Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) Calogero válasza robi0604 (#1850) üzenetére


Calogero
addikt

Nincs annyi hely már a házban, de ha csere lesz akkor másiknak mennie kell

(#1852) robi0604 válasza Calogero (#1851) üzenetére


robi0604
őstag

Hát fájó szívvel, de akkor menjen szerintem.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1853) S_E_R_I


S_E_R_I
aktív tag

Hy. Ehez a problémához nem találtam megfelelő Topict, szal elenézést mert ide irtam ujat meg ezért bolondság nyitni. Na szal az a problémám hogy van egy LG DVD-íróm és egyszerűen nem tudok velel DVD irni. CD írás megy azzal nincs probléma, de ha DVD-röl van szó akkor nem. Mi lehet a probléma :F (már nagyon idegesít).

Thx elöre is.

(#1854) tope válasza S_E_R_I (#1853) üzenetére


tope
addikt

Nem sikerül írni, azaz rossz az írás, vagy nem lehetséges írni, azaz fel se kínálja?

(#1855) S_E_R_I válasza tope (#1854) üzenetére


S_E_R_I
aktív tag

Felkinálja addig minden oké, kiválasztom mi mennyen rá az is oké aztán elkezdi irni (kezdené) és hiba a DVD-írás közben. szal nem értem mi van. CD-t normálisan tudok irni.

(#1856) 5teve válasza Calogero (#1848) üzenetére


5teve
senior tag

Én a helyedben mindenképp lecserélném. A régiért jó eséllyel kapsz 5k-t a ''piacon'', hozzáteszel még 5-öt, veszel egy zsír újat és egy darabig újra nincs gondod. (a 6-ik lemeznél sem :) )

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#1857) 5teve válasza S_E_R_I (#1853) üzenetére


5teve
senior tag

LG típusa? milyen lemezt használsz? Milyen sebességgel írsz? Milyen programmal? Próbáltál több féle lemezt, programot, sebességet?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#1858) S_E_R_I válasza 5teve (#1857) üzenetére


S_E_R_I
aktív tag

Kössz, de már megoldódott valami baj volt a Neroval szal, nagyobb volt az ijetség mint a proléma, de kössz hogyan segíteni akartatok. Thx :R

(#1859) Calogero válasza 5teve (#1856) üzenetére


Calogero
addikt

Szerintem senki sem akar nem 100%-s írót venni átvágni meg senkit nem akarok, így eladni nem is akarom . Inkább megvárom amíg végleg megadja magát a A08-am.

(#1860) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hali!
Külső dvd-írót kéne vannem, vagy külső házat-belső odd-t. Utóbbi ugye olcsóbb lenne, de úgy tudom, hogy macerás, viszont a külsők közül nem tudom, hogy mit érdemes. Egy Plextort ajánlottak, az olyan 33 körül van, viszont szívesen megúsznám olcsóbban, ha jó minőséget kapnék. Notebookról arhíválásra használnám, ez elég kis terhelst jelent, és nem cipelném, az íróasztal fiókja, és munkalapja között közlekedne.
Köszi :R

Üdvözlettel: Gabi

(#1861) robi0604 válasza Shia-ko (#1860) üzenetére


robi0604
őstag

Hát inkább a ''komplett'' külső írónál maradnék... Azoknak a fw-je erre van nagyjából kialakítva és így biztosabban írják a lemezeket, mint a belső író-rack kombinációk.
Az LG, Samsung és a hasonlókat kihagynám.
A plextor az tényleg nagyon jó, egy kicsivel olcsóbb, de nehezen beszerezhető a Benq és az ugyanezen belsővel rendelkező Sony-k.
Ezek közül érdemes szerintem választani, ha minőségről van szó.
Ha jól tudom a Pio-nak és az Nec-nek is van ilyen írója, de azt Mo-n nem hiszem, hogy találsz...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1862) Shia-ko válasza robi0604 (#1861) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Megveszem a Plextort is, ha nincs más értelmes alternatíva. köszi a segítséget. :)

Üdvözlettel: Gabi

(#1863) robi0604 válasza Shia-ko (#1862) üzenetére


robi0604
őstag

Sziv. :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1864) Petiu


Petiu
csendes tag

Sziasztok! DVD írók között jó az LG márka? és a combo drive képes dvd-t is írni?
köszi

(#1865) robi0604 válasza Petiu (#1864) üzenetére


robi0604
őstag

Nem sokan szeretik az LG-t... Annyi pénzért sokkal jobb driveokat lehet kapni. pl. NEC, Pio.
A ''combo'' az optikai driveoknál, általában DVD-olvasó és cd-író ötvözését jelenti. Tehát nem tud írni csak olvasni DVD-t. :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1866) Petiu válasza robi0604 (#1865) üzenetére


Petiu
csendes tag

Most nem a pénz a lényeg, mert cserélek a vga-át (aminek az értéke kb 4000-5000Ft) egy LG dvd íróra vagy egy combo drivera... melyik éri meg?
köszi

(#1867) blattida válasza Petiu (#1866) üzenetére


blattida
nagyúr

Ma már semmi értelme combo drive-ot venni. Annyi pénzért kapsz dvd írót is.
Tehát a dvd író éri meg jobban! De miért LG?! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1868) robi0604 válasza Petiu (#1866) üzenetére


robi0604
őstag

Ha csere, akkor az író természetesen. :)
Mondjuk kérdés mennyit használták és milyen módon...
A lényeg, hogy frissíts fw-t, normális lemezeket használj és ne max sebességgel írjál.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1869) slaci007 válasza Petiu (#1866) üzenetére


slaci007
senior tag

Felejtsd el az LG-t,ajánlott írok pio111,Nec4550,4570,Benq1655 és a király PLEXTOR 760. :Y

Tungsram 1896-2022

(#1870) Petiu válasza slaci007 (#1869) üzenetére


Petiu
csendes tag

El is felejtettem, mert valaki lecsapott az íróra. Nálatok ennyire szar az LG? A Pioner, Samsung, NEC, Sony írók egy árban vannak az LG-vel. Van különbség

(#1871) misuti válasza Petiu (#1870) üzenetére


misuti
tag

Nekem Lg-m volt,még egy hónapig sem bírta!Most NEC van,de ez még nagyon új,hogy véleményt írjak róla!A pioneer 110-es verziója nem túl jó,de a 109 -ről csak jót hallottam!A többit nem ismerem!

(#1872) parvus válasza misuti (#1871) üzenetére


parvus
tag

Pedig a 109-es volt a legszánalmasabb! A 108 az IGEN!

menjünk inkább kapálni!

(#1873) karicska


karicska
tag

Hali!

Jelenleg egy Pioneer 107D dvd íróm van, két hete nem olvasott be egy lemezt, amit ''ő'' írt meg régebben, kicsit bosszus lettem, mert ugye a Pioneer elvileg minőségi drive-kat gyárt, de ma ahogy még egy általa megírt lemezt nem akart beolvasni, akor kiborult a bili. Ehhez hozzá tarzoik, hogy az első lemezt haver LG 4040B meghajtója egy kisebb lassulással (lement 3MB/secre) végig olvasta! Tanácsot kérnék, milyen meghajtót vegyek, mert anak idején azért mertem befektetni Pioneerba mert hogy az jó márka, meg mindenki kedvence, de nekem most eléggé meg telt a hócipőm vele. Mellesleg a lemezek Arita 8x-s lemezek voltak amiket mind 4x-sen írtam meg!

Várom az ötleteket dvd-íróra, tudom plextor lenne a legjobb, de azt nagyon drágának találom, valami olcsób kategória?

Üdv: Karics

"Welcome to the real world"

(#1874) jezusom válasza karicska (#1873) üzenetére


jezusom
csendes tag

Üdv

Ne Aritára írj, nem a drive hibája, hogy nem olvassa be. Lehetőleg minőségi (pl.:Verbatim) lemezeket használj, megéri az árkülönbség.

Plextoron kívül Pioneer, Nec és Benq írókat ajánlok.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

(#1875) karicska válasza jezusom (#1874) üzenetére


karicska
tag

Egyik ismerősömnek is, Pioneer írója van, azt hiszem 110D talán, de neki akart vissza olvasni lemezeket! Másik akkor a 4040B író miért olvasta be?

Most TDK-t veszek remélem az jó, nem igazán érdeklődtem eddig utána

"Welcome to the real world"

(#1876) forceberg válasza jezusom (#1874) üzenetére


forceberg
veterán

Hát ja. Mióta a TDK eredete kétes, nálam is csak Verbárium van! :R +16-os, 8x-osan írva, 3540-nel.
Aritát max. filmre tudom ajánlani, ha a lejátszód képes átugorni a hibákat. ;]

A TDK-nak úgy tudom problémái voltak, s hozzám is került nem TDK, TDK. Azt hiszem CMC volt talán?

[Szerkesztve]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1877) karicska válasza forceberg (#1876) üzenetére


karicska
tag

Ne mondjátok már, hogy a lemez a hibás, (mondjuk nem mondom, hogy high end minőség de elvileg a ridata minőségű lemez, amit mindenki jónak kiálltott ki!) , ha haver írója meg beolvasta, most vagy nekem van hülye felfogásom vagy nem tom, de ha hibe van egy eszközzel, ami két dolgtól függ, és az egyiket másik gépben feltudtuk használni akkor csak a másik a hibás, legalábbis a tiszta logika ezt diktálná.

Azért megnézem másik gépben is a meghajtót hátha az nforce driver plussz cuccai, habár akkor nem a meghajtónak kéne kínlódnia, mondjuk kipróba nem sokból tart!

Majd még jövök, de az biztos hogyha veszek meghajtót akkkor viszem magammal a két lemezt és ha csak egy LG fogja beolvasni akkor az LG-t fogjuk megvenni! Mellesleg elvileg minden író vissza ovlassa az általa írt adatokat! Eben az esetben nem értem miért nem igaz:(

Gondoltam még olyanra is eseleg valami lézer erősítést, hogy könnyebben mennyen az olvasás, vagy valami ilyesmi?

"Welcome to the real world"

(#1878) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Amugy mint koztudott nem vagok egy nagy lg nivo, de dv iroban megitn visszatertem hozza... kicsit vissza la is irtam miert... /akik erdekl keresen ra a nikre-ra a totyikban./
tehat egyellore en inkabb lg...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1879) forceberg válasza karicska (#1877) üzenetére


forceberg
veterán

Nem, én elvről beszélek, hogy 30-40Ft a különbség a jó és a kétes lemez között...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1880) erdoke válasza karicska (#1877) üzenetére


erdoke
titán

Az LG íróknak elég jó a hibajavítása, de ez nem indok arra, hogy valaki xar lemezeket használjon. Ami induláskor vacak, jó eséllyel még gyorsabban romlik. Mit csinálsz akkor, ha két hónap műlva már az LG se olvassa vissza?
Kiadsz 9e Ft-ot új íróra. Számold csak ki, mennyi jobb lemez árkülönbözetét futná ki ez a pénz... (Segítek: 30 Ft-tal drágább lemezből 300 db-ot)

A legjobb aláírás a héten

(#1881) forceberg válasza erdoke (#1880) üzenetére


forceberg
veterán

:C :C :C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1882) neduddki válasza erdoke (#1880) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te erdoke, Te beteg vagy???
Te lg-t dicseroleg aszadra venni, ajaj vki ellopta a jelszot aban bisztos vagyok!!!:- ))) vagy ha nem akkor : ''a tuz es a viz osszeer'':- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1883) erdoke válasza neduddki (#1882) üzenetére


erdoke
titán

Bazi lassan olvas, szóval én inkább a jó lemezre szavaznék. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#1884) neduddki válasza erdoke (#1883) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En meg a 1612-re buktajbolt JO +R-rel:- )))

udv

neduddki

p.s. sajanlom hogy a mbi-os tdk-k megszutek, de ezek arichok sem kutjak:- ))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1885) karicska válasza erdoke (#1880) üzenetére


karicska
tag

Akkor ezek alapján, jobban jönnék ki ha átírnám más DVD-kre, TDK-hoz mit szóltok? Melyiket ajánljátok?

"Welcome to the real world"

(#1886) neduddki válasza karicska (#1885) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nekem ''hivatalso'' forrasbol volt az +R8* mbi-jaim enmeg vagyok veluk elegedve meg most is iras utan 8-10 honappal...
amugy probald elkapni Gab-ot hatha akar meg Ricoh-bol...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1887) blattida válasza karicska (#1885) üzenetére


blattida
nagyúr

A TDK-t felejtsd el. Vebatim, Plextor, +-os Ricoh! :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1888) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

3 versenyzőnk van:

LG 4167B
NEC 4570
Pioneer 111D

Ki nyerjen? :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1889) blattida válasza Motion_Blur (#1888) üzenetére


blattida
nagyúr

A jobb. :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1890) Motion_Blur válasza blattida (#1889) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kicsit visszaolvastam, asszem az LG az első körben defektet kapott.

Pioneer szélárnyékból előzve nyer? :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1891) blattida válasza Motion_Blur (#1890) üzenetére


blattida
nagyúr

A maradék kettőből szinte mindegy. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1892) TeeJay válasza Motion_Blur (#1890) üzenetére


TeeJay
félisten

árban és teljesítményben is jobb a Pioneer + ezerszer jobb FW support :DDD :R
és egy kis csellel még a legolcsóbb 111D íróból is tudsz 111L-et varázsolni ami DVD-RAM-tól kezdve Labelflash-ig mindent tud mindez 10k körüli áron vagy még olcsóbban is (mostanában mióta megvan nekem a Pio 110 íróm nem néztem árakat)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1893) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Pioneer 111 és 111D között mi a különbség?
És nyugodtan megvehetem én ezt az írót ha havi kb 1 max 2 lemezt írnék vele?
Akkor természetesen jó minőségű lemezt vennék, (+ osat vagy - osat? egy asztali DVD lejátszó számára írnék általában.) Sebesség egyáltalán nem fontos, csakis a minőség.
Előre is űberbig THX. Ja és mi az az fw? Mindenki erről írogat itt...

:R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1894) blattida válasza Ferdzsoo (#1893) üzenetére


blattida
nagyúr

A 111 ír dvd-ram-ot is, a dés nem. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1895) erdoke válasza Ferdzsoo (#1893) üzenetére


erdoke
titán

A firmware (FW) az író vezérlőprogramja, ami egy benne található újraírható chipben van. Ez mondja meg neki, hogy mi alapján ismeri fel a lemezt, és melyik lemezt milyen stratégiával írja és olvassa. Ezeket a stratégiákat a gyártók folyamatosan csiszolgatják, illetve új (vagy valamiért korábban kihagyott) lemezekhez újakat tesznek bele. Ezért érdemes mindig a legfrissebbet használni.
A Pioneer 111-ről megtalálod a keresett információkat a saját témájában.

A legjobb aláírás a héten

(#1896) sszever


sszever
őstag

Olyan DVD írót keresek (külső és belső-t is), amely a tokos DVD-RAM-okat is kezelik, anélkül, hogy a lemezt ki kellene vennem a tokból.

Valakinek ötlete? Mondjuk lehetőleg megbízható író legyen!

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1897) AMD Power


AMD Power
titán

Mi itt a vélemény erről Pioneer DVR-107D? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1898) robi0604 válasza sszever (#1896) üzenetére


robi0604
őstag

Nem lessz könnyű dolgod... :(
Magyarországon nemnagyon lehet ilyet kapni.

[Szerkesztve]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1899) robi0604 válasza AMD Power (#1897) üzenetére


robi0604
őstag

Régi... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1900) AMD Power válasza robi0604 (#1899) üzenetére


AMD Power
titán

Azt tudom ,de attól függetlenül mág lehet jó nem?:) Eddig nem volt vele semmi bajom ,persze nem is írok vele állandóan!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.