Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) TibiVan


TibiVan
tag

HY

Engem a LabelFlash érdekelne szebb minta a LightScribe ?

Mert két iro közül kell választanom LG H20L vagy Nec 4571 DVD?

(#1702) robi0604 válasza Fauszt (#1700) üzenetére


robi0604
őstag

Ennál már csak a Plextor meghajtói jobbak, de azok drágábbak is... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1703) robi0604 válasza TibiVan (#1701) üzenetére


robi0604
őstag

Elvileg jobb hatása van, de valakinek nem tetszik... Itt a PH-n nem rég volt teszt és összehasonlítás, nézd meg.
Ha a jobb írásminőségre, megbízhatóságra mész, akkor mindenféle képpen inkább az NEC-t vedd!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1704) TibiVan válasza robi0604 (#1703) üzenetére


TibiVan
tag

Tenx

(#1705) Fauszt válasza robi0604 (#1702) üzenetére


Fauszt
senior tag

Én is így gondoltam, csak jó lenne ezt alapos tesztekkel is alátámasztani, de egyelőre se a cdfreaks, se PPeter oldalán nem találtam, itt viszont van egy [link], ettől függetlenül továbbra is szívesen néznék teszteket azoktól akiknek ilyen írója van :)

(#1706) robi0604 válasza Fauszt (#1705) üzenetére


robi0604
őstag

Csak annyit tudok mondani, hogy nézd a tpicokat... :)
1-2 ember már teszteli/tesztelte és rakott fel eredményeket.
Pl.: [link]

[Szerkesztve]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1707) 3x3y válasza TibiVan (#1701) üzenetére


3x3y
aktív tag

Ezt most komoly választásnak gondolod?

PF

(#1708) massssza


massssza
csendes tag

Most készülök DVD írót venni, de mégis milyet? A lényeg hogy megbízható legyen több fajta médiát is gond nélkül, kezeljen. Ezeket néztem: NEC ND-4551A, 4570, 4571 ; Pio 111, 111D ; Benq DW-1640A, 1655 ; Plextor PX-740A, 750A de mégis melyik legyen az ? Legtöbbet DVD filmírásra használom. Médiák: TDK, Verbatim, Philips.

(#1709) slayer006 válasza TibiVan (#1701) üzenetére


slayer006
addikt

NEC

ez 1értelmű

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1710) VVoid válasza massssza (#1708) üzenetére


VVoid
aktív tag

Nézz körül a különböző írók saját topikjaiban is. A BenQ-k nagyon szépen vésnek, a Plextor PX-740A az ugyanaz mint a BenQ DW-1640A, a PX-750A úgy tudom, nem sikerült valami fényesen. Pio, NEC-el sem jársz rosszul.

(#1711) blattida válasza massssza (#1708) üzenetére


blattida
nagyúr

A Pioneer és az NEC se rossz, de szerintem is a Benq a nyerő, ebben az árkategóriában, tehát 1650 vagy 1655, ha a rajzolás is fontos.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1712) ZoZoˇˇ válasza TibiVan (#1701) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Nec.

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#1713) 3x3y válasza massssza (#1708) üzenetére


3x3y
aktív tag

Van Nec és Plextor írom is. Bármelyiket tudom ajánlani. Eszméletlen jók. A Benq-t dícsérik, az ólcsóbb is, mint a Plextor, kicsit drágább, mint a Nec. Én a Pio-t nem ajánlom, de a 111-st egyáltalán nem ismerem.

PF

(#1714) ko1122


ko1122
tag

Szerintetek melyik a legjobb író az alábbiak közül? Írási teljesítmény alapján kérdezem, nem ár alapján!
NEC 4571
Pioneer 111
BenQ 655

(#1715) robi0604 válasza ko1122 (#1714) üzenetére


robi0604
őstag

Benq és utána a többi.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1716) slaci007 válasza ko1122 (#1714) üzenetére


slaci007
senior tag

Benq-t csak +-os lemezhez,a másik kettő univerzálisabb író.
A Pio-ba és az NEC-be is NEC chip van,-lemezekhez jobb választás.
:)

Tungsram 1896-2022

(#1717) 3x3y válasza ko1122 (#1714) üzenetére


3x3y
aktív tag

1655

PF

(#1718) erdoke válasza slaci007 (#1716) üzenetére


erdoke
titán

A következő -R lemezekkel nem volt gondom BenQ-val: TYG02, MCC02RG20, MCC03RG20, RITEKG04, RITEKG05, TTG02 (a teljesség igénye nélkül). Ezek közül némelyik (pl. TYG02, MCC03RG20) kifejezetten jó lett több sebességen is.

A legjobb aláírás a héten

(#1719) ati05


ati05
aktív tag

Helló

Ha most akarok DVD írót venni satásat akkor melyiket a legjobb? És azért árba se legyen drága :DDD

(#1720) blattida válasza ati05 (#1719) üzenetére


blattida
nagyúr

Hát a Plextor satás a legjobb és nem is drága! :D ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1721) erdoke válasza ati05 (#1719) üzenetére


erdoke
titán

A kérdés értelmetlen az igényeid ismerete nélkül. Sok fórumban tiltják is a ''melyik a legjobb'' típusú érdeklődést. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#1722) erdoke válasza blattida (#1720) üzenetére


erdoke
titán

Na és mitől a legjobb neki, aki olcsóbb fajtát keres? Azért, mert nem működik rendesen minden SATA vezérlővel? Vagy mert olyan extrákat kínál háromszoros áron, amit a felhasználók 95 %-a nem is ismer?
Írásminőségben, írási-olvasási sebességekben egy Pioneer 111 vagy egy BenQ 1640/1650 teljesen partiban van vele, sőt néha jobb is. Neked miért ért meg közel háromszoros pénzt? ;]

A legjobb aláírás a héten

(#1723) ati05 válasza erdoke (#1722) üzenetére


ati05
aktív tag

Legfontosabb az írásminőség lenne, most egy msi dr-8A-m van, csak ez valamiért rosszul írja meg az audiócd-ket. Túl sok korongot nem írok vele, de azokon fontos anyagok vannak. Ennek fényében melyiket szeressem?

(#1724) erdoke válasza ati05 (#1723) üzenetére


erdoke
titán

Ha márkás és eredeti lemezeket használsz (pl. 16X Verbatim, Plextor), akkor csak a legótvarabb írókat kell kerülni. Vehetsz NEC-t, Pioneert, BenQ-t, Plextort, vagy ezek klónjait, partnereit (Philips, Asus, stb.). Jó lemezekkel az LG-vel sincs gond, de talán még a Lite-On, a Samsung és a BTC is elfogadhatóan teljesít. :D

A legjobb aláírás a héten

(#1725) ko1122


ko1122
tag

A BenQ 1655 DVD olvasási eredményeivel nem vagyok nagyon megelégedve. A gagyibb lemezeket nagyon nem szereti, sőt végig sem olvassa.. Azért ennyi pénzért és ekkora hírért jobbra számítottam. Írónak kiváló, és amit ezzel írok meg, azt vissza is lehet olvasni. A BenQ író BenQ DVD-R-el elég stabil párosítás.
(Sata-s Plextort kerülni kell, mint ahogyan minden más Plextort. Én sokáig nyuztam IDE-s plexit, de nem bírt ki annyit min egy Pio v LG)

(#1726) robi0604 válasza ko1122 (#1725) üzenetére


robi0604
őstag

Hát Te elég nagy kivétel vagy... ;]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1727) blattida válasza erdoke (#1722) üzenetére


blattida
nagyúr

Ugye láttad mosolyom a mondat végén. Amilyen a kérdés, olyan a válasz! :D Amúgy egyik satás író sem működik együtt minden alaplapi sata vezérlővel, a satás plextor meg max másfélszer annyiba kerül, mint a többi satás. ;] Az vegyen satás írót, akinek nincs fölös IDE alaplapi csatlakozója, illetve az se. Csak a probléma, sokba kerül, a csatolófelület sebessége abszolút nincs kihasználva, akkó meg minek! :P Nem satás Plextorom van, cédét is sokat írkálok, ezért nem a többi. A Premium 1-ről lemaradtam, de ha lesz nálunk is Premium 2 olcsóbban, akkor arra beáldozok a cédék miatt! ;] :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1728) blattida válasza ko1122 (#1725) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem nem kell kerülni a Plextorokat. Az vegyen, akinek megér annyit a sok kis plusz. És mint ahogy már Erdoke és mások is írták, ha jó minőségű lemezeket írkák az ember kölke, akkor szinte egyik írót sem kell kerülni. Csak az igények és a pénztárca dönt. No meg a személyes prekoncepciók és preferenciák. :) :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1729) erdoke válasza ko1122 (#1725) üzenetére


erdoke
titán

Egyrészt inkább +R lemezekre írj (16X Verbatim pl.), másrészt gyenge minőségben megírt lemezek olvasásához korlátozd le az olvasási sebességét (12, vagy akár 8X-ra), akkor nem fog belehalni.
A rossz minőségben megírt gagyi lemezeket egyik olvasó se szereti, csak a lassabban olvasók könnyebben megbirkóznak vele.

A legjobb aláírás a héten

(#1730) erdoke válasza blattida (#1727) üzenetére


erdoke
titán

Láttam a szmájlit, csak (ezek szerint) nem értettem. :)

A legjobb aláírás a héten

(#1731) ko1122


ko1122
tag

Érdekes módon a ''gagyi'' dvdt a 4éves kihasznált Pioneer olvasóm és a NEC4551em és a 2,5éves kihasznált Plextorom is leolvassa gond és sebességcsökkenés nélkül. Csak a zsír új BenQ1655m nem hajlandó... Leginkább a ttg02/ttg01 médiakódos lemezeket nem...

(#1732) erdoke válasza ko1122 (#1731) üzenetére


erdoke
titán

Itt az NEC 4551 az egyetlen összehasonlítható meghajtó, mert az olvassa még az írott lemezt 16X sebességgel.
Nálam inkább fordítva szokott lenni, az NEC gyakrabban hal bele gyenge lemezek olvasásába. Bár igazából nagy tapasztalatom ilyen téren szerencsére nincs.

A legjobb aláírás a héten

(#1733) neduddki válasza erdoke (#1732) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

An attam meg egy esejjt a nec-nek /ha ma monitorba ra eskuszom:- )))/
szoval begyutt egy 4571-es es majd az astal ala estem, hogy alapbol nincs buk:- ((((
liggy feltesz azota van, de nem vagyok tulzottan hasresve a 16*-tol arany ricoh-ra /RICOHJPNR03/ a veget a tosi1612-es mar neccesen olvassa, termeszetesen 8* irva, ill. a tdk 8*+ /MBIPG101R04/ nincs gond, remelm a ricon + 8*-ossal sins semmi gondja /RICOHJPNR02/

udv

neduddki

p.s. a csere oka a 4167 egy 16* iras utan kisse mechanikaialg megdolgott:- ))) /a lemez tokeletes lett, csak utanan adta meg magat.../ a ricoh...r3-ra irva az lg-t jobban szerette a tosi1612

tudom, tudom, de akkor se gyun be a hazba:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1734) erdoke válasza neduddki (#1733) üzenetére


erdoke
titán

NEC-vel 16X sebességgel érdemes írni, arra optimalizálják legjobban a stratégiákat. :D
Nem is tudtam, hogy az LG-vel a gyakorlatban is lehet 16X írni. Bár a jelek szerint csak egyszer. ;]:))

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#1735) neduddki válasza erdoke (#1734) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Sajna ugy tunik megsem gyutt be a 16* mertmeg a sajat c1/c2 szeritn sem:- ((( /tom nem ertekelik sokra, de plex-et sem akarok tobbet:- (((/
melelseg a 4571 a 4167 c1/c2-jenk is jobbat ad:- )))
en tejjens meg vagyoklepodve hogy csak most doglott meg az elso lg-m nem votl ez eddig jelnzo az lgr-e hogy eddig tarcsanak:- ))) /mobgyuk nalm nem a munkatol doglenek meg hanem inkabb a semmmitevestol:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1736) erdoke válasza neduddki (#1735) üzenetére


erdoke
titán

A 4571-nek talán még kissé csiszolatlan a FW-e. Nálam a 4550-nel nincsenek gondok, kb. hozza a többi íróm szintjét.

A legjobb aláírás a héten

(#1737) Korte123 válasza erdoke (#1729) üzenetére


Korte123
csendes tag

Helo!
Van Pio108-om, de fogok venni másikat. Mivel az új piokat inkább nem dícsérik mint de, NEC-et vennék. NEC4550 vagy 4551? Az az egyes mennyit jelent? Azon kívül, hogy 200 Ft-ot az 1-es javára?
Ha a Pio-mba gyenge CD-t vagy DVD-t teszek bele beolvasás céljából, akkor képes annyira lefagyasztani gépet, hogy még az egér se mozog. És épp egy másik gép hálózatban volt vele, a total commanderben volt az egyik meghajtója, és az is teljesen lefagyott :F Elég idegesítő. Ha kiveszem a lemezt pioból, akkor feldolgozza a sok egérkattintásomat, és helyreáll minden. Ilyen eddig még egyetlen meghajtóval se volt. Pioval miért? :(
Azért hal meg, mert nem korlátozom le a sebességet? (#1728-ban írtátok) Azért nem csinálom, mert nem tudom! Más drive-okat szépen le tudok lassítani a Nero DriveSpeed-del, de pio-t nem. Csak 40x van. Ez is zavar, hogy mindig a max. seb-en pörgeti lemezeket. Vmi más prg-vel le tudom lassítani?
És a NEC-et ugye le fogom tudni?
Köszi a választ!
Üdv: Körte

(#1738) erdoke válasza Korte123 (#1737) üzenetére


erdoke
titán

Az a bizonyos 1-es a LabelFlash-t jelenti az NEC nevében, tehát a 4551 ezzel több mint a 4550.

A legjobb aláírás a héten

(#1739) hunbalu válasza Korte123 (#1737) üzenetére


hunbalu
csendes tag

''És a NEC-et ugye le fogom tudni?''

Hali! Én úgy emlékszem, hogy a NEC szabályozható!

Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!

(#1740) robi0604 válasza Korte123 (#1737) üzenetére


robi0604
őstag

Szabájozható...


[Szerkesztve]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1741) neduddki válasza erdoke (#1736) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na a4571 nem elt meg hosszu ido tnalam, ugyansi a buktajbolt lemezeket az asztali eszcajgok cseszik olvasni fantorpikus, grrrrrrrrrrrrrrrrr
aki az andrassy kornyeken egy ijjen driveot lat alacsonyan szalni az ne lepogyon meg:- ((((
aszem vissza lg-re....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1742) robi0604 válasza neduddki (#1741) üzenetére


robi0604
őstag

Szóljál hova álljak, Én elkapom!!! ;] :DD :P

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1743) PPeter válasza neduddki (#1741) üzenetére


PPeter
addikt

Vannak olyan asztali készülékek - elég ritka az ilyen - amelyek pont attól hülyülnek meg, ha a lemez DVD-ROM booktype-os. Vagy más íróval írt DVD-ROM booktype-os lemezeket ugyanezek a lejátszók visznek? Meglepődnék, ha konzekvensen rossz lemezeket írna a 4571-es, az én tapasztalataim szerint pont az LG írókkal volt baja azoknak, akik széleskörű kompatibiltást szerettek volna mindenféle írt lemezzel megoldani - nem hetente egy-egy lemezt író felhasználókrül beszélek, hanem professzionális terhelésről -, de hát úgy látszik vannak kivételek. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1744) neduddki válasza PPeter (#1743) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Sajna ugy tunik az lg buktaj-val semmi gondja, a samsung 935, pana s47,s49, e60, eh60-nak /ugye itt az e60-a mervado/ es ami legfajobb a xwave kinai csodam is megfexik a neccel:- ((( /pedig mint tugyuk:- )))/ aszem befejezema kiserltezgetest a nec-el a 3540-el is megszivammeg es ezelis /4571/ mint mondam mar az elso pillantban dobbentes volt, hogy liggy-vel meg a bt:- ((( /az relso menet mar akkor elvesztette namal: - (((/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1745) as_Rock válasza erdoke (#1734) üzenetére


as_Rock
őstag

És az mit csináljon, akinek 8X-es Rocih + Silver az alapanyag, és magának archívál rá?:D:(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1746) erdoke válasza as_Rock (#1745) üzenetére


erdoke
titán

Írja olyan íróval, ami szereti a 8X +R Moser Baer India lemezt. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#1747) karib


karib
addikt

Kérdés: milyen íróval, szoftverrel lehet Safedisk 3 lemezről biztonsági másolatot készíteni? Gyári navi DVD-ről kellene biztonsági másolatot készíteni, hogy ne a gyári menjen tönkre az autóban... Most egy Asus DRW-1608P van kéznél asszem, de új eszköz beszerzése sem jelent gondot.

Department of Redundancy Department

(#1748) PPeter válasza karib (#1747) üzenetére


PPeter
addikt

DVD-ről nem tudsz, nincs RAW dekódolási/írási lehetőség, nem publikus az ehhez szükséges eszközparancsok és flagek javarésze.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1749) karib válasza PPeter (#1748) üzenetére


karib
addikt

Köszi az infót.

És CD-ről? Pontosan nem tudom, milyen médiumról van szó - ismerősnek végzek felderítést. Nekem még még papíralapú navigáció van az autómban :D

Mi ez a Safedisk 3 egyáltalán?

Department of Redundancy Department

(#1750) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Nem akarok új topic-ot:

Tehát van egy ASUS DVD íróm, nem igazán akar működni...
Nem ismeri fel a win, csak a bios.
Azt láttam, hogy egy tűje a hátánn be van nyomódva félig.
Ez ugye nem normális dolog?!? Javítható?

Gordian

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.