Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) Zoli bácsi válasza PPeter (#600) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Bocsánat, udma33-as kábeleket szoktam használni, arra gondoltam.

(#602) TeeJay válasza PPeter (#600) üzenetére


TeeJay
félisten

szóval akkor DVD írót ne tegyek primary slave módra???
ugyanis a vinyóm primary master és 80eres UDMA 100-as kábelen van ugyebár amit az alaplaphoz adtak.
a másik kábelt honnan tudom meg amit kaptam az alaplaphoz hogy milyen is?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#603) Hequila


Hequila
őstag

FIÚKLÁNYOK, VILLÁMKÉRDÉS:

Létezik NEC 3540-es és NEC 3540A író is? Ha igen, akkor mi a kettő közt a különbség? És ha nem, akkor miért mondták nekem a kiskerben, hogy csak 3540-esük van?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#604) PPeter válasza Hequila (#603) üzenetére


PPeter
addikt

Ugyanarról az íróról van szó.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#605) Hequila válasza PPeter (#604) üzenetére


Hequila
őstag

Megnyugodtam, hogy nem én vagyok ennyire láma, hanem a kisker... :) Ugynis a teljes történet szerint NEC 3540A-t kértem, de az eladó aszonta, hogy csak 3540-est tud adni...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#606) PPeter válasza TeeJay (#602) üzenetére


PPeter
addikt

Jézusom, Te korábban azt írtad, hogy informatikát tanulsz, milyen keretek között, milyen intézményben teszed ezt? Olyan nincs, hogy primary slave ''mód'', könyörgöm, az adatátvitel módja (UDMA-2 /ATA-33/, UDMA-4 /ATA-66/, UDMA-5 /ATA-100/) nem az eszközök elhelyezési sorrendjétől (Primary master/slave, Secondary master/slave), hanem az alkalmazott kábel típusától függ. UDMA-2 /ATA-33/ átviteli módhoz a régi, 40 eres kábel való (ezt tanácsos használni a CD/DVD meghajtókhoz, sok esetben akkor is, ha az eszköz egyébként támogatná a magasabb adatátviteli módot is), míg az UDMA-4 /ATA-66/ és gyorsabb adatávitelhez a 80 eres kábel kell (tudod, kétszer annyi ér fut benne, mint a 40 eresben, szemre is könnyű megkülönböztetni). Amit kerülni illendő a modern CD/DVD drive-ok esetén, az a HDD és CD/DVD-meghajtók egy vezérlőn, azaz egy kábelen belüli keverése, különösen akkor, ha a HDD esetleg rackban (fiókban) van, és a CD/DVD eszközök az ATA/IDE vezérlőtől függően nagyon allergiásak tudnak lenni a szabványosnál hosszabb, illetve hengerelt kábelekre is, valamint fokozottan be kell tartani a szabványos sorrendet, azaz a slave eszköz kerüljön a kábel közepére, master a kábel végére. Ennél cizelláltabban már nem tudom leírni, bocs, nincs kéznél a ''Hogyan különböztessük meg a hardvert a szoftvertől'' c. hiánypótló könyvecském. :O

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#607) TeeJay válasza PPeter (#606) üzenetére


TeeJay
félisten

pesten fősulin tanulom ja:DD

szóval vágom a témát mert már 5-6éve is halom gépet összeraktam a semmiből.
a kábelezést is vágom és nekem is kajak így van a mostani gépemben ahogy leírtad:P

ATA-100as kábelen van a 2 vinyó amiből csak 1 szokott menni mivel a másik rackben van és mindgi ki van kapcsolva.
ATA-33as kábelen meg egy CD olvasó(master) és egy CD író(slave)

csak unatkoztam aztán valamit kérdeztem már hogy megtudjam mások is így csinálják e
sorry de kíváncsi vagyok mindig:B

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#608) VVoid válasza TeeJay (#607) üzenetére


VVoid
aktív tag

De most komolyan, ha vágod a témát, akkor miért írsz sületlenséget? Vagy egyszerűen csak nem figyelsz oda, mit írsz le? :F
Amúgy a CD-írót ajánlatos master-nek tenni.

(#609) TeeJay válasza VVoid (#608) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem képzeld az LG CD író vígan megfér egy Shuttle CD olvasóval.
az olvasó secondary master az író meg slave.

meglátom hogy a kettő közül melyik lesz eladva ha kell valakinek, és utána majd meglátom hogy melyik módon fogom bekábelezni a DVD írót.

slave vagy master szerintem mindegy ha a kábel jó és a jó csatlakozóra kötöd.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#610) VVoid válasza TeeJay (#609) üzenetére


VVoid
aktív tag

Akkor nagyszerű. De azért ez nem minden CD-íróra igaz, ha valami gáz van az írással, azt szokták ajánlani, hogy ki kell próbálni egyedül egy kábelen, masterként, és az esetek egy részében ez tényleg meg is oldja a gondot.

(#611) TeeJay válasza VVoid (#610) üzenetére


TeeJay
félisten

fura.
nálam sosem volt gáz még optikai meghajtóknál.
pedig volt már hogy 3at raktam a gépbe egyszerre össze vissza és mindig mert mindegyik.
olvasó master író slave.

majd most már csere lesz.
ha lesz DVD író:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#612) fecoka válasza PPeter (#606) üzenetére


fecoka
aktív tag

Nagyon nagyon komolyan mondom, irigylem a birka türelmedet.
Én sajna néha azt hiszem, hogy a dedóba keveredtem.
De inkább hiszem, hogy vannak itt emberek akik szándékosan a bolondját járatják velünk.

(#613) PPeter válasza fecoka (#612) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet hogy túl türelmes vagyok - köszönöm az elismerést, komolyan -, igazából nem tudom... Mindenesetre azt vallom, hogy vagy így, vagy sehogy, mert attól nem lenne jobb senkinek, ha elveszteném a fejem.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#614) Ocsu válasza PPeter (#596) üzenetére


Ocsu
csendes tag

Srácok nem jött be!
leszedtem minden progit, nemsegített
aztán maradt a formázás, ujratelepítés
De nem jött be a dvd íróm most is csak a cd lemezt olvassa be.

(#615) PPeter válasza Ocsu (#614) üzenetére


PPeter
addikt

Akkor sajna megpusztulóban van.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#616) Ocsu válasza PPeter (#615) üzenetére


Ocsu
csendes tag

én is ezt gynítom csak nem értem miért történt

(#617) Hideyoshi


Hideyoshi
tag

Végre venni akartam egy DVD írót, és már el is döntöttem, hogy a NEC3540--es lesz az.

Erre kijött a Pio 110D!:Y

Akkor most melyiket?

DVD olvasásra is fogom használni (nem lesz mellette olvasó).

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#618) Ocsu


Ocsu
csendes tag

Muszáj lesz vennem egy új dvd írót!
Már csak az a nagy kérdés hogy milyet?
Egy közeli bolt honlapját nézegetve kettőt találtam ami nem LG

-Pioneer DVR-110 Dual Layer
-NEC 3540 Dual Layer

Kérdés melyik jobb melyiket érdemes megvenni?

(#619) balage33


balage33
csendes tag

Hali!
Szeretném megkérni a moderátort hogy a balage333@tvn.hu-ra kért értesitöt törölje ha lehet, Sajnos én nemtaláltam hogy hol lehet lemondani
Vagy ha valaki tudna nekem segíteni nagyon megköszönném:DD

(#620) perempe válasza Hideyoshi (#617) üzenetére


perempe
addikt

Olvasásra jobb az NEC. A cdrinfo.com oldalon sok teszt van, melyek segíthetnek:
Bővebben: link

* Brahms: 4. szimfónia *

(#621) perempe válasza balage33 (#619) üzenetére


perempe
addikt

Nem csak értesítőket fogsz kapni, ha leírod egybe a címedet!:(

* Brahms: 4. szimfónia *

(#622) Calogero válasza balage33 (#619) üzenetére


Calogero
addikt

1. Bejelenkezel
2. Belépsz abba a topicba amiről nem akarsz több értresítőt kapni
3. ''Kérek egy emailt, ha hozzászólnak ehhez a témához!'' <- Innen pipát kiveszed
4. ''Mehet gomb'' <-klikk


[Szerkesztve]

(#623) N.Y.P.D.


N.Y.P.D.
tag

Szeritnem ez mindig és vita lesz h NEC 3540 vagy PIO 110D :D
Én PIO-t akartam venni,de csak fehér volt,tehát maradt a Nec,ami ugyis olcsóbb,teszteket elnézegetve,nagyon semmit se lehet észre venni. Arra leszek kiváncsi,h mennyire lesz hangja,illetve Nec-hez milyen DVD +/- RW lemezt használtok ami tuti?

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#624) TeeJay


TeeJay
félisten

a mistral meg bluefish boltokban jártam.
aztán a srácok Pioneer 110D írót ajánlották.
árban is jó azt mondták keveset vittek vissza meg hogy nagyon jó minőségű.

bár a boltosok nagyon azt mondták hogy írja a RAM-ot is de én mondtam nekik hogy nézzék meg ezt meg azt a weblapot és ott rajta van hogy nem írja.

11ért már lehet kapni.:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#625) PPeter válasza TeeJay (#624) üzenetére


PPeter
addikt

Elég lett volna, ha azt mondod nekik, hogy olvassák el azt a fehér lepedőt (széthajtható nagy műszaki leírás), ami minden Pioneer író mellett (OEM mellett is) megtalálható és amely elég világosan leírja, hogy mi támogat az író. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#626) TeeJay válasza PPeter (#625) üzenetére


TeeJay
félisten

jólvan de nem tudtam hogy adnak e hozzá olyat.
mondtam a srácnak hogy nézze meg neten ezt meg azt az oldalt
először még hülyének néztek engem:F

azt mondták hogy ez honnan vettem hogy nem írja?
én meg mondtam hogy az eredeti pioneer weblapról.

utána nézett fórumokban is látta hogy nem ír RAM-ot aztán elővett egy 110D írót és a papírt nézte:DD

de azon röhögtem legjobban mikor mondták hogy egy halommal eladtak belőle és mindenkinek azt mondták hogy ír RAM-ot is.

képzelem hogy szidhatja őket az aki pont azé vett olyan írót mert azt mondták RAM-ot is tud majd vele írni:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#627) g@bo válasza perempe (#620) üzenetére


g@bo
nagyúr

és írásra?

holnap hoznék el egy nec 4550-est... pio 110d helyett. :B

(#628) Peter007


Peter007
csendes tag

Helló!

most szeretnék DVD írót venni? És az lenne a kérdésem, hogy milyet ajánlanátok?
LG, Nec, vagy Pioneer???

Ár/Megbízhatóság/Élettartam szempontjából?!

Jah, és általában az olcsóbb dvd lemezeket is bármelyik íróval meg lehet írni??

(#629) Sdi válasza g@bo (#627) üzenetére


Sdi
addikt

Szerintem legalább olyan jó és még DVD RAM-ot is ír.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#630) balage333


balage333
csendes tag

Nagyon köszönöm. Hálűm örökké üldözni fog:R

Üdv. Balázs

(#631) balage333


balage333
csendes tag

Srácok! A misztrálal én megjártam:(( náluk vetem kb 1 éve egy pajo 107-es írot ami sajnos rontotta a lemezeket,másnap visszavitem a boltba ahol atveték de nem cserélték ki,felküldték pestre ahonnan nemgyöztem várni hogy mikor kerül vissza harmadik héten nemvártam tovább vettem egy nec 5420-as írot ami azota is üzemel,ra egy hétell vissza jött a pajo hogy nincs semmi baja:Y mikor beraktam a gépbe ugyan ugy rontota a lemezeket. Megkétem az egyik ismerösömet hogy probáljuk ki nála hátha csak az én gépemet ruheli,de nálai rontott:O igy ment a kukába ugyhogy nekem megvan a véleményem a boltrol. De az a baj hogy mástol is halom hogy ugyan ebben a cipöben járnak tehát nem egyedi eset:(((

Üdv. Balázs

(#632) Spidee


Spidee
senior tag

Hello!

Szerintetek melyik írot vegyem meg inkább Pio 110D vagy Lg 4163 vagy 4165?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#633) PPeter válasza Spidee (#632) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem nem tudjuk, hogy szeretnél-e DVD-RAM lemezt írni, nem tudjuk, hogy van/lesz-e DVD-olvasód mellé, nem tudjuk, hogy mennyit szeretnél vele írni és azt sem, hogy milyen lemezre :). Így nem igazán tudunk mit ajánlani.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#634) Spidee válasza PPeter (#633) üzenetére


Spidee
senior tag

RAM-t szeretnék írni, van DVD olvasom mellé, sokat szeretnék vele írni, fölleg filmeket, változó lemez tipusra, de inkább olcsób árfekvésüre, (pl:Ridisc).
Na igy valami ajánlat, és válasz az elözö kérdésemre, hogy melyiket ajánjátok.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#635) erdey_a


erdey_a
őstag

És én milyet vegyek?

Pio 110, vagy NEC 3540? Vagy eldzsí?

DVD olvasóm nincs. Olyan célzattal venném csak, hogy költséghatékonyabban tudjam archiválni a dolgaimat. Ne minden filmet külön cd-re kelljen...

[Szerkesztve]

Vérboci

(#636) PPeter válasza Spidee (#634) üzenetére


PPeter
addikt

Hát, ha RAM-ot szeretnl írni is, akkor csak az LG-k maradnak, illetve a nagyon friss NEC ND-4550, de mivel ez utóbbi nagyon új, így inkább nem ajánlom egyelőre. Érdemes várnod pár hetet, addigra több minden kiderülhet róla, illetve megjön majd Pioneer DVR-110, ami már tud DVD-RAM lemezt is írni (a 110D nem tud). Olcsóbb lemezhez meg kimondottan nem javasom az LG-t, mivel a firmware support elég lassú és hiányos az LG cuccokhoz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#637) PPeter válasza erdey_a (#635) üzenetére


PPeter
addikt

Lésd az eggyel alábbi hozzászólásom. Ha olvastatni is akarsz vele sokat (és normális lemezre fogsz írni, illetve azokról olvasni) akkor a NEC 3540 bizony jó vétel lehet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#638) Shaddix


Shaddix
csendes tag

Dvd íróban ha minőséget szeretnél venni, akkor vegyél pio-t, vagy Nec-et (olcsó, s az egyik legnagyobb ilyen jellegű vállalat), vagy egy kicsit nagyobb ráfordítással a királyt, a Plextort

(#639) PPeter válasza Shaddix (#638) üzenetére


PPeter
addikt

A Plextor PX-716A egy átlagfelhasználónak felesleges(sen drága), a PX-740A meg ugyanaz, mint a BenQ DW1640, viszont utóbbi olcsóbb. Cska a tisztánlátás végett.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#640) somodisoma


somodisoma
senior tag

Sziasztok!

Nem követtem mostanában egyáltalán a DVD-írok piacát, úgyhogy nem tom eldönteni, h milyen írót vegyek. Feltétel a dual layer, és a Blue ray techológia. Forgalmaznak nálunk ilyen DVD-írót?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#641) erdoke válasza somodisoma (#640) üzenetére


erdoke
titán

Nem, és az idén nem is fognak. Egyébként Blu-Ray az írásmódja.

A legjobb aláírás a héten

(#642) somodisoma válasza erdoke (#641) üzenetére


somodisoma
senior tag

:B :B


Na ez nem volt jó hír. Ha lett volna ilyen író, az megegyszerűsítette volna a döntésemet. Akkor asszem NEC lesz , vagy pioneer...

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#643) Peter007


Peter007
csendes tag

Hi!

A Pioneer 110-es írója (ami a RAM-ot is viszi) mikor fog megjelenni a hazai piacon??

(#644) somodisoma válasza Peter007 (#643) üzenetére


somodisoma
senior tag

szerintem már rég van...

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#645) Peter007


Peter007
csendes tag

már van a boltokban a Pioneer 110-es??? (nem a 110D-re gondolok)

és mennyiért van, és HOL? mert eddig a boltokban azt mondták nekem, hogy nem jelent még meg

(#646) PPeter válasza somodisoma (#644) üzenetére


PPeter
addikt

Mutass egyet akkor.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#647) Peter007


Peter007
csendes tag

akkor mondjatok egy oldalt, ahol pl lehet kapni

(#648) Bigi válasza TeeJay (#607) üzenetére


Bigi
tag

Melyik ''fősuli''-n, ha nem titok?:F

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#649) somodisoma válasza Peter007 (#645) üzenetére


somodisoma
senior tag

Hát én nagykerben vásárolok, és ott bizony van! Most néztem meg még egyszer, nem D-s, és van :))

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#650) PPeter válasza somodisoma (#649) üzenetére


PPeter
addikt

Hmm, melyik nagyker ez?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.