Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) drowthru válasza PPeter (#950) üzenetére


drowthru
tag

Oh, köszi, ez gyors volt. :)
És szerinted működne a dolog egy P2-esen? Mármint egy dvd megírása...

(#952) PPeter válasza drowthru (#951) üzenetére


PPeter
addikt

Minden bizonnyal. 4x-es írásnak szerintem csont nélkül menni kellene, persze a részleteken sok múlhat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#953) drowthru válasza PPeter (#952) üzenetére


drowthru
tag

Thx! :B

(#954) FefeeX


FefeeX
veterán

Nem értem ezt a Plextor-Benq dolgot. A plextor eddig mindig is a legjobb volt, tudomásom szerint. Akkor miért akar belőle mindenki BenQ-t csinálni? Újabb FW? vagy mi?

(#955) PPeter válasza FefeeX (#954) üzenetére


PPeter
addikt

Ha belolvasnál az író topikjába, akkor tudnád, hogy a Plextor PX-740A a BenQ DW1640 íróra épül.Az író(k) megjelenésekor egy jó másfél hónapig a Plextor változat 1.01-es firmware-e jobb volt, mint a BenQ meghajtókhoz elérhető legújabb firmware, akkoriban a BenQ-et mindenki a Plextor firmware-rel használta, de aztán a BenQ kiadott egy-két igen jóféle frissítést a drive-hoz, szóval most inkább a Plextor 740A-ba éri meg a BenQ aktuális firmware változatát beflashelni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#956) FefeeX válasza PPeter (#955) üzenetére


FefeeX
veterán

A dolog első felével tisztában voltam, a második fele volt az informativ. Azért kösz

(#957) jamez válasza PPeter (#948) üzenetére


jamez
senior tag

Tény hogy jóval drágább, de többet is tudnak ezek az írók.
Maradok akkor egy Nec 4550-nél...

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#958) erdoke válasza FefeeX (#954) üzenetére


erdoke
titán

Az említettek mellett néhány embernek ér valamit a Plextor FW-rel nem, de a BenQ FW-rel használható extrák garmadája is. ;)
Pl. minőségellenőrző tesztek, OverSpeed lehetősége, SolidBurn és WOPC kapcsolhatósága, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#959) headhunter válasza erdoke (#945) üzenetére


headhunter
addikt

Minimum 5x leírtam csak azokra nem kaptam választ! :DDD

Kizárolag DVD+R és DVD+RW lemezekre írok!

A ''lenggyengébb'' lemez amire írni fogok Platinum RICOHJPNR02!


További lemezek:
Ricoh 8x, 16x RICOHJPNR02, RICOHJPNR03
Verbatim 8x és 16x MCC.....003, MCC.....004
Verbatim Pastel Disc 8x YUDEN000T02
Plextor 8x YUDEN000T02
Ricoh DVD+RW 8x


A sebesség 4-8-12-16 x-os váltakozó!

Akkor érdemes BENQ DW1640-re váltani NEC ND-4550-ről vagy nem! (Tesztelni is akarom a megírt lemezeket!)

Üdv.: headhunter

[Szerkesztve]

(#960) erdoke válasza headhunter (#959) üzenetére


erdoke
titán

CSAK ezekhez a lemezekhez szerintem jobb a BenQ 1640, és tesztelni is tudsz vele, aminek az eredménye (főleg +R/RW lemezeknél) netszerte elfogadott.
Ezek után rád bízom a döntést.

De mintha ezt már leírtam volna egyszer, mert valóban írtad a lemezeket. :F

A legjobb aláírás a héten

(#961) FefeeX válasza erdoke (#958) üzenetére


FefeeX
veterán

Köcce.. De hogyhogy a plex-el nem mennek ezek a progik, nem a plextorhoz jártak eddig a minőségellenőr-progik?

(#962) PPeter válasza FefeeX (#961) üzenetére


PPeter
addikt

Tudod, a BenQ meghajtóval mennek a BenQ programok, a Plextor írók közül meg a 712-essel és 716-ossal a Plextor teszprogramok. A Plextor PX-740A - mint azt a topikjában leírtuk sokszor - nem támogatja a PlexTools szolgáltatásait.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#963) headhunter válasza erdoke (#960) üzenetére


headhunter
addikt

Vettél már a Ricoh DVD+RW 8x lemezből? (10 DB-ot terveztél)

(#964) FefeeX válasza PPeter (#962) üzenetére


FefeeX
veterán

Gondoltam hogy valami ilyesmi lehet... Azok az írók még saját fejlesztésűek voltak?

(#965) erdoke válasza headhunter (#963) üzenetére


erdoke
titán

Nem jártam még arra, postáztatni meg nem akartam.

A legjobb aláírás a héten

(#966) Detonator


Detonator
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy nagyon jó DVD írót, ami gyakorlatilag tökéletesen ír! Több helyen a Plextor-t javasolják a neten! Érdekelne, hogy ti ajánljátok-e, ill. melyik típust érdemes választani?! Jelenleg Pio 109-em van, ezt közepesnek gondolom. LightScribe csak HP-k ban van? :U

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#967) Erneszto


Erneszto
tag

Sziasztok!
Elsősorban PPeter-hez intézném kérdésemet.
Végigolvastam a topic-ot és őt tartom a leghozzáértőbb szakembernek.
Szerinted melyiket?
NEC 4550
Pio 110D
A gépben ez lesz magában olvasóként tehát fontos az olvasó képesség.
Sok filmet szeretnék leszedni HDD-re, illtve másolni.
Fontos az írás minősége, hogy viszonylag sokáig vissza tudjam olvasni az adatot.
Valamint szeretném asztali lejátszóban használni a megírt filmeket, zenéket.
És más ROM-ok is visszaolvassák a lemezeket.
Közepes minőségű lemezeket használnék.
Előre is köszönöm a segítséged.

(#968) erdey_a válasza Erneszto (#967) üzenetére


erdey_a
őstag

Elsősorban PPeter-hez intézném kérdésemet.
Végigolvastam a topic-ot és őt tartom a leghozzáértőbb szakembernek.


Ezt kikérjük magunknak :(((


ps.: ;)

Vérboci

(#969) erdoke válasza Erneszto (#967) üzenetére


erdoke
titán

Ha végigolvastad a topicot, akkor már tudnod kellene, hogy fontosabb a jó minőségű lemez és a megfelelően megválasztott írási sebesség, mint az, hogy a közel egyforma paraméterekkel és minőségi jellemzőkkel bíró néhány írómárka közül melyiket választod.

A legjobb aláírás a héten

(#970) Erneszto


Erneszto
tag

Nem azt irtam hogy nincs hozzáértő szakember, hanem
a LEGhozzáértőbb szakember ő.

(#971) erdoke válasza Erneszto (#970) üzenetére


erdoke
titán

Lszi használd a ''Válasz'' gombot, hogy egyértelmű legyen, kinek írod. THX

A legjobb aláírás a héten

(#972) ra^ven


ra^ven
senior tag

Na akkor ide is beírom inkább ideillő dolog:
Miért ócsárolja mindenki az LG-t? Most komolyan, utána néztem teszteknek, volt ahol a Pio 110D előtt végzett, de mint minden teszt ezis változó lehet. Most ha nem azt vesszük hogy LG tegyük fel úgy írsz vele hogy nem látod a nevét, miben különbözhet mondjuk egy NEC 4550 -nel írt DVD től, ugyan azon anyag megírása egy másik fajtával. Paraméterei megegyeznek, marmint újraír 8* -an, dupla réteg 6*.
Sokan mondják a sebességkülönbséget is, amely kb 5-10 milisecond különbség.
Árban szinte mind1ik megegyezik 1-2 ezer forintos különbséget leszámítva.
LG GSA M4167 DVDÍRÓ 8 800 Ft 11 000 Ft
NEC 4550 9 480 Ft 11 850 Ft

Egy LG vel is jól járhatok, vagy mindenképp a NEC legyen?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#973) erdey_a válasza Erneszto (#970) üzenetére


erdey_a
őstag

Ott vót a szmájli... :U

Amúgy szerintem a két nevezett író közül - ahogy eroke is utalt rá - talán legegyszerűbben pénzfeldobásal lehet választani. Vagy az alapján, hogy melyik olcsóbb 10 forinttal.

Vérboci

(#974) Detonator


Detonator
aktív tag

Valaki a #965-re tud mondani egy minőségi írót? :R

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#975) erdoke válasza Detonator (#974) üzenetére


erdoke
titán

Mi a gond a 109-essel? :F

A legjobb aláírás a héten

(#976) FefeeX válasza Detonator (#974) üzenetére


FefeeX
veterán

Erre én is kíváncsi lennék...
Középszint? Akkor vegyél vmi NASA-s cuccot.

(#977) PPeter válasza Detonator (#966) üzenetére


PPeter
addikt

Miben tartod közepesnek? Írásban? Milyen lemezt használsz, illetve milyen lemezt szeretnél használni? Olvasásban? Gyors, vagy inkább mindenevő olvasást szeretnél? Mik az elvárásaid? Hangosabbat, halkabbat, lemezt gyorsan felismerőbbet, RW lemezeket gyorsabban letörlőt? Mert így elég nehéz tanácsot adni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#978) Detonator válasza PPeter (#977) üzenetére


Detonator
aktív tag

Ár/írásban mondtam közepesnek.
-Verbatim TY 8x DVD+ (néha DVD-) egyszer-kétszer Arita-t írok (itt nem a minőségre utazok) mindig 4x sebességgel
-Cd-ből Verbatim ill. Verbatim TY-ket szoktam írni
DVD-re főleg image fájlokat írok, ezek nem szoktak túl jól sikerülni a Pio-val.
Elsődleges szempont az írás minősége ill. tartós archiválásra lenne az író.
DVD írás fontosabb, de azért Cd-t is bőven írok. Lightscribe-nak örülnék, ez attól függ mennyibe kerü egy ilyen író ill.milyen minőségben ír. Árban~30 k körül gondoltam. Sajnos írók terén nem vagyok képben! :B [Ha ismertek a Verba TY DVD+ -nál jobb lemezt légyszi írjátok meg!]
Köszönöm! :R :R :R

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#979) erdoke válasza Detonator (#978) üzenetére


erdoke
titán

Elég sok YUDEN000-T02 lemezt írtam a 109-essel, kifogástalan volt a minőségük 4-6-8X sebességgel egyránt. TY CD-t (Verbatim Pastel slim tokban) írtam vele párat, azok is szépek lettek.
Mivel ellenőrited a lemezek minőségét?

A legjobb aláírás a héten

(#980) Detonator


Detonator
aktív tag

Nero Reloaded :R

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#981) FefeeX válasza Detonator (#980) üzenetére


FefeeX
veterán

mármint milyen drive-al, mivel a pio nem alkalmas a tesztre... Visszaolvasás-sebesség az más tészta, de azt kizártnak tartom hogy ne lett volna kitünő...

(#982) erdoke válasza FefeeX (#981) üzenetére


erdoke
titán

Elég sok embernek volt gondja a 109-es olvasásával, amit az adott NEC vezérlőchip és az új UDMA4-es interfész kombinációja okozott. Sajnos ezt csak részben tudták FW-ben orvosolni.

A legjobb aláírás a héten

(#983) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all. Rájöttem ,hogy nekem SATA-s dvd+-rw kell viszont, szomorúan vettem észre, hogy csak a Plextor gyárt SATA-s dvd+-rw-t ráadásul drágán... Tud valaki más márkáról..?

(#984) ra^ven


ra^ven
senior tag

Tényleg mi a külömbség a - és a + között? Megvan mindennél, hogy adatra - filmekre meg + kell vagy hogy? És a sima verbatim és a verbatim TY közötti külömbségre lennék még kiváncsi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#985) erdey_a válasza ra^ven (#984) üzenetére


erdey_a
őstag

helyesen: külöNbség

Bocsi, csak bökte a szemem, hogy 2x is...:R

A kérdésedre a válasz engemis érdekelne. Mint kezdő DVD-író tulajt :D

[Szerkesztve]

Vérboci

(#986) FefeeX válasza ra^ven (#984) üzenetére


FefeeX
veterán

Oks...
Különbség a - és + közt:
Kicsit más formátumok, volt 2 oldal(jedik meg dark side), akik fejlesztették az írható formátumot a DVD koronghoz. Ezért van kettő, mert a két formátum egymástól eltérő lett. Ezért jelölik -al és +al. A +osnak jobb a várható élettartama, jobb a felépitése és jobban hasonlit az eredeti ROM-hoz, viszont az asztali DVD-lejátszók nem mind olvassák a pluszos lemezt. Ezért van az hogy filmet érdemes minuszosra irni.
DE: Ha veszel egy olyan drive-ot, amiben a booktype állitható(bitsettinges), akkor azt a +os lemezt felismertetheted úgy mintha ROM-lenne, és ugye mivel a lemezek közt nagy a hasolóság, ezért megy is, eddig azért nem ment mert a lemez kódját a lejátszó nem ismerte fel.
Időközben azért ez a dolog arra módosult, hogy annyival nem is jobbak a pluszos lemezek mint a minuszosak, ha Verbatimot veszel, majdhogynem mindegy milyet (mármint +,-), a lényeg a minősége, gyártókód legyen TYG02, CMC, MMC. Ezekkel a lemezekkel majdhogynem csak jól lehet járni, egy jó íróval kombinálva tökéletes...
De alapesetben pont forditva van, mint ahogy irtad, + adatra, - filmekre.

''sima'' verbatim és verbatim TY. Ez így nem megkülönböztethető. A lemezek máshol, más anyagból készülnek, és más gyártókóddal. Namost a lemezeknél ezt kell figyelni. Kívülről nem látszik, de ez a legfontosabb dolog. Verbatim lemezből elsősorban ha pénz engedi, TY kódú lemezeket kell venni, vagy MMC-t. Ezek a szokásos hengeres lemezek(ezüst) és a pastel vékonytokosak. A Pearl white hengeres szériákban vanak a CMC-s és Ritekes lemezek, a CMC jó, a ritek nem ajánlott. Szóval a PW széria kerülendő...
Durván ennyi, ha valamit nem mondtam el, valaki ugys megteszi...

(#987) erdoke válasza ra^ven (#984) üzenetére


erdoke
titán

Olvasd a fórumot, ne csak írj bele, és akkor előbb megtudod. :P
De nemsokára jön majd PPeter, nála mindig nyitva van egy fájl, amiből a korábban általa többször beírt dolgokat copy-paste-eli. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#988) erdoke válasza FefeeX (#986) üzenetére


erdoke
titán

Kb. két éve nem nagyon adnak már ki olyan lejátszót, ami nem olvassa a +R lemezeket. A DL lemezeknél pedig elsöprő a +R DL kompatibilitási fölénye.

A legjobb aláírás a héten

(#989) jamez


jamez
senior tag

''A +osnak jobb a várható élettartama,''

na fene ezt nemt tudtam. Mennyi az annyi?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#990) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

DVD írót szeretnék venni de nemtudom melyiklenne igazán''jó'' választás!Átnéztem nagyjából a topicot,de nemjutottam többre mint eddig!Amiket kinéztem írók:
NEC ND-4550A
LG GSA-4167B
PIONEER DVR-110D


Szerintetek melyik érné meg???ASUS-ban is gondolkodtam...
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#991) Zebu


Zebu
addikt

HELP!
Nekem 2 íróm van. Egy 2510A és egy 109BR.
Mindegyik furcsán viselkedik.... Nem értem.
2510A NEC-be belenyomtam a 2.18-as firmware-t. Próbálok vele -os TDK 8x-s lemezt írni és power calibration error. Ez mitől lehet? Ugyanezt a lemezt a cégnél a v2.15-ös firmware-ű 2510A-val megírom. Áttoltam abból az íróból a firmware-t z enyémbe és ugyanúgy nem írja. Mi lehet az ok? Ide driverrel összefüggésben lehet? Nforce2-es chipset (NF7-S v2.0)
6.14Beta Nforce driverek vannak fent, ide driver v2.7 Nforce2 ATA controller.

A Pioval annyi a bánatom ,hogy néha olvasás közben csak megáll is lefagy ennyi.
Már kezdek az idére gyanakodni. Szerintetek mi lehet? 80pin-es kábelek vannak, SATA vinyó a boot vinyó, és van még 2 IDE mellette. A Pio primary master (UDMA66) a NEC Sec slave (UDMA33).

(#992) PPeter válasza FefeeX (#986) üzenetére


PPeter
addikt

A pluszos lemezek jobb élettartamára jobb lenne? Nem feltétlenül. De a pluszos lemezek gyártása egyszerűbb, a gyártástechnológia újabb, egy gyártási fázissal kevesebb szükséges hozzá, és a lemezen előre rögzített ''sorvezető'' is más, valamint a DVD+R gyártásának licence-ét szigorúbban ellenőrzik, ezért jóval kevesebb gagyi pluszos termék van, mint a DVD-R dömpingszerű kínálatában. Csakis ezért lehet abban reménykedni, hogy a DVD+R lemezek jobbak - ami az élettartamra is vonatkozhat, amennyiben a gyártástechnológiai különbségeket vizsgáljuk. A gyakorlat is ezt igazolja - noname szutyok DVD+R lemez, amit nem lehet normálisan megírni, jóval kevesebb akad a gyártók kínálatában, mint DVD-R. Persze ez is felhígulhat - és fog is - a jövőben.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#993) PPeter válasza Zebu (#991) üzenetére


PPeter
addikt

Hatvanháromezerszer leírtuk, hogy mi a teendő ilyen hibák esetén:
- Írókat 40 eres, szabványos hosszúságú szalagkábelre, kábelezési sorrend legyen szabványos (master a kábel végére, slave a közepére)
- Utólag telepített (főleg beta) ATA/IDE driver uninstall, XP alap driverével menjen
- Minden CD/DVD-író, emulátor, klónozó, másolásvédelemkijátszó program és szarság uninstall

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#994) ra^ven válasza FefeeX (#986) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszönöm, korrekt válasz. :R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#995) FefeeX válasza erdoke (#988) üzenetére


FefeeX
veterán

Én csak leírtam mi miért van, egyébként abból kiindulva főleg hogy az egyszeri Mber vesz egy lejátszót, aztán ennyi, és nem cseréli évente vagy gyakrabban... Pl. van egy 1 éve 100ezerbe került házimozi rendszerem ami Panasonic, és papir szerint nem játszik +,+RW,-RW lemezt. Namost, akármennyibe is kerülnek a gagyi lejátszók amik játszák a +-t, nem veszek helyette, ti. nem akarom kidobni a cuccost, főleg mert 500W sinus.
Ami viszont a történetemben mégsem igaz, az az hogy nem olvassa a +-t... Papir szerint nem is olvassa, de aztán egyszer megpróbáltam vele... És vitte. Szóval mindenkit érhet meglepetés.

---van aki egyszer vesz egy jó márkásat hangfalakkal, és nem havonta uj szutykot, pedig lehet megérné...---

a +DL meg valóban igaz, h sokkal jobb, ez nem is kétséges.

(#996) FefeeX válasza PPeter (#992) üzenetére


FefeeX
veterán

Verbatimból akkor pluszost vagy minuszost?
TFH MMC mind2...
illetve ha - : TY, + : MMC ??
PIO110D-hez...
szerinted?

(#997) PPeter válasza FefeeX (#996) üzenetére


PPeter
addikt

Először is, olyan nincs, hogy MMC, csak MCC (Mitsubishi Chemicals) és CMC (CMC Magnetics). Másrészt teljesen mindegy, hogy DVD-R, vagy DVD+R, ha jó a gyártó. Innentől kezdve meg értelemszerű, hogy a Taiyo Yuden kiváló, az MCC is nagyon jó, a CMC-vel néhány íróban gond lehet (Pioneer DVR-110D például kicsit érdekes vele) de nem rossz lemez, a Ritekről mneg tudjuk amit tudunk, vélhetően a Verbatimnak és a TDK-nek a lehető legjobb lemezeiket adják.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#998) fokukac válasza PPeter (#993) üzenetére


fokukac
nagyúr

lehet, hogy már írtam, de nekem az epox alaplapommal gyári driverekkel, és a pio 108, plextor premium párosítással tökéletesen megy 80 eres kábellal is....
ja, és még daemon tools-om is van, mint emulátor.. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#999) Zebu válasza PPeter (#993) üzenetére


Zebu
addikt

okec visszadobom a vindózos ide drivert.

(#1000) erdoke válasza FefeeX (#995) üzenetére


erdoke
titán

A DVD-Forum régi nagy tagjai a legutóbbi időkig kerülték a +R/RW lemezek feltüntetését a kompatibilitási listán. Pl. a Pioneer, a Matsushita (Panasonic/Technics), JVC, stb. Ettől függetlenül a legtöbb már fel van készítve rá, bár sajnos akad olyan, főleg belépőszintű 2004-es modell is, ami még mindig nem teljesen eszi meg a +R lemezeket. :(

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.