Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) lazydog válasza neduddki (#350) üzenetére


lazydog
addikt

Dehogy akarok slim-line írót, ha egyetlen mód van rá. Viszont még kevésbé akarok egy olyat, amelyik nem írja a ''régi'' 2x-8x DVD-RAM-okat.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#352) neduddki válasza lazydog (#351) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

MIvel vagy 15 db tko nelkuli meg vagy masik 15 db tokos rtamom van meg a 2-3x-es szeriabol ezert en sem hiszem hogy felizgat ez a szep uj vilag:- )))
Te masszivan nyomulsz RAM fontom mijjen lemezeid vannak??? Nalma Imation es Pana tokos, maxel es pana tok nelkuli /ha jol tevedek az imation is maxel/ azokkal semmi gond... az ujabban eloferdulo memorex ritek ramok mijjenek hallotla vmit????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#353) lazydog válasza neduddki (#352) üzenetére


lazydog
addikt

Erős túlzás lenne azt állítani, hogy masszívan nyomulok. Kizárólag Panasonic tok nélküli 3x és 5x egyoldalas lemezeim vannak, összesen 6 db. Mindezt egy LG GSA-4120B-vel tolom.
Más lemezeket még nem is láttam közelről.
A tokos RAM-okat mivel írod ?

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#354) neduddki válasza lazydog (#353) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Pana dmr-e60-nal meg pana 621-val az az 9572-es kodu

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#355) lazydog válasza neduddki (#354) üzenetére


lazydog
addikt

Hát igen, itt kezdődik, vagy inkább folytatódik a komoly munka. :)
Ilyen szépségek hol és mennyiért szoktak gazdát cserélni ?

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#356) neduddki válasza lazydog (#355) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A e60 az 2004 ev elej volt tan akkor eett 220-rol 180-ra??? nem emlexem... az 621meg 1 eve 56 nakker netto volt az utolso mo-ra erkezo szallitmany vmejjikutolso darabja... azota 721-et rendel vki uk-bol szalitva de itthon az irtozatos ar miattt csend es hullaszag aszongyal ezek japan szerelesek aze ijjen dragak, mongyuk az isigaz hogy minusszost lemeszt enenl szeben meg nem iert dvd :- ))) soah semmikor semmivel semmi gond, de ugya max 4x-es
keres reaja a pana-ra amenuk koztt akad nehany hir, meg van 2-3 dvd ram otyik is..

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#357) lazydog válasza neduddki (#356) üzenetére


lazydog
addikt

Nem kispálya, főleg az áruk !
Mintha valahol olvastam volna mostanában arról, hogy lesz, talán éppen a Panasonic-ból valami barátibb (40-50 kilo HUF) árú tokos író. Hallottál erről ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#358) neduddki válasza lazydog (#357) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Megy ez lejjebb:- )))
Bővebben: link
en meg ezen Bővebben: link vagy meg inkabb ezen godolkodom Bővebben: link

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#359) lazydog válasza neduddki (#358) üzenetére


lazydog
addikt

Szép lenne, de miből gondolod, hogy ezekben tokos-RAM író munkálkodik ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#360) neduddki válasza lazydog (#359) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hmmmmm, tessek ??? nem ertem akerdest????:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#361) lazydog válasza neduddki (#360) üzenetére


lazydog
addikt

Én úgy gondoltam, hogy ez még az előzőekben taglalt témánkhoz kapcsolódik.
Ha nem, akkor félreértettelek.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#362) neduddki válasza lazydog (#361) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az asztli panakban mindig a pana iroi vannak, erre eskudozik a magyar panatol a globalig mindenki , amugy ebben eddig meg senki nem ondt ahogy nem...
En u gygondoltam hogy Te asztaliban akarsz venni irot, mivel ugye irtam hogy nicns tobbe mo-n gepbe valo drive, de Te inkabb a 821 fele kacsingacc???Bővebben: link nem hinnem hogy ocso lenne meg mo-n lehetne kapni:- (((

udv

neduddki

mod:
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#363) TeeJay


TeeJay
félisten

az LG író a tokos DVD-RAM-ot is írja vagy csak toknélküli mehet bele?
vagy hogy is van most ez?


meg mi ez íz új író a NEC-nek?
ez komoly nem fogja tudni lassan írni a régi RAM-ot?

akkor inkább LG-t veszek vagy mi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#364) neduddki válasza TeeJay (#363) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az lg tok nelkuli /non cartridge/ lemezket ir. panan kivul szeitrnenm mas nem is gyart tokosat a toshiba-nal a meghajto pana, /magyr keviselet szeitn/ a regebbi samsung meg pana atiratvot masok elolappal /ezek asztalik/ a jvc-ben van lg ram meghajto, nem is tugya tok...
A hirek szeritn meg nem fogja..
az lg drivokkal votl ojjan gond, hogy egyszerre ira olvasasnal beelroditott az olvasott alomanyba

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#365) lazydog válasza neduddki (#362) üzenetére


lazydog
addikt

Kösz a linkeket, ezirányban kacsingattam.
Az asztali engem hidegen hagy, asztalban én csak egyet szeretek, a terítettet ! :DDD

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#366) lazydog válasza TeeJay (#363) üzenetére


lazydog
addikt

Pillanatnyilag úgy tűnik, ez a szomorú igazság.:(((

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#367) TeeJay válasza neduddki (#364) üzenetére


TeeJay
félisten

okés kösz az infót.

azért akarok olyan írót ami RAM-ot is ír mert 2-3 RAM lemezre beruháznék sima fontos adatok mentésére vagy csak hirtelen tárolásra.

1 újságban olvastam hogy ez azért biztonságosabb újraírható média mint a DVD+RW vagy a DVD-RW:))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#368) Rapid válasza TeeJay (#367) üzenetére


Rapid
aktív tag

kb. 5-6 dvd ram lemez áráért már hdd-t vehetsz...:F

(#369) neduddki válasza Rapid (#368) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Es hdd-vel hogy viszem at az adatot a asztalibola gepbe???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#370) TeeJay válasza Rapid (#368) üzenetére


TeeJay
félisten

jaja igazad van de akkor annyi erővel minek Blue ray technika hiszen egy Bd íróból veszünk majd 3-4 vinyót és azok még sokszor újraírhatók is meg minden.

ennyi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#371) Rapid válasza TeeJay (#370) üzenetére


Rapid
aktív tag

:C;):C

persze ez főleg a fontos adataok mentésére és tárolására vonatkozik...
biztos van hely a polcon egy 40-es vinyónak mondjuk egy USB-s keretben

[Szerkesztve]

(#372) lazydog válasza Rapid (#371) üzenetére


lazydog
addikt

És ez megoldja neduddgi problémáját ?
A 40 GB-os használt vinyó USB kerettel már sokkal többe van, mint 5-6 db DVD-RAM.
Előnye még, hogy könnyebb hurcolni, jobban bírja ha leejted, stb.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#373) neduddki válasza TeeJay (#370) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

MOst valoban ratapintottal alenyegre: ezen vagyo legondolkodava, hoy meghagyom maost mar addig a e60-at amig vmejjik meg nem neyeri, habar en aszem akkor is maradok a pana vonalnal, DE mikor latunk mi majd ojjan adast amire erdemes arra hogy arra vegyuk, a mostani dvd irok sp-vonalon /704*576 ~5Mb/s 2h/disk/ kornyekn is oleg szep minoseget tudnak ha valoba ojajn aforras es akkor emg ott van a xp feveteli mod, egyik szinten minoseghajhasz haverom eljott megnezni hogy mit tud az e60, elhozta kedvenc dvd-jet es masolgattunk jobb reszeket, hat es leesett a srac alla, aszonta ha veger ertlmes lesz es bekoti a digitalsi tv adast akkor megy es vesz egyet.. tejejsn oda volt... mongyuk 4.7g/1h od ais lehet:- ))) //704*576 ~9.5Mb/s
a 80G-re igy 17h fer ra ha jol tevedek persze xp-ben ide mar valoban folotteb erdemes virnyo
De az az igassag, hogy mindezektol fuggetlenul az emberek nagy resze nem probalta a RAM-ot es nem tugya hogy mit tud... es hibab ott a 1/5-1/6-ba kerulo +-rw nalam a ricoh 4*+rw a 20-30-ujraize utan mar kezd erdekesn viselkedni, es hiab nezem errol a lemezrol sok rosszat nem mondanak, a legjobbna hasznlat RAM-om meg mar boven tul van ezen, sot nem lepodek meg ha lassan volan ojjanresze ami mar 100 kornyekn jar es meg mindig semmi gond...
mongyuk az is igaz hogy a e500-ason ott a 100Mb/s de ah jol tevedek az csak a geprol a asztali fele muxik... meg ket e500 koztt habr gyutt hozza vmi frisstes, de hat ez aze a 380-nal kisse ma s kategoria:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#374) neduddki válasza lazydog (#372) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Szegeny neduddgi-t ne keverd beel erre se jart:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#375) lazydog válasza neduddki (#374) üzenetére


lazydog
addikt

Bocs, máskor jobban vigyázok !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#376) TeeJay válasza Rapid (#371) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem 1-2 RAm lemez tök elég lenne
nem sajnálom egy frankón újraírható lemezést a pénzt inkább.

ha jól tudom a DVD+RW papíron 1000x újraírható de többen mondták nekem hogy gyakorlatban 100-200 újraírás után nem érdemes rá fontos dolgot menteni.

DVD-RAM-ra meg csak csupa jót írtak hogy nagyon biztonságos meg 10000x is újraírható vagy mi.

szóval inkább veszek 1-2 drágább RAM lemezt és arra kivágom gyorsan a digitális fotókat vagy 1-2 olyan dolgot ami csak hetekig kell amíg összegyűlik a megfelelő adatmennyiség hogy írhassak DVD+R lemezt.

ennyi.

:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#377) neduddki válasza TeeJay (#376) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Elemletileg 100000 a szam, 1 nulla tevedte, hogygykrlatilag mennyi arrolmg nincs info... leglabbsi senki nem nyitlakozik...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#378) PPeter


PPeter
addikt

Banki rendszerben használt lemezek között már láttam olyan DVD-RAM lemezt, ami 3-4ezer teljes írási cikluson túl volt. Mondjuk ott teljesen zárt jukebox, adagolórendszer van, tehát nem került rá por, szennyeződés, ilyesmi.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#379) biggamer


biggamer
veterán

Sziasztok.
Erről mi a véleményetek ?[kép]
ASUS DRW-1608P dobozos
olvasás: 40x CD, 16x DVD, írás: 6x DVD-RW, 8x DVD+RW, 16x DVD+/-R, 24x CD
15120 Ft bruttó

Vagy van ennél jobb gép hasonló árban ? Eseteg NEC ND-3540 Double Layer OEM 2év garival 13710 Ft vagy Pio 109-es ?

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#380) TeeJay válasza PPeter (#378) üzenetére


TeeJay
félisten

gondolom a tok nélküli lemez ugyanúgy karcolódik mint a sima.

de ha nem magneto-optikai lemez a DVD-RAM akkor áruld már el nekem hogy mi???

mert ha megneo-optikai lenne akkor végülis nem számít a karcolás annyira mert nem lézerrel történik a visszaolvasás.

vagy msot hogy is megy ez?

na ha 100ezer újraírást kibír akkor én mindenképp erre fogok inkább pár fontosabb dolgot kipenderíteni amíg nem kell kiírni majd.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#381) TeeJay válasza TeeJay (#380) üzenetére


TeeJay
félisten

a tok nélküli RAM ugyanúgy karcolódik mint egy sima CD vagy DVD korong úgy értettem:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#382) lorcsi


lorcsi
veterán

Milyen DVD-írót vegyek?
Keressen egy mitsumit,cyberdrivet..stb tuti ezek a legjobbak...;]

(#383) lazydog válasza TeeJay (#380) üzenetére


lazydog
addikt

Sajnos nem magneto-optikai, az egy teljesen más tészta, kinézetre egy óriás floppy-lemezre hasonlít.
Ezért volna a cartridge, vagyis tokos DVD-RAM az igazán nyerő.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#384) lazydog válasza lorcsi (#382) üzenetére


lazydog
addikt

Meg a Sony ! ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#385) TeeJay válasza lazydog (#383) üzenetére


TeeJay
félisten

de ha jól tudom mostani pár DVD író ami tud ínri RAM-ra csak toknélküli verziókat tudja kezelni
nemde?

honnan fogom tudni boltba hogy melyik tokos és toknélküli:F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#386) lazydog válasza TeeJay (#385) üzenetére


lazydog
addikt

neduddki #353 válaszában említett Panasonic írók kezelik a tokos DVD-RAM-ot.
Sajnos nem fenyeget az a veszély, hogy bármelyik hazai PC-garázs bótba ilyet fognak ráderőltetni !:)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#387) biggamer


biggamer
veterán

Tudna valaki segíteni ?Bővebben: link

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#388) lazydog válasza biggamer (#379) üzenetére


lazydog
addikt

A NEC ND-3540 biztosan jobb ennél.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#389) biggamer válasza lazydog (#388) üzenetére


biggamer
veterán

Thx.
Az elmúlt kb.60 percben PH-s topikokat néztem az írókról, hát elég elkeserítő amit olvastam.
Nincs egy olyan író, ami ilyen árkategóriában van, és megbízható ?:O

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#390) lazydog válasza biggamer (#389) üzenetére


lazydog
addikt

Nem tudsz minden célra tökéletes írót venni. Valami gyenge pontja mindegyiknek van.
Ki kell választani a számodra legfontosabb szempontot.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#391) biggamer válasza lazydog (#390) üzenetére


biggamer
veterán

Időm van, a gyorsaság nem lényeges.
A megbízhatóság lenne fontos szempont. Meg ilyen 15.000-es ár környékén legyen.
Én azt olvastam régebben , hogy az ASUS nagyon megbízható.
De valamelyik HSZ-ben írtátok, hogy Pioneer belső van benne.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#392) zsulboy


zsulboy
senior tag

Szerintem érdemes kivárni a 110-es pio-t!Ramot is fog írni.:C

(#393) lazydog válasza biggamer (#391) üzenetére


lazydog
addikt

Mit értesz megbízhatóság alatt ?
Időről-időre változnak az egyes márkák, egy évvel ezelőtt nem ajánlottam volna a NEC-et.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#394) biggamer válasza lazydog (#393) üzenetére


biggamer
veterán

Februárban a Gamestar tesztben tesztgyőztes volt az ASUS DRW-1604P.
Akkor majdnem meg is vettem, de aztán lemondtam róla, mert annyi DVD-t nem kellene írnom.
Most megint gondolkodom, hogy azért jól jönne egy író. Akkor 21.000 ft volt.
Azt írták akkor róla, hogy nagyon megbízható.

Ja.
Azt értem megbízhatóság alatt, hogy nem ír hibás lemezeket.

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#395) headhunter


headhunter
addikt

Egy író ami gondolkodóba ejtett és árban is jó! :C

DVD lemezek #523 Bővebben: link

Teszt 1.(DVD+-R, +-RW) Bővebben: link

Teszt 2. (DL) Bővebben: link

Üdv.: headhunter

(#396) strike-force válasza headhunter (#395) üzenetére


strike-force
őstag

BenQ 1620 Pro is elsoosztalyu iro, nekem ketto is van belole. meg van speedpatch-el ve, igy minden lemezt 14x-esen olvas, es emellett kiba jol ir is.

Gondolkodom meg egy LiteON SOHW1693S-en, csak az osszehasonlitas kedveert, hogy legyen abbol is, aztan majd meglatjuk hogyan tovabb. :DD

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#397) headhunter válasza strike-force (#396) üzenetére


headhunter
addikt

A 1640 -ről nem leltem infót, hogy 6 vagy 8x-an ír CLV módban, szerinted melyik a valószínűbb és mi ez a sok firmware elnevezés a BENQ-hez? (BSGB, BSHB, BSIB, BSJB, BSKB / (Bulk) GSHB )

(#398) strike-force válasza headhunter (#397) üzenetére


strike-force
őstag

hat ezt passzolom, ennyire reszletbemenoen nem vagom.
firmware-ekrol annyit, hogy probalgatni kell oket, melyikkel megy legjobban az altalad vasarolt lemezhez az iras/olvasas. van valahol egy BenQ-s dvd-iros topik, oda nezz be, erdoke, vagy PPeter biztos tudnak neked valaszolni.

BenQ 1640
Bővebben: link

BenQ/Philips dvd-irok
Bővebben: link

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#399) biggamer válasza strike-force (#396) üzenetére


biggamer
veterán

A BENQ DW1620PRO 16x dob. double layer-re 2év gari van, és bruttó 15390 Ft.
Ez jó ár ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#400) headhunter válasza biggamer (#399) üzenetére


headhunter
addikt

Ez nem jó árban? :F

BENQ DW1640 beige (retail) 16x belsõ DVD±RW író Bővebben: link

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.