Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) erdoke válasza lazydog (#297) üzenetére


erdoke
titán

Ez így azért erős túlzás. Bizonyos IDE vezérlőkkel és bizonyos kábelezés esetén hajlamos a kommunikációs zavargásokra. Ilyenkor nem olvas végig egyes lemezeket, különösen +R-t.
Nagyon sok embernél teljesen problémamentesen megy.
Az NEC ugyanúgy bele tud halni egyébként a gyengébb minőségű lemezek olvasásába, amiket pl. a 109 simán beolvas.

A legjobb aláírás a héten

(#302) lazydog válasza TeeJay (#300) üzenetére


lazydog
addikt

Csak ennyi az OEM és a Box, azaz dobozos közötti különbség.
Mindig a legújabb író programot érdemes használni, egy régi nagy valószínűséggel fel sem ismeri az új íródat.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#303) lazydog válasza erdoke (#301) üzenetére


lazydog
addikt

Én a NEC és a Pioneer írókkal kapcsolatos véleményemet kizárólag a PH és más fórumok alapján alakítottam ki, személyes tapasztalatom ezekkel még nem volt.
Egy LG GSA-4120B-t használok egy éve a legnagyobb megelégedéssel, lehet hogy azért mert nem szoktam írni asztali DVD-hez. :U

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#304) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Van egy asus 0402P/D íróm, ami 3 éves lesz lassan.
Tudom, hogy pioneer belső van benne. Na most van a 1608-as mostani asus író, róla mi a vélemyény? Van esetleg velakinek? Ebben is pioneer belős van?

Forza Rossoneri!

(#305) erdoke válasza lazydog (#303) üzenetére


erdoke
titán

Én is elég sok fórumot olvasok, de ezen kívül van személyes tapasztalatom is mindkét típussal.

A legjobb aláírás a héten

(#306) erdoke válasza Doviziozo (#304) üzenetére


erdoke
titán

A 1608 belseje Pioneer 109. Talán érdemes már bevárni a 110-et, illetve az erre bejelentett Asust.

A legjobb aláírás a héten

(#307) Doviziozo válasza erdoke (#306) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Értem, köszi.
Csak azért néztem az asus-t, mert sulinetben lg, samsung, asus között lehet választani, aztán előbbi 2 felejtős.

Forza Rossoneri!

(#308) Bigi válasza Steve Jr. (#292) üzenetére


Bigi
tag

Audiót, ha karcos a lemez érdemes 2 lépésben másolni, először grabbelő progival leszeded a számokat wav-ba (Pl. audiGrabber, vagy EAC (extract audio copy) majd, meghallgatod legalább a gyanús számokat, hogy sikerült-e hibamentesen leszedni. (A grabberprogiknak van mindenféle beállítása, érdemes többfélét végigpróbálgatni, minél kisebb sebességen grabbelsz annál pontosabb az olvasás).

Esetedben feltehetően nem az író a ludas, hanem a hibás lemez, amiről az író nem tudta a sérült részt rendesen leszedni.

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#309) Bigi válasza lazydog (#303) üzenetére


Bigi
tag

NEC 3540A és LG 4163(B?) között vacilálok (fekete szín kötelező), érdekelne, hogy az LG-k garanciaidőn túli halálozási mutatóiról van-e valami infó.

Magyarán ha keveset használom ugyan de 3-4 évig nem szeretnék fejleszteni melyik író a jó választás a szervizes/privát tapasztalatok alapján?

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#310) TeeJay válasza erdoke (#305) üzenetére


TeeJay
félisten

és ha van személyes tapasztalatod akkor melyiket ajánlod a 2 közül ???

megköszönném mert most nagyon vadászok DVD írókra aztán 1-2 hónapig csak olvasni fogom ezekről a mások véleményét és aztán veszek írót:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#311) TeeJay válasza erdoke (#306) üzenetére


TeeJay
félisten

azt mondod érdemes bevárni?

nekem az ASUS is szimpatikus meg ők azért minőségre mennek és ha jól tudom a Pioneer meghajtói akkor nem lehetnek szarok.

meg ha jól tudom az Asus mindig megspékeli 1-2 extrával azokat.

pl jobb felfüggesztés meg ilyenek.
vagy ez csak amrketing?

halom cuccal reklámozza az ASUS íz íróit.

ultra halk meg rezgéscsillapító meg gyors DVD grabbelés meg minden.

ezek tényleg igazak vagy kajak ugyanezt tudja a ''sima'' Pioneer is amit az ASUS vesz?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#312) PPeter válasza TeeJay (#311) üzenetére


PPeter
addikt

Az ASUS a dobozon található marketinszöveget spékeli meg, nem a meghajtót :DDD, semmi különbség nincs az Asus név alatt és a Pioneer név alatt forgalmazott testvérmodellek között. Régebben ment a susmus, hogy az Asus felirattal ellátottak a jobbak, mert az AsusTEK tulajdonában van az az üzem, ahol a Pioneer írók/olvasók is készülnek, de technológiai szempontból a meghajtók tervezése/gyártása teljes mértékben a Pioneer előírás szerint történik és maga az Asus sem tudja, hogy melyik OEM sorozatból lesz felmatricázva az, amit végül ő fog árulni saját néven - csak szimplán az ő gyártósorain megy a Pioneer gyártásának egy része a távol-keleten. Ettől még nem ''Asus-abb'' a termék, ez sima bérgyártatás.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#313) rhonin


rhonin
senior tag

Szevasztok! Az lenne a kérdésem hogy ez milyen dvd-író: Pioneer DVR-A07XLA
Mi a véleményetek erről az íróról? Kinézetre jó.:DD

(#314) adalbert1 válasza rhonin (#313) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezeket találtam a Pioneer oldalán róla:

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Ahogy levettem róla, ez a sima 107-esnek egy másik verziója. Nekem a sima van, és csak jót mondhatok róla, olyan másfél éve megvan, azóta a grabbelés, írás és olvasás is ezen megy, és semmi baja(kopp-kopp). De dual layer lemezeket nem tudsz vele írni,tehát csak akkor vedd meg, ha majd nem is akarsz.

(#315) lazydog válasza Bigi (#309) üzenetére


lazydog
addikt

Én nem tudok erre választ adni, hátha lesz itt egy szervizes tapasztalatokkal rendelkező user.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#316) TeeJay válasza PPeter (#312) üzenetére


TeeJay
félisten

és az igaz hogy a Pioneer DVD író nem tálcás?
betolós fajta?

valamint az ASUS is ilyen?

én nem nagyon csípem a betolós fajtát de ha nincs más jó lesz az is:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#317) PPeter válasza TeeJay (#316) üzenetére


PPeter
addikt

Nem igaz. Nem slot-ines a Pioneer (és Asus) író, normál tálcája van. De szerintem erről meg tudnál győződni három kattintással, ha elvitorláznál a gyártó honlapjára. :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#318) TeeJay válasza PPeter (#317) üzenetére


TeeJay
félisten

izé

PC World-ben volt tesztben PIO írónak a képét mutatták és 109es verzió volt és nem tálcás az tuti.

azért kérdeztem hogy tálcás e:F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#319) Bigi válasza lazydog (#315) üzenetére


Bigi
tag

:R
Esetleg, ha valaki már az új pio110-esre pályázik és megválna a fekete 109-esétől, vagy egy NEC3540-estől jó árban szóljon!:)

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#320) fogtunder


fogtunder
nagyúr

hali! nem tudja vki? hogy a teac DV-W516E saját fejlesztés-e, vagy egy másik írót használnak hozzá?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#321) erdoke válasza fogtunder (#320) üzenetére


erdoke
titán

Elég régóta nincs saját fejlesztésű írójuk.

A legjobb aláírás a héten

(#322) moma


moma
őstag

Sziasztok,
Szükségem lett egy DVD íróra, semmi tapasztalatom a téren, de nem akarok görcsölni nagyon, hogy milyet, és holnap meg is venném. Szóval az lenne a kérésem, hogy mondjatok egy konkrét típust határozottan, ami nem túl drága és nem lesz sok problémám vele, én pedig majd hallgatok rátok :)
Köszi

we all deserve a bit of luck.

(#323) TeeJay válasza moma (#322) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem jobban jártál volna pár topik olvasással és nem egyből megvenni az első boltban az cuccot.

LG NEC PIO uralja idehaza a piacot szóval legtöbb helyen valszeg ezt lehet majd kapni.
szerintem bármelyik ezek közül jó lesz.

de majd a nagy fejek megmondják a tutit:C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#324) moma válasza TeeJay (#323) üzenetére


moma
őstag

Néhány oldalt vissza olvastam, de nekem nem igazán domborodtott ki egy konkrét típus sem, ezért gondoltam, hogy felteszem így a kérést. Meg hát ez lesz az első ilyen íróm és igazából a finomságokra az ember inkább a tapasztalatok ''felgyülemlése'' után lesz érzékeny, addig meg jobb a szakértőkre bíznia magát :)

we all deserve a bit of luck.

(#325) lazydog válasza moma (#324) üzenetére


lazydog
addikt

Pedig neked kell döntened az itt leírt bőséges információk alapján. Ezt senki nem teheti meg helyetted, többek között azért, mert csak te ismerheted a saját igényeidet.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#326) moma válasza lazydog (#325) üzenetére


moma
őstag

Jaj hát persze, hogy én döntök hisz én pengtek a kasszánál délután, csak gondoltam, hátha van valaki aki azt mondja: nekem ez bevált vedd meg nyugodtan te is.
Egyébként elsősorban archiválgatni kell, filmeket ezt azt, cd-ből túl sok kéne már... viszont ha már veszek, azért nem bánnám ha nem esne kétségbe akkor sem ha asztali olvasóhoz kéne esetleg írnom valamit(bár nincs ilyenem, se TV, így nem ez az elsődleges, de hátha egyszer mégis megjön a kedvem az ilyesmihez...).

we all deserve a bit of luck.

(#327) lazydog válasza moma (#326) üzenetére


lazydog
addikt

Ez esetben vegyél egy NEC-et.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#328) fogtunder válasza erdoke (#321) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, ezzel nagyjából tisztában is voltam, de reménykedem, mert hát ki tudja. viszont ha nem saját, akkor tudod esetleg, hogy ki adja a belsejét?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#329) PPeter válasza fogtunder (#328) üzenetére


PPeter
addikt

Többnyire Pioneer, de LiteOn is előfordul.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#330) fasyrt


fasyrt
őstag

Valaki tud valami okosat a Nec 3550-es csodájáról?
Pl. szeptemberben mikor jelnik meg?
Más is jöhet róla... :)

(#331) TeeJay válasza fasyrt (#330) üzenetére


TeeJay
félisten

ez új lesz amúgy?
vagy nem?

vagy csak 1-2 frissítés?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#332) fasyrt válasza TeeJay (#331) üzenetére


fasyrt
őstag

Új drive!

(#333) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

hi!véleményeteket szeretném kérni, abban a témában, h milyen irót vegyek...
egy a léneg: minden lemezt megirjon!!! Dual layer nem fontos, de jó ha van...
jah, és legalább 8x-es kell...
szin nem számít, bár fekete előnyben

érdekelne mellé egy mindent olvasó rom is... (csak ne asus)

köszi

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#334) TeeJay válasza fasyrt (#332) üzenetére


TeeJay
félisten

és tudsz már róla valamit???

paraméterek vagy ár vagy valami?:))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#335) fasyrt válasza TeeJay (#334) üzenetére


fasyrt
őstag

[kép]

Húhúúú, bocsi, nem jó a típusszám:
Nec ND-4550A

Bővebben: link

The ND-4550A is scheduled to hit shelves this September. :(

Basic Specifications:

Write:

DVD+R 16x
DVD+R DL 8x
DVD+RW 8x
DVD-R 16x
DVD-R DL 6x
DVD-RW 8x
DVD-RAM 16x
CD-R 48x
CD-RW 32x

Read:

DVD-ROM 16x
DVD+/-R 16x
DVD+/-R DL 7x
DVD+/-RW 12x
DVD-RAM 16x
CD-R 48x
CD-RW 40x

Both ND-4550A and slim-type ND-7550A DVD burners will also support the LightScribe media labeling feature.

Tömören ennyi. Őbelőle az első az enyém lesz.

[Szerkesztve]

(#336) TeeJay válasza fasyrt (#335) üzenetére


TeeJay
félisten

itt valami elírás lesz.

DVD-RAM ot 16 x sebességgel írja???

szerintem ez kamu
vagyis nagyon nagy újítás lenne akkor ha ennyivel írná télleg:C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#337) PPeter válasza TeeJay (#336) üzenetére


PPeter
addikt

Nem kamu, ugyanaz a chip lesz benne, mint ami a Pioneer DVR-110 (nem 110D) íróban, és ez a chip 16x-os RAM írásra is képes (megfelelő optikával és elektronikával persze), de hogy mikorra lesznek elérhetők a 16x-osan írható RAM lemezek... na azt nem tudom. És szerintem sokan mások se, nem véletlen, hogy a Pioneer DVR-110-est is ''csak'' 5x-ös RAM írással kínálják.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#338) TeeJay válasza PPeter (#337) üzenetére


TeeJay
félisten

hát nem semmi.

eddig talán ez a legnagyobb újítás most mert a többi csak 1-2 sebességnövekedés meg minden ez meg egyből 3x akkora sebességre képes.

hát ez már faja kis író lesz ám akkor:C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#339) fasyrt válasza PPeter (#337) üzenetére


fasyrt
őstag

Te, aki közelebb ül a tűzhoz, nem tudsz valami új infót mondani a drájvval kapcsolatban?:U

(#340) fasyrt válasza TeeJay (#338) üzenetére


fasyrt
őstag

Nomeg Lightscribe, meg LSI... 8)

Mondjuk LS író már elérhető, 22-ért van a csóró bótba hp író, meg van ott LS média is horror áron (asszem +R és cd-r).

(#341) lazydog válasza PPeter (#337) üzenetére


lazydog
addikt

Jól látom, hogy az ND-4550A lefelé nem kompatibilis a RAM írásban ?
Kisebb, 2x-8x sebességű DVD-RAM írásra csak az ND-7550A lesz alkalmas ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#342) TeeJay válasza fasyrt (#340) üzenetére


TeeJay
félisten

na mindegy nekem csak jól írjon meg jól olvasson vissza.

ez a lényeg.
meg hogy vagy 200-300 leemzt meg tudjak vele írni és utána már jön a BD vagy a HD-DVD

ennyi az én elvárásom 1 írótól:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#343) fasyrt válasza lazydog (#341) üzenetére


fasyrt
őstag

hol látod?

(#344) lazydog válasza fasyrt (#343) üzenetére


lazydog
addikt

Itt, de máshol is láttam: Bővebben: link

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#345) lazydog


lazydog
addikt

Meg itt is: Bővebben: link

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#346) lazydog


lazydog
addikt

És itt: Bővebben: link

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#347) fasyrt


fasyrt
őstag

Jézusom, miféle állatság ez?
Az jó, hogy írunk 16x-osan, de dvd-raomot az ember nem azért ír, hogy maxon pörkölje... Lassan írod, széped írod, sokáig olvasod... :F

(#348) g@bo válasza fasyrt (#347) üzenetére


g@bo
nagyúr

igen, de az ostobának dvd írónál is több a 10 mint a 16. persze a legkotyványabb lemezre ir, aztán pityereg.

(#349) lazydog válasza fasyrt (#347) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem is állatság ez a dolog az ND-4550A-nál.
Innentől nálam csak az ND-7550A jöhet számításba, amivel boldogan írhatom majd a régi 3x és 5x DVD-RAM lemezeim és majd egyszer a 8x is. További bosszúság, hogy az ND-7550A csak slim-line kivitelű lesz. Tehát nyilván drágább, nehezen beszerezhető, és beépíthető lesz.:(((

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#350) neduddki válasza lazydog (#349) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te slim-et aakrsz asztali gepbe epiteni??? hmmmm

Amugy a cdrinfo ez van ''The new DVD-RAM specifications cover writing speeds from 6X to 16X. (5x recording has been already approved). At the 16x speed, the disc is spinning at 11,000 rpm, reaching the physical limits for the 12cm optical storage media. The new 16X DVD-RAM recorders will not be able to write at the slower 2x and 5x DVD-RAM recording speeds, which are characterized as ''Class 0'' devices.'' gondolom a likje fontebb megvan...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.