Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) erdoke válasza wolffy (#1799) üzenetére


erdoke
titán

Ez tényleg csak egy márkajelzés, írót nem gyártanak. Általában Lite-On vagy Pioneer modelleket festenek át.

A legjobb aláírás a héten

(#1802) wolffy válasza erdoke (#1801) üzenetére


wolffy
aktív tag

No és a régi CD írók? Azok is csak átfestések voltak?

(#1803) fishi válasza wolffy (#1802) üzenetére


fishi
tag

Rövid leszek: nem. :)
Egyébként a BenQ DQ60-at, Plex 750-et úgy szokták emlegetni tesztekben, hogy egy Teac gyártmányú író az alapjuk. Most akkor gyárt, vagy nem?

[Szerkesztve]

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#1804) wolffy válasza fishi (#1803) üzenetére


wolffy
aktív tag

Na ez az...

(#1805) erdoke válasza fishi (#1803) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, hogy most az a drive a Panasonic vagy a TEAC fejlesztése, mindenesetre többen is gyártják. :F

A legjobb aláírás a héten

(#1806) wolffy válasza erdoke (#1805) üzenetére


wolffy
aktív tag

És milyen? Rossznak mondják, vagy jónak?

(#1807) wolffy


wolffy
aktív tag

Aki szívesen megosztaná a véléményét ASUS írókról, várom ide is: [link]

(#1808) wolffy


wolffy
aktív tag

Melyik írót ajánljátok megvételre: Pioneer 111D vagy NEC 4571???
Köszi a válaszokat!

(#1809) Cyberslider válasza wolffy (#1808) üzenetére


Cyberslider
őstag

Én a pio-t melegen ajánlom,nekem bejött.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#1810) TeeJay válasza wolffy (#1808) üzenetére


TeeJay
félisten

mindegy melyik azt vedd amelyik olcsóbb
ha jól hallottam most az NEC árakat csökkentett szóval lehet olcsóbbak lesznek most majd a DVD írók :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1811) I3uC!


I3uC!
csendes tag

Üdv emberek! Kell vennem egy dvd írót mert meghalt a régi! Melyiket vegyem? Benq dw1655 pio 111dbk vagy nec? Melyik lenne a legjobb választás?

(#1812) blattida válasza I3uC! (#1811) üzenetére


blattida
nagyúr

Benq, ha a cd írás annyira nem fontos. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1813) Cyberslider válasza blattida (#1812) üzenetére


Cyberslider
őstag

Miért? A Benq sz@rul ír cd-t? Tapasztalat?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#1814) TeeJay válasza I3uC! (#1811) üzenetére


TeeJay
félisten

tökmindegy melyiket veszed ha fos 10forintos piacos lemezekre fogsz írni mert arra egyik író se tud jó eredményt adni.
ha adatmentést akarsz márkás Verbatim Ricoh TY lemezekre akkor meg mindegy melyiket veszed mert mindegiyk jól fogja írni és olyankor célszerűbb az olcsóbbat venni
Pio 111 vagy NEC 4570 tökéletes mindenre :R

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1815) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Egy haver akarja lecserélni a már hibázgató LG íróját, és azt szeretné tudni, hogy van-e valami jó kis író, amelyik a régebbi/szarabb lemezre megírt, más meghajtókkal be nem olvasható lemezeket is be tudja olvasni?
Előre is köszi a válaszokat!
Hali!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1816) jeri válasza elfelejtette (#1815) üzenetére


jeri
tag

LG

(#1817) blattida válasza Cyberslider (#1813) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem. Jó minőségben, de nem a legjobban, ráadásul csak gyorsan lehet vele(min 12x) írni cédét. :) Arra ott vannak a Plextorok. :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1818) elfelejtette válasza jeri (#1816) üzenetére


elfelejtette
veterán

És melyik tipust ajánlanád? 4166 v. 4167 v. ????
Hali!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1819) blattida válasza TeeJay (#1814) üzenetére


blattida
nagyúr

:( Ez az állítás még adat cd esetén sem igaz teljesen! Ha meg audiót akarsz írni, akkor meg egyáltalán nem mindegy és nem igaz! Cédé írásra a legtöbb mai dvd író( a Pioneer és az NEC is ide tartozik) finoman fogalmazva nem a legjobb választás. Ha jó minőségben akarsz cédét is írni, válassz Plextor dvd írót, ha pedig nagyon jó minőségben, akkor válassz egy régi SCSI cd írót, vagy egy Plextor Premium 1-est, vagy egy mostani Premium 2-est! Főleg akkor, ha audiót írsz leginkább! :) :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1820) wolffy válasza blattida (#1819) üzenetére


wolffy
aktív tag

Mi miatt nem jók a DVD írók CD írásra? Azért mert nem tudnak alacsony sebességen írni, vagy más oka van???

(#1821) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hát nemtudom,a pio min. 4x tud irni cd-t,de én sok audiót írtam már, ráadásul 10x-en (persze,régen nekem is volt egy scsi yamahám,azok voltak a szép idők) de úgyvagyok vele,hogy nem írja meg jobban ez a pio 4x-en a lemezt,mint 10x-en.

Egy a lényeg,teszteket nem nagyon csináltam,de soha semmi gond nem volt az audio cdkkel. Kocsiban is az írottakat használom inkább,pedig ott aztán van meleg,egy régi cd váltó, barátnőmnél gagyi hifi,nálam a komolyabb,ill. ismerősöknél is mindenféle kütyü eddig hibamentesen olvasott bármit.....

Ja, lényeg..... Verbatim Taiyo Yuden CD-R. Made in japan.... :)

Szvsz megfelelő........ Lehet,hogy jobb plex-el,de a gyakorlatban ÉN nem tapasztaltam problémákat a fentebbi konfiggal/írásmódokkal.
Minőség terén meg nincs ''denevérfülem'',így az esetleges küliket sem hallom..

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#1822) blattida válasza wolffy (#1820) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert dvd-re vannak ''optimalizálva'', ráadásul az eltérő követelmények miatt( más anyagszerkezet, eltérő optikai tulajdonságok, más EFM kódolás-dekódolás,stb), mindkettőn nem megvalósítható egyszerre a jó minőségű írás! Az, hogy otthon vagy autóban lejátszható, egy dolog, meg az is egy dolog, hogy a lejátszó mennyit dolgozik, ront és szenved lejátszás közben, hogy az egyszerűbb hibajavítás miatt mivel egészíti ki a hibás vagy hiányzó biteket. Számomra a lejátszott hang minősége is fontos, és ezt nem éppen jótékonyan befolyásolja a rosszabb írási minőség.
Azt kell eldönteni,mire van igényed! Jó, ha a dolgok univerzálisak, de ez azt is jelenti, hogy az adott eszköz egyik részterületén sem hozza a maximumot. Ha az elérhető legtöbbet akarod, célszerszámok kellenek, esetünkben cd író.
Ettől persze a dvd írók is írnak cédét, ami lejátszható. Csak nem mindegy, hogy. :Y :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1823) blattida válasza Cyberslider (#1821) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a Pio baja, egész pontosan a firmware-é.
Mint fentebb is írtam, az, hogy lejátszotta, nem jelenti azt, hogy hibák nélkül tette.
A lemez fontos dolog! Ha erre figyelsz, miért nem érdekes, mivel írod? ;]
Hallani mindenki hallja, csak nem arra figyel. Gyakorolj! :Y :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1824) wolffy válasza blattida (#1822) üzenetére


wolffy
aktív tag

Ha a DVD írók nem igazán alkalmasak a CD-k fasszentos írására, mert hogy nem arra vannak optimalizálva és ami univerzális az nem hozza mindenben a maximumot, akkor a korábbi Plextor ajánlásod mit jelent egész pontosan?
A Plextor DVD írók sem jók igazán CD-ben, csak jobbak mint mondjuk Pio, Nec???

Nekem igazából van egy TEAC CD íróm, de szeretnék venni egy DVD írót. Gondoltam lecserélem a TEAC-et. Pio 111D és Plextor 760 között vacillálok.

(#1825) blattida válasza wolffy (#1824) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt, amit írtam, hogy jók cd-re is, jobbak a többi dvd írónál, így a Pionál és az NEC-nél is, de az igazi egy jó cd író lenne! Bár a 760-as elég jó kis gépezet, cd írásra is. De mondom, ha maximumot akarsz cd-n is, vegyél egy Plextor Premiumot is! :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1826) erdoke válasza blattida (#1812) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nincs lényeges eltérés az írók között, ha normális CD-re írunk. Én már rég elpasszoltam a jó kis 24X Plextor CD-írómat, de a haver Plextorával összehasonlítva alig van különbsáég, ha TY 48X CD-kre írok. Nagyon jó BenQ, NEC, Pioneer és Plextor DVD-írókkal is.
Ja, és 16X sebességgel írom őket, kizárólag audio CD-nek. :)

Talán audiofil célokra van különbség, mindenki másnak fölösleges külön CD-íróra költeni.

A legjobb aláírás a héten

(#1827) blattida válasza erdoke (#1826) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez is egy nézőpont. :R
Én továbbra is azt mondom, ha maximumot akar, és van rá lehetősége, pénze, cd írót is vegyen. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1828) erdoke válasza blattida (#1827) üzenetére


erdoke
titán

Az a hangrendszer, amin egy white fülű audiofil egyértelműen jobbnak ítéli a Premium írását, valóban nagyságrendekkel többe kerül mint a plusz CD-író. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#1829) robi0604 válasza blattida (#1827) üzenetére


robi0604
őstag

Otthoni átlag használatra teljesen mind 1. A lényeg a megfelelő hordozó és egy átladosan jól író drive. Persze a sebesség is lényeges.
Ahol tényleg kihallanád a különbséget, szerintem már mind 1 a pénz (valamilyen szinten persze) és vesznek eredeti cd-t vagy tényleg vesznek egy premiumot vagy hasonlót.
Alapvetően egy csomó ember ott ''rontja'' el, hogy mp3-ból írnak audiót és ennél teljesen fölösleges egy komoly cd-író, mert még egy komoly rendszeren (főleg azon) is, sz@rul fog szólni...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1830) marcias


marcias
őstag

Helo!

Nektek mi a véleményetek az LG GSA-4166B/67B írókról? Ugyanis ezek igencsak kedvező árfekvésűek, a másodikat több helyen 9 ezer körül láttam, és 16x-osan ír, ismeri a legtöbb lemeztípust, stb.. eddig egy 4082B-esem van, de zavar, hogy nem tudom kellő gyorsasággal írni a lemezeket (16x-osat csak 4x-esen írja, pedig frissítettem a firmware-t), és a dual-layert sem ismeri. Ezek mellett ugyanakkor teljesen meg vagyok vele elégedve, Fuji, Verbatim, TDK, Sony RW lemezekre hiba nélkül ír. Bár vettem 10 Arita 8x DVD-R-t, és mindegyiket elrontja (haverom nem tudja visszaolvasni egyiket sem). Szóval a fő kérdésem az, hogy megéri-e a dupláját egy Plextor PX-716A (mondjuk jókat hallottam róla) vagy hasonló.. :U

Steam: marcias88

(#1831) blattida válasza erdoke (#1828) üzenetére


blattida
nagyúr

Én csak egy nagyságrendet mondanék! Az a reális. :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1832) blattida válasza robi0604 (#1829) üzenetére


blattida
nagyúr

MP3 esetében tényleg teljesen mindegy. És ha az ember szeretne még több veszteséget, írja aritára 52x-esen. Az a legjobb! :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1833) blattida válasza marcias (#1830) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha csak minőségi lemezekre írnál, azokra is csak relatíve lassan( a borzalmas firmware támogatás miatt), nincs sok pénzed, cédét sem nagyon akarsz írni, jó az LG. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1834) erdoke válasza marcias (#1830) üzenetére


erdoke
titán

NEC-t vagy Pioneert javaslok, és az Aritánál jobb lemezeket (16X Verbatim pl.).

A legjobb aláírás a héten

(#1835) marcias válasza erdoke (#1834) üzenetére


marcias
őstag

Hmm.. ez a Pioneer 111D hasonló árban van, mint az LG, és ezek szerint jobb darab? :)

Steam: marcias88

(#1836) TeeJay válasza marcias (#1835) üzenetére


TeeJay
félisten

naná.
a Pio 111 meg még pár dologban gyorsabb is és már az is kezel DVD-RAM-ot :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1837) robi0604 válasza blattida (#1832) üzenetére


robi0604
őstag

:DDD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1838) robi0604 válasza marcias (#1835) üzenetére


robi0604
őstag

Ha van pénzed Plextorra, vegyél azt! Ha nincs akkor az előbb emlegetett márkák közül válassz. Ezeknél egy kicsit drágább, de szóba jöhet még a Benq is.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1839) eM'82 válasza erdoke (#1834) üzenetére


eM'82
addikt

üdv,

Benq 1670 (tudomásom szerint júniusban lesz kapható (remélem Mo.-n is))
v. Pioneer 111D ?

A tesztek szerint a Pioneer 111D is tökéletesen írja a 16#-os ''+'' és ''-''os Verbatim lemezeket... csakúgy mint a legtöbb jól összrekott író.

érdemes lenne várni a Benq 1670-re?
v. amúgy az ára miatt (is) egyébiránt feltétlenül kedvezőbb Pio felé kacsingassak?

(#1840) blattida válasza eM'82 (#1839) üzenetére


blattida
nagyúr

Én a helyedben várnék. De Te tudod. A Pioneer se rossz! :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1841) erdoke válasza eM'82 (#1839) üzenetére


erdoke
titán

A BenQ 1670 egy Panasonic/TEAC alapú író, én arra nem várnék egy napot se. :D
A Pioneer 111(D) mellé a BenQ 1655 passzol, ha mérlegelni kell.

A legjobb aláírás a héten

(#1842) marcias


marcias
őstag

Perdöntő kérdésem: Pioneer vs. Plextor? Mekkora a különbség írás-minőségben és lemez-kompatibilitás terén a kettő között? Mert árkülönbség bőven van, azt látom. :B

Steam: marcias88

(#1843) blattida válasza erdoke (#1841) üzenetére


blattida
nagyúr

Én nem a 1670-re gondoltam!! :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1844) blattida válasza marcias (#1842) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem Plextor. Egy kicsivel jobb, de sokkal többet kell érte fizetned! Amúgy a különbség minimális, mind írásminőségben, mind kompatibilitásban. Döntsön az igényed és a pénztárcád! :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1845) marcias válasza blattida (#1844) üzenetére


marcias
őstag

Akkor azt hiszem, gyanúm beigazolódott, hogy a Plextor nem jobb annyival, mint amennyivel drágább (?) :R

Steam: marcias88

(#1846) blattida válasza marcias (#1845) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem jobb annyival, ez igaz. Sajnos a műszaki produktumoknál nincs egyenes arány a minőség-tudás és az ár között! Apró lépésekért kell sokat fizetni! De ettől még jobb. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1847) eM'82 válasza erdoke (#1841) üzenetére


eM'82
addikt

rendben.
kösz.
Akkor asszem Pio111 lesz. (talán a héten)

(#1848) Calogero


Calogero
addikt

Van egy Pioneer A08 íróm, ami igaz nem 100%-os. 5 lemez egymásutáni megírása után a 6 dikat elrontja, nem ír semmi hibaüzenetet csak kialszik a LED az írón.
Ezzel együtt lehet élni mert ha 5dik lemez után hagyok egy kis szünetet utána megírja a következő 5 lemezt szépen. Mindegy mit írok (DVD/CD, Audió, adat, film)

Megérné lecserélnem egy 111(D)-re?
Többnyire -R lemezt használok DVD írásra, amit max 6X-an írok.
CD-t nagyon kevesett írok néha audiót. (4X-en), adatot maxon.
Bevallom sajnálom a mostani írómat, mert eddig nem volt rá panasz, csendben végezte a dolgát, és még jól is nézett ki.

(#1849) as_Rock válasza erdoke (#1762) üzenetére


as_Rock
őstag

Tudja legalább ugyanazt mint a 3540 hackeltfirm-frissítés után, ne legyen hangosabb, ne legyen háklis:)
Szvsz nincsenek extra igényeim, évente írok kb. 30-40 DVD-t és ugyanennyi audióCD-t, csak gondoltam míg még garos eladom a mostani írómat és veszek egy újat, hogy ha gáz van legyen rá gari:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1850) robi0604 válasza Calogero (#1848) üzenetére


robi0604
őstag

Megérné...
De tartsd meg ezt is. :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.