Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) Aranygyerek válasza PhoenixK (#3000) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Akkor ezek közűl melyiket?
DVD±RW Pioneer DVR-110D (fekete) OEM +R/+RW/DL 16x/8x/8x, -R/-RW/DL 16x/6x/8x 8 750 Ft 10 500 Ft
DVD±RW Pioneer DVR-111 OEM +R/+RW/DL 16x/8x/8x, -R/-RW/DL 16x/6x/8x, -RAM 5x 7 925 Ft 9 510 Ft
DVD±RW Pioneer DVR-111D (fekete) OEM +R/+RW/DL 16x/8x/8x, -R/-RW/DL 16x/6x/8x 6 950 Ft 8 340 Ft
DVD±RW Pioneer DVR-111D OEM +R/+RW/DL 16x/8x/8x, -R/-RW/DL 16x/6x/8x 7 000 Ft 8 400 Ft

DVD±RW Samsung SH-S183 (fekete) SATA OEM +R/+RW/DL 18x/8x/8x, -R/-RW/DL 18x/6x/8x, -RAM 12x /2 év garancia/ 8 100 Ft 9 720 Ft
DVD±RW Samsung SH-W163A (fekete) SATA OEM +R/+RW/DL 16x/8x/8x, -R/-RW/DL 16x/6x/4x /2 év garancia/ 8 100 Ft 9 720 Ft
DVD±RW Samsung SH-W163A SATA OEM +R/+RW/DL 16x/8x/8x, -R/-RW/DL 16x/6x/4x /2 év garancia/ 8 100 Ft 9 720 Ft


[Szerkesztve]

Privire válaszolni illik.

(#3002) PhoenixK válasza Aranygyerek (#3001) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én a D-t javasolnám.... Hogy fekete v sem, azt rád bízom! A hardver ugyanaz mindháromnál (111, 111D, 111L) és a D a legolcsóbb...

Javaslom a döntéshez az író topic-ját: [link]
A firmware letölthető (sok más meghajtóhoz is): [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3003) Aranygyerek válasza PhoenixK (#3002) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszönöm.

Privire válaszolni illik.

(#3004) PhoenixK válasza Aranygyerek (#3003) üzenetére


PhoenixK
őstag

nm :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3005) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv!

Tunda valaki mondani nekem 17cm-es SATA csatolójú DVD-RW-T???

(Ide csatolóval van annyi, mint a szemét...)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3006) FefeeX válasza TESCO-Zsömle (#3005) üzenetére


FefeeX
veterán

most hirdetik a Lite-On 20x-os íróját.Az SATA-s, de nem hiszem, hogy lehet még kapni... De a cikk szerint már létezett egy eddig is...

(#3007) gg72 válasza TESCO-Zsömle (#3005) üzenetére


gg72
veterán

Én nemrég vettem Ausztriában egy Liteon SH-16A7S SATA írót [link] és nagyon jó választásnak bizonyult, ui. nagyon jó minőségben ír mindenféle lemezre, iszonyú gyorsan olvas és minőség-ellenőrző programokat is támogat (KProbe, CD/DVD Speed), tesztelésre állítólag amúgy is a Liteon-ok nagyon jók. Ez a harmadik író a gépemben, egy Plextor 716-es és egy Pioneer A09-es van mellette, és nem lóg ki a sorból... ;) Az ára 35 € volt, vagyis kb. 8900 Ft.

(#3008) FefeeX válasza gg72 (#3007) üzenetére


FefeeX
veterán

hát... megérte... szerintem...

(#3009) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#3005) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ajánlom mindenki figyelmébe a legfontosabb adatot: 17cm!

Ennél hosszabb meghajtó nem jöhet szóba, mivel nem fér a táptól!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3010) PhoenixK válasza TESCO-Zsömle (#3009) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én csak egyet tudok hirtelen, ami szemre elég rövid: LG GSA-H12N. Itt figyel a gépemben, ha este rá tudom venni magam, lemérem neked... :DDD

mod.: Mielőtt fújjogná akárki is az LG-t: ez a 18*-os széria egyik első példánya az LG-től, alap darab. Szinte minden formátumot megeszik, eddig nincs gond vele. Az egyetlen zavaró dolog, hogy alapjáraton hangos, de ez orvosolható. Már 4*-es olvasásnál is normális a hangja.

[Szerkesztve]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3011) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Van két alternatíva melyiket válasszam:
NEC v. Pioneer?
DVD-író

Nem a sebesség csak a boztos pontos írás - és visszaolvasás számít ...
üdv, lakisoft
ui.:bármi más alternatíva is érdekel ... :D

(#3012) FefeeX válasza lakisoft (#3011) üzenetére


FefeeX
veterán

sebesség: NEC, nekem van egy 4571A, de sajna a gyári DVD filmekkel néha ugrál, szerintem mert túl gyorsan olvassa. Ja és elég hangos is...
Van egy Pio 110-em is. Ez azért gyengébb minőségben ír, a 111-es már ajánlott kategória. Ha egyszer be tudod normálisan szerelni, nem lesz már gond vele, viszont a 110essel anno sok embernek gondja volt.
Igazából az írás minőség NEC 4551 és Pio111 től kezdve közel azonos, tehát mindegy ilyen szempontból, melyiket veszed, viszont tapasztalat: PIO halkabb, és átflesselve a 111D is tud labelflash-t. PIO kicsit lassabban is olvas, de ennek köszönhetően sztem beolvas olyat is amibe a NECnek beletörik a bicskája... Természetesen nem a minőségi lemez, jó író kombinációkról beszélünk... :)

(#3013) lakisoft


lakisoft
veterán

lehet hogy veszek inkább egy használt plextort?!
leváltottam az NEC3540A-t , a sebességgel ott sem volt gon csak az olvasással
üdv, lakisoft

(#3014) #56474624 válasza FefeeX (#3012) üzenetére


#56474624
törölt tag

de sajna a gyári DVD filmekkel néha ugrál, szerintem mert túl gyorsan olvassa.

Gondolod, azért ugrál? Én tapasztaltam már dvd-nézés közben megakadást, és akkor egyszer csak elkezdte pörgetni a lemezt. Egyszerűen lusta, vagy nevezhetjük energia-takarékosnak/környezet-tudatosnak is. :D
Az LG DVD-olvasómnál nem volt ilyen megakadás, ott mindig pörgette a lemezt.
Na meg persze játék közben is nekiáll lazsálni, ha cd-ről olvasom be a játékot, elég kellemetlen tud lenni... Pont mint az Asusom anno.

(#3015) lakisoft válasza #56474624 (#3014) üzenetére


lakisoft
veterán

azért ne essetek egymásnak ...
Ez van - az NEC már csak ilyen marad !
Köszi a tippet!
üdv, lakisoft

(#3016) FefeeX válasza #56474624 (#3014) üzenetére


FefeeX
veterán

hm lehet. A piomml ilyen nem fordult elő... valami ösztönző kéne neki... Meg valami lassitó prog - nero drivespeedje nem tudja rajt állítani a DVD olvasás sebességet, csak a CD-t...

Ja és a plex állítólag 15ezer, az nem rossz ár...

(#3017) anunnaki85


anunnaki85
csendes tag

Sziasztok!
Lehet hogy rossz topic-ba írok, de nézzétek el, mert a többi 6000 között első ránézésre nem találtam nekem megfelelőt. :U
Szóval az lenne a gondom, hogy van egy LG DVD-íróm, és nero 7-tel szoktam írni. Ha felírok dvd-re valami programot, vagy játékot, zenét, az megy normálisan, de ha filmet írok akkor mindíg van valami baja vagy a lemeznek, vagy az írónak, ezt nem tudom. Ha felírok dvd-re sok avi filmet, és bejelölöm a többmenetes dvd írást (egyébként meg tudjátok mondani, hogy pontosan mi a különbség az egymenetes és a többmenetes között?), megírja a dvd-t, de a házimozi nem tudja lejátszani, meg másik gép se. Ha nem jelölöm be a többmenetes dvd-írást, akkor meg felírja a 100%-ot, és a végén kiírja, hogy ''cd írási hiba'' és a saját gépem se indítja el utána (valószínüleg nem tudja lezárni). Légyszi segítsetek, mert mostanra olyan szintre jutottam, hogy már nem merek írni. :(
A másik kérdésem, hogy mi a különbség a DVD +R és a -R között, melyiket érdemes használni?
Előre is köszi!

(#3018) FefeeX válasza anunnaki85 (#3017) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, a többmenetes írást nem olvassa be minden asztali DVD olvasó. Ez a probléma itt... Hogy másik gép miért nem játssza le az rejtély... DE kérdés milyen DVDre írsz... Meg a másik, hogy az LG írókkal sok a baj... Megoldást jelenthet a problémádra egy új NEC vagy Pioneer író vásárlása... kb 9ezer forint körül megúszod vele, és nem lesz írási problémád... Ja és használj Verbatim vagy Ricoh Gold lemezt. És 6x-nál ne írj gyorsabban. És filmeket mindig egy menetben írj fel, ha asztaliban is játszani akarod... A többmenetest folytatni lehet, az a különbség... :)
kicsit szétszórt vagyok, remélem mindenre válaszoltam... :)

(#3019) forestia


forestia
tag

Sztetek a NEC AD7173 BULK jó vétel lenne 8250 yo magyar forintért?
A BULK mit takar egész pontosan?

Köszönöm


Üdv

(#3020) forestia


forestia
tag

Sztetek a NEC AD7173 BULK jó vétel lenne 8250 yo magyar forintért?
A BULK mit takar egész pontosan?

Köszönöm


Üdv

(#3021) forestia válasza forestia (#3020) üzenetére


forestia
tag

Bocsesz, behalt a PH. Nyomtam egy refresh-t, és kéccer ment a post...

(#3022) szeva000 válasza forestia (#3020) üzenetére


szeva000
addikt

Jó vétel szerintem :)

(#3023) forestia válasza szeva000 (#3022) üzenetére


forestia
tag

THX :D

(#3024) FefeeX válasza szeva000 (#3022) üzenetére


FefeeX
veterán

szerintem is jó vétel, naná...

(#3025) lakisoft


lakisoft
veterán

Milyen plextor érdemes mostanság venni?
SATA megéri?
vagy kb. teljesítményben ugyan ott van mind az ide?
üdv, lakisoft

(#3026) IRON STORM válasza lakisoft (#3025) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mitől lenne más teljesítményben?
Plextorok közül a zászlóshajó a 760-as. Ha van szabad IDE helyed inkább azt vegyél.

Csak a TDi!

(#3027) Kalozman


Kalozman
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni NEC 3520A-hoz 1 jó társat h ne legyen 1edül.
NEC AD-7170S F SATA dvd író
Rá gondoltam. Valakinek valami tapasztalat ? Az h satás az nekem még nagyon új.Érdemes ienbe beruházni vagy vegyek inkább 1 simát ?Mien előnyökkel jár majd a sata ill stabil-e már otikai cuccoknál ?

Előre is köszi

(#3028) hemo


hemo
tag

Erről a Sony 16x, DL, RAM DWG120AB2 dvd iróról tuttok valamit?
Mennyi ideje hozták forgalomba kb, és ez is liteon irónak felel meg? Vagy milyennek?
Érdemes ilyet venni még?

(#3029) lazydog válasza lakisoft (#3025) üzenetére


lazydog
addikt

Annyi meglepetés érhet, hogy nem fog menni az alaplapodban.
Egyébként SATA-t érdemes venni, már csak azért is, mert lassan eltűnik a PATA csatlakozó az alaplapokról.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3030) IRON STORM válasza hemo (#3028) üzenetére


IRON STORM
őstag

igen oem Lite-On író. kb 1 éve hozhatták forgalomba, vagy egy kicsit régebben.

Csak a TDi!

(#3031) victory76


victory76
csendes tag

NForce 4-es lapra Asus A8N-e vehetek ilyen írót? NEC - AD-7170 Sata
Működik az IDE-s íróval együtt úgy,mint ha két IDE-s lenne a gépben?

(#3032) amerigo válasza Kalozman (#3027) üzenetére


amerigo
aktív tag

Hello!
Kb. 1 hónapja nyúzok egy pont ilyet. Az égvilágon semmi gondom nem volt vele, bár nem tudom hogy SATA-IDE páros hogy viselkedne, nekem a vinyóm is SATA-s.Eddig mindent írt és olvasott, a TDK 16*-R -t 18- sebességgel is. Bár én visszavettem olvasásnál a sebességét drive-speed -el mert mindent 16*-an akar egyből olvasni, és egy kicsit hangos.

(#3033) lakisoft


lakisoft
veterán

Hali!
A Plextor PX-755A - ről mi a véleményetek?
üdv, lakisoft
érdemes megvenni?

(#3034) lazydog válasza lakisoft (#3033) üzenetére


lazydog
addikt

Igen, alig gyengébb a PX-760-nál

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3035) mAtech


mAtech
aktív tag

Meglett az Asus 1612-m. Dobozos. Kaptam mellé 1 db DVD+R és 1 db CD-t. Mindkettő Lightscribe-os és Verbatim. Valamint még 1 db bőr 20 db CD-t magába foglaló lapozgatós tokot is:) Mindezt 2 év garival.
Maga az író eddig jó. 2 filmet írtam vele. A RAM-ot is megfelelően írja. Remélem legalább addig bírja mint az LG4160-am.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#3036) FefeeX


FefeeX
veterán

Lite-On LH-18A1P-487C bruttó 8894 Ft. Szerintetek megéri? Mert akkor mehet az ajánlott írók közé :) Dobozos, egy év garis, csak infónak szántam... :)

(#3037) FefeeX


FefeeX
veterán

Ja és kérdés, szeretnék mihamarabbi választ: NEC 4571em van, és a drivespeed nem akarja engedni kiválasztani a DVD olvasási sebességet... Mi lehet a gond, hogyan tudnék rajt lassítani? Tudom hogy nem ide való, de talán tud rá valaki valamit mondani... :)

(#3038) lakisoft válasza lazydog (#3034) üzenetére


lakisoft
veterán

És hát az ára meg elég megnyerő!!!
köszi
üdv, lakisoft

(#3039) lazydog válasza lakisoft (#3038) üzenetére


lazydog
addikt

Mint láthattad, nekem is ilyen van. Jól muzsikál, elégedett vagyok vele.
Egyáltalán nem zavar, hogy csak 16x sebességgel lehet írni, és nem 18x-osan. Mivel jobbérzésű ember úgyis maximum 8x-osan ír. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3040) :AMF: válasza FefeeX (#3037) üzenetére


:AMF:
senior tag

Csak akkor tudod Drivespeed-ben állítani a DVD-olvasás sebességét, ha lemez is van a meghajtóban. Üresen nem ajánlja fel, csak a CD-olvasás sebességének állítását. (Nekem is ilyen íróm van, de szerintem ez írótól független sajátossága a Drivespeednek.)

Sok sikert.

(#3041) IRON STORM válasza FefeeX (#3036) üzenetére


IRON STORM
őstag

Én vettem egy ilyen írót.
Főleg +R médiára írok abból is Verbatimra, nagyon jó minőségben írja.
Cdfreaks fórumán az író saját topicjában rengeteg eredmény van.
nagyon jó kis író

Csak a TDi!

(#3042) MartinIsti


MartinIsti
csendes tag

Sziasztok!

Most állok DVD-író vásárlás előtt, mert a régi beadta a kulcsot. Az NEC 3500A volt, és annak ellenére, hogy kb. 2 évet bírt ki, ismét ezzel a márkával szemezgetek. Jelenleg 3 választottam van, kb. 1 árban (7,5-8e):

Pioneer DVR-111D
NEC AD-7173A
NEC ND-4571


(Mellékesen még az ASUS DRW-1608P3S is megfordult a fejemben.)

A két NEC között nem találtam komolyabb különbséget (a LabelFlash amúgy egyáltalán nem érdekel, úgyhogy ez nem tényező) a paramétereikben, de persze ettől még lehet, és ha van is, mondja el nekem valaki, legyen olyan kedves!

A Pioneerek meg manapság már NEC chipset-tel mennek, ugye? Ez pontosan mit jelent?

Várom tanácsaitokat!

Köszi!

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

(#3043) Tibro5 válasza MartinIsti (#3042) üzenetére


Tibro5
senior tag

szerintem a pio-t válaszd, nekem is nec 3500-am van és kezd megpusztulni. Én csalódtam a nec-ben... :(((

(#3044) FefeeX válasza MartinIsti (#3042) üzenetére


FefeeX
veterán

a hardver más, a vezérlőchip ugyanaz. De máshogy programozzák...
Nos, nekem 4571em van, jó cucc, de hangos, ha halkabb kell sztem vedd a Pio-t...
Minőségre nem rossz, csak filmezni, zenélni nem megfelelő, DVD olvasás akad, mert lusta... Írásminőségben meg egykutya a 111el... és az is tud labelflesst, bár téged ez nem érdekel... :)

(#3045) Tibro5 válasza FefeeX (#3044) üzenetére


Tibro5
senior tag

az én 3500-ös necem is bazi hangos, úgy látszik ez nec betegség. Ismerősömnek pioja van és az tényleg szinte hibátlan...

(#3046) M0D


M0D
csendes tag

A szar pioneer kb. 10hónapot bírt... Kukában a helye az ára meg...
Ajánlom az LG-t, meg a Hp-t.

(#3047) FefeeX válasza M0D (#3046) üzenetére


FefeeX
veterán

uff, na LG és HP... nem egy főnyeremény...

(#3048) FefeeX válasza :AMF: (#3040) üzenetére


FefeeX
veterán

Nagyon-nagyon-nagyon TENKJÚ. Azóta nem hangos a cucc, mondjuk egyesével kell állítani, ha másolni és filmetnézni akarsz felváltva... :) De nincs hangja, nem akad be a film, csak nagyon ritkán... :R :R :R

Ezek után, ha valaki elfogadja a macerát, nagyon ajánlom a NEC 4571-et, mert gyönyörűen ír, oltárian gyorsan olvas...

(#3049) FefeeX válasza Tibro5 (#3045) üzenetére


FefeeX
veterán

Pio sem tökéletes, 110essel sok gond volt általában, mondjuk az enyimmel azóta sincs...

(#3050) Batkacsek


Batkacsek
csendes tag

Sziasztok.

Tudom, hogy nem ide illő téma de remélem most az egyszer elnézitek nekem.

Remélem tud valaki segíteni nekem.
Tegnap frissítettem az LG GSA-4120B Firmware-t még a gyári A102 volt fent és feltettem az A115-öt.
Minden futó programot kikapcsoltam vírusirtót stb. valamint a jumper is Master állapotban volt valamint a dvd-ben sem volt lemez.
Miután megtörtént a frissítés és az újraindítás meglepődve tapasztaltam, hogy nem olvas sem cd-t sem pedig dvd-t a meghajtóm.
Ezek ztán visszatettem a A102-t de ez se segített a problámámon.

Ezek szerint elhalálozott a dvd?

Legyetek szíves segítsetek, köszi. :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.