Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) somodisoma válasza PPeter (#650) üzenetére


somodisoma
senior tag

Erre nem szeretnék válaszolni.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#652) PPeter válasza somodisoma (#651) üzenetére


PPeter
addikt

:C:D Gratulálok. Akkor minek írsz ide bármit is?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#653) somodisoma válasza PPeter (#652) üzenetére


somodisoma
senior tag

Kérdezték, hogy van-e már itthon, van, azt hogy XY hol tudja megvenni annak nem fogok utánanézni, de mivel van nagkerben, akkor van kiskerben is. Ha leírom, hogy elyik nagyker, azzal nem leszel előrébb, mert ha ott vásárolnál te is, akkor tudnád, ha nem, akkor meg nem tudsz abban vásárolni. Akkor meg?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#654) PPeter válasza somodisoma (#653) üzenetére


PPeter
addikt

Csak azért kérdezem, mert jómagam is vásároldok tucatnyi nagykerben, de eddig minden esetben ahol a 110-es volt feltüntetve az árlistában, ott valójában 110D volt készleten, csak épp hiányosan vették fel a terméknevet a jegyzékbe. És mi tart vissza attól hogy, hogy leírd a nagyker nevét? Segítőkészséged = zéró. Továbbra is csak gratulálni tudok.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#655) mr_knight válasza somodisoma (#653) üzenetére


mr_knight
senior tag

Szerintem te az árlistájukat nézted/ vagy a plakátjukat ! Fene se tudja.... De az tény, hogy sok számítógép bolt úgy írja ki, hogy 110 pedig a raktáron 110D-jük van csak..... ( megtévesztés az egész ) !! 110 majd csak fél hónap/hónap mulva jön.....

(#656) mr_knight válasza PPeter (#654) üzenetére


mr_knight
senior tag

megelőztél... ;)

(#657) TeeJay válasza mr_knight (#655) üzenetére


TeeJay
félisten

ettől már csak az szebb, hogy én bementem az Örs vezér téren a Bluefish-be aztán a 3 srác aki épp a boltban volt meg akartak engem győzni hogy a Pioneer - 110D!!! írja a RAM-ot is és hogy azt vegyek mert jobb mint az LG.

én meg mivel olvasgatok itten mondtam nekik hogy nem árt utána nézniük mert megtévesztik a vásárlókat.
kivágott az asztalra egy Pio írót előtte 10percig neten fórumokban meg hivatalos oldalakon utána nézett és leesett nekik hogy
csak OLVASSA a RAM lemezeket írni még nem tudja:DD

képzelem hány vásárló feje lehet lila most hogy rájuk beszélték hogy írja a RAM-ot és ők pont azért vették ezt.

na ennyit a bolti hozzáértésről:DD

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#658) TeeJay válasza PPeter (#654) üzenetére


TeeJay
félisten

ugye ha ténylegesen megjelenik a Pio - 110 író idehaza akkor a weblapodon rajta lesz a hírekben?
ugyanis unokatesóm is kap most egy 110D írót meg egyik haver is vesz olyat
de én már csak azért is kivárom a 110-es írót és inkább olyat veszek:DD hogy májerebb legyen mint ők

:))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#659) mr_knight válasza TeeJay (#657) üzenetére


mr_knight
senior tag

bezony így van... :((

(#660) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Hello! Az asus dvd írókról mi a vélemény? 1608 p/d?

The New Sony Xperia Z1c

(#661) PPeter válasza Cs@@bi (#660) üzenetére


PPeter
addikt

1608P = Pioneer DVR-109D
1608P2 = Pioneer DVR-110D
1608P2S = Pioneer DVR-110

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#662) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Nem rosszak de ha nincs dvd-romof szerintem a Nec:R jobb valaszatas.MIndenkepen olyan irot vegyel ami DVD-RAMot is ir
En ugy halottam az Asus jobb minegben irja meg a lemezeket.

(#663) Cs@@bi válasza PPeter (#661) üzenetére


Cs@@bi
tag

Köszi mindkettőtőknek a választ! Akkor ezek szerint jó :) amúgy én is azt olvastam, csak gondoltam rákérdek ha már van ilyen topic:))

The New Sony Xperia Z1c

(#664) TeeJay válasza PPeter (#661) üzenetére


TeeJay
félisten

te figyu már Ppeter

ha az Asus írók Pioneer belsőt takarnak akkor mi adja a Asus íróknak azt a 2-3 ezer forint többletet az árban?
valami extrákkal van még felturbózva a Pio író vagy mi?
ezt nem vágom hogy ha teljesen egyforma a két író akkor ki veszi meg az Asus sokkal drágább íróját?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#665) PPeter válasza TeeJay (#664) üzenetére


PPeter
addikt

Az Asus író az mindig retail kit, dobozos, szoftver jár mellé, ez indokolja a magasabb árat egy bulk, zacskós Pioneer-hoz képest.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#666) N.Y.P.D.


N.Y.P.D.
tag


szerintem bőven elég egy nec vagy egy pio 110D, dvdhez olcsón hozzá lehet jutni,utána kiirod a cuccost nagy szám,a ram pedig minőségi,otthoni user nem használná ki igazán. Jövőre pedig blue-ray, hd-dvd valszeg eldől,és akkor most kiad az ember tetemesebb pénzt és akkor adhat ki ujra. Talán pio 110D-t megéri jobban,mivel halkabb állítólag,de minőségre szerintem mind1,mivle aki nagyiparban űzi az írást,beruház plextorra,vagy több írója van a gépben a low endből...

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#667) mr_knight válasza N.Y.P.D. (#666) üzenetére


mr_knight
senior tag

Jövőre HD-DVD, Blu-Ray...... nemhiszem..... arra még várhatunk szerintem.... :)

(#668) mr_knight


mr_knight
senior tag

Jut eszembe tavasszal jön a Panasonic PC-s Blu-Ray meghajtói, ha minden igaz..... De hülyeség lenne, ha kétmeghajtót kéne venni ! Egyiket Blu-Ray-re másikat HD-DVD-re kéne használni..... Majd csak jön olyan is ami írja/olvassa mindkettőt.... ! ;)

(#669) davide729


davide729
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek van értelme SATA-s DVD-írót venni? Egyáltalán a Plextor SATA-s íróján kívül van más gyártónak ilyenje a piacon?

(#670) paff


paff
tag

Sziasztok! A nec 4550 megjelent már? miért nincs semmi a www.nec.com -on? :(

paff

(#671) Sdi válasza paff (#670) üzenetére


Sdi
addikt

Igen, itt: http://www.hardwarefutar.hu/termek.php?csoport=DVD+%2B%2F-+RW rendelhetsz is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#672) PPeter válasza paff (#670) üzenetére


PPeter
addikt

Megjelent bizony, kezd beszállingózni a hazai nagy- és kiskerekbe is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#673) paff válasza PPeter (#672) üzenetére


paff
tag

Nna ez tök jó! Amúgy a 3540 és a 4550 között mi a különbség? Ugyanaz a széria újabb tagja, vagy teljesen új? Azért kérdezem, hogy érdemesebb lenne-e még várnom vele, hogy milyen, vagy jónak tűnik.

Azért az a 2 év gari és az ára eléggé jónak tűnik :)

TP Comp árlista:
Bővebben: link


Másik kérdésem, hogy (már nem tudom hol) kérdeztem a fekete és fehér tálcáról (hogy tényleg jobb-e a fekete). Szóval megéri feketét venni, ha nekem igazából fehér illene a gépemhez, vagy annyit azért nem számít?


[Szerkesztve]

paff

(#674) mr_knight válasza paff (#673) üzenetére


mr_knight
senior tag

hi ! 4550 annyival különbözik az elődjétől, hogy DVD-RAM-ot is tud írni/olvasni ! Meg gondolom pár dologba gyorsabb. A fekete és a fehér között szerintem semmi különbség nincsen.... talán a fekete jobban elnyeli a fényt. :)

(#675) paff válasza mr_knight (#674) üzenetére


paff
tag

Igen, ez volt a lényeg, hogy a fekete jobban elnyeli a fényt. De hogy az annyit számítana, hogy megérné feketét venni? Nem is tudom... Az ára ugyanannyi.

paff

(#676) mr_knight válasza paff (#675) üzenetére


mr_knight
senior tag

Nem tudom, hogy ebbe mi az igazság, mármint, hogy annyira sokat jelentene a fény nyelés..... Te tudod, ha a fehér illik a gépedbe, akkor minek csúnyítod meg egy feketével ? :)

(#677) PPeter


PPeter
addikt

A fekete tálca kimondottan jótékony hatással van az optikai adatrögzítésre, ez nem vitatható. És az sem, hogy a tálca és az előlap színe nem feltétlenül kell megegyezzen :DDD, hiszen egy rakás fehér előlapos meghajtónak fekete belül a tálcája.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#678) mr_knight válasza PPeter (#677) üzenetére


mr_knight
senior tag

:DD Ez is igaz ! :DD

(#679) TeeJay


TeeJay
félisten

aztán milyen fényt nyel el az a fekete szín???
mikor a meghajtó belülről csupa fekete mivel ne msoka fény jut oda be:DD

nem tökmindegy milyen a szine?
a lézert nyeli el vagy mit?
nem is ér a tálcához fény.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#680) PPeter válasza TeeJay (#679) üzenetére


PPeter
addikt

Jaj, könyörgöm olvassál már utána mielőtt baromságot beszélsz. Bármennyire is próbálják optimálisan megoldani, a lézer fénye kismértékben szétszóródik, visszaverődik a lemezről, kivetül a lemez pereme felé, majd onnan a tálcára, a drive belsejébe és vissza a lemezre. Mivel az adathordozóréteg fényre érzékeny (ugyebár ezen alapul az adattárolás), a szétszórt fény kicsiny mértékben, de károsan befolyásolja a megírt média minőségét. Erre orvosság a fekete tálca, amely sokkal jobban nyeli el a kimondottan a lemez pereme felé szétszóródó kósza fényt, ezáltal növeli a jelrögzítési minőséget az optikai adattároló eszközöknél.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#681) dabadab válasza TeeJay (#679) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, hogy hallottal-e rola, de ezekben az optikai meghajtok lezerrel mukodnek, ami megiscsak feny. Ennek egy resze teszi a dolgat: a lemezrol kozvetlenul visszajut az erzekelore, egy masik resz viszont sajnos szorodik, ez meg jobb, ha elnyelodik.

DRM is theft

(#682) PPeter válasza dabadab (#681) üzenetére


PPeter
addikt

Áhh, hogy hallotta volna, hiszen ''főiskolán'' tanul informatikát. :DDD De most tényleg, minden rosszindulat nélkül, milyen ''főiskola'' az, ahonnan a Teejay féle hallgatókat IT ''szakemberként'', informatikus végzettséggel kiengedik majd?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#683) dabadab válasza PPeter (#682) üzenetére


dabadab
titán

Gondolom lattal mar felsooktatasi intezmenyt belulrol, igy nem igazan ertem, hogy miert tartod ilyen sokra oket. Olyan emberek kuzdik at magukat rajtuk, hogy hajjaj... :(

DRM is theft

(#684) PPeter válasza dabadab (#683) üzenetére


PPeter
addikt

A kérdésemben benne volt, hogy mennyire tartom az ilyen intézményeket... :( Bár ha belegondolunk, hogy a legtöbb tizenéves ma már nem tud normálisan olvasni és helyesen írni, akkor nem tudom mit várunk el egy-két lépcsőfokkal feljebb...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#685) paff válasza PPeter (#677) üzenetére


paff
tag

És az alábbi meghajtók közül melyik fekete belül (amelyik kívül fehér):

Pioneer 110D
NEC 3540
NEC 4550
BenQ 1640
Philips 1628

paff

(#686) big blue


big blue
csendes tag

sziasztok!

lenne szuksegem egy kis segitsegre ha lehet, es pedig tudna valaki kuldeni anyagot (leiras) a kovetkezo temak valamelyikebol:
1.CD-ROM meghajto gyartastechnologiaja
2.ujrairhato CD lemez gyartastechnologiaja
3.Blue Ray DVD lemez gyartastechnologiaja
4. DVD iro gyartastechnologiaja

szukseg lenne mert szakdolgozatot kell majd irjak valamely temabol es interneten nem kaptam.:))

(#687) PPeter válasza big blue (#686) üzenetére


PPeter
addikt

Hát akkor egy másik interneten kerestél :DDD mert a net telis-telis-tele (szóval tele) van mindenféle hasznos információval, google szépen dobálja kifelé, bár ha kimondottan magyar kell, akkor tényleg nem nagy a választék.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#688) PPeter válasza paff (#685) üzenetére


PPeter
addikt

A Philips, BenQ írók fekete tálcával szereltek, a Pioneer meghajtóból az XL-sorozat is (de az még a 110-es szériából nem jelent meg).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#689) TeeJay válasza PPeter (#682) üzenetére


TeeJay
félisten

egy az hogy még tanuló vagyok és nem szakember.
másik meg hogy fősulin nem azt oktatják hogy a DVD író belsejében fekete színnel jobb minden mert az elnyeli a fényt.

amúgy meg még nincs végzettségem szóval folyamatban van.
addig még sok mindent kell megtanulnom és kész:P

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#690) IRON STORM válasza TeeJay (#689) üzenetére


IRON STORM
őstag

De gondolom írót még mindig nem vettél........

Most éppen melyik típusra vársz? Pio 118?
:U

Csak a TDi!

(#691) TeeJay válasza IRON STORM (#690) üzenetére


TeeJay
félisten

a lé megvan rá:DD
most épp várom hogy megjelenjen a PIO 110 író meg ha utesóm akinek jó az anyagi helyzete csettintésre kap egy Pio 110D írót akkor előbb még megnézem az övét és majd eldöntöm melyik lesz.

most baj hogy kivárok?
én 1x szándékozom venni DVD írót nem többször.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#692) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Segitsetek nekem légyszi, mi a különbség az LG 4165-s és a 4167-s között?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#693) Tekerd+


Tekerd+
csendes tag

Sziasztok!
Véleményeket ill. tapasztalatokat szeretnék hallani erről: LG 4040B DVD-RW!(pl.érdemes e megvenni...) A válaszokat előre is köszi!

''Ne feledd: ha valaki felbosszant, az arcodon 42 izom rándul össze. De csupán négy izom kell ahhoz, hogy kinyújtsd a kezed, és pofánvágd!''

(#694) Bernardo20 válasza TeeJay (#691) üzenetére


Bernardo20
senior tag

szerintem jól döntesz ha vársz.. nekem pio 109esem volt és nagyon szerettem. Az egyik legjobb iróm volt a sok közül.
Biztos, hogy 110D rátesz még egy lapáttal:))

(#695) PPeter


PPeter
addikt

4040B? Használtan talán megér párezer forintot, de nem ajánlom, firmware support már zéró, a 8x-os ás 16x-os lemezekkel írásával bajban van, szóval - hacsak nem tudsz kicsit többet költeni rá, egy új író vásárlásával -, akkor nem érdemes megvenni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#696) sinci válasza PPeter (#695) üzenetére


sinci
tag

Hali PPeter!

Olvastam valamelyik topikban, hogy külső 5.25-ös usb keretben is vannak dvd íróid.
Az a kérdésem lenne hozzád, hogy milyen külső usb-s keret márkát, típust ajánlasz dvd-rw-nek, ami stabilan működik és neked már bevált, és azt is, hogy hol szerezhető be.
Válaszod előre is köszönöm. :R

(#697) Tekerd+ válasza PPeter (#695) üzenetére


Tekerd+
csendes tag

Hát akkor erre nem nevezek be! Kösz a segítséget! Még esetleg ha tudnál ajánlani általánosan megbízható írót, gyártót, akkor megköszönném!

''Ne feledd: ha valaki felbosszant, az arcodon 42 izom rándul össze. De csupán négy izom kell ahhoz, hogy kinyújtsd a kezed, és pofánvágd!''

(#698) Bernardo20 válasza sinci (#696) üzenetére


Bernardo20
senior tag

ez engem is érdelne:B

(#699) Tekerd+


Tekerd+
csendes tag

Akkor most egy másik LG-ről szeretnék kérdezni, ez egy bizonyos 4163B! erről mit mondotok?

''Ne feledd: ha valaki felbosszant, az arcodon 42 izom rándul össze. De csupán négy izom kell ahhoz, hogy kinyújtsd a kezed, és pofánvágd!''

(#700) TeeJay válasza Bernardo20 (#694) üzenetére


TeeJay
félisten

jaja az biztos.
de akkor már megvárom a sima 110-et mert akkor már legalább tudjak DVD-RAM-ot is írni.
tökre valószínű hogy jól fog menni mert nem fogok se gyorsan se brutál sokat írni.
olvasni meg átlagos mennyiséget.

szóval az ára kell már csak meg egy bolt ahol majd forgalmazzák és akkor tépek is.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.