Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) PPeter válasza toeri (#1050) üzenetére


PPeter
addikt

Az egy dolog hogy én nem szeretem, de oktalanul fikázni én sem szoktam, sőt egyes modelljeiket kimondottan ajánlottam, ha úgy láttam, hogy az adott felhasználói igénynek és árszintnek jobban megfelel, mint bármilyen más konkurens termék.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1052) ko1122


ko1122
tag

LG = Liqvidáld Gyrosan :)
De én sem vagyok elfogult, de azért mégis csak a Plexi a király! :))

(#1053) PPeter válasza ko1122 (#1052) üzenetére


PPeter
addikt

Azért ez is egy szuperértelmes hozzászólás. :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1054) ko1122


ko1122
tag

Elnézést a bakiért !

LG = Liqvidáld Gyorsan
:DD

(#1055) PPeter válasza ko1122 (#1054) üzenetére


PPeter
addikt

Ha értelmetlen baromságot írsz, akkor legalább próbáld helyesen leírni. :U Pont az ilyen tuskó, nulla értelmű hozzászólásokra nincs itt szükség - szerintem addig fejezd be, amíg egy moderátor rá nem koppint az arcodra. :(((

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1056) csigi válasza PPeter (#1055) üzenetére


csigi
addikt

PPetert keresem! Téged ajánlottak, hátha tudsz segíteni.
Légy kedves, ha időd engedi kukkants be ide.[link]
Köszönöm.

[Szerkesztve]

nofene

(#1057) toeri válasza PPeter (#1051) üzenetére


toeri
aktív tag

Azt nem is állítottam, hogy fikáztad volna. Az meg nem baj, hogy a tapasztalatod mellé van véleményed is. Egyszerűen csak megállapítottam azt a tényt, hogy a te -eléggé meghatározó- véleményed sem hízelgő az LG-ről általában. (Mármint tudtommal, és az általad itt is leírtak alapján.) De én ennek ellenére gondoltam úgy, hogy nem kéne a HLDT-t elintézni ennyivel. Bocs, ha elsőre nem ez derült volna ki.

Ui. Egyébként nekem semmi érdekeltségem semmilyen irányban, felőlem mindenki azt vesz, amit akar. De a saját tapasztalatom szerint ha valaki 100Ft-os lemezekre akar írni filmet sokat (pl. RITEK G04/05-re) nem is olyan elvetendő az az LG.

Üdv, toeri

(#1058) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

LG 4163B íróm van, tökéletesen működik, elégedett vagyok vele. Mellesleg romlott már el Plextor CD-íróm tálcája. Hoppá.. Mellesleg hülyeség általánosítani.

(#1059) TeeJay válasza ko1122 (#1054) üzenetére


TeeJay
félisten

hát én nem fikáznám.
akiket ismerek haveri meg rokoni körökben mindenkinek még csak LG CD írók voltak ebből mindösszesen 1 halt meg amit pont a héten cseréltem gariban.
mivel minden LG optikai meghajtóra 2év gari van azt hiszem szerintem nem kellene fikázni.
pláne hogy bevittem a rosszat 1 óra múlva már adták is a csereutalványt (Cobra Computer)és 10perc múlva már egy új CD író volt a kezemben.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1060) VVoid


VVoid
aktív tag

Sziasztok!
Eljött az ideje, hogy végre DVD-írót vegyek, asszem leginkább a Benq1640 lenne a jelölt, bár nemtom, mennyire lehet kapni, akkor meg kénytelen leszek valamivel drágábban a Plextor-740-et venni. Esetleg ellenérvek? DVD-RAM-ot nem akarok írni, illetve jól elvagyok nélküle is. Csak márkás lemezeket írnék, heti 1-2 lemezben gondolkodom, legfontosabb a minőség.
Esetleg lenne valami nyomós ok NEC 4550 vagy Pio 110D mellett?
(Persze érdekelnének az új Plextorok is, pl. a 760-as, de azt hiszem, amire akarom használni, arra bőven elég lesz a Benq is).
Benq1640-ből láttam 1640A illetve 1640PRO jelzésűt. Tudja esetleg valaki, különböznek-e?
Kösz.

(#1061) Sdi válasza VVoid (#1060) üzenetére


Sdi
addikt

A Benq 1640A nagyon jó író, főleg + -os lemezekkel, arról a PRO változatról még nem hallottam, de szerintem elírás és ugyan az mint az A.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1062) sasa 01 válasza Sdi (#1061) üzenetére


sasa 01
csendes tag

Én is láttam már listákon A és PRO fajtát is. Szerintem nem elírás. :F
A MMT-ben eddig A volt most PRO van.

(#1063) FefeeX válasza TeeJay (#1059) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem is az a probléma hogy behal, elvileg minden behalhat, nem élünk tökéletes világban, erre van a garancia. A különbség a minőségben keresendő... (élettartam...)

(#1064) sasa 01


sasa 01
csendes tag

Én is gondolkozok ebben a BenQ DW-1640PRO íróban vagy egy Pioneer DVR-110-ben.

Ha a BenQ DW-1640PRO-t veszem akkor Ricoh DVD+R 8X/16X és Verbatim DVD+R 16X lemezeket írnék BookType-al DVD-ROM-ként.

Ha a Pioneer DVR-110-et veszem akkor Verbatim DVD-R 16X lemezeket írnék.

Sok filmet írnék, melyik lenne a jobb?

(#1065) FefeeX válasza sasa 01 (#1064) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha a 110et veszed is irhatsz booktypeos +os lemezt... Csak kicsit keresned kell...

(#1066) sasa 01 válasza FefeeX (#1065) üzenetére


sasa 01
csendes tag

BookType info:

Pioneer DVR-110: [link]

Pioneer DVR-110D: [link]

:F

(#1067) Sdi válasza sasa 01 (#1062) üzenetére


Sdi
addikt

Nem tudom mi az az MMT, de a Pio 110D-t is több helyen árulták sima 110-nek. A Benq 1640-el minden + -os lemezt DVD-ROM-nak írhatsz.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1068) sasa 01 válasza Sdi (#1067) üzenetére


sasa 01
csendes tag

MMT: [link]

Tudom BookType-os.

(#1069) Sdi válasza sasa 01 (#1068) üzenetére


Sdi
addikt

Megnéztem az árlistájukat, de szerintem akkor is elírás, tudtommal a 1620-ból volt Pro változat, de a 1640-ben még nem hallottam, és nem is olvastam róla. Erdoke, vagy PPéter jobban meg tudnák mondani, ők ebben a guruk.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1070) Simi2000


Simi2000
tag

Lehet hogy hülyét kérdezek, de...

Milyen az hogy ''DVD-ROM-nak írhatsz''? Ez a sima DVD lemez, nem? Minek bonyolítjátok túl a dolgot?!
+ - RAM-ROM Beteszem a lemezt, megírom, és kész. Egy valamire való író mindet tudja...szerintem

:))

(#1071) Sdi válasza Simi2000 (#1070) üzenetére


Sdi
addikt

A DVD-ROM a gyári lemez, egyes dvd írók képesek / nem mind / a DVD+ -os lemezeket úgy megírni, hogy azokat az asztali lejátszók DVD-ROM-nak ismerjék fel, és aszerint is próbálják meg kezelni. Ez jobb kompatibilitást eredményezhet bizonyos lejátszóknál. De ha érdekel tudok egy részletesebb leírást is idézni PPétertől.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1072) VVoid válasza Sdi (#1071) üzenetére


VVoid
aktív tag

Engem érdekelne, nem sokat konyítok a Booktype Settinghez. Bár gondolom a lényeg ott a hozzászólásodban.

(#1073) Sdi válasza VVoid (#1072) üzenetére


Sdi
addikt

Elküldtem priviben.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1074) PPeter válasza Simi2000 (#1070) üzenetére


PPeter
addikt

Ha nem szóltál volna...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1075) VVoid válasza Sdi (#1073) üzenetére


VVoid
aktív tag

Köszi. :)

(#1076) VVoid


VVoid
aktív tag

Láttam a Benq honlapon DW1650 meg DQ60 modelleket is. A LightScribe nem érdekel, így a DW1655 sem, úgy tűnik, egyébként ugyanaz, mint a DW1650. Ezekről nem igazán találtam használható infót. Lehet, hogy érdemes még várni? Bár továbbra is úgy látom, a DW1640 bőven elég lesz.
Egy kis up: tudja valaki, mi a különbség a DW1640A meg DW1640PRO között, ha van egyáltalán?

(#1077) PPeter válasza VVoid (#1076) üzenetére


PPeter
addikt

Az előlap meg a doboz. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1078) TeeJay válasza FefeeX (#1063) üzenetére


TeeJay
félisten

de ha az LG 2év garit vállal minden optikai meghajtóra akkor a minőséggel nem lehet sok baj szerintem.
inkább télleg az a gáz hogy nincs firmware támogatás meg nem a legprecízebb a belső.
de attól még szerintem nem egy rossz meghajtó gyártó.

pl gariban most kaptam egy GCE-8526B CD írót és találtam hozzá firmware updat-et és már frissítettem is.
szépen ír :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1079) VVoid válasza PPeter (#1077) üzenetére


VVoid
aktív tag

Köszi.
Érdekelne a véleményed amúgy erről az íróról, úgy általában (igen, már átböngésztem a topikját), esetleg ha van tapasztalatod az újabb Benq írókkal, az is. A burn.hu oldaladon olvastam a DQ60-ról, gondolom, el kell telni egy kis időnek, míg kiderül, mire jó, újabb fejlesztés, meg ha jól értem, igazi plusz csak a DVD-RAM írás.
És amit már kérdeztem: szól valami a NEC 4550 vagy PIO 110 javára, vagy sokat ne p*csöljek, Benq -> írás -> örül?
Kösz, rövid, velős válasz is...

(#1080) sasa 01 válasza FefeeX (#1065) üzenetére


sasa 01
csendes tag

Én nem úgy látom. :F
Vagy valami más firmware modósítással megoldható?

(#1081) IRON STORM válasza sasa 01 (#1080) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mit nem úgy látsz?
Van bitsettinges 1.22 firm Pio 110D íróhoz.

[link]

Csak a TDi!

(#1082) FefeeX válasza IRON STORM (#1081) üzenetére


FefeeX
veterán

reméljük lesz 1.37es bitsettinges rpc1es is hozzá, illetve hát 110 hez és akkor már full extra van.

(#1083) sasa 01 válasza IRON STORM (#1081) üzenetére


sasa 01
csendes tag

Kösz szépen, én nem itt néztem, de igazad van, csak ez DVR-110D.

(#1084) sasa 01 válasza FefeeX (#1082) üzenetére


sasa 01
csendes tag

Csak akkor fogok Pioneer DVR-110-et venni, ha hozzá is lesz módosított BitSetting-es firmware, különben BenQ DW-1640PRO vagy 1650.

(#1085) erdoke válasza sasa 01 (#1084) üzenetére


erdoke
titán

A 110D-hez van módosított bitsettinges FW. Az lenne az igazi, ha lenne 110-hez is.
A 1650 már kapható errefelé is?

A legjobb aláírás a héten

(#1086) PPeter válasza erdoke (#1085) üzenetére


PPeter
addikt

Valószínűleg meg tudom csinálni. De most épp szerverlogot bogarászok :((( :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1087) sasa 01 válasza erdoke (#1085) üzenetére


sasa 01
csendes tag

Igen, az lenne az igazi ha a DVR-110-hez is lenne BitSetting-es.
Szerinte még nem, de hamarosan lehet majd.

(#1088) sasa 01 válasza PPeter (#1086) üzenetére


sasa 01
csendes tag

Nagyon jó lenne, ha megcsinálnád.
Első dolgom lenne, hogy veszek egy Pioneer DVR-110-et.

(#1089) sasa 01


sasa 01
csendes tag

Ha módosított frimware-t használok, akkor a garancia nem vész el az íróra?

(#1090) erdoke válasza PPeter (#1086) üzenetére


erdoke
titán

Ha belevágsz, akkor az 1.37-essel kezdd. ;)

Láttam a lapot, biztosan belegázoltál valami ''nagytudású'' kő csög lelkivilágába valamelyik honlapon. Primitív emberkének tűnik. :((

A legjobb aláírás a héten

(#1091) PPeter válasza erdoke (#1090) üzenetére


PPeter
addikt

Inkább nem mondok semmit, nem tudom miért öröm más weboldalát széjjelkúrni. És még hálás lehetek, hogy nem tett kárt. :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1092) TeeJay válasza sasa 01 (#1088) üzenetére


TeeJay
félisten

ha első dolgod lenne hogy vegyél egy Pio 110 írót akkor szólj majd nekem is hogy melyik boltban látsz olyat mert ahol kérdeztem mgé sehol sincs :O
pedig már elvileg 2hónapja kapható lenne ha jól emléxem. :F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1093) neduddki válasza TeeJay (#1092) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Osszefojjnak a hete, de szeritnetm mar amult heten hoztunka Basys-tol 10db-ot.../ha nem akkor msot a het elejen/
Ott allt a polcon egy hjeten kerestul mikor bementem acegbe mndig fajo szivel nesztem reaja ugy kiprobaltam volana hogy mit szoll a +rw-imhez meg ram-okhoz, de hat idohiany:- ((( meg a monitorkra es tv-re sincs idom:- ((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1094) FefeeX válasza sasa 01 (#1089) üzenetére


FefeeX
veterán

Igen, elveszik ha megtudják h mit használtál...
Szóval mindegy melyikre flesseled rá, ezért én a 110D-t javaslom.

(#1095) FefeeX válasza erdoke (#1090) üzenetére


FefeeX
veterán

Az tényleg yoo lenne, 1.37 110es bitsetting RPC1...

(#1096) erdoke válasza FefeeX (#1095) üzenetére


erdoke
titán

Engem az RPC1 nem igazán érdekel, amióta DVD-képes maghajtóm van, talán egyszer tettem beléjük 2-estől eltérő régiójú lemezt. Az ilyen spéci alkalomra valamelyik írómra úgyis találok majd megfelelő FW-t, tehát fölösleges, hogy mindegyikhez legyen.

A legjobb aláírás a héten

(#1097) sasa 01 válasza FefeeX (#1094) üzenetére


sasa 01
csendes tag

De elméletileg a módosított frimware se tehet kárt az íróban ugye?
Te a módosított (BitSetting+RegionFree) firmware-t használod?

[Szerkesztve]

(#1098) FefeeX válasza sasa 01 (#1097) üzenetére


FefeeX
veterán

azt használtam mig ki nem jött az 1.37es 110hez, mert most az van rajt és frankón megy, de nincs olyan lemezem egyelőre amit eddig nem evett meg, szerezni fogok...
Valóban nem muszály az rpc1, de a teljesség kedvéért nem árt, főleg ha már nem az eredeti fw-t használod, legyen full-extrás, nem? Egyébként meg anyDVD...

(#1099) TeeJay válasza neduddki (#1093) üzenetére


TeeJay
félisten

sok más bolt is hozhatna már tőlük de úgy néz ki nem nagyon akarnak RAM írásra képes Pioneert beszerezni a kisker boltok.
van 1 sejtésem hogy azért mert a 110D-ről azt hiszik hogy az már tud RAM-ot írni.
jól hiszik de azt meg csak bütyköléssel lehet elérni.

na mindegy 1x csak lesz nekem való író is :DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1100) PPeter válasza TeeJay (#1099) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem vegyél egy Pioneer DVR-110D vagy NEC ND-4550 írót és vágjál bele a tapasztalatok gyűjtésébe! Segítőkész ember vagy, ha sikerül végre döntened, akkor hasznos tanácsokkal szolgálhatnál a topikokban a folyamatos lamentálás helyett.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.