincs állandóan a géphez kötve.

Mindent jó megírt idáig, mondjuk 3 - 4 lemez írása után egy jó 60 perc pihi hadd hűljön le mivel slim és ezek tudnak melegedni.
Mechanikailag és optikailag is jónak mondom, olyan 100 darab lemezt írt meg kb.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#21252) makoss válasza M107 (#21251) üzenetére

makoss
(addikt)

:R LG már nem jó?
Azért kérdezem mert belső olyan van, csak bekrepált, évekig az volt, persze szivesen váltok pld Pioneer-ra, régen elég jók voltak :K
Most is csak azért kell külső, mert kell a hely egy USB 3.1 gen 2 panelnak.

(ha veszek valamit, magyar bolt érdekel!) Kínából nem rendelek semmit, a NAV nem fog rajtam élősködni!!!

(#21253) jeni válasza makoss (#21252) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Ehhez kell kötnöd?
Asrock Z370 Taichi lap (8db sata port)
Phanteks Enthoo Pro M Midi-Tower ház (nem négy 5,25 rekeszes fiókos?)
a rossz LG helyére sem tudod betenni?

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#21254) M107 válasza makoss (#21252) üzenetére

M107
(addikt)

A régi LG-k jók voltak 4163 4165 4167 :)
Van is de már nem használom.

Személyem sok PIO-t használt most is az van 206D BD-RE amit nyugdíjazok hamarosan mert 209 BD-RE lesz cserélve, úgy hogy a 206d PIo semmi baja csak már öregecske 2012 ápr.

Ha van minőségi lemezed akkor mindenképp belső-t válasz a mai 2017-18-as lemezekhez amit rendelsz vagy veszel a boltból már tök mindegy mi hisz azok már nem olyan minőségűek mint a régebben gyártottak.

Kis ITX "CM Elite 130" nálam csak 1darab 5.25 hely van (ott figyel még a 206d ami helyére megy a 209 PIO)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#21255) makoss válasza jeni (#21253) üzenetére

makoss
(addikt)

1 fiókos.
de a panelnak is kell átalakító.
Akasa USB 3.1 Gen2 Type-C Panel

(#21254) M107: A Pioneer-okról régen jót hallottam, szerintem most sel lehet rossz, ritkán használnám, jóformán csak pendrive-ra másolnák vagy vinyóra, de az sem garantált, hogy megmarad (szektorhibás lesz, vagy a pend összetörik)
A lemezen csak ki van írva, többnyire 1× írhatóra.

[ Szerkesztve ]

(ha veszek valamit, magyar bolt érdekel!) Kínából nem rendelek semmit, a NAV nem fog rajtam élősködni!!!

(#21256) jeni válasza makoss (#21255) üzenetére

jeni
(nagyúr)

durva lenne ha PCIe változatban vennéd meg,használnád? [link] ezáltal felszabadulna az a 1 fiókod.
ezen nincs USB 3.1 gondolom a PC házon vannak USB 3.0 csatik,így kevésbé zavaró a hiánya a PCIe panelon.

[ Szerkesztve ]

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#21257) jeni válasza makoss (#21255) üzenetére

jeni
(nagyúr)

most néztem meg a lapodat
és azokon hátul mind rajta vannak,így elegendő 1500Ft minőségi kábelt használnod hosszabbításra előre kihozva.

(#21258) makoss válasza jeni (#21256) üzenetére

makoss
(addikt)

2 db adapter kudarca után felhagytam a PCI-e panelok kisérletezésével, most, hogy már van egy Taichi lapom, azon előlapi csati, ezért gondoltam egy Akasa panelon ami alapból USB 3.1 GEN 2-es :K
Hátul már foglalt a Type C 3.1, a Type A 3.1-re egy arra alkalmas USB Hubot dugnék, ha találok, mivel az Asrock nem viszi sosem túlzásba az USB portokat :N

(#21257) jeni: Az a kábel a z370 Extreme 4-nél kellett volna, de az is van amúgy :K

[ Szerkesztve ]

(#21259) HarryPotter

HarryPotter
(őstag)

desktop gépből kiszerelt DVD író/olvasó egységet usb-n szeretnék laptophoz kötni - lehetséges ez? Ha igen, milyen kábel kell hozzá?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#21260) jeni válasza HarryPotter (#21259) üzenetére

jeni
(nagyúr)

tessék
előbb utóbb a fenti sem lesz beszerezhető!
egyébként van más típusok is de azok szerintem csak kintről szerezhetőek be!

ez viszont egy régi IDE csatolós ODD-re alkalmas!
ilyet se láttam még!

[ Szerkesztve ]

(#21261) HarryPotter válasza jeni (#21260) üzenetére

HarryPotter
(őstag)

úgy nem megy, hogy csak egy kábelt veszek, ami hozzáköti az usb porthoz a DVD egységet? Vagy az usb-ről nem tud elég áramot felvenni?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#21262) jeni válasza HarryPotter (#21261) üzenetére

jeni
(nagyúr)

nem!
mert az 5,25 írók már nagy teljesítményűek!
a tálca talán nyitódik,a led ég de semmit többet nem tudsz mit csinálni vele!

(#21263) HarryPotter válasza jeni (#21262) üzenetére

HarryPotter
(őstag)

OK, köszönöm!

(#21264) bajuszatti

bajuszatti
(tag)

Sikerekben, Egészségben, Eredményekben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

bajuszati

(#21265) M107 válasza bajuszatti (#21264) üzenetére

M107
(addikt)

Neked is Boldogat :)

(#21266) PPeter

PPeter
(addikt)

Micsoda nosztalgia fogott el, ahogy bekukkantottam. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21267) jeni válasza PPeter (#21266) üzenetére

jeni
(nagyúr)

A szellemiségedet mások vitték tovább :R

(#21268) moma

moma
(őstag)

off de van valami jó módszeretek, hogy legegyszerűbben, hogy lehet dvd-ből valami géped tárolható anyagot csinálni? Van két három lemezem, amit nem akarok már tárolni, de ritkább filmek és valahogy jó lenne ha megmaradna.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#21269) gaben22 válasza moma (#21268) üzenetére

gaben22
(aktív tag)

Csinálj image fájlt a lemezekből. Linux: genisoimage -dvd-video -udf -o movie.iso /dvd/mounted/to, nem használok már régóta Windows-t, keress rá neten erre: "windows make iso", nekem pl. MagicISO ismerős a találati listából, nagyon régen lehet használtam.

(#21270) moma válasza gaben22 (#21269) üzenetére

moma
(őstag)

Régen volt dolgok már ISO-kkal, de az se valami nagyon kényelmes dolog, ahogy emlékszem. De utána nézek azért. Mert a DVD pakolásásznál az is jobb lehet :D

(#21271) gaben22 válasza moma (#21270) üzenetére

gaben22
(aktív tag)

akkor viszont definiáld a kényelmest :)

(#21272) moma válasza gaben22 (#21271) üzenetére

moma
(őstag)

Közben találtam egy handbrak nevű cuccot és úgy tűnik ez átrakja mp4-be. Ez így nekem elég lesz. De értem, hogy így ez nem ugyanaz, de talán hosszabb távon kezelhetőbb.

(#21273) gaben22 válasza moma (#21272) üzenetére

gaben22
(aktív tag)

Szerintem az rippeli a cuccot dvd-ről, ha jól állítod be akkor nem lesz minőségromlás, de szerintem lehet akár fél órát vagy többet is fog homokozni a géped mire lefut a reencode (attől függően milyen bika géped van). Meg abban sem vagyok biztos, hogy mp4-ben lesz menü egyebek. De már van több opciód is, meglátod melyik a jó neked.

(#21274) moma válasza gaben22 (#21273) üzenetére

moma
(őstag)

Egyet megcsináltam közben. Nincs menü, egy sima film lett. De ezen amúgy sem volt semmi extra tartalom ami érdekel. Meglátjuk a másik kettőnél, hogy sikerül. Amúgy HQ 1080p30 Surroundra tettem. 1.3 giga lett.

(#21275) PPeter válasza moma (#21274) üzenetére

PPeter
(addikt)

Ha szabványos DVD-Video tartalom volt, akkor felkonvertáltad az 576i/p vagy 480i/p SD anyagot HD 1080p-re :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21276) moma válasza PPeter (#21275) üzenetére

moma
(őstag)

Ah köszi a hozzászólást! Akkor az HQ 576p25 Surround-ot kellene? Az előnye amúgy az, hogy kisebb lesz a file méret, vagy a kép minőség szempont is jobb? Nagyon nem értek hozzá jah :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21277) -szabi-

-szabi-
(őstag)
LOGOUT blog

Hi

Van rá mód, hogy lite-on dvd író firm frissítés előtt lementsem ami most rajta van?

üdv

(#21278) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, Blu-ray író vásárláshoz (nem kölcsönre lenne szükségem :D ) milyet érdemes venni ,s írható lemezekből milyet ? Kezdenék 25 gigással. Itmedia oldal..

Köszönöm!
:) :))

[ Szerkesztve ]

(#21279) gaben22 válasza tomaszka88 (#21278) üzenetére

gaben22
(aktív tag)

Hello, itt és itt megtalálod a kérdésekre a választ.

(#21280) F_Gergely

F_Gergely
(őstag)

sziasztok,

lehet a kérdést nem jó helyen teszem fel de csak itt találtam némi életet.
Szóval adott egy 5,25"-os belső dvd író, de a mostani házba már nem fért be. Kérdés, hogy lehet ezt átbarkácsolni, úgy hogy működjön külső íróként? esata <-> sata kábellel működhet?
Ebay.en van mindenféle ilyen kábel csak kérdés működhet-e egyáltalán?

(#21281) jeni válasza F_Gergely (#21280) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Hello!

Ezzel a megoldással.

Rosszabb esetben lecseréled a PC házat!

A harmadik megoldás: veszel egy külső gyárilag egybe épített DVD Slim írót

USB 2.0 vagy a 3.0 rátudod csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#21282) fisi

fisi
(aktív tag)

Sziasztok!

Kérdésem, a következő lenne- külső íróból milyen márkát érdemes megvenni manapság? Esetleg valami ajánlat?
Asus- LG- Lite on? Nem lesz túl sokat használva- évi 10- 20 lemez de lehet hogy nagyon sokat mondtam..

Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#21283) jeni válasza fisi (#21282) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Hello!
A legközelebbi elérhető boltot keresd fel és amit a polcon találsz.

(#21284) fisi válasza jeni (#21283) üzenetére

fisi
(aktív tag)

Köszönöm a válaszod- ezek szerint mindegy neki.. :R

(#21285) jeni válasza fisi (#21284) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Több cég kiszállt ebből. Amik vannak azok már átcimkézett cuccok. Keresd amelyikre több gari van.

(#21286) M107 válasza fisi (#21282) üzenetére

M107
(addikt)

Lite-on

(#21287) zsintai1987

zsintai1987
(tag)

Üdv! szeretnék venni egy ASUS SDRW-08D2S-U LITE FEKETE DVD ÍRÓ-t
Kérdésem az lenne hogy ráköthetem a tv-mre? Samsunk 8002-es 4k tv. van rajta 2 us, viszont nemtudom, hogy a tv tudja-e kezelni.

(#21288) fisi válasza M107 (#21286) üzenetére

fisi
(aktív tag)

Ő mennyivel és miért jobb mint pl. egy Asus vagy egy LG?

(#21289) jeni válasza fisi (#21288) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Liteon azzal lehet tesztelni lemezeket.
ez a jó tulajdonsága és saját gyártású

az Asusban valószínűleg egy LG belső van.

(#21290) fisi válasza jeni (#21289) üzenetére

fisi
(aktív tag)

Érte, Ez a tesztelést mire érted? Amúgy az LG írók úgy tudtam nagyon jó kis írók voltak, vagy ez mára megváltozott?

Az Aus tud egy úgynevezett M- disc formátumot- vagy ez csak egy felesleges ficsőr?

[ Szerkesztve ]

(#21291) jeni válasza fisi (#21290) üzenetére

jeni
(nagyúr)

jó pofa dolog,elvileg 1000évig jó lesz
voltak jó írók anno

(#21292) fisi válasza jeni (#21291) üzenetére

fisi
(aktív tag)

Na puff most mire elkezdtem gondolkodni a Liteonon addigra csak vissza löktél az Asus felé az M- disc szabvánnyal :P

(#21293) jeni válasza fisi (#21292) üzenetére

jeni
(nagyúr)

most megint elfoglak bizonytalanítani! :DDD
az Asus és az LG írókra szökőévenként vannak hozzá firmware-k!
Liteon-ra sem több de azért lehetett számítani rá (ma is helytálló? ezt nem tudom megerősíteni)

(#21294) M107 válasza fisi (#21292) üzenetére

M107
(addikt)

Manapság nincs jó író hisz már csak pár cég gyárt, azért hogy legyen, ahhoz hogy minőségi legyen használtan kell beszerezni minőségi ide (PATA) csatolós darabokat.

Pár darabot említsek :

LG 4163-65-66 ( full pansonic belső) 4167B
Samsung 222A csak az PATA változat. 223 F széria
NEC Olvasás porszívó hang 3570 még 75 % jó a 4.... széria kifejezetten olvasásra haklis a lemezekre kiszámíthatalan írás *5
Lite-on sikeres írók 80-85 % mind írás és olvasás tekintetében
Buffalo dvd-+rw írók.

"Amúgy az LG írók úgy tudtam nagyon jó kis írók voltak, vagy ez mára megváltozott?"

Na azért nem mind, mert voltak közöttük olyanok amiknek a minősége a híg fossal sem ér fel nem, hogy egy dvdíróval.

[ Szerkesztve ]

(#21295) M107

M107
(addikt)

Ha egy öszvért akarsz nagyjából 80 % minőségben akkor Pioneer BDR 209 írót szerez be igaz hogy ő Blu-ray -t is ír, de nála nincs jobb most a piacon.
A 80% a régebbi CD-DVD lemezek írásra értem mivel ő már egy kombinált író és egyik alrendszer sem hoz 100% teljesítményt minőségben.

(#21296) M107 válasza M107 (#21294) üzenetére

M107
(addikt)

Bocsánat kimaradt :

Pioneer 110-111-112-115-116 (PATA)
Pioneer 210-211-212-215-216 (SATA) széria
Az előző hozzászólásomból

(#21297) fisi válasza M107 (#21294) üzenetére

fisi
(aktív tag)

Köszi. De csak külső író kell mert már nem megy a házba bele belső. 😊

(#21298) M107

M107
(addikt)

[TEAC DV-W28PUK-CY3 ]

(#21299) jeni válasza fisi (#21297) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Van olyan megoldás ha nem noti méretben veszed hanem:
Raidsonic 5,25 külsőház+belső bármely DVD vagy Blu-Ray író.
Ez stabilabb megoldás.
Ha van elfekvőben sata DVD íród akkor csak a házat kell megvenned.

(#21300) fisi válasza jeni (#21299) üzenetére

fisi
(aktív tag)

M107, jeni!

Köszönöm Urak a sok segítséget végül is nem vacilláltam az Asus felé elhúzott a szívem
[link]

ez lett végülis. Remélhetőleg nem lesz vele gond nagyon szeretem az Asus cuccokat. A jeni féle megoldása meg nem akartam bele menni mert egy évben jó ha kétszer háromszor van használva az író az írt lemez mennyiség nem haladja meg a 15- 20 lemezt évente, vagy még annyit sem.

Másrészt a M- disc írási lehetőség csábítóan hangzik lehet kipróbálom majd a családi képeknél.

Köszönök mindent! :R

(#21301) M107 válasza fisi (#21300) üzenetére

M107
(addikt)

Jó és eredményes használatot.

(#21302) fisi válasza M107 (#21301) üzenetére

fisi
(aktív tag)

Köszönöm szépen! :) Remélem beválik.

(#21303) angyalpc2

angyalpc2
(tag)

Sziasztok
Nem igazán vagyok járatos a témában, de Sata belső DVD írónak mit érdemes választani?
LG GH24NSD5
LG GH24NSD1
LITE-ON IHAS124-14
ASUS DRW-24D5MT

kb 4e ft körül

Eddig LG íróim voltak: pl GH24NSC0
Nem túlzottan gyakran használom...de ha van valamelyik kerülendő...
GH24NSD5 és a NSD1 között mi a különbség?
Kösz

(#21304) jeni válasza angyalpc2 (#21303) üzenetére

jeni
(nagyúr)

hello!
amelyikre több a garancia.
nem biztos,de tudtommal a DS1 és a DS5 közt a puffer memória esetleg eltérhet.

(#21305) M107 válasza angyalpc2 (#21303) üzenetére

M107
(addikt)

Ezek közül ha vásárolnák vakon csak is : LITE-ON IHAS124-14

(#21306) Silex

Silex
(aktív tag)

Sziasztok!

Olvasgattam a topicot, de nem igazán tudtam dönteni.
DVD íróra lenne szükség, egy régi IDE csatis HP-t cserélnénk le. (Nem nekem lesz.)
SATA-ás belső csak DVD íróról lenne szó, a fő szempont hogy jól olvassa a régi archívumot.
Ennyi a lényeg, egy jó LITE-ON-ra tippelek.

Köszi!

(#21307) angyalpc2 válasza M107 (#21305) üzenetére

angyalpc2
(tag)

végül
LG GH24NSD5-t vettem
Érdekes, hogy már az LG logo sincs rajta elől, de az MDisc meg a super multi igen...
furcsa

[ Szerkesztve ]

(#21308) M107 válasza angyalpc2 (#21307) üzenetére

M107
(addikt)

Jó és időtálló használatot, kívánok.... :)

(#21309) Dave567

Dave567
(őstag)

Sziasztok

Melyiket érdemes venni, külsőt vagy belsőt?

Tudtok valamit ajánlani, 20000 Ft alatt?

(#21310) wwenigma

wwenigma
(Jómunkásember)

Pár ev utan megint hasznaltam volna a lassan 10 éves Optiarc AD-7240S írót, elsőre nem sikerült neki a mutatvány, állt vagy 3-at magában. :D (azert poros mert kidobas elott fenykepeztem)

Előtte egy RW lemezt sem sikerult törölnie...Utana elovettem egy DL lemezt, a rétegváltást nem sikerult megoldania olvasásnál csak másodjára, viszont azota párszor beolvastattam vegig, meg az RW-t is formazni tudtam vele, jelenleg a RAM lemezekkel dolgoztatom. Egy kicsit elfáradnak ezek álltukban ugy nezem.

No de a lenyeg, jelenleg gyk mindegy milyen irot vesz az ember? Egy ismerosom akar venni, csak lemezt kell olvasnia gyakorlatilag...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21311) jeni válasza Dave567 (#21309) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Szia!
Mihez kell?
Milyen célra?
Mi az elvárás?

(#21312) Dave567 válasza jeni (#21311) üzenetére

Dave567
(őstag)

Sima alap felhasználásra kellett volna.
De egy Lite-on vettem nem rég.

(#21313) M107

M107
(addikt)

+1

Sajnos a felhozatal ami most van már minőségben, tartósságban sem a régi talán még a nem rég vett 209 PIO ami a 206D-m váltja majd le az még, de az BD......
Reméljük 2012-2019/2020 2026-ig kitart......

(#21314) schulc99

schulc99
(tag)

Sziasztok!

Kinéztem két használt DVD írót, csak nem tudom melyiket vegyem meg.
-Optiarc DVD RW AD-7240S
-Pioneer DVR-217FBK

Melyik az ajánlottabb?

Esetleg van valami tesztprogram amivel le tudom tesztelni az írókat?

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#21315) M107 válasza schulc99 (#21314) üzenetére

M107
(addikt)

Ha már használtan veszel nézz itt szét a hardveraprón.
Amúgy egyik se ezek közül.
A pio meg már nem minőség főleg ez a model......
Nec meg haklis az olvasásra, viszont kiváló az írásminősége.

Jobban jársz amúgy, [link]

Pioneer BDR-209DBK stabil tartós és öszvér
Nekem még megvan a 206D-je több ezer lemez írás után is beton stabil 2012 Áprilisban vettem 0 km-rel.

[ Szerkesztve ]

(#21316) jeni válasza schulc99 (#21314) üzenetére

jeni
(nagyúr)

tudomásom szerint 217-ig volt az eredeti Pioneer cucc számozása. efelett már más cég talán a QSI gyártotta le Pioneer néven a DVD írót.

(#21317) schulc99

schulc99
(tag)

M107
és
jeni

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#21318) Ottó58

Ottó58
(senior tag)

Én gyűjtöttem a jobb írókat, de arra az elhatározásra jutottam (kb.másfél éve) , hogy már csak BD írót szabad venni.
Mióta 4k-s tv-m, Blu-Ray íróm van (asztali), azóta csakis BD lemezt írok.
A Pana 920 felvételét is Blu-Ray lemezre írom.
Ha pedig kell DVD-t írni, azt is vele írom.

» A tisztesség ott ér véget, ahol a politika kezdődik. «

(#21319) M107 válasza Ottó58 (#21318) üzenetére

M107
(addikt)

Már csak a nagyon fontos családi dolgaim archiválom ki + 2 lemezre abból is minőségi panákra, de van pár henger egyéb LHT és gyengébb minőségű lemezem pár hengerecske, oda adni nincs szívem inkább akkor ott menjenek tönkre bontatlanul. :DDD :U :U

Régi jó Plextor -r is van egy-egy érintetlen henger + egyebek szerintem ők is úgy csak bevégzik...

(#21320) Bogyó bá'

Bogyó bá'
(veterán)

Sziasztok!

Külső DVD-írót keresek, asztali géphez, szubnotihoz, és esetleg - ha működik vele - akkor Sony Bravia okos TV-hez. Kizárólag olvasóként lesz használva, én már 7-8 éve nem írtam egyetlen DVD lemezt sem.

Erre az Asus-ra 5 év garancia van, és az ára sem vészes. van USB type-C csatlakozója is, tehát "jövőállónak" tűnik. Szerintetek meg szabad venni?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21321) jeni válasza Bogyó bá' (#21320) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Hello
Amilyet adnak és amire van kereted.
TV-re nagy eséllyel nem fogod tudni használni. Erre egy médialejátszó szükséges.

(#21322) Bogyó bá' válasza jeni (#21321) üzenetére

Bogyó bá'
(veterán)

Köszi a választ! Időközben megrendeltem és meg is jött. Az összes itthoni pc-vel (asztali, noti) hibátlanul működik, de a tv-vel sajnos valóban nem.

szerk: külön tetszik benne, hogy nem települ driver, semmi sem, csak "van és kész" ha rádugom a csatira.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21323) jeni válasza Bogyó bá' (#21322) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Rendisek
Amúgy semelyik külső ODD és belső ODD esetében nincs külön driver. Alapból a Windows felismeri. Ha a TV-n lenne Win rendszer akkor menne ott is a notis slim ODD.

(#21324) fidokaaa

fidokaaa
(csendes tag)

Sziasztok

Sajnos nincs tapasztalatom a témában (kiemelt első hozzászólást pedig nem találtam), ezért előre is bocsi, ha már ezerszer le lett irva hogy mi az ajánlott.
Szóval én vagy 7-8 éve nem irtam semmit, de a vak unokatestvérem rendszeresen szokott ilyet csinálni a notebookján. Nemrég kapott egy új gépet, de sajnos a gyárilag belerakott eszköz csak kb minden második tipust tudja irni.
kérlek ajánljatok olyat eszközt ami:
-notebookba való
-minden diszket ir
-lightscribe, labelflash nem lényeg

köszi előre is

(#21325) jeni válasza fidokaaa (#21324) üzenetére

jeni
(nagyúr)

cseréltesd ki a notiban az írót,gariban kötelesek!
le kell adni hibára,hogy rosszul írja a lemezeket.

ha pedig nem garanciális a cucc akkor tudni kell,hogy 12,7mm vagy a 9,5mm vastagságú író van benne?

az többet segítene ha leírod pontosan melyik laptopja van meg neki?

amúgy lehet kapni gyárilag egybe szerelt külső írókat is.

ha sokat ír és kell a stabil minőségi írás,akkor egy külső 5,25 ház és abba egy belső normál PC írót vegyen,ill. szereltesse össze valakivel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.