Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) PPeter válasza fiffer (#900) üzenetére


PPeter
addikt

Simán lehet rendszerprobléma is (emulátorokkal, más CD/DVD-író/másoló/kolónozó programokkal telehányt oprendszer), eszköz elhelyezése is lehet hibás (kábel típusa, eszközsorrend), de mondjuk egy 6.6.0.16-os Nero sem ártana egy relatíve új íróhoz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#902) mr_knight válasza Balli (#899) üzenetére


mr_knight
senior tag

1640 jó választás lessz szerintem..... ;) LG-ről inkább annyit mondanék, hogy a rossz lemezeket jól olvassa, többi jót nemtudok rolla mondani, ja meg a RAM lemezt támogatja. :)

(#903) Nhilius


Nhilius
csendes tag

Hello! A DVD írókat a géphez hogyan lehet hozzákötni? Milyen csatlakozók kellenek? Mit kell néznem a gép belsejében, hogy megtudjam, hogy bővíthető-e a gépem egy DVD íróval? (egy CD olvasó-író - DVD olvasó van most a gépben)

(#904) perempe válasza Nhilius (#903) üzenetére


perempe
addikt

Menni fog. Szvsz vegyed olyan helyen, ahol be is szerelik, vagy hozzáértő ismerősnek 5 perc elfoglaltság.

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#905) Happy Jr. válasza Nhilius (#903) üzenetére


Happy Jr.
tag

Hány winchester van a gépedben?
Ha egy,akkor mindenképpen bele kell mennie!
Ha több,akkor nem biztos hogy belemegy.

(#906) FefeeX válasza Nhilius (#903) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem ha minden kötél szakad, cseréld ki azzal a kombóval, azt te is meg tudod csinálni, a tüskék ugyanott legyenek az újban ahol a régiben, a kábeleket meg csak dugd át... És kész is...

(#907) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Úgy tűnik, beadta az unalmast a dvd-íróm. Kb. 1 éves (sőt, talán pont 1 éves) NEC 2510 író, a héten elkezdte nem felismerni a lemezeket, 8x-os lemezt 2.4x-es sebességgel megírni, vagy 4x-esen elrontani. Előtte hiba nélkül írt mindent, mondjuk a Ritek g05-öt nem szerette, csak 4x-esen írta. De nem rontott. most meg a Philips 8x-t rontja sorban, a Traxdatát meg fel se ismeri. Az eredeti fw 2.15 volt, frissítettem 2.F9-re, ugyan az.

Most azon gondolkodom, hogy Pio 110D, vagy egy másik NEC, mondjuk 3450, vagy 4450. Mivel úgy olvasom, elég kicsi a különbség, ezért nehéz a választás.

A BenQ mennyire megbízható? gyakorlati tapasztalatokat tud valaki mondani, mert akkor azt is beveszem a listára...

(#908) fiffer válasza PPeter (#901) üzenetére


fiffer
tag

Na de tényleg, hogy képes így tönkretenni a lemezt, hiszen RW a lemez, én úgy gondoltam, ha elcseszi majd letörlöm, újraírom vagy valami. De ezt már fel sem ismeri, írni se tudok rá, letörölni se, mintha nem lenne semmi a meghajtóban...

Hogy képes ezt fizikailag megtenni? Túl erős lézer, vagy olyan helyre is ír a lemezen ahova nem szabadna?
Írtad hogy eszközsorrend, ezen kicsit megakadt a szemem, önmagában emiatt lehetne ilyen probléma?

(#909) FefeeX válasza fiffer (#908) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem a formázás-szektorokat írta félre és ezért nem ismeri meg, vagy nem tom, de én erre tippelek... A kábelezéshez nem sok köze van, de a mai világban vannak néha fura dolgok, nem árt megnézni...

(#910) FefeeX válasza ngabor2 (#907) üzenetére


FefeeX
veterán

Vedd fel a BenQ-t is a listára, és ha az a legjobb árú, vedd is meg, mert nagyon tuti kis író, teztek alapján, nekem pájó 110D-m van, tökéletes, nehéz a választás... FW keresés szempontjából szerintem pájó. nem nagy cucc megtalálni hozzá...

(#911) tomcsi23 válasza fiffer (#908) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szia,
volt ilyen már cd-rw lemezzel is. Próbáld meg másik íróval törölni.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#912) bbazsy


bbazsy
őstag

hali.

kicsit le vok maradva, szal lehet már pio 110(nem D) írót kapni, milyen előlappal, hogyéé?

kösz

..

(#913) TeeJay válasza bbazsy (#912) üzenetére


TeeJay
félisten

szia

még nem lehet kapni legalább is még a nagy DVD mesterek nem jelezték hogy kapható.
ha sürgős akkor nézd meg a Pioneer 110D-t az is kafa lehet.

magicomp-ban a legolcsóbb az optikai meghajtó aztán nézd meg te is.
vagy a kiskerárak szerint is láthatod.
[link]

magicomp : [link]

NEC Pioneer Benq szerintem mindenki ezeket fogja mondani mert én is ezeket a tippeket kaptam ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#914) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ide is beteszem, mert az idő sürget, és itt vannak szakértők, akik talán tudnak nekem segíteni...

dvd-író vásárlás előtt állok, megadta magát a Sulinetes íróm pont 1 év használat után...

A jelöltek:
- BenQ DW1640 (ezt épp nem lehet kapni)
- LG 4165B
- Pioneer DVR 110D

Ami kell: megbízható, gyors, csendes írás, és lehetőleg olvasson is rendesen, mert másik optikai drive nem lesz a gépben.
Ami nem fontos, mert úgyse fogom használni: DVD-RAM írás.

Árban kb. ugyan annyi, tehát ez is nehezíti a döntésemet. Holnap kellene megvennem.

A NEC íróval nekem eléggé rossz tapasztalatom volt, bár léehet, hogy csak kifogtam. Régen volt egy LG 4040B íróm, az (ahoz képest) elég jó volt, csak sokáig molyolt az írás végén. Pio-m még nem volt, de jókat hallok róla, bár . A BenQ-nak mostanában néztem utána, nagyon pöpecnek tűnik, a melegedés aggaszt egy kicsit, mert én általában ''tömbösítve'' szoktam írni, tehát egymás után 15-20 lemezt is (nagymentés), és ha akkor túlmelegszik... az nem lenne kellemes.

(#915) TeeJay válasza ngabor2 (#914) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor vedd a Pioneer írót.
itt van amit neked is érdemes megnézni : [link]

itt a legolcsóbb úgy láttam

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#916) headhunter válasza ngabor2 (#914) üzenetére


headhunter
addikt

Nem lehet kapni a BENQ-et?

[link]

[link]

[link]

(#917) ngabor2 válasza headhunter (#916) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A lényeget kihagytam: Debrecenben, az általam szívesen látogatott boltokban. BPesten és webáruházakban nem igazán érdekel.

(#918) erdoke válasza ngabor2 (#917) üzenetére


erdoke
titán

Az első linken levő boltról elég jókat hallottam. Debrecenben Plextor 740-esként biztosan meg tudod venni a MMT-ben (Szent-Anna u.). Igaz, úgy kicsit drágább.

A legjobb aláírás a héten

(#919) headhunter válasza ngabor2 (#917) üzenetére


headhunter
addikt

Az általad látogatott boltok nem hoznak olyan terméket amit meg akarsz venni?
Ahol lakom ha nincs meg a keresett árú, rendelésre egyből hozzák!

A cég így tudja megfogni a leendő vásárlót. :C

(#920) headhunter válasza erdoke (#918) üzenetére


headhunter
addikt

Az MMT árlistájában benne van a Benq DW1640 is!

[kép]

Üdv.: headhunter


[Szerkesztve]

(#921) strike-force


strike-force
őstag

hogy csorogjon a nyalatok: newegg.com-on most pk-val 44 dollar a Benq 1640-es, igaz, hogy OEM. ime:
[link]
sztem eleg jo ar
Pio 110D sem sokkal tobb....
[link]
;]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#922) ngabor2 válasza headhunter (#920) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Igen, ez az egyik bolt, ahova járni szoktam. Tegnap telefonon felhívtam őket, innen tudtam, hogy nincs. Csak LG, NEC és Pio van. Mindegy, marad a Pio, mert sürgős. Plextort annyival drágábban meg nem veszek, nem vagyok a pénzem ellensége.

(#923) FefeeX válasza strike-force (#921) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát ez azért kicsit más... Occsóért van... De jó lenne ennyiért nekem is még1, csak gondolom ide nem szállítanak... :):DDD

(#924) ngabor2 válasza ngabor2 (#922) üzenetére


ngabor2
nagyúr

No, megvettem a Pio110D-t. Leszedem a friss fw-t, és holnap beszerelem. Majd kiderül. Mondjuk közben leszedtem a NEC-emhez is a legújabb fw-t, kipróbálom, hátha meghatja. És akkor lesz 2 dvd-íróm, de minek...

(#925) erdoke válasza headhunter (#920) üzenetére


erdoke
titán

Igen, de azt nem is néztem, akkoriban is csak bizonytalan rendelési időre volt, amikor végül a Plex 740-est vettem (és még aznap BenQ-ra flasheltem ;]).

A legjobb aláírás a héten

(#926) headhunter


headhunter
addikt

A BENQ DW1640 és a NEC ND-4550 közötti negatív és pozitív eltéréseket feltudná valaki vázolni? (Akinek mind a két íróval van tapasztalata! )

Érdemes-e egy NEC ND-4550-est
(Új író, amely nem volt használva 1 másodpercet sem ! :)) ) lecserélni, BENQ DW1640-re?

Üdv.: headhunter

[Szerkesztve]

(#927) Bernardo20 válasza headhunter (#926) üzenetére


Bernardo20
senior tag

nem értem miért nem jó ez a nec neked.. Szerintem az egyik legjobb iró..
Nekem a necel volt tapasztalatom és csak jókat tudok róla mondani. A benqről nem tudok nyilatkozni.. ;)

(#928) FefeeX válasza headhunter (#926) üzenetére


FefeeX
veterán

Miért cserélnéd le a tuti íródat egy másikra? A NEC nagyon jólolvas és nagyon jól is ír, full nem érdemes pénzt adnod azért, hogy másikat kapj, ami esetlegesen némi médiát észrevehetetlenül, de kicsit jobban ír, mást meg rosszabbul... Meg nem olvas olyan jól... Ez tuti, a philips cuccok nem az olvasási tehetségükről híresek...
Kinek adnád el és mennyiért?
Inkább lebeszélnélek róla...

(#929) PPeter válasza FefeeX (#928) üzenetére


PPeter
addikt

Ehhez képest a BenQ/Philips írók a leggyorsabb meghajtók írt lemezzel a NEC mellett, szóval erősen félrebeszélsz....

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#930) mr_knight válasza erdoke (#925) üzenetére


mr_knight
senior tag

erdoke ! hi ! A plex 740-eset is ha átfrissíted BENQ fw-re akkor a lemez minőség ellenörzés olyan lesz mint a sima 1640-esen ? :F

(#931) PPeter válasza mr_knight (#930) üzenetére


PPeter
addikt

Minden ugyanolyan lesz, mivel ugyanaz a hardver.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#932) mr_knight válasza PPeter (#931) üzenetére


mr_knight
senior tag

köszönöm a gyors választ ! értem... ÉS a Plextor 740-nek a neve ''BENQ DVD DD DW1640 BSLB'' vagy ilyesmi lessz ? :F

(#933) PPeter válasza mr_knight (#932) üzenetére


PPeter
addikt

Igen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#934) headhunter válasza PPeter (#929) üzenetére


headhunter
addikt

Szerinted érdemes BENQ DW1640-re cserélni a NEC ND-4550-et? :F

(#935) mr_knight válasza PPeter (#933) üzenetére


mr_knight
senior tag

Értem, és köszönöm a kielégítő választ ! :DDD :R Megint tanultam egy kicsit ! :B

(#936) mr_knight válasza PPeter (#933) üzenetére


mr_knight
senior tag

Még1... A BENQ segédprogija amivel lehet, SolidBurn stb-t végezni az is fog rendesen menni rajta ? :S

(#937) PPeter válasza mr_knight (#936) üzenetére


PPeter
addikt

Könyörgöm, hát nem érted, hogy csak a firmware a különbség a két író között? Tehát ha beleteszed a BenQ firmware-t, akkor 100%-osan BenQ lesz. :O Ennyire vasárnap van? :P

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#938) mr_knight válasza PPeter (#937) üzenetére


mr_knight
senior tag

túlságosan :D köszönöm :)

(#939) jamez


jamez
senior tag

Mostanság csak a Benq 1625 író tud Lightsribe-ot? Nekem olyan író kéne ami e mellet még RAM-ot is ír.
LG lesz ilyen?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#940) IRON STORM válasza jamez (#939) üzenetére


IRON STORM
őstag

LG GSA-4166 és a HP DVD740i írók is tudnak. már ha lehet kapni.

Csak a TDi!

(#941) drowthru


drowthru
tag

üdv
a topikot átböngészve, asszem megerősítettetek egy nec író vételében.
már csak az a kérdésem, hogy dvd írásnál is létezik-e buffer underrun védelem. lehet hogy hülye kérdés, de azért fontos nekem mert egy régebbi gépbe tenném az írót (P2 349mhz 256mb ram) és örülnék ha nem rontaná el a dvd-ket...
lehet hogy mostanában ez már tök alap mindenhol, csaak amikor még anno cd írót vettem akkor még nem volt az...


lemezekkel kapcsolatban: [link]

(#942) Tomcat13


Tomcat13
senior tag

Üdv mindenkinek! Mióta átalakult az oldal nem igazán néztem be ide, de most van egy kis időm gondoltam olvasgatok.
Venni akarok öcsémnek egy dvd-írót, majd karácsonyra és nézelődök mik a vvélemények, de elég vegyes, most nem igazán tudnék döntetni. Nekem már volt LG és Toshiba íróm is, aztám most van két Pio 107D és 109D. De most a 110-esről nem igazán hallotam jókat, így gondoltam nézek mást. Igazából nem lettem okosabb, megoszlanaka a vélemények, de javasolhatna nekem vki vmit, igazából nem kell a legójabb, nem lesz agyon használva, csak írja meg a lemezeket én már magamnak úgyis csak Verbára írok, tesóm is arr fog, olyan író kell ami nagy biztonsággal megírja a lemezeket és 1 év múlva nem hal meg.

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#943) FefeeX válasza PPeter (#929) üzenetére


FefeeX
veterán

nem toom milyen philips drive van bnőmék laptopjában, 16xos az tuti, és nem túl jól olvas, sok lemezt nem vesz be amit más drive igen, hibával leáll... Ugyanez van a philips combo driveommal is, de az gondolom még nem oda való... Szóval ha ezt nem számolom, akkor is... nem a sebesség, a képesség lényegesebb...

(#944) PPeter válasza FefeeX (#943) üzenetére


PPeter
addikt

A Philips/BenQ kooperációjában készülő új Philips DVD-írók első osztályúak szinte minden szempontból. Ha a barátnődnél rendetlenkedik, meg kell nézni milyen lemezekkel teszi, és hogy a legújabb firmware van-e az írójában - egyébként sanszos, hogy a notebook író nem Philips/BenQ fejlesztés/gyártmány lesz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#945) erdoke válasza headhunter (#934) üzenetére


erdoke
titán

Szerinted anélkül, hogy tudnánk, milyen lemezekre, milyen sebességekkel akarsz írni, milyen típusú lemezeket olvastatnál vele, stb, ezt meg tudjuk mondani?

A legjobb aláírás a héten

(#946) PPeter válasza erdoke (#945) üzenetére


PPeter
addikt

Olyan apróságokon tudsz fennakadani, de most komolyan. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#947) jamez válasza IRON STORM (#940) üzenetére


jamez
senior tag

Sajnos nem találtam ezeket. Nem értem miért nincsenek? Már hónapok óta megvan a technológia de nem licencelik a gyártók? Nem kell a piacnak?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#948) PPeter válasza jamez (#947) üzenetére


PPeter
addikt

Egyrészt nem nagyon kell, másrészt a licence pénzbe kerül.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#949) drowthru válasza drowthru (#941) üzenetére


drowthru
tag

Most látom, a kérdőjel lemaradt, de attól még az egy kérdés és várom, hogy válaszoljatok... :U
egyébként a szórendből is megállapítható - ilyen csodás a nyelvünk :))

köszi!

[Szerkesztve]

(#950) PPeter válasza drowthru (#941) üzenetére


PPeter
addikt

Van buffer underrun elleni védelem, ne aggódj. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.